Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Superge

DrOnyx
16.03.2007, 14:29
Zanima me, kako se da sanirat usmrajene superge? Obstaja kakšna čistilnica za usmrajene superge? Vržem stran? V pralni stroj?

mrjerry
16.03.2007, 14:55
Pralni stroj s polovicno kolicino praska in mehcalca, pa najnizja temperatura in centrifuga na minimum (ce je mozno, brez).

volunteer-ka
16.03.2007, 15:17
http://www.topshop.si/index.asp?pid=16039&tn=productview ce temu seveda verjames..

drugace pa se dobi sprey...

Soleil
16.03.2007, 16:19
Pralni stroj s polovicno kolicino praska in mehcalca, pa najnizja temperatura in centrifuga na minimum (ce je mozno, brez).

:approve: brez centrifuge, sicer ti znajo superge razbiti steklo na vratih stroja.

Katrin
16.03.2007, 21:06
A so to izkušnje? :D

freya
16.03.2007, 21:26
Jazjihi že dolgo centrifugiram.
sicer bodo fiziki pa strojniki tole lažje razložili...vendar zaradi velike centrifugalne sile superge "prilepi" superge na boben stroja in ni panike, da se razbije steklo med centrifugiranjem.
Sušimo na soncu ali pri radiatorju....življenjska doba superg se po večih pranjih sicer zmanjša.

DrOnyx
19.03.2007, 12:31
Naravnost čudovito. Pralni stroj, 40 stopinj, brez centrifuge. Opral vse superge, ki so bile pripravljene za uničenje. Ljudje delajo klasično napako, ko kupujejo vložke za v superge ali nekateri celo parfumirajo, kar da samo še hujši vonj.

Sedaj so superge kot novo in dišeče. :2thumbs:

Duh
19.03.2007, 12:56
khm...khm...jaz bi pa predlagal kar nov nakup ;)

ko se superge enkrat usmradijo ga skorajda ni vraga, ki bi bil sposoben ta smrad "nagnat" spet ven...pranje pomaga samo do prvega "švicanja" v teh supergah...tudi razni spreji pomagajo kratkorocno...vsaj po lastnih izkusnjah...

bilo je neko obdobje (kar dolgo nazaj), ko smo nekateri superge nosili na boso nogo...ma se zdaj se mi zagravza, ko se spomnim za nazaj...ko je superga enkrat zasmrdela, je blo konec...

zdaj imam trojne...ker jih dosti uporabljam, jih probam menjavat...tako, da se ima en par cajt v miru posusit :P
Nasplosno je pametno, d ase isto obutev ne nosi dan za dnem...

tak da...jaz bi jih na tvojem mestu kar proc vrgel :P...pa nove kupil, eheh

freya
19.03.2007, 13:31
Obstajajo osvežilni vložki za čevlje...ki se redno menjajo. Imajo jih v DM, so tanki, vpojni, rahlo odišavljeni in nemoteči..kot nalašč za v superge.

Mowgli
19.03.2007, 13:57
Obstaja tudi deo v špricu...

Domač recepti naših babic ne predvidevajo smrdljivih superg, bi pa mrbit gorgonzola pomagala :clown:

mrjerry
19.03.2007, 14:14
sicer bodo fiziki pa strojniki tole lažje razložili...vendar zaradi velike centrifugalne sile superge "prilepi" superge na boben stroja in ni panike, da se razbije steklo med centrifugiranjem.
Sušimo na soncu ali pri radiatorju....življenjska doba superg se po večih pranjih sicer zmanjša.

Cisto prav si povedala, ampak jaz jih vseeno ne centrifugiram. Za razliko od oblek je pri supergah pomembno, v katero smer so obrnjene. Ce se podplat dotika bobna, potem centrifugalna sila tisci vlago se globlje v podplat ;) .

Soleil
20.03.2007, 11:41

Ja saj imaš prav. Enkrat sem jih sicer dala v stroj in na začetku centrifuge, ko se suče še bolj počasi, so podplati tako razbijali po šipi, da sem zadevo samo ustavila in superge nesla sušit na balkon. :angel:

spartan
20.03.2007, 15:22
Zanima me, kako se da sanirat usmrajene superge? Obstaja kakšna čistilnica za usmrajene superge? Vržem stran? V pralni stroj?

...nekaj sem jih že opral v pralnem stroju; ampak brez praška in brez mehčalca.

Obstaja tudi pralni stroj, ki ima poseben program za pranje superg....imam ga v planu:blush:

Teo
20.03.2007, 16:45
copate je dobro dati pred pranjem v bombažno vrečko, da se ne zdrsajo med pranjem. visoka temperatura pa ni primerna za karakteristike gume.

nattka
20.03.2007, 20:33
copate je dobro dati pred pranjem v bombažno vrečko, da se ne zdrsajo med pranjem. visoka temperatura pa ni primerna za karakteristike gume.

:approve:

jaz jih zapnem kar v staro preobleko za poušter ...

buba švabe
22.03.2007, 10:39
Superg nikoli v pralni stroj! Prejšnje so se mi po enih dveh pranjih praktično razpadle. Na etiketi od tazadnjih, ki sem jih kupil, pa itak piše, da pranje v pralnem stroju ni dovoljeno. Glede odstranjevanja vonja, se da to rešit s kakšno snovjo (prahom), ki dobro na sebe veže vlago. Verjetno obstajajo specialni praški za to, čeprav v bistvu deluje že tudi navadna soda bikarbona (pecilni prašek po domače). Posipaš v supergo po uporabi, pustiš čez noč in odstraniš. Po parih "terapijah" gre vse ven... Baje...