Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : islam v sloveniji

ekica
11.03.2007, 18:48
sem nora, ce se islama bojim?
sem nestrpna, ce sem proti gradnji islamskega centra v sloveniji?
sem nesramna, ce javno priznam, da jim ne zaupam?
sem grozna, ce sem prepricana, da bodo zahtevali vedno vec?

btw, sama sem potomka bosanskih muslimanov, vendar sem se odrekla tej religiji in verujem na svoj nacin in si ga hvalezno prilagajam z nacinom zivljenja v sloveniji.

bladzo
11.03.2007, 18:51
Sorry, ampak bom nekaj rekel, kar ti mogoče ne bo všeč.
Ja, si nora, neumna, nestrpna in grozna če posplošuješ dejanja nekaterih na celotno versko skupnost. Poglej: če si potomka muslimanov, bi človek pričakoval, da se boš vsaj malo poglobila ali pa seznanila z vero svojih prednikov. Upam, da si to storila in, da nisi v celoti zavrgla bogastva islamske kulture in veroizpovedi.

Pa brez zamere.

lp

ekica
11.03.2007, 19:05
kaksne zamere vendar, prisla sem po mnenja.
zal te moram razocarati z nekimi dejstvi:
islam sem zavrgla v celoti, prevzela pa nisem nobene druge vere, verjamem v svojo dobroto in v ravnovesje univerzuma (na kratko)
islama ne posplosujem in moja bojaznost nikakor nima zveze z islamskim fundamentalizmom po svetu in kakrsnimikoli fanatiki, sama sem se soocila s to vero in ugotovila da je tu veliko nesoglasij z zivljenjem v tej ali kakrsni koli drugi drzavni ureditvi, da ne govorim kako so se spremenili ljudje, moji znanci in sorodniki, ki so se z leti bolj poglobili v islam..

tako da se prosim ne opravicuj, samo vzemi v obzir tudi moj popravek, da se islama ne bojim zaradi osame.

Pikado
11.03.2007, 19:38
Nisi nora, ampak strahopetka...

Islamski center se ne gradi za naju dva, zato se to, ne mene, ne tebe, ne tiče...

Pravica do osebnega menja, ki ne vpliva na gradnjo...jaz ne zaupam nobeni verski organizaciji pa mi ne pride na pamet, da bi jim odrekal verskih prostorov...

Vsi zahtevajo...tudi jaz, tudi ti...

btw, sama sem potomka bosanskih muslimanov, vendar sem se odrekla tej religiji in verujem na svoj nacin in si ga hvalezno prilagajam z nacinom zivljenja v sloveniji
Bruh...kakšno prilizovanje...

bluesy
11.03.2007, 19:47
Verska nestrpnost do Muslimanov se je itak razrasla pri nas do take mere da je tako kot da bi poslušal najbolj zarukane rednecke v najbolj zakotnih predelih USA. Pa človek ne potrebuje pogledat na forume da to ugotovi. Medtem ko se "vodilni" religiji daje vse večje privilegije in sami zahtevajo daleč več kot bi si Islamska skupnost kadarkoli drznila zahtevat zase, pa vidim da vas Islamofobov to nikakor ne moti. Važno da se udriha po marginalnih skupinah, marginalnih verah medtem ko se dominantni dopusti in spregleda čisto vse, tudi ko so stvari ki jih počenja, daleč hujše kot jih lahko nekaj procentov neke manjšine naredi v neki državi.

Toliko o dvojnih merilih in iskanju grešnega kozla za vse mogoče probleme in stvari ki gredo narobe, ostalo je pa itak že Pikado povedal.

Boj se ljudi ki drugim zapovedujejo da se morajo bati/sovražiti ljudi zaradi njihove vere, barve kože, kulturne identitete ali seksualne usmeritve...

yamamoto
11.03.2007, 19:58
Ekica, na pravi poti si, kar tako naprej. Razmišljaj s svojo glavo. :)
Najslabše, kar lahko storiš je, da se pridružiš čredi, ki rine v nek prostor, v katerem jim samozvani prestavniki Boga razlagajo kaj je prav in kaj ne. :nonono:
Seveda jim ne razlagajo božjih želja in zapovedi, temveč svoje. :(
Vse organizacije, pa naj bodo to krščanske ali muslimanske, ki so vero uzurpirale za uresničevanje svojih interesov in interesov tistih s katerimi so se spečale, zagotovo ne delajo v dobro vernikov in ostalih državljanov. :mad: :( :nonono:

Jelengar
11.03.2007, 20:10
Ne. Bojazen zagotovo ni norost.

Ne. Nestrpna bi bila, ce bi bila proti gradnji islamskega centra v kateri od islamskih dezel.

Ne. Jaz bi rekel, da si iskrena.

Ne. Saj je res, da vedno zahtevajo vec. Dokazi so po zahodnoevropskih drzavah kot Velika Britanija, Francija, Nizozemska, Nemcija...itd....itd....

btw, sama sem potomka bosanskih muslimanov, vendar sem se odrekla tej religiji in verujem na svoj nacin in si ga hvalezno prilagajam z nacinom zivljenja v sloveniji. Religija (katerakoli) je opij.

buba
11.03.2007, 20:12
http://www.rtvslo.si/_up/photos/2007/03/11/u23279/2515_pyrmd300_show.gif

Pikado
11.03.2007, 20:15
Če ne bi bilo gostiln, ne bi bilo alkoholikov...če ne bi bilo verskih objektov, ne bi bilo verskih fanatikov...če ne bi bilo Judov, ne bi bilo hitlerja...
Ja kar razmišljajte s svojo glavo..:clown:

ekica
11.03.2007, 20:23
@pikado - okej, nasel si pac neke povrsinske odgovore, razumem zakaj mislis tako kot mislis, sem sama isto mislila par let nazaj, tisto za prilizovanje mas prav - res je ispadlo tako, ampak po zivljenju v drugih drzavah v evropi, sem tako srecna da imam drzavo, ki ji pripadam.

@bluesy - nisem nestrpna do ver na splosno, saj me ne omejujejo nikakor, nasprotno - zelo rada imam katoliski bozic, saj sem zaradi tega praznika na ta dan doma in ne v sluzbi, recimo. bojim se le, ko vera kot je islam zeli prostor v tej drzavi, po vseh svojih pravilih pa drzave kot take ne priznava.

Pikado
11.03.2007, 20:32
@pikado - okej, nasel si pac neke povrsinske odgovore, razumem zakaj mislis tako kot mislis, sem sama isto mislila par let nazaj, tisto za prilizovanje mas prav - res je ispadlo tako, ampak po zivljenju v drugih drzavah v evropi, sem tako srecna da imam drzavo, ki ji pripadam.

Torej kaj misliš sedaj...pobiti vse vernike, mogoče samo muslimane, te je sram svojih prednikov, mogoče tvojih staršev...
Ni ti treba pripadati nikomur, še posebno če se hvališ da razmišljaš s svojo glavo...

Schime
11.03.2007, 20:40
Veruj v razne vere ali pa v svoje prepričanje, nikakor pa ne verjami in ne veruj v razne dušne pastirje ali predstavnike katere koli religije.
To je moje mnenje.

ekica
11.03.2007, 20:41
Torej kaj misliš sedaj...pobiti vse vernike, mogoče samo muslimane, te je sram svojih prednikov, mogoče tvojih staršev...
Ni ti treba pripadati nikomur, še posebno če se hvališ da razmišljaš s svojo glavo...

pobijala ne bi nikogar, ne vem cemu te pripombe. ne sramujem se svojih starsev, to ni lepo, svoja starsa spostujem, tako kot vse svoje prednike, ki jih pomnim osebno ali samo iz zgodb.
nimam tezav s svojo pripadnostjo, v principu nimam nobenih tezav, sem sem prisla brat vasa stalisca in argumente.
jaz bi ze rada videla da imajo vse verske ali neverske skupine svoje prostore za svoje sestanke in seanse, vendar me strasi naziv objekta "islamski center" in sum, kaj mu bo se vse sledilo.

bluesy
11.03.2007, 20:45
pobijala ne bi nikogar, ne vem cemu te pripombe. ne sramujem se svojih starsev, to ni lepo, svoja starsa spostujem, tako kot vse svoje prednike, ki jih pomnim osebno ali samo iz zgodb.
nimam tezav s svojo pripadnostjo, v principu nimam nobenih tezav, sem sem prisla brat vasa stalisca in argumente.
jaz bi ze rada videla da imajo vse verske ali neverske skupine svoje prostore za svoje sestanke in seanse, vendar me strasi naziv objekta "islamski center" in sum, kaj mu bo se vse sledilo.

Mene tud skrbi kaj vse počenjajo v katoliških objektih, med verouki ali ko starši popolnoma zaupajo svoje otroke duhovnikom ki svoje pomanjkanje seksualnih in drugih stikov včasih nadomeščajo na čudne načine. Bi potem morali zapreti vse krščanske cerkve in prostore, ker nikoli ne veš kaj vse se lahko teoretično nekje dogaja oz kakšni ljudje se lahko najdejo med temi duhovniki in drugih klerom?

Duh
11.03.2007, 20:53
Nima smisla da ti odgovarjamo bolj podrobno preden sama ne odgovoriš, kaj te je motilo, da si "zavrnila" vero svojih staršev...

pikadu si odgovrila, da ti je dal površne odgovre, sama pa nisi utemeljila svojih besed, zakaj nora, nestrpna, nesramna, grozna? od kod ta strah?

Jaz razumem, da odrasel človek zavrne neko verovanje, ki mu je bilo podano z rojstvom, po navadi, s strani staršev ali okolja...in osebno tudi zagovarjam, da razni krsti in podobne zadeve, ki te opredeljujejo k določeni veri, preden si se sposoben sam zavestno odločit, niso primerni...

te pa ne razumem, zakaj bi se mogla bat in bit nesramna?

Dokler sama ne razložiš od kje ti strahovi, lahko le sklepam, da se sramuješ svojih korenin...

Vedi, da npr. Hitler ni vprašal al se posamezni židje strijnajao z nacistično ideologijo al ne...dovolj je bilo že to, da so Židje...

In ni problem tistih, kipošteno verujejo v svojo vero..problem je v tistih, ki sovražijo in so nestrpni...ti so po navadi v manjšini ampak kasneje vpletejo vse ostale v nesrečo...ne glede na vero!

ekica
11.03.2007, 20:56
Mene tud skrbi kaj vse počenjajo v katoliških objektih, med verouki ali ko starši popolnoma zaupajo svoje otroke duhovnikom ki pomanjkanja seksualnih stikov včasih nadomeščajo na čudne načine. Bi potem morali zapreti vse krščanske cerkve in prostore, ker nikoli ne veš kaj vse se lahko teoretično nekje dogaja oz kakšni ljudje se lahko najdejo med temi duhovniki in drugih klerom?

no, ce ravno zelis dopovedati, prav, bolni umi in pokvarjenci so povsod. s katoliskimi perverzijami se soocajo starsi, ko se odlocajo ali bi poslali otroka verouku ali ne. jaz bi jim to vsekakor odsvetovala, vendar je to njihova odlocitev in sami naj sprejmejo ta rizik. o zaprtju cerkev bi vsekakor glasovala za, vendar je stanje tako kot je in o tem se ne moreva pogovarjati, je prevec hipoteticno in brez smisla.
za dzamijo in ne samo dzamijo, za cel islamski center, smo pa mi odlocili ali ga bomo imeli, odlocili smo se da ga bomo, menda tukaj v bezigradu, moj otrok bo hodil vsak dan mimo in me spraseval kaj se pocne tu, tam bodo pa brali iz knjige, ki grozi nevernikom in je izrecno proti drzavni ureditvi.

ekica
11.03.2007, 21:02
pikadu si odgovrila, da ti je dal površne odgovre, sama pa nisi utemeljila svojih besed, zakaj nora, nestrpna, nesramna, grozna? od kod ta strah?

Jaz razumem, da odrasel človek zavrne neko verovanje, ki mu je bilo podano z rojstvom, po navadi, s strani staršev ali okolja...in osebno tudi zagovarjam, da razni krsti in podobne zadeve, ki te opredeljujejo k določeni veri, preden si se sposoben sam zavestno odločit, niso primerni...

te pa ne razumem, zakaj bi se mogla bat in bit nesramna?

res nisem utemeljila, ni me nihce vprasal pravzaprav. ne vem kaksne izkusnje imas z muslimani,
vendar, ce bi, ne vem, svoji shefici, ki je pobozna katolicanka, rekla, da mislim da je njeno verovanje uspeh vatikana, da nas kontrolirajo kot ovce, bi se gospa nasmehnila in rekla, da je z vero nasla svoj mir in da razume zakaj tako mislim kot mislim.
povej vernemu muslimanu, da mislis da je islam taksen ali drugacen, napadel te bo zagotovo, vsaj verbalno.

maajde
11.03.2007, 21:07
Ni problem v veri ampak v radikalizmu večine svečenikov tako v krščanstvu, kot v islamu.

bluesy
11.03.2007, 21:09
Malo verske in kulturne raznolikosti ne Bežigradu in še manj Sloveniji kot taki nikakor ne bo škodilo. To je vse kar ti ob vsem povedam še lahko rečem ekica, jst se Muslimanov in Islama nikakor ne bojim/sovražim verjetno tudi zaradi lastnih dobrih izkušenj. Eni iščete in vidite samo slabo in negativne stvari (pozitivne pa mirno prezrete), jst pa gledam celo sliko in ljudi kot take, ne samo pri Muslimanih, zato nobene vere in vernikov ne sovražim, mislim si le svoje o dejanjih posameznikov oz določenih vodilnih cerkvenih in drugih dostojanstvenikov (posploševal pa ne bi glede nobene vere) ko je govora o splavu, homoseksualnosti, kontracepciji, kondomih ali ateistih in vseh ki ne sledimo njihovim dogmam in "morali"....

Pikado
11.03.2007, 21:09
Torej se bojiš zidov...strah te je stavbe...:nonono:
In kaj sumiš da bo sledilo...

Katrin
11.03.2007, 21:12
Jp, pobožni katoličani so znani po svoji prijaznosti do drugih - kakšna ljubezen jih je morala navdajati pri spreobračanju vseh neverujočih...

yamamoto
11.03.2007, 21:20
Torej se bojiš zidov...strah te je stavbe...:nonono:
In kaj sumiš da bo sledilo...

Še en islamski center, pa še dva islamska centra....
Ozri se malo po Evropi pa boš videl. ;)
Stvari še ne grejo tako hitro kot bi si oni želeli. Toda potrpljenje je karta na katere igrajo vse verske organizacije. :approve:
Kar poglej koliko časa se je RKC trudila, da je prevzela oblast v sLOVEniji. :veryevil:

Irina
11.03.2007, 21:59
islam sem zavrgla v celoti,

Ali lahko vprašam, kaj si mislila s tem, ko si napisala gornji navedek? Vera sama po sebi ne predstavlja nič. Verniki so tisti, ki predstavljajo in "udejanjajo" vero. Za torej, kaj so ti storili verujoči, da si zapisala gornje? Kaj je bilo zate tako nesprejemljivo, da si zavrgla vero svojih staršev?

kopron
11.03.2007, 22:04
No, Ekica, niti nisi storila toliko narobe, ker sem jaz dobil sporočila, da se je Mohamed vse skupaj nalašč izmislil, ( priredil sebi v prid ) , za povečanje svoje slave, v kateri je potem tudi umrl :( . Torej, če je nekaj že na trhlih temeljih, je upravičeno, da se podre :( . Da se potem zgradi novo , boljše :approve: . ( evolucija, pa to ):2thumbs:

ekica
11.03.2007, 22:17
Ali lahko vprašam, kaj si mislila s tem, ko si napisala gornji navedek? Vera sama po sebi ne predstavlja nič. Verniki so tisti, ki predstavljajo in "udejanjajo" vero. Za torej, kaj so ti storili verujoči, da si zapisala gornje? Kaj je bilo zate tako nesprejemljivo, da si zavrgla vero svojih staršev?

tokrat se motis. verniki mi nisto storili hujsega kot to da so postali verniki. vera je bila tista, ki mi je vzela nekatere prijatelje iz otrostva, celo starse do neke mere, enega bratranca s katerim sva si bila zelo blizu - sotrpina in zmagovalca v vseh najinih podvigih.. z vsemi temi ljudmi smo imeli podobne poglede na svet dokler niso zaceli intenzivno verovati, postiti in klanjati se petkrat dnevno. jaz sem hitro sprejela, da so se obrnili k veri in se trudila spostovati njihovo odlocitev, oni pa zal niso mogli sprejeti, da jaz nocem po njihovi poti. ne zato, ker bi bili slabi ljudje, temvec zato, ker jim vera tako zapoveduje.

Irina
11.03.2007, 22:23
Zmotila me je beseda "zavrgla". Jaz sebe prištevam med neaktivne vernice. Nikakor pa ne morem reči, da sem zavrgla vero svojih staršev in njih prednikov. Vera so tudi kultura, običaji, navade .... nekega naroda. Ja, to pa ne moreš kar zavreči.

ekica
11.03.2007, 22:25
Zmotila me je beseda "zavrgla". Jaz sebe prištevam med neaktivne vernice. Nikakor pa ne morem reči, da sem zavrgla vero svojih staršev in njih prednikov. Vera so tudi kultura, običaji, navade .... nekega naroda. Ja, to pa ne moreš kar zavreči.

pa vendar lahko, prav zaradi vernikov kot si sama rekla, ne stejejo te vec medse, ce se ne strinjas z njimi. ti pa si niti ne upas hoditi vec po sredini, ker ne zelis postati eden od njih.

maajde
11.03.2007, 22:28

Zakaj pa potem ne verjameš v stare slovanske bogove?

ekica
11.03.2007, 22:34
temo je ze res zaneslo proti castnem mestu na forumu religija, vendar sem predvsem hotela diskutirati o islamu v sloveniji in kako se bojim, ker se tako siri pri nas. naj imajo svojo vero, naj ne pljuvajo po vzhodnjaskem nacinu zivljenja in zavracajo vse v zvezi z njim, obenem se pa pretvarjajo kako hocejo samo prostore za svoje sestanke.

NaceM
11.03.2007, 22:38
Ravno danes sem gledal po tv-ju kako imajo muslimanski verski fanatiki - teroristi ugrabljena dva nemška državljana in trdijo, da ju bodo ubili, če se nemški vojaki ne bodo umaknili z Afganistana.

Sprašujem se, kako bi musliji reagirali, če bi npr. v nemčiji ugrabili kar tako dva državljana npr. Irana in bi Nemci trdili, da bodo ju ubili, če ne bodo nehali groziti? Mislim.. BEDARIJA TOTALNA!

Samo hočem povedati, da je žal res muslimanska vera takšna, ki zelo zna zmanipulirati ljudi. Zakaj se tak čuden verski fanatizem z razstreljevanjem samega sebe in pobranih čimveč duš tako lepo in marljivo razrašča med muslimani in niti približno ne toliko med drugimi verami? A zato, ker Alah uči samo ljubezni do drugega in da pravoveren musliman ne sme vzeti življenje komu drugemu? Zakaj vsi to počnejo v imenu Alaha?

Ko sem bil na obisku v Egiptu mi je ravno o tem Alahovem prepovedovanju odzvemanja življenja drugemu človeku (katerekoli vere) - razlagal tamkajšnji lokalni vodič.. In pravil, kakšni norci so teroristi itd itd itd... Potem pa sem ga vprašal, kako je lahko Ajatola Homeini potemtakem na smrt obsodil Salmana Rhusdija, če Alah to prepoveduje? Pa je čisto prebledel, oči je izbuljil in samo začel kričati, da je Rhusdie žalil muslimansko vero... E torej.. Muslimanska vera takšne zadeve pa jemlje kot izjemo.. Spet dvoličnost, kjer žal muslimanska vera ni čisto nič drugačna od katoliške (če se še dotaknem pedofilskih duhovnikov, ki so seksualno degenerirani največ ravno zaradi svoje službe, ki jim zapoveduje celibat).

In še.. Grem v Nemčijo in tam na ulici srečam kar nekaj "ninž" - žensk s feredžo in zakritim obrazom.. Mislim.. Se opravičujem, ampak za nekoga je pa tako zakrivanje obraza morda žalitev, tako kot je žalitev za muslimane, da ima ženska odkrit obraz. In kamorkoli pridem in sem gost, se moram podrejati tistim kulturnim normam, ki veljajo tam, kamor sem prišel... In potem muslimanke protestirajo, ker so Francozi prepovedali kaj takega.. Mislim... Kdo je potem nestrpen? Žensko v Iranu prebičajo in kamenjajo, če ima odkrit obraz (in TO SE DEJANSKO DOGAJA!). HALO! Ok, tam bo si pač ženska zakrila obraz, ker je tako zapovedana kulturna (in tudi čisto verska) norma. Kaj bi bilo, če bi npr. v Evropi popljuvali žensko in jo zapeli na sramotilni steber, ker ima zakrit obraz, ker je to pač v nasprotju z evropskimi kulturnimi normami? Ja muslimani bi ponoreli!!!!

Pri nas v Evropi, ki pa ima drugačno kutturo pa temu ni tako in prav je, da se bi potem podrejali tudi prišleki (muslimanska vera razen v Bosni in enem delu Turčije - na evropskih tleh gotovo ni avtohtona - torej so muslimani prišleki). Ampak NEEE.. Muslimani želijo vsiljevati svoj prav tudi tam, kjer so prišleki. To pa je daleč od tega, kar se meni zdi prav!

bluesy
11.03.2007, 22:46
Zgornji prispevek je tipičen primerek grobega posploševanja, metanja stereotipov vsenaokrog, skratka običajen način ljudi ki ne poznajo in razumejo nečesa "drugačnega" pa naj bo to vera ali samo neka kultura.

Kdo je nestrpen se pa iz nekaterih mnenj tule dobro vidi. Oz v "najboljšem" primeru pač hudo posplošuje. Muslimanov je več kot milijarda po celem svetu, so vsi isti? Koliko je med njimi teroristov in takih ki vam karkoli hočejo? Odgovori na ta vprašanja verjamem da bodo za nekatere pretežka naloga :clown:

NaceM
11.03.2007, 22:47
Posploševanja? Kakšno posploševanje pa je, če ugotovim dejstvo, da v Iranu nezakrite ženske kamenjajo, v Evropi pa musliji norijo, če se - v skladu z evropsko kulturo - prepove zakrivanje obraza?

Bi prosil odgovor! Zanikaš mogoče zgoraj navedeno?

Brez skrbi, muslimane zelo dobro razumem (btw.. si prebral tako Koran kot Biblijo?). Samo ti očitno ne razumeš, da se kot prišlek nekje moraš podrejati določenim kulturnim normam, ki na tistem ozemlju veljajo, pa čeprav si prišlek samo po veroizpovedi.

bluesy
11.03.2007, 22:51
Ti rečeš da musliji norijo (matr kakšne izraze mečete ven), to je posploševanje. Kateri Muslimani norijo, vsi po Evropi ali neke radikalne skupine znotraj njih.

Tvoje izjave so toliko resnične in objektivne kot da bi jst rekel da katoličani posiljuje/zlorabljajo otroke, da so Papeži neonacisti, zato ker so dejansko nekateri med njimi to počeli oz bili (Ratzinger). Torej lahko po tvoji logiki sklepam isto za celotno krščanstvo in njene vernike in rečem: katoliki posiljujejo in Hitlerja obožujejo. Comprende kje je tvoj problem?

NaceM
11.03.2007, 22:51
Tudi katoličanov na primer (pa sem sam ateist) je tudi skoraj miliarda.. Pa se jih razstreljuje z namenom škodovanja drugim ljudem procentualno veliko manj, kot pa muslimanov. Posploševanje? Ne bi rekel. Samo ugotavljanje dejstev.

Irina
11.03.2007, 22:52
Zakaj pa potem ne verjameš v stare slovanske bogove?

Nisem rekla, da ne verjamem v stare slovanske bogove. Malo me je zmotila njih "modernizacija" in strašni pohlep njihovih zemeljskih predstavnikov, zato sem nekaktivna.

Mimogrede, 13.marca je Gregorjevo. Star slovanski praznik. Ali še kdo ve, kako so ga praznovali naši predniki?

NaceM
11.03.2007, 22:53
Ti rečeš da musliji norijo (matr kakšne izraze mečete ven), to je posploševanje. Kateri Muslimani norijo, vsi po Evropi ali neke radikalne skupine znotraj njih.

Tvoje izjave so toliko resnične in objektivne kot da bi jst rekel da katoličani posiljuje/zlorabljajo otroke, da so Papeži neonacisti, zato ker so dejansko nekateri med njimi to počeli oz bili (Ratzinger). Torej lahko po tvoji logiki sklepam isto za celotno krščanstvo in njene vernike in rečem: katoliki posiljujejo in Hitlerja obožujejo. Comprende kje je tvoj problem?

Tistih nekaj tisoč muslijev, ki je protestiralo za to v Parizu so bile radikalne skupine? Pa daj no daj.. Saj še samemu sebi verjetno ne verjameš...

Nisem katoličan, sem ateist in tudi vemo, da je Hitler bolj malo imel s katoliško vero skupnega (razen njenega izkoriščanja po želji).

In prosil bi za opravičilo, ker me enačiš z neonacisti, drugače bom primoran v določene ukrepe in to mislim čisto resno.

bluesy
11.03.2007, 22:54
Njim se ni treba razstreljevat, imajo močne vojske da to počnejo v njihovem imenu po celem svetu, sploh velesilee in Bushevi Godfearing vojščaki in zločini in kršitve človekovih pravic ki jih zagrešijo od Afganistana do Guantanama. Samo ti tega ne vidiš, ti vidiš nek terorizem ki naj bi bil domena nekih radikalnih skupin, državnega terorizma in zločinov Izraela, ZDA in še kakšnih drugih zahodnih (krščanskih) držav pa kot da nikoli ni bilo, nad Muslimani ali svojimi ljudmi...

bluesy
11.03.2007, 22:55
Tistih nekaj tisoč muslijev, ki je protestiralo za to v Parizu so bile radikalne skupine? Pa daj no daj.. Saj še samemu sebi verjetno ne verjameš...

In prosil bi za opravičilo, ker me enačiš z neonacisti, drugače bom primoran v določene ukrepe in to mislim čisto resno.

Ratzinger je bil član Hitlerjugenda (dejstvo) in to sem omenjal glede neonacistov in povezav, ti očitno zelo slabo bereš ali celo poznaš razmere oz ljudi ki so na vrhu RKC v Evropi.

Določene ukrepe si torej kar prihrani in najprej dobro beri preden kaj preveč prebereš Nace...

Jst sm samo tvoje posploševanje projiciral na drugo vero in potem takoj skočiš, ko pa ti isto počneš pa ne misliš kaj si Muslimanni glede tvojega pisanja mislijo?

bluesy
11.03.2007, 23:01
"Tvoje izjave so toliko resnične in objektivne kot da bi jst rekel da katoličani posiljuje/zlorabljajo otroke, da so Papeži neonacisti, zato ker so dejansko nekateri med njimi to počeli oz bili (Ratzinger). Torej lahko po tvoji logiki sklepam isto za celotno krščanstvo in njene vernike in rečem: katoliki posiljujejo in Hitlerja obožujejo."

A ti moram še narisat da bi razumel, jst govorim o pripadnosti določenih ljudi in posploševanju potem na tvoj način, ti pa da sem imel TVOJA izvajanja za neonacistična. Halooo Nace, malo bralne logike in razumevanja ti manjka iz napisanega...

NaceM
11.03.2007, 23:01
Njim se ni treba razstreljevat, imajo močne vojske da to počnejo v njihovem imenu po celem svetu, sploh velesilee in Bushevi Godfearing vojščaki in zločini in kršitve človekovih pravic ki jih zagrešijo od Afganistana do Guantanama. Samo ti tega ne vidiš, ti vidiš nek terorizem ki naj bi bil domena nekih radikalnih skupin, državnega terorizma in zločinov Izraela, ZDA in še kakšnih drugih zahodnih (krščanskih) držav pa kot da nikoli ni bilo, nad Muslimani ali svojimi ljudmi...

In potem je MENI očitana dvoličnost in nerazumevanje? Mislim... Dobra finta ni kaj. :D :D :D ::D

Ugrabljanje in sekanje glav, razstreljevanje in ubijanje nedolžnih ljudi je opravičljivo zaradi tega, ker ga nek predsednik oz. vodja serje.. Mislim.. Dobra fora ni kaj... :) In potem meni očitaš nerazumevanje.. JAO EJ.

Kaj je sultan Saladin naredil, ko je zasedel Jeruzalem? Ni pobil vseh tako primitivno kot kristjani stoletje predtem. Škoda, da si premalo muslimanov dandanes po njem vzame vzgled.

ekica
11.03.2007, 23:03
dej pomirta se, mal vaju je zaneslo, pri takih splosnih argumentih je itak vseen, noben ne zmaga, steje le iz cigavih cevljev pogledas.

NaceM
11.03.2007, 23:04
"Tvoje izjave so toliko resnične in objektivne kot da bi jst rekel da katoličani posiljuje/zlorabljajo otroke, da so Papeži neonacisti, zato ker so dejansko nekateri med njimi to počeli oz bili (Ratzinger). Torej lahko po tvoji logiki sklepam isto za celotno krščanstvo in njene vernike in rečem: katoliki posiljujejo in Hitlerja obožujejo."

A ti moram še narisat da bi razumel, jst govorim o pripadnosti določenih ljudi in posploševanju potem na tvoj način, ti pa da sem imel TVOJA izvajanja za neonacistična. Halooo Nace, malo bralne logike in razumevanja ti manjka iz napisanega...

Kje sem trdil, da so vsi muslimani takšni? Mislim, kaj ti meni očitaš, sam pa dobro ne prebereš. Prosim, navedi mi KJE SEM REKEL, DA SO VSI MUSLIMANI TAKŠNI. Kje sem tako posploševal? Rekel sem samo, da se veliko več muslimanov razstreljuje kot kristjanov. Pa zanikaj to, če lahko..

Prav tako sem rekel, da žensko v Iranu kamenjajo in bičajo, če ima odkrit obraz. In če je to tam sprejemljivo, ker je v skladu z njihovimi kulturnimi normami, bi oni morali (po vsem skupaj, če to želijo, da jih mi sprejemamo takšne kot so) sprejemati tudi oni naše norme, če pridejo k nam v Evropo. PA JIH ŽAL NE! In to je vsiljevanje svoje kulture drugim.
Najprej pa pred svojim pragom pometi.

bluesy
11.03.2007, 23:05
Če je zate to da neka vojska kontinuirano pobija civiliste ( Izraelski IDF na okupiranih ozemljih) ali da ZDA carpet-bombajo ogromne CIVILNE površine in pobijejo nekaj tisoč (v Iraku mnogo dokumentiranih primerov ko ni NIHČE odgovorjal) ljudi preprosto da ga nek "predsednik samo malo serje" potem ti res ne morem pomagat. Sej ne da bi ZDA bile kdajkoli odgovorne za hude vojne zločine na vseh mogočih predelih tega planeta (od Vietnama, Kambodže do Iraka in Paname). Nč nehal bom, z ljudmi ki vidijo zločine samo in izključno na eni strani oz pri pripadnikih ene vere medtem ko opravičujejo oz močno relativizirajo odgovornost drugih nimam kej več debatirat...

Državni terorizem velikih sil ti je očitno velika neznanka.

bluesy
11.03.2007, 23:08
"Musliji norijo" je precej posploševalna fraza Nace in še sam tega pri sebi ne vidiš. Da o žaljivem podtonu "musliji" ne govorim. Če bi kdo isto delal za kristanje bi vsi pokonci skakali. Dvoličneži. over and out

Irina
11.03.2007, 23:14
Globalizacija nam je prinesla toliko "dobrega". Teroriste, vojne, nestrpnosti..... Ne zagovarjam nobene vernike, ki v imenu vere počno zločine. Ampak, najprej je beli človek, hodil po tujih vrtovih in si kopičil bogastvo na račun drugih narodovo, ki so mimogrede pripadali drugi veri in kulturi. Ali bi nas sploh zanimali Iračani, Afganistanci, Iranci in še kdo, če ne bi imeli nafte?

ekica
11.03.2007, 23:19
mene tko al tko ne zanimajo ti z nafto, zavedam se pa tudi da v filmih z kavbojci in indijanci niso kavbojci "the good guys", vendar proti temu nic ne morem. tole kar me pa tare, se odvija pred mojimi ocmi in ne morem verjeti, da nihce drug tega ne vidi.

Jelengar
11.03.2007, 23:32
tokrat se motis. verniki mi nisto storili hujsega kot to da so postali verniki. vera je bila tista, ki mi je vzela nekatere prijatelje iz otrostva, celo starse do neke mere, enega bratranca s katerim sva si bila zelo blizu - sotrpina in zmagovalca v vseh najinih podvigih.. z vsemi temi ljudmi smo imeli podobne poglede na svet dokler niso zaceli intenzivno verovati, postiti in klanjati se petkrat dnevno. jaz sem hitro sprejela, da so se obrnili k veri in se trudila spostovati njihovo odlocitev, oni pa zal niso mogli sprejeti, da jaz nocem po njihovi poti. ne zato, ker bi bili slabi ljudje, temvec zato, ker jim vera tako zapoveduje.
Pred nekaj leti sem kolesaril po Peljescu (CRO). Nenadoma mi je izpustila guma in poiskal sem pomoc. Pred hiso (vikendom) je bil parkiran velik Mercedes frankfurtske registracije in gospodarja poprosim (v anglescini) za ventilcek. Kaj kmalu ugotoviva, da lahko oba presaltava na srbo-hrvaski jezik. Ko popravim kolo, me povabi na kavo in pijaco. Izkaze se, da je gospodar cistokrvni Nemec, ki govori brezhibno srbo-hrvatsko. Izkaze se, da je (bil?) porocen z Bosnjakinjo, ampak nje ni bilo tam. Samo njegovi odrasli otroci so bili tam, ki v nulo obvladajo srbo-hrvatski jezik. Malce klepetamo tudi o Bosni in gospodar pove, da so se ljudje v Bosni po vojni precej spremenili. Njegova zena se je zelo obrnila k veri in zivljenje je postalo nemogoce. Kaj globlje nismo sli (nisem rinil), ampak dobil sem obcutek, da se je v tej druzini zgodilo prav to, kar si ti opisala. Jaz si pred tem nisem mogel predstavljati, da se druzinske vezi tudi krhajo zaradi verskega fanatizma. Se posebej zato, ker so Bosnjaki vcasih bili vecinoma sekularizirani in cool. :dontknow:

maajde
11.03.2007, 23:39
Mislim, da je problem v šolanju muslimanskih duhovnikov. Le ti se učijo v Iranu, Savski Arabiji itd. Tam se nalezejo radikalizma. Boljše bi bilo, če bi se šolali v Evropi.

Za primer: Albanski duhovniki učijo vernike samo dve stvari. To naj bi bilo vodilo vseh. Glasi pa se: delaj otroke in kupuj oz. odvzemaj zemljo nevernikom.

slehernik
11.03.2007, 23:45
Prav tako sem rekel, da žensko v Iranu kamenjajo in bičajo, če ima odkrit obraz.To si res večkrat napisal. Vendar ženska noša v Iranu ne zakriva obraza (čador (http://en.wikipedia.org/wiki/Chador)).

Jelengar
11.03.2007, 23:48
Zgornji prispevek je tipičen primerek grobega posploševanja, metanja stereotipov vsenaokrog, skratka običajen način ljudi ki ne poznajo in razumejo nečesa "drugačnega" pa naj bo to vera ali samo neka kultura.

Kdo je nestrpen se pa iz nekaterih mnenj tule dobro vidi. Oz v "najboljšem" primeru pač hudo posplošuje. Muslimanov je več kot milijarda po celem svetu, so vsi isti? Koliko je med njimi teroristov in takih ki vam karkoli hočejo? Odgovori na ta vprašanja verjamem da bodo za nekatere pretežka naloga :clown:
S svojim bljuzenjem nisi uspel ovreci niti enega "posplosevanja". Vedno ista pesem: Niso vsi Cigani isti. Niso vsi Musliji isti. Raje povej kaj so in ne kaj niso. Dokler je miljarda Muslijev TIHO, medtem ko nekaj deset fundamentalnih bratov terorizira skoraj cel svet, so vsi isti ze zato, ker se od tega ne distancirajo.

Zdaj pa lahko bljuzis naprej. :nonono:

Irina
11.03.2007, 23:50
Ekica, mislim, da ti s svojo pokončno držo in s spoštovanjem do drugačnosti, sčasoma lahko dosežeš, da te bodo jemali takšno kot ti želiš biti. Mogoče pa je beli človek s svojim pritiskom dosegel to, da so se začeli verniki drugih ver fanatično zatekati k svoji veri. In nekateri to izkoriščajo za svoje zlobne načrte. Ne vidimo več čara raznolikosti, ampak samo če eno barvo. Mavrica je lepa zato, ker je sestavljena iz vseh barv in ne iz ene same.

Irina
12.03.2007, 00:02
To si res večkrat napisal. Vendar ženska noša v Iranu ne zakriva obraza (čador (http://en.wikipedia.org/wiki/Chador)).

Čador je črna "pelerina" s kapuco. Feređa je pa ruta, ki zakriiva cel obraz, lahko pa tudi vse razen oči. Islam ne zapoveduje zakrivanje obraza, to so kasneje dodali verski fanatiki. V večini ver se najdejo verski fanatiki, ki hočejo žensko zasužnjiti. Tudi naše babice so bile ogvantane od nog do glave. In še kaj bi se našlo. Islamisti grešnike kamenjajo, pri nas smo pa še ne tako dolgo grešnike sežigali ali križali. Vse v imenu vere. Pa niti Ku Ran niti Biblija ne predpisujeta takega kaznovanja.

slehernik
12.03.2007, 00:18
Islamisti grešnike kamenjajo, pri nas smo pa še ne tako dolgo grešnike sežigali ali križali. Vse v imenu vere. Pa niti Ku Ran niti Biblija ne predpisujeta takega kaznovanja.Če kdo ne ostane v meni, ga vržejo proč kakor mladiko in se posuši. Te mladike poberejo in vržejo v ogenj in zgorijo. (Jn 15:6)

Irina
12.03.2007, 00:24
Če kdo ne ostane v meni, ga vržejo proč kakor mladiko in se posuši. Te
mladike poberejo in vržejo v ogenj in zgorijo. (Jn 15:6)

Vzeto iz konteksta, se lahko razume tudi tako kot je napisano.

Irina
12.03.2007, 01:25
Jelengar ti si en prijazen človek. Hvala za pojasnilo. Jaz sem stara gospa in ne poznam novodobnih znakovnih pisarij. Gospa ali gospodična Ekica nima "problemov" samo z vero svojih prednikov, ampak tudi sama s seboj. V javnem portalu je naslov njenega bloga, ki je lahko tudi zanimivo branje.

Jelengar
12.03.2007, 03:14
Malenkost. :) Glede Ekice pa - tukaj ni ona tema, ampak je tema njena tema. ;)

Pikado
12.03.2007, 04:00
Še en islamski center, pa še dva islamska centra....
Ozri se malo po Evropi pa boš videl. ;)
Stvari še ne grejo tako hitro kot bi si oni želeli. Toda potrpljenje je karta na katere igrajo vse verske organizacije. :approve:
Kar poglej koliko časa se je RKC trudila, da je prevzela oblast v sLOVEniji. :veryevil:
Še en don kihot, ki se bori proti zidovom, v resnici pa si želi nov holokavst...
Judje jedo otroke in so predstavljali nevarnost za Evropo, vendar nas je nacizem rešil, čas je za novega hitlerja, ki nas bo rešil pred islamom...

nattka
12.03.2007, 07:01
Če kdo ne ostane v meni, ga vržejo proč kakor mladiko in se posuši. Te mladike poberejo in vržejo v ogenj in zgorijo. (Jn 15:6)

vendar, če je Bog ljubezen - 1.Jan 4:8 ... potem so te besede simbolne ane ...

biz
12.03.2007, 08:48
Islam je na razvojni stopnji kot je bilo krščanstvo pred 500 leti. Na nas je kaj bo nastalo iz islama v sloveniji in če bomo znali vključiti islamsko religijo v naše okolje bomo z tem pospešili pozitivni razvoj islama.
Islamski fundamentalizem je samo odraz razlikosti na tem planetu in pa tudi izraba vere za dosego ciljev, če bomo znali vključiti islam v naš sistem, bomo pridobili tudi imame in bomo imeli vpliv na njih. Z tem vplivom lahko poskrbimo za uravnotežen razvoj ne samo islama v Sloveniji ampak širom po Evropi.
Mešanje kultur in religij pa pomaga na koncu tudi našemu lastnemu razvoju in razširi naš pogled na svet.
Osnova vsega pa je ustavni zakon, ki jasno deli državo in religijo in onemogoči vsakršnjo zlitev države z eno od religij, to pa potem pripelje do razlik in do napetosti in sporov. Rezultati pa so lahko ne samo katastrofalni ampak celo smrtno nevarni

slehernik
12.03.2007, 09:12
vendar, če je Bog ljubezen - 1.Jan 4:8 ... potem so te besede simbolne ane ...Kot hočeš. Za kurjače niso bile.

sati
12.03.2007, 09:48

btw, sama sem potomka bosanskih muslimanov, vendar sem se odrekla tej religiji in verujem na svoj nacin in si ga hvalezno prilagajam z nacinom zivljenja v sloveniji.

Predvsem si nasedla medijski propagandi, ki kar avtomatsko predstavlja islam kot gnezdo potencialnih teroristov. Seveda drži, da skrajni islamisti izvajajo teroristične napade, veliko več zla in napadov pa lahko pripišemo trenutno politiki ZDA in Busha, za katerimi stoji tudi dosti več človeških žrtev kot za napadi skrajnežev. Med muslimani imaš večino ljudi, ki želijo živeti normalno in v miru. Drugače sem pa mnenja, da nobeni religiji ni dobro prepustiti oblast, kot da bi se krščanstvo kaj bolj izkazalo, samo, če se spomnimo zgodovine. Sedanji papež pa že skorajda prepoveduje internet, rock glasbo, je proti ateistom, tako da si kar lahko zamislimo, kaj bi bilo, če bi imela recimo Cerkev absolutno oblast.

Tommo
12.03.2007, 11:45

Nisi nora, tudi jaz se ga bojim (pa ne zaradi bomb), prav tako kot se bojim tudi krščanstva in ostalih ver.
Nisi nestrpna, jaz sem načelno proti gradnji kateregakoli verskega objekta, pa naj bo džamija, cerkev, sinagoga. Je pa res, da če imamo že eno, potem se mi zdi prav, da imamo tudi drugo.
Nisi nesramna. Tudi jaz globoko v sebi pravzaprav ne zaupam nikomur, ki trdi, da resno verjame v neko iracionalno in megleno predstavo o nekem bogu kot ga prikazujejo religije.
Nisi grozna. Vse vere učijo, da je treba nauk širiti in vse vztrajno zahtevajo vedno več.

spartan
12.03.2007, 12:45

....Slovenija ima svojo kulturo in svojstven način življenja. Po mojem osebnem načelu razmišljanja vabljeni vsi, ki bi radi soustvarjali in naredili državo boljšo. Prav tako želim, da bi ohranili svojo kulturo, običaje in identiteto, ter da bi jim domovina bila prijazen in prijeten dom. Če se odločijo odreči preteklosti, tudi prav.....to je njihova osebna odločitev.

Če pa mislijo tu red delat.... in nespoštovati pravni in družbeni red, pa jih lahko kratko malo spokamo tja, od koder so prišli.

kopron
12.03.2007, 12:47
temo je ze res zaneslo proti castnem mestu na forumu religija, vendar sem predvsem hotela diskutirati o islamu v sloveniji in kako se bojim, ker se tako siri pri nas. naj imajo svojo vero, naj ne pljuvajo po vzhodnjaskem nacinu zivljenja in zavracajo vse v zvezi z njim, obenem se pa pretvarjajo kako hocejo samo prostore za svoje sestanke.

Eeej, Ekica, ne se sekirat, ker, drugače te bojo povozili z svojimi "opazkami" + pripombami ... be yourself + that's at least ...;) :2thumbs:

ekica
12.03.2007, 14:22
veliko ste napisali in vesela sem, da je temu tako. zavedam se, da se bo dzamija oz. islamski center zgradil. lahko zamizim kot nekateri izmed vas, recem eh pa sej bomo zato bolj raznolika drzava gor dol, sej si zelijo samo miru in mesto, kjer se bodo sestajali. ja, lepa tolazba, vendar mene pece to metanje peska v oci, gledam svoje sorodnike in starse, kako si prizadevajo vec, kako jim ni vsec to in ono v nasi drzavi, v koncnem preberem v "miroljubnem" kur'anu, da se ne priznava nasa drzavna ureditev (ponavljam se, vem), drzava je islamska ali pa ni drzava, tretjega ni.. toda, islamski center kot pravite je za raznolikost in naj bi ostal samo to.
verjemite mi, zivela sam v svici slabo leto dni, zeneva je polna nindz, temu ne bo ostalo tako kot si prizadevamo, zelimo in v koncnem verjamemo.
in tudi lahko recete, da si lahko mislim svoje, lahko, vendar bi me z veseljem prebicali ali obsodili kot rushdia, ce povem naglas kar si mislim in tukaj v vecini primerov gre za povratno nestrpnost.

esmi
12.03.2007, 15:17
veliko ste napisali in vesela sem, da je temu tako. zavedam se, da se bo dzamija oz. islamski center zgradil. lahko zamizim kot nekateri izmed vas, recem eh pa sej bomo zato bolj raznolika drzava gor dol, sej si zelijo samo miru in mesto, kjer se bodo sestajali. ja, lepa tolazba, vendar mene pece to metanje peska v oci, gledam svoje sorodnike in starse, kako si prizadevajo vec, kako jim ni vsec to in ono v nasi drzavi, v koncnem preberem v "miroljubnem" kur'anu, da se ne priznava nasa drzavna ureditev (ponavljam se, vem), drzava je islamska ali pa ni drzava, tretjega ni.. toda, islamski center kot pravite je za raznolikost in naj bi ostal samo to.
verjemite mi, zivela sam v svici slabo leto dni, zeneva je polna nindz, temu ne bo ostalo tako kot si prizadevamo, zelimo in v koncnem verjamemo.
in tudi lahko recete, da si lahko mislim svoje, lahko, vendar bi me z veseljem prebicali ali obsodili kot rushdia, ce povem naglas kar si mislim in tukaj v vecini primerov gre za povratno nestrpnost.

Metanje peska v oči? Kaj pa ti misliš da se bo v Islamskem centru dogajalo? Kaj predvsem ,kar bi tebe motilo?
Kje v Koranu si prebrala, to kar navajaš?Podčrtan tekst!!
Pri čem so te ovirale te nindže-predvidevam da so to ženske ki nosijo nakab. Kaj konkretno so delale ali kako so motile tvoje življenje??
Povratna nestrpnost pravš?? Po mojem mnenju si nstrpna ti in samo ti in tebi podobni...Kaj pa sploh veš o Islamu? Ali si bila kdaj v kaki Islamski državi in tam živela? Jaz živim v Egiptu in nikoli nisem občutila nobene nestrpnosti...Še več kristjani in muslimani živijo v sožitju.In kdo bi te bičal? Kje pobiraš te neumnost, me res zanima??

ekica
12.03.2007, 17:49
Metanje peska v oči? Kaj pa ti misliš da se bo v Islamskem centru dogajalo? Kaj predvsem ,kar bi tebe motilo?
Kje v Koranu si prebrala, to kar navajaš?Podčrtan tekst!!
Pri čem so te ovirale te nindže-predvidevam da so to ženske ki nosijo nakab. Kaj konkretno so delale ali kako so motile tvoje življenje??
Povratna nestrpnost pravš?? Po mojem mnenju si nstrpna ti in samo ti in tebi podobni...Kaj pa sploh veš o Islamu? Ali si bila kdaj v kaki Islamski državi in tam živela? Jaz živim v Egiptu in nikoli nisem občutila nobene nestrpnosti...Še več kristjani in muslimani živijo v sožitju.In kdo bi te bičal? Kje pobiraš te neumnost, me res zanima??

prepricana sem, da se bodo v islamskem centru poleg vsakdanjih aktivnosti dogovarjali o naslednjih korakih, kot so ustanavljanje ali okrepitve kaksne islamske stranke v sloveniji, zagotavljanje mesta v vladi in prilagajanje nasih zakonov svojim potrebam.
tezko ti zdaj citiram, kje tocno sem prebrala povedano, vendar je dejstvo, da norminativni deli korana in suneta, se previ serijat, sestavljajo vrhovni zakon, ustavo; in celotna zakonodaja mora biti kompatibilna s tem principom, ki je zasnovan iz teh dve izvorov. vsa oblast torej pripada alahu, kar pa ni nikakor kompatibilno z naso ustavo recimo.
zaradi nindz v zenevi smo imeli prilagojen delovni cas, da bi lahko molile v miru, kar me ni toliko motilo, saj sem bila tujec tam in na "njihovem teritoriju", vsekakor bi me pa motilo, ce se bo to dogajalo tudi tu.
o islamu vem veliko, ravno zato si jemljem pravico diskutirati o tem.
v islamski drzavi nisem se zivela in ti rada verjamem da je tam vse lepo in v sozitju, vendarle so to islamske drzave in ne krscanske.
kdo bi me bical pravis? priznam, da sem pretirala in oprosti, ce sem te kakorkoli uzalila, pred kratkim sem prebrala, da je zenska, ki je bila posiljena od petih moskih v eni od islamskih drzav, bila obsojena na javno kamenjanje, ker si je sama kriva, ker se je sestala z moskim, ki ji ni bil v sorodu. pravim to, da ti odgovorim, od kje pobiram te neumnosti in se obenem opravicim, ker sem se pod vplivom tega strasnega clanka. vendar iz osebnih izkusenj z ljudmi, zagrizenimi verniki, s katerimii sem bila zelo blizu, kmalu nisem bila vec, ce sem bila le kancek iskrena s svojimi stalisci.

upam, da sem ti odgovorila na vse in se opravicujem, ce sem te razburila.

esmi
12.03.2007, 18:37
prepricana sem, da se bodo v islamskem centru poleg vsakdanjih aktivnosti dogovarjali o naslednjih korakih, kot so ustanavljanje ali okrepitve kaksne islamske stranke v sloveniji, zagotavljanje mesta v vladi in prilagajanje nasih zakonov svojim potrebam.
tezko ti zdaj citiram, kje tocno sem prebrala povedano, vendar je dejstvo, da norminativni deli korana in suneta, se previ serijat, sestavljajo vrhovni zakon, ustavo; in celotna zakonodaja mora biti kompatibilna s tem principom, ki je zasnovan iz teh dve izvorov. vsa oblast torej pripada alahu, kar pa ni nikakor kompatibilno z naso ustavo recimo.
zaradi nindz v zenevi smo imeli prilagojen delovni cas, da bi lahko molile v miru, kar me ni toliko motilo, saj sem bila tujec tam in na "njihovem teritoriju", vsekakor bi me pa motilo, ce se bo to dogajalo tudi tu.
o islamu vem veliko, ravno zato si jemljem pravico diskutirati o tem.
v islamski drzavi nisem se zivela in ti rada verjamem da je tam vse lepo in v sozitju, vendarle so to islamske drzave in ne krscanske.
kdo bi me bical pravis? priznam, da sem pretirala in oprosti, ce sem te kakorkoli uzalila, pred kratkim sem prebrala, da je zenska, ki je bila posiljena od petih moskih v eni od islamskih drzav, bila obsojena na javno kamenjanje, ker si je sama kriva, ker se je sestala z moskim, ki ji ni bil v sorodu. pravim to, da ti odgovorim, od kje pobiram te neumnosti in se obenem opravicim, ker sem se pod vplivom tega strasnega clanka. vendar iz osebnih izkusenj z ljudmi, zagrizenimi verniki, s katerimii sem bila zelo blizu, kmalu nisem bila vec, ce sem bila le kancek iskrena s svojimi stalisci.

upam, da sem ti odgovorila na vse in se opravicujem, ce sem te razburila.

1.Kar se tiče verske pripadnosti mislim da je to v Sloveniji osebna stvar in če hoče kak musliman v politiko... pa kaj me briga.Bo vsaj bolj veselo ne bojo samo rdeči,črni in beli ampak še kak zelen zraven...ampak to sploh ni tema pogovora zato pustimo vse skupaj.
2.Govoriš kako veliko veš o Islamu... Poleg tega,ker si taka poznavalka bi si pa le morala zapomniti tako pomembno stvar ,ki si jo baje..lol.. prebrala v Koranu. No, jaz Koran poznam dobro( prav tako Biblijo) in zato me prav zanima kje to piše? Morda imaš kak poseben prevod...kdo ve. Ti mi povej kje to piše... jaz grem pa potem v arabskem izvirniku pogledat ali je res..Zmenjeno?? ;) Ker kar tako na pamet si nekaj izmišljevat pač ni uredu a ne? Če se o nečem pogovarjamo..dokaze na plano!!:2thumbs: Tako da vprašanje ostaja: Kje v Koranu to piše?
Kaj je kompatibilno in ne... sploh ni point..tegale pogovora.Še v Rimu imajo mošejo pa ne vem ali to kakor koli vpliva na Italijansko politiko ali pa RKC...Tako da je ta tvoja bojazen iz trte izvita- po domače!:)
Kar se tiče tistih muslimank- še sedaj ne vem ali si jih klicala nindje..oziroma žalila... zato ker so ti kaj naredile ali pač ker je to tvoj način delovanja...In kakšen prilagojen čas pa je bil to...da so lahko molile? Ker mi ni jasno, razloži!
In če te tam ni motilo kako to da bi te pa tukaj?
To z časom mi ni jasno ker...muslimanu-ki vzame čas za molitev recimo 5 minut in to 5x na dan...Se pravi kaj... ali si se zlagala ali pa si zamešala in niso bile muslimake, ampak kaj drugega... morda pa so šle k maši? Kajti ta pa traja tam nekje 40 minut.. zato bi se pa že moralo vzeti kak odmor ja.. ne pa za tistih 5 minut...lol
Kar se tiče takih člankov... ja mi je vse jasno kako to gre v Sloveniji in na sploh povsod po svetu.
In nisi me niti razburila niti užalila.. bom pa željno pričakovala tvoje odgovore,ker kot praviš si poznavalka...no, bom imela vsaj s kom diskutirati.
Aja pa še to jaz sem tudi brala in o tistih kristjanih ki se dajo na križ pribitna Filipinih in o pedofilih v RKC... Pa še zdaleč ne enačim da so vsi kristjani taki in da je to nekaj splošnega.. Potem pa sem brala tudi o Plutu in podobnih...pa sedaj naprimer Štefančič junior opisuje v Mladini tipičnega slovenca kot pijanca ki pretepa ženo in rad ovaja... no pa jaz in ti dobro veva da vsi slovenci nismo Pluti niti slovenski moški niso vsi taki kot jih opisuje Štefančič junior.
Najbolj od vsega mi gre na živce posploševanje!!!

No veselo čakam odgovore...:)

bladzo
12.03.2007, 19:26
Pozdravljeni!
Preprična sem, da so religije v svojem bistvu pozitivna dejavnost človeštva. Pa naj gre za krščanstvo ali islam (btw: v svojem bistvu zelo podobni veroizpovedi), sem prepričan, da sta pozitivna stvar v življenju marsikaterega človeka.
Vsi poznamo temna stoletja krščanske Evrope. Moje mnenje je, da se ta temna stoletja v tem času dogajajo Islamu. In v čem je vzrok? Vzrok je v preveliki neenotnosti samega islama. Islam kot "institucija" je danes kaos, tako kot je bila v času od križarskih vojn do 17. stoletja Katoliška Cerkev. Ne rečem, da je RKC danes tako enotna in popolna, vendar je svojo organizacijo veliko bolj izpopolnila in dosegla vsaj navidezno enotnost znotraj svojih vrst. Islamu to še ni ratalo in se bojim, da mu še dolgo časa ne bo.
Religija je del družbe. Tega ne bo noben zanikal, se mi zdi. Religija je del družbe že dolga tisočletja. Organiziran kult se je pričel pred več kot 10 tisoč leti in bil temeljni kamen vsake družbe v človeški zgodovini. Zaradi njene vloge je bila religija večino časa tesno povezana s t.i. "civilno oblastjo", kar je vplivalo na nastanek novih in novih kriz. Ker je bila religija že od nekdaj moralna in družbena avtoriteta, je tudi imela priložnost manipulirati z ljudmi, ki so ji sledili. Temu se ne moremo izogniti in to tudi v vseh primerih ni bilo slabo.

Kakorkoli, Ne zavračam nobene religije. Zame so vse pozitiven doprinos k kulturni raznolikosti človeštva. Sem za izgradnjo verskega islamskega centra, ker vem, kaj cerkev pomeni katoličanom. Sem proti posploševanju , ki teroriste enači z muslimani, kamikaze z Japonci in pedofile s katoličani.
Pa še ena beseda tistemu, ki je dal primerjavo Ratzingerja in neonacistov. Res je, da je bil B XVI v Hitlerjevi mladini. Verjetno tudi veste, da tam nisi mogel biti prostovoljno. Tako kot pri pionirčkih nisi bil prostovoljno. In če je bil on pri HJ, zato ni nacist ali neonacist.

In še en odgovor glede pedofilije, ki ga je pred kratkim povedal g. Robi Friškovec, koordinator za zaporniško pastoralo v Sloveniji - katoliški duhovnik. Bil je v enem izmed Zavodov za prestajanje kazni mladoletnih oseb prvič, takoj po nastopu svoje službe. Zaporniki - mladeniči takrat še niso bili navajeni, da bi duhovnik hodil v zapor, bil na voljo za pogovor itd. Čakal je v sobi za pogovore, če bi se kateri izmed mladeničev odločil za pogovor z njim. Čez nekaj 10 minut pod oknom na igrišču zasliši klice skupine mladeničev: "Kje si pedofil ****!". On zakliče čez okno: "Pridte gor pa vam bom pokazu kje sem "...
Rex pridejo čez nekaj minut iz radovednosti v sobo. On je obrnjen proti oknu...Oni zabuljeno gledajo postavo dolgolasega duhovnika v "hipijevskem stilu". Robi je tiho nekaj minut, oni čakajo na odgovor, vmes izrečejo še kakšno kletvico itd. In g. Friškovec resno začne: "Po vašem skromnem mnenju smo vsi duhovniki pedofili, ****irji ali homoseksualci. Jaz in še mnogi izmed mojih sobratov to niso. Če mi ne verjamete, mi lahko na rit namontirate kamero." Od tistega trenutka dalje je imel v sobi za pogovore vedno dovolj mladeničev za pogovor in nobeden več ga ni zmerjal s tem in onim. To je dovolj zgovoren dokaz kaj naredi posploševanje.

lp

Pikado
12.03.2007, 20:05
tezko ti zdaj citiram....
....

Kakšna neumnost...
Dogovarjajo se lahko kjerkoli, zakaj bi se lahko dogovarjali samo v islamskemu centru, neumnost na kvadrat...

Vsak slovenski državljan, ne glede na versko pripadnost, ima pravico sodelovati v vladi in ustanavljati politične stranke...tule sploh ni debate...
Očitanje drugim o možnih namerah kršenja ustave, istočasno pa tvoje javno zavzemanje za kršenje ustave, je milo rečeno debilno, če si tega sploh sposobna spoznati...

Kam v resnici meriš, lepo pove uporaba besede nindža...osebno sovraštvo hočeš prenesti na vse ostale, da bo potešen tvoj egofob...

Irina
12.03.2007, 20:31
Res, zakaj smo tako nestrpni drug do drugega? Smo ne zadovoljni sami s seboj in nismo sposobni tega "popraviti", pa nas za to vse in vsakdo moti? Res je žaljivo reči za neko pripadnico neke vere, ki nosi ruto, da je ninđa. Kako pa potem imenuješ pripadnico neke druge vere, ki ima piko na čelu? Rajši ne vprašam kakšno ime si nadela pripadnici tiste vere, ki nosi križ. Veš kdo so bili janičarji, in kaj so počeli?

kopron
12.03.2007, 22:40
Ja, morda res, morda tudi ne :blush: ... razumem Ekico, + sočustvujem z njo :tolazba: . Po drugi strani pa spet -res ne smemo delati nestrpnosti med slabotnejšimi, nevednimi, zavedenimi , ogoljufanimi, trmastimi , fanatičnimi, terorističnimi , neumnimi, ubogimi - pa vendarle - brati:dontknow: :approve: . A ne :approve: ? LP, B

Lipovnik
12.03.2007, 23:54
Ja, morda res, morda tudi ne :blush: ... razumem Ekico, + sočustvujem z njo :tolazba: . Po drugi strani pa spet -res ne smemo delati nestrpnosti med slabotnejšimi, nevednimi, zavedenimi , ogoljufanimi, trmastimi , fanatičnimi, terorističnimi , neumnimi, ubogimi - pa vendarle - brati:dontknow: :approve: . A ne :approve: ? LP, B
Zato vas pa nekateri še vedno tolerirajo.

spartan
13.03.2007, 06:22
Res, zakaj smo tako nestrpni drug do drugega? Smo ne zadovoljni sami s seboj in nismo sposobni tega "popraviti", pa nas za to vse in vsakdo moti? Res je žaljivo reči za neko pripadnico neke vere, ki nosi ruto, da je ninđa. Kako pa potem imenuješ pripadnico neke druge vere, ki ima piko na čelu? Rajši ne vprašam kakšno ime si nadela pripadnici tiste vere, ki nosi križ. Veš kdo so bili janičarji, in kaj so počeli?

....mislim, da se to vleče že vse od vsega začetka.....problem med islamom pa kristjani je velik že od cajta križarskih vojn naprej. Islam je ves čas želel pojesti Evropo, in to na grd način. Seveda jim Evropa ni ostala dolžna.

Tipičen primer nestrpnosti je 2. sv. vojna; marljivi in ljubeči nemški očetje so se čez noč spremenili v klavce vsega živega in drugače mislečega. Seveda se to še sedaj dogaja.....uničevanje je pač človeški čud. In pri tem se ne gre ne za vero, ne za način razmišljanja in ne za način življenja; to pač je nekaj kaj je v naši naravi.......tisto nekaj divjega.

spartan
13.03.2007, 06:55
...še nekaj....kdo bo želel imeti za soseda človeka, za katerega nikoli ne more biti siguren, kaj bo naredil.

pa vera gor ali dol; nihče ne želi živeti v takšni negotovosti.

Irina
13.03.2007, 09:19
Spartan, kako veš kakšne sosede imaš. Je za tebe vera "merilo" nevarnosti. Nesrečni gospod iz okolice Brežic ni bil islamist, pa je v trenutku zmanjšane prištevnosti deloval kot terorist. Plut, Casiraghi.... tudi nista bila islamista pa poglej kaj sta počela. Človeka ocenjujem po njegovih dejanjih, drži, moralnih vrednostah vse ostalo je drugotnega pomena.

spartan
13.03.2007, 10:01
Spartan, kako veš kakšne sosede imaš. Je za tebe vera "merilo" nevarnosti. Nesrečni gospod iz okolice Brežic ni bil islamist, pa je v trenutku zmanjšane prištevnosti deloval kot terorist. Plut, Casiraghi.... tudi nista bila islamista pa poglej kaj sta počela. Človeka ocenjujem po njegovih dejanjih, drži, moralnih vrednostah vse ostalo je drugotnega pomena.

hja...poglej kaj so v Bosni naredili....sosed je soseda različne veroizpovedi ubijal. In to ljudje, ki "bi naj živeli" v t.i. "sožitju" več let. Gledali so se vsak dan in se tudi pozdravljali.

Ko dobiš na en plac ljudi različnim razmišljanj, ideologij in prepričanj je problem tu. Potrebna je le majhna iskrica, da se zanetijo strasti.

kopron
13.03.2007, 10:10
Ja, Spartan, bi kar potrdil za resnično:approve: . No, še vedno pa imamo najpogostejše napade ravno v Islamu , a ne ?:nonono:

esmi
13.03.2007, 11:56
No, jaz sem zelo vesela da v Sloveniji obstajajo tudi razumni ljudje..Kar lahko sklepam iz pisanja članov Pikado in Irina...:2thumbs:

Vse ostalo zame ki sem zelo strpen človek in sem se poglobila tako v krščanstvo kot v islam ni vredno komentarja.

Drugače pa še vedno čakam na odgovor Ekice!!!::

esmi
13.03.2007, 12:02
Ja, Spartan, bi kar potrdil za resnično:approve: . No, še vedno pa imamo najpogostejše napade ravno v Islamu , a ne ?:nonono:

Trenutno ja... in tako bo dokler se bo američani in podobni vmešavali tam kjer se jih nič ne tiče.In dokler bojo meje Izraela žive...kar rastejo vsak dan par metrov..Da o tem kaj delajo Palestinskemu narodu sploh ni treba več govorit...že vsi vemo in mirno gledamo.:(
Bili pa so tudi časi IRE... in ETE... ;)

NaceM
13.03.2007, 13:31
Kar se tiče tistih muslimank- še sedaj ne vem ali si jih klicala nindje..oziroma žalila...

Mene moti, če človeka ne morem gledati v obraz, s katerim se pogovarjam oz. kaj bi se zgodilo, če bi tako lepo "zamaskirana" muslimanska ženska oropala kakšno banko, pošto ali bencinsko črpalko?
Zakrivanje obraza žensk je žalitev za marsikatero žensko ne samo za mene. Ok, če je tako tam na bližnjem vzhodu pa naj bo. Ne pa pri nas. In, niti približno se ne počutim nestrpnega, če je to za mene žalitev!
Tudi jaz sem se sezul in umil, preden sem šel v mošejo, pa tudi dam kapo z glave, ko če slučajno grem v cerkev pogledat, ker me zanima, kako je notri. Nikakor pa ne toleriram VSILJEVANJE KULTURE PRIŠLEKOV NAM, KI TU ŽIVIMO!

esmi
13.03.2007, 14:27
Mene moti, če človeka ne morem gledati v obraz, s katerim se pogovarjam oz. kaj bi se zgodilo, če bi tako lepo "zamaskirana" muslimanska ženska oropala kakšno banko, pošto ali bencinsko črpalko?
Zakrivanje obraza žensk je žalitev za marsikatero žensko ne samo za mene. Ok, če je tako tam na bližnjem vzhodu pa naj bo. Ne pa pri nas. In, niti približno se ne počutim nestrpnega, če je to za mene žalitev!
Tudi jaz sem se sezul in umil, preden sem šel v mošejo, pa tudi dam kapo z glave, ko če slučajno grem v cerkev pogledat, ker me zanima, kako je notri. Nikakor pa ne toleriram VSILJEVANJE KULTURE PRIŠLEKOV NAM, KI TU ŽIVIMO!

Če bi poznal Islam bi vedel,da se taka ženska ki je tako verna da si zakriva obraz nikoli ne bi govorila s tujcem!!!;) ;)
Mene ne motijo niti ženske ki imajo zakrit obraz niti tiste ki nosijo ruto( k tem prištevam tudi nune)... me pa nadvse motijo tiste na pol nage.Pa se pač obrnem stran in je!!:)
Vsiljevanje bi lahko rekli samo,če bi bil tudi ti prisiljen se oblačiti po Islamskih običajih...Tako da...:?:
Mislim, da se zaenkrat še lahko vsak oblači kakor mu paše in prav tako nosi klobuk ali ruto.. ali pa zaradi mene kar če... :2thumbs:

nattka
13.03.2007, 14:36

zakaj so tisti, ki prestopijo v drug tabor vedno bolj papeški od papeža ...

take izjave samo podžigajo ljudi, ki v vsaki drugačnosti vidijo nevarnost ...

seveda lahko določene stvari maramo ali pa njih ne maramo ... zakaj pa bi nas bilo strah???

saj če pogledamo samo nekaj forumov višje, je v sloveniji večja verjetnost da umremo zaradi predolge čakalne vrste za operacijo, kot pa v terorističnem napadu ...

Jelengar
13.03.2007, 14:59
Mene ne motijo niti ženske ki imajo zakrit obraz niti tiste ki nosijo ruto( k tem prištevam tudi nune)... me pa nadvse motijo tiste na pol nage.Pa se pač obrnem stran in je!!:)
Vsiljevanje bi lahko rekli samo,če bi bil tudi ti prisiljen se oblačiti po Islamskih običajih...Tako da...:?:
Mislim, da se zaenkrat še lahko vsak oblači kakor mu paše in prav tako nosi klobuk ali ruto.. ali pa zaradi mene kar če... :2thumbs: Mene pa motijo. V sekularni drzavi me moti javno izpostavljanje vere in z njo opletanje. Veruj in bodi tiho. Nobena druga vera ni tako ekspanzionisticna in hkrati nestrpna do "nevernikov". Je pa samo se vprasanje kdaj bodo Musliji dvignili glave in zahtevali "primerno" oblacenje zahodnjaskih zensk. Ce se cel Muslimanski svet pocuti uzaljenega zaradi zaradi nekih karikatur, katere so bile objavljene na Danskem (Salmana Rushdieja sploh ne bom omenjal) je realno pricakovati, da bo naslednji korak zahteva po zakrivanju evropskih zensk, da ne bi zalili muslimanskih custev in ne vem se cesa. Kakokoli ze, Islam v Evropi pomeni za nas Evropejce mnogo mnogo tezav. Nic drugega kot tezave. Bolje je to prepreciti preden se raspase tako kot v zahodni Evropi.

ekica
13.03.2007, 19:40
1.Kar se tiče verske pripadnosti mislim da je to v Sloveniji osebna stvar in če hoče kak musliman v politiko... pa kaj me briga.Bo vsaj bolj veselo ne bojo samo rdeči,črni in beli ampak še kak zelen zraven...ampak to sploh ni tema pogovora zato pustimo vse skupaj.
2.Govoriš kako veliko veš o Islamu... Poleg tega,ker si taka poznavalka bi si pa le morala zapomniti tako pomembno stvar ,ki si jo baje..lol.. prebrala v Koranu. No, jaz Koran poznam dobro( prav tako Biblijo) in zato me prav zanima kje to piše? Morda imaš kak poseben prevod...kdo ve. Ti mi povej kje to piše... jaz grem pa potem v arabskem izvirniku pogledat ali je res..Zmenjeno?? ;) Ker kar tako na pamet si nekaj izmišljevat pač ni uredu a ne? Če se o nečem pogovarjamo..dokaze na plano!!:2thumbs: Tako da vprašanje ostaja: Kje v Koranu to piše?
Kaj je kompatibilno in ne... sploh ni point..tegale pogovora.Še v Rimu imajo mošejo pa ne vem ali to kakor koli vpliva na Italijansko politiko ali pa RKC...Tako da je ta tvoja bojazen iz trte izvita- po domače!:)
Kar se tiče tistih muslimank- še sedaj ne vem ali si jih klicala nindje..oziroma žalila... zato ker so ti kaj naredile ali pač ker je to tvoj način delovanja...In kakšen prilagojen čas pa je bil to...da so lahko molile? Ker mi ni jasno, razloži!
In če te tam ni motilo kako to da bi te pa tukaj?
To z časom mi ni jasno ker...muslimanu-ki vzame čas za molitev recimo 5 minut in to 5x na dan...Se pravi kaj... ali si se zlagala ali pa si zamešala in niso bile muslimake, ampak kaj drugega... morda pa so šle k maši? Kajti ta pa traja tam nekje 40 minut.. zato bi se pa že moralo vzeti kak odmor ja.. ne pa za tistih 5 minut...lol
Kar se tiče takih člankov... ja mi je vse jasno kako to gre v Sloveniji in na sploh povsod po svetu.
In nisi me niti razburila niti užalila.. bom pa željno pričakovala tvoje odgovore,ker kot praviš si poznavalka...no, bom imela vsaj s kom diskutirati.
Aja pa še to jaz sem tudi brala in o tistih kristjanih ki se dajo na križ pribitna Filipinih in o pedofilih v RKC... Pa še zdaleč ne enačim da so vsi kristjani taki in da je to nekaj splošnega.. Potem pa sem brala tudi o Plutu in podobnih...pa sedaj naprimer Štefančič junior opisuje v Mladini tipičnega slovenca kot pijanca ki pretepa ženo in rad ovaja... no pa jaz in ti dobro veva da vsi slovenci nismo Pluti niti slovenski moški niso vsi taki kot jih opisuje Štefančič junior.
Najbolj od vsega mi gre na živce posploševanje!!!

No veselo čakam odgovore...:)

okej, da vidimo kaj cakas pravzaprav, okej, politika zeleno in pustimo, koran nisem prebrala v celoti niti se ucila stevilk napamet, biblijo sem prebrala in vendar ne znam kvotirati iz nje razen dolocenih meni ljubih stavkov menda, ce te ne zadovoljuje dejstvo da muslimani morajo ziveti po serijatu, ki se ne strinja z naso politiko v celoti, prav, nimam nic proti teb, v raziskovalno nalogo pa ne grem zate, moja bojazen izvita iz trte, spet tvoje mnenje, bojazen obstaja in jo redkokdaj priznam, saj sem izgubila nekaj ljudi s tem priznanjem, tudi tukaj verjetno ne delujem najbol frendli, besedo nindza sem prvic in resnicno prvic slisala tukaj in nisem mogla da se ne bi nasmejala, zal, smejala sem se tudi vicu o "gimnasticaru", izraz je pav krajsi od opisa, priznam da ni lepo in nikakor jih ne bi tako klicala, prilagojen delovni cas pa sem imela ko smo imeli tezave s kadrom in sem se se popoldne vracala v lekarno da bi za kratek cas popazila, ker muslimanka sama ni zmogla, saj tistih piclih pet minut kot pravis, ceprav se je men zdelo vec, je bilo dovolj da sem se morala se po jutranji izmeni vracati v sluzbo, ker sem zivela blizje kot najina sefica, ne vem ce bi dovolila, da me tukaj tako maltretirajo, kot pravis nisem te uzalila, okej, da sem poznavalka to ravno ne, predvsem lahko povem kako je ta vera prizadela in zacudila mene v tem casu, ko se je razpasla v sloveniji, kako sem se zacela zanimati sploh za to in bolj podrobno preucevati, kako se vedno berem in sprasujem druge za mnenja, kar pocnem tudi tu, zal pa kot ti verjetno znas, ne znam na pamet citatov, mogoce sem pa tja kaksnega, niti se mi ne zdi vredno, da tebi nekaj dopovem, brskati po guglu, ce imas obcutek da posplosujem, sori, poskusam dopovedati ze nevemkokic da opisujem svoje bojazni, ki so se pojavile predvsem zaradi mojih izkusenj z vernimi muslimani v sloveniji.

upam, da si imela potrpljenje s cakanjem, zacetki tedna me vedno okupirajo, grem se mal spocit.:helokiss:

pk
13.03.2007, 19:58
[QUOTE=ekica;1168444]...predvsem lahko povem kako je ta vera prizadela in zacudila mene v tem casu, ko se je razpasla v sloveniji, kako sem se zacela zanimati sploh za to in bolj podrobno preucevati, kako se vedno berem in sprasujem druge za mnenja, kar pocnem tudi tu, ...

Hej, kaj pa če bi poskusila svoje travmatsko doživetje v sebi nekako prerasti? Od samega preučevanja in spraševanja drugih za mnenje o norosti itd. ne bo kaj prida rezultatov. Verjemi, razumen nasvet: kanaliziraj večji del energije, ki jo porabiš za premlevanje, za udejstvovanje na katerem od drugih področij.Čim bolj dejavna bodi! Boš gotovo kmalu opazila, da tvoja prizadetost plahni in se umika novim interesom. Menim, da se splača poskusit, kaj praviš?

esmi
13.03.2007, 20:18
Mene pa motijo. V sekularni drzavi me moti javno izpostavljanje vere in z njo opletanje. Veruj in bodi tiho. Nobena druga vera ni tako ekspanzionisticna in hkrati nestrpna do "nevernikov". Je pa samo se vprasanje kdaj bodo Musliji dvignili glave in zahtevali "primerno" oblacenje zahodnjaskih zensk. Ce se cel Muslimanski svet pocuti uzaljenega zaradi zaradi nekih karikatur, katere so bile objavljene na Danskem (Salmana Rushdieja sploh ne bom omenjal) je realno pricakovati, da bo naslednji korak zahteva po zakrivanju evropskih zensk, da ne bi zalili muslimanskih custev in ne vem se cesa. Kakokoli ze, Islam v Evropi pomeni za nas Evropejce mnogo mnogo tezav. Nic drugega kot tezave. Bolje je to prepreciti preden se raspase tako kot v zahodni Evropi.

Jaz živim v Egiptu... in tam so ljudje manj nestrpni kot tukaj... sedaj se pa zamisli?:approve:
Če hodiš z ruto ali brez no problem... tukaj pa če gre ena z ruto big problem?:dontknow: Razloži?
Kar se tiče karikatur in ostalega... najprej moraš razumeti Islam in potem ti je jasno... zakaj..
Pa še to pred časom so v Mladini na naslovnici objavili Marijo(Jezusovo mater) z podgano v roki...če bi to isto objavil v Islamski državi... ne vem če bi danes še živel...Muslimani pač skrajno spoštujejo vse poslance in Boga.
Morda se ti bo zdelo čudno toda ali veš da je za muslimana hujše mučenje( govorim konkretno za Abu Grabe)če ga prisiliš da gre s Koranom na stranišče ali pa trgaš liste iz njega ali se kakor koli drugače znašaš nad to knjigo...kot če bi se izživljal nad njim fizično?
Ali ti je to teško razumet? Verjetno da...ker mislim da marsi katerega kristjana ne bi prav nič bolelo če to počneš z Svetim Pismom ali Evangelijem...
Pač najprej moraš razumeti Islam in muslimane... In šele potem lahko obsojaš...Slovenci pa vse kar ni tako kot je za nas prav je apriori narobe...No jaz pa najprej sprobam in se probam uživet... šele potem si drznem komentirat...

esmi
13.03.2007, 20:44
okej, da vidimo kaj cakas pravzaprav, okej, politika zeleno in pustimo, koran nisem prebrala v celoti niti se ucila stevilk napamet, biblijo sem prebrala in vendar ne znam kvotirati iz nje razen dolocenih meni ljubih stavkov menda, ce te ne zadovoljuje dejstvo da muslimani morajo ziveti po serijatu, ki se ne strinja z naso politiko v celoti, prav, nimam nic proti teb, v raziskovalno nalogo pa ne grem zate, moja bojazen izvita iz trte, spet tvoje mnenje, bojazen obstaja in jo redkokdaj priznam, saj sem izgubila nekaj ljudi s tem priznanjem, tudi tukaj verjetno ne delujem najbol frendli, besedo nindza sem prvic in resnicno prvic slisala tukaj in nisem mogla da se ne bi nasmejala, zal, smejala sem se tudi vicu o "gimnasticaru", izraz je pav krajsi od opisa, priznam da ni lepo in nikakor jih ne bi tako klicala, prilagojen delovni cas pa sem imela ko smo imeli tezave s kadrom in sem se se popoldne vracala v lekarno da bi za kratek cas popazila, ker muslimanka sama ni zmogla, saj tistih piclih pet minut kot pravis, ceprav se je men zdelo vec, je bilo dovolj da sem se morala se po jutranji izmeni vracati v sluzbo, ker sem zivela blizje kot najina sefica, ne vem ce bi dovolila, da me tukaj tako maltretirajo, kot pravis nisem te uzalila, okej, da sem poznavalka to ravno ne, predvsem lahko povem kako je ta vera prizadela in zacudila mene v tem casu, ko se je razpasla v sloveniji, kako sem se zacela zanimati sploh za to in bolj podrobno preucevati, kako se vedno berem in sprasujem druge za mnenja, kar pocnem tudi tu, zal pa kot ti verjetno znas, ne znam na pamet citatov, mogoce sem pa tja kaksnega, niti se mi ne zdi vredno, da tebi nekaj dopovem, brskati po guglu, ce imas obcutek da posplosujem, sori, poskusam dopovedati ze nevemkokic da opisujem svoje bojazni, ki so se pojavile predvsem zaradi mojih izkusenj z vernimi muslimani v sloveniji.

upam, da si imela potrpljenje s cakanjem, zacetki tedna me vedno okupirajo, grem se mal spocit.:helokiss:

Kar sem čakala nisem dočakala... ampak pustimo to...Najprej rečeš prebrala sem Koran... sedaj nisem ga...
Potem notri piše... sedaj ne vem kje to piše...
In kar se tiče službe. Tebe je motilo da je ona molila... kako bi te pa motilo ,če bi sodelavko morala priti zamenjat za kavo in cigaret? Ne... to bi bilo pa o.k.?
Sem pa nadvse presenečena,ker sama še nisem bila v Švici, da je to tako strpna država...Res lep zgled.
Ko bi še v Sloveniji premogli kaj tega bi bilo lepo...Pa ne mislim samo strpnost do vernih... V Sloveniji vem iz lastnih izkušenj ni ne strpnosti do mamic z malimi otroki, ne do invalidov in ne do bolnih...
Zato se iz vsakih počitnic ki jih preživim v Sloveniji vračam potrta...
:nonono:

slehernik
13.03.2007, 21:20
Jaz živim v Egiptu... in tam so ljudje manj nestrpni kot tukaj... sedaj se pa zamisli?:approve:

Pa še to pred časom so v Mladini na naslovnici objavili Marijo(Jezusovo mater) z podgano v roki...če bi to isto objavil v Islamski državi... ne vem če bi danes še živel...

Pač najprej moraš razumeti Islam in muslimane... In šele potem lahko obsojaš...Slovenci pa vse kar ni tako kot je za nas prav je apriori narobe...Hmm, hudo zmedeno.

Bati se moraš za življenje zaradi objave, pa so manj nestrpni?

Opisala si muslimane kot objektivne zločince. Na podlagi tvojega opisa - tj. a posteriori - ne vidim, zakaj bi jih kdo moral razumeti ali jih ne bi mogel obsojati.

NaceM
13.03.2007, 22:08
Če bi poznal Islam bi vedel,da se taka ženska ki je tako verna da si zakriva obraz nikoli ne bi govorila s tujcem!!!;) ;)
Mislim, da se zaenkrat še lahko vsak oblači kakor mu paše in prav tako nosi klobuk ali ruto.. ali pa zaradi mene kar če... :2thumbs:

Vidiš... In zakaj ne bi govorila z menoj? Vem, da ne smrdim. Torej zakaj? Spet zaradi nekih principov, ki so nam (v Sloveniji-Evropi) TUJI (Kako je to urejeno v Egiptu, me prav malo briga!)!
Btw.. Pa se ne pogovarjam ne z muslimankami in ne nunami!
In isto.. Točno, kot si rekla.. Če se naj oblači vsak, kakor hoče. Potem naj tudi nekje na Danskem, kjer VELJA SVOBODA GOVORA, piše in riše, vsak ki hoče.. Zakaj bi vsi morali islam razumeti, islam pa ne razume nikogar drugega kot samo svoja trobila? Zakaj se niso zgodili nasilni protesti, ko je Marija na naslovnici Mladine držala podgano v naročju? Zakaj se BI ZGODILI, če bi se pojavila karikatura Mohameda? Zato, ker je Islam tako toleranten, ker islam razume drugače misleče? Ampak, da so pa začeli ga srati od prve do zadnje muslimanske države zaradi te bedarije.. Tu se lepo vidi, kako islam indoktrinira in zaslepi ljudi. In kako je ISLAM nestrpen do drugih. Sam se dela, kot da je žrtev nestrpnosti drugih ver do njega, v resnici pa je sam žrtev svoje nestrpnosti do ostalih.

In če se vrnem nazaj... A tiste karikature, ki so bile kao "odgovor" na te Danske karikature objavljene v Iranu, ki so bile skrajno neukusne... A jih je kdo obsodil? Se je kak pripadnik Islama distanciral od njih? Za tiste danske je padlo opravičilo.. Kaj pa Iranske? Spet dvoličnost...

Jelengar
13.03.2007, 22:22
Sicer pa, na Nizozemskem so zaceli pozigat Moseje (hladnim, strpnim in pregovorno tolerantnim Nizozemcem je ocitno prekipelo). Le zakaj bi jih naj potem pri nas gradili? :dontknow:

Irina
13.03.2007, 22:31
Ekica oprosti, ponovno sem pregledala tvoj blog in ugotovila, to kar sem nekaj strani prej tudi pisala. Kadar so ljudje nestrpni je velikokrat vzrok v lastnem nezadovoljstvu, pa jih potem vsi in vse moti. Kaj te muči. Te zakon utesnjuje, si se pri izbiri zakonskega partnerja "zmotila". To lahko urediš brez tega, da kriviš neko vero. Noseča si in se otroka ne veseliš, kakor misliš, da bi se morala. O tem bi morala razmišljati prej, sedaj ga sprejmi in se ga veseli. To bitjece, ki raste v tebi ni nič krivo. Verske debate pa pusti za neke druge čase.

NaceM
13.03.2007, 22:35
Jaz živim v Egiptu... in tam so ljudje manj nestrpni kot tukaj
...sploh leta 1997, ko so pobili 3 avtobuse švicarskih turistov, katerih edini zločin je bil ta, da so šli pogledat tempelj kraljice Hačepsut... Kdo jih je že pobil? Nenestrpneži? :D :D :D Jako ne-nestrpno. Ni kaj.

Kar se tiče karikatur in ostalega... najprej moraš razumeti Islam in potem ti je jasno... zakaj..
Pa še to pred časom so v Mladini na naslovnici objavili Marijo(Jezusovo mater) z podgano v roki...če bi to isto objavil v Islamski državi... ne vem če bi danes še živel...Muslimani pač skrajno spoštujejo vse poslance in Boga.

Nisi prej govorila o ne-nestrpnosti? Kako zdaj? Enkrat so ne-nestrpni, drugič pa v muslimanski državi ne bi bil tak, ki bi objavil tako bedarijo več živ, kar je najhujša posledica nestrpnosti.. Zahajaš malce v paradokse.

paradox
13.03.2007, 22:45
... islam indoktrinira in zaslepi ljudi........kot tudi krscanstvo in ostale religije. Organizirani religiji je VEDNO v interesu, da 'ovcke', ki ji sledijo ne razmisljajo s svojo glavo.
Na sreco vseh nas niso vsi verniki popolnoma slepi...tako, da vedno obstaja vsaj sansa, da kdo s pomocjo kaksne dodatne knjige in ne le Bibilije in podobnih s casom izboljsa svoj vid... No upanje je pol zivljenja:clown:

spartan
14.03.2007, 07:36
...hey folk...kaj se pa tiče islamskega centra v Lj.

Ali veste ali bodo ljudje tudi drugih veroizpovedi lahko prišli vanj, ali bo rezerviran samo za muslimane?

bladzo
14.03.2007, 07:42
Ja verjetno bo varnostnik ob vhodu preveril v popis prebivalstva, če si se opredelil za muslimana in se potem odločil, če te bo spustil.
Tako kot moramo imeti kristjani za vstop v cerkev krstni list.
:)
lp

spartan
14.03.2007, 08:15
Ja verjetno bo varnostnik ob vhodu preveril v popis prebivalstva, če si se opredelil za muslimana in se potem odločil, če te bo spustil.
Tako kot moramo imeti kristjani za vstop v cerkev krstni list.
:)
lp

hja....zdaj pa ne vem, al si sarkastičen, al misliš resno:clown:

od kdaj pa rabiš krstni list, da greš v cerkev....vstop v cerkev je frey. Vsaj v Sloveniji je tako....kako pa bo za islamski center pa ne vem? Ali bodo sami muslimani delali razliko....ali bodo dovolili nam tujcem vstop na njihova "posvečena tla"?

Ker če ne bodo dovolili, zna biti to ena velika težava.

ekica
14.03.2007, 11:20
@pk, hvala da si me prosvetlil in mi svetoval cim vec dejavnosti, verjetno predvidevas da po cele dneve sedim in razmisljam, no to kar si povedal mi bo res umaknilo misli od gradnje islamskega centra..:2thumbs:

@esmi lubica, prav tezka si, govoriva iz drugih cevljev, ti hvalis zivljenje v islamskih drzavah, jaz pa pljujem po zivljenju z islamom v neislamskih drzavah, da sem prebrala koran v celoti nikjer nisem rekla, prebrala sem ga pa dober del ze pred casom, vec si pa nisem upala, islama se bojim kot sem ze rekla, in nazadnje: ne, ne bi se vracala po jutranji izmeni, da zamenjam sodelavko za kavo in cigaret in tudi ne bi pricakovala, da kdo menja mene, svica pa ni toliko strpna, vsaj v celoti ne, prej sem govorila za zenevo, v cirihu naprimer teh tezav nisem imela.
zal mi je tudi, da si razocarana nad slovenijo, vem da bi lahko bilo marsikaj bolje, vendar je lepo imeti drzavo, ki ji pripadas in jo ljubis. pa brez zamere. :loly:

@spartan prosim, seveda bo islamski center odprt za vse.:zoga:

esmi
14.03.2007, 12:24
Vidiš... In zakaj ne bi govorila z menoj? Vem, da ne smrdim. Torej zakaj? Spet zaradi nekih principov, ki so nam (v Sloveniji-Evropi) TUJI (Kako je to urejeno v Egiptu, me prav malo briga!)!
Btw.. Pa se ne pogovarjam ne z muslimankami in ne nunami!
In isto.. Točno, kot si rekla.. Če se naj oblači vsak, kakor hoče. Potem naj tudi nekje na Danskem, kjer VELJA SVOBODA GOVORA, piše in riše, vsak ki hoče.. Zakaj bi vsi morali islam razumeti, islam pa ne razume nikogar drugega kot samo svoja trobila? Zakaj se niso zgodili nasilni protesti, ko je Marija na naslovnici Mladine držala podgano v naročju? Zakaj se BI ZGODILI, če bi se pojavila karikatura Mohameda? Zato, ker je Islam tako toleranten, ker islam razume drugače misleče? Ampak, da so pa začeli ga srati od prve do zadnje muslimanske države zaradi te bedarije.. Tu se lepo vidi, kako islam indoktrinira in zaslepi ljudi. In kako je ISLAM nestrpen do drugih. Sam se dela, kot da je žrtev nestrpnosti drugih ver do njega, v resnici pa je sam žrtev svoje nestrpnosti do ostalih.

In če se vrnem nazaj... A tiste karikature, ki so bile kao "odgovor" na te Danske karikature objavljene v Iranu, ki so bile skrajno neukusne... A jih je kdo obsodil? Se je kak pripadnik Islama distanciral od njih? Za tiste danske je padlo opravičilo.. Kaj pa Iranske? Spet dvoličnost...

Če smrdiša ali ne, ne vem,ker te ne poznam.:veryevil: S tabo ne bo govorila zaradi tega,ker se muslimanke ne pogovarjajo s tujimi moškimi.Pa ne zato,ker bi jim to kdo prepovedal ampak je to stvar vzgoje in tradicije.Privzgojena tako kot tebi naprimer da ne uriniraš po cesti...:) upam vsaj da, je tako...;)
Svoboda govora je nekaj, nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo. Vse ostalo glede Marije in podgane si popolnoma narobe razumel...In sicer mišljeno je bilo,da bi tudi to bila velika žalitev za muslimane. In da tega ne bi niti kristjani v konkretno Egiptu nikdar dovolili!!! In od prve do zadnje države praviš da so ga srali? Se pravi da je bila 1,3 miljarde ljudi na svetu na cestah in so ga srali? Hm, tega dogodka se pa ne spomnim?:P :) P Še en statistični podatek,ker ne vem zakaj vsi enačijo arabci in muslimani... Kajti arabci predstavljajo samo 25% muslimanov na svetu. Tako da... prosim ne ta dva pojma enačit.:2thumbs:
Glede karikatur v Iranu pa še to... niso se delali norca iz verskih simbolov ampak iz papeža. sploh ne vem kako lahko to dvoje enačiš?:nonono:
In še malo statistike Iran in Irak sta državi v kateri je večina državljanov po verski pripadnosti šeitov. Šeiti pa so muslimanska sekta,ki predstavlja 2% vseh muslimanov. Pa vendar vse kar je slabega izvira iz tam... in ostalim 98% muslimanov molijo te njihove neumnosti pod nos češ .lej kakšni ste muslimani in kaj počnete.( pa naj bo to od tistega trapastega bičanja in ko sami sebe kolejo pa do slabega tretiranja žensk...) No, je še ena sekta ki se jim reče Vahabi in pa Talibani... ( ampak o tem, ni govora sedaj...)
In to je tisto kar mene najbolj moti posploševanje... če je 1% duhovnikov pedofilov na tem svetu... niso to vsi!!!!
In če tisti kristjani na filipinih delajo neumnosti... ni to kar enako vsem kristjanom na tem svetu...:approve:

esmi
14.03.2007, 12:34
...hey folk...kaj se pa tiče islamskega centra v Lj.

Ali veste ali bodo ljudje tudi drugih veroizpovedi lahko prišli vanj, ali bo rezerviran samo za muslimane?

Seveda lahko vstopiš v kateri koli tak muslimanski prostor. Še zelo te bojo veseli, da si pripravljen jim podati roko in nasmeh...:) :2thumbs:
Samo za Mošejo je pravilo,da se boš moral prej umiti, tako kot to delajo muslimani. In potem boš tudi v mošejo lahko stopil... samo ne boš našel nič zanimivega notri...( samo tepihe in prazne stene..)
Kar se pa tiče Islamskih centrov... poznam eno muslimansko skupnost v Sloveniji kjer si se lahko brezplačno celo učil arabščine.:)

esmi
14.03.2007, 13:20
@esmi lubica, prav tezka si, govoriva iz drugih cevljev, ti hvalis zivljenje v islamskih drzavah, jaz pa pljujem po zivljenju z islamom v neislamskih drzavah, da sem prebrala koran v celoti nikjer nisem rekla, prebrala sem ga pa dober del ze pred casom, vec si pa nisem upala, islama se bojim kot sem ze rekla, in nazadnje: ne, ne bi se vracala po jutranji izmeni, da zamenjam sodelavko za kavo in cigaret in tudi ne bi pricakovala, da kdo menja mene, svica pa ni toliko strpna, vsaj v celoti ne, prej sem govorila za zenevo, v cirihu naprimer teh tezav nisem imela.
zal mi je tudi, da si razocarana nad slovenijo, vem da bi lahko bilo marsikaj bolje, vendar je lepo imeti drzavo, ki ji pripadas in jo ljubis. pa brez zamere. :loly:

Ekica, jaz prvo nisem tvoja ljubica, hvala Bogu.Drugo pa če ti kdo stopi na prste je težak. Tisti,ki pa ti prikimavajo so lahki.. al kaj že?:veryevil:
Forum je namenjen čemu že?? Če smo ti ljudje tukaj težki,ker se pač ne strinjamo s tabo ali pa ti kažemo kakšne neumnosti pišeš... potem ... forum pač ni pravo mesto zate.;) In o različnih čevljih ne vem ravno.
Pozabljaš da sem slovenka ki je večino življenja preživela v Sloveniji in Eu.Torej sva precej na istem. Razlika je samo v tem da zadnji 2 leti jaz poznam še drugo stran... ne samo kako je živeti v evropi z islamom ampak tudi kako je živeti v islamski državi...:approve: Se pravi po domače povedano imam pač mace več izkušenj z Islamom...
Kar se tiče Korana... napisala si da si v njem prebrala nekaj kar v njemu jaz, ki berem izvirnik nisem nikoli zasledila. Pa me je zanimalo morda si mela kašen "čuden" prevod.
Kar se pa tiče Slovenije...Moje stanovanje v Cairu vsebuje slike slovenskih mest in pokrajine. Imam tudi Slovensko zastavo... skratka sem patriot da mi redko najdeš enakega.
In Slovenija je nekaj... Nekaj so pa njihovi državljani... Ne vem zakaj...toda zdi se mi da je vedno slabše, vsako leto ko pridem na počitnice se vračam razočarana...

ekica
14.03.2007, 13:56
[B]Ekica, jaz prvo nisem tvoja ljubica, hvala Bogu.Drugo pa če ti kdo stopi na prste je težak. Tisti,ki pa ti prikimavajo so lahki.. al kaj že?:veryevil:
Forum je namenjen čemu že?? Če smo ti ljudje tukaj težki,ker se pač ne strinjamo s tabo ali pa ti kažemo kakšne neumnosti pišeš... potem ... forum pač ni pravo mesto zate.;) In o različnih čevljih ne vem ravno.
Pozabljaš da sem slovenka ki je večino življenja preživela v Sloveniji in Eu.Torej sva precej na istem. Razlika je samo v tem da zadnji 2 leti jaz poznam še drugo stran... ne samo kako je živeti v evropi z islamom ampak tudi kako je živeti v islamski državi...:approve: Se pravi po domače povedano imam pač mace več izkušenj z Islamom...
Kar se tiče Korana... napisala si da si v njem prebrala nekaj kar v njemu jaz, ki berem izvirnik nisem nikoli zasledila. Pa me je zanimalo morda si mela kašen "čuden" prevod.
Kar se pa tiče Slovenije...Moje stanovanje v Cairu vsebuje slike slovenskih mest in pokrajine. Imam tudi Slovensko zastavo... skratka sem patriot da mi redko najdeš enakega.
In Slovenija je nekaj... Nekaj so pa njihovi državljani... Ne vem zakaj...toda zdi se mi da je vedno slabše, vsako leto ko pridem na počitnice se vračam razočarana...

pa sej se ne gre za to komu nasprotujes, temvec kako se oprijemljes vsakega detajla, ki ga razumes po svoje in razpredes ogromno mrezo okoli tega, tako kot v tem primeru recimo.. noben ti ne ocita, da se ne spoznas na zivljenje tu in tam, vendar slednjega ves cas zagovarjas, medtem ko ga jaz niti ne omenjam.. ce mi bo kak dan res dolgcas, bom poiskala odlomek iz katerega sem razumela to kar sem, do takrat pa se vedno dvomim, tudi po vsem tem kar si povedala, da zivljenje po seriatu in zivljenje po zakonih nasih drzave lahko gresta z roko v roki.. glede na to, da zivis z doma, potem razumes, zakaj sem se tako z veseljem vrnila sem in glede na razocaranja, ki sem jih dozivela drugod, se mi zdijo tale tukaj precej manjsa. tebi pac ne in mogoce je bolje tako, ce ne bi kakor sem jaz, verjetno tudi ti pohitela nazaj sem.:helo:

esmi
14.03.2007, 17:36
pa sej se ne gre za to komu nasprotujes, temvec kako se oprijemljes vsakega detajla, ki ga razumes po svoje in razpredes ogromno mrezo okoli tega, tako kot v tem primeru recimo.. noben ti ne ocita, da se ne spoznas na zivljenje tu in tam, vendar slednjega ves cas zagovarjas, medtem ko ga jaz niti ne omenjam.. ce mi bo kak dan res dolgcas, bom poiskala odlomek iz katerega sem razumela to kar sem, do takrat pa se vedno dvomim, tudi po vsem tem kar si povedala, da zivljenje po seriatu in zivljenje po zakonih nasih drzave lahko gresta z roko v roki.. glede na to, da zivis z doma, potem razumes, zakaj sem se tako z veseljem vrnila sem in glede na razocaranja, ki sem jih dozivela drugod, se mi zdijo tale tukaj precej manjsa. tebi pac ne in mogoce je bolje tako, ce ne bi kakor sem jaz, verjetno tudi ti pohitela nazaj sem.:helo:

Ja, to je pa res sem zelo natančen in pikolovski človek. Ponavadi to ljudje jemljejo kot dobro lastnost.
To neumnost o Slovenski ustavi in šeriatskem zakonu in političnem udejstvovanju muslimanov ti je že par strani nazaj nekdo lepo razložil!!
In nikoli nisem omenila tega da je to združljivo,ker ni... in ker nima smisla o tem govorit,ker je to ravno tako kot bi se pogovarjala katere materiale boš uporabila za opremo hiše na luni...;) :rolling::rolling:

NaceM
14.03.2007, 20:39
...kot tudi krscanstvo in ostale religije. Organizirani religiji je VEDNO v interesu, da 'ovcke', ki ji sledijo ne razmisljajo s svojo glavo.
Na sreco vseh nas niso vsi verniki popolnoma slepi...tako, da vedno obstaja vsaj sansa, da kdo s pomocjo kaksne dodatne knjige in ne le Bibilije in podobnih s casom izboljsa svoj vid... No upanje je pol zivljenja:clown:

Napačnemu govoriš. Nisem katolik, niti krščen ne.

NaceM
14.03.2007, 20:48
Najprej... Sabath el nur!

Če smrdiša ali ne, ne vem,ker te ne poznam.:veryevil: S tabo ne bo govorila zaradi tega,ker se muslimanke ne pogovarjajo s tujimi moškimi.Pa ne zato,ker bi jim to kdo prepovedal ampak je to stvar vzgoje in tradicije.Privzgojena tako kot tebi naprimer da ne uriniraš po cesti...:) upam vsaj da, je tako...;)
Ma nemoj... In taka vzgoja je v Evropi TUJA. Če je tako v muslimanskih državah - prav. Pri nas je to TUJE in nekatere od nas to moti. Vredu? Tako kot muslimane moti, da so ponekod napol nagi sprehajajo okoli (se še nazorno spomnim Homeinijeve prepovedi prenosa olimpijskih iger, ker so športniki oblečeni "nemoralno") (kot si sama rekla, da tudi tebe), ker je vzgoja pri nas pa drugačna. A? Ampak tega svojega prav ne vsiljujemo muslimanom v njihovih državah, tako kot prosimo, da prišleki ne vsiljujejo svojega prav nam. Je to tako težko razumeti?
In glede na to, kakšno svinjarijo sem videl v Egiptu se mi zdi (če samo nadaljujem tvoje izvajanje), pa islam uči, da se lahko urinira in iztreblja na ulicah. (Pa to sem rekel samo karikirano, da ne boš skočila v luft, tako kot muslimani ob karikaturah na Danskem. OK?)
(Pa tudi ob tiste nesrečne avtobuse pri Luxorju se sploh nisi spotaknila - glede na to, da so turiste pobili islamski skrajneži. In to konec 20. stoletja. Ne nekje daleč nazaj v zgodovini. To je samo opazka, ker sama praviš, da si natančna in pikolovska. Očitno.. Odvisno kdaj.:D)

Svoboda govora je nekaj, nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo.

Ti dejansko čisto verjameš, da so karikature bile narejene z namenom, da bi žalile muslimane? Kaj pa tiste karikature v Iranu, kjer imaš Hitlerja in Ano Frank v isti postelji itd...? Te so DEJANSKO BILE NAREJENE Z NAMENOM ŽALITEV, ne samo kristjanov, ampak naše Evropske kulture. Kateri musliman se je npr. distanciral od tega? Kdo v Egiptu morda? In so kristjani oz. Evropejci ponoreli zaradi tega in začeli zažigati iranske zastave itd...? Le zakaj niso?

In, da uporabim tvoje besede: te žaljive karikature v Iranu (kjer je bil za to celo natečaj na to temo) so bile točno to, kar ti praviš: "nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo." - In nobenem tvojem odgovoru nisem zasledil, da bi obsodila te bolane Iranske karikature, ki naj bi bile "muslimanska protiutež Danski žalitvi". Nikakor. Začela si, da to pač ni norčevanje iz simbolov, ampak so se "norčevali" iz papeža (ki po tvojem tako ali tako ni simbol krščanstva).

Torej po tej analogiji bi Evropejci morali biti tolerantni do islama, sam islam pa jim lahko sračka okoli in okoli, pa bo vse ok, ker si pač islam to moč vsiljevanja svojega prav jemlje.

Vse ostalo glede Marije in podgane si popolnoma narobe razumel...In sicer mišljeno je bilo,da bi tudi to bila velika žalitev za muslimane. In da tega ne bi niti kristjani v konkretno Egiptu nikdar dovolili!!! In od prve do zadnje države praviš da so ga srali? Se pravi da je bila 1,3 miljarde ljudi na svetu na cestah in so ga srali? Hm, tega dogodka se pa ne spomnim?:P :) P

Kaj se je dogajalo v Libiji? In zakaj ga nikjer v Evropi niso srali zaradi žaljenja nas Evropejcev? Obračaj kakorkoli želiš, ampak muslimani so ga srali zaradi enih karikatur (ki naj bi po tvojem žalile muslimane) tristo na uro. Pa je malokdo te karikature sploh videl (indoktrinacija) in tudi Egipčan, ki je čisto ponorel, ko sem mu samo omenil Salmana Rhusdia ni prebral Satanskih stihov, kar je tudi sam priznal. Je pa ponorel ob tem, ko si samo to omenil, ker "naj" bi nekdo žalil islam (spet indoktrinacija). Zaradi vseh nemirov je tudi tu pa tam je kdo umrl. Lahko zanikaš kaj takega? Je kdo umrl v protestih zaradi "vračila" teh karikatur, ki so očitno IN NAMERNO žalile čustva Evrope? So ti protesti sploh bili? (Za muslimanske vemo, da so ga srali in to fejst.)
In še.. Se je kdo za tako žalitev muslimanov do nas Evropejcev OPRAVIČIL? Kolikor vem, so se muslimanom opravičevali zaradi tistih nesrečnih karikatur na Danskem vsi po vrsti in za tak hudirjev lapsus je marsikomu resnično bilo žal. Kaj pa muslimani? Nihče ni pokazal niti trohice obžalovanja. Je kdo morda? Imaš ti morda drugačne podatke, ker tam živiš?

Še en statistični podatek,ker ne vem zakaj vsi enačijo arabci in muslimani... Kajti arabci predstavljajo samo 25% muslimanov na svetu. Tako da... prosim ne ta dva pojma enačit.:2thumbs:
Glede karikatur v Iranu pa še to... niso se delali norca iz verskih simbolov ampak iz papeža. sploh ne vem kako lahko to dvoje enačiš?:nonono:

A Mohamed je bil morda Indonezijec? A Meka in Medina sta v Južni Ameriki?
A Ana Frank in Hitler sta papež? In btw... A papež, ki naj bi bil naslednik Sv. Petra pa ni en od simbolov krščanstva? Mislim.. Oprosti, ampak ta tvoj navedek je en čisto šolski primer dvoličnosti. (V stilu: "Kar vi naredite je grdo in fuj fuj fuj.. Mi smo se pa samo hecali.") To tako ne gre.
In btw.. Od kod ti ideja o enačenju katerihkoli simbolov? Sem samo pisal o nazornih žalitvah ene in druge kulture.

In še malo statistike Iran in Irak sta državi v kateri je večina državljanov po verski pripadnosti šeitov. Šeiti pa so muslimanska sekta,ki predstavlja 2% vseh muslimanov. Pa vendar vse kar je slabega izvira iz tam... in ostalim 98% muslimanov molijo te njihove neumnosti pod nos češ .lej kakšni ste muslimani in kaj počnete.( pa naj bo to od tistega trapastega bičanja in ko sami sebe kolejo pa do slabega tretiranja žensk...) No, je še ena sekta ki se jim reče Vahabi in pa Talibani... ( ampak o tem, ni govora sedaj...)
In to je tisto kar mene najbolj moti posploševanje... če je 1% duhovnikov pedofilov na tem svetu... niso to vsi!!!!
In če tisti kristjani na filipinih delajo neumnosti... ni to kar enako vsem kristjanom na tem svetu...:approve:

Hvala za poduk o šiitih in sunitih (in še malo aktualno iz Iraka: me čudi, da ne veš, kdo se razstreljuje v šiitskih mošejah - gotovo ne šiiti sami). Ampak žal v tvojih navedkih ne najdem niti enega oprijemljivega argumenta za to, da bi se mi v Evropi morali podrejati kulturi prišlekov (spet obračaj kakorkoli želiš - to muslimanska kultura v Evropi je - neka tuja kultura in muslimani so prišleki), kar muslimani tako (ponekod mirno, ponekod nasilno) želijo vsiljevati. Vse skupaj pa samo pod krinko tega, da so vsi drugi nemuslimani, ki jim to ni všeč, nestrpni do njih. To je skregano z zdravo pametjo.

Pa še nekaj? A so bili tisti verski fanatiki, ki so pobili Švicarje v Egiptu morda izmed tistega 2% šiitov, Talibanov? Če tam živiš, ne dvomim, da si v tej smeri dobro podučena.

p.s.: Kot vidim, si se ti lepo prilagodila kulturnim in pravnim normam v Egiptu, kar je edino prav. Je tako težko razumeti, da pa mi, ki živimo v Sloveniji želimo, da se prišleki (in tu ne mislim samo muslimanov) podrejajo našim kulturnim in pravnim normam, ne pa da nam vsiljujejo svoje? Je to tako težko razumeti?

p.p.s: Kot sem že tudi napisal. Od sultana Saladina se bi muslimani lahko VELIKO naučili. Je bil kairski sultan - o njem pa potemtakem tako veš veliko več kot jaz. Pa žal zdaj v 21-tem stoletju gre islam čisto v drugo smer...

NaceM
14.03.2007, 22:29
@spartan prosim, seveda bo islamski center odprt za vse.:zoga:

Kot so mošeje v Egiptu? :D :D :D (Sorry, ampak čisto iz praktičnih privat izkušenj, vem, da temu ni tako.)

Seveda lahko vstopiš v kateri koli tak muslimanski prostor. Še zelo te bojo veseli, da si pripravljen jim podati roko in nasmeh...
Samo za Mošejo je pravilo,da se boš moral prej umiti, tako kot to delajo muslimani. In potem boš tudi v mošejo lahko stopil... samo ne boš našel nič zanimivega notri...( samo tepihe in prazne stene..)
Kar se pa tiče Islamskih centrov... poznam eno muslimansko skupnost v Sloveniji kjer si se lahko brezplačno celo učil arabščine.

Kot že zgoraj napisano.. :) Žal - sem sam to skusil - to, kar ti govoriš enostavno NI RES ! :)
Govorim ravno na podlagi izkušenj iz Egipta, kjer sem doživel vse prej kot podano roko in nasmeh. Edini, ki mi je podal roko je bil egiptovski predsednik Mubarak rekoč: "We are very pleased that you are here...", ker je slučajno istočasno šel odpret neko obnovljeno grobnico v Dolini kraljev, ravno takrat, ko smo mi bili tam. V enem muslimanskem verskem objektu pa - kot že rečeno - sem doživel nekaj čiiiisto nasprotnega od nasmeha in ponujene roke. Čeprav sem se podredil vsemu, kar zahteva islam.
Še enkrat. Žal to, kar si napisala zgoraj - NI RES.

Samo o tem niti ne bi razglabljal. Če jim ne ustreza prisotnost drugih, se pravi nemuslimanov, je to meni čisto prav in se v to niti ne poglabljam, ampak ni mi pa prav (kot sem že tolikokrat poudaril), da svoj prav vsiljuje kdo meni, še najmanj pa nek prišlek od nekod, ker če je ON prišel od nekod, se bo ON podredil NAŠI kulturi in ne obratno, tako kot se jaz podrejam kulturnim normam (pravnim pa tako ali tako) na območju, kjer sem gost.

slehernik
14.03.2007, 22:42
Glede karikatur v Iranu pa še to... niso se delali norca iz verskih simbolov ampak iz papeža. sploh ne vem kako lahko to dvoje enačiš?:nonono: :O Papež, Kristusov namestnik na zemlji, ni verski simbol??? Res dobro poznaš krščanstvo ... :D :D :D

NaceM
14.03.2007, 22:50
:O Papež, Kristusov namestnik na zemlji, ni verski simbol??? Res dobro poznaš krščanstvo ... :D :D :D

Še en offtopic: Papež ni Kristusov namestnik, ampak namestnik Sv. Petra. Je pa res, da je papež eden od simbolov RKC.

slehernik
14.03.2007, 22:52
Še en offtopic: Papež ni Kristusov namestnik, ampak namestnik Sv. Petra. Je pa res, da je papež eden od simbolov RKC.Ne, NaceM, je Kristusov namestnik, ker je Petrov naslednik. Samo prosim brez očitnih neumnosti ... :nonono:

NaceM
14.03.2007, 22:57
Offtopic: Kot naslednik Sv. Petra in Vicarius Christi, prav imaš, čeprav o sami RKC v tem topicu ni govora.

slehernik
14.03.2007, 23:03
Offtopic: Kot naslednik Sv. Petra in Vicarius Christi, prav imaš, čeprav o sami RKC v tem topicu ni govora.Res ni govor o RKC, ampak odnos islama do krščanstva in njegovih simbolov, ki ga je načela Esmi, je zelo v zvezi s temo.

NaceM
14.03.2007, 23:08
Res ni govor o RKC, ampak odnos islama do krščanstva in njegovih simbolov, ki ga je načela Esmi, je zelo v zvezi s temo.

Ja res je izpostavila te simbole zelo nerodno (v stilu, da papeža pa se lahko žali), ampak meni se zdi, da je večji problem kultura (ne samo vera), ki je muslimanska pač DRUGAČNA. In če je drugačna, naj bo, nimam čisto nič proti njej, dokler ne posega v mojo kulturo in ne vsiljuje meni svojega prav. (Kar pa - roko na srce - islam sploh v Evropi zelo intenzivno počne.)

slehernik
14.03.2007, 23:18
Ja res je izpostavila te simbole zelo nerodno (v stilu, da papeža pa se lahko žali), ampak meni se zdi, da je večji problem kultura (ne samo vera), ki je muslimanska pač DRUGAČNA. In če je drugačna, naj bo, nimam čisto nič proti njej, dokler ne posega v mojo kulturo in ne vsiljuje meni svojega prav. (Kar pa - roko na srce - islam sploh v Evropi zelo intenzivno počne.)Mah, ne vem, kulture se razvijajo, medsebojno oplajajo in brez težav preoblikujejo prevzete elemente v samobitne oblike. Dokler ni prisile zanje, me ne moti. Seveda pa se strinjam glede vsiljevanja nekaterih vrednot, zlasti če niso v skladu z evropskim humanizmom. Recimo take malenkosti, kot sta nedotakljivost človeškega življenja in svoboda izražanja. Obstaja razlog, zakaj sta pomembnejši od vsakokratnega verskega prepričanja.

NaceM
14.03.2007, 23:34
Mah, ne vem, kulture se razvijajo, medsebojno oplajajo in brez težav preoblikujejo prevzete elemente v samobitne oblike. Dokler ni prisile zanje, me ne moti. Seveda pa se strinjam glede vsiljevanja nekaterih vrednot, zlasti če niso v skladu z evropskim humanizmom. Recimo take malenkosti, kot sta nedotakljivost človeškega življenja in svoboda izražanja. Obstaja razlog, zakaj sta pomembnejši od vsakokratnega verskega prepričanja.

Ker sta nad verskim prepričanjem, daleč nad njim.

roxa
15.03.2007, 08:33

Dej raj po pravici povej v čem je tvoj problem?

kopron
15.03.2007, 08:35
...?

roxa
15.03.2007, 08:37
mah...mislim, da zejec tiči v drugem grmu...

ekica
15.03.2007, 09:25
Dej raj po pravici povej v čem je tvoj problem?

bi blo bolj enostavno, ce bi bil problem drugje?
zivim za bezigradom, v blizini predvidenega mesta za gradnjo islamskega centra in me ob tej misli spreletava srh.
zgubila sam nekaj meni dragih ljudi, takrat ko so se obrnili k veri in pricakovali od mene isto oz. niso mogli sprejeti, da tega ne zelim nikoli, ne samo zdaj.
verjetno moj problem, vendar so moja vprasanja posledica tega.

biz
15.03.2007, 12:42
bi blo bolj enostavno, ce bi bil problem drugje?
zivim za bezigradom, v blizini predvidenega mesta za gradnjo islamskega centra in me ob tej misli spreletava srh.
zgubila sam nekaj meni dragih ljudi, takrat ko so se obrnili k veri in pricakovali od mene isto oz. niso mogli sprejeti, da tega ne zelim nikoli, ne samo zdaj.
verjetno moj problem, vendar so moja vprasanja posledica tega.

Kaj veš dejansko o Islamu? Koliko lahko povzamem tvoje poste zelo malo do čisto nič. Islamska religija kakor tudi krščanska nimata nič skupnega z njihovimi krovnimi organizacijami, ki pa si vero razlagata po svoje za pridobitev čim večjega premoženja.
Islamski fundamentalisti nimajo nič skupnega z vero islama in ime islam samo izkoriščajo za svoje nizkotne cilje da pridejo na vlado in do bogatstva, važen jim je samo cilj, za pot jim pa pride vse prav.
V primeru pa da bi islamski fundamentalisti želeli razširiti svoj teror na Slovenijo pa bi v bližini mošeje bila najbolj varna, saj znaka svoje religije ne bodo napadli kar tako, zato bi si tudi jaz želel da bi v moji neposredni bližini naredili mošejo, bolj nekulturni kot pa so nekateri "verniki" pri nas, ki parkirajo kar na zelenico soseda, če v neporedni bližini cerkve ni parkirišča pa tudi ne morejo biti.
O vsiljevanju vere pa tako - če pride musliman k meni in mi reče islam je boljši kot krščanstvo, ga odpošljem ,vseeno pa vem da mi je človek prišel v obraz povedal kaj misli. Medtem pa se RKC vsiljuje v moje vsakdanje življenje na najbolj podle in zahrbten način in vsakršno delovanje proti njim ali pa odklonitev njihovih zahtev pa pomeni lahko za mene in družino problem.

NaceM
15.03.2007, 13:31
Sam sem govoril o vsiljevanju kulture (ne religije - kdor kaj veruje ali ne veruje je meni prav malo mar), ki jo islam nosi s seboj in je Evropi tuja.

ekica
15.03.2007, 14:20
Kaj veš dejansko o Islamu? Koliko lahko povzamem tvoje poste zelo malo do čisto nič. Islamska religija kakor tudi krščanska nimata nič skupnega z njihovimi krovnimi organizacijami, ki pa si vero razlagata po svoje za pridobitev čim večjega premoženja.
Islamski fundamentalisti nimajo nič skupnega z vero islama in ime islam samo izkoriščajo za svoje nizkotne cilje da pridejo na vlado in do bogatstva, važen jim je samo cilj, za pot jim pa pride vse prav.
V primeru pa da bi islamski fundamentalisti želeli razširiti svoj teror na Slovenijo pa bi v bližini mošeje bila najbolj varna, saj znaka svoje religije ne bodo napadli kar tako, zato bi si tudi jaz želel da bi v moji neposredni bližini naredili mošejo, bolj nekulturni kot pa so nekateri "verniki" pri nas, ki parkirajo kar na zelenico soseda, če v neporedni bližini cerkve ni parkirišča pa tudi ne morejo biti.
O vsiljevanju vere pa tako - če pride musliman k meni in mi reče islam je boljši kot krščanstvo, ga odpošljem ,vseeno pa vem da mi je človek prišel v obraz povedal kaj misli. Medtem pa se RKC vsiljuje v moje vsakdanje življenje na najbolj podle in zahrbten način in vsakršno delovanje proti njim ali pa odklonitev njihovih zahtev pa pomeni lahko za mene in družino problem.

no, hvala za tole predavanje, vendar, ce bi res prebral za nazaj, bi vedel da smo poskusali ne mesati islamskih skrajnikov s to temo, saj je splosno znano da so se zagovorniki islama ogradili od njih.
torej, ne bojim se teroristicnega napada in zato me tudi ne tolazi misel, da ne bodo napadli nasega bloka, ki je v blizini. tudi na vsiljevanju vere, nisem zasledila, da je bil poudarek, vendar bolj na vsiljevanju svojega nacina zivljenja, kulture..
za vsiljevanje rkc v tvoje zivljenje pa imas proste roke da jamras kokr te je volja.

biz
16.03.2007, 09:30
no, hvala za tole predavanje, vendar, ce bi res prebral za nazaj, bi vedel da smo poskusali ne mesati islamskih skrajnikov s to temo, saj je splosno znano da so se zagovorniki islama ogradili od njih.
torej, ne bojim se teroristicnega napada in zato me tudi ne tolazi misel, da ne bodo napadli nasega bloka, ki je v blizini. tudi na vsiljevanju vere, nisem zasledila, da je bil poudarek, vendar bolj na vsiljevanju svojega nacina zivljenja, kulture..
za vsiljevanje rkc v tvoje zivljenje pa imas proste roke da jamras kokr te je volja.

Zakaj pa se potem bojiš džamije? To je samo objekt za njihovo veroizvpoved in nič drugega, svojo kulturo pa lahko vsiljujejo tudi brez verskega objekta. Mislim da je strah vsiljen in ne temelji na osebnem razmišljanju ampak na fundamentalističnih dejanjih in vpletanja vere v politiko v nekaterih islamskih državah, kjer šerijatsko pravo (ki temelji na konzervativnih fundamentalističnih vrednotah) kroji vsakdanje življenje. Še bolj pa strah pred islamom seja krščanska cerkev, ki namenoma pošilja dezinfromacije v svet o islamu, ker je največ prestopov v islam ravno iz krščanske vere, zato so morali v skoraj vseh državah v Evropi kjer dandanes stojijo džamije muslimani pred ustavna sodišča, da so si lahko izgradili objekt.
Verski objekt džamija te ne bi smel motiti nič bolja ali manj kot pa verski objekt katoliške cerkve.
Dam pa ti tudi prav glede tvojega strahu pred islamom. Islamska vera je tudi za konzervativne evropejce preveč konzervativen in tako povzroča nek občutek nelagodnosti, tudi sami muslimani, ki se zapirajo pred drugimi, k boljšemu razumevanju ne pripomorejo in v človeški naravi je tudi očitno to, da če kaj ne razumemo se tega bojimo. Ta strah pa pri nekaterih ljudeh povzroči sovraštvo pri drugih pa radovednost , zakaj je to tako bodo lahko verjetno boljše povedali kakšni psihologi.
Največji problem v islamu je ločitev žensk in moških in šele ko bodo uspeli ta problem prebroditi bo število fundamentalistov drastično upadlo in bo strah pred islamom mnogo manjši oz. bo z časom popolnoma zbledel.
moje iskušnje z muslimani so pokazale, da je z ženskami mnogo lažje govoriti o islamu, kot z moškimi in da so ženske mnogo bolj dovzetne za kulturne razlike kot moški in se jih ne bojijo. Jaz sem nekaj let delal z muslimani skupaj, pretežno z Turki pa tudi z Tunizijci, Kurdi, Palestinci in Iranci. Tudi med sabo se zelo razlikujejo pri vseh pa je bilo enako to, da so ženske bile mnogo bolj odprte za medsebojno kulturno izmenjavo kakor moški, ki razen redkih izjem nikakor niso razumeli drugih kultur in se skrivali v svoji veri pred drugačnostjo.
Če želiš da te spoštujejo, moraš spoštovati tudi njih.

esmi
16.03.2007, 11:26
Skupni odgovor članu NaceM:
Ker ti iz mojega pisanja povzameš samo tisto kar tebi paše in po možnosti potem citat še predstaviš čisto v drugi luči kot je bilo mišljeno bom na vse skupaj odgovorila kar takole.

Ampak tega svojega prav ne vsiljujemo muslimanom v njihovih državah, tako kot prosimo, da prišleki ne vsiljujejo svojega prav nam. Je to tako težko razumeti?
Ne razumem,kje kdo tebi kaj vsiljuje? O čem govoriš? Ali je to če se ženska obleče kot njej paše zate vsiljevanje? Pa kje se to tebe sploh tiče kako se tebi tuji ljudje oblačijo?In konkretno če greš in to tujko ogovoriš... Kaj bi jo pa vprašal?(Govorim o pokriti muslimanki) Če bi jo vprašal,kje je bolnica ti bo povedala...če pa jo boš povabil na kavo bo rekla prav gotovo rekla NE. Torej v čem je sploh tvoj problem?
Res ne razumem... prosim razloži,kje ti pokrita muslimanka usiljuje svojo kulturo..
Ker ne vem... potem takem tudi jaz ko hodim po Kairu brez rute vsiljujem svojo kulturo ali kaj? Še nobeden me ni grdo pogledal zato niti se ob to podregnil tako ali drugače.Se pravi da so iz mojih lastnih izkušenj muslimani strpni...Sicer pa v Egiptu je kar nekaj kristjanov in.. nobena od njih se ne pokriva,pa jih zaradi tega nihče ne matretira ali grdo gleda...Temu se reče strpnost.
Ti pa mi vlečeš na dan knjige posameznikov in primere posameznikov ,ki nikakor ne predstavljajo večine.In če bi jaz posploševala in bi vzela za primer tebe in Ekico.. bi rekla evo kako nestrpni so VSI Slovenci... pa sta vidva samo 2... zato govorim o posameznikih...

In glede na to, kakšno svinjarijo sem videl v Egiptu se mi zdi (če samo nadaljujem tvoje izvajanje), pa islam uči, da se lahko urinira in iztreblja na ulicah. (Pa to sem rekel samo karikirano, da ne boš skočila v luft, tako kot muslimani ob karikaturah na Danskem. OK?)
(Pa tudi ob tiste nesrečne avtobuse pri Luxorju se sploh nisi spotaknila - glede na to, da so turiste pobili islamski skrajneži. In to konec 20. stoletja. Ne nekje daleč nazaj v zgodovini. To je samo opazka, ker sama praviš, da si natančna in pikolovska. Očitno.. Odvisno kdaj.

In to je tudi moj odgovor na tisti dogodek v Luxorju... ker je to že dolgo nazaj in se kasneje kaj takega ni več zgodilo... tako da se mi zdi neumno pogrevat neke stvari iz zgodovine... Ko pa so bile exsplozije tudi lani v Dahabu...Vsi vemo da terorizem ni Islam in da so se od teh ljudi že zdavnaj odmaknili vsi naši verski predstavniki...Tako da ne mešaj jabolk in hrušk..Glede umazanije pa...imaš prav nekateri deli mesta so zelo umazani.. vendar nihče ne lula ali kaka po cesti...No sicer pa bistvo ni to.. Bistvo je da Islam uči čistoče.In da je vse več takih ki so muslimani le še po imenu...Tako da jaz se tukaj pogovarjam o Islamu ne o posameznikih ki nosijo muslimansko ime, ne izvajajo pa Islama.

Ti dejansko čisto verjameš, da so karikature bile narejene z namenom, da bi žalile muslimane? Kaj pa tiste karikature v Iranu, kjer imaš Hitlerja in Ano Frank v isti postelji itd...? Te so DEJANSKO BILE NAREJENE Z NAMENOM ŽALITEV, ne samo kristjanov, ampak naše Evropske kulture. Kateri musliman se je npr. distanciral od tega? Kdo v Egiptu morda? In so kristjani oz. Evropejci ponoreli zaradi tega in začeli zažigati iranske zastave itd...? Le zakaj niso?

In, da uporabim tvoje besede: te žaljive karikature v Iranu (kjer je bil za to celo natečaj na to temo) so bile točno to, kar ti praviš: "nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo." - In nobenem tvojem odgovoru nisem zasledil, da bi obsodila te bolane Iranske karikature, ki naj bi bile "muslimanska protiutež Danski žalitvi". Nikakor. Začela si, da to pač ni norčevanje iz simbolov, ampak so se "norčevali" iz papeža (ki po tvojem tako ali tako ni simbol krščanstva).

Torej po tej analogiji bi Evropejci morali biti tolerantni do islama, sam islam pa jim lahko sračka okoli in okoli, pa bo vse ok, ker si pač islam to moč vsiljevanja svojega prav jemlje.

Se pravi Hitlar je predstavnik Kristjanov in nekdo na katerega smo evropejci ponosni?Tega nisem vedela...sorry, jaz ga ne povezujem z nobenim od teh dveh pojmov.
Kar se tiče karikatur in izpadov sem ti enkrat že odgovorila in ne mislim se ponavljat.Kar se pa tiče papeža je kot vem oseba in ne simbol.To se mi zdi tako kot če se nekdo norčuje iz naprimer iz Mohammada Sayyeda Tantawia...In kaj takega ne bi nikdar povzročilo take reakcije. Med tem ko jaz trdim da se noben musliman ne bi drznil žaliti Jezusa ali njegove matere.In trdim tudi ,da če bi se taka žaljitev zgodila naprimer v Egiptu sem prav prepričana ,da bi protestirali tako kristjani tukaj kot muslimani...skupaj. Ker tukaj spoštujejo drug drugega in živijo v sožitju..

. Se je kdo za tako žalitev muslimanov do nas Evropejcev OPRAVIČIL? Kolikor vem, so se muslimanom opravičevali zaradi tistih nesrečnih karikatur na Danskem vsi po vrsti in za tak hudirjev lapsus je marsikomu resnično bilo žal. Kaj pa muslimani? Nihče ni pokazal niti trohice obžalovanja. Je kdo morda? Imaš ti morda drugačne podatke, ker tam živiš?

Ja, evropa se je opravičila... še posebaj Danska... po kako dolgem času pa? In kaj se je vse vmes zgodilo?
Samo protesti so se razširili šele po parih mesecih,ko se NISO hoteli opravičiti.Če bi se opravičili takoj, ne bi bilo ne protestov ne povračilnih karikatur... sploh se ne bi o tem kaj dosti govorilo...Tako pa je nastalo eno veliko sranje...Sicer pa o tem sem že tolikokrat pisala da se mi prav ne da več ponavljat...
Vse ostalo kar si napisal je ena sama zmeda in sploh ne vem kaj bi rad vedel.. tako da če sem kaj pomembnega izpustila.. kar napiši mi vprašanja... in bom odgovorila da ne boš rekel da sem kaj namerno spregledala.
In kar se tiče Al Salahadina... bil je krasen človek,predan musliman in muslimani se ga spominjajo s ponosom...sledil pa je Božjega poslanca Mohameda.
In ja, muslimani se oddaljujejo od tistega pravega Islama.Ne vsi... kar nekaj pa... Sicer pa je Bog dal vedeti, da se bo to zgodilo že v Mohamedovih časih...

esmi
16.03.2007, 11:34
Kot so mošeje v Egiptu? :D :D :D (Sorry, ampak čisto iz praktičnih privat izkušenj, vem, da temu ni tako.)

Kot že zgoraj napisano.. :) Žal - sem sam to skusil - to, kar ti govoriš enostavno NI RES ! :)
Govorim ravno na podlagi izkušenj iz Egipta, kjer sem doživel vse prej kot podano roko in nasmeh. Edini, ki mi je podal roko je bil egiptovski predsednik Mubarak rekoč: "We are very pleased that you are here...", ker je slučajno istočasno šel odpret neko obnovljeno grobnico v Dolini kraljev, ravno takrat, ko smo mi bili tam. V enem muslimanskem verskem objektu pa - kot že rečeno - sem doživel nekaj čiiiisto nasprotnega od nasmeha in ponujene roke. Čeprav sem se podredil vsemu, kar zahteva islam.
Še enkrat. Žal to, kar si napisala zgoraj - NI RES.

Samo o tem niti ne bi razglabljal. Če jim ne ustreza prisotnost drugih, se pravi nemuslimanov, je to meni čisto prav in se v to niti ne poglabljam, ampak ni mi pa prav (kot sem že tolikokrat poudaril), da svoj prav vsiljuje kdo meni, še najmanj pa nek prišlek od nekod, ker če je ON prišel od nekod, se bo ON podredil NAŠI kulturi in ne obratno, tako kot se jaz podrejam kulturnim normam (pravnim pa tako ali tako) na območju, kjer sem gost.

Skoraj da ne verjamem kar si napisal. :mad: Toda če se ti je kaj takega res zgodilo,kljub temu da si se umil in primerno oblekel potem si imel pa res smolo.:nonono: Vsak ki pride k meni na obisk in ima željo iti v mošejo ...sem ga odpeljala brez problemov.In v Al Azharju so kot sem rekla zelo veseli in te sprejmejo z nasmehom... celo kako knjigo ti podarijo.. V slovenščini jih še nimajo... zato pa v mnogih drugih jezikih...:)
Glede Mubaraka.. pa škoda zgubljana besed....:rolling:

In zopet se ponavljamo....S čim ti kak prišlek vsiljuje kar koli?

esmi
16.03.2007, 11:37
:O Papež, Kristusov namestnik na zemlji, ni verski simbol??? Res dobro poznaš krščanstvo ... :D :D :D

S tem sem mislila takole: Papež je oseba- človek iz sedanjosti... Seveda je on najvišji predstavnik katolikov... Toda niso pa se spravili žaliti Jezusa ali kaj podobnega...
O.K.? :) In se opravičujem za nerodno primerjavo.:2thumbs:

esmi
16.03.2007, 11:39
Sam sem govoril o vsiljevanju kulture (ne religije - kdor kaj veruje ali ne veruje je meni prav malo mar), ki jo islam nosi s seboj in je Evropi tuja.

Še enkrat sprašujem isto... s čim se ti vsiljuje?
In kaj slabega si našel v Islamu ( ne v posameznikih... ampak v Islamu!!)

esmi
16.03.2007, 11:40

Ja česa konkretno se pa potem bojiš? Povej konkreten primer, prosim...:)

esmi
16.03.2007, 11:42
Zakaj pa se potem bojiš džamije? To je samo objekt za njihovo veroizvpoved in nič drugega, svojo kulturo pa lahko vsiljujejo tudi brez verskega objekta. Mislim da je strah vsiljen in ne temelji na osebnem razmišljanju ampak na fundamentalističnih dejanjih in vpletanja vere v politiko v nekaterih islamskih državah, kjer šerijatsko pravo (ki temelji na konzervativnih fundamentalističnih vrednotah) kroji vsakdanje življenje. Še bolj pa strah pred islamom seja krščanska cerkev, ki namenoma pošilja dezinfromacije v svet o islamu, ker je največ prestopov v islam ravno iz krščanske vere, zato so morali v skoraj vseh državah v Evropi kjer dandanes stojijo džamije muslimani pred ustavna sodišča, da so si lahko izgradili objekt.
Verski objekt džamija te ne bi smel motiti nič bolja ali manj kot pa verski objekt katoliške cerkve.
Dam pa ti tudi prav glede tvojega strahu pred islamom. Islamska vera je tudi za konzervativne evropejce preveč konzervativen in tako povzroča nek občutek nelagodnosti, tudi sami muslimani, ki se zapirajo pred drugimi, k boljšemu razumevanju ne pripomorejo in v človeški naravi je tudi očitno to, da če kaj ne razumemo se tega bojimo. Ta strah pa pri nekaterih ljudeh povzroči sovraštvo pri drugih pa radovednost , zakaj je to tako bodo lahko verjetno boljše povedali kakšni psihologi.
Največji problem v islamu je ločitev žensk in moških in šele ko bodo uspeli ta problem prebroditi bo število fundamentalistov drastično upadlo in bo strah pred islamom mnogo manjši oz. bo z časom popolnoma zbledel.
moje iskušnje z muslimani so pokazale, da je z ženskami mnogo lažje govoriti o islamu, kot z moškimi in da so ženske mnogo bolj dovzetne za kulturne razlike kot moški in se jih ne bojijo. Jaz sem nekaj let delal z muslimani skupaj, pretežno z Turki pa tudi z Tunizijci, Kurdi, Palestinci in Iranci. Tudi med sabo se zelo razlikujejo pri vseh pa je bilo enako to, da so ženske bile mnogo bolj odprte za medsebojno kulturno izmenjavo kakor moški, ki razen redkih izjem nikakor niso razumeli drugih kultur in se skrivali v svoji veri pred drugačnostjo.
Če želiš da te spoštujejo, moraš spoštovati tudi njih.

Podpišem!:2thumbs: :)

NaceM
17.03.2007, 00:42
Leto 1997 je zate daleč v zgodovini.. Ni kaj... Ti pa čas zelo, zelo hitro mineva. :) In od takrat se ni nikoli nič podobnega zgodilo... Mislim.. Dobra fora ni kaj! Povej to tistim ljudem, ki so si hoteli pogledati "lepote Egipta", pa so tam našli smrt, zato ker se je nekaterim muslimanom odpulilo. Samo toliko o strpnem Egiptu in o distancirajočih muslimanih od idiotov (pa vseeno je velika večina fanatikov, ki se razstreljujejo muslimanov in ne pripadnikov katere druge vere). In ja.. Sem že enkrat napisal in še enkrat bom. Nindže me motijo in me bodo motile, ker v mojem okolju, če se pogovarjam z ljudmi, je normalno, da vidim kdo to je in če se pogovarjamo z ljudmi (najprej si rekla, da se taka ženska sploh z menoj ne bi pogovarjala, potem si si premislila in si rekla, da če jo bi vprašal za bolnico, mi bi pa povedala kje ta bolnica je in to vse skupaj potencirala, da jo bi jaz hotel povabiti na kavo itd.... - Skratka obračaš se po vetru, kakor tebi paše in to skoraj v vseh tvojih postih.) In vsiljevanje kulture je že to, da se mora delovni čas prilagajati temu, ker pač nekateri pravoverni muslimani morajo takrat pa takrat moliti (ja tudi v Sloveniji sem to že doživel, sicer hvalabogu ne v moji firmi) in ZAKAJ SE BI SPET MORALI VSI MI NJIM PRILAGAJAT? Zakaj se npr. muslimani ne prilagodijo in pač takrat ne molijo? Boš rekla, da zato, ker so tako vzgojeni. E super. Če je pa tako, potem pa naj ne silijo tja, kjer je takšno obnašanje tujek. Čisto preprosto. Pa še in še bi lahko našteval, samo je tvoja indoktrinacija prevelika, da bi lahko razumela, da enostavno nas moti posiljevanje s kulturo, ki nam JE TUJA!

Da se v Egiptu ne kaka in ne lula na ulicah, pa mi ne boš trdila, ker spet so moje (ja moje in ne baba čula baba rekla) izkušnje čisto drugačne glede tega. Oprosti, pač sem toliko fer, da ne trdim to tako v tri dni in sem se o teh stvareh prepričal na lastne oči in na podlagi lastnih izkušenj. Prav tako se ne bom (tebi pa sploh ne) opravičeval, če sem se umival ali ne (in podobne bedarije - očitno ne razumeš, kaj pomeni "držati se pravnih in kulturnih norm, ki veljajo na območju, kjer si gost" - jaz sem se jih namreč držal - ker če bi to razumela, takih bedarij ne bi pisala, kot si jih) itd itd .. Samo povedal sem (in zdaj samo ponavljam), da sem doživel vse kaj drugega kot nasmeh in stisk roke od muslimanov (pa je šla po zlu od tebe tako opevana toleranca, ki kar veje s strani muslimanov do drugih ver). In to v glavnem mestu Egipta. (Če že govorimo o tem.) Zato te bi prosil, da ne kvasiš neumnosti in ne širiš dezinformacij in neresnic, katere poskušaš širiti.

Ne morem si pa kaj, da ti bi povedal, da se iz nagnusnih žalitev Iranskih karikatur - vemo, kdo je bil Hitler in vemo, kdo je bila Ana Frank - HA HA HA kako je to smešno, če damo ta dva v isto posteljo - še dodatno norčuješ. Ej oprosti. Zdaj pa to jemljem jaz tudi osebno - kot tvojo, ki si - tako se deklariraš - muslimanka (če nisi preberi tvoje pisanje) kot žalitev mene, ki obsojam tako muslimansko indoktriniranost, kot so te muslimanske karikature. Gotovo je super a, ker je Hitler pobil 6 milionov Judov... Super, ker je Ana Frank umrla v Bergen Belsen, saj je Judinja (brrr... ti so pa nevarni muslimanom a?).. Evo vidiš, kam indoktriniranost pripelje. Da te ni sram! In za te svinjarije se je kdo od muslimanov opravičil? (Spet ni tvojega odgovora in spet vidim tvoje pikolovstvo (ki je tako kot arabska sloga - zdaj je, zdaj ga ni), da tisto kar ti paše bo tako, drugač pa spet ne... Ker na vse odgovarjaš s svojimi zmedenimi vprašanji, ne da bi karkoli odgovorila) NE! Pravzaprav te bolane Iranske karikature ti še sedaj opravičuješ, čeprav je vsakemu pri zdravi pameti jasno, da so te karikature žalitev (s strani Danske je opravičilo prišlo.. S strani Irana pa.. Ni ni, ker muslimani lahko žalijo vse poprek, samo njih ne sme nič užaliti.)

In ker hvalabogu nisem indoktriniran (ne kot kristjan, ne kot musliman, ne kot jud, ne kot hari krišna ali katerikoli drugi verski prestrašenec) in tudi nikoli ne bom, predvsem pa se zavedam svojih korenin, se bom iz te debate umaknil.

Irina
17.03.2007, 09:15
Ja najbolje se je umaknit. Jaz sem se iz razgovora že zdavnaj umaknila, ker so debate postale zelo nestrpe in ne vodijo k ničemer. Zakaj ne zmoremo svojih stališč zagovarjat na kulturen način?

Jelengar
17.03.2007, 09:38
Jaz menim, da se s to nestrpnostjo prevec opleta in se jo zlorablja za diskvalifikacijo sogovornikov oziroma drugace mislecih. V preteklih casih smo bili pac vajeni, da nihce ni smel imeti svojega lastnega mnenja. Ce pa ga je ze imel, se pa ni smel z njim strinjat. :veryevil:

Irina
17.03.2007, 09:51
Saj se tudi v vsakdanjem življenju s svojimi najbližjimi ne strinjamo, pa upam, da zato nismo žaljivi. Svoje nestrinjanje lahko povemo na lep, kulturen način. Brez žaljivk in v primernem tonu. Jaz o naslovni temi ne razpravljam več , ker me je tvorka teme vprašala, če sem debil (obenem pa niti ne ve, kaj to v resničnem življenju pomeni) ali se iz nje norčujem. In ker ima Moderator čarobno tipko "briši" sem zadevo zaključila.

Jelengar
17.03.2007, 10:09
Ljudje na splosno zelo slabo prenasamo nestrinjanje, kaj sele kritiko in vse to prereradi interpretiramo kot zalitev, nestrpnost, in podobno. Nestrpnost je postala novodobna beseda za diskvalifikacijo. Kaj pa beseda brezobzirnost? Koliko brezobzirnosti pa smo delezni vsak dan?

esmi
17.03.2007, 12:38
Leto 1997 je zate daleč v zgodovini.. Ni kaj... Ti pa čas zelo, zelo hitro mineva. :) In od takrat se ni nikoli nič podobnega zgodilo... Mislim.. Dobra fora ni kaj! Povej to tistim ljudem, ki so si hoteli pogledati "lepote Egipta", pa so tam našli smrt, zato ker se je nekaterim muslimanom odpulilo. Samo toliko o strpnem Egiptu in o distancirajočih muslimanih od idiotov (pa vseeno je velika večina fanatikov, ki se razstreljujejo muslimanov in ne pripadnikov katere druge vere). In ja.. Sem že enkrat napisal in še enkrat bom. Nindže me motijo in me bodo motile, ker v mojem okolju, če se pogovarjam z ljudmi, je normalno, da vidim kdo to je in če se pogovarjamo z ljudmi (najprej si rekla, da se taka ženska sploh z menoj ne bi pogovarjala, potem si si premislila in si rekla, da če jo bi vprašal za bolnico, mi bi pa povedala kje ta bolnica je in to vse skupaj potencirala, da jo bi jaz hotel povabiti na kavo itd.... - Skratka obračaš se po vetru, kakor tebi paše in to skoraj v vseh tvojih postih.) In vsiljevanje kulture je že to, da se mora delovni čas prilagajati temu, ker pač nekateri pravoverni muslimani morajo takrat pa takrat moliti (ja tudi v Sloveniji sem to že doživel, sicer hvalabogu ne v moji firmi) in ZAKAJ SE BI SPET MORALI VSI MI NJIM PRILAGAJAT? Zakaj se npr. muslimani ne prilagodijo in pač takrat ne molijo? Boš rekla, da zato, ker so tako vzgojeni. E super. Če je pa tako, potem pa naj ne silijo tja, kjer je takšno obnašanje tujek. Čisto preprosto. Pa še in še bi lahko našteval, samo je tvoja indoktrinacija prevelika, da bi lahko razumela, da enostavno nas moti posiljevanje s kulturo, ki nam JE TUJA!

Da se v Egiptu ne kaka in ne lula na ulicah, pa mi ne boš trdila, ker spet so moje (ja moje in ne baba čula baba rekla) izkušnje čisto drugačne glede tega. Oprosti, pač sem toliko fer, da ne trdim to tako v tri dni in sem se o teh stvareh prepričal na lastne oči in na podlagi lastnih izkušenj. Prav tako se ne bom (tebi pa sploh ne) opravičeval, če sem se umival ali ne (in podobne bedarije - očitno ne razumeš, kaj pomeni "držati se pravnih in kulturnih norm, ki veljajo na območju, kjer si gost" - jaz sem se jih namreč držal - ker če bi to razumela, takih bedarij ne bi pisala, kot si jih) itd itd .. Samo povedal sem (in zdaj samo ponavljam), da sem doživel vse kaj drugega kot nasmeh in stisk roke od muslimanov (pa je šla po zlu od tebe tako opevana toleranca, ki kar veje s strani muslimanov do drugih ver). In to v glavnem mestu Egipta. (Če že govorimo o tem.) Zato te bi prosil, da ne kvasiš neumnosti in ne širiš dezinformacij in neresnic, katere poskušaš širiti.

Ne morem si pa kaj, da ti bi povedal, da se iz nagnusnih žalitev Iranskih karikatur - vemo, kdo je bil Hitler in vemo, kdo je bila Ana Frank - HA HA HA kako je to smešno, če damo ta dva v isto posteljo - še dodatno norčuješ. Ej oprosti. Zdaj pa to jemljem jaz tudi osebno - kot tvojo, ki si - tako se deklariraš - muslimanka (če nisi preberi tvoje pisanje) kot žalitev mene, ki obsojam tako muslimansko indoktriniranost, kot so te muslimanske karikature. Gotovo je super a, ker je Hitler pobil 6 milionov Judov... Super, ker je Ana Frank umrla v Bergen Belsen, saj je Judinja (brrr... ti so pa nevarni muslimanom a?).. Evo vidiš, kam indoktriniranost pripelje. Da te ni sram! In za te svinjarije se je kdo od muslimanov opravičil? (Spet ni tvojega odgovora in spet vidim tvoje pikolovstvo (ki je tako kot arabska sloga - zdaj je, zdaj ga ni), da tisto kar ti paše bo tako, drugač pa spet ne... Ker na vse odgovarjaš s svojimi zmedenimi vprašanji, ne da bi karkoli odgovorila) NE! Pravzaprav te bolane Iranske karikature ti še sedaj opravičuješ, čeprav je vsakemu pri zdravi pameti jasno, da so te karikature žalitev (s strani Danske je opravičilo prišlo.. S strani Irana pa.. Ni ni, ker muslimani lahko žalijo vse poprek, samo njih ne sme nič užaliti.)

In ker hvalabogu nisem indoktriniran (ne kot kristjan, ne kot musliman, ne kot jud, ne kot hari krišna ali katerikoli drugi verski prestrašenec) in tudi nikoli ne bom, predvsem pa se zavedam svojih korenin, se bom iz te debate umaknil.

Sem zelo strpen človek ampak kar je preveč je pa preveč...:approve:
sedaj pa mi točno povej koliko dni si bil v Kairu in kje...Da dokažeš svoje trditve.
Ker si nič drugega kakor en navaden lažnivec...in hkrati še nestrpen in nesramen:mad:
V katero Mošejo si poskušal vstopiti?
Kje sem se jaz deklerirala kot muslimanka?
Pa. prosim ne mi romane pisat...Kratko jedernato...prosim in kulturno če zmoreš?

esmi
17.03.2007, 12:41
Ja najbolje se je umaknit. Jaz sem se iz razgovora že zdavnaj umaknila, ker so debate postale zelo nestrpe in ne vodijo k ničemer. Zakaj ne zmoremo svojih stališč zagovarjat na kulturen način?

Joj,kako se jaz strinjam s tabo... No pa se dajva midve pogovarjat.:) ;) In ignorirajva razne primerke,ki samo iščejo da lahko žalijo in podobno...
Povej Irina.. kaj si ti misliš o Islamu? Imaš kake izkušnje?...

lep pozdrav Esmi :)

slehernik
17.03.2007, 13:28
Kje sem se jaz deklerirala kot muslimanka?Navedla si Koran kot dokaz za boga. Nisi muslimanka?

esmi
17.03.2007, 13:38
Navedla si Koran kot dokaz za boga. Nisi muslimanka?

Verjamem v Boga... za njegov obstoj mi je eden izmed dokazov tudi Koran. Ja in?:approve:
Se pravi če ti povem da sem bila krščena... boš pa zaključil da se m katolik ali kaj?
No evo, bila sem krščena...in to je prisežem pri Bogu čista resnica!!

Torej.. ali sem se s tem da sem bila krščena deklerirala kot katolik?:)

Sicer pa odgovor na tvoje vprašanje. Veroizpoved je osebna stvar.

Jelengar
17.03.2007, 14:05
Sicer pa odgovor na tvoje vprašanje. Veroizpoved je osebna stvar. Natanko tako !!! :approve: Tam naj tudi ostane. Ampak za muslimane njihova veroizpoved ni osebna stvar. Za njih je to cel svet, drzava, zivljenjski stil, itd..... Islam dejansko ni kompatibilen z zahodno demokracijo in kulturo. Pri nas naj bi bila drzava in vera locena, pri muslimanih pa vero enacijo z drzavo oziroma drzavo z vero. Islam naj ostane tam kjer je doma in nihce ne bo imel nic proti njemu. I mirna Bosna. ;)

slehernik
17.03.2007, 14:08
Torej.. ali sem se s tem da sem bila krščena deklerirala kot katolik?:)Ne, si katoličanka, če verjameš v katoliški nauk, si muslimanka, če verjameš v islamski nauk. Kaj je že Koran?

Sicer pa odgovor na tvoje vprašanje. Veroizpoved je osebna stvar.Potlej ti ni bilo treba pisati praznega prispevka.

esmi
17.03.2007, 14:17
Natanko tako !!! :approve: Tam naj tudi ostane. Ampak za muslimane njihova veroizpoved ni osebna stvar. Za njih je to cel svet, drzava, zivljenjski stil, itd..... Islam dejansko ni kompatibilen z zahodno demokracijo in kulturo. Pri nas naj bi bila drzava in vera locena, pri muslimanih pa vero enacijo z drzavo oziroma drzavo z vero. Islam naj ostane tam kjer je doma in nihce ne bo imel nic proti njemu. I mirna Bosna. ;)

Bosna kolikor se spomnil še zdaleč ni bila mirna.:approve:
Kar se tiče pa Islama.. ja imaš prav...islam je res ne samo vera ampak način življenja. Meni je ta način življenja pisan na kožo,pa čeprav sem slovenka in bila vzgojena v RKC. Vem pa da marsi komu drugemu ni.Zato mi nikoli ne bi padlo na pamet da komu kaj vsiljujem.Zame je dobro..če zate ni pa tudi prav.:2thumbs: :) Imaš popolnomo svobodno izbiro...

esmi
17.03.2007, 14:21
Ne, si katoličanka, če verjameš v katoliški nauk, si muslimanka, če verjameš v islamski nauk. Kaj je že Koran?

Potlej ti ni bilo treba pisati praznega prispevka.

Vem da se šališ.ko sprašuješ kaj je Koran...In res je da mi ne bi bilo potrebno pisati o verizpovedi,ker je to osebna stvar... Vendar sem ti hotela pokazati da prehitro zaključuješ...:)

Jelengar
17.03.2007, 14:25
Bosna kolikor se spomnil še zdaleč ni bila mirna.:approve: .
Ocitno ne poznas pojma "I mirna Bosna" (http://en.wiktionary.org/wiki/mirna_Bosna). Zdaj pa pogruntaj v kasni povezavi sem ga jaz navrgel.

slehernik
17.03.2007, 14:31
In res je da mi ne bi bilo potrebno pisati o verizpovedi,ker je to osebna stvar... Vendar sem ti hotela pokazati da prehitro zaključuješ...:)Kje sem kaj prehitro zaključil? Saj sem te vprašal.
Vem da se šališ.ko sprašuješ kaj je Koran...Ja, je očitno retorično vprašanje. Mogoče bi ti iz tega lahko počasi potegnila sklep?

esmi
17.03.2007, 15:02
Ocitno ne poznas pojma "I mirna Bosna" (http://en.wiktionary.org/wiki/mirna_Bosna). Zdaj pa pogruntaj v kasni povezavi sem ga jaz navrgel.

Ne rabim nič gruntat, ker mi je bilo že prvič jasno kaj si s tem mislil...:2thumbs:

esmi
17.03.2007, 15:09
Kje sem kaj prehitro zaključil? Saj sem te vprašal.
Ja, je očitno retorično vprašanje. Mogoče bi ti iz tega lahko počasi potegnila sklep?

Iz tvojega pisanja sem razbrala da sem se po tvojem mnenju deklerirala za muslimanko že zgolj s tem,če se mi med drugim tudi Koran zdi Božje delo. In potem si ponovno namignil,češ kaj je Koran? Kakor če je to knjiga v katero verjameš potem si muslimanka?? A ne?:approve:

Ne mislit da sem neumna in da ne razumem in ne znam potegniti bistva. Že od vsega začetka mi je bilo jasno kam pes taco moli...:) :)

Jelengar
17.03.2007, 15:17
Esmi, kot dobra muslimanka ne smes ugovarjat moskim. Ko moski govorijo morajo zenske molcati. :veryevil: :rolling:

esmi
17.03.2007, 17:11
Esmi, kot dobra muslimanka ne smes ugovarjat moskim. Ko moski govorijo morajo zenske molcati. :veryevil: :rolling:

LOOOOL:D :D :D :D No potem pa še dobro da nisem dobra muslimanka.:2thumbs:

Irina
17.03.2007, 17:59
Esmi, jaz osebno ljudi ne delim po verski pripadnosti, ker velikokrat sploh ne vem, če so verni, oziroma kateri veri pripadajo. Ljudi ocenjujem po njihovem odnosu do vsega živega in neživega na tem planetu. Njihov odnos do sočloveka, ne po tem v kateri hram zahajajo, ali ne zahajajo.

To kar sem prepotovala in se srečevala z različnimi pripadniki in seveda pripadnicami veroizpovedi, jezika, ras, barve...... zaenkrat nisem imela nikakršnih problemov. Veliko, veliko let nazaj, ko sem prvič zapuščala Evropo nam je na letalu vodič dal neko "navodilo". Prihajamo na obisk na drugi kontinent, ki se zelo razlikuje od Evrope, ki je stara čipkasta dama. Ne zmrdujte se nad nad ljudmi, njihovimi navadami, prehrano, higienskimi normami ....itd. Če vam videno ne bo všeč, ali ste si zadevo drugače predstavljali ostanite v hotelskem kompleksu, ki je urejen po evropskih standardih. Prihajate na obisk in ni vljudno, da "gostitelju" očitate kako živi, kaj je, kako je in podobno. Moram reči, da se tega držim in v srečanju z drugimi prebivalci Planeta na kateremkoli kontinentu se imam vedno zelo lepo. Prisrčen nasmeh in ne vzvišeno obnašanje sta razumljiva v vseh jezikih sveta. Tudi doma, v svoji domovini srečujem obiskovalce, ki se zmrdujejo nad mojim/našim načinom življenja. In si mislim, pa bi ostali doma, po kaj pa ste prišel sem. Prepričana sem, da so vsi verniki, ki niso izrabljeni v tej svoji veri za grde namene, čisto običajni ljudje brez terorističnih nagnjenj.

esmi
17.03.2007, 18:13
Esmi, jaz osebno ljudi ne delim po verski pripadnosti, ker velikokrat sploh ne vem, če so verni, oziroma kateri veri pripadajo. Ljudi ocenjujem po njihovem odnosu do vsega živega in neživega na tem planetu. Njihov odnos do sočloveka, ne po tem v kateri hram zahajajo, ali ne zahajajo.

To kar sem prepotovala in se srečevala z različnimi pripadniki in seveda pripadnicami veroizpovedi, jezika, ras, barve...... zaenkrat nisem imela nikakršnih problemov. Veliko, veliko let nazaj, ko sem prvič zapuščala Evropo nam je na letalu vodič dal neko "navodilo". Prihajamo na obisk na drugi kontinent, ki se zelo razlikuje od Evrope, ki je stara čipkasta dama. Ne zmrdujte se nad nad ljudmi, njihovimi navadami, prehrano, higienskimi normami ....itd. Če vam videno ne bo všeč, ali ste si zadevo drugače predstavljali ostanite v hotelskem kompleksu, ki je urejen po evropskih standardih. Prihajate na obisk in ni vljudno, da "gostitelju" očitate kako živi, kaj je, kako je in podobno. Moram reči, da se tega držim in v srečanju z drugimi prebivalci Planeta na kateremkoli kontinentu se imam vedno zelo lepo. Prisrčen nasmeh in ne vzvišeno obnašanje sta razumljiva v vseh jezikih sveta. Tudi doma, v svoji domovini srečujem obiskovalce, ki se zmrdujejo nad mojim/našim načinom življenja. In si mislim, pa bi ostali doma, po kaj pa ste prišel sem. Prepričana sem, da so vsi verniki, ki niso izrabljeni v tej svoji veri za grde namene, čisto običajni ljudje brez terorističnih nagnjenj.

Mislim...:clapping: tako lepo si tole napisala.:2thumbs:
Popolnoma se strinjam s tabo... v vsaki besedi...:) :)

slehernik
17.03.2007, 18:24
češ kaj je Koran? Kakor če je to knjiga v katero verjameš potem si muslimanka?? A ne?:approve: Samo če si ženska.

Irina
17.03.2007, 20:21
V zadnji številki priloge Delo t.j. Polet, je v rubriki, ki je meni izredno všeč, Soba z razgledom, tokrat rubrika predstavljen Afganistan. Muslimanska dežela. Članek se začne z nagovorom: Beseda Afganistan je sinonim za vojno, umore, terorizem. Za njene prebivalce pa ima popolnoma drugačen prizvok; je sinonim za sposobnost preživetja v vseh okoliščinah _ Tudi v najhujši zimi. Komur ne dišijo potovanja po tovrstnih deželah in si bo vzel čas, ter prebral članek, bo spoznal, da muslimani niso samo teroristi in tirani, da jih je mnogo več, ki se vsak dan borijo za golo preživetje. Nisem bila še v Afganistanu, bila sem mu dokaj blizu. Mislim, da je prav, da navadne vernike (katere koli vere) ne mečemo v isti koš kot nore, pohlepne verske fanatike, ki neuk narod potiskajo v še večjo bedo, zato, da sami bogatijo. Na drugi strani gledam gospoda Busha, ki se deklarira za kristjana??, ki mlade fante pošilja v smrt zaradi pohlepa multinacionalk. Res ni drugega načina, da nekemu narodu pomagaš na poti k boljšemu življenju, kot, da seješ smrt.

sati
18.03.2007, 07:32
V islamu me moti okrutno klanje živali brez predhodnega omamljanja. Seveda tudi kristjani pobijajo živali, samo trend gre spet v to smer, da se čutečim bitjim zadaja čimmanj muk pri usmrtitvi. Rečeno je, da je bil prerok Mohamed vegetarijanec, zato je taka okrutnost do živali nesprejemljiva.

shem_me_zion
18.03.2007, 08:35
V islamu me moti okrutno klanje živali brez predhodnega omamljanja. Seveda tudi kristjani pobijajo živali, samo trend gre spet v to smer, da se čutečim bitjim zadaja čimmanj muk pri usmrtitvi. Rečeno je, da je bil prerok Mohamed vegetarijanec, zato je taka okrutnost do živali nesprejemljiva.

Ti pac ne poznas Islama. Zivali je potrebno pobijati s cim manj muke, kar izhaja iz pred-islamske kulture. Koran je kar precej obremenjena z metodami manjsanja muk zivali.

Sicer pa bi si drznil pomisliti, da je vsakdnevno bombardiranje civilov (otrok in sploh) trenutno lahko vecja briga Islama, kot pa pobijanje zivali. Govoris pac iz judovsko-krscanskega stalisca, da je sibkejsim 'dobro' prizanasati. Mislim, da bi bilo dobro zaceti z ljudmi.

esmi
18.03.2007, 16:59
Ti pac ne poznas Islama. Zivali je potrebno pobijati s cim manj muke, kar izhaja iz pred-islamske kulture. Koran je kar precej obremenjena z metodami manjsanja muk zivali.

Sicer pa bi si drznil pomisliti, da je vsakdnevno bombardiranje civilov (otrok in sploh) trenutno lahko vecja briga Islama, kot pa pobijanje zivali. Govoris pac iz judovsko-krscanskega stalisca, da je sibkejsim 'dobro' prizanasati. Mislim, da bi bilo dobro zaceti z ljudmi.

Se popolnoma strinjam s tabo.:2thumbs:
Glede klanja živali pa ne samo, da morajo biti ubite z čim manj straha in trpljenja ..Po Islamu je tudi prepovedano pobijanje živali za zabavo...kot naprimer lov na divjad v slo .. da o angleškem lovu na lisice sploh ne govorim...ali pa o vseh tistih živalih pobitih za krzno.
Po Islamu je dovoljeno ubiti žival z čim manj strahu in bolečine(Bog je naročil kako, takemu mesu potem rečejo halal) in samo za namen prehrane - preživetja.

sati
18.03.2007, 19:30
Se popolnoma strinjam s tabo.:2thumbs:
Glede klanja živali pa ne samo, da morajo biti ubite z čim manj straha in trpljenja ..Po Islamu je tudi prepovedano pobijanje živali za zabavo...kot naprimer lov na divjad v slo .. da o angleškem lovu na lisice sploh ne govorim...ali pa o vseh tistih živalih pobitih za krzno.
Po Islamu je dovoljeno ubiti žival z čim manj strahu in bolečine(Bog je naročil kako, takemu mesu potem rečejo halal) in samo za namen prehrane - preživetja.

Mislila sem na obredno klanje, ki se kliče kalimah, baje mora krvnik živali gledati v oči, videti njene solze, dokler ne umre, tako obstaja upanje, da se mu srce spremeni. Allah naj bi rekel Mohamedu, da bo takšno obredno klanje živali zmanjšalo poboje živali, ker na mestih, kjer so doslej ubijali do 2000 živali, jih bodo zaradi kompliciranega obrednega klanja samo deset do petnajst.

Ta postopek je dan ljudem, da bi postopno razvili spontano sočutje do živali in prenehali ubijati. Islamska tradicija drugače zapoveduje, da se v Meki ne sme ubiti nobeno živo bitje in da mora med njim vladati popolna sloga. Zato romarji prihajajo v bližino Meke ogrnjeni v plašč in od trenutka, ko ga ogrnejo, ne smejo ubiti nobenega bitja, niti najmanjšega, kot so komarji, muhe, pajki...

kopron
18.03.2007, 22:25
Joooj, Sati, ampak, a se ti ne zdi tole malo pretirana povezava :nonono: ; - " plašč + uboj " ???:O - mislim, kje je tu logika :dontknow: ?:dontknow: Tu pa res ne vidim povezave :O :dontknow: . Kaj je to zaena reč:nonono: :( ?
No, bomo že še kaj zvedeli:blush: ... pa lep večer, še naprej :angel: by Boštjan, Minkendorf

Jelengar
19.03.2007, 01:37
Islamska tradicija drugače zapoveduje, da se v Meki ne sme ubiti nobeno živo bitje in da mora med njim vladati popolna sloga. Zato romarji prihajajo v bližino Meke ogrnjeni v plašč in od trenutka, ko ga ogrnejo, ne smejo ubiti nobenega bitja, niti najmanjšega, kot so komarji, muhe, pajki... :rolling: Tako je. Ampak ni jim pa problem vsako leto pomendrati kakih 200 romarjev. :rolling:

sati
19.03.2007, 07:11
Joooj, Sati, ampak, a se ti ne zdi tole malo pretirana povezava :nonono: ; - " plašč + uboj " ???:O - mislim, kje je tu logika :dontknow: ?:dontknow: Tu pa res ne vidim povezave :O :dontknow: . Kaj je to zaena reč:nonono: :( ?
No, bomo že še kaj zvedeli:blush: ... pa lep večer, še naprej :angel: by Boštjan, Minkendorf

Mogoče plašč ni bila ravno prava beseda, gre se tkanino, ki je tradicionalna nošnja romarjev, imenuje se ihram. Povezava pa je verjetno simbolična. ;)

sati
19.03.2007, 07:17
:rolling: Tako je. Ampak ni jim pa problem vsako leto pomendrati kakih 200 romarjev. :rolling:

Če pravilno razumemo islam, krščanstvo, hinduizem, je pravzaprav osupljivo, kako se vse te religije ujemajo glede odnosa do življenja. Najvišje navodilo vseh je ne ubijaj, niti najmanjših bitij. To je najvišji religiozni princip vseh religij, kar lepo dokazuje, da je Bog en sam in da je dal različnim narodom preko različnih odposlancev enaka navodila. Seveda pa teorija je eno, praksa pa drugo, vsi vemo, kaj je krščanstvo naredilo iz učenj Jezusa, da je RKC, ki naj bi sledila Kristusu, sistematsko pobila milijone heretikov, čarovnic, da islamski skrajneži izvajajo samomorilske napade, tudi v hinduizmu delajo po svoje, vojne, poboj ženskih novorojenčkov v Indiji. Me je pa pozitivno presenetil odnos islama do živali, da je pri njih prepovedan lov, recimo,sploh nisem vedela.

biz
19.03.2007, 10:12
Opažam da razen nekaterih posameznikov velika večina ne pozna islamske vere. Temelj islama je na stari in novi zavezi in se v bistvu ne razlikuje od judovske in krščanske vere ampak obe veri nadgrajuje in odpravlja nekatere napake. Vendar to le teoretično.
Zavedati pa se moramo tudi da je islam najmlajša od velikih religij na svetu in da se še razvija. Če pogledamo nazaj za 100 let, ženske še niso imele po vsem krščanskem svetu pravice voliti. Pred 200 leti je bilo posilstvo neporočene ženske kaznovano samo z denarno kaznijo, ženska pa je bila zapečatena za vso življenje in obsojena na delo kot prostitutka. Pred 500 leti pa je po večjem delu evrope vladala cerkev in vladalo se je z cerkvenimi dekreti.
Torej če si zamislimo da je Abu al-Kvasim Mohamed Ibn Abd Alah Ibn Abd al-Mutalib Ibn Hašim bil rojen leta cca .570 ali 571 (datumi se razlikuje od vrste vira) in umrl leta 632 z letom 622 pa se je pri muslimanih pričelo štetje, potem vemo da je muslimanska vera še v razvoju in se razvija zelo slično kakor tudi krščanska vera, primerjalno z leti. Na nas pa je da ta razvoj pospešimo z dialogom z tistimi ki so pripravljani na dialog in ko bo to uvidila večina v muslimanskem svetu, bodo fundamentalisti v manjšini in strahu pred vojno bo veliko manj.
Vsekakor pa bi nas sedanja situacija morala pripeljati do tega da se zamislimo o naši veri in jo bolj preudarno preučimo in se ponovno začnemo zavedati vrednot, ki jih naša vera poučuje.

Irina
19.03.2007, 22:36
[QUOTE=biz;1170988]Vsekakor pa bi nas sedanja situacija morala pripeljati do tega da se zamislimo o naši veri in jo bolj preudarno preučimo in se ponovno začnemo zavedati vrednot, ki jih naša vera poučuje.[/
QUOTE]

Zelo, zelo se strinjam s teboj. Potem bi verjetno tudi komunikacija potekala bolj strpno, kljub različnosti.

esmi
20.03.2007, 09:45
Mislila sem na obredno klanje, ki se kliče kalimah, baje mora krvnik živali gledati v oči, videti njene solze, dokler ne umre, tako obstaja upanje, da se mu srce spremeni. Allah naj bi rekel Mohamedu, da bo takšno obredno klanje živali zmanjšalo poboje živali, ker na mestih, kjer so doslej ubijali do 2000 živali, jih bodo zaradi kompliciranega obrednega klanja samo deset do petnajst.

Ta postopek je dan ljudem, da bi postopno razvili spontano sočutje do živali in prenehali ubijati. Islamska tradicija drugače zapoveduje, da se v Meki ne sme ubiti nobeno živo bitje in da mora med njim vladati popolna sloga. Zato romarji prihajajo v bližino Meke ogrnjeni v plašč in od trenutka, ko ga ogrnejo, ne smejo ubiti nobenega bitja, niti najmanjšega, kot so komarji, muhe, pajki...

:rolling: :rolling: :D :D :rolling: :D Skoraj sem se v hlače od smeha ko sem tole brala...upam da ni kdo tole celo zares vzel...:D :D :D :D :D :rolling: :rolling: :D :rolling:
Kalimah je bededa iz jezika Urdu v arabščini pa se temu reče šehada. Šehada (La ilaha illa Allah wa-Muhammad rasul Allah ), kar pomeni da ga ni boga razen Boga(se pravi eden in edini) in da je Mohamed njegov poslanec.:) :)
Naprej, šehada se izgovarja v Islamu v veliko primerih... pri vsaki molitvi in tudi pri kakih dejanjih...kot naprimer tudi pri klanju živali.
Kot sem rekla že enkrat prej je v islamu prepovedan lov za zabavo in prav tako ubijanje samo za krzno.Po islamu je tudi zapovedano da je treba za žival lepo skrbeti in jo primerno hraniti.
Ko pa se jo ubije...je zato predviden poseben postopek. In le po tem postopku je meso halal oziroma dovoljeno. Izgleda pa ta postopek približno takole: Žival položijo, primejo in klalec z levo roko zagrabi za glavo in z desno prereže vratne žile z enim hitrim in globokim rezom ,da signal za bolečino niti ne pride do možganov.In kaj ima beseda kalimah s klanjem? Predno klalec prereže vrat naj bi izrekel kalimah-šehado vendar sedaj da je vse skupaj hitreje izrečejo samo Allah Akhbar (Bog je velik). Torej Bog je zapovedal tako ubijanje zato da žival ne čuti bolečine.
Vse ostalo kar je zapisano zgoraj o nekih solzah itd..so laži in to zelo smešne...Skoraj ne verjamem,da bi kdo to sploh verjel...

Naprej:

Tudi vse ostalo so same izmišljotine ...:) :D :D :rolling:
V Meki ravno tako zakoljejo žival. in kar se tiče komarjev in pajkev...V islamu je prepovedano kakršno koli ubijanje živali po nepotrebnem.Vendar če te komar nadleguje ga ubiješ v Meki ali pa v Sloveniji...:) :)

esmi
20.03.2007, 10:56
Mogoče plašč ni bila ravno prava beseda, gre se tkanino, ki je tradicionalna nošnja romarjev, imenuje se ihram. Povezava pa je verjetno simbolična. ;)

LOOOOOOOOOL PA SAJ ME BO KAP!!!!:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :D :D :D

Ej Sati...kje pa pobiraš take....:D :D :D

Ihram je proces ki je drugače del romanja oziroma hadža. Ihram ni del oblačil..ampak se tako imenuje cel proces.Proces med katerim romar nosi posebno belo oblačilo in moli točno določeno molitev. Med tem romanjem pa imajo muslimani res posebna oblačila...vendar nobenega plašča...:: :D :rolling: :D Se pravi Ihram oziroma arabsko Ehram je proces molitev v posebnem oblačilu vse skupaj pa je del romanja imenovanega hadjj,ki naj bi ga vsak musliman opravil vsaj enkrat v življenju,če je zmožen...

Da je pa tole neumnost kdo verjel teško verjamem..saj vsako leto tudi v Sloveniji kažejo utrinke iz tega romanja in vsak otrok je že videl kako so romarji oblečeni...zavitio v bele rjuhe po domače...In nobenega plašča...

Daj sati res mi povej,kje jih pobiraš? Ali si res verjameš te neumnosti in kdo ti jih trosi? Ali je to namerna provokacija...:dontknow:

sati
20.03.2007, 11:11
LOOOOOOOOOL PA SAJ ME BO KAP!!!!:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :D :D :D

Ej Sati...kje pa pobiraš take....:D :D :D

Ihram je proces ki je drugače del romanja oziroma hadža. Ihram ni del oblačil..ampak se tako imenuje cel proces.Proces med katerim romar nosi posebno belo oblačilo in moli točno določeno molitev. Med tem romanjem pa imajo muslimani res posebna oblačila...vendar nobenega plašča...:: :D :rolling: :D Se pravi Ihram oziroma arabsko Ehram je proces molitev v posebnem oblačilu vse skupaj pa je del romanja imenovanega hadjj,ki naj bi ga vsak musliman opravil vsaj enkrat v življenju,če je zmožen...

Da je pa tole neumnost kdo verjel teško verjamem..saj vsako leto tudi v Sloveniji kažejo utrinke iz tega romanja in vsak otrok je že videl kako so romarji oblečeni...zavitio v bele rjuhe po domače...In nobenega plašča...

Daj sati res mi povej,kje jih pobiraš? Ali si res verjameš te neumnosti in kdo ti jih trosi? Ali je to namerna provokacija...:dontknow:

Poslušaj, Esmi ,mi ni do debate na tvojem nivoju. Dobi si sebi primerne sogovornike. Vir informacij pa je sufi Bawa Muhaiyadden. Pozdravljena in lep dan ti želim! :) ;)

esmi
20.03.2007, 11:46
Poslušaj, Esmi ,mi ni do debate na tvojem nivoju. Dobi si sebi primerne sogovornike. Vir informacij pa je sufi Bawa Muhaiyadden. Pozdravljena in lep dan ti želim! :) ;)

Kakšen pa je moj nivo? Sama se trudim,da nikoli do nikogar nisem žaljiva... ali je morda moteče zate na mojem nivoju to da Islam zelo dobro poznam?? :dontknow:

Kdo je ta tip sufi Bawa Muhaiyadden.?? Pojma nimam.. Sem poskušala najti kaj o njem na netu...tema...
Sem sedaj vprašala sorodnika ki študira Islam na Al Aharju- tudi on prvič sliši?
A ti to kaj pove?;) ;) Kasneje vprašam še sorodnika ki trenutno živi v Saudovi Arabiji tudi nima pojma...:dontknow:
Mislim ,da to pove dovolj...:approve:
Vprašam prijatelja iz Pakistana... ta mi pove da je sicer že slišal zanj.. ampak žal ne ve kaj več...Ko mu razložim kaj naj bi ti v njegovi knjigi prebrala, je čisto šokiran... zanima ga kako je naslov knjige?
Mi lahko poveš prosim..

Jaz te nisem hotela užaliti ali kakor koli prizadeti. Bi ti pa dala nasvet, če želiš ga upoštevaj če ne pa ne...
Če hočeš vedeti kaj o Islamu..in biti sigurna da bereš nekaj kar je res... beri stvari ki so odobrene bodisi s strani kake priznane Islamske facultete.. ali pa s strani Saudove arabije...

Še enkrat oprosti... če sem te kakor koli užalila.. ampak ... ko pa so bile zapisane same neumnosti ...
Seveda verjamem,da to nisi naredila namerno in da si pač samo prebrala nekje?
Ali mi lahko prosim poveš kako je naziv te knjige od tega sufi Bawa Muhaiyadden-a... da se sama prepričam na lastne oči...

hvala pa lep pozdrav in upam da no hard feelings:2thumbs:

esmi
20.03.2007, 12:00
In sedaj mi je prišlo na pamet še nekaj... tudi v Slovenskem jeziku imaš knjigo...Če te Islam seveda zanima..Imenuje se Sponajte Islam...
Pa še nekaj mi je zanimivo...odtipkam sufi Bawa Muhaiyadden na netu ( google ) dobim samo 260 zadetkov...
Potem takem ni čudno da še nihče od vprašanih ni slišal zanj..

sati
20.03.2007, 12:08
Kakšen pa je moj nivo? Sama se trudim,da nikoli do nikogar nisem žaljiva... ali je morda moteče zate na mojem nivoju to da Islam zelo dobro poznam?? :dontknow:

Kdo je ta tip sufi Bawa Muhaiyadden.?? Pojma nimam.. Sem poskušala najti kaj o njem na netu...tema...
Sem sedaj vprašala sorodnika ki študira Islam na Al Aharju- tudi on prvič sliši?
A ti to kaj pove?;) ;) Kasneje vprašam še sorodnika ki trenutno živi v Saudovi Arabiji tudi nima pojma...:dontknow:
Mislim ,da to pove dovolj...:approve:
Vprašam prijatelja iz Pakistana... ta mi pove da je sicer že slišal zanj.. ampak žal ne ve kaj več...Ko mu razložim kaj naj bi ti v njegovi knjigi prebrala, je čisto šokiran... zanima ga kako je naslov knjige?
Mi lahko poveš prosim..

Jaz te nisem hotela užaliti ali kakor koli prizadeti. Bi ti pa dala nasvet, če želiš ga upoštevaj če ne pa ne...
Če hočeš vedeti kaj o Islamu..in biti sigurna da bereš nekaj kar je res... beri stvari ki so odobrene bodisi s strani kake priznane Islamske facultete.. ali pa s strani Saudove arabije...

Še enkrat oprosti... če sem te kakor koli užalila.. ampak ... ko pa so bile zapisane same neumnosti ...
Seveda verjamem,da to nisi naredila namerno in da si pač samo prebrala nekje?
Ali mi lahko prosim poveš kako je naziv te knjige od tega sufi Bawa Muhaiyadden-a... da se sama prepričam na lastne oči...

hvala pa lep pozdrav in upam da no hard feelings:2thumbs:

Esmi, saj ti nič ne zamerim, samo sem mislila, da malo več veš o islamu. Poglej, ihram je ime za oblačilo romarja, vtipkaj v iskalnik ime ihram, pa se sama prepričaj. Dam ti še stran od seznama knjig sufija:

http://www.bmfstore.com/Scripts/default.asp

sati
20.03.2007, 12:19
Še stran od ihrama, poglej pod običaji:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Had%C5%BE

esmi
20.03.2007, 12:32
Esmi, saj ti nič ne zamerim, samo sem mislila, da malo več veš o islamu. Poglej, ihram je ime za oblačilo romarja, vtipkaj v iskalnik ime ihram, pa se sama prepričaj. Dam ti še stran od seznama knjig sufija:

http://www.bmfstore.com/Scripts/default.asp

Jaz Islam živim...torej menim da o tem kar dosti vem.:) ;)
kar se tiče besed Ehram- Ihram po naše...ti dam par linkov .. pa si sama preberi, če že nimaš koga vprašat.
Tukaj naprimer piše ...RITUAL SACREDNESS... http://www.lexicorient.com/e.o/ihram.htm

Potem tukaj imaš še malve več...DRESSED IN IHRAM http://home.tiscali.nl/willemvogelsang/Exhibitions/hajjexhibition.digital/hajj.hajj/hajj.introduction.htm
Tukaj boš našla tudi tale zapis...
Ihram:

The term ihram is used to describe the spiritual state of a person and the garments worn by the pilgrims, especially men.

No..upam da razumeš razliko med duhovnim stanjem in biti oblečen. In ponavljam Ihram je samo del procesa ki vsebuje tudi točno določena oblačila...

Kar se tiče pa Sufija... mi prosim povej naslov knjige...ne mi dajat seznama,ki si ga tudi sama lahko poiščem..rada bi točen naslov ,kje si ti prebrala tiste neumnosti..

Pa še nekaj upam da se zavedaš da je Sufizem neke vrste Islamska sekta kot naprimer Opos dai v RKC...
Sufizem je daleč od Islama kot ga prakticira večina muslimanov sunitov...

esmi
20.03.2007, 12:35
Še stran od ihrama, poglej pod običaji:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Had%C5%BE

Prosim bodi resna no.... Ne si še večje sramote delat...Saj vsi vemo da je Wikependia...spletna enciklopedija,kamor vsak lahko piše kar hoče...:rolling: :D :D
Pa vsaj angleško verzijo si poglej...kjer je že malce bolje razloženo kaj pomeni Ihram...:2thumbs:

Drugače pa svetujem...kak bolj verodostojen link.

Faust
20.03.2007, 17:48
Od islama v Sloveniji ste prešli v osebne prepire.

Nadaljujte preko zasebnih sporočil. Tole pa zaklepam.