Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

chaser
23.03.2007, 18:38
Tole temo odpiram z razlogom, da bomo o končno izdanem Stalker-ju debatirali v uradni temi namenjeni končni inačici. Ravno sem testiral streljačino, ki smo jo čakali približno šest let in jo končno dočakali pred nekaj dnevi. Ker sem ves nestrpen ob namestitvi prezrl minimalne zahteve in s tem zahtevo page datoteke, sem že pred zagonom igre naletel na prvi error. Ok, moja napaka, čeprav ne vem čemu je bil tekst v švabščini. Zdaj pa k špilu. - S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl je nepozaben prvoosebni spektakel brez primerjave, z naravnost bizarno zgodbo, katera zna v prihodnjih letih doživeti celo ekranizacijo. Zaenkrat sem igro bolj na hitro testiral, tako da kakšnih bolj obširnih kritik ne morem dajati. Je pa špil iz tehnološkega stališča precej na nivoju, čeprav smo bili ob beta verziji malce skeptični. Grafika morda ni ravno na ravni Fear-a, je pa več kot zadovoljiva. Ima pa spet malce slabšo lastnost, namreč pogon se mi ne zdi ne vem kako odlično optimiziran, kot so to kazale beta verzije. Je pa res, da so področja ogromna, kar ima svojo ceno (tako kot pri sličnem Boiling Pointu), a k sreči je ogromno grafičnih nastavitev s katerimi se da zadevo do neke mere prilagoditi. Kaj več pa ne bom zgubljal besed, kot je to v moji navadi, temveč bom čas namenil Stalker-ju, ki je kratko in jedrnato podroben, zabaven in spektakularen. Must have za vse privržence prvoosebnih streljank, če pokažete malce spoštovanja do razvijalcev in nabavite original, ki je na voljo za približno 43 evrov pa tudi ne bo ne vem kakšne škode.

http://a248.e.akamai.net/f/248/5462/2h/images.gamezone.com/screens/21/2/43/s21243_pc_47.jpg

DrOnyx
29.03.2007, 15:34
Prosim ne omenjaj Boiling Point. Če je STALKER približno podoben temu zmazku, potem NE HVALA.

Na spletni strani METACRITIC (http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/stalkershadowofchernobyl) mu kaže sicer dobro. Jaz upam, da je vsaj za silo podoben HL2.

chaser
30.03.2007, 17:50
Podoben je zgolj kar se tiče principa igranja, pa še to bolj okvirno. Sicer pa neprimerno manj hroščat.

chaser
31.03.2007, 19:03
Ok, da se mal razpišem. Zadevo sem ravnokar končal in sicer tako, da se poba dotakne monolita in si zaželi, da bi vse to izginilo. Vse lepo in prav, poba se nenadoma znajde v čudovitem kraju, kjer je vse tako kot je bilo nekoč. Le njegove oči niso takšne, kakršne bi morale biti. S tem so GSC-jevci kot kaže želeli predstaviti, da se je poba uštel in je tudi sam doživel zombifikacijo. Nič ne de, tale konec je zelo odprt in je stvar lastne interpretacije. Za špil sem porabil približno 15 ur, z 216-timi končanimi questi (če ne štejem zadnje misije). Med svojo odisejo sem pobral za okoli dva ducata orožij, vse od rocket launcherja do takšnih in drugačnih jurišnih pušk. Od nuklearke sem pričakoval več, saj ne da bi bila slabo narejena, je pač precej zapostavljena, vsaj tak občutek sem dobil. Pripjat je narejen zelo impresivno (in zelo linearno :) ). Tja do Bara Zalezovalec ostaja nelinearen, ko pa se enkrat z zadano misijo odpravimo proti Pripjatu in vrhuncu špila (jedrski elektrarni) se zadeva prelevi v klasično nažigačino, kar sploh ni slabo, da ne bo pomote. Ni špil, ki bi ugajal vsem. Mene osebno je zelo pozitivno presenetil, če odmislim neprepričljivo umetno pamet, hrošče v prvotni različici in dejstvo, da smo od zgodbe pričakovali več. Je eden od tistih špilov, ki postavi zgodbo na stran in jo želi servirati s samim igranjem in doživljanju srhljivih dogodkov v okolici Černobila. In je eden od tistih špilov, ki se s fascinantno izdelanimi avtentičnimi prizorišči igralcu vtisne v spomin.
Zdaj pa ponovno skozi igro z zadnjo verzijo.

http://a248.e.akamai.net/f/248/5462/2h/images.gamezone.com/screens/21/2/43/s21243_pc_74.jpg

_Es_
23.06.2007, 18:12
Pred kratkim sem kupil streljačino STALKER (45€, ti majku!). Pregledal sem sistemske zahteve in videl, da na mojem PCju to more it normalno na vsaj medium nastavitvah. Moj PC poganja
Intel Core2Duo E6300 (1,86GHz)
1GB RAM
Sapphire Radeon X1900GT (http://www.ceneje.si/sapphire-graficna-kartica-ati-radeon-x1900gt-256mb-gddr3-pci-e-vivo-dvi)
Priporočena konfiguracija na škatli je:
Intel e6300 ali močnejši
1gb ram ali več
grafa z 256mb ram (moja ma točno tolk)

Igra je igralna le ob nagnusni sliki. Lahko zvišam katerokoli nastavitev, tudi zelo neključno, pa bo FPS padlo pod 30. To se mi zdi zelo čudno, saj lahko poganjam nekatere grafično močne igre, kot so F.E.AR., Oblivion, HL2:Episode 1brez problemov (50-60 FPS na precej visokih nastavitvah)

Hvala za odgovore :D

chaser
24.06.2007, 10:02
Sem že slišal o raznih takih problemih. Poskusi z najnovejšim patchom.

$ 4 |\| |) |2 0
24.06.2007, 13:16
a bi ta igrca delala na
2400mhz+
512ram
120gb
radeon 9550 SE 128mb
use na low?

drgac pa so mi delale tut fear,quake4....

chaser
24.06.2007, 13:31
S statičnim osvetljevanjem na low nastavitvah, morda. Predvsem grafična utegne povzročati nekaj težav z delovanjem (še enkrat toliko rama bi bilo prav tako toplo priporočeno).

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
Microsoft Windows XP (Service Pack 2)/Microsoft Windows 2000 SP4
Intel Pentium 4 2 Ghz/AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB available hard drive space
128 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 5700/ATI Radeon 9600
DirectX 9 compatible sound card
LAN/ Internet connection with Cable/DSL speeds for multiplayer
Keyboard, Mouse.
RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Intel Core 2 Duo E6400/AMD Athlon 64 X2 4200+
1 GB RAM or better
256 MB DirectX 9c compatible card/ nVIDIA GeForce 7900/ ATI Radeon X1850.

$ 4 |\| |) |2 0
25.06.2007, 09:06
bah..........
bom probau demica ce bo delal, bom kupu org.
a je sploh demo?

_Es_
25.06.2007, 11:15
:nonono: Vsaka igra ma demo

Upam da bo patch delal :d

chaser
25.06.2007, 12:37
bah..........
bom probau demica ce bo delal, bom kupu org.
a je sploh demo?
Ne, ni dema.

_Es_
25.06.2007, 14:05
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Neverjetno. Ko bi lahko preizkusil demo, bi bil ne kupil te nategovačine. Ali patchi sploh čemu koristijo? Reinštaliram špil, dodam oba patcha in stvar je ista. Uzela mi magla 45€. :censored:

chaser
25.06.2007, 15:04
Na kakšnih nastavitvah si poskusil poganjat tole? Mal se poigraj z nastavitvami in updajtaj driverje za grafo.

_Es_
25.06.2007, 20:50
Driverji - ne
Nastavitve - da

Ugotovil sem, da v nepatchani verziji noče sprejet nastavitve za gostoto trave in kvaliteto le-te. Ko sem nainštaliral patch sem travo nastavil na minimum pa je stvar delovala

Zakon špil :2thumbs:2

chaser
30.06.2007, 09:23
Določene nastavitve lahko spremeniš le, če imaš senčenje nastavljeno na višje kot statično (tako je pri meni glede senc na zadnji verziji). No, važno da stvar funkcionira.

Odeen
01.07.2007, 12:40
..., z naravnost bizarno zgodbo, katera zna v prihodnjih letih doživeti celo ekranizacijo.

BtW, zgodba je že bila "ekranizirana", http://www.imdb.com/title/tt0079944/, in je po knjigi "Piknik ob robu ceste" (1972) avtorja Borisa Strugatskega.

In ja je demo, in sicer na enem švabskem situ (demo je v angleščini) tukile:
http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_24653017.html

strašljivka
01.07.2007, 19:52
a bi ta igrca delala na
2400mhz+
512ram
120gb
radeon 9550 SE 128mb
use na low?

drgac pa so mi delale tut fear,quake4....

nope. meni je ob večjih "akcijah" na low-ih delala tko tko (vsaj zadnji boji) na istem 2400+, na isti grafi a 256 rama in skupaj 1 giga rama mašine.... se mi zdi da je to minimum od minimuma....

chaser
03.07.2007, 09:11
BtW, zgodba je že bila "ekranizirana", http://www.imdb.com/title/tt0079944/, in je po knjigi "Piknik ob robu ceste" (1972) avtorja Borisa Strugatskega.
Vem, sem tole naročil pred kakšnim tednom na Amazonu.:) Je pa zanimivo, da sem na spletki od razvijalcev bral kako so GSC-jevci zatrjevali, da špil vse prej kot temelji na Tarkovskijovem filmu ter da so vse "podobnosti" zgolj naključne. Yeah right.;) Tistle demo je pa zgolj mp, ki na kvalitetnejših nastavitvah dela neprimerno bolje kot singleplayer.

_Es_
21.07.2007, 15:44
Help mates!

Zdaj, ko mi igra gre, sem jo začel zares igrati. Vendar preprosto ne vem ne kam ne kod. Prišel sem namreč do podzemnega laboratorija in vzel drugi del dokumentov, ki jih je zahteval "barkeep". Uničil sem pyrogeista in slišal, da bi prostor naj zasedla vojska. Nato sem šel skozi ista vrata kot sem prišel. Na moji levi so zablokirana vrata, ki ob aktiviranju enih parkrat "tresnejo", vendar se ne odprejo. Lahko grem še levo gor ob prostoru s pyrogeistom, vendar tudi tam naletim na slepo ulico. :(

http://guidesmedia.ign.com/guides/480467/images/darkvalley_005.jpg

Anyone? :D

chaser
21.07.2007, 17:00
Ti skozi tole sem se prebil ne da bi vedel kako. Čakal sem in čakal, se sprehajal gor dol in spet gor, streljal vse možne predmete in naenkrat so vrata eksplodirala (ali pa jih je uničil monstrum, se niti ne spomnim) in lahko sem napredoval.

_Es_
23.07.2007, 10:24
Heh sem že skozi :-D

Fora je bla v tem, da sem nekako prišel do sobe iz narobne strani in sploh nisem ubil pseudogianta. Malo sem polutal po laboratoriju pa je blo :D

nejcvajda
03.08.2007, 16:51
a je v tej igri tud kaj fantazije???:2thumbs:

nejcvajda
03.08.2007, 16:52
pa še to...a (vse) DEMO igrice majo enake zahteve(razen seveda trdega diska) kot org špil???:2thumbs:

chaser
03.08.2007, 18:25
a je v tej igri tud kaj fantazije???:2thumbs:
Seveda.

pa še to...a (vse) DEMO igrice majo enake zahteve(razen seveda trdega diska) kot org špil???:2thumbs:
Načeloma razvijalci objavijo zahteve, ki nekako ustrezajo tako za celo verzijo kot demo. Če demo funkcionira naj bi načeloma tudi končna inačica, a tako ni z vsemi špili. Zlasti če je demo objavljen več časa pred originalom in je bilo potlej še kaj dela na grafičnem pogonu itd. Prav tako lahko pride do razlik z večigralskimi demo različicami in končnim enoigralstvom.

chaser
24.08.2007, 13:54
Joj, saj sem šele zdajle porajtu, da je pod vpisom v startu aplikacija za unlockanje bonusov. Pa na žalost menda unlocka le dve dodatni mp mapi, vsaj s kodama pseudodog in snork.

schranzmen
25.08.2007, 18:31
igrico igram že lep caš in je zelo dobra zdaj sm pa prišel do problema. pri levelu ko moreš vzeti od ghosta dukomente nemorem priti iz laboratorija. prišel sm do dvigala zdaj pa nevem kako dalje. pa lojtrah mi pa neče it gor. če je že kdo rešu ta level ga lepo prosim če mi pove kaj morem narediti:lala:
lp :dontknow:

chaser
25.08.2007, 19:11
Daj screenshot prilepi, da si osvežim spomin.

_Es_
25.08.2007, 22:02
Em... sori da malo zavijem stran od trenutnega topica :-D

SPOILER :P

Nekdo je objavil konec igre, v katerem igralec sam postane zombificiran. To ni edini konec, igra jih ima 7 (5 "fake" koncev in 2 "prava"). Samo za info

"Fake" Endings

If the player decides not to get the decoder from the hotel in Pripyat and pursue the Find Strelok quest, he will have five different endings instead. He will run through Pripyat and the Sarcophagus much faster as the quest is shorter. Upon reaching the Sarcophagus, the player will find the Monolith a short while in. Upon reaching the Monolith you will be given five endings based on several key factors. They are as follows:

1. If the player kills both the Duty and Freedom leaders, he wishes I want to rule the world. The Monolith will then absorb his soul and he will become part of it.

2. If the player has over 50000 RU, he wishes I want to be rich. A small bolt will drop from the roof, but the Marked One sees it as a coin. Soon after, hundreds of these start falling until a massive section of the roof collapses upon him, leaving only his hand reaching out the rubble, holding a bolt.

3. If the player has a terrible reputation, he wishes Humanity is corrupt, it must be controlled. He soon after begins seeing flashbacks and memories of the terrible things humanity has committed, including nuclear warheads, twisted experiments and war. After these flashbacks end he awakens in the abyss, a dark space with absolutely nothing in it but him. These images can also be interpretted as the Monolith projecting visions of an apocalypse to convince him that his wish is coming true. (Note: In the Russian version he wishes Humanity is corrupt, it must be destroyed.)

4. If the player has an excellent reputation, he says I want the Zone to disappear. He soon wakes up in a clean Chernobyl, with no mutants, no radiation and a clear sky. However, upon seeing his eyes, the player notices the pupils have vanished, presumably leaving Strelok blind. Due to the plot, it is unlikely for his wish to have any actual effect on the Zone.

5. If the player accomplishes none of the above tasks, he wishes I want to be immortal. The Monolith then proceeds to turn the Marked one into a metal Statue.

[edit] "Real" Endings

If the player decides to pursue the Kill Strelok quest, he will find a decoder and a secret door inside of the plant. This will then lead him to one of two endings.

6. If the player chooses to become part of the "Collective Consciousness" Project, he is put into a tank where supposedly his mind can stop the zone from spreading. Doc is later seen with his dog somewhere in the Zone, pondering whether or not Strelok is dead or alive, then assumes he is alright.

7. If the player chooses not to become part of the "Collective Consciousness" Project, he goes and destroys the tanks holding the others in the project. He is later seen in an uncontaminated area of Chernobyl with a clear sky and a long grassy area full of life, where he falls asleep. Another possibility is that this is a scene where Strelok is outside the Zone, though it has not disappeared (but the Collective Consciousness is still destroyed).

schranzmen
25.08.2007, 22:09
prilagam sliko tako da si lahko malo osvežite spomin.:d
http://shrani.si/files/stalker16ndi.png

chaser
26.08.2007, 09:18
Nekdo je objavil konec igre, v katerem igralec sam postane zombificiran. To ni edini konec, igra jih ima 7 (5 "fake" koncev in 2 "prava"). Samo za info :)

Saj to ni nobena skrivnost. ;) Ampak sem na žalost na začetku drugega igranja obupal. Sploh pa se mi ne sanja čist, kako bi se dokopal do vseh teh varijant (bi moral biti zelo previden pri sprejemanju questov ;)). Sicer so pa na youtubu vmesne sekvence vseh koncev, nekatere so naravnost fantastične. Le zakaj so me moje odločitve pripeljale do takšnega crappy konca. :d

Po temu screenu se mi nič kaj dost bolj ne sanja. Hm, si poskusil zateči ter tako skočiti na lestev? Sicer pa drug izhod maybe?;)

_Es_
26.08.2007, 11:12
chaser to je isti plac ko sem jaz bil takrat xD

na lojtro ne gre :D

aja btw shranzmen tam ti rdeče utripa znak za lačnost POJEJ NEKAJ lol

chaser
26.08.2007, 12:18
Bug ali pa drug exit, ni druge. ;)

schranzmen
26.08.2007, 23:31
sm isku drug izshod pa ga nikjer ne najdem pa to da je moj igralec lačen tudi vem pa je kruha zmanjkalo:d

chaser
27.08.2007, 13:09
Poglej, če najdeš rešitev tule: http://faqs.ign.com/articles/774/774510p1.html