Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako dolgo smemo živet?

biz
12.03.2007, 14:20
Tole vprašanje bi želel postaviti ministru za zdravje gospodu Bručanu. Čakalne dobe se niso skrajšale niti malo razen v primerih da je pacient umrl preden je prišel na vrsto, posnetki z onkološkega instituta so me spominjali na posnetke iz leta 1993 iz Sarajevske bolnišnice, kot da smo sredi vojnega stanja. Čakalne dobe pri ortopedih so tako dolge da si ljudje lemljejo kredite da lahko gredo na zdravljenje privat. Ljudje zaradi neurejenega zdravstva izgubljajo službe, ker zaradi bolečin ne morejo delati, vsaka prošnja pa zaman, ne usliši nas nihče.

DrOnyx
12.03.2007, 15:45
Neverjetne so tudi čakalne dobe v zobozdravstvu. če pokličeš danes, prideš prvič na vrsto morda čez leto ali več. Za nekater posege imajo neverjetno čakalno vrsto, to sem prebral danes na vratih, 730 dni. :rolling: Na plakatu, ki govori o zobeh pa piše, da težave zob lahko vplivajo na celo vrsto obolenj ostalih organov, lahko povzročijo infarkt ...

Minister Bručan pa se ukvarja z prevozi z helikopterji, ki niso bili nikdar problem in ki zadevajo nekaj ljudi na leto.

Priznali ali ne, naš sistem javnega zdravstva je razpadel. Vprašanje je samo, kje je dokončno dno. Nekoč je protikandidat Peterle govoril, da smo voz na dnu jame in gre sedaj lahko samo še navzgor. PA se je izkazalo, da je dno čedalje globje.;)

Dlje bomo živeli, več jih bo umrlo predčasno. Zaradi vrst v zdravstvu.

Irina
12.03.2007, 15:59
Pozdravljeni,
ko bo prvič nekdo iz katerega koli Ministrstva odgovarjal finančno in z odvzemom prostosti za svojo nesposobnost, bo pa voz mogoče krenil iz globeli ven. Ko bo pravosodna "veja" oblasti izrekla in dosegla udejanjenje odškodninske tožbe za poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnosti ali celo smrti in bo to udarilo po žepu nekoga na Ministrstvu za zdravje in zdravnika se ne bodo zbudili. Dokler "cvilimo", da na cestah umre 240 naših sodržavljanov, nihče pa ne bije dovolj glasno plat zvona, da se v enem letu 630 naših sodržavljanov odloči za samomor, do takrat se nam ne piše dobro. O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.

DrOnyx
12.03.2007, 16:09
O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.

Saj je nekdo na TV priznal, da pri nas zaradi razmer umre 20% več onkoloških bolnikov kot na zahodu. Saj žrtve so bolj ali manj znane in se jih da oceniti, samo kaj, ko tu ni pravnega varstva. Pa verjetno ni to samo zasluga dr. Bručana. Trenutno je pač on na vrhu piramide in bi moral oceniti, kaj je prioriteta, kaj je nujno za sanirat in kaj je brez veze.

Helikopterski prevozi so čista neumnost. Teh je zelo malo, poleg tega piloti policije in vojske potrebujejo nalet določenega števila ur, da so v formi. Če az trening prepeljejo enega ponesrečenca na 14 dni, jim nič ne škodi. Zakaj je bilo to nekomu trn v peti, vedo oni. Verjetno zopet tipična slovenska fora, ko nekdo pozna strica na ministrtsvu, ta pozna ministra ...:rolling: ;)

yamamoto
12.03.2007, 16:45
Vsaka oblast ima pač svojo računico. Več bolnikov bo pomrlo, več denarja bo ostalo za zdravstvene mrhovinarje. Sem seveda ne štejem samo trgovcev z zdravstveno opremo in zdravili, temveč tudi vse tiste zdravnike in ostale priseske na zdravstvenem sistemu, ki jim je zdravje naroda deveta briga. :mad:
Hkrati pa ta pokol bolnikov, blagodejno vpliva tudi na pokojninsko blagajno, saj vemo, da nas večina resno zboli šele takrat, kom se upokojimo. Skratka dve muhi na en mah. :(

Jody
12.03.2007, 17:52
Potem pa pravijio, da pri nas ni evtanazije...:dontknow:

kapara
12.03.2007, 20:21
Pozdravljeni,
ko bo prvič nekdo iz katerega koli Ministrstva odgovarjal finančno in z odvzemom prostosti za svojo nesposobnost, bo pa voz mogoče krenil iz globeli ven. Ko bo pravosodna "veja" oblasti izrekla in dosegla udejanjenje odškodninske tožbe za poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnosti ali celo smrti in bo to udarilo po žepu nekoga na Ministrstvu za zdravje in zdravnika se ne bodo zbudili. Dokler "cvilimo", da na cestah umre 240 naših sodržavljanov, nihče pa ne bije dovolj glasno plat zvona, da se v enem letu 630 naših sodržavljanov odloči za samomor, do takrat se nam ne piše dobro. O Onkološkem inštitutu ne bi rekla nič več, ker za tako, oprostite, svinjarijo, bi morale že padati glave, ne samo kazni in odpovedi. Sprašujem sem kakšen človek, moreš biti, da si po vsem kar se leta in leta dogaja na IO, še lahko pogledaš ljudem, ne v oči v obraz.

Za to je predvsem in samo kriva vlada in nihče drugi. Na Brdu se gradi- investicija astronomska, preurejenje Janševe palače, nabava oklepnikov in še bi lahko našteval. Za to je denar brez kakršnega soglasja davkoplačevalcev, se pravi poplna kraja našega denarja. Glede zdravstva pa se vladi po domače je..

kapara
12.03.2007, 20:24
Uradno ne, po mafijsko pa:2thumbs:

Irina
12.03.2007, 21:32

Ali je še možno, da si sama izberem način evtanaziranja, ali pa moram za to skleniti še kakšno dodatno, specialno zdravstveno zavarovanje? Ali pa kar počakam in me bodo povozile kar patrie, tako ali drugače?

yamamoto
12.03.2007, 21:49
Uradno ne, po mafijsko pa:2thumbs:

Ne uradno, ne po mafijsko, z vladnim žegnom pa zagotovo. :( :mad: :censored:
Poraja pa se mi spet en dvom. Kaj k vsemu temu pravi RKC, glede na to, da je celotna vlada globoko krščansko verna? :O :clown: :veryevil: Kje je tukaj tisto krščansko usmiljenje. Ali se res izraža samo v tem, da jih ne motijo z gradbenimi deli?
Kaj se jim vsem skupaj nič ne smilijo umirajoči v tisti hiralnici avstroogrskega tipa? :nonono:

DrOnyx
13.03.2007, 06:40
. Kaj k vsemu temu pravi RKC, glede na to, da je celotna vlada globoko krščansko verna? :O :clown: :veryevil: Kje je tukaj tisto krščansko usmiljenje. Ali se res izraža samo v tem, da jih ne motijo z gradbenimi deli?

Vlada je krščansko verna samo toliko, kolikor lahko k javnemu mnenju prispevajo župniki iz prižnic med nedeljsko mašo. Tu gre za čisti oportunizem. RKC ne more reči ničesra, ker rešuje problem z gozdovi in lubadarji.:D

Evtanazija je tehnologija prihodnosti, tako kot so krematoriji vrgli na smetišče lesene krste. Sistem preprosto ne bo zdržal, če bodo ljudje živeli v povprečju prek 100 let, pri čemer bodo zadnjih 20 let preživeli po bolnišnicah. To nima veze z krščanskim usmiljenjem. To je čista logika za telebane.:approve:

Hiše prihodnosti bodo nekoč tako kot so imeli nekoč vsi finci v hiši savne imele poseben prostor za evtanazijo. Soba brez oken in vrat, velikosti 2 x 2 metra z žarom na oglje in CO metrom. Tako imenovana "ONE WAY ROOM TO HEAVEN." Sem že prijavil patent. :)

strašljivka
13.03.2007, 06:44
moški 63 let, ženske 65 let....

SonoLei
13.03.2007, 07:27
Se strinjam. Za državo je najbolš, da umreš prvi dan penzije. Prej pa seveda delaš brez bolniških in čim manj obiski zdravnikov.

Sicer nisem za privatizacijo zdravstva, sam v zdajšnjih razmerah bi blo pa to še najbolj primerno.

biz
13.03.2007, 08:42
Se strinjam. Za državo je najbolš, da umreš prvi dan penzije. Prej pa seveda delaš brez bolniških in čim manj obiski zdravnikov.

Sicer nisem za privatizacijo zdravstva, sam v zdajšnjih razmerah bi blo pa to še najbolj primerno.

Z privatizacijo se ne strinjam, ker bo stanje še slabše, saj si bodo lahko samo bogati privoščili zdravje in teh bo ostalo samo še nekaj.

Država dela skrbno na tem da umremo čim prej, zato se niti malo ne pobriga za skrajšanje čakalnih vrst ker če bi čakalne vrste bile krajše bi porabili preveč denarja iz zdravstvene blagajne.
Sedaj pa en konkreten primer in pa izračun škode, ki je povzročil ta primer:
Pred dobrim letom sem bil še s.p. saj sem tujo podjetje zastopal na trgih bivše Jugoslavije. Mesečno sem dobil 2300€ fiksa imel službeno vozilo, telefon in plačane vse potne stroške. Na to sem letno odvedel preko 5000€ dajatev in pa 1500€ davkov. Potem sem dobil probleme z hrbtom in nisem mogel več delati, saj je bila vsaka vožnja z avtom prava muka. Grem k zdravniku, kjer dobim najprej tablete proti bolečini, skupaj tri škatlice po 10 tablet cena za škatlico je bila cca. 6€ skupaj 18€ - to je bilo novembra 2005. Ker so bolečine bile še vedno prisotne postale so celo močnejše sem se decembra vrnil k zdravnici dobil napotnico za rentgen in seveda ponovno tablete 3 škatlice enake ponovno cena 18€. Na rentgen sem čakal 26 dni preden sem prišel na vrsto. Medtem času so se bolečine še povečale in začel me je boleti tudi želodec. Januarja so potem bolečine postale že tako močne da nisem nasploh več sam voziti avto in sem bil odvisen od tega koliko časa je imela žena. Ker sem bil s.p. in nisem mogel opravljati dela me je tuji delodajalec kar hitro zamenjal z drugim. Ko sem dobil rentgenske slike sem se ponovno odpravil k svoji zdravnici in dobil ponovno tablete proti bolečinam in sedaj še tablete za želodec sedaj je skupaj to bilo 42€ in pa napotnico za fizikalno terapijo v toplicah. Na vrsto bi prišel za pregled šele septembra 2006, jaz pa sem bil tam januarja 2006, torej sem se odločil da bom samoplačniško še na terapijo kar me je skupaj stalo 275€. Po terapiji me je za kakih 14 dni manj bolelo vendar sem bolečine še vedno imel. Ker sem medtem ostal brez dela in se tudi zelo težko premikal sem moral s.p. zapreti, kar je za državo pomenilo da so ostali brez cca. 500€ na mesec in z osebo, ki ne samo da je sedaj na zavodu za zaposlovanje, celo brez dolgotrajne monosti za zaposlitev. Tako sem od marca 2006 do Januarja 2007 bil brez zaposlitve in seveda z bolečinami.
Tako sem 10 mesecev namesto da bi vplačeval 500€ v državno blagajno stal državno blagajno 600€ na mesec, porabil za 826€ zdravil, bolečine so še vedno prisotne, pregled pri ortopedu pa imam šele novembra 2007, bolečine so še vedno prisotne v ne zmanjšani obliki, ki jih lahko premagujem samo z veliko količino zdravil. Denarja za samoplačništvo nimam, saj imam družino ki mora preživeti, žena pa kot prodajalka zasluži vsega skupaj z malico in prevozom na delo 600€ in rezerv tako rekoč ni.
Pa poglejmo strošek, ki je nastal zaradi dolgih čakalnih dob in slabe reakcije zdravstva na bolezni:
- tablete skupaj do sedaj 826€
- predvideni stroški za tablete v letu 2007 cca. 1025€
- odhodek za državo zaradi izgube dela cca. 5000€
- stroški države zaradi nezaposlenosti cca. 6500€
- stroški terapij in rentgena cca. 300€
- stroški za pregled želodca in gastroskopijo cca. 200€
Skupaj stroškov za državo 13851 €
Kolikšna bo končna vsota še ne vem, ker če bo se tako nadaljevalo me bo čakala še dolga tortura. Že sigurno je da bom imel do konca življenja probleme z želodcem, povzročeni zaradi tablet proti bolečinam in imam povečan rizik za nastanek raka na želodcu ali drugih prebavnih organih. Zaradi bolečin v hrbtu pa so se zmanjšale tudi druge aktivnosti in sem pridobil kilograme, ki lahko ponovno povzročijo druge zdravstvene težave. Gibati se skoraj ne morem saj čez teden delam za vikende pa moram ležati zaradi premočnih bolečin tako da lahko naslednji teden ponovno delam . Delodajalcu pa seveda nisem povedal za moje težave, saj sem službo nujno potreboval in jo moram za preživetje družine tudi obdržati.
Takšnih in podobnih primerov je v Sloveniji na tisoče in ker ljudje "bolni" hodijo v službo ne morejo doseči 100% svojega potenciala kar povzroča zmanjšanje produktivnosti in z tem zvečanje stroškov za delodajalca, da le te ulovi se OD ne zviša ampak ostane enak čez leta, kar dejansko z inflacijo pomeni zmanjšanje družinskega dohodka.

Irina
13.03.2007, 09:44
Biz, ni ravno izvirna ideja, ampak vprašala te bom, ali si opravil magnetno resonanco. Kaj pa tvoje psihično stanje. Si kdaj razmišljal, da se telo z bolečino/boleznijo upre prevelikim naporom. Si v teku za čim višji zaslužek preveč pričakoval od svojega telesa.

biz
13.03.2007, 10:02
Biz, ni ravno izvirna ideja, ampak vprašala te bom, ali si opravil magnetno resonanco. Kaj pa tvoje psihično stanje. Si kdaj razmišljal, da se telo z bolečino/boleznijo upre prevelikim naporom. Si v teku za čim višji zaslužek preveč pričakoval od svojega telesa.

Na magnetno resonanco me še niso dali, to bo če bo naredil ortoped torej če bom prišel konec 2007 do ortopeda bom verjetno nekje 2008 prišel do magnetne resonance. Napori so tu, čim višji zaslužek mi ni bil važen, bolj da zaslužim in dostojno preživim družino in osiguram prihodnost meni in moji ženi. Psihično stanje je bilo nekaj časa popolnoma na psu, sedaj z novo službe se je le to ponovno dvignilo

Mowgli
13.03.2007, 10:18
Slej ko prej bo nekomu počil film in se bo, namesto čakanja pred ordinacijam, odločil za čakanje na sodiščih. Slej ko prej bo tako priromal do evropskega in država bo spet lepo plačevala...

biz
13.03.2007, 10:24
Slej ko prej bo nekomu počil film in se bo, namesto čakanja pred ordinacijam, odločil za čakanje na sodiščih. Slej ko prej bo tako priromal do evropskega in država bo spet lepo plačevala...

Če bi imel potrebne finance, bi to že storil.

DrOnyx
13.03.2007, 10:46

Saj tu se skriva glavni PARADOX PRAVNEGA VARSTVA. Vsi državljani imamo ustavno zagotovljeno pravno varstvo, samo če ga zares želiš, potrebuješ odvetnika, ki po možnosti še pozna veliko sodnikov in so tako imenovani frendi, prijatli v poslu. TO PA STANE in le redki si jih lahko privoščijo. Običajno samo najbolj donosni kriminalci.

Ta država je PODEN OD PODNA. Pa naj Janša reče kar hoče. Tako pač je. FACE IT.;)

Mimogrede poznam nekoga, ki je pustil službo, šel med s.p., potem pa prvi mesec doživel epileptični napad in prepoved vožnje motornega vozila za pol leta.

Ljudje danes ne razumejo, da so zelo krhka bitja.

Mowgli
13.03.2007, 10:59

Ne mislim te provocirati, ampak se ti zdi, da so edini razlog res le finance? Narod še banke ali ponudnika telefonije ne zamenja in nepotrebne stroške plačuje, da ne govorim o zamenavi osebnega zdravnika, ki je brezplačen. (Primer zdravnika je sicer slučajen, mi je pač prvi na pamet padel in nima veze s siceršnjo temo.)

Meni se sicer niti ne sanja, koliko znese vloga tožbe na sodišče, ampak se mi tudi zdi, da so tožbe drage. Pa ne vem zakaj tako vnaprejšnje prepričanje!? Res da so velikokrat jalovo početje, ampak a moram res vse požreti? Koliko se prihrani, ko te bolezen dotolče?

Ne glede ali določeno opcijo voliš sam ali jo izvoli jo drugače misleči, nikjer ni razlik. Vsem pogled le še v višave sega, navzdol nikoli. Mislim, da se nam enostavno ne da več. Postali smo tako prekleto apatični, da le še gledamo, kaj se dogaja okoli nas in niti ne poskušamo zadev spremeniti.

biz
13.03.2007, 12:04
Ne mislim te provocirati, ampak se ti zdi, da so edini razlog res le finance? Narod še banke ali ponudnika telefonije ne zamenja in nepotrebne stroške plačuje, da ne govorim o zamenavi osebnega zdravnika, ki je brezplačen. (Primer zdravnika je sicer slučajen, mi je pač prvi na pamet padel in nima veze s siceršnjo temo.)

Meni se sicer niti ne sanja, koliko znese vloga tožbe na sodišče, ampak se mi tudi zdi, da so tožbe drage. Pa ne vem zakaj tako vnaprejšnje prepričanje!? Res da so velikokrat jalovo početje, ampak a moram res vse požreti? Koliko se prihrani, ko te bolezen dotolče?

Ne glede ali določeno opcijo voliš sam ali jo izvoli jo drugače misleči, nikjer ni razlik. Vsem pogled le še v višave sega, navzdol nikoli. Mislim, da se nam enostavno ne da več. Postali smo tako prekleto apatični, da le še gledamo, kaj se dogaja okoli nas in niti ne poskušamo zadev spremeniti.

Sem ža bil tako daleč, vendar jaz nisem strokovnjak za pravo, če želiš imeti uspeh moraš imeti tožbo dobro spisano in seveda tudi napravljene ekspertize o poteku tvoje bolezni in o možnih načinih hitrejše rešitve. Nek poceni odvetnik si ne upa spustiti v to, dragi odvetniki pa želijo imeti denar v naprej za takšno tožbo, ker je izid odprt, čeprav imaš zelo dobre možnosti. Potem pa je potrebno računati še na pritožbo in ugovore.
Imam družino za katero je potrebno skrbeti, imam službo , ki jo moram obdržati in zaradi bolezni tudi nisem v stanju da te napore 100% prenesem. Da o stroških ki bi se vrteli v višini okrog 25.000 - 50.000 € niti ne govorim, saj me vsaka ekspertiza lahko stane tudi 4000€. Torej si tožbe ne morem privoščiti, slovensko pravo pa ne pozna skupinske tožbe

Mowgli
13.03.2007, 13:13
Sem ravnokar zbrisal en itak brezvezen odstavek o deželi na sončni strani Alp in bom napisal raje samo: "Shitt!"

DrOnyx
13.03.2007, 13:19
Jaz poznam eden primer, kjer bi recimo v ZDA oškodovanka z lahkoto lahko iztožila kakšen milijon USD, ker je šlo za klasično zdravniško napako iz malomarnosti, ki so jo še dvakrat ponovili. Obrambe ne bi mogli imeti nobene.

Samo PROBLEM, ki se ti pojavi, ko se spraviš na te ljudi je pa preprosto ta, da pri nas nimaš konkurence, imaš eden klinični center in vsi ti ljudje so med seboj povezani in si ščitijo hrbet.

Dosegel verjetno ne boš nič, KER SO ONI SAMI SEBI IZVEDENCI, poleg tega se pa še lahko dogovorijo, da naslednič ko prideš k njim. ...:veryevil:

To je pač klasični BALKAN. Face it. ;)

biz
13.03.2007, 13:44
Jaz poznam eden primer, kjer bi recimo v ZDA oškodovanka z lahkoto lahko iztožila kakšen milijon USD, ker je šlo za klasično zdravniško napako iz malomarnosti, ki so jo še dvakrat ponovili. Obrambe ne bi mogli imeti nobene.

Samo PROBLEM, ki se ti pojavi, ko se spraviš na te ljudi je pa preprosto ta, da pri nas nimaš konkurence, imaš eden klinični center in vsi ti ljudje so med seboj povezani in si ščitijo hrbet.

Dosegel verjetno ne boš nič, KER SO ONI SAMI SEBI IZVEDENCI, poleg tega se pa še lahko dogovorijo, da naslednič ko prideš k njim. ...:veryevil:

To je pač klasični BALKAN. Face it. ;)

Žal , ja zato pa lahko samo čakam in trpim, če pa bo denar to dovoljeval pa na magnetno resonanco v Avstrijo kjer je za 100 -150 € cenejša kot v Sloveniji. Cena v Sloveniji je cca. 500€ medtem ko je v Avstriji 350 -400 € ali pa v Nemčijo kjer dobim magnetno resonanco že za 225€ , če plačam seveda iz svojega žepa. Potem pa bom videl dalje.

DrOnyx
13.03.2007, 13:51
Žal , ja zato pa lahko samo čakam in trpim, če pa bo denar to dovoljeval pa na magnetno resonanco v Avstrijo kjer je za 100 -150 € cenejša kot v Sloveniji.
Žal, kot sem že napisal, je naš sistem zdravstva modifikacija sistema v ZDA. Le da tu plačuješ še neko obvezno zavarovanje, ki ne služi ničemur več.

Če si resno bolan, moraš imeti denar, plačati preiskave, obvezno dobiti tudi drugo mnenje in se potem odločiti kako naprej. Jaz opažam, da ti zdravniki, ki so še ostali v javnem zdravstvu, se čedalje bolj obnašajo kot klasični državni uradniki, ki se jim preprosto ***... za vse. Pa spoštovanje izjemam, samo če imaš nekoga, ki je zaseben zdravnik in za manj denarja zasluži 2-3 krat več, potem MORALA PADA HITRO.

Pri tem je še zanimivo to, da zasebniki az več denarja OPRAVLJAJO LAŽJA DELA IN PIŠEJO RECEPTE TER NAPOTNICE, velike posege in zahtevnejše reči pa so prepustili DRŽAVNIM URADNIKOM V KLINIČNEM CENTRU IN BOLNIŠNICAH. Smešno? Niti ne.

In takega razpada si ne bi smeli privoščiti, ker so zminirali sistem v temeljih. Nekaterim se pa smeje, samo to ne sme biti dr. Bručan. Njemu ne sme biti do smeha. ;)

yamamoto
13.03.2007, 20:31
Vlada je krščansko verna samo toliko, kolikor lahko k javnemu mnenju prispevajo župniki iz prižnic med nedeljsko mašo. Tu gre za čisti oportunizem. RKC ne more reči ničesra, ker rešuje problem z gozdovi in lubadarji.:D

Evtanazija je tehnologija prihodnosti, tako kot so krematoriji vrgli na smetišče lesene krste. Sistem preprosto ne bo zdržal, če bodo ljudje živeli v povprečju prek 100 let, pri čemer bodo zadnjih 20 let preživeli po bolnišnicah. To nima veze z krščanskim usmiljenjem. To je čista logika za telebane.:approve:

Hiše prihodnosti bodo nekoč tako kot so imeli nekoč vsi finci v hiši savne imele poseben prostor za evtanazijo. Soba brez oken in vrat, velikosti 2 x 2 metra z žarom na oglje in CO metrom. Tako imenovana "ONE WAY ROOM TO HEAVEN." Sem že prijavil patent. :)

Ta patent bo zagotovo zbudil veliko zanimanje med vladnimi načrtovalci bodočnosti. :veryevil:
Samo to nam še povej, kako bo odvečni šel noter? Bo šel kar prostovoljno, ga bodo porinili otroci, ali pa bo to uredil agent ARL (Agencija za načrtovanje populacije)? :dontknow: :angel:

anarchy
13.03.2007, 20:33
Drugace pa se kr zahvalite starsem, ker so vas spravili na svet, ker drzava in ostali vas ne bodo zdravili zastonj, kr umrite na cesti ce vam ni kaj prav, to vam noben ne brani, mogoce pa vam bodo pred smrtjo vseeno pomagali, tako, da ne naredite samomora, ker ste dolzni ziveti, nimate pravice umreti po lastni volji!

Irina
13.03.2007, 22:58
Biz, zopet jaz. Ne čakaj na ortopeda. Napotnico za magnetno resonanco ti lahko da tvoj osebni zdravnik/zdravnica, če ne bo takoj pristal/pristala bodi vztrajen. Po mojih informacijah se najhitreje pride na vrsto v Ortopedski bolnišnici Valdoltra. Samoplačniški pregled stane cca EUR 500,00. Slikanje z magnetno resonanco ti bo dalo odgovor ali je s tvojo hrbtenico in njenimi sestavnimi deli kaj narobe. Magnetna resonanca pokaže tako okvare "trdega" dela hrbtenice, kakor tudi živčni sistem, ki tam poteka. Če slika in mnenje zdravnika, ki "raztolmači" izvide preizkave, ne pokažejo nič, se vrni k vprašanju preobremenjenosti in poišči strokovnjaka s tega področja. Ljudje, ki so pod hudimi pritiski, stresom, imajo veliko"možnosti", da zbolijo za avtoimunskimi boleznimi; sladkorna tipa II, rak, multipla skleroza, Parkinsonova bolezen...... Samo podatek za koliko se je v zadnjih letih povečalo število sladkornih bolniko bi ti lahko bilo opozorilo. Zdravniki s tega področja opozarjajo na katastrofo, če ne bomo nič ukrenili. Porast rakastih bolnikov je grozljiv.

biz
13.03.2007, 23:15
Biz, zopet jaz. Ne čakaj na ortopeda. Napotnico za magnetno resonanco ti lahko da tvoj osebni zdravnik/zdravnica, če ne bo takoj pristal/pristala bodi vztrajen. Po mojih informacijah se najhitreje pride na vrsto v Ortopedski bolnišnici Valdoltra. Samoplačniški pregled stane cca EUR 500,00. Slikanje z magnetno resonanco ti bo dalo odgovor ali je s tvojo hrbtenico in njenimi sestavnimi deli kaj narobe. Magnetna resonanca pokaže tako okvare "trdega" dela hrbtenice, kakor tudi živčni sistem, ki tam poteka. Če slika in mnenje zdravnika, ki "raztolmači" izvide preizkave, ne pokažejo nič, se vrni k vprašanju preobremenjenosti in poišči strokovnjaka s tega področja. Ljudje, ki so pod hudimi pritiski, stresom, imajo veliko"možnosti", da zbolijo za avtoimunskimi boleznimi; sladkorna tipa II, rak, multipla skleroza, Parkinsonova bolezen...... Samo podatek za koliko se je v zadnjih letih povečalo število sladkornih bolniko bi ti lahko bilo opozorilo. Zdravniki s tega področja opozarjajo na katastrofo, če ne bomo nič ukrenili. Porast rakastih bolnikov je grozljiv.

Kot semže napisal,ceneje je iti v tujino je magnetna resonanca veliko cenejša, samo denar še moram imeti

SonoLei
14.03.2007, 07:36
Baje magnetna resonanca v Gorici (Italija) stane 150 eur.

MP3CE
15.03.2007, 19:57
Biz, moja žena je prejšnji teden staknila tako sranje v križu, da skorajda hodit ni mogla. Obiskala je osteopata (podobna varianta a la kiropraktika), ki jo je v eni seansi tok zrihtal, da lahko vsaj sedi. Cena posega je bila 70 EUR, tablet pa ne rabi več.
Pred letom do dvema dni sem imel sam podobne težave, namreč, vnele so se mi pete, tako da sem zjutraj po vseh štirih hodil na stranišče, ker nisem mogel stopiti. Redno zdravstvo mi ni bilo sposobno niti postaviti diagnoze, samoplačniški ortoped (eden od najboljših v tem poslu, prof. dr.) mi je pomagal z injekcijami. Vendar so se bolečine ponavljale, prejel sem kar 9 injekcij (sem pa lahko vsaj hodil). Edina opcija je bila operacija, zato sem sklenil poizkusiti alternativno medicino. Izbral sem akupunkturno masažo po penzlu, in v dobrem mesecu sem dosegel stopnjo brez bolečin, danes lahko vozim kolo (sem bil letos že na Nanosu, Slivnici, Čemšeniški, cca 7000 vm vzpona vse skupaj) po 6 ur skupaj, itd. Terapije so me stale manj od 500 EUR.
Vendar pa, če boš obiskoval osteopata, v Sloveniji jih je nekaj, ki imajo zdravniško izobrazbo (klasične medicine), in svetujem ti, da obiščeš takega, ker je kar precej šarlatanov, ki ti lahko še poslabšajo stanje. Pomagala bi ti lahko tudi kiropraktika, ampak kolikor vem, je bolj švoh scena s kiropraktiki, in je verjetnost, da boš naletel na šarlatana, žal velika.

MP3CE
15.03.2007, 20:04
Še link na osteopata:
http://www.fitex.si/zdravljenje.htm
In manualna medicina, ki jo moja žena zelo priporoča (dela na reviji Viva (http://www.viva.si))
http://borisov-vladimir.com/

In seveda še moj akupunkturist:
http://www.apmpopenzel.com/

MP3CE
15.03.2007, 20:33
Aja, biz, pa slikanje vseeno opravi. Namreč, ko sva se zdej pogovarjala z ženo, pravi, da so osteopati zahtevali sliko hrbtenice. Mislim pa, da bo RTG dovolj.

biz
16.03.2007, 06:56
Aja, biz, pa slikanje vseeno opravi. Namreč, ko sva se zdej pogovarjala z ženo, pravi, da so osteopati zahtevali sliko hrbtenice. Mislim pa, da bo RTG dovolj.

Hvala za informacije in linke , bom poskusil, mogoče bom lahko spet vsaj normalno sedel in se ponovno ukvarjal z športom

Vendar se moramo vprašati kako dolgo še in kdo se dela norca iz nas, kako je lahko v dragi Avstriji in Italiji cena enake usluge za 30 - 50% cenejša kot v Sloveniji, zakaj so zdravila v Avstriji v veliki večini cenejša kot pri nas, pa čeprav imamo nižji standard kot pa v Avstriji in Italiji. Kdaj bo minister Bručan končno kaj spremenil in tako izboljšal zdravje Slovencev, in kdaj bomo za naš denar dobili končno to kar zaslužimo.

MP3CE
16.03.2007, 18:47
Hvala za informacije in linke , bom poskusil, mogoče bom lahko spet vsaj normalno sedel in se ponovno ukvarjal z športom

Vendar se moramo vprašati kako dolgo še in kdo se dela norca iz nas, kako je lahko v dragi Avstriji in Italiji cena enake usluge za 30 - 50% cenejša kot v Sloveniji, zakaj so zdravila v Avstriji v veliki večini cenejša kot pri nas, pa čeprav imamo nižji standard kot pa v Avstriji in Italiji. Kdaj bo minister Bručan končno kaj spremenil in tako izboljšal zdravje Slovencev, in kdaj bomo za naš denar dobili končno to kar zaslužimo.

Upam, da se ti bo zdravje čimprej popravilo. Se pa s teboj strinjam, da je marsikaj v našem zdravstvu sramota. Med drugim tudi neurejen odnos do komplementarne medicine (vsaj homeopatije, kiropraktike, manualne medicine, ki so na zahodu priznane), saj poleg Srbije in Albanije samo še v Sloveniji nimamo urejenega tega področja.

In za razmislek, en povzet vic iz Diareje:
dr. Velikonja Drnovšku: Po alternativni medicini imate samo še leto dni življenja.
Drnovšek: In koliko po uradni medicini ?
dr. Velikonja: Po uni bi bli pa že dve let mrtvi :veryevil: :veryevil: :veryevil:

biz
19.03.2007, 07:45
Upam, da se ti bo zdravje čimprej popravilo. Se pa s teboj strinjam, da je marsikaj v našem zdravstvu sramota. Med drugim tudi neurejen odnos do komplementarne medicine (vsaj homeopatije, kiropraktike, manualne medicine, ki so na zahodu priznane), saj poleg Srbije in Albanije samo še v Sloveniji nimamo urejenega tega področja. :

Če bi to bilo edino področje v zdravstvu, ki ni urejeno, prej menim da v zdravstvu ni nič urejeno ampak samo en velik kaos.

yamamoto
19.03.2007, 20:19
Danes sem dobil nov dokaz, da so bila naša predvidevanja, na kakšen način se čakalne vrste na zdravstvene posege krajšajo, pravilna. :(
Znanka mi je pokazala vabilo očesne klinike na operacijo sive mrene, ki je danes prišlo na naslov njenega očeta. Mogoče bi bil ubogi človek še vesel, če ne bi umrl že pred tremi leti. Na operacijo pa se je vpisal leta 2002. :nonono:

Ko gospod minister Bručan sredi tv ekrana gledalcem cinično razlaga, da stvari ne grejo na slabše, ima gotovo napačne podatke. Če jih nima, pa se nesramno laže. :mad: :censored:

kapara
19.03.2007, 21:23
Danes sem dobil nov dokaz, da so bila naša predvidevanja, na kakšen način se čakalne vrste na zdravstvene posege krajšajo, pravilna. :(
Znanka mi je pokazala vabilo očesne klinike na operacijo sive mrene, ki je danes prišlo na naslov njenega očeta. Mogoče bi bil ubogi človek še vesel, če ne bi umrl že pred tremi leti. Na operacijo pa se je vpisal leta 2002. :nonono:

Ko gospod minister Bručan sredi tv ekrana gledalcem cinično razlaga, da stvari ne grejo na slabše, ima gotovo napačne podatke. Če jih nima, pa se nesramno laže. :mad: :censored:

Vladajoči garnituri se krajšajo čakalne dobe, za druge pa je tako vse eno, kdaj pridejo na vrsto.

MP3CE
22.03.2007, 19:11
Hja, ministra Bručana bi lahko imenovali gospod Pogrebnik (lahko tudi doktor, če želi:veryevil: :veryevil: :veryevil: ). Moram sporočit direkciji rolanja na Mladini :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Aja, še ena zlobna: K gledam onkološki inštitut, se mi zdi Jankovićeva Electa zelo poceni :veryevil: :veryevil: :rolling: :rolling: :rolling: Tko da Zoki v primerjavi z SCT sploh ni bil slaba izbira :veryevil: :veryevil: :veryevil: Glede narodnostne strukture delavcev so pa tm tm, kar se tiče Slovencev v podjetju (zdomci so cenejši press),:dontknow: :dontknow:

yamamoto
22.03.2007, 20:44
Minister Bručan je na Trenjih izjavil, da bo do konca leta sLOVEnske nacionalne sramote št.1 konec. :D
Če bi rekel, da bo v nasprotnem primeru nepreklicno odstopil, bi mu še verjel, da misli resno. :veryevil:

anarchy
23.03.2007, 09:15
Minister Bručan je na Trenjih izjavil, da bo do konca leta sLOVEnske nacionalne sramote št.1 konec. :D
Če bi rekel, da bo v nasprotnem primeru nepreklicno odstopil, bi mu še verjel, da misli resno. :veryevil:

O cloveku, ki nekaj tako samozavestno neki trdi res ne vem, kaj si misliti, sej se ve, lahko je eno, lahko je drugo, ampak vsakdo zna obljubljati in vecja verjetnost je, da je uno ta drugo.

Zame je clovek bolj vreden spostovanja, ce nekaj ne mora obljubiti, ker obljube je treba drzati, kar ni tako lahko in ce nekaj ne izpolnis je slabse, kot, ce izpolnis nekaj, kar sploh nisi obljubil, mislim v dobrem pomenu.

Irina
23.03.2007, 18:50
Pa povejmo nakej pozitivnega. Danes so končno po devetih letih gradnje in štirih letih opremljanja končno odprli Porodnišnico v Murski Soboti. Pa ne, da so se gospod Bručan in sodelavci vstrašili še kakšnjih Trenj in smejanja gledalcev v studiu. Samemu gospodu Bogu se lahko zahvali, da ni bilo slišati smeha TV gledalcev.

yamamoto
23.03.2007, 19:16
:2thumbs:
Ja, lepo si to povedala. :)
Če bi slišal smeh tv gledalcev, mu ne bi hodilo ves čas na smeh. :nonono:
Ali pa ima kakšen problem s kontrolo obraznih mišic. :dontknow:
Takrat, ko bi mu moralo iti na jok, se je nasmihal. :(

kapara
24.03.2007, 09:28
:) No ja.. Pa saj tudi obrambni minister je trdil: "Dokler bom jaz minister, slovenski vojaki ne bodo šli v Irak!" :) :) Slovenski vojaki so v Iraku, on pa je še vedno minister. :D :D :D :D :D

Saj smo za takšno stanje čisto sami krivi, ker ne gremo na ulice in vladi, Erjavcu, Bručanu in ostalim nepridipravom damo jasno povedat, da kaj taknega ne dovolimo. Skoraj vsa Evropa je na ulicah, mi pa se skrivamo za lastno senco.

NaceM
24.03.2007, 14:25
Se še zelo plastično spomnim, kako je g. predsednik vlade po tv-ju razlagal:
"Reforme pomenijo res, da boš službo prej izgubil, ampak to pomeni, da boš službo prej tudi dobil!" :)
Me res zanima, če to tudi velja za bolane ljudi pri 50-tem letu, ki ne ozdravijo zaradi arogance vlade. :D :D :D
In po mnenju g. predsednika vlade živimo v državi, ki bo kmalu NAJuspešnejša na svetu.

NaceM
24.03.2007, 14:28
Pa povejmo nakej pozitivnega. Danes so končno po devetih letih gradnje in štirih letih opremljanja končno odprli Porodnišnico v Murski Soboti. Pa ne, da so se gospod Bručan in sodelavci vstrašili še kakšnjih Trenj in smejanja gledalcev v studiu. Samemu gospodu Bogu se lahko zahvali, da ni bilo slišati smeha TV gledalcev.

...in spet negativno... V lanskem letu se je rodilo na tistem območju 900 otrok, pred 10 leti pa skoraj še enkrat toliko. :D :D

anarchy
26.03.2007, 00:13
...in spet negativno... V lanskem letu se je rodilo na tistem območju 900 otrok, pred 10 leti pa skoraj še enkrat toliko. :D :D

Jaz bi rad vidu bolj uradne statistike, mogoce pa se je na kaksnem drugem mestu rodilo 500 otrok, pred 10 leti pa 50 otrok na istem mestu, torej se je rodnos za 10x povecala.

Mogli bi videt realno sliko celotne slvoenije in statistiko za vec let naza, ne pa samo tako predstavljeno, kot eni zelijo, hocem realno sliko!!!!!!!:censored:

NaceM
26.03.2007, 00:26
Izvoli še uradne podatke, čeprav bi jih lahko sam poiskal, če te že zanimajo:

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?ID=280

ali na kratko...

SKUPAJ 29.902(1980), 22.368(1990), 18.980(1995), 17.961(2004), 18.157(2005)

dečki 15.276(1980), 11.454(1990), 9.741(1990), 9.101(2004), 9.355(2005)

deklice 14.626(1980), 10.914(1990), 9.239(1990), 8.860(2004), 8.802(2005)

Živorojeni na 1000 prebivalcev 15,7(1980), 11,2(1990), 9,5(1995), 9,0(2004), 9,1(2005)

NaceM
26.03.2007, 00:53
Zanimivo je tudi to, da je žensk kar občutno manj kot moških...

sonči
26.03.2007, 06:26
Ja rodi se več moških, ženske pa dalj živimo! ;)

Upam, da bo vsaj to objavljeno. :2thumbs:

NaceM
26.03.2007, 09:55
Ja rodi se več moških, ženske pa dalj živimo! ;)

Upam, da bo vsaj to objavljeno. :2thumbs:

Seveda nas moške prej vrag vzame, ampak za fertilnost Slovencev to ni nič kaj boljše. Ker nekako se potem razmerje spolov izenači pri 50-tih letih, ko se ljudje nekako več ne odločajo za otroke. :D :D Takrat, ko se bi pa lahko odločali za otroke pa je še vedno moških več kot žensk... (Poglej število prebivalcev po spolu starih 20,30,40 in 50 let - tudi na taisti strani se da dobiti te podatke.)

sonči
26.03.2007, 10:48
Ja, hvala veliko zanimivih podatkov se da dobit na omenjeni strani dobit.
Se mi zdi zanimivo: vse statistike kažejo, da je moških več, vsaj mlajših, ko pa smo kot mlade punce iskale fante, pa nikjer ni bilo primernega. Vsi oddani. ;)

Dalmatinec
26.03.2007, 10:51
Ali je še možno, da si sama izberem način evtanaziranja, ali pa moram za to skleniti še kakšno dodatno, specialno zdravstveno zavarovanje? Ali pa kar počakam in me bodo povozile kar patrie, tako ali drugače?

Ne kliči vraga, še prehitro pride!:nonono: Drugače pa si lahko privoščiš kakšen kozarec vode z novega onkološkega, pa maš prav tako velke šanse da te pobere.:rolling: :D

sonči
26.03.2007, 13:11
Danes sem v Gorenjskemu biltenu javnega zdravja prebrala, da zaradi staranja prebivalstva lahko pričakujemo, da se bo obolevnost in umrljivost za kroničnimi nenalezljivimi boleznimi povečala. S tem pa tudi obremenjenost zdravstvenim služb in stroški celotne družbe.
Jih že skrbi. Le kaj bodo sedaj pogruntali?

Mowgli
26.03.2007, 14:23
Ustanovila se bosta še dva izgubaška Klinična centra, vsak pacient naj bi prinesel svojo mizo na operacijo, pa obvezna umrljivost do osemdesetega (za začetek).

Dalmatinec
26.03.2007, 17:55
Danes sem v Gorenjskemu biltenu javnega zdravja prebrala, da zaradi staranja prebivalstva lahko pričakujemo, da se bo obolevnost in umrljivost za kroničnimi nenalezljivimi boleznimi povečala. S tem pa tudi obremenjenost zdravstvenim služb in stroški celotne družbe.
Jih že skrbi. Le kaj bodo sedaj pogruntali?

Logična poseldica staranja populacije je, da
se bo povečala smrtnost, to je jasno!:dontknow:
To je pa spet posledica diletantske vladne demografske politike.
In posledično seveda obremenjenost zdravstvenih služb in s tem
zdravstvene blagajne in posledično davkoplačevalcev!:nonono: Kot omenjaš!

Žal zgleda da tega res ni nikomur nič mar, tisti, ki so za to
poklicani, pa ne ustvarjajo pogojev oz, sveta, v katerega bi ljudje
rojevali otroke in potem se čudijo upadu rojstev.Mislim halo? Čemu
se je tu za čudit???:dontknow:

sonči
27.03.2007, 07:39
vsak pacient naj bi prinesel svojo mizo na operacijo,

Tega pa verjetno ne bodo pustili. Na pediatrični kliniki npr. ne sme mama, ki čez noč spremlja svojega otroka, prinesti s seboj svoje ležalke. Mora biti celo noč na lesenem stolu. Samo tiste, ki dojijo imajo ta privilegij, da imajo nekakšne ležalnike. :P

biz
27.03.2007, 08:24
Tega pa verjetno ne bodo pustili. Na pediatrični kliniki npr. ne sme mama, ki čez noč spremlja svojega otroka, prinesti s seboj svoje ležalke. Mora biti celo noč na lesenem stolu. Samo tiste, ki dojijo imajo ta privilegij, da imajo nekakšne ležalnike. :P

Sama kriva kaj pa ima bolanega otroka (mislim sedaj sarkastično) - to je opis odnosa države do mater z otroki in do družin nasploh.
Seveda se bo število nalezljivih bolezni povečalo in to predvsem na račun mačehovskega odnosa države do pacientov. Sedaj ko bi bilo potrebno zdravje ljudi v največji meri spraviti na najvišji nivo, se večina boji iti k zdravniku saj bi lahko izgubili službo in bolezni vlečejo s sabo leta in leta - seveda k temu pripomorejo tudi čakalne vrste. Ko pa pride v pokoj pa lahko gre k zdravniku, vendar je sedaj za veliko število bolezni že prepozno, da bi se jih lahko pozdravilo in telo se tudi vedno težje zdravi samo. Tako je potem število kroničnih pacientov iz leta v leto višje in posledično stroški zdravljenja vedno višji.
Ta vlada še bolj kot prejšnje gleda samo kartkoročno, da bi se pred javnostjo prikazala kot "super" vlada, ki je zmanjšala stroške, vendar dela na dolgi rok nepopravljivo škodo. Če so bile prejšnje vlade tako slabe ima sedanja garnitura možnost da popravi slabosti, vendar dosedaj ni popravila še ničesar.

Mowgli
27.03.2007, 09:40

Ja kam bi pa prišli, gospa, če bi vsaka vlačila s seboj pol stanovanja? In ne spodobi se, iz pietete do UKC, da bi nekateri imeli boljša ležišča od npr. kirurgije. :clown:

Sicer pa predstojnik hvali raje novo Onkologijo in narekuje novinarjem čistopis, namesto da bi se ukvarjal s tako banalnimi zadevami. :approve:

sonči
27.03.2007, 09:54
Ja kam bi pa prišli, gospa, če bi vsaka vlačila s seboj pol stanovanja? In ne spodobi se, iz pietete do UKC, da bi nekateri imeli boljša ležišča od npr. kirurgije. :clown:

Ja, ja, saj zato pa moramo uboge mamice vso noč presedeti na lesenih stolih. Sicer pa, saj če je otrok bolan itak ne moreš spati.

kapara
27.03.2007, 11:30
:
Manj naj zapravljajo za oborožitev, poljske bolnišmoce, janševo palačo in ta sredstva namenijo za širitev sob, kjer bodo lahko imele mamice dovolj prostora za ležanje.

sonči
27.03.2007, 11:46
Manj naj zapravljajo za oborožitev, poljske bolnišmoce, janševo palačo in ta sredstva namenijo za širitev sob, kjer bodo lahko imele mamice dovolj prostora za ležanje.

Ah, ne. Oklepniki so pa res trenutno najbolj pomembna stvar. Aja, pa super, da imamo vzpenjačo na ljubljanski grad. :approve: :D

biz
27.03.2007, 12:05
Mislim da gre iz proračuna zadost denarja za zdravstvo, plus tega pa še plačujemo zdravstveno zavarovanje torej je denarja dovolj, le razporedit ga moraš pravilno. ZZZS pa porabi 1/3 sredstev samo za administracijo, potem pa še neverjetno visoki stroški za vsakršne specialistične preglede in seveda (pre)draga zdravila.
Če magnetna resonanca stane v Italiji 200€ v Sloveniji pa 500€ me zanima od kod takšna cena, ali pa paracetamol stane v tujini 1/3 manj kot v Sloveniji, pa ortopedska oprema itd. Tudi operacije so v Sloveniji dražje kot v tujini. Torej ne štima pri podelitvi in tega se mora vlada najprej lotiti.

Dalmatinec
27.03.2007, 14:24
Ah, ne. Oklepniki so pa res trenutno najbolj pomembna stvar. Aja, pa super, da imamo vzpenjačo na ljubljanski grad. :approve: :D

Seveda! Da se bo folk še manj gibal ,jim je treba dajat še potuho s to vzpenjačo, seveda!:mad: Da bojo še manj peš hodli in da bo posledično torej
še več debelosti in s tem povezanih bolezni, valjda in tako zdravstvena
blagajna še bolj obremenjena!:2thumbs:

nattka
27.03.2007, 21:30
Seveda! Da se bo folk še manj gibal ,jim je treba dajat še potuho s to vzpenjačo, seveda!:mad: Da bojo še manj peš hodli in da bo posledično torej
še več debelosti in s tem povezanih bolezni, valjda in tako zdravstvena
blagajna še bolj obremenjena!:2thumbs:

kaj pa če izklopijo štrom, pa naj jo folk poriva gor ...

yamamoto
27.03.2007, 21:49
Mislim da gre iz proračuna zadost denarja za zdravstvo, plus tega pa še plačujemo zdravstveno zavarovanje torej je denarja dovolj, le razporedit ga moraš pravilno. ZZZS pa porabi 1/3 sredstev samo za administracijo, potem pa še neverjetno visoki stroški za vsakršne specialistične preglede in seveda (pre)draga zdravila.
Če magnetna resonanca stane v Italiji 200€ v Sloveniji pa 500€ me zanima od kod takšna cena, ali pa paracetamol stane v tujini 1/3 manj kot v Sloveniji, pa ortopedska oprema itd. Tudi operacije so v Sloveniji dražje kot v tujini. Torej ne štima pri podelitvi in tega se mora vlada najprej lotiti.

Si že videl kje kakšno banana republiko, kjer bi vlada pljuvala v lastno skledo. :D
Sploh veš koliko članov Partije krasno živi od sadov korupcije?
Tukaj so provizije gradbenikov, pa tiste od dobaviteljev opreme, pa potem od lekarniškega kartela za zdravila, pa da o toalet papirju sploh ne govorim.....:( :mad:
Bolniki so za zdravje tako pripravljeni dati tudi zadnji cent. In če niso dovolj premožni, so na milost in nemilost prepuščeni tej tolpi mrhovinarjev. :nonono:

biz
28.03.2007, 06:41
Si že videl kje kakšno banana republiko, kjer bi vlada pljuvala v lastno skledo. :D
Tukaj so provizije gradbenikov, pa tiste od dobaviteljev opreme, pa potem od lekarniškega kartela za zdravila, pa da o toalet papirju sploh ne govorim.....:( :mad:
Bolniki so za zdravje tako pripravljeni dati tudi zadnji cent. In če niso dovolj premožni, so na milost in nemilost prepuščeni tej tolpi mrhovinarjev. :nonono:

Ne vem zakaj se vedno samo govori o bivših članih partije, saj niso oni edini ki bi dobro živijo na naš račun. Prenehajmo z tem posploševanjem saj na lestvici 100 najbogatejših Slovencev ni samo pretežno bivših komunistov ampak tajkuni, ki so na čudne načine naredili denar. Najhujši pa so tisti, ki so obrnili suknjiče in se zdaj kao borijo proti komunizmu, samo da ostanejo pri koritu

Ostalo pa ti dam v popolnosti prav.

sonči
28.03.2007, 07:04
saj na lestvici 100 najbogatejših Slovencev ni samo pretežno bivših komunistov ampak tajkuni, ki so na čudne načine naredili denar.

Ta lestvica itak ni realna. Tuš sigurno ni najbogatejši Slovenec. Za najbogatejše verjetno ne bomo nikoli izvedeli.

No, sedaj pa bomo dobili še ladjo z vojaško opremo. Tako kot je včeraj novinar vprašal Erjavca: ali se bo sploh lahko obrnila v piranskem zalivu? :2thumbs:

Dalmatinec
28.03.2007, 07:12

Ko že omenjaš partijo, bi bilo fer tudi, če bi rekli kakšno o neverjetnem bogatenju RKC, kaj praviš?:D

biz
28.03.2007, 07:24
Ta lestvica itak ni realna. Tuš sigurno ni najbogatejši Slovenec. Za najbogatejše verjetno ne bomo nikoli izvedeli.

No, sedaj pa bomo dobili še ladjo z vojaško opremo. Tako kot je včeraj novinar vprašal Erjavca: ali se bo sploh lahko obrnila v piranskem zalivu? :2thumbs:

Letalonosilko bi prej potrebovali saj zaradi majhne države trening na kopnem ni mogoč, sedaj pa bi se lahko z letalonosilko peljali v atlantski ocean in v mednarodnih vodah bi piloti trenirali in imeli manevre:nonono:
Za ohranitev delovnih mest pri evropski letalski agenciji pa bi lahko naročili 135 euro fighterjev. Za krepitev ruskega gospodarstva pa naročimo dodatno še dve atomski podmornici in pa seveda kot pripadniki NATO in prijatelji USA postavimo na naše stroške še protiraketni ščit v Sloveniji in tako znebimo pritisk z češke in poljske vlade. Raktni bunkerji se postavijo na Snežniku, saj bi se zelo lepo podali k okolju radarske postaje pa v Prekmurju saj tam imajo vodo že tako onesnaženo pa če dobijo malo več sevanja bo potem umrljivost večja in z tem manjša brezposelnost in manj prejemalcev pokojnin - ah ja na goričkem postavimo še odlagališče radioaktivnih odpadkov.
Za popolno varnost pred mogočimi agresorji iz neposredne soseščine pa predlagamo še patriot rakete in samohodne raketne metalce nameščene na novih patriah 10x10

sonči
28.03.2007, 08:04
:veryfunny:
... pa še z Naso moramo začeti aktivno sodelovat, da bomo šli na Mars.

biz
28.03.2007, 10:01
:veryfunny:
... pa še z Naso moramo začeti aktivno sodelovat, da bomo šli na Mars.

Kaj z NASO ustanovili bomo kar svoj vesoljski raziskovlani inštitut in bomo v roku 5 let poslali prvega človeka na Mars kjer bomo ustanovili Slovensko kolonijo, zaradi nenehnega povečevanja prebivalstva v Sloveniji:rolling:

Goody
28.03.2007, 10:38
prosim, ne preveč zahajat iz teme ;)

biz
28.03.2007, 12:32
Vse lepo in prav sonči, samo sedaj zakaj plačujem zdravstveno zavarovanje (nimam minimalne plače tudi ne povprečne plače ampak nekaj več) in še dodatno zdravstveno zavarovanje, ko pa potrebujem zdravnika pa moram plačati še eno dodatno zavarovanje, potem pa še dodatno pokojninsko zavarovanje, nezgodno zavarovanje, življensko zavarovanje, zavarovanje za avto, zavarovanje za hišo, zavarovanje za otroke, zavarovanje za brezposelnost sem še kakšno pozabil.
Potem naj naredijoa kar zasebno zdravstveno zavarovanje pa bo in se bodo lahko zdravili samo premožni in tisti ki zaslužijo bolje - kje je tu socialna država?

sonči
28.03.2007, 13:25
samo sedaj zakaj plačujem zdravstveno zavarovanje (nimam minimalne plače tudi ne povprečne plače ampak nekaj več) in še dodatno zdravstveno zavarovanje, ko pa potrebujem zdravnika pa moram plačati še eno dodatno zavarovanje, potem pa še dodatno pokojninsko zavarovanje, nezgodno zavarovanje, življensko zavarovanje, zavarovanje za avto, zavarovanje za hišo, zavarovanje za otroke, zavarovanje za brezposelnost sem še kakšno pozabil.

Ja, saj nekje pa moraš zapravit svoj denar, ali ne? :) Drugače ga bi pa preveč imel. :)

anarchy
28.03.2007, 13:43
Dokler ne boste placali dodatno zavarovanje na dodatno, ter preventivno, ter hitro, itd...., bog ve, kaj vse se bodo izmislili, bo treba cakati. Verjetno bo slo zdravstvo v privat, takrat bos placal mastno, pa bos takoj prisu na vrsto in bo poblem resen, ceprav je to zalostno, saj ze tko, ce nimas denarja itak cakas.

Dalmatinec
28.03.2007, 19:00
Vse lepo in prav sonči, samo sedaj zakaj plačujem zdravstveno zavarovanje (nimam minimalne plače tudi ne povprečne plače ampak nekaj več) in še dodatno zdravstveno zavarovanje, ko pa potrebujem zdravnika pa moram plačati še eno dodatno zavarovanje, potem pa še dodatno pokojninsko zavarovanje, nezgodno zavarovanje, življensko zavarovanje, zavarovanje za avto, zavarovanje za hišo, zavarovanje za otroke, zavarovanje za brezposelnost sem še kakšno pozabil.
Potem naj naredijoa kar zasebno zdravstveno zavarovanje pa bo in se bodo lahko zdravili samo premožni in tisti ki zaslužijo bolje - kje je tu socialna država?

socialne države že zdavnaj več ni...:(

biz
28.03.2007, 19:16
socialne države že zdavnaj več ni...:(

Ja pa želim imeti socialno državo in ne skrbeti za moje otroke, kaj bo iz njih, bodo imeli službe in da bom lahko z svojim delom vplačal dovolj za mirno starost in ne bom na plečih mojih otrok

yamamoto
28.03.2007, 20:19
Ne vem zakaj se vedno samo govori o bivših članih partije, saj niso oni edini ki bi dobro živijo na naš račun. Prenehajmo z tem posploševanjem saj na lestvici 100 najbogatejših Slovencev ni samo pretežno bivših komunistov ampak tajkuni, ki so na čudne načine naredili denar. Najhujši pa so tisti, ki so obrnili suknjiče in se zdaj kao borijo proti komunizmu, samo da ostanejo pri koritu

Ostalo pa ti dam v popolnosti prav.

Tistim, ki ste bolj sveži na forumu, se moram opravičiti, ker sem premalo deskriptiven. :blush: . Izraz Partija že nekaj časa uporabljam za Partijo na oblasti. ;)
Za staro KP pa že tudi najbolj zakrknjeni klerikajzarji priznavajo, da ne more več vplivati na današnje dogajanje. :) Je pa res, da smo imeli v tistih časih bistveno slabše avtomobile in bistveno boljše zdravstvo, šolstvo, otroško varstvo, stanovanja..... :approve:
Kar se tiče RKC pa se bom razgovoril kje drugje, da po nepotrebnem ne razjezim Goody. :P

biz
29.03.2007, 08:55
Tistim, ki ste bolj sveži na forumu, se moram opravičiti, ker sem premalo deskriptiven. :blush: . Izraz Partija že nekaj časa uporabljam za Partijo na oblasti. ;)
Za staro KP pa že tudi najbolj zakrknjeni klerikajzarji priznavajo, da ne more več vplivati na današnje dogajanje. :) Je pa res, da smo imeli v tistih časih bistveno slabše avtomobile in bistveno boljše zdravstvo, šolstvo, otroško varstvo, stanovanja..... :approve:
Kar se tiče RKC pa se bom razgovoril kje drugje, da po nepotrebnem ne razjezim Goody. :P

Potem se opravičujem za nesporazum

sonči
29.03.2007, 13:23
Je pa res, da smo imeli v tistih časih bistveno slabše avtomobile in bistveno boljše zdravstvo, šolstvo, otroško varstvo, stanovanja..... :approve:
:P

Jaz imam že raje slabše avtomobile, pa boljše plače, zdravstvo, da o stanovanjih sploh ne govorimo, ker je nakup postal "misija nemogoče", ...
No, šolstvo je pa sedaj boljše. :) Pa tudi z otroškim varstvom sem čisto zadovoljna. :)

yamamoto
29.03.2007, 21:10
Zanimiva je ta naša oblast. Veleposestnikom daje subvencije za kmetijsko pridelavo, da ne vejo več kam z denarjem, direktorici bolnice v Izoli pa minister Bručan odbrusi naj najamejo kredite, če nimajo denarja za zdravljenje bolnikov. :( :mad: :censored:

Vsemogočni
06.04.2007, 16:15
Pošten minister že ve kaj govori.
Ali pa pač ne obvlada politike :2thumbs:

yamamoto
11.04.2007, 21:36
Danes je na Tarči Lidija Hren krasno obdelala štalo gradnje onkološkega inštituta. :2thumbs:
Če se ne bo kdo resno lotil "nedotakljivih" v sLOVEniji, je bolje, da se ne gremo več nobene gradnje v državni režiji. :veryevil:
Minister Bručan pa ima vse šanse, da rata heroj, če mu bo uspelo popucati to avgijevo štalo. :angel:

yamamoto
11.06.2007, 18:59
Pred celjsko bolnišnico je ponoči umrl 50 letnik, ker so ga, kljub temu, da je povedal, da težko diha in ima bolečine v prsih, poslali po napotnico v zdravstveni dom. :nonono:
In to kljub temu, da nam zdravniki nenehno ponavljajo, kako so v takih primerih važne celo minute. :mad: Komaj čakam na "strokovno" poročilo o dogodku.
Pa smo spet za korak bliže ameriškemu sistemu zdravstvenega varstva. :(

Irina
12.06.2007, 00:38
Komaj čakam na "strokovno" poročilo o dogodku.
(

Če sem malo sarkastična, da te ne bo prej pobralo od starosti, ali pa te ne bo kje zadušilo, ko ga boš prebral.

king16
13.06.2007, 06:50
Ni se kaj čuditi. To nas v prihodnje čaka. še več nas bo pobiralo pred vrati bolnic, saj ne bomo imeli denarja za plačilo zdravstvenih storitev. To bo domena le bogatih. Bbručan pa pelje stvari ravno v to smer. Ja, to je Amerika, država izobilja.

NaceM
13.06.2007, 09:59
Ko sem v časopisu prebral o Celjanu, ki je iskal zdravniško pomoč na urgenci, kjer so mu rekli, da naj gre po napotnico v zdravstveni dom. Na poti po napotnico je umrl...

Nekaj podobnega se je zgodilo tudi meni - le da - hvalabogu nisem umrl. Isto sem prišel na urgenco zaradi bolečni v prsnem košu in isto so me poslali k zdravniku po napotnico, kjer sem moral čakati še in še (ker je bila gužva). Imel sem srečo, da je moj sosed zdravnik v bolnici in je delal drug dan ter me spravil v bolnišnico. Imel sem zlomljena 3 rebra in mi bi rebro lahko prebodlo pljuča. Isto po napotnico...

Kam gre to zdravstvo? Samo dnar, dnar, dnar.. Kaj pa hipokratova prisega?

Kal-El
13.06.2007, 11:36
... in potem prideš k zobozdravniku, ker ti je odpadel mostiček in vprašaš, če gre to kej na zdravstveno zavarovanje in podobno... pa ti rečejo, da to pa nažalost NE, ker ti manjka kakšen zob premalo in da si samoplačnik... in tako lepo sežeš v žep in se znebiš samo €1650.

In potem naj mi še kdo reče, da je obvezno plačevati zdravstveno zavarovanje... Ma jih kr en une gleda... prasci nemarni...

tole se je namreč zgodilo mojemu očetu prejšnji teden... je bil besen kot ris...

biz
14.06.2007, 17:49
Najbolj je bil zanimiv Bručan kako so se zmanjšale čakalne dobe in kako uspevajo učinki reforme v zdravstvu - me zanima samo kje jaz še vedno čakam na ortopeda že več kot pol leta

Winglet1
15.06.2007, 00:15
Edina rešitev za naše "balkansko" zdravstvo je privatizacija (brez koncesij in podobnih blesarij). Naj se spodbudi ustanavljanje privatnih bolnišnic in pravih privatnikov iz tega področja. Seveda bo stalo nekaj več vendar se bo povprečna raven zdravstvene storitve hitro povzpela. S tem pa bodo tudi državne zdravstvene ustanove dobile zelo močno konkurenco in bodo tako posledično prisiljene izboljšat svoj odnos do pacientov in kakovost storitev.

Vendar preden se to zgodi, se bo ta država in njeni državljani morali otresti kompleksa "enakosti" za vsako ceno.....prav smešno kako večina "jamra" na tem forumu o katastrofalnih razmerah, ko pa se poda dolgoročna edina možna rešitev pa se vsi raje oklepajo obstoječega sistema......

Kajtimar
15.06.2007, 07:20
Edina rešitev za naše "balkansko" zdravstvo je privatizacija (brez koncesij in podobnih blesarij). Naj se spodbudi ustanavljanje privatnih bolnišnic in pravih privatnikov iz tega področja. Seveda bo stalo nekaj več vendar se bo povprečna raven zdravstvene storitve hitro povzpela. S tem pa bodo tudi državne zdravstvene ustanove dobile zelo močno konkurenco in bodo tako posledično prisiljene izboljšat svoj odnos do pacientov in kakovost storitev.

Vendar preden se to zgodi, se bo ta država in njeni državljani morali otresti kompleksa "enakosti" za vsako ceno.....prav smešno kako večina "jamra" na tem forumu o katastrofalnih razmerah, ko pa se poda dolgoročna edina možna rešitev pa se vsi raje oklepajo obstoječega sistema......
Še en nadebudnež, ki ne ve, da sta bili nafta in topla voda že zdavnaj izzumljeni pa nam sedaj maha s svojim"patentom". A ti mogoče veš, da imajo celo v ZDA (kjer je kapital vedno prvi, šele potem vse ostalo) tudi javno zdravstvo? Zakaj? Zato, ker so ugotovili, da je popolnoma zasebno zdravstvo (ki nam ga ti ponujaš kot "rešitev") premnogim državljanom nedosegljivo. Zdravje in z njim posledično življenje nista nobeni tržni dobrini(kot recimo avto, počitnice na morju...), brez katerih bi lahko shajali. To so že davno ugotovili tudi kapitalisti, ki potrebujejo zdrave delavce, kateri proizvajajo (in trošijo) nove dobrine ter s tem plemenitijo in množe njihov kapital, medtem ko so bolni siromaki kapitalu v njegovi stalni težnji po rasti le "balast".
Nekam slabo ti gre ta tvoj študij ekonomije.

Lep dan vsem skupaj... :)

biz
15.06.2007, 08:43

Popolno privatno zdravstvo bo v prvi meri gledalo samo na denar (to dela sicer javno tudi sedaj) in bodo tako ti ljudje, ki bodo bolje zaslužili dobili boljše storitve, saj bodo lahko več plačali. To pa ni srž problema. Srž problema zdravstva v sloveniji je - Lakomnost in nenasitnost - predvsem proizvajalcem medicinske opreme, naslednji problem je v prevelikem administrativnem aparatu zdravstvene zavarovalnice in pa seveda v farmaciji, ki svoje izdelke prodaja po nehumanih cenah ali kako bi drugače lahko razložili da ima farmacevtsko podjetje pri 6 mlrd. $ prometa 1,2mlrd.$ dobička (pred davki) ob tem da za marketing letno vloži 1,6 mlrd.$ in v razvoj vloži 800 milj. $.
Popolna privatizacija ne bo prispevala k izboljšanju javnega zaradi konkurence ampak bo povzročilo odhajanje strokovnega osebja v privatne ustanove in s tem drastično poslabšalo tako kvaliteto kakor tudi način dela z pacienti.
Naslednji problem v zdravstvu so tudi quote, koliko pacientov lahko obdelajo, namesto da bi zdravniki bili plačani po številu in kakovosti, prav tako pa je problem tudi v izkoriščenosti aparatur in v neobstajanju večjih skupnih ordinacij kjer se dela vsak dan cel dan.
V svetu imamo najrazličnejše število različnih zdravstvenih sistemov in na vseh simpozijih zdravnikov se razglablja o razlikah med zdravstvenimi sistemi in še vedno nismo sposobni da adaptiramo sistem iz tujine in odpravimo obstoječe napake na sistemu.

Winglet1
15.06.2007, 10:41
Popolno privatno zdravstvo bo v prvi meri gledalo samo na denar (to dela sicer javno tudi sedaj) in bodo tako ti ljudje, ki bodo bolje zaslužili dobili boljše storitve, saj bodo lahko več plačali. To pa ni srž problema. Srž problema zdravstva v sloveniji je - Lakomnost in nenasitnost - predvsem proizvajalcem medicinske opreme, naslednji problem je v prevelikem administrativnem aparatu zdravstvene zavarovalnice in pa seveda v farmaciji, ki svoje izdelke prodaja po nehumanih cenah ali kako bi drugače lahko razložili da ima farmacevtsko podjetje pri 6 mlrd. $ prometa 1,2mlrd.$ dobička (pred davki) ob tem da za marketing letno vloži 1,6 mlrd.$ in v razvoj vloži 800 milj. $.
Popolna privatizacija ne bo prispevala k izboljšanju javnega zaradi konkurence ampak bo povzročilo odhajanje strokovnega osebja v privatne ustanove in s tem drastično poslabšalo tako kvaliteto kakor tudi način dela z pacienti.
Naslednji problem v zdravstvu so tudi quote, koliko pacientov lahko obdelajo, namesto da bi zdravniki bili plačani po številu in kakovosti, prav tako pa je problem tudi v izkoriščenosti aparatur in v neobstajanju večjih skupnih ordinacij kjer se dela vsak dan cel dan.
V svetu imamo najrazličnejše število različnih zdravstvenih sistemov in na vseh simpozijih zdravnikov se razglablja o razlikah med zdravstvenimi sistemi in še vedno nismo sposobni da adaptiramo sistem iz tujine in odpravimo obstoječe napake na sistemu.

1.) Državno zdravstvo ne funkcionira. danes v Sloveniji na smrt bolni ljudje morajo čakati na zdravljenje, ker ni pravih aparatur ali kapacitet. Mislim to je tak škandal po sebi, da ne razumem kako mirno to ljudje sprejemajo. Raje se ukvarjamo s Sovo pa nekimi pismi in podobno. Za neko državo v EU in v teh časih to kar se danes dogaja ni sprejemljivo.....

2.) Politiki nikoli niso in nikoli ne bodo sposobni izboljševat stanja, ker so večkrat v konfliktu interesov, kar se kaže v tem, da se dogajajo neke čudne transakcije za neka svetovanja in podobno. Potem se nabavljajo neke mize, ki se takoj pokvarijo a za to seveda naš minister nikakor ni krvi. On (po številnih intervjujih sodeč) v bistvu ni odgovoren za čisto nič-to nikakor ne funkcionira. Upati na politiko oziroma državo, da bo kaj koristnega postorila je nesmiselno in tega bi se morali ljudje zavedat.....

3.) Privatne bolnišnice (kot tudi npr. privatno šolstvo) imajo dva pomembna učinka. Eno je mnogo boljša storitev (ki seveda več stane ampak to ni pomembno-verjemi "enakost" ne sem biti vrednota) drugo je pa konkurenca obstoječim javnim institucijam. Le te bodo prisiljene izboljšat storitev ter pogoje dela za osebje ter poiskat drugačne načine kako privabit boljši kader in podobno.

Razlika v kakovosti med javnim/privatnim bi vsekakor obstajala, ampak kakovost storitev pri javnih institucijah bi bila vsekakor višja kot danes-to je pomembno. Potem se ne bo več dogajalo, da bi na novo zgrajena porodnišnica zaradi pomanjkanja opreme morala biti zaprta še dodatnih 10 let!, medtem, ko se pa na drug strani kupuje ogromno število oklepnikov, za uporabo katerih vojska verjetno še danes premišljuje kako pa kam.

Kajtimar
15.06.2007, 11:08
Ob gledanju "dvobojev" kandidatov za predsednika so se tako republikanci kot demokrati strinjali, da bolj se država meša v zdravstvo (tudi ena od tem) slabše je. Nihče pa ne zagovarja popolnoma privatnega zdravstvenega sistema. Ravno konkurenca, ki ni samo med privatnimi institucijami ampak tudi med privatno-javnimi je tista, ki izboljšuje storitve
Spregledal sem zaključni del prvega odstavka tvojega posta, ki govori o konkurenčnosti javnim zdravstvenim ustanovam. Moja napaka, se opravičujem!
Govoriš privatizaciji "balkanskega" zdravstva (brez koncesij in podobnih neumnosti)...
Saj pa to naše "balkansko" zdravstvo že je privatno (če izvzamemo zdravstveno osebje, ki dela v javnem zdravstvu) in ne vem, kako bi se ga dalo še "bolj privatizirati". Tiste koncesije, ki jih imajo nekateri zdravniki (ne vsi!) so samo "češnja na smetanovi torti" posameznikov, ki so si (na naš račun!) izborili še dodatne bonitete (javno-zasebno partnerstvo) in nikakor ne vplivajo negativno na konkurenčnost zasebnega naspram javnemu zdravstvu. Kolikor je znano, ni nobenih ovir, da posamezen zdravstveni delavec ne bi mogel odpreti svoje zasebne prakse, zato mi ni jasno kaj nam želiš povedati (če seveda izključiva morebitno popolno privatizacijo zdravstva) :dontknow: Ostro ločiti zasebno od javnega z ukinitvijo "dvojne zaposlenosti"? No, to bi že bilo nekaj... :approve:

Lep dan vsem skupaj... :)

biz
15.06.2007, 11:58
1.) Državno zdravstvo ne funkcionira. danes v Sloveniji na smrt bolni ljudje morajo čakati na zdravljenje, ker ni pravih aparatur ali kapacitet. Mislim to je tak škandal po sebi, da ne razumem kako mirno to ljudje sprejemajo. Raje se ukvarjamo s Sovo pa nekimi pismi in podobno. Za neko državo v EU in v teh časih to kar se danes dogaja ni sprejemljivo.....

2.) Politiki nikoli niso in nikoli ne bodo sposobni izboljševat stanja, ker so večkrat v konfliktu interesov, kar se kaže v tem, da se dogajajo neke čudne transakcije za neka svetovanja in podobno. Potem se nabavljajo neke mize, ki se takoj pokvarijo a za to seveda naš minister nikakor ni krvi. On (po številnih intervjujih sodeč) v bistvu ni odgovoren za čisto nič-to nikakor ne funkcionira. Upati na politiko oziroma državo, da bo kaj koristnega postorila je nesmiselno in tega bi se morali ljudje zavedat.....

3.) Privatne bolnišnice (kot tudi npr. privatno šolstvo) imajo dva pomembna učinka. Eno je mnogo boljša storitev (ki seveda več stane ampak to ni pomembno-verjemi "enakost" ne sem biti vrednota) drugo je pa konkurenca obstoječim javnim institucijam. Le te bodo prisiljene izboljšat storitev ter pogoje dela za osebje ter poiskat drugačne načine kako privabit boljši kader in podobno.

Razlika v kakovosti med javnim/privatnim bi vsekakor obstajala, ampak kakovost storitev pri javnih institucijah bi bila vsekakor višja kot danes-to je pomembno. Potem se ne bo več dogajalo, da bi na novo zgrajena porodnišnica zaradi pomanjkanja opreme morala biti zaprta še dodatnih 10 let!, medtem, ko se pa na drug strani kupuje ogromno število oklepnikov, za uporabo katerih vojska verjetno še danes premišljuje kako pa kam.

1.) Drži
2.) 100% drži
3.) Teh učinkov ki jih opisuješ ne bo ne v zdravstvu in ne v šolstvu in enakost mora biti osnovna vrednota za vse kar se tiče teh dveh osnovnih vprašanj. Vsakemu otroku mora biti dana enaka možnost za izobraževanje, vsakemu človeku pa mora biti dana enaka možnost za ohranitev in pridobitev zdravja. Vse to izhaja iz osnovnega načela demokracije in vseh zakonov tako svetovljanskih kakor tudi božjih na katere se preradi nekateri sklicujejo.
Odprava quot bo prvi korak in plačilo zdravnikov po kakovosti in učinku , mashine sharing v zdravstvu in seveda tudi skupne ambulante in pa seveda drastično zmanjšanje administracije z informatizacijo sistemov v zdravstvu. In na koncu seveda tudi drastičen pritisk na farmacevtsko industrijo za znižanje cen zdravil.
Javno-zasebno partnerstvo bi moralo biti vodilo in verjetno tudi rešitev slovenskega zdravstva - ne pa samo privatizacija povprek, kot o tem sedaj razmišlja vseved Šturm, ki je še bolj zabit od Kebra

Winglet1
16.06.2007, 14:13
1.) Drži
2.) 100% drži
3.) Teh učinkov ki jih opisuješ ne bo ne v zdravstvu in ne v šolstvu in enakost mora biti osnovna vrednota za vse kar se tiče teh dveh osnovnih vprašanj. Vsakemu otroku mora biti dana enaka možnost za izobraževanje, vsakemu človeku pa mora biti dana enaka možnost za ohranitev in pridobitev zdravja. Vse to izhaja iz osnovnega načela demokracije in vseh zakonov tako svetovljanskih kakor tudi božjih na katere se preradi nekateri sklicujejo.
Odprava quot bo prvi korak in plačilo zdravnikov po kakovosti in učinku , mashine sharing v zdravstvu in seveda tudi skupne ambulante in pa seveda drastično zmanjšanje administracije z informatizacijo sistemov v zdravstvu. In na koncu seveda tudi drastičen pritisk na farmacevtsko industrijo za znižanje cen zdravil.
Javno-zasebno partnerstvo bi moralo biti vodilo in verjetno tudi rešitev slovenskega zdravstva - ne pa samo privatizacija povprek, kot o tem sedaj razmišlja vseved Šturm, ki je še bolj zabit od Kebra

1.) Ti zamenjuješ enakost v smislu enakih možnosti in enakost v smislu "nihče ne sme imeti več kot drugi". Na žalost se ne more zagotoviti popolna enakost možnosti za zdravstvo, šolstvo in podobno v nobenem sistemu in o tem ni treba govort-to je verjetno vsem jasno.

Enakost v smislu "za vse ljudi enake storitve, dobrine in podobno" (se pravi tista druga, ki je zgoraj omenjena) pa ne sme biti vrednota.

2.) Javno zdravstvo tudi gleda "le" na denar. Razlika je pa ta, da privatni kapital gleda tudi na donosnost naložbe, tega pa v javnem zdravstvu ni-zato pa imamo pokvarljive mize in 10 let na novo zgrajeno porodnišnico, ki nima opreme in podobno. Država ni sposobna gospodarno ravnat z denarjem (saj tako pri izbiri opremljevalcev in podobno se delajo "usluge" in ne gre ta kvaliteto ali kaj podobnega). Pri privatnem kapitalu pa je cilj donosnost in ta se tako v zdravstvu kot šolstvu pridobiva s kvalitetno storitvijo. To pa tudi vpliva na višjo raven storitev javnih ustanov-glej malo npr. VB ali pa ZDA-kjer je raven storitev javnih bolnišnic in šol višja kot pri nas. Seveda pa ima ta sistem pomanjkljivosti na drugih področjih ampak če se potrebujejo mize, se bodo mize po hitrem postopku nabavle.....

3.) Glede farmacevtov stvar ni tako enostavna. Ob upoštevanju ogromnih vsot, ki jih taka podjetja vržejo v R&R je patentiranje svojih izdelkov in posledično seveda višje cene razumljivo. Po drugi strani pa ameriški farmacevti vržejo enake vsote denarja kot za R&R v marketing.....

king16
16.06.2007, 18:57
Če je cilj privatnega kapitala donosnost, se le ta ne pridobiva samo s kakovostjo, ampak tudi z zmanševanjem stroškov. To pa v tem primeru pomeni manj izdanih receptov, manj preiskav itd.
No to se sedaj dogaja že pri naših koncesionarjih, kjer je dokazano ( raziskava zavarovalnic ), da koncesionarji napotijo svoje paciente na laboratorjske preglede cca 40% manjkrat kot javni zavodi, pa čeprav dobijo oboji ista finančna sredstva na pacijanta. Torej javno splošno zdravstvo več denarja namenja za paciente - bolnike, koncesionarji pa za svoje žepe.

Winglet1
16.06.2007, 20:04
Če je cilj privatnega kapitala donosnost, se le ta ne pridobiva samo s kakovostjo, ampak tudi z zmanševanjem stroškov. To pa v tem primeru pomeni manj izdanih receptov, manj preiskav itd.
No to se sedaj dogaja že pri naših koncesionarjih, kjer je dokazano ( raziskava zavarovalnic ), da koncesionarji napotijo svoje paciente na laboratorjske preglede cca 40% manjkrat kot javni zavodi, pa čeprav dobijo oboji ista finančna sredstva na pacijanta. Torej javno splošno zdravstvo več denarja namenja za paciente - bolnike, koncesionarji pa za svoje žepe.

Zato sem pa omenil "pravo" privatizacijo brez "koncesij in podobnih blesarij".....verjemi najbolj kakovostne ustanove v zdravstvu so v zasebni lasti.....večji stroški pa nikakor ne pomenijo nujno nižje donosnosti.....

king16
17.06.2007, 09:55
Pa si kljub temu ne znam predstavljat čistega privatnega zdravstva, sploh pa splošnega. Mislim, da je sedaj bilo to dokaj dobro urejeno. Med prazniki in vikendi si imel na razpolago dežurnega zdravnika, pa terenskega zdravnika za obiske na domu itd.
Ne verjamem, da če bodo vsi privatniki, dfa bodo še naprej pripravljeni dežurat vikende in praznike. Ob večjih zasluških med tednom si bo tak zdravnik z družino raje privoščil izlet, vikend na morju ali v Parizu itd.
Isto pa bo v zobozdravstvu. kam bom šel z bolečim zobom in oteklino.

Kar pa se tiče bolnic, ne vem, kje bom dobil denar za drago zdravstveno zavarovanje ( moj OD je 580 E ), če pa bom plačeval cenejše zavarovanje, kje bom dobil denar za kakšno preiskavo, ki stane verjetno več kot moje 3 plače, da se ne menim o kakšni operaciji itd.
Sam mislim, da je za čisto privatno zdravstvo še prezgodaj. Ko pa bomo mogoče imeli plače kot najbolj razvite države, potem morda že, ampak še vedno bo večina ljudi kar se tiče nudenja zdravstvenih storitev na slabšem.
Tako kot pravijo zdravstveni delavci sami ( več oddaj na TV) smo imeli enega boljših sistemov zdravstva v Evropi in ogromno vrhunskih strokovnjakov, priznanih v svetu, torej je bila verjetno tudi oprema vrhunska. Ampak politika to že kar nekaj časa uničuje.

Winglet1
22.06.2007, 10:43
Pa si kljub temu ne znam predstavljat čistega privatnega zdravstva, sploh pa splošnega. Mislim, da je sedaj bilo to dokaj dobro urejeno. Med prazniki in vikendi si imel na razpolago dežurnega zdravnika, pa terenskega zdravnika za obiske na domu itd.
Ne verjamem, da če bodo vsi privatniki, dfa bodo še naprej pripravljeni dežurat vikende in praznike. Ob večjih zasluških med tednom si bo tak zdravnik z družino raje privoščil izlet, vikend na morju ali v Parizu itd.
Isto pa bo v zobozdravstvu. kam bom šel z bolečim zobom in oteklino.

Kar pa se tiče bolnic, ne vem, kje bom dobil denar za drago zdravstveno zavarovanje ( moj OD je 580 E ), če pa bom plačeval cenejše zavarovanje, kje bom dobil denar za kakšno preiskavo, ki stane verjetno več kot moje 3 plače, da se ne menim o kakšni operaciji itd.
Sam mislim, da je za čisto privatno zdravstvo še prezgodaj. Ko pa bomo mogoče imeli plače kot najbolj razvite države, potem morda že, ampak še vedno bo večina ljudi kar se tiče nudenja zdravstvenih storitev na slabšem.
Tako kot pravijo zdravstveni delavci sami ( več oddaj na TV) smo imeli enega boljših sistemov zdravstva v Evropi in ogromno vrhunskih strokovnjakov, priznanih v svetu, torej je bila verjetno tudi oprema vrhunska. Ampak politika to že kar nekaj časa uničuje.

To kar govorijo zdravstveni delavci sami je brezpredmetno-pri spremembah se nikoli ne sme zanašati na množico saj ta bodisi ne razume ali pa se preda tipični človeški napaki, da se raje oklepa tistega kar ima kot pa sprejme nekaj novega, pa čeprav slednje pomeni izboljšanje. Lep primer je bila tista butasta množica sindikalistov, ki so v snegu maširali po ulicah gor in dol brez da bi vedeli za kaj se sploh gre. Samo par populističnih izjav je bilo potrebnih s strani njihovih vodij in hop gremo protestirat:)

Slovensko zdravstvo je danes sramota te države, kjer se samo gleda na to kako bi kdo komu kaj dal in komu se mora narediti kakšno uslugo.....tudi iz ekonomskega vidika je to katastrofa zase. Si res predstavljaš, da če bi porodnišnica zgrajena v MS bila v privatnih rokah, res čakala polnih 10 let na opremo, da bi sploh lahko začela obratovati? To se zasebnemu kapitalu nikoli nebi dogodilo.....zaradi želje po donosu. Tako bi bil volk sit in koza cela. Da o tem kaj se dogaja v LJ niti ne začenjamo. Čudno da se Kosova komisija nič ne oglasi:)

Na žalost se še ne zavedaš, da bodo zdravstvene storitve res vse bolj drage in boš moral plačevati več v vsakem primeru. Vendar je razlika med plačilom zasebni instituciji in javni v tem, da pri slednji plačuješ še stroške za njihovo neučinkovitost oziroma drugače povedano, mečeš denar v nič.

king16
22.06.2007, 11:10
Da je slovensko zdravstvo pri nas sramota, se strinjam. Niso pa zato krivi zdravstveni delavci. Mislim, da se del odgovora skriva kar v tvojem pisanju. Za takšno stanje v zdravstvu je kriva politika in ne zdravstveni delavci in njihova organizacija v okviru javnega zdravstva.
Politiki so tisti, ki zavlačujejo z gradnjami objektov na račun lastnega bogatenja, z nabavami opreme preko kvazi javnih razpisov - ponovno na račun osebnega izkoriščanja itd.
Torej ni kriv sistem javnega zdravstva, ampak politika.
In zakaj torej zamenjat tak sistem javnega zdravstva, ki se je v preteklosti že iskazal kot uspešen ( priznanja iz tujine), če lahko zamenjamo politike ali pa jih z uspešnim nadzorom v takšnih primerih kaznujemo. Torej svoje vloge ne odigrajo politiki, organi pregona, sodstvo, razne komisije itd.
In še veedno smatram, da zdravnik, ki ima fiksno plačo (javno zdravstvo), na voljo določeno vsoto na pacienta, bo razliko med plačo in preostankom vsote namenil za pacienta, zdravnik privatnik, ki pa nima fiksne plače, se bo trudul, da od vsote, ki jo ima na razpolgo, čimveč da v svoj žep ter manj za pacienta.

In ob pomanjkanju zdravnikov pri nas, ne boš imel kaj dost izbirat, h kateremu boš šel.

Winglet1
22.06.2007, 13:27
Da je slovensko zdravstvo pri nas sramota, se strinjam. Niso pa zato krivi zdravstveni delavci. Mislim, da se del odgovora skriva kar v tvojem pisanju. Za takšno stanje v zdravstvu je kriva politika in ne zdravstveni delavci in njihova organizacija v okviru javnega zdravstva.
Politiki so tisti, ki zavlačujejo z gradnjami objektov na račun lastnega bogatenja, z nabavami opreme preko kvazi javnih razpisov - ponovno na račun osebnega izkoriščanja itd.
Torej ni kriv sistem javnega zdravstva, ampak politika.
In zakaj torej zamenjat tak sistem javnega zdravstva, ki se je v preteklosti že iskazal kot uspešen ( priznanja iz tujine), če lahko zamenjamo politike ali pa jih z uspešnim nadzorom v takšnih primerih kaznujemo. Torej svoje vloge ne odigrajo politiki, organi pregona, sodstvo, razne komisije itd.
In še veedno smatram, da zdravnik, ki ima fiksno plačo (javno zdravstvo), na voljo določeno vsoto na pacienta, bo razliko med plačo in preostankom vsote namenil za pacienta, zdravnik privatnik, ki pa nima fiksne plače, se bo trudul, da od vsote, ki jo ima na razpolgo, čimveč da v svoj žep ter manj za pacienta.

In ob pomanjkanju zdravnikov pri nas, ne boš imel kaj dost izbirat, h kateremu boš šel.

Nikoli nisem dejal, da so za to stanje krivi zdravstveni delavci, narobe si prebral moj post. Zdravstveni delavci so nepomembni pri spremembah zdravstvenega sistema-to je moje mnenje in razloge si lahko prebereš zgoraj.

javni ali "privatni" (pravih privatnih zdravnikov pri nas ni) zdravnik se ne razlikuje pri želji po denarju in to bi se lahko zavedal......ravno tisti s fiksnimi plačami so bolj "grabežljivi" in pri zdravnikih se to zelo dobro kaže;) javno zdravstvo pa bo vedno dražje.....to naivno verovanje, da so zdravniki javnih ustanov neki "dobrodelci" pa je bolj primerno za kakšno pravljico v vrtcu-pa brez zamere

Sam si poudaril moj point. Država NIKOLI ne bo gospodarna in učinkovita pri javnem zdravstvu, zato se privatni sektor mora okrepiti.....

king16
23.06.2007, 14:12
Michael Moore

Izjava dneva, 21. junij 2007 19:29
Washington - RTV SLO

Neverjetno je, da je slovenski zdravstveni sistem tako dober kot ameriški.

Režiser na premieri svojega filma Bolehnež (Sicko), v katerem se je ob odkrivanju slabosti zdravstva v ZDA osredotočil zlasti na problematiko zdravstvenega zavarovanja, brez katerega v 300-milijonski državi živi približno 47 milijon Američanov. V filmu pa je omenjena tudi Slovenija. Vir: TV Slovenija

No, to je primer privatnega zdravstva v ZDA, torej 47 mil. si zdravnika in zdravil sploh ne more privoščit.

Winglet1
23.06.2007, 17:37
To pomeni dobrih 15% vsega prebivalstva. Pri tem je treba upoštevat tudi številne priseljence, ki komaj imajo za preživetje. A misliš, da je delež v Sloveniji kaj drugačen??

Drugo, seveda privatizacija ni idealna rešitev (kar sem že večkrat poudaril) vendar je učinkovita pri izboljševanju storitev tako na zasebnem kot javnem sektorju (ne podpiram pa 100% privatizacije). Tudi v ZDA je delež javnih izdatkov za zdravstvo nad 40% (delež od skupnih virov financiranja). Za Slovenijo ta delež znaša slabih 80% in tako spadamo v vrh Evrope-na žalost po kvaliteti ne.

No na koncu se odpre dilema. Ali popolno javno zdravstvo in zagotoviti slabše storitve večjemu delu prebivalstva ali zmanjšat javne izdatke na vsaj nekje okrog 50-55% (ostalo privatni sektor) in tako bistveno izboljšat kakovost storitev.....

Jaz osebno slovenskega zdravstvenega sistema ne podpiram saj ljudje s hudo boleznijo ne pridejo do takojšnjega zdravljenja in država preplačuje zdravstvo in to pomeni, da gre veliko denarja v nič zaradi neučinkovitosti. Odnos zdravnikov je katastrofalno slab in nekje sem po tv ujel, da več kot 80% prebivalstva meni, da so zdravniki preslabi.

Tukaj bi privatni sektor marsikaj rešil, če ne drugo bi odnos osebja bil mnogo boljši.

anarchy
23.06.2007, 22:06
Ma ce so tako slabi zdravniki bi mogli dobiti odpoved in bi blo, samo ne mi govoriti o privat, ker potem bi se vec zasluzili in valda bodo bli bolj prijazni, ceprav za vsote, ki placujemo zdravstvu, bi si res lahko marsikdo privoscu osebnega zdravnika, mislim, samo poglejte, koliko stane, ce si en dan v bolnici, pa kam gre ta denar, da o dolocenih zdravilih ne govorimo, saj so legalna droga, mislim kako lahko prodajajo kaksno substanco po tako visoki ceni, kaj so normalni?

Zdravila in droge so med najdrazjimi snovmi na svetu, zlato je se poceni v primerjavi z njimi.

strašljivka
24.06.2007, 05:36
zanimivo je tud da ameriški penzionisti ne smejo "švercat" 2-3 x cenejših zdravil iz kanade....

s@ma_j@ma
24.06.2007, 06:21
naši penzionisti ne rabijo švercat zdravil, saj so zdravi, kot dren :kmet: :helo:

Winglet1
25.06.2007, 18:28
Vsi tisti, ki so stari manj kot 35 let si bodo sami krivi, če po "upokojitvi" ne bodo mogli živeti. Tisti nad 35 pa so mogoče res tista nesrečna generacija, ki bo padla med generacijo upokojencev, ko jim bo najslabše.

Sicer se pa danes našim upokojenčkom relativno dobro godi, saj penzije rastejo.....

Kajtimar
25.06.2007, 20:26
Vsi tisti, ki so stari manj kot 35 let si bodo sami krivi, če po "upokojitvi" ne bodo mogli živeti. Tisti nad 35 pa so mogoče res tista nesrečna generacija, ki bo padla med generacijo upokojencev, ko jim bo najslabše.

Sicer se pa danes našim upokojenčkom relativno dobro godi, saj penzije rastejo.....
Če imamo v ustavi zapisano "solidarnost", potem je skrajno nedopustno, da se sploh dopusti "nastanek" neke "nesrečne generacije" se ti ne zdi? :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)

Winglet1
25.06.2007, 20:48
Kaj je zapisano v ustavi je brezpredmetno in enako velja za sklicevanje na neko solidarnosti. Pomembno je kaj se dogaja v resnici in kaj lahko pričakujemo. Mlajša generacija več lahko postori, da posrkbi sama zase.

Sicer smo pa danes preveč solidarni do upokojenčkov.....:veryevil:

hobak51
26.06.2007, 20:21
Glede solidarnosti pa tako.....penzije rastejo enako hitro kot plače (unikum v Evropi ali drugod po razvitih državah) ob zmanjševanju aktivne ter povečevanju neaktivne populacije.....verjemi dovolimo si preveč solidarnosti, ki dolgoročno ni vzdržna (pa saj to verjetno sam veš-opozarja nas tudi tujina).

Pa daj ne mi zopet s temi ZDA, kako hitro človek reče privatno takoj se pojavi par ljudi s svojimi "no way, USA" komentarji. Nihče tukaj ne omenja/zagovarja ZDA.....[/QUOTE]

:)

Nismo Amerika in upam ,da nikoli ne bomo .JAZ sem Ponosen Evropejec za katerega so zda .le predmestje človeške kulture in kot taki se v njej rojevajo ekonomske (podjetniške )ideje.katere z tisočletno kulturo Evrope nimaji nobene veza.
A v zdravstvu zakoni so več ali manj dobri ,vendar je logistika zaradi prehitrih sprememb zatajila ,tako da niti vaš osebni zdravnik ne pozna vaših pravic ,oziroma ne zna izpolniti napotnice za preglede pri specialistu in ne zna uporabiti izvide in mnenja specialista za nadaljnje zdravljenje .Upam da osebni zdravniki tega ne obvladajo (vsakodnevno listanje po zakonu o ZZZS.).Kajti če ni to je katastrofa v zdravstvu-
Mar ne…
:) :)

kartako
29.06.2007, 10:38
Ja samo če bi hoteli solidarnost odpraviti, bi bilo treba malo globlje.

Potem vsi ki so se do včeraj šolali na račun solidarnosti v bistvu ne bi smeli niti mukniti dokler ne bi vrnili šolnin. :d
Tako so pa ravno tisti,ki so iz solidarnosti potegnili vse, sedaj najglasnejši o odpravi. :rolling:
Takoj, ko bodo vsi -neproduktivci prodali svoje delo. :rolling:
Tudi kulturniki in vse kar se obeša na denar produktivcev. :rolling:
Takoj, ko bo vsak živel od svojega dela,ne zaposlitve.! :d
No pa dajmo.!

paradox
29.06.2007, 21:34
...
No, to je primer privatnega zdravstva v ZDA, torej 47 mil. si zdravnika in zdravil sploh ne more privoščit.
And to add an additional fact: health care has become so expensive that a Health Insurance Plan that is reasonably comprehensive has monthly premiums that are so high that average income individual can no longer afford it.

ps: We live in a society in which truth is that which sells.

paradox
29.06.2007, 21:41
...za vse tiste, ki vidijo resitev problemov v zdravstvu v ameriskem modelu privatizacije zdravstvenih storitev malo v razmislek:
-----------------------------------

Public Citizen * Physicians for a National Health Program
Jan. 14, 2004

Study Shows National Health Insurance Could Save $286 Billion on Health Care Paperwork:

A study by researchers at Harvard Medical School and Public Citizen to be published in Friday’s International Journal of Health Services finds that health care bureaucracy last year cost the United States $399.4 billion. The study estimates that national health insurance (NHI) could save at least $286 billion annually on paperwork, enough to cover all of the uninsured and to provide full prescription drug coverage for everyone in the United States.

The study was based on the most comprehensive analysis to date of health administration spending, including data on the administrative costs of health insurers, employers’ health benefit programs, hospitals, nursing homes, home care agencies, physicians and other practitioners in the United States and Canada. The authors found that bureaucracy accounts for at least 31 percent of total U.S. health spending compared to 16.7 percent in Canada. They also found that administration has grown far faster in the United States than in Canada.

...nadaljevanje (http://www.citizen.org/pressroom/release.cfm?ID=1623)

Winglet1
30.06.2007, 10:58
...za vse tiste, ki vidijo resitev problemov v zdravstvu v ameriskem modelu privatizacije zdravstvenih storitev malo v razmislek:
-----------------------------------

Public Citizen * Physicians for a National Health Program
Jan. 14, 2004

Study Shows National Health Insurance Could Save $286 Billion on Health Care Paperwork:

A study by researchers at Harvard Medical School and Public Citizen to be published in Friday’s International Journal of Health Services finds that health care bureaucracy last year cost the United States $399.4 billion. The study estimates that national health insurance (NHI) could save at least $286 billion annually on paperwork, enough to cover all of the uninsured and to provide full prescription drug coverage for everyone in the United States.

The study was based on the most comprehensive analysis to date of health administration spending, including data on the administrative costs of health insurers, employers’ health benefit programs, hospitals, nursing homes, home care agencies, physicians and other practitioners in the United States and Canada. The authors found that bureaucracy accounts for at least 31 percent of total U.S. health spending compared to 16.7 percent in Canada. They also found that administration has grown far faster in the United States than in Canada.

...nadaljevanje (http://www.citizen.org/pressroom/release.cfm?ID=1623)

Še en razlog več zakaj javno zdravstvo ne funkcionira tako kot bi moralo