Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : diktafon

dyamant
16.03.2007, 12:59
Kupujem diktafon, pa me zanima katere tehnične podatki so važni..

Je bolši on na kasete oziroma digitalni?

Hvala!

Karl
16.03.2007, 15:48
Poleg trgovin se tudi na bolha.com dobi rabljene diktafone različnih proizvajalcev in načinov zapisa. Pri sami izbiri pa je važno tudi to za kaj ga boš uporabljal. Če se odločiš za kasetnega, vzemi takega na MC kasete, odsvetujem na micro kasete, ker so dražje in po mojih izkušnjah imajo zelo slab zvok, celo za zahteve diktafona. Z malo pozanimanja in sreče se da najti tudi izredno poceni MC kasete, ki so dovolj kvalitetne za diktafon.

Dober namenski digitalni diktafon zna biti kar drag, sploh taki, ki omogočajo vstavitev spominskih kartic. Slišal pa sem, da se kot diktafon precej uporablja tudi IPOD. Kakšne so prednosti kasetnih pred digitalnimi in obratno verjetno že veš. Gre le za vprašanje dveh stvari, kako in kje misliš posnetke poslušati in v kolikor jih nameravaš arhivirati, v kakšni obliki. Pri kasetah bo za vnos v računalniški arhiv nedvomno potrebna A/D pretvorba, torej presnemavanje v realnem času. Pri digitalnih, ki imajo vgrajen spomin, bodi pozoren na to, koliko ur snemanja omogočajo in pri kakšni kakovosti snemanja. Za kaj več bo pa potrebno vedeti koliko si pripravljen zanj odšteti.

jozekuch
16.05.2009, 08:27
kupim diktafon na navadne kasete