Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Onkološke bolnice/bolniki združite se !!!

Irina
13.03.2007, 13:17
Delo:
Sram nas bo
1.Na Onkološkem inštitutu po zadnjih dogodkih ne morejo uporabljati niti zasilne male operacijske sobe, ker jo je po veliki poplavi pred nekaj leti zdaj znova zalilo. Bo morala problem slovenske onkologije
razrešiti s pritiskom na našo državo Evropska unija?

2. Skoraj neverjetno je, da v Sloveniji še nimamo delujočega digitalnega mamografa. Že pred d v e m a letoma bi lahko bil dan v uporabo na Onkološkem inštitutu, tam pa še danes čakajo na dokončanje gradbenih del. medtem, ko država zainteresiranega in strokovno usposobljenega zasebnika zaradi "nestandariziranega programa" že dve leti ovira, da ne more namestiti mamografa.

Ali pretiravam, ko se na glas sprašujem, ali je zadeva tako daleč, da je zrela za kazensko ovadbo, ogrožanje javnega zdravja zaradi malomarnosti?

biz
13.03.2007, 14:23
Delo:
Sram nas bo
1.Na Onkološkem inštitutu po zadnjih dogodkih ne morejo uporabljati niti zasilne male operacijske sobe, ker jo je po veliki poplavi pred nekaj leti zdaj znova zalilo. Bo morala problem slovenske onkologije
razrešiti s pritiskom na našo državo Evropska unija?

2. Skoraj neverjetno je, da v Sloveniji še nimamo delujočega digitalnega mamografa. Že pred d v e m a letoma bi lahko bil dan v uporabo na Onkološkem inštitutu, tam pa še danes čakajo na dokončanje gradbenih del. medtem, ko država zainteresiranega in strokovno usposobljenega zasebnika zaradi "nestandariziranega programa" že dve leti ovira, da ne more namestiti mamografa.

Ali pretiravam, ko se na glas sprašujem, ali je zadeva tako daleč, da je zrela za kazensko ovadbo, ogrožanje javnega zdravja zaradi malomarnosti?

Ne ni , že zdavnaj bi moralo priti do nje in dokler se to ne bo zgodilo, se ne bo nič spremenilo.

Mowgli
13.03.2007, 16:10
In smo spet pri večnem vprašanju; kdo bo vložil ovadbo in kdo jo bo plačal? Politična opozicija? Najbrž ne zares, ker stanje ni takšno od včeraj...

biz
13.03.2007, 19:14
In smo spet pri večnem vprašanju; kdo bo vložil ovadbo in kdo jo bo plačal? Politična opozicija? Najbrž ne zares, ker stanje ni takšno od včeraj...

Pa se organizirajmo in dajmo skupaj - mogoče pa bi nam uspelo

bajs01
13.03.2007, 20:51
Saj , če bi se zbirali podpisi podpisi za referendum za kakršnokoli sranje za politike bi hitro nabrali le te , tako pa :nonono: .
Sam sem dal skozi obdobje na onkološkem in to 86, resda na oddelku D , ki je bil takrat na spodobnem nivoju , posebej še osebje , o katerega strokovnosti se res ne da oporekati( drugače tega zdaj ne bi pisal) , spomnim se pa da sem pred vsako kemoterapijo bil na preiskavah na oddelku A , tam pa katastrofa.
Torej , pokreniti iniciativo , da se onkološki institut dokonča pod , pa magari na račun (ali paravno zato) da si tiste Patrie , če jih že hočejo imeti kupijo sami , popotovanja si naj dimsi plača iz svojega žepa(tudi po metle naj vozi gospo s svojim avtom) , opernbal pa naj obišče s svojo priležnico g.premier na svoje stroške , kajti tudi to ni bilo zastonj, če drugače ne pa bo moral svojega gostitelja povabiti k nam , kar pa gotovo ne bo zastonj.

yamamoto
13.03.2007, 20:57
Nič ne bo. :approve:
Najprej morajo končati z obnovo Brda, nato pridejo na vrsto vsi objekti po katerih se bo odvijalo predsedovanje EU. Pa še nekaj cerkev niso obnovili... :veryevil: :( :nonono:
Če pa medtem umre nekaj sto bolnikov, nič za to, saj delajo samo škodo. :O

Očitno niti nomenklaturi, niti tistemu, kar je od opozicije ostalo, ni za stanje zdravstva v sLOVEniji nič mar. :(
Ostane nam samo upanje, da bo do volitev zbolelo čim več volilcev in doživelo kalvarijo blodenja po tistem, kar je ostalo od naših zdravstvenih ustanov. :approve:

biz
14.03.2007, 06:49
Nič ne bo. :approve:
Najprej morajo končati z obnovo Brda, nato pridejo na vrsto vsi objekti po katerih se bo odvijalo predsedovanje EU. Pa še nekaj cerkev niso obnovili... :veryevil: :( :nonono:
Če pa medtem umre nekaj sto bolnikov, nič za to, saj delajo samo škodo. :O

Očitno niti nomenklaturi, niti tistemu, kar je od opozicije ostalo, ni za stanje zdravstva v sLOVEniji nič mar. :(
Ostane nam samo upanje, da bo do volitev zbolelo čim več volilcev in doživelo kalvarijo blodenja po tistem, kar je ostalo od naših zdravstvenih ustanov. :approve:

Ne skrbi, vladajoča koalicija bo postavila tudi v bolnišnicah zabojnike za volitve in če bo potrebno bodo šli od postelje do postelje in "pustili" odločiti bolnike da obkrožijo pravo številko.

Irina
16.03.2007, 21:48
Današnji Odmevi - zadeve na Onkološkem inštitutu se premikajo, če odgovorne izvlečemo iz lukenj in morajo javno spregovoriti, česa v 10 letih niso naredili. Predvajali so jim tudi stare posnetke-obljube. Gospod Marušič in prof.Rudolf sta bila dokaj redko besedna. Še posebno gospod dr.Marušič, že ve zakaj. 6 let že sedi !!! na Ministrstvu za zdravje. Dr.Marija Vegelj Pirc je skupaj z onkološkimi bolniki napovedala javni protest, če se tiste zadeve, ki se lahko uredijo ne bodo uredile do 16.aprila 2007.

Prosila bi, če ima kdo javni poziv - protestno pismo devetih Društev onkoloških bolnikov Slovenije naj ga objavi na Forumu.

evajet
17.03.2007, 07:32
To pa je že nizkotno do dna !

Zdej pa že rakove bolnike izrabljajo za politični boj za oblast. Sicer kaj pa lahko pričakujemo od AFŽejk in SKOJevcev.. V SFRJ so imeli socialno državo, pa bi lahko zgradili Onkološki inštitut, pediatrično kliniko...... Pa niso. Dejte vendar nekaj razumet. Skoraj vse kar je danes slabega je posledica totalitarnega režima in neučinkovitosti. Saj vendar je vse skupaj propadlo, a vam to še danes ni jasno.:nonono:

bobi
17.03.2007, 07:41
Evajet, ne sekiraj se za naše tovariše ;), škrabanje po forumih in blogih, je še vse kar jim je ostalo. Nekaj pač potrebujejo da se zluftajo, če ne jih bo razneslo :D

Irina
17.03.2007, 08:46
Oprostite, ampak jaz ne vidim nič političnega v javnem pozivu onkoloških bolnikov. Vidim pa, da so aparature za novi Onkološki inštitut že dve leti in več zapkirane v raznih kleteh. Garancije so že večini opreme potekle. Sploh me ne zanima kateri politični stranki kdo pripada, ampak to, da se odgovorni ne zganjejo in Inštitut ne dokončajo.
Gospa dr.Marija Vegelj-Pirc je upokojena onkologinja, poznana tudi izven naših meja po svoji strokovnosti in čisto apolitična oseba.

evajet
17.03.2007, 09:04
Oprostite, ampak jaz ne vidim nič političnega v javnem pozivu onkoloških bolnikov. Vidim pa, da so aparature za novi Onkološki inštitut že dve leti in več zapkirane v raznih kleteh. Garancije so že večini opreme potekle. Sploh me ne zanima kateri politični stranki kdo pripada, ampak to, da se odgovorni ne zganjejo in Inštitut ne dokončajo.
Gospa dr.Marija Vegelj-Pirc je upokojena onkologinja, poznana tudi izven naših meja po svoji strokovnosti in čisto apolitična oseba.

Ja, ja poznamo veliko teh , ki se danes deklarirajo za apolitične osebe ! Eden takih je recimo neki stari profesor na PF, ki je danes siva emininca boja za človekove pravice, pred leti pa je bil soavtor SFRJ kazenske zakonodaje, ki je na "zakonit" način grobo kršila človekove pravice ! No, no:nonono:

Ga dr. Marija Vegelj- Pirc se danes še vedno obnaša kot AFŽejka, pa vse okoli nje, ker ji še danes ni jasno, da veljajo pač določeni postopki v fazi naročanja in izvajanja, razne pritožbe strank v postopku..... Je res da se vse skupaj dolgo vleče ! Ampak vprašanje je, zakal onkologija ne funkcionira vsaj 30 let, zakaj so bolniki v konjušnici obravnavani že 50 let. To je vprašanje !

Irina
17.03.2007, 09:26
No, meni se ni potrebno deklarirati za aplolitično osebo, ker to sem. Edina stranka, ki ji pripadam od malih nog je planinsko društvo, društvo je zame stranka. Priznavam vsakemu svoje dobro in si ga dovolim kritizirati, ne glede kateri stranki pripada. Mogoče me pa zato "ni marala in ne mara" nobena stranka.

Glej Ejvat, samo to sem hotela povedati, kakor je navedeno v tvojem odgovoru: ..... Je res, da se vse skupaj dolgo vleče !”

biz
19.03.2007, 07:54
Ja, ja poznamo veliko teh , ki se danes deklarirajo za apolitične osebe ! Eden takih je recimo neki stari profesor na PF, ki je danes siva emininca boja za človekove pravice, pred leti pa je bil soavtor SFRJ kazenske zakonodaje, ki je na "zakonit" način grobo kršila človekove pravice ! No, no:nonono:

Ga dr. Marija Vegelj- Pirc se danes še vedno obnaša kot AFŽejka, pa vse okoli nje, ker ji še danes ni jasno, da veljajo pač določeni postopki v fazi naročanja in izvajanja, razne pritožbe strank v postopku..... Je res da se vse skupaj dolgo vleče ! Ampak vprašanje je, zakal onkologija ne funkcionira vsaj 30 let, zakaj so bolniki v konjušnici obravnavani že 50 let. To je vprašanje !

Koliko se jaz stanja v zdravstvu pred 1991 spomnim na ortopeda nisem čakal več kot 12 mesecev pa še marsikaj drugega. Tako da tvoje posploševanje ne drži.
Največji problem pri izgradnji in opremljanju onkološkega instituta je v novo spoznani demokraciji, ko bi vsak rad imel največji kos od potice, na paciente pa ni razmišljal nihče. Če se zmislim samo postopka za operacijske mize, potem me kar strah, pa tudi zakompliciranega načina uvedbe novega zdravila na slovensko tržišće in na pretirano visoke cene za zdravstvene storitve v Sloveniji. Če pa prištejem še odnos nekaterih ljudi v zdravstvenih ustanovah do pacientov, pa me kar spreleti.
Oblastniki (sedanji in pretekli) se zavedajo nemoči prebivalcev proti administraciji v zdravstvu in jo spridoma izkoriščajo, čas bi bil da se prebivalci obrnemo proti njim in jim dokažemo da gre tudi drugače.

freya
19.03.2007, 13:26
irina, težko si bo nekdo, ki še ni bil v onkološkem inštitutu ali bil soočen z diagnozo, predstavljal kaj to pomeni.
Dejstvo pa je, da je nova stavba onkološkega inštituta na zunaj videti prazna ( je res??), da je stara konjušnica že pred desetletji dotrajala, naša vrla vlada pa se za zdravje državljanov ne zmeni.
kaj več o pobudi dr. Vegelj-Pirčeve tukaj klik (http://drmagnum.blog.siol.net/category/obolelim-za-rakom/)

Irina
19.03.2007, 15:12
Freya, hvala za ljubeznjivost. Iz pobude dr. Vegelj-Pirčeve sem si dovolila vzeti samo dva stavka, ki povesta vse. Vem, da onkološki bolniki niso edini sodržavljani, ki se zdravijo v nemogočih razmerah. Veliko je še prezrtih ljudi v naši domovini, ki živijo ali/in delajo v nemogočih razmerah. O raku in Onkološkem inštitutu se veliko govori, in upam lahko vsi skupaj, da se bodo stvari le premaknile napej.

Prepis:
Pričakujemo, da bodo naša prizadevanja podprli tudi tisti, ki so prisiljeni delati v nemogočih razmerah - tako zdravniki kot medicinske sestre in ostalo osebje. Želimo si, da bi nas podprli tudi vsi tisti, ki neposredno ne občutijo človeka nevrednih razmer na Onkološkem inštitutu, razumejo pa sočloveka, ki tega ne more več vzdržati. Če zadovoljivega odgovora ne bomo prejeli do petka, 16. aprila 2007, do 10.00 ure, vas bomo primorani na to resno opozoriti s protestom članov vseh društev, ki se bomo zbrali pred parlamentom.
Konec prepisa

Bom pa obenem (čeprav ne spada sem)vprašala kako je z dušnim zdravjem Slovencev in Slovenk. Porast samomorov,( 600 naših sodržavljanov se letno odloči za samomor) kaže, da smo v zelo slabi psihični kondiciji . Kakšne so možnosti pomoči in zdravljenja. Smo se vprašali, ali se bomo, ko jo bomo potrebovali sami. Da se ne bo ponovil Onkološki inštitut.

yamamoto
19.03.2007, 20:37

To vprašanje ni več vprašanje odkar so ga leta 2004 definitivno razčistile volitve. :)
Zdaj je vprašanje zakaj nova nomenklatura za svojo nesposobnost krivi ostanke preteklosti. :clown:
Pa še nekaj. Označiti pobudo za izboljšanje položaja onkoloških bolnikov kot politični boj za oblast, ni vredno kristjana, ki da kaj nase. :nonono:

paradox
19.03.2007, 22:27
...se ena popularna ideja o financiranju bolnisnic z druge strani oceana :D

http://www.cashforcancer.com/index2.html

...v nasem mestu/provinci so zelo popularne te loterije. Cena ticket-a je sicer malo zasoljenja ($100), ampak 'odds for winning' so najboljse med vsemi loterijami. Baje kupijo to loterijo tudi taksni, ki nikoli ne spilajo igre na sreco. Taksno financiranje bolnisnic je postalo se posebaj popularno kaksno desetletje+ nazaj, ko je proracun za zdravstvo s strani vlade tako drasticno padel, da so bile bolnice v hudih skripcih...in seveda bolniki in cakalne dobe ze skoraj v letih... :nonono:

Osebno sicer mislim, da je odgovornost drzave, da zagotovi soliden proracun za zdravstvo, a ce ni denarja in nobene druge opcije...v sili se 'pes muhe zre':clown:

Irina
20.03.2007, 00:31
Če ne gre drugače pa naj bo loterija. Vse je bolje kot nič. Gledati, cepetati, jamrati, kritizirati in nič storiti. Danes sta v nebo vpijoči nedograjena in nedokončana Pediatrična klinika in Onkološki inštiitut. Kaj bo jutri?

biz
20.03.2007, 08:15
Če ne gre drugače pa naj bo loterija. Vse je bolje kot nič. Gledati, cepetati, jamrati, kritizirati in nič storiti. Danes sta v nebo vpijoči nedograjena in nedokončana Pediatrična klinika in Onkološki inštiitut. Kaj bo jutri?

To je samo v Ljubljani, na porodnišnico v Murski so tudi čakali 4 leta preden so jo opremili kaj pa vse manjka na ostalih bolnišnicah in kako izgledajo pa se tudi nihče na ministrstvu ne vpraša.
Čakalne vrste pa se tudi krajšajo zato, ker nekateri umrejo preden pridejo na vrsto nekateri pa si ne morejo privoščiti bolniške, ker so drugače lahko na cesti, spet nekateri pa oddidejo raje v tujino na zdravljenje je ceneje in TAKOJ

DrOnyx
20.03.2007, 10:00
Nekje sem slišal, da je nekaj časa nazaj nekdo prišel na Onkologijo s pištolo, najprej nameril v neko medicinsko sestro, potem pa ustrelil v zrak.

elvis
21.03.2007, 20:19
Važno je, da bomo dali milijarde za neke brezvezne oklepnike, ki bodo tako ali tako stali v garažah ali pa se bodo debili z njimi prevažali po Afganistanu, medtem ko pošten državljan ob prihodu na Onkološko kliniko misli, da je prišel v neko bolnico v Transilvaniji v času Avstro-Ogrske...

biz
22.03.2007, 08:05
Važno je, da bomo dali milijarde za neke brezvezne oklepnike, ki bodo tako ali tako stali v garažah ali pa se bodo debili z njimi prevažali po Afganistanu, medtem ko pošten državljan ob prihodu na Onkološko kliniko misli, da je prišel v neko bolnico v Transilvaniji v času Avstro-Ogrske...

dejansko gledano tudi oklepnike potrebujemo, saj imamo z članstvom v NATO tudi obveze. Vprašljiv je način nakupa oklepnikov, ni pa sporen sam nakup le teh.
Bolj zaskrbljujoče pa je to da država ni našla proračunskega denarja za hitro in učinkovito urejanje bolnišnic na potreben standard in da je v zdravstvu bistveno preveč birokracije.

elvis
22.03.2007, 11:50
Verjemi mi, da jaz resnično ne potrebujem nobenih oklepnikov. Se mi zdijo potrata našega davkoplačevalskega denarja. Menim, da bi bilo veliko bolj pametno in koristno ta gromozanski denar investirati v naše zdravstvo, ki ga vsi potrebujemo. Ko vstopiš v Klinični cneter, ki je KAO naša elitna ustanova, že na vhodu dobiš občutek, da si v letu 1980, da ne govorim o tistih avstro-ogrskih klinikah okoli...

biz
22.03.2007, 17:17
Verjemi mi, da jaz resnično ne potrebujem nobenih oklepnikov. Se mi zdijo potrata našega davkoplačevalskega denarja. Menim, da bi bilo veliko bolj pametno in koristno ta gromozanski denar investirati v naše zdravstvo, ki ga vsi potrebujemo. Ko vstopiš v Klinični cneter, ki je KAO naša elitna ustanova, že na vhodu dobiš občutek, da si v letu 1980, da ne govorim o tistih avstro-ogrskih klinikah okoli...

Saj imaš prav dejansko gledano jih ne potrebuje isto tako kot vojsko in orožje nasploh, ampak na žalost je svet takšen da jih moraš imeti. Glede članstva v zvezi NATO pa moramo imeti nek določen standard tudi pri vojski, ne bi pa smela vojska biti tako daleč pred zdravstvom.
Sicer pa ni samo klinični center problem, cela vrsta bolnic in zdravstvenih ustanov izgleda kt iz časov Marije Terezije vključno z opremo in "inventarjem".

Irina
22.03.2007, 21:08
Nekje se je moralo začeti. Žalostno je to, da se je prav pri bolnikih obolelih za rakom. Očitno je, da je bila že sama napoved protesta dovolj, da so se nemudoma začele stvari premikati naprej. Verjetno si noben politik ne želi mimohoda bolnikov, pa ne iz človekoljubnih razlogov, ampak so se vsi, ki so odgovorni za to kalvarijo vstrašili svoje javnomnenjske podobe.

Bo potebena za Pediatrično in še kakšno kliniko, ali Zdravstveni dom enaka "grožnja", da se bodo odgovorni zganili.

yamamoto
22.03.2007, 21:20
Naši nomenklaturi postaja nerodno. :D
Samovšečna slikica podalpske idile se guba in izgublja sijaj.
Ob takem mimohodu obupancev tudi v EU ne bi mogli ostati ravnodušni. :angel:

Irina
12.12.2007, 20:27
Današnja oddaja Tarča, počasi razkriva kako so v desetih letih in danes milijoni in milijoni evrov namenjenih za izgradnjo in opremo OI izginjali in izginjajo v žepe vsem znanih direktorjev SCT& Co.

Mi pa tolčemo plat zvona, ker ni denarja za prepotrebno medicinsko opremo od ZD do UKC. Včasih se resno sprašujem, kateremu bolniku bo ob vsem tem prekipelo in se bo v trenutku stiske odločil vzeti zakon v svoje roke. Kar ne bo prav, bo pa mogoče zaleglo in zmanjšalo apetite nekaterih pohlepnežev. Tudi gospodu Zidarju se iztekajo dnevi in ni ga denarja s katerim bi si kupil mladost, čeprav si jo tako želi.

yamamoto
12.12.2007, 21:37
Po tem, kar sem danes še dodatno zvedel na Tarči, sem dokončno prepričan, da je premier v svoji bitki s tajkuni kot Don Kihot. :d Seveda, če ne blefira in je tista zgodba o podjetjih na Cipru resnična. :clown:
Enostavno, mafija je premočna, država pa totalno nesposobna. Toliko mešalcev megle na kupu še nisem videl. :mad: :nonono:
Ubogi bolniki, ubogo zdravstveno osebje in ubogi davkoplačevalci. Ni nam rešitve. :(

Irina
25.06.2008, 22:54
Ali se bo kdo zganil in gospoda Aljošo Rojca poslal na dolge, dolge počitnice, še prej pa razrešil funkcije direktorja OI?
Najprej so se arhivi bolnikov/bolnic "valjali" po tleh hodnikov stare stavbe D in sedaj očitno obstaja velika verjetnost, da se jih je na hitro znebil.
----------------------
Na onkološkem inštitutu izginil raziskovalni arhiv www.siol.net/slovenija/zdravje/2008/06/na_onkoloskem_institutu_izginil_raziskovalni_arhiv .aspx

Dalmatinec
26.06.2008, 06:36
Ne vem zakaj ne nogirajo tega Rojeca. Pa saj tip počne same pi*darije, že odkar je bil imenovan na mesto direktorja. Je sveta krava ali kaj?:mad:

yamamoto
04.07.2008, 22:12
Ne vem zakaj ne nogirajo tega Rojeca. Pa saj tip počne same pi*darije, že odkar je bil imenovan na mesto direktorja. Je sveta krava ali kaj?:mad:

Seveda je in to pripadnik velikega krdela, ki se pase povsod tam, kjer lahko dela dovolj veliko škodo. :(
V naši banana republiki lahko vsaka sveta krava počne kar se ji zahoče in za to nikoli ne odgovarja. No, z izjemo ene ali dveh, ki sta premieru stopili na žulj. :veryevil:

Irina
16.07.2008, 15:21
Gospod Rojec je pred časom odstopil (bil odstopljen) in za seboj pustil tudi dediščino, ki ne njemu ne OI ni ne v čast še manj v ponos. Žal se pri nas z odstopom "odrešiš" tudi vseh grehov. Zanimiva pravna praksa.

Za razrešitev spora glede dokumentacije je morala zadevo vzeti pod drobnogled gospa Pirc-Musar. Dosti žalostno, da je ugotovila tudi z zaslišanjem priče, da je 80% odstotkov raziskovalne dokumentacije prof.dr.Auerspergove uničene, kar je gospod Rojec vztrajno zanikal.

In na katerem novem delovnem mestu se bo gospod Rojec pojavil po zaključenem dopustu?

yamamoto
16.07.2008, 19:47
Mislim, da se je gospod Rojc izmuznil skozi šlampasto sito nesposobnih vladnih kadrovikov. Postaviti 36 letnika, ki zdravstva ni poznal niti s strani čakalniških hodnikov, za šefa kupu sivolasih doktorjev, je po moje, dejanje vredno največjih umotvorov sedanje vlade. :nonono:
Vse pač v stilu: Kaj nam pa kdo more. :(
Upam, da je tistim, ki so jih spravili na oblast, vsaj malo nerodno. :dontknow:

king16
17.07.2008, 11:25
Mislim, da se je gospod Rojc izmuznil skozi šlampasto sito nesposobnih vladnih kadrovikov. Postaviti 36 letnika, ki zdravstva ni poznal niti s strani čakalniških hodnikov, za šefa kupu sivolasih doktorjev, je po moje, dejanje vredno največjih umotvorov sedanje vlade. :nonono:
Vse pač v stilu: Kaj nam pa kdo more. :(
Upam, da je tistim, ki so jih spravili na oblast, vsaj malo nerodno. :dontknow:

Bravo za g. glavnega kadrovnika Grimsa.

king16
17.07.2008, 11:27
Gospod Rojec je pred časom odstopil (bil odstopljen) in za seboj pustil tudi dediščino, ki ne njemu ne OI ni ne v čast še manj v ponos. Žal se pri nas z odstopom "odrešiš" tudi vseh grehov. Zanimiva pravna praksa.

Za razrešitev spora glede dokumentacije je morala zadevo vzeti pod drobnogled gospa Pirc-Musar. Dosti žalostno, da je ugotovila tudi z zaslišanjem priče, da je 80% odstotkov raziskovalne dokumentacije prof.dr.Auerspergove uničene, kar je gospod Rojec vztrajno zanikal.

In na katerem novem delovnem mestu se bo gospod Rojec pojavil po zaključenem dopustu?

Škoda, ampak v tem primeru bi zaradi suma storitve kaznivega denja lahko špecialci opravili kakšno spektakularno aretacijo z lisicami. In seveda v prisotnosti novinarja in kamer RTV.

yamamoto
17.07.2008, 21:04
Škoda, ampak v tem primeru bi zaradi suma storitve kaznivega denja lahko špecialci opravili kakšno spektakularno aretacijo z lisicami. In seveda v prisotnosti novinarja in kamer RTV.

Hm, mislim, da je potrebno za tak stil aretacije stopiti na žulj samemu premierju. :angel:

Irina
17.07.2008, 22:13

Pravno formalno je "lastnik" dokomentacije OI. Torej bi moral IO vložiti kazensko ovadbo proti svojemu nekdanjemu direktorju. Verjetno se to ne bo zgodilo, oziroma bi se, če bi bil pritisk javnosti dovolj velik.

Premalo se zavedamo, da statistično v Sloveniji zboli za eno od oblik raka že vsak peti Slovenec/Slovenka. Skratka, redka je slovenska družina, ki se še ni srečala s tovrstno boleznijo, in žal se procent obolevnosti, zaradi načina življenja, vsako leto zvišuje. In vse več oboleva mladih ljudi, na višku svojih življenskih moči. Za uspešno zdravljenje katerekoli bolezni, so zelo pomembni zapisi predhodnih uspešnih ali neuspešnih zdravljenj. Samo nova zdravila nam ne bodo dala željenih rezultatov - življenja.

Spotoma.
Spektakularne aretacije so "de lux storitve" naše policije. Naročijo in izvajajo se lahko samo na željo VIP članov kluba.