Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pisma z Iwo Jime

Irina
11.03.2007, 17:50
Ogledala sem si film Pisma z Iwo Jime. Mnenje o nekem filmu, je subjektivno mnenje vsakega posameznika.
Moje je bilo, razočaranje nad filmom. Film mi je deloval nekako "neresno-amerikanizirano", tudi nisem dobila občutka, da gledam 62.let po koncu II.svetovne vojne, film, ki naj bi prikazoval nesmiselno morijo in trpljenje vojakov v eni najbolj krvavih bitk te vojne. Po zgodovinskih podatkih naj bi na otoku umrlo 21.900 tisoč Japoncev in 6.800 Američanov. Filmi japonskih režiserjev so tako čutni (zopet moje osebno mnenje) tako, da se resen gledalec, ki se poglobi v junake, skoraj doživlja njihovo stisko, žalost, veselje...... V tem filmu so mi nekateri dialogi in prizori delovali "neresno". Ali pa nisem dojela, kaj je hotel režiser povedati s tem načinom režije? Če se vam ljubi odgovoriti, bi rada slišala vaše mnenje o tem fimu.

iri
11.03.2007, 18:26
Meni je bil film všeč. Zgodovinska dejstva glede bitke za Iwo Jima poznam bolj okvirno (samo splošna dejstva), tako da glede filmske zvestobe resničnemu dogajanju ne morem soditi. Mi je pa režija od Eastwooda všeč (kot ponavadi vedno) vključno s pomanjkanjem barv in ko sem si pred tedni zadevo pogledala v kinu, sem napisala, da ne maram vojnih filmov, da se mi med ogledom samim vse skupaj zdelo kot morija, potem je bilo pa filma kar naenkrat konec. In glede na to, da je bil film dolg 140 minut in da je bil vojni (ki jih ne maram), potem to, da ga je bilo "kar naenkrat konec" že nekaj pove (pri meni). Po izhodu iz kinodvorane me je tako spremljal občutek, da sem gledala precej dober film.

plague
12.03.2007, 11:23
jst mam zelo rad vojne filme, bi si pogledal ta dva filma, ki jih je posnel o Iwo Jimi Clint E. Samo je problem ker imam odpor na novejše filme :approve: . Mene pa zanima če je film za zbirko, po vašem mnenju:)
pa če se da komu mau vsebino na hitro

iri
12.03.2007, 11:32
Vsebino imaš tukaj. (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=429&article_id=155429070228095652111&cid=429&pgn=1)

castor
12.03.2007, 16:38
Če je za v zbirko?? Heh, odvisno kakšen filter imaš :dontknow:

castor
28.03.2007, 18:47
Pogledal. V kinu. :)

Film mi je všeč. Všečna kamera in "siva" fotografija. Za pohvalo igra vseh, Watanabe v vlogo zelo paše. Eastwood je dokazal, da je kot vino.