Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ženski odpadki

Soleil
05.04.2007, 20:05
Imam pa eno res nenavadno vprašanje ... za ženske bralke:

Zanima me, kako ravnate z uporabljenimi vložki in tamponi. Sama jih sicer sproti nosim v kontejner za smeti, ker se mi ne zdi, da bi jih imela v kuhinjskih smeteh po dva, tri dni, kolikor ponavadi traja, da le-te odnesem iz kuhinje v kontejner. Tudi posebne kantice v stranišču ne bi imela, ker se bojim, da bi smrdelo. Ampak počasi se mi tega ne da več, ker mi je ta kontejner predaleč odkar živim v bloku. Kako pa je s tem pri vas?

pinky
05.04.2007, 21:41
Raznih praznih vrečk ne vržem takoj stran, ampak jih cel mesec dajem v kopalnico - pol ga pa dobr zavijem v vrečko in dam v kantico (tako s pokrovom) v kopalnici. In nič ne smrdi.

Katrin
05.04.2007, 22:09
V smeti gredo, nič ne smrdi. Ozirma nič bolj ali drugače kot smeti na splošno :)

Irina
06.04.2007, 00:57
Tampon je mala diskretna stvarca, ki jo lepo pospravim v vrečko, dam v kantico v kopalnici in ker grem vsaj šestkrat na dan ven (2x služba, 3xpsička), spotoma vržem v kanto.

Njuška Trap
02.07.2007, 15:07
Tudi jaz jih dajem v kantico za smeti, ki je v kopalnici. Je taka s pokrovom in nikoli še nisem zaznala, da bi smrdelo, pa imam precej občutljiv nos..

ElQurc
02.07.2007, 17:34
a direkt v wc skret ne bi šlo ? seveda še H2O poteg :nonono:

Njuška Trap
02.07.2007, 17:43

Če se ti zameri od punce družina, zmeči par vložkov v WC - zamašitev odtoka zagotovljena.

ElQurc
02.07.2007, 19:47
Če se ti zameri od punce družina, zmeči par vložkov v WC - zamašitev odtoka zagotovljena.
ne me basat, da ob eni normalni in istočasni nuji uporabiš - zavržev več kot 1 vložek :p

TuNina
02.07.2007, 20:03
a pri vas tudi ostale smeti mečete v wc? vložek je kup plastike, ne moreš tega v stranišče metat..

fazan
02.07.2007, 20:06
Imam pa eno res nenavadno vprašanje ... za ženske bralke:

Zanima me, kako ravnate z uporabljenimi vložki in tamponi. Sama jih sicer sproti nosim v kontejner za smeti, ker se mi ne zdi, da bi jih imela v kuhinjskih smeteh po dva, tri dni, kolikor ponavadi traja, da le-te odnesem iz kuhinje v kontejner. Tudi posebne kantice v stranišču ne bi imela, ker se bojim, da bi smrdelo. Ampak počasi se mi tega ne da več, ker mi je ta kontejner predaleč odkar živim v bloku. Kako pa je s tem pri vas?

Ženske ženske kak ste pa to temo napačno začele.

Katrin
02.07.2007, 21:58

To je prvo pravilo, ki ga zveš od mame - vložki ne grejo v WC, ker se WC zamaši in so potem ata jezni :rolling:

WC papir se ne napije tako fino, kot se vložki napijejo vode...

freya
03.07.2007, 06:52
To je prvo pravilo, ki ga zveš od mame - vložki ne grejo v WC, ker se WC zamaši in so potem ata jezni :rolling:

WC papir se ne napije tako fino, kot se vložki napijejo vode...

ampak nekaterim uporabnicam predvsem po javnih wc-jih pa tole pravilo še ni čist jasno
zato ...žene, matere, dekleta.....vložki in tamponi niso za v WC

Katrin
03.07.2007, 08:08
A tvoje so pa v najlonkah? :)

summer
03.07.2007, 08:58
v kopalnici majhen koš z pokrovom, v košu posebej vrečka, ki se sprazni vsaj 1 krat tedensko oziroma vsake par dni.....:dontknow: :approve: no tako imam jz in je vse ok:d

freya
03.07.2007, 11:20
A tvoje so pa v najlonkah? :)

Ne, so pa lepo zapakirani v originalne vrečke ( take pogrešam tudi za tampone) in zaviti še v papir čakajo v kopalnici v vrečici v košku, da dežurni izprazni košek ( vsaj vsak drug dan).
kak lep stavek o tako banalni zadevi ;)

dvojčica
03.07.2007, 11:43
Ne, so pa lepo zapakirani v originalne vrečke ( take pogrešam tudi za tampone) in zaviti še v papir čakajo v kopalnici v vrečici v košku, da dežurni izprazni košek ( vsaj vsak drug dan).
kak lep stavek o tako banalni zadevi ;)

Freya, po moje je Katrin mislila na tvoje nogce, če so v najlonkah, ker imata podoben avatar:d

freya
03.07.2007, 14:00
znabit.....samo o najlonkah na mojih nogah trenutno ob trem vremenu ne morem razmišljat
;)

Katrin
03.07.2007, 21:12
Nogice gledam ja... so moje bolj poletno opravljene ;)

Srce
06.08.2007, 12:26
Jaz tampone zavijem v WC papir ter dam v košek, ki je v kopalnici, nič se ne vonja pa ne nič enako velja za vložke.
Najbolj sovražim, ko se v lokalih meče kar direktno v WC.

Zanima me ali se v greznici razgradi tampon?

freya
06.08.2007, 19:35
verjetno tudi osvežilni robčki niso najbolj zaželjeni v wc-ju?

Srce
08.08.2007, 14:01
Jaz tudi mislim, da ni zaželjen...kaj pa ti toaletni vlažilni robčki tudi ne...

Vse v smeti...samo toaletni papir v wc...

cliena
08.08.2007, 14:10
Tudi jaz jih dajem v kantico za smeti, ki je v kopalnici. Je taka s pokrovom in nikoli še nisem zaznala, da bi smrdelo.

Js tut tko nardim. :sleepy: Pa ni nobenga čudnega vonja.

ponga
08.08.2007, 19:48
Zavijem v toaletni papir in v kantico, ki je zraven WCja. Vrečko s te kantice praznim prb.2x na teden, pa nikoli ni nobenega vonja, tudi poleti, ko je vroče, ne. Kantica ima seveda pokrov.

Razne vlažne robčke v WC ne mečem - tudi končajo v tej kantici.

Zanima pa me, ali tisti mokri wc papir, na katerem piše, da se ga sme vreči v školjko, res mečete tja? Sama ga sicer ne uporabljam, hči pa ne more brez njega - običajnega wc papirja po moje še v življenju ni uporabila. :dontknow:

nemehecat
08.08.2007, 21:01
Jaz tudi mislim, da ni zaželjen...kaj pa ti toaletni vlažilni robčki tudi ne...

Vse v smeti...samo toaletni papir v wc...

:rolling: sem se spomnila ene prigode, ne me kregat, ker smetim temo...
Stric ima na vikendu v hribih wc na štrbunk, pa je že kdaj ugotovil, da ga je treba kar pogosto prazniti, zato naj bi se porabljen skret papir dajalo v koš, ne v wc...
Pa pride en dan moja tašča, ki je bila na obisku pri njem z wc - ja in reče, kolk fajn, da imaš že pripravljen papir na koščke...:rolling: :rolling: :rolling:

freya
08.08.2007, 21:07
Zavijem v toaletni papir in v kantico, ki je zraven WCja. Vrečko s te kantice praznim prb.2x na teden, pa nikoli ni nobenega vonja, tudi poleti, ko je vroče, ne. Kantica ima seveda pokrov.

Razne vlažne robčke v WC ne mečem - tudi končajo v tej kantici.

Zanima pa me, ali tisti mokri wc papir, na katerem piše, da se ga sme vreči v školjko, res mečete tja? Sama ga sicer ne uporabljam, hči pa ne more brez njega - običajnega wc papirja po moje še v življenju ni uporabila. :dontknow:

hmm...kak je pa mokri wc papir....ga še nisem opazila

lila5
08.08.2007, 21:24
Mogoče so to tisti vlažilni robčki za intimno nego..........:dontknow: Ker drugega mokrega WC papirja še nisem videla........

ponga
08.08.2007, 21:33
ne ne, prav mokri wc papir - paloma ga ima, dm tut...

TuNina
08.08.2007, 21:34
đizs, jaz sem ful zadaj.. sploh ne vem, da obstaja mokri wc papir. razen uporabljenega seveda :d

summer
08.08.2007, 21:35
ne ne, prav mokri wc papir - paloma ga ima, dm tut...
v roli al kako:dontknow:

soncnica
08.08.2007, 22:17
ne ni v roli, ampak se ga "vleče " kot osvezilne robčke- isti princip. No, js sm tacga vidla.

summer
09.08.2007, 06:00
v čem je pa razlika...med osvežilnimi robčki in mokrim wc papirjem

lila5
09.08.2007, 10:44
Ni razlike......

http://www.paloma.si/paloma/izdelki_v_papir.asp?koda=Vlazilni

summer
09.08.2007, 11:00
MEN ZANIMA ZAK A SO BLE one tri školjke v Demolition manu.....pismo....res

freya
09.08.2007, 11:14

preverlai....60 wc papirjev je 1,50€
baje je iz bolj debelega finega papirja...ne vem, se nisem odločila zanje

summer
09.08.2007, 11:19
kak 60 wc papirjev:d

freya
09.08.2007, 11:21
v paketju je 60 lističev...torej za 4 člansko družino recimo bi porabila nekje 2 paketa na teden

summer
09.08.2007, 11:22
EH...ROLA JE ROLA:d

Katrin
10.08.2007, 22:10
Verjetno zna bit fajn, ko se s suhim papirjem ne praskaš... :)

ponga
11.08.2007, 10:32

z navadnimi osvežilnimi robčki se jaz tam spodaj ne bi brisala. so namočeni bogsigavedi kam. druga zgodba so pa robčki za intimno nego. ampak mokri wc papir je nekoliko večji in debelejši od teh robčkov.

pa saj ga tut sama ne bi poznala, če ni imela hčere, ki si v življenju ni riti obrisala z navdnim wc papirjem, ampak vedno s tistimi robčki, ki so za dojenčkovo ritko. tistih ne smeš metat v wc, mokri wc papir pa lahko - zato me je zanimalo, če ga dejansko mečete. ne bi rada, da z njim zamašimo odtok - ker tamala se pošteno očedi, kar pomeni --> veliko robčkov! :shy:

sno
11.08.2007, 14:15
v paketju je 60 lističev...torej za 4 člansko družino recimo bi porabila nekje 2 paketa na teden
Al tko mal serjete, al pa ste Gorenjci?

freya
11.08.2007, 17:12
res se nisem detaljno poglobila v izračun, nisem upoštevala drisk in časa prebitega doma...verjetno bo res nekoliko premalo ;) bistvo je, da strošek ni zanemarljivo majhen. konec koncev je treba tudi bide amortizirati.