Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Fiksni radarji v Avstriji

sosed1980
12.03.2007, 12:47
Mene pa zanima kako dolgo se bom lahko še brezskrbno fural po Avstriji brez strahu, da dobim domov položnico + sliko fiksnega radarja. Do našega vstopa v Schengen al se to lahko zgodi že prej?...

Ne da bi sicer nekaj divjal ampak Avstrijci so zdaj čist znoreli s tempolimitom 100 km/h - majo zdaj cela območja "za zaščito okolja" in se moreš 15 km vozit 100 na uro:nonono: pa obvezno nekje radar vmes - mi je že 2x zabliskalo za mano.

Je kakšna možnost da se to shranjuje pa me pol še bolj udari po žepu?

Hvala lepa za odgovore.

Aldebaran
12.03.2007, 13:06
To deluje že kar nekaj let... Edini nasvet, ki bi bil tu na mestu je, da se čimbolj držiš omejitev... Srečo imaš pa v tem, da te sedaj ne bojo na meji ustavili in ti ponudili plačilni nalog, ampak ga boš dobil direktno na dom... Moje skromno mnenje: na teh odsekih, kjer je omejitev omejena ''za zaščito okolja'' niti ne sitnarijo preveč... Bolj se je potrebno bati tunelov. V večini le-teh imajo postavljeno tako imenovano ''section control'' kar pomeni, da merijo čas, ki ga potrebuješ za vožnjo skozi tunel in če si prehiter, te oglobijo...

Kaj je section control (http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=1103817&menu_active=0352)
Lokacije (http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=1103906&menu_active=85), kjer so postavljeni ti sistemi
Ömtc (http://www.oeamtc.at/) za več informacij...

Upam, da vam bo v pomoč.

sosed1980
12.03.2007, 13:20
:2thumbs: hvala za info

v tunelih se držim - ma dobro tam še razumem, itak ne gre drugače (sploh tam kjer je en pas pa se itak vsi držijo)

na popolnoma nenevarnih odsekih se pa res nimam namena 100 na uro cijazit, k..c jih gleda:P

Zaenkrat še ne pošiljajo, ne?

Aldebaran
12.03.2007, 13:34
odvisno, za koliko prekoračiš hitrost... na linkoh, ki sem jih objavil v zgornjem postu so nekje tudi tolerance, poglej si še to... načeloma se ravnajo v teh okvirih tudi pri drugih stacionarnih radarjih... Sicer znajo biti strogi, ampak več kot pa 110 ali 115najst se pa na omenjenih odsekih ne bi upal peljati...

redfax
13.03.2007, 07:23
pred kratkim sem nekje zasledil, da imajo radarje celo vgrajene v obcestno zascitno ograjo...

Aldebaran
13.03.2007, 07:33
@redfax: ja to je res... Iznajdljivost avstrijskih projektantov ne pozna meja... Radarje imajo zakamuflirane tudi v kantah za smeti... hehe... zatorej previdnost res ni odveč...

siolblows
15.03.2007, 21:26
tako bi moralo biti pr nam.

SuPerGiR|
15.03.2007, 22:16
Sem pa slišala, da imajo v primerjavi z nami kar nizke kazni, tako da ni panike :2thumbs: :D

Aja, pa tisti odsek bi še naj bil samo zdaj za nekaj časa..

spartan
29.03.2007, 08:53
Mene pa zanima kako dolgo se bom lahko še brezskrbno fural po Avstriji brez strahu, da dobim domov položnico + sliko fiksnega radarja. Do našega vstopa v Schengen al se to lahko zgodi že prej?...

Ne da bi sicer nekaj divjal ampak Avstrijci so zdaj čist znoreli s tempolimitom 100 km/h - majo zdaj cela območja "za zaščito okolja" in se moreš 15 km vozit 100 na uro:nonono: pa obvezno nekje radar vmes - mi je že 2x zabliskalo za mano.

Je kakšna možnost da se to shranjuje pa me pol še bolj udari po žepu?

Hvala lepa za odgovore.

če se pelješ cca. 10 km/h se še tolerira....več pa ne.

bobi
29.03.2007, 13:21
Jaz pojma nimam o teh radarjih in se vozim redno na relacijah skozi Avstrijo v Nemčijo :nonono:
Pa da ne bo pomote, skoraj vsa vožnja je nad omejitvijo in do sedaj še nisem naletel na problem!

Slowhand
07.04.2007, 11:55
V pripravi je evropski prometni zakon,ki bo omogočal kasiranje in prenos kazni v državah EU (če narediš prekršek v Nemčiji,ti ga zaračunajo doma oz. če dobiš prepoved vožnje v Nemčiji,ti ta kazen velja tudi doma v Sloveniji).
Predvidevam,da ko in če bo zadeva sprejeta,da bodo položnice za prehitro vožnjo mimo stacionarnega radarja v tujini,prišle na domači naslov....
Trenutno,pa kolikor vem,extremne kršitelje počakajo na meji (če jih že prej ne ustavijo)...

bambus67
19.04.2007, 15:29
Sem pa slišala, da imajo v primerjavi z nami kar nizke kazni, tako da ni panike :2thumbs: :D

Aja, pa tisti odsek bi še naj bil samo zdaj za nekaj časa..

samo za info ... Sentilj - Graz ... omejitev 100km/h ... jaz vozim 120 .... kazen 95€ ... :dontknow:

lp