Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Imate radi direktnost?

sončna
17.03.2007, 13:00
Mene pa zanima, če imate radi, da so do vas ljudje iskreni in direktni ali raje vidite, če vam servirajo stvari zavite v celofan?

Lep pozdravček...

nattka
17.03.2007, 13:37
z užitkom čakam odgovore določenih ...;)

Smaug
17.03.2007, 15:07
Zakaj se sploh odpira tema, ce ze v uvodnem postu postavis v primerjavo nekaj mocno pozitivnega in absolutno nasprotje le tega?
Lahko bi odprli temo "Ali rajsi vidite, da vas partner vara in laze ali da je iskren in monogamen"?
Z uzitkom cakam na odgovore dolocenih...

Nodika
17.03.2007, 15:35
Mene pa zanima, če imate radi, da so do vas ljudje iskreni in direktni ali raje vidite, če vam servirajo stvari zavite v celofan?

Lep pozdravček...

Kaj ima to veze s lj&sp?

Zame je največji rajc, ko me človek pogleda direktno v oči in mi pove kaj si misli. Brez ovinkarjenja, zavijanja z očmi, jecljanja, mencanja, pogledov v tla..
Najprej mi vzame sapo...pol me pa prime, da bi se slekla. :clown: :D
Resno. Taki ljudje me... ma obožujem jih. :approve: Sama sem enaka...kar pa verjamem, da zna bit, za tiste, ki drugač funkcionirajo, zlo nadležno.

chicken
18.03.2007, 14:39
ni lepšga od direktnosti:2thumbs: ne pa da ugibaš in bereš med vrsticami...;)

Katrin
18.03.2007, 15:11
Zakaj se sploh odpira tema, ce ze v uvodnem postu postavis v primerjavo nekaj mocno pozitivnega in absolutno nasprotje le tega?
Lahko bi odprli temo "Ali rajsi vidite, da vas partner vara in laze ali da je iskren in monogamen"?

Agree.

baby
18.03.2007, 15:33
meni je bl všeč direktnost kr takoj vem pr čem sm!! ;)

Trobentica*
19.03.2007, 12:44
ni lepšga od direktnosti:2thumbs: ne pa da ugibaš in bereš med vrsticami...;)

Se podpišem :2thumbs:

mrjerry
19.03.2007, 12:55
Jaz imam najrajsi da sploh nic ne rece ampak si takoj odpne zgornja dva gumba na bluzi in gre na kolena :P

Škrlatka
19.03.2007, 14:55

Lep pozdravček...

u ja, sem ze preveckrat fasala nazaj, zarad direktnosti:clown:

nattka
19.03.2007, 15:46
večina zadovoljno pritrjuje kako ima rada direktnost ... dokler človek kaj direktno ne reče ...

tudi na forumu je tako ...;)

maestro II.
19.03.2007, 16:31
Direktni ljudje so malo bolj razviti kot neandertalci. V civilizaciji so čisto druga pravila..:shy:

maestro II.
19.03.2007, 16:31
večina zadovoljno pritrjuje kako ima rada direktnost ... dokler človek kaj direktno ne reče ...

:approve:

genius7
19.03.2007, 19:19
Če mi kdo kaj omeni, potem hočem da mi to pove do konca, ker drugače lahko pomislim na kaj napačnega.
Po drugi strani pa boljše, da mi nič ne omeni, če je preveč kruto.

Tako, da imam po eni strani rad direktnost po druči pač ne.

snežko
19.03.2007, 21:09
Jaz imam najrajsi da sploh nic ne rece ampak si takoj odpne zgornja dva gumba na bluzi in gre na kolena :P

:) o ja, saška...

popka
19.03.2007, 21:21
jest mam pa rada vse lepo v celofančka zavito pa z mašnco na vrhu k sm pač bl nežna dušca, ane:blush:

paradox
19.03.2007, 23:07
jest mam pa rada vse lepo v celofančka zavito pa z mašnco na vrhu k sm pač bl nežna dušca, ane:blush:...a vedno skarjice sabo nosis :P :D ;)

paradox
19.03.2007, 23:16
... mislim, da je treba biti v zivljenju najveckrat obziren, ce noces prizadeti ljudi po nepotrebnem. Kar seveda ni vedno lahko...lazje je prej odpreti usta in sele potem vkljuciti svoj 'nudelc'...ampak to ni reakcija s katero naj bi se clovek postavljal:veryevil:

mrjerry
20.03.2007, 07:23
:) o ja, saška...

saska menda ne gre na kolena, ampak moras ti stopit na prucko ;)

Irina
21.03.2007, 01:05

Sončna, brez zamere, tudi mene zanima tvoj odgovor na gornje vprašanje? Sploh, če se navežem na temo: Avantura s sodelavcem.......

Škrlatka
22.03.2007, 20:23

vidis pa bi lahk spet odprli novo temo kje je meja za iskrenost?;) ker ce mene nekdo posilja v p, m. pa me sklicuje za k. pol to ni iskrenost;)
ker se da vse na lep nacin povedat;)

nattka
23.03.2007, 07:04
vidis pa bi lahk spet odprli novo temo kje je meja za iskrenost?;) ker ce mene nekdo posilja v p, m. pa me sklicuje za k. pol to ni iskrenost;)

vulgarnost ni direktnost, vsaj zame ne ...
bolj sem imela v mislih tisto, ko nekdo vpraša: kaj pa ti misliš ... in ko povem kaj mislim, dvigne nos ...

in ja, res se da vse na lep način povedat ...
a povej mi ... a je lep način samo če se strinjam z nekom, če se ne, a potem pa sem šla čez mejo iskrenosti ...

namreč, zdravo samozavesten človek športno prenese tudi tista mnenja, s katerimi se ne strinja ... temu smo včasih rekli zrelost ...

mrjerry
23.03.2007, 07:10

Med direktnostjo, diskretnostjo in nesramnostjo je ful razlike.
Nacin, kako nekaj poves, pa je stvar izbire sporocevalca. Tudi skozi nacin kapljajo informacije o njegovih mislih. Res je, da se da vse na lep nacin povedat, ni pa treba vedno vsega na lep nacin povedat ;)

petra1234
25.03.2007, 13:10
jz pa pravim d če bi si usi vedno use po resnic povedal točno tak k mislimo bi itak usi skoz bli skregani pa užaljeni.....

Škrlatka
25.03.2007, 20:49
vulgarnost ni direktnost, vsaj zame ne ...
bolj sem imela v mislih tisto, ko nekdo vpraša: kaj pa ti misliš ... in ko povem kaj mislim, dvigne nos ...

in ja, res se da vse na lep način povedat ...
a povej mi ... a je lep način samo če se strinjam z nekom, če se ne, a potem pa sem šla čez mejo iskrenosti ...

namreč, zdravo samozavesten človek športno prenese tudi tista mnenja, s katerimi se ne strinja ... temu smo včasih rekli zrelost ...
absulotno se strinjam,
ni nujno da se strinjas z vsakim saj se noben ne more z vsakim, ce se ;)igra vsaj po moje, in jaz raje imam da mi direkt nekdo pove kot pa da za mojim hrbtom obrekuje, sam je pa res vcasih mormo vedet kje so moje;)

snežko
26.03.2007, 20:51
saska menda ne gre na kolena, ampak moras ti stopit na prucko ;)

:) ??? - pručko rab mrbit edin ona - kje bl male sorte... drgač gre pa vsaka na kolena...tut saška...

mrjerry
27.03.2007, 13:27
ampak tolk majhna pa po mojem spet ni... :shy:

Njuška Trap
27.03.2007, 15:37
... mislim, da je treba biti v zivljenju najveckrat obziren, ce noces prizadeti ljudi po nepotrebnem. Kar seveda ni vedno lahko...lazje je prej odpreti usta in sele potem vkljuciti svoj 'nudelc'...ampak to ni reakcija s katero naj bi se clovek postavljal:veryevil:
Eno je biti neposreden in iskren, druga pa te iste lastnosti nadomeščati z nesramnostjo.

Še najrajši vidim, da mi ljudje povejo naravnost, pa naj gre za kar koli. Tudi, če bom najprej šokirana, bom slej ko prej dojela in sprejela. Zamer tako ali tako ne kuham, če me že kdo res prizadane (namerno, that is), pač odrežem, ker nespoštovanja v odnosih pa ne sprejmem.

Me pa znervira, če nekdo v tri krasne trobi, kako rad ima iskrenost in kako ne prenese hinavcev, potem pa je najbolj užaljen, ko mu poveš, kar mu gre (pa recimo ne gre za škodoželjnost, nesramnost, zatiranje ipd.).

Sama se držim tega, da morajo biti moji odnosi razčiščeni, da vsi vpleteni vemo, kje smo, kje so meje, pa čeprav zaradi tega mogoče izgubim par potencialnih "prijateljev", ali pa grem komu na živce. Idealno sredstvo za čisto vest, pristne odnose in selekcijo.

anarchy
28.03.2007, 13:36

Lep pozdravček...
Ja morajo biti cimbolj iskreni, vcasih tudi direktni, razen, ce resnica prevec ne boli, dolocenih stvari se pac ne govori in to je spostovanja vredno, najbolj pa sovrazim, ko folk govori stvari o tebi, ko te ni z namenom, da te osmesi, da se ostali smejijo, itd.... Res po nepotrebnem in tak clovek ni vreden spostovanja.

anarchy
28.03.2007, 13:39

Ja, niti niso vsi spobni rect nekaj direktno in zato jih je treba prav tako spostovati, saj smo vsi drugacni. Se posebej je problem, kadar treba koncati kaksno zvezo, kaj mislite, da je lahko reci, konec je? Ce nimas socutja je res lahko, cene je pa zelo tezko, pac pocasi brez besed se izve, kaksna je situacija in se konca.

Lencka
28.03.2007, 13:59
Zame mora bit vse zavito v celofan in z mašnico zavezano... :D s to opombo seveda, da je jedro noter še lepše kot celofan, v katerega je zavito :D :D :D

Ja, odkritost... že, že, samo vprašanje, če je to res vedno boljša izbira, ravno zato, ker pogosto mislimo, da obstajata samo možnosti a) prikrivanje, laganje, zakrivanje, neiskrenost in b) iskrenost in direktnost, in pri tem pogosto pozabimo, da bi lahko bili tudi iskreni, pa bi lahko vendarle malo bolj pazili, kako to našo iskrenost "serviramo". Seveda nas verjetno večina (ne pa vsi) želi, da so drugi z nami iskreni. Seveda želimo, da nam povedo resnico, in vse tako lepo po spisku... vprašanje pa je, ali ne bi bil svet prijetnejši, če bi se naučili biti iskreni in odkriti, pa kljub temu skušati biti prijazen drug do drugega. Nekomu se da svoje iskreno mnenje podati na več različnih načinov. In problem je, če obstaja prijazen način samo v "hinavski varianti", nesramen način pa je edina možnost za odkritost. Sama v to ne verjamem - in tega se skušam tudi držati. Vsaj običajno ;) :D

Pa tudi tako je - eno so načela, drugo pa realne situacije. In včasih se bom, kljub načelni iskrenosti, potrudila, da bom nekaj, za kar vem, da bo nekoga prizadelo (pa recimo, da tega ne želim), podala tako, da bo še najbolje... četudi bo novica morda ista, bo razlika v podajanju le-te. In ta razlika ni nujno v hinavstvu. Vsaj zame ne. Tudi ljudje, ki se lahko na veliko proglašajo za neposredne, brez dlake na jeziku, "povem kar mislim" ipd., so pogosto vse prej kot to - gre le za drugo obliko fasade. In, kot je že tu nekje zapisano, in s čimer se strinjam - dostikrat je to tudi izgovor za tisti "mislim po tem, ko že rečem". Tudi to ni iskrenost.

Tako da, vsaj zame, temeljna dihotomija ni med iskrenostjo in celofanom, temveč resnico in lažjo. Izbira spet ni 100%... pa tudi, če bi bila: resnica se lahko poda na različne načine - v celofanu ali brez njega. In ena temeljnih veščin medosebnih odnosov je v tem, da se učiš ocenjevati, kdaj je čas za celofan in kdaj ne.

anarchy
28.03.2007, 22:36
[QUOTE=Lencka;1176363]Zame mora bit vse zavito v celofan in z mašnico zavezano... :D s to opombo seveda, da je jedro noter še lepše kot celofan, v katerega je zavito :D :D :D

Ja, odkritost... že, že, samo vprašanje, če je to res vedno boljša izbira, ravno zato, ker pogosto mislimo, da obstajata samo možnosti a) prikrivanje, laganje, zakrivanje, neiskrenost in b) iskrenost in direktnost, in pri tem pogosto pozabimo, da bi lahko bili tudi iskreni, pa bi lahko vendarle malo bolj pazili, kako to našo iskrenost "serviramo". Seveda nas verjetno večina (ne pa vsi) želi, da so drugi z nami iskreni. Seveda želimo, da nam povedo resnico, in vse tako lepo po spisku... vprašanje pa je, ali ne bi bil svet prijetnejši, če bi se naučili biti iskreni in odkriti, pa kljub temu skušati biti prijazen drug do drugega. Nekomu se da svoje iskreno mnenje podati na več različnih načinov. In problem je, če obstaja prijazen način samo v "hinavski varianti", nesramen način pa je edina možnost za odkritost. Sama v to ne verjamem - in tega se skušam tudi držati. Vsaj običajno ;) :D
QUOTE]

Ja ma res, saj vemo, da resnica dostikrat boli, tko, da vcasih, ce smo iskreni, moramo znati to povedati na lep nacin. Zakaj bi mogli reci nekaj na tak nacin, da se nekoga prizadene, ce se lahko rece tudi na drug nacin.
Lagati tudi ni lepo in zmeraj se uci otroke da ne lazejo, ceprav sami lazejo na veliko, mislim, samo treba vedeti, kdaj se lahko rece kaksno laz, vcasih res nima smisla biti iskren in govoriti resnice, ce bo to nekoga prizadelo, saj vsakdo rece, da hoce slisati resnico, ceprav v sebi noce slisati slabih stvari, torej lahko ga zadovoljite, da mu recete kaksno laz, razen, ce res hoce izvesti resnico..