Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Odhod v bolnišnico

doody
12.03.2007, 21:20
Jutri grem v bolnišnico,pa me je malo strah,ker sploh ne vem kako me mislijo zdravit.Če bo treba kaj podpisat,tega ne bom storil,ker se v medicino ne razumem nič več kot moja pokojna stra mama.Če že nekja podpisuješ,moraš vedeti kaj podpisuješ.Če pa mislijo da bom podpisal zadevo,da jih v primeru njihove napake v mojo škodo kasneje opere vsakršne odgovornosti,se presneto motijo.Vsaj do sedaj še nisem podpisal takega dokumenta v bolnišnici,pa sem kar reden gost pri njih.;) ;) ;) ;)

popka
12.03.2007, 21:35
in kaj zdej?

Marduk1
13.03.2007, 09:23
Vzem si kako medicinsko knigo s sabo pa te naujo ***al

Irina
13.03.2007, 09:31
Doody, praviš, da si reden gost v bolnišnicah. V začetku zapisa pa navajaš, da se v medicino ne razumeš in iz nadalnjega sledi, da jim tudi ne zaupaš. Smem vprašati, zakaj pa potem sploh hodiš k njim. Bolj pametno bi bilo, da ponovno vprašaš, kako se bodo lotili tvojih zdravstvenih težav. Da "groziš", da ne boš ničesar podpisal, je tvoj in ne zdravnikov problem, saj si ti bolan in ne on. Vsi tisti, ki jih po prometni nesreči poberejo na cesti in pripeljejo na traumo, nič ne podpišejo, pa se zdravniki in sestre vseeno borijo za njegovo življenje. Usmeri se v bolj pozitivno gledanje na zadevo, pa mogoče ne boš tako reden gost bolnišnic. Saj ne moreš pričakovati, da je zdravnik čudodelnik in, da je medicina tako napredovala, da takoj vse pozdravijo. Srečno, in dobro opravi.

freya
13.03.2007, 10:58
Doody, potem res ne sodiš v bolnišnico....tam so resnično bolni ljudje, ki so zainteresirani, da ozdravijo, zato tudi podpišejo privoljenje v poseg, ki bi jim izboljšal stanje.
kar pogumno, če ne bo potreba operacija ( ne bi rekla, da koga operirajo po nepotrebnem), ti ne bo treba veliko podpisovat. Ko pa te bodo odpustili, dobro poslušaj njihova navodila in se ravnaj po njih. Po ovinkih povprašaj, če bi ti lahko olajšala težave tudi kakšna zvrst alternativne medicine.

sati
13.03.2007, 11:56
Jutri grem v bolnišnico,pa me je malo strah,ker sploh ne vem kako me mislijo zdravit.Če bo treba kaj podpisat,tega ne bom storil,ker se v medicino ne razumem nič več kot moja pokojna stra mama.Če že nekja podpisuješ,moraš vedeti kaj podpisuješ.Če pa mislijo da bom podpisal zadevo,da jih v primeru njihove napake v mojo škodo kasneje opere vsakršne odgovornosti,se presneto motijo.Vsaj do sedaj še nisem podpisal takega dokumenta v bolnišnici,pa sem kar reden gost pri njih.;) ;) ;) ;)

Če si reden gost v bolnicah, že lahko približno predvidevaš, kako stvari potekajo. Zdaj je vprašanje, ali je treba kaj obvezno podpisati, da v nasprotnem posega sploh ne opravijo, potem se pač informiraj, koliko tvegaš z nepodpisom, kaj bi to pomenilo za tvoje zdravje. Drugače ti pa želim čimveč zdravja in čimkrajši obisk v bolnici. :)

freya
15.03.2007, 10:34
Ja, čimprej se spet oglasi.
:)

ponga
15.03.2007, 17:26

Najbrž ti je zdravnik pripravljen stvar obrazložiti, preden ti da v podpis kako privoljenje.
Če pa že vnaprej rečeš, da privoljenja ne boš podpisal, potem je najbolje, da zdravnikom to poveš, da jim ne boš po nepotrebnem zasedal postelje.
Želim ti veliko zdravja, v trenutkih, ko pa ti to ne služi najbolje, pa čimveč zaupanja v zdravnike!

doody
16.03.2007, 22:34
Če si reden gost v bolnicah, že lahko približno predvidevaš, kako stvari potekajo. Zdaj je vprašanje, ali je treba kaj obvezno podpisati, da v nasprotnem posega sploh ne opravijo, potem se pač informiraj, koliko tvegaš z nepodpisom, kaj bi to pomenilo za tvoje zdravje. Drugače ti pa želim čimveč zdravja in čimkrajši obisk v bolnici. :)
Predvievam lahko samo tiste posledice,katere sem že preizkusil na lastni koži.Zdravniki pa ne povedo vseh tveganj,ker jih včasih tudi sami ne poznajo.(Lastna izkušnja pač).Edino znano tveganje je,popolna narkoza.Vse ostalo je v veliki meri sreča ali nesreča.Govirm kot laik,ker nisem zdravnik.Da,velikokrat sem v bolnišnici in dobro poznam požrtvovalnost nekaterih zdravnikov,ampak resnično samo nekatereih.Velika večina zdravnikov opravlja svoj poklic,ker so pač zaposleni v bolnišnici in jim je to nujno zlo.(Primer zdravnikove tolažebe bonika pred strahom poplne narkoze:"Saj narkoza ni nič drugega kot čisti kisik,ki ga vdihavaš preko maske:" Nesramnna laž.To je Dušikov oksidul,zelo strupen plin,)Po taki izjavi naj bi podpisal dokument,s katerim jih odvezujem vseh odgovornosti v primeru neljubih posledic.Ne,niti pod razno.
Če bi bili zdravniki korektni do pacientov in jim povedali vso resnico,potem se pa z lahkoto podpiše tak dokument.
Ležim namreč na takem odelku kjer so zelo,zelo težki bolniki in kjer jih zelo veliko umre.Dogaja se tudi,da umre vsak dan eden poleg mene , v času enega tedna.
Danes sem doma,ker imam vikend izhod iz bolnišnice.

doody
16.03.2007, 22:43
Doody, potem res ne sodiš v bolnišnico....tam so resnično bolni ljudje, ki so zainteresirani, da ozdravijo, zato tudi podpišejo privoljenje v poseg, ki bi jim izboljšal stanje.
kar pogumno, če ne bo potreba operacija ( ne bi rekla, da koga operirajo po nepotrebnem), ti ne bo treba veliko podpisovat. Ko pa te bodo odpustili, dobro poslušaj njihova navodila in se ravnaj po njih. Po ovinkih povprašaj, če bi ti lahko olajšala težave tudi kakšna zvrst alternativne medicine.
Hvala za nasvet.Kar se tiče alternativne medicine in uradne medicine,je pa splošno znano kam pes taco moli.
Tudi sam sem alternativec,reikist, še kar uspešen,zato vem kako je s to zadevo v bolnišnicah.Tisti zdravniki,ki bi radi podprli alternativo,si pa ne upajo.Na žalost.Da,seveda njihove nasvete moram upoštevat,zato sem pač tam,ampak vseeno me morajo seznanit s stranskimi učinki in potekom zdravljenja.Verjemi,ni lahko sprejet kak nov način zdravljenja,ki je še v razvoju,tako da ga tudi zdravniki ne poznajo prav dobro.Vendar,če ti povedo po pravici,se pač lažje odločiš.Samo to šteje,ali se ti lažejo in te zašuštrajo ali ti povedo po pravici in te tudi zašuštrajo.V prvem primeru ne podpišem izjave,v drugem pa zelo rad.Namerno nisem napisal da te lahko tudi ozdravijo,ker do danes me še niso in hodim tja že kar veliko let,stanje se pa slabša.

sati
17.03.2007, 07:18
Tudi sam sem alternativec,reikist, še kar uspešen,zato vem kako je s to zadevo v bolnišnicah.Tisti zdravniki,ki bi radi podprli alternativo,si pa ne upajo.Na žalost.Da,seveda njihove nasvete moram upoštevat,zato sem pač tam,ampak vseeno me morajo seznanit s stranskimi učinki in potekom zdravljenja.Verjemi,ni lahko sprejet kak nov način zdravljenja,ki je še v razvoju,tako da ga tudi zdravniki ne poznajo prav dobro.Vendar,če ti povedo po pravici,se pač lažje odločiš.Samo to šteje,ali se ti lažejo in te zašuštrajo ali ti povedo po pravici in te tudi zašuštrajo.V prvem primeru ne podpišem izjave,v drugem pa zelo rad.Namerno nisem napisal da te lahko tudi ozdravijo,ker do danes me še niso in hodim tja že kar veliko let,stanje se pa slabša.

Odkrito povem, da tudi jaz nimam prevelikega zaupanja v zdravnike. Na srečo nimam skorajda nobenega opravka z njimi, sem vegetarijanec že vrsto, vrsto let, pravijo, da je taka prehrana bolj zdrava in da so vegetarijanci bolj zdravi, čeprav to vedno ne drži, se pri meni kar obnese in zaenkrat z zdravjem nimam težav. Nikoli pa ne veš, kaj ti prinesejo leta in zdravstvo je vedno slabše, na koncu bo tako, ali boš plačal ali pa čakal na čakalni listi na operacijo tako dolgo, da te bo prej doletela smrt. Ko pa kaj zašuštrajo, zdravniki ali zobozdravniki, tako ali tako niso nič krivi, da ima potem človek včasih dosmrtne posledice zaradi njihovega šušmarjenja, jih pa itak ne briga kaj preveč.

doody
17.03.2007, 14:57
Odkrito povem, da tudi jaz nimam prevelikega zaupanja v zdravnike. Na srečo nimam skorajda nobenega opravka z njimi, sem vegetarijanec že vrsto, vrsto let, pravijo, da je taka prehrana bolj zdrava in da so vegetarijanci bolj zdravi, čeprav to vedno ne drži, se pri meni kar obnese in zaenkrat z zdravjem nimam težav. Nikoli pa ne veš, kaj ti prinesejo leta in zdravstvo je vedno slabše, na koncu bo tako, ali boš plačal ali pa čakal na čakalni listi na operacijo tako dolgo, da te bo prej doletela smrt. Ko pa kaj zašuštrajo, zdravniki ali zobozdravniki, tako ali tako niso nič krivi, da ima potem človek včasih dosmrtne posledice zaradi njihovega šušmarjenja, jih pa itak ne briga kaj preveč.
Točno,ravno zaradi takih odnsov zdravnikov,ne podpisujem na slepo nobenega papirja v bolnišnici.

Jelengar
09.05.2007, 02:19
(Primer zdravnikove tolažebe bonika pred strahom poplne narkoze:"Saj narkoza ni nič drugega kot čisti kisik,ki ga vdihavaš preko maske:" Nesramnna laž.To je Dušikov oksidul, zelo strupen plin,) Po taki izjavi naj bi podpisal dokument,s katerim jih odvezujem vseh odgovornosti v primeru neljubih posledic.Ne,niti pod razno. Če bi bili zdravniki korektni do pacientov in jim povedali vso resnico,potem se pa z lahkoto podpiše tak dokument.
Ležim namreč na takem odelku kjer so zelo,zelo težki bolniki in kjer jih zelo veliko umre.Dogaja se tudi,da umre vsak dan eden poleg mene , v času enega tedna.
Danes sem doma,ker imam vikend izhod iz bolnišnice.
Temu dušikovemu oksidulu se sicer tudi pravi smejalni plin. Jaz sem ga bil nekoč deležen, ko sem si ob nerodnem padcu z droga izpahnil komolec. Na urgentnem bloku mi je zdravnik povedal, da bom dobil vdihavat smejalni plin po katerem bom pri štetju do 12 zaspal. Spominjam se, da sem zaspal že pri številki 9. Ko sem se zbudil, je bil komolec zrihtan, v gipsu, in bil sem zelo dobre volje. Bojda se nekateri ob prebujanju smejijo. Od tod ime smejalni plin. :dontknow: Sicer pa ti želim, da te dohtarji zrihtajo in da prideš ven iz bolnice kot skoraj nov. :)

freya
09.05.2007, 06:57
Smejalni plin ( N2O) je rahlo toksičen po reakciji z ocetno kislino. Zelo strupen plin sigurno ni, ker da dobi skoraj vsaka porodnica tekom poroda med popadki, torej vpliva na mater in otroka. Je blag anestetik, ki se zelo hitro izloči. Za popolno narkozo se uporablja v kombinaciji z drugimi anestetiki.

doody
27.05.2007, 22:46
Smejalni plin ( N2O) je rahlo toksičen po reakciji z ocetno kislino. Zelo strupen plin sigurno ni, ker da dobi skoraj vsaka porodnica tekom poroda med popadki, torej vpliva na mater in otroka. Je blag anestetik, ki se zelo hitro izloči. Za popolno narkozo se uporablja v kombinaciji z drugimi anestetiki.

Točno.Vendar je zelo odvisno od količine prejetega oksidula.

Jelengar
27.05.2007, 23:12
Ja kolicina mora bit ravno pravsnja, a ne? ;) Doody, gre kaj na bolje? :shy:

doody
28.05.2007, 11:32
Ja kolicina mora bit ravno pravsnja, a ne? ;) Doody, gre kaj na bolje? :shy:
Jp.Bolje je v tem,da se stanje ne slabša.Super.Tnx.

nattka
28.05.2007, 11:45
Jp.Bolje je v tem,da se stanje ne slabša.Super.Tnx.

:2thumbs:

smo te že malo pogrešali ...;) :)

freya
28.05.2007, 12:33
Točno.Vendar je zelo odvisno od količine prejetega oksidula.

jp..sicer ni več smejalni, ampak pa uspavalni

welcome back:kiss:

Jelengar
28.05.2007, 13:53
Drzi se, Doody. :2thumbs:

kinsley
28.05.2007, 16:27
samo tega uspavala ne dajo zmerom,pač je odvisno za kaj se gre.Osebno sem imel tri posege na sinusih in sem imel vedno samo lokalno narkozo....kot bi ti na živo delal.in potem ko je bilo vsega konec,sem izvedel da bi lahko dobil splošno narkozo,samo jaz tega nisem vedel....

doody
31.05.2007, 09:42
samo tega uspavala ne dajo zmerom,pač je odvisno za kaj se gre.Osebno sem imel tri posege na sinusih in sem imel vedno samo lokalno narkozo....kot bi ti na živo delal.in potem ko je bilo vsega konec,sem izvedel da bi lahko dobil splošno narkozo,samo jaz tega nisem vedel....
Bolj varna je lokalna narkoza.Je pa včasih neprijeten občutek ob posegu.

kinsley
31.05.2007, 17:37
Varna je lokalna ja,samo potem so mi dali še dve injekcije da bi mi olajšali bolečino,nakar so nastopili problemi,sem komaj živ prišel iz mize.Tako da bi bilo vseeno če bi mi dali splošno narkozo.
Mislil sem z tem povedat da je najbolje da se človek pred odhodom v bolnišnico pač malo pozanima o vseh možnih varijantah in njihovih posledicah.Navsezadnje je so tudi kirurgi ljudje....eni dobri in eni malo manj dobri.

doody
13.06.2007, 16:00
Varna je lokalna ja,samo potem so mi dali še dve injekcije da bi mi olajšali bolečino,nakar so nastopili problemi,sem komaj živ prišel iz mize.Tako da bi bilo vseeno če bi mi dali splošno narkozo.
Mislil sem z tem povedat da je najbolje da se človek pred odhodom v bolnišnico pač malo pozanima o vseh možnih varijantah in njihovih posledicah.Navsezadnje je so tudi kirurgi ljudje....eni dobri in eni malo manj dobri.
Točno.

dkivi
14.06.2007, 08:55
ko je bil pred leti sin z zelo hudo obliko škrlatinke na infekcijski,mi je zdravnica ''pripravila'' skoraj enourno predavanje o novem antibiotiku,ker je sina želela uvrstiti v raziskavo,šele nato me je vprašala za privolitev in podpis....,resda so nato revežu jemali na 12 ur kri vendar je praktično ozdravel v 2 dneh,klasične terapije bi trajale 14-21 dni,tako pa je bil odpuščen že tretji dan,vsega skupaj pa je jemal antibiotik 5 dni...
kar pa se tiče zdravnikov je pa treba bit kr tečen,pa ti vse razložijo
doody,still live and kickin':2thumbs::2thumbs:
vivo positivo:)

kapljač
14.06.2007, 20:41
ko je bil pred leti sin z zelo hudo obliko škrlatinke na infekcijski,mi je zdravnica ''pripravila'' skoraj enourno predavanje o novem antibiotiku,ker je sina želela uvrstiti v raziskavo,šele nato me je vprašala za privolitev in podpis....,resda so nato revežu jemali na 12 ur kri vendar je praktično ozdravel v 2 dneh,klasične terapije bi trajale 14-21 dni,tako pa je bil odpuščen že tretji dan,vsega skupaj pa je jemal antibiotik 5 dni...

pomeni aktivno sodelovanje in postavljanje okvirov v katerih želimo, da se gibljejo ne samo zdravniki. Če si tiho vsakdo misli, da ti paše.

če boš vprašal zdravnika ali olajša težave kakšna zvrst alternativne medicine, boš moral še kaj podpisati :)

doody
17.06.2007, 17:03
pomeni aktivno sodelovanje in postavljanje okvirov v katerih želimo, da se gibljejo ne samo zdravniki. Če si tiho vsakdo misli, da ti paše.

če boš vprašal zdravnika ali olajša težave kakšna zvrst alternativne medicine, boš moral še kaj podpisati :)
Alternativa in uradna medicina se sicer uradno sovražita.Vendar na skrivaj tudi že koketirata.Ker mi tudi alternativna med. ne pomaga,se moram od časa do časa prepustit tudi poizkusom 'uradne' medicine.Saj klasična zdravila,na mojo bolezen nimajo pozitivnega učinka.Sicer pa živim in drugim pustim živeti.:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

doody
17.06.2007, 17:10
Razložijo ti, če zadevo dobro poznajo,v nasprotnem primeru se pa večina njih dela hudo pametne in ti skušajo samo s strokovnimi izrazi dotajčat,da zadeve ne poznajo.:veryevil:
So izjeme,ki naravnost povedo,da nimajo pojma o pojmu ,kar se tiče moje bolezni.:2thumbs: :2thumbs: Takim se lažje prepustim , da skupaj poizkušamo odkriti kakšno učinkovino,ker točno vem kaj me čaka.Ali preživim in se mi stanje izboljša,ali pa ne.:(

freya
18.06.2007, 07:21

zakaj neki?
moja zdravnica, ki si je tudi že sama pomagala z alternativno medicino kot dopolnilo k zdravljenju s klasično medicino, mi je pomagala poiskati primerno terapijo in priznanega strokovnjaka, konkretno kiropraktika, ki pa ga žal ni več v Sloveniji. Pri alternativcih je težko ločiti zrnje od plev ( šarlatane od uspešnih strokovnjakov), ker to še ni primerno zakonsko urejeno, zato je tak nasvet zelo dobrodošel. Vsak pa se navsezadnje sam odloči, kakšnim metodam bo zaupal. Nezaupanje v uspešnost zdravljenja je slaba popotnica za ozdravitev.

doody
10.07.2007, 17:42
zakaj neki?
moja zdravnica, ki si je tudi že sama pomagala z alternativno medicino kot dopolnilo k zdravljenju s klasično medicino, mi je pomagala poiskati primerno terapijo in priznanega strokovnjaka, konkretno kiropraktika, ki pa ga žal ni več v Sloveniji. Pri alternativcih je težko ločiti zrnje od plev ( šarlatane od uspešnih strokovnjakov), ker to še ni primerno zakonsko urejeno, zato je tak nasvet zelo dobrodošel. Vsak pa se navsezadnje sam odloči, kakšnim metodam bo zaupal. Nezaupanje v uspešnost zdravljenja je slaba popotnica za ozdravitev.
Sploh ni težko ločiti šarlatana od pravega zdravilca.Samo vprašaj ga,če lahko pozdravi vse bolezni.Če bo odgovor pritrdilen,ga pošlji tja od koder je privekal na svet.Pravi zdravilec ve,da ni mogoče pozdravit vseh bolezni.Vredno je pa pozkusiti pri vsakem,ki želi pomoč zdravilca.Saj brez tega,ne more vedeti ali lahko kaj pomaga ali ne.Navadno dober zdravilec to takoj ugotovi.Po 10 - 15 minutah pregleda.
Sem nekoč iskal tovrstno pomoč pri neki firmi v Mengšu ali Kamniku,ne vem več točno.Na moje vprašanje,če mi lahko pomagajo,sem dobil odgovor.'Pri nas lahko vse pozdravimo'.
'In koliko stane tako zdravljenje?',sem vprašal.
'7.000 sist' je bil odgovor.
Zelo poceni varinata za 'vsezdravljenje'.Poslal sem jih tja,od koder so prišli na ta svet ljudi 'nategovat'.

sati
10.07.2007, 18:57
Sploh ni težko ločiti šarlatana od pravega zdravilca.Samo vprašaj ga,če lahko pozdravi vse bolezni.Če bo odgovor pritrdilen,ga pošlji tja od koder je privekal na svet.Pravi zdravilec ve,da ni mogoče pozdravit vseh bolezni.Vredno je pa pozkusiti pri vsakem,ki želi pomoč zdravilca.Saj brez tega,ne more vedeti ali lahko kaj pomaga ali ne.Navadno dober zdravilec to takoj ugotovi.Po 10 - 15 minutah pregleda.
Sem nekoč iskal tovrstno pomoč pri neki firmi v Mengšu ali Kamniku,ne vem več točno.Na moje vprašanje,če mi lahko pomagajo,sem dobil odgovor.'Pri nas lahko vse pozdravimo'.
'In koliko stane tako zdravljenje?',sem vprašal.
'7.000 sist' je bil odgovor.
Zelo poceni varinata za 'vsezdravljenje'.Poslal sem jih tja,od koder so prišli na ta svet ljudi 'nategovat'.

Hej, Doody, kako si zdaj z zdravjem? Glede teh alternativcev ti dam prav, sploh za takšne, ki hočejo veliko denarja. Uporaben je edinole kakšen dober nasvet od njih, ki ga lahko dobiš tudi zastonj. Sem pred kratkim brala o enem takšnem, ki zdravi predvsem s spremenjenim načinom prehrane, odsvetuje meso, celo krompir, priporoča čimbolj naravno hrano in baje je izjemno uspešen, nekatere je rešil pred gotovo smrtjo.