Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razvezan dostop - dejstva

rda
05.04.2007, 11:05
Obstoječe stanje: ISDN + Solo paket
Želja: Duo razvezan dostop

Po današnjem obisku Teletrgovine me je prijazna gospodična seznanila z dejstvi:

- 40€ plačila za osnovno montažo (odstranitev NTBA škatlice)
- ob vezavi za 12 mesecev dobiš 3 mesece zastonj
- dobiš nov modem (last Telekoma), katerega Telekom po potrebi tudi menja
- obstoječ modem ti ostane (za rezervo, čeprav si z njim nimaš kaj začet, ker za novega skrbi Telekom)
- popust na zvestobo? Nič več, ker si bil prej naročnik Siola, sedaj pa Telekoma.

lp

Gojc07
05.04.2007, 12:41
Ne priporočam IP telefonije. Za mene je zakon Telekomov PSTN ali ISDN!!:2thumbs:
Zakaj:
1. Deluje vedno in povsod, tudi ko ni štroma ipd. Sedajle ko smo imeli v okolici Celja štalo, ker ni bilo ponekod štroma 3 dni, sem videl kaj pomeni fiksen tf. priključek. Telekomovci so poskrbeli,da je telefonija povsod delala, če le nisi imel zračnega voda in je utrgalo kabel.:rolling:
2. Kot vemo faks na PRD dela in še raje Ne dela.:nonono: Na fiksni telefoniji pa ni problema
3. VoiP šomi prekinja, pojavlja se Echo itd. Se mi zdi da včasih še Skype dela bolje kot PRD:dontknow:

Ipod
05.04.2007, 12:52
Popust na zvestobo ti ostane.
Obstoječi modem ti vzamejo.
Vzpostavitev je v priemru isdnja 41,13 evra

rda
05.04.2007, 13:46
Popust na zvestobo ti ostane.
Obstoječi modem ti vzamejo.

Gospodična v Teletrgovini trdi drugače. Zaradi tega sem se zahvalil za njen trud in poslovil.

Vzpostavitev je v priemru isdnja 41,13 evra

Po tem takem boljše prekinit ISDN naročniško razmerje in šele potem vzet Duo razvezan dostop:

Prednosti paketa Duo:
že za 28 EUR

prenos podatkov do 1 Gb/s,
0 EUR (0 SIT) med naročniki SiOL telefonije,
0 EUR (0 SIT) v omrežje Telekoma Slovenije*
ni časovne vezave,
brez priključnine
ugodne cene mednarodnih klicev,
napredne storitve telefonije (preusmeritve klicev, prikaz identifikacije kličočega, klic na čakanju...),
zaščita pred virusi, vdori in nezaželeno e-pošto,
spremljanje stroškov opravljenih klicev prek uporabniških spletnih strani Moj Siol.

http://www.telekom.si/zasebni_uporabniki/paketi/duo/

WhiteWolf
05.04.2007, 14:03
Pa to ni res no!
Prej so mi vsilii ISDN, sedaj bom pa moral plačati 41 eurov, da se ga bom lahko znebil al kaj?

HardTack
05.04.2007, 20:06
- popust na zvestobo? Nič več, ker si bil prej naročnik Siola, sedaj pa Telekoma.

lp

Ti citiram kaj mi je telekom sam poslal. "Pripojitev bo v sodni register vpisana predvidoma 30.3.2007,s tem pa bo Telekom Slovenije, d.d., kot pravni naslednik vstopil v vsa pravna razmerja družbe SIOL d.o.o."

Se pravi če si imel pogodbo prej s siolom je ta ista pogodba zdaj telekomova tako da ubistvu imaš pogodbo s telekomom in popust na zvestobo more ostat že s pravnega stališča in ko sm jst spraševal so rekl da mi ostane res pa da si lahko telekom zmisl kar si če itak ga ne bo noben tožu ker se nobenmu ne splača ker je itak državna ferma :veryevil:

shyama
05.04.2007, 20:24
Želja: Duo razvezan dostop

Po današnjem obisku Teletrgovine me je prijazna gospodična seznanila z dejstvi:

- 40€ plačila za osnovno montažo (odstranitev NTBA škatlice)
- ob vezavi za 12 mesecev dobiš 3 mesece zastonj
- dobiš nov modem (last Telekoma), katerega Telekom po potrebi tudi menja
- obstoječ modem ti ostane (za rezervo, čeprav si z njim nimaš kaj začet, ker za novega skrbi Telekom)

lp

bučke:nonono: ženska pojma nima.
- nimaš 3 mesecev zastonj, ker imajo to samo čisto NOVI naročniki
- modem dobiš drug, starega telekom odkupi za 5€ in ti ga vzamejo, novega ti brezplačno servisirajo
- popust ostaja

kaj te je nategnila :rolling:
v kateri TT si pabil?

poba2001
05.04.2007, 20:42
Točno tako nimaš 3mesece zastonj
montaža osnovna je BP
ostalo pa bo držalo.

rda
05.04.2007, 20:44
Ti citiram kaj mi je telekom sam poslal. "Pripojitev bo v sodni register vpisana predvidoma 30.3.2007,s tem pa bo Telekom Slovenije, d.d., kot pravni naslednik vstopil v vsa pravna razmerja družbe SIOL d.o.o."

Meni se marsikaj sliši logično, potem pa me soočijo z drugačnimi dejstvi.

Rad bi, da mi nekdo (klemen, storz, ...) napiše kaj mi pripada in kaj mi ne pripada ob "Želim podpisati novo pogodbo s Telekomom Slovenije (prehod pogodbe na nove storitve SiOL)."

lp

J_O
05.04.2007, 21:14

Rad bi, da mi nekdo (klemen, storz, ...) napiše kaj mi pripada in kaj mi ne pripada ob "Želim podpisati novo pogodbo s Telekomom Slovenije (prehod pogodbe na nove storitve SiOL)."

lp

To tudi mene zanima.:)

MODRI_ZOB
05.04.2007, 22:19

lp

Na gratis naročnino pozabi, nimaš vezave, odkupijo ti modem za 5 € , ne plačaš stroška prenosa številke v IP način delovanja, modem v lasti TK+ čaka te nakup analognega tel. aparata :)+ ne boš rabil plačati 41€.
P.S. tudi jaz ostajam na ISDN -ju. Sem istega mnenja kot nekdo pred menoj glede fiksne telefonije vs. IP (imam možen PRD).

Ipod
06.04.2007, 10:01
PRD je zdej itak možen povsod :)

MODRI_ZOB
06.04.2007, 16:51
PRD je zdej itak možen povsod :)
Misliš da ne vem ;) ...... ?

janezpesec1
06.04.2007, 17:56
Morda kdo ve kako bo s prehodom na optiko ? VDSL na nasi centrali zal ni mozen.

missClause
06.04.2007, 19:34
zdaj imate 4 mesece brezplačne naročnine pri vezavi za 12 mesecev za nove naročnike

prehodi iz siola na telekomovo shemo, pomeni da vam ostane popust na zvestobo, garant :2thumbs: ker delate samo prehode, za obstoječe stranke pa je tako da lahko gredo tudi na takoj na telekomovo shemo čeprav imajo še staro vezavo pri siolu in pri temu ne bo nobene pogodbene kazni... in s tem da telekom izniči tisto staro pogodbo in vam da novo pogodbo brez vezave, je to kar velik plus ki odtehta tistih 4 mesece brezplačno ker mora potem telekom pokrit stroške z pogodbenimi kaznimi...

rda
06.04.2007, 20:07
zdaj imate 4 mesece brezplačne naročnine pri vezavi za 12 mesecev za nove naročnike

prehodi iz siola na telekomovo shemo, pomeni da vam ostane popust na zvestobo, garant :2thumbs: ker delate samo prehode, za obstoječe stranke pa je tako da lahko gredo tudi na takoj na telekomovo shemo čeprav imajo še staro vezavo pri siolu in pri temu ne bo nobene pogodbene kazni... in s tem da telekom izniči tisto staro pogodbo in vam da novo pogodbo brez vezave, je to kar velik plus ki odtehta tistih 4 mesece brezplačno ker mora potem telekom pokrit stroške z pogodbenimi kaznimi...

Torej smo razčistili (ob podpisu nove pogodbe s Telekomom - obstoječi naročniki):

- nimamo brezplačnih mesecev in nimamo vezave
- ukinejo se nam morebitni dosedanji aneksi
- popust na zvestobo ostane
- ob prehodu ISDN -> razvezan dostop se plača osnovna montaža 41,13 eur
- dobimo nov modem od Telekoma (katerega lastnik ostane Telekom in tudi skrbi zanj)

Ostane še vprašanje: Kaj s starim modemom? Ga Telekom res odkupi ali ga vržemo stran ?

lp

missClause
06.04.2007, 20:22
ne, po tanovem so osnovne montaže brezplačne tam kjer samomontaže ni možne, niti en euro niso, in prenosi številk so brezplačni tako da ste dejansko brez začetnih stroškov

modem pa res telekom odkupi za 5€

gostMR
06.04.2007, 21:51
ne, po tanovem so osnovne montaže brezplačne tam kjer samomontaže ni možne, niti en euro niso, in prenosi številk so brezplačni tako da ste dejansko brez začetnih stroškov

in proda meni kot novi stranki za 55 €, pa bo dobicek.
:veryevil:

Ipod
06.04.2007, 23:35
Novi naročniki modemov ne kupujejo, ampak so le-ti na izposojo. Kakor v starih časih.

markoajda
07.04.2007, 07:31
Torej smo razčistili (ob podpisu nove pogodbe s Telekomom - obstoječi naročniki):

- ob prehodu ISDN -> razvezan dostop se plača osnovna montaža 41,13 eur
- dobimo nov modem od Telekoma (katerega lastnik ostane Telekom in tudi skrbi zanj)

Torej se razvezan dostop računa 41,13 €? Včeraj so me klicali iz Telekoma glede prehoda iz stare SiOLove sheme na TRIO pa mi ni gospodična omenila nič o stroških (ISDN -> razvezan dostop) na prehod na razvezan TRIO. Kaj je zdaj res? Naj prosim nekdo to pojasni.

mmatejj
07.04.2007, 10:12
Zanima me sledece. Sem narocnik pakata DUO PODJETNIK 2MBit, ki vkljucuje (internet, IP telefonija, zakup prostora na disku). 2-letna vezava se mi se ni iztekla... Kako bo s tem po novem? Namrec, pri meni je mozen VDSL2 in bi zelel preiti na novo Telekomovo shemo, v kateri ni vec podobnega paketa. Torej, predvidevam, da mi bodo ponudili DUO paket + ZAKUP PROSTORA NA DISKU. Moram placat za predcasno prekinitev stare pogodbe, s katero sem ze zavezal za 2 leti pri prehodu na VDSL2, kjer je predvidevam, potreben nov modem (zdaj imam Sagema) ali mi Telekom odkupi Sagema za 5 EUR in nato sklenem novo pogodbo, brez da placam obveznosti s stare (predcasna prekinitev).
Hvala za odgovore.

rda
07.04.2007, 10:13

Huh... mi lahko daš kakšno tel. številko, na katero napotim gospodično v TT ob naslednjem obisku? Ker kot kaže ona zares nima pojma kaj prodaja...

Jaz pa tudi pogodbe ne mislim podpisat, dokler mi ni kristalno jasna zadnja podrobnost...

missClause
07.04.2007, 10:14
ja poklič 080 1000

missClause
07.04.2007, 10:18
ne ne bi plačal nobene pogodbene kazni, samo monter pride, zamenja modema, in gre... ostalo dobiš po pošti. to ravno ni prekinitev pogodbe, samo prehod na novo shemo, ki je po novem brez vezave, torej ti ostane popust na zvestobo.

"ali mi Telekom odkupi Sagema za 5 EUR in nato sklenem novo pogodbo, brez da placam obveznosti s stare (predcasna prekinitev)." - to pa imaš prav, ampak ni prekinitev, samo prehod

rda
07.04.2007, 11:01
ja poklič 080 1000

OK, javim naslednji teden kako se bo izteklo.

lp

gejša
08.04.2007, 10:44
Dajta mi povedat ali moram pri razvezanem dostopu sama v računalinku že imet voip ali ne, ker kupujem prenosnik pa ne vem ali z voip ali brez. Naročen imam tudi triple paket.

MrBoombastic
08.04.2007, 11:09
Dajta mi povedat ali moram pri razvezanem dostopu sama v računalinku že imet voip ali ne, ker kupujem prenosnik pa ne vem ali z voip ali brez. Naročen imam tudi triple paket.

Glej da ima mrežno kartico.

gejša
09.04.2007, 15:52
ja mrežna kartica itak bo samo zanima me ali je v prenosniku voip potreben ali je samo marketinška poteza

T-a-d-e-j
09.04.2007, 16:37
Voip je protokol za telefonijo, ne moreš ga priključit na pc. Lahko ga pa uporabljaš preko softwarskih vmesnikov a-la Skype, Detelfone ali Freecall. Če boš mela razvezan dostop in ip telefonijo boš samo vtaknila navaden telefon v modem, ki ga boš dobila od operaterja in boš mela telefon. Na ostale zadeve pozabi:).

gejša
09.04.2007, 19:06
ok thanks to se pravi da so računalnik, ki jih v oglasih ponujajo z voipom brez veze 150 eur dražji. U bistvu mi lahko vse itak špila prek skypa.

madmitch
09.04.2007, 23:59
ok thanks to se pravi da so računalnik, ki jih v oglasih ponujajo z voipom brez veze 150 eur dražji. U bistvu mi lahko vse itak špila prek skypa.

A daš lahko link do kakšne takšne ponudbe, me res zanima, kaj so sedaj pogruntali za ljudi nategovat.

rda
10.04.2007, 13:07
Torej...danes sem podpisal pogodbo.

Obstoječi naročniki Siol + ISDN dobijo ob prehodu na razvezan dostop:

- brezplačno montažo (41,13 eur plačajo samo novi naročniki v primeru, da gredo iz ISDN na razvezan dostop)
- ni brezplačnih mesecev in ni vezave (obstoječe vezave se brišejo)
- po potrebi dobiš nov modem od Telekoma, starega Telekom odkupi za 5 eur
- popust na zvestobo ostane.

Dodatne inf. na 0801000 (2)

Upam, da sem komu pomagal s temi podatki. Če kdo kupi kak vrvični ISDN telefon -> PM me :)

Z moje strani se lahko ta tema zaklene.

lp

azislo
10.04.2007, 14:12
Izkoristil bom temo ter vprašal preden kličem na plavi Siolov (Telekomov) telefon.

Sem uporabnik Siol Duo na PSTN priključku (ki ni v kaki vezavi), Siol mi je zagotovil, da bom ob možnosti Polnega Razvezanega dostopa brez problema prešel na tega, odjavil PSTN ter odslužil mesece ( od oktobra 06-08) ter tako srečno uporabljal razvezan dostop.

Ali lahko to še vedno storim, koliko me bo stalo (podpis nove pogodbe z Telekomom...), ali lahko obdržim modem (Sagem F@st ki ga uporabljam tudi kot router za dva kompa in dela super) ter ali vezava ostane ali se ponastavi ? Ali lahko vzamem drug modem (menda je Sinope z Wlanom...)

Bom prašal še druge ponudnike, ki pa verjetno v mojem kraju nimajo razvezanega (Kostanjevica na Krki) potem pa kličem na Telekom ....

Hvala !

RudiB
12.04.2007, 09:20
Izkoristil bom temo ter vprašal preden kličem na plavi Siolov (Telekomov) telefon.

Sem uporabnik Siol Duo na PSTN priključku (ki ni v kaki vezavi), Siol mi je zagotovil, da bom ob možnosti Polnega Razvezanega dostopa brez problema prešel na tega, odjavil PSTN ter odslužil mesece ( od oktobra 06-08) ter tako srečno uporabljal razvezan dostop.

Ali lahko to še vedno storim, koliko me bo stalo (podpis nove pogodbe z Telekomom...), ali lahko obdržim modem (Sagem F@st ki ga uporabljam tudi kot router za dva kompa in dela super) ter ali vezava ostane ali se ponastavi ? Ali lahko vzamem drug modem (menda je Sinope z Wlanom...)

Bom prašal še druge ponudnike, ki pa verjetno v mojem kraju nimajo razvezanega (Kostanjevica na Krki) potem pa kličem na Telekom ....

Hvala !

Pa saj so ti vse skupaj najmanj trikrat napisali v tej temi. ;)

MODRI_ZOB
14.04.2007, 14:00

Hvala !

Vezave nimaš več. Ne moreš več uveljaviti brezplačne naročnine, modem ti odkupijo za 5€, Sinope dobiš SAMO v primeru, da vzameš TRIO (tel.+tv+int.).
Kratko in jedrnato!!!

P.s. .. Bože mili... naj nekdo že enkrat poskenira pogodbene pogoje in jih obesi na tablo da bo mir!!!

fazan
15.04.2007, 09:14
Mi smo podpisal pogodbo zdaj s telekomom in kakor so mi razložili je vse enako kot pri siolu saj je ista firma.Nobeden ni omenjal ,da telekom odkupi obstoječi modem ampak prinese monter drugega kateri je potem last telekoma in kar koli je treba servisirat servisirajo telekomovi serviserji.Za dodatnih 9€ pa je možno klicat po sloveniji v stacionarna omrežja za 0,0€ plača se pa v omrežja mobilne telefonije in pa v tujino. Mesečna naročnina pa je 54.00€.
Za to naročnino pa bomo imeli hitrost adsl 2mb telefonijo in tv kar se mi zdi nekako ugodno.
Dejansko gre samo za spremebo sheme ostalo pa je vse nespremenjeno.Isdn pa itak vemo,da je slepo črevo v razvijanju,da se ćedalje več dela na ip telefoniji in voip.