Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakaj se siol niti enmalo ne potrudi?

_luke_
18.03.2007, 18:08
Sem eden od uporabnikov siolovega klicnega interneta (56,5kb/s), povezava nej bi bla taka pa je še slabša!
Vezan sem na pošto Prem 6250, ki je stara in nezmožna za priključitev ADSL funkcije...zbirali smo podpise, oddajali poizvedbe...prazne obljube. Velik del ilirskobistriške regije je brez ADSL-a a se nič ne zgodi!
Zanima me kaj je potrebno narest da bi vsaj začeli z delom na centrali?

L:censored:

Senitel
18.03.2007, 21:35
Uf... To so pa taki don kihotovski boji s Telekomom (Siol s tem nima nič veze, oziroma jo bo kmalu imel še manj)... Po pravici povedano ne vem kako bi se Telekom kam premaknilo, s podpisi ne prideš tako daleč, razen če jih zbereš kakšne 100 (in v tem primeru imaš precej gotovo že tako ali tako možnost xDSL).
Načeloma pri Telekomu vse traja ekstremno dolgo. V mojem primeru ti lahko povem, da jim morim že leta (pa ne samo jaz in tudi podpise smo že zbirali in jih zbrali kar nekaj)... Pa v bistvu izgleda da bom prej končal srednjo šolo, faks in se spakiral iz države, kot se bo Telekom kam premakni. :dontknow:

T-a-d-e-j
19.03.2007, 09:24
Pritisni še na vaške občinarje in veljake da zagotovijo prostor za centralo in služnosti za optični kabel med centralami. Ko bo to urejeno pa računaj na še kako leto vsaj:).

Senitel
19.03.2007, 09:56
Pri nas ima Telekom že 16 let v najemu prostor za centralo, lani junija so optični kabel vpihnili. O centrali pa še vedno ne duha ne sluha. Glede na to, da Siol še vedno ničesar ne ve, da bi bilo v našem kraju kaj planiranega in da Telekom samo prestavlja vse skupaj iz meseca v mesec bom srečen, če bo centrala postavljena še letos. :nonono:

miran74
19.03.2007, 15:39
Sem eden od uporabnikov siolovega klicnega interneta (56,5kb/s), povezava nej bi bla taka pa je še slabša!
Vezan sem na pošto Prem 6250, ki je stara in nezmožna za priključitev ADSL funkcije...zbirali smo podpise, oddajali poizvedbe...prazne obljube. Velik del ilirskobistriške regije je brez ADSL-a a se nič ne zgodi!

Jaz na tvojem mestu ne bi več uporabljal siolovega klicnega dostopa ker je prepočasen in drag, bolje je za ta čas ko ni možen ADSL, da uporabljaš mobitelovo GPRS/UMTS povezavo če je signal na voljo je hitrejša in cenejša in mislim da dobiš za nekje 20€ 1GB zakupljenih podatkov za filme lih ni dol za vlečt mp3 jev pa lahko kar nekaj dol potegneš.GPRS povezava bo v kratkem nadgrajena na hitrosti 80Kbit EDGE ima 256Kbit če pa je na voljo UMTS/HSDPA signal pa bo v kratkem hitrost 3,6Mbit kar je veliko več kot pa siolov klicni dostop.
Jaz bi na tvojem mestu naredil tako one bi vse skupaj poslal ..... telefonski priključek pa bi le obdržal, da ko bo na voljo ADSL ne bi imel problemov.
Tako bi treba naredit in ko bi videli da jim naročniki odhajajo se mogoče bi kaj premaknilo dokler pa oni imajo naročnike se jim je..... za posodobitve.

Budboy
19.03.2007, 17:13
Maš pa še opcijo preko satelita....
pred leti ko še ni bilo adslja je frend kupil kartico za PC se povezal preko reciverja, preko satelitske in mel 2M DL.
UL pa preko pstnja.
Kartica za pc je bla kr draga....Naročnina pa letna okoli 30 kart...

rda
19.03.2007, 19:34
Mislim da satelit dan danes več ni aktualen (zaradi GPRS in podobnih zadev). Svoj čas (ko še nisem imel ADSL) sem imel GPRS unlimited preko Simobila (neomejen prenos podatkov za 8k SIT mesečno). In ne boš verjel....tu in tam sem tudi kak film dol potegno preko tistega :) (sicer je trajalo...ampak je tako bil fiksni strošek)

grega74
21.03.2007, 22:28
Ne boš verjel, ampak Simobil je imel samo napisamo unlimited.
V resnici je bilo pa 5 al pa 10 GB.

Pri mobitelu so se vsi podatkovni paketi podvojili glede na velikost zakupljenih podatkov.
Kot je že nekdo napisal 5 GB za 20€, pa 10 GB za okoli 40€.
Če pa še imaš UMTS signal, si pa zmagal.
Če si v Ilirski Bistrici, potem verjetno je.

Po mojem bojo tudi naši mobilni operaterji kmalu šli na PRAVI unlimited, tako kot je že v nekaterih državah.

pol pa še HSPDA, pa bo treba tudi nam, ki imamo xDSL malo premisliti, kaj je boljše.
Pošebej še zaradi tega, ker mobilni prenos podatkov ni omejen na lokacijo.

faca5
22.03.2007, 08:49
1. (Če se smem malo pohecati) V vašem kraju ne živi nobeden od Telekoma oz. SiOL-a. :)
2. Naj poskuša vaš župan zadevo urediti z podpisi večino krajanov!

ADSL deluje na približno 4 km.
Mogoče je potrebno le malo več volje pri tem in nekaj ljudi, ki bi se zagrelo, da bi si priborili ADSL (najboljše da koga poznate, da bi šel vam na roko).

storz
24.03.2007, 09:55

Če infrastruktura to ne omogoča, je nekoliko težje ureja izgradnjo novega dslama. Priporočam, da se obnete na Telekom Slovenije - sektor za načrtovanje omrežja, in probate tam nekoga dobiti na telefon da vam kaj več pove. Če ste jih že kontaktiral, potem lahko še meni sporočite podatke (kam ste poslali, kolik opodpisov....) na PM pa da malo povprašam kako kaže za to centralo.

lp,
storz

tspider
12.05.2007, 18:03
Pozdrav,
Pri nas je ista scena. Ko klices na telekom, prvic sem klical pred dvema letoma, so rekli da bo lansko leto postavljeno, in se vedno ni nic. Lani sem klical so rekli da bo letos. Nazadnje sem klical en mesec nazaj, in so rekli da bo druga polovica leta 2007 100%. Vendar ne verjamem, ker morajo namrec vleci nove kable in posodobiti centralo. NAsa centrala je Orehek, zivim pa na Ravnem pri Cerknem. Ce lahka kak admin kaj pove, ce ve kaj se da v zvezi z naso centralo kaj narediti. Ce je v nacrtu ali ni. Na telekomu so mi rekli da naj poklicem letos maja, da mi povedo az celo leto nacrt. Bom poklical, ce nas nebo na seznamu za posodobitev centrale grem v tole akcijo:
http://www.wlan-sat.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=31598#31598
Ce se najde ene 3-4 ljudi prides cenovno kr kul skozi, in se adsl imas :)
lp

Senitel
12.05.2007, 19:56
Ja to je pa Telekom v vsej svoji lepoti... Oni bodo vse zrihtal naslednje leto, ali pa naslednji mesec. Realno gledano pa zrihtajo, ko se jim sprdne. :censored:

drnovurb
21.05.2007, 17:47
Ker jim noben zakon tega ne narekuje :d