Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vsak zemljan naj se malo zamisli...

kapara
06.04.2007, 20:34
http://nalozi.odranci.org/datoteke/20070415090654VODA.pps

Lintvern
07.04.2007, 07:44
"Podnebne spremembe 2007: Vpliv, prilagajanje in ranljivost"

Beri poročilo
Climate Change 2007: Climate Change Impacts, Adaptation and Vulnerability [547KB] (http://news.bbc.co.uk/2/shared/bsp/hi/pdfs/06_04_05_climate.pdf)

Novo poročilo o podnebnih spremembah še bolj črno :nonono:
Opozorila znanstvenikov pod cenzuro politike - ZDA, Kitajska, Rusija in Savdska Arabija so iz podnebnega poročila izbrisale cele odstavke :censored:
Znanstveniki, ki sestavljajo Mednarodno skupino Združenih narodov o podnebnih spremembah, so na 21 straneh poročila z naslovom "Podnebne spremembe 2007: Vpliv, prilagajanje in ranljivost" objavili najbolj zastrašujoče podatke do zdaj.
Posledice segrevanja ozračja bodo najbolj občutile najrevnejše države v Afriki in Aziji. Zaradi slabših letin bo prebivalstvu grozila lakota in pomanjkanje vode, ogrožene pa bodo tudi živalske in rastlinske vrste, ki bodo začele izumirati.
Lučka Kajfež Bogataj (http://www.bf.uni-lj.si/agromet/agromet_osebje.html): Zelo sem besna!
Soavtorica znanstvenega poročila o spreminjanju podnebja, tudi ugledna slovenska klimatologinja dr. Lučka Kajfež Bogataj, članica ožje delovne skupine IPCC, je bila včeraj zelo besna! "Kar so na zasedanju v Bruslju počeli predstavniki ZDA, Kitajske, Rusije in Savdske Arabije, je z vidika znanosti neprebavljivo in na robu zdrave pameti, da o etiki sploh ne govorim!" pravi Kajfež-Bogatajeva. Sreča v nesreči za klimatologe pa je, da sme politika posegati le v povzetek poročila, v njegov tehnični del, ki bo objavljen v isti knjigi kot povzetek, pa ne. Kdor bo torej želel dobiti popolne informacije, brez političnih olepšav, mu bo na voljo tehnični del poročila, vendar politiki upajo, da se bo večina bralcev poglobila le v povzetek.

Politiki iz omenjenih štirih držav so tudi izsilili, da so na koncu iz povzetka poročila, v katerem so ugotovitve in napovedi znanstvenikov glede podnebnih sprememb, črtali cele odstavke, umikali grafe in spreminjali besedne zveze. Tako namesto "bo vplivalo" po novem piše "bo morda vplivalo", besedno zvezo "nevarne posledice" je nadomestila zveza "bodo posledice", namesto "zanesljivo vemo, da se rastline spomladi razvijajo teden do dva prej", je zapisano, "da se vegetacija odziva na višje temperature"…

Politiki omenjenih štirih držav so tako dosegli, da bo v poročilu zapisano,
da bo izumrlo od 20 do 30 odstotkov ogroženih živalskih in rastlinskih vrst,
namesto prvotnega opozorila, da bo izumrlo med 20 in 30 odstotkov vseh
vrst na planetu.

BBC NEWS (http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/6532323.stm) :x
http://www.akvazin.com/pic/besedila/Climate2007.jpg

:dontknow: :mad:

Marduk1
07.04.2007, 12:48
Tega procesa se ne da spreobrniti kar je največja katastrofa.

kapara
07.04.2007, 20:21
Tega procesa se ne da spreobrniti kar je največja katastrofa.

Da se vse, samo če človek hoče.
Ker pa v večini človek živi samo za danes, a za jitri ga ne briga, se pa res ne da spreobrnit.

anarchy
11.04.2007, 22:38
Bogati bodo itak preziveli, tko, da oni lahko unicijo zemljo po mili volji, na***ali ga bodo revezi.

Geawind
12.04.2007, 13:32
... najhuje je, ko večina ljudi pravi: sej tko al tko ne morem nč spremenit - no, če bi vsak tako razmišljal ...:nonono:

sakic12
13.04.2007, 21:01
... najhuje je, ko večina ljudi pravi: sej tko al tko ne morem nč spremenit - no, če bi vsak tako razmišljal ...:nonono:

Bi bil svet že zelo,zelo onesnažen.

Geawind
18.04.2007, 20:27
Ja, ko je sedaj vse tako v rožicah ...

sakic12
18.04.2007, 20:38
Ko bi bolo dosti dllje tako...

yannchy
24.04.2007, 08:05
Nikolaj Pečenko je napisal dober članek v Mladini:

http://www.mladina.si/tednik/200715/clanek/nar--podnebne_spremembe-nikolaj_pecenko/

.:WoLf:.
24.04.2007, 09:24
Da se vse, samo če človek hoče.
Ker pa v večini človek živi samo za danes, a za jitri ga ne briga, se pa res ne da spreobrnit.

Spreobrnt se res ne da, da se pa zbolšat. Vsak dan v šolah, po tvju, radiu, časopisih.. govorijo/pišejo o tem onesnaževanju, me zanima kolk kdo kj naredi.
Zdj bojo organiziral te čistilne akcije, tko da bomo mal papirčke pobiral in potem do naslednjega leta gotov spet ne bo nobene več..
Dokler ne bodo nehal prodajat bencina, nafte, korilnega olja ipd. ne bomo kj dost nardil.
Res pa je, da mal preveč na svojo rit mislmo: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."

http://www.utexas.edu/research/ceer/texaqs/images/hazy_downtown_view.jpg (to ni megla)..

Huda nam prede.............................

anarchy
24.04.2007, 09:58
Ce predsednika ne briga nic, zakaj bi moglo nas.

.:WoLf:.
24.04.2007, 10:13

Da bodo tvoji otroci/vnuki lažje živeli?

aja.. sva že tm: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."

sakic12
24.04.2007, 14:55

REs bi se morali odgovornajši ljudje(kot si ti omenil predsedniki) bolj brigati za to kaj se dogaja z naravo.

anarchy
25.04.2007, 21:53
Da bodo tvoji otroci/vnuki lažje živeli?

aja.. sva že tm: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."

Ma nima smisla imeti otrok, kot sem reku, naj uni na vrhu naredijo kaj za spremembo, zakaj moramo mi mali ljudje poganjati celo drzavo, brez nas itak propade drzava, brez malih ljudi, itak bodo dobili tujce za delat in jim dali slovensko drzavljanstvo ce bo potrebno.

Geawind
26.04.2007, 17:52
ja sej kot sem rekla, zato pa je tako kot je - ker polovica ali več ljudi misli: kaj bomo mi mali ljudje - pa pismo no, kdo bo pa kej naredu, če ne mi ...
Pa ne gre tu za neke akcije megalomanskih razsežnosti - že z malimi vsakodnevnimi stvarmi se da veliko spremeniti - vsak po malo pa je ...

:2thumbs:

rikec
27.04.2007, 20:10
ja sej kot sem rekla, zato pa je tako kot je - ker polovica ali več ljudi misli: kaj bomo mi mali ljudje - pa pismo no, kdo bo pa kej naredu, če ne mi ...
Pa ne gre tu za neke akcije megalomanskih razsežnosti - že z malimi vsakodnevnimi stvarmi se da veliko spremeniti - vsak po malo pa je ...

:2thumbs:

Se popolnoma strinjam! Zato pa je tko, ko že dolga leta večina ljudi razmišlja tako kot anarchy (anarhično...)

Z750
01.05.2007, 20:56
Žal je tako:( veliko se o tem govori pramakne pa se bore malo:mad: če bi hoteli čisto okolje in upam, da ga tudi dočakamo, bi morali skoraj vse postaviti na glavo od prometa, industrije, kmetijstva, gospodinjstev itd .... skrb za okolje bo potrebno vcepiti ljudem v glavo tako ali drugače, predvsem pa uporabiti bolj agresivne prijeme proti osnaževalcem:veryevil: , navedel bom primer: v gozd je bil pripeljan tovornjak gum, ve se kdo je pripeljal in kdo je lastnik gozda, podana je bila prijava, izrečena kazen 50k bivših sit lastniku gozda, ampak gume so po šestih letih še vedno tam:veryevil:
potem so tukaj še ti energetske pisarne v katerih naj bi svetovali gospodinstvom kako prihraniti na energiji, vam rečem poden od podna, dajo ti prospekt za toplotno črpalko in vizitko od modela, ki jih prodaja:veryevil: sam sem šel spraševat, kako bi izgledala kombinacija črpalke, kolektorjev in peči ... dobil sem odgovor, da bi samo elektronika stala 5k €:clown: vraga pride slaba 2k €, komplet investicija bi stala cca 8 do 10k €, kar sem jim nesel pokazat, če mi dajo kaj zraven ... ampak pozor izvajalec ni pravi:clown: ok klinc jih gleda:veryevil: ko peč preteče se lotimo tudi tega:approve:
potem sem na komunali spraševal, če si omislim zbiralnik vode za sanitarno vodo, če mi zmanjšajo kaj takso na obremenitev vode ... na drugi strani slušalke smeh:rolling: ok tudi to bo samo da nas na kanal priklopijo:approve: V kolikor država noče spodbujati varčevanja in koriščenja naravnih virov bomo še dolgo na tem nivoju osmrajanja okolja:nonono:
Za konec pa še to: že kakšnih deset let nosim po naših lepih gorah črno vrečo za smeti, katero pri spustu v dolino z lahkoto napolnim s pločevinkami, plastenkami, vrečkami ... ko gledam prijatelje gora, kako me zabodeno gledajo, češ kaj mi je, zakaj to počnem itd ... vem malo sem čuden in tudi vi bi lahko bili in se pogledi ne bi več ustavljali na svinjariji ob stezicah, ampak bi švigali za čudovitimi razgledi a vam dam še eno vrečo pa bomo skupaj? vidim kako jim je nerodno, samo vzame je pa noben:( najboljša pa je bila neka gospa, katero sem srečal nekje na pol poti med Vodnikovo kočo in Pokljuko, ki me je napisdila, da bi lahko malo večkrat čistili po gorah, da je spodaj še vse osrano, da bi nas lahko bilo več in na vseh planinskih poteh ... iz sebe nisem mogel spraviti ničesar drugega kot sintetičen nasmeh, češ saj ji ni pomoči:d in ja žal jo tudi za nas ne bo, če se ne bomo hitro naučili živeti z našo kuglo (Zemljo) :) ;)

anarchy
01.05.2007, 21:39
Jaz prvim, zasvinjat ta planet, dokler ne bomo vsi hodili po lastnem dreku, potem bo mogoce kdo zacel kaj drugace razmisljat.

lana
02.05.2007, 07:56
mislim da so preveliki politični in gospodarski interesi.... in lahk vsi mali ljudje drvimo na ulice... dokler se ne bodo zganili vrhovi... nas bo težka industrija zastrupljala še naprej.. :nonono:

rikec
04.05.2007, 19:41
mislim da so preveliki politični in gospodarski interesi.... in lahk vsi mali ljudje drvimo na ulice... dokler se ne bodo zganili vrhovi... nas bo težka industrija zastrupljala še naprej.. :nonono:

To se bo na žalost dogajalo še zelo dolgo. Dokler bodo kapitalisti gledali samo na to, kako obogatiti svoj račun ne glede koliko "svinjarije" spustijo v okolje, ne bo več tako kot je, ampak postopoma in vztrajno slabše in slabeš in slabše...

Jao jao jao kaj mora vse uboga Zemlja nositi..

Potem pa komu rečeš, zakaj smeti ne nese v kontejner, pa ti reče da ga boli k... Samo da ma on čisto pred pragom za ostale in ostalo ga pa SPET boli k.... Ta mora it k dohtarju, majke mi...

ShadeiouS
04.05.2007, 23:21
mene je kar strah...kaj bo z mojimi otroci ki jih bom mel čez 10let..oz kako leto manj..? kaj bo z njihovimi vnuki...omg!!

DejanX
05.05.2007, 18:27
Mene je tudi strah kaj bo...vsekakor pa tisti na višjih položajih naredijo premalo za to, da bi se razmere izboljšale.

Prepovedo naj uporabo bencina, kurilnega olja in nafte pa bodo že nekaj naredili. Še vse jedrske elektrarne naj odstranijo in nehajo delati jedrskega orožja.

Geawind
05.05.2007, 19:03
... me zanima, če vsi vi/mi vestno ločujete odpadke (papir, palstika, bio, baterije, ...), kolko se okrog vozte bolj z avtomobili kot z javnim prometom (k je roko na srce izredno pod nivojem) oz. kolko vas raje se vsede v avto kot na kolo, koliko vas zapre vodo med ne vem pranjem zob, tuširanjem, ... pa da še ne naštevam ... bore malo vsi mi skrbimo za take zadeve - vsi pa jamrajo kako tam gori nič ne nardijo - če se sami ne zganemo, se tudi oni ne bodo - v bistvu se jim tudi ne splača, če smo iskreni ...

anarchy
05.05.2007, 23:50
... me zanima, če vsi vi/mi vestno ločujete odpadke (papir, palstika, bio, baterije, ...), kolko se okrog vozte bolj z avtomobili kot z javnim prometom (k je roko na srce izredno pod nivojem) oz. kolko vas raje se vsede v avto kot na kolo, koliko vas zapre vodo med ne vem pranjem zob, tuširanjem, ... pa da še ne naštevam ... bore malo vsi mi skrbimo za take zadeve - vsi pa jamrajo kako tam gori nič ne nardijo - če se sami ne zganemo, se tudi oni ne bodo - v bistvu se jim tudi ne splača, če smo iskreni ...

Ja papir se lahko locim, plastiko bi lahko kaj vec, niti nisem opazu unih kontenjerov, za steklo prav tako nisem vidu ze neki casa, glede tega se potrudim in se kaj drugega, po drugi strani pa mi ni toliko mar in raje cimprej zasvinjam ta svet, glede porabe bencina in nafte mislim, ker hocem, da pride cimprej alternativa.

adoree
28.05.2007, 20:19
ali "In your face, Al Gore!"

http://video.google.com/videoplay?docid=4499562022478442170

Angel.
29.05.2007, 21:13

ti lahko locis odpadke (papir, plastika) u 1000000 razlicnih smetnjakov pa pridejo smetarji in use skp vrzejo u en smetnjak je brezveze...to mora drzava ukrent en sam nemore nic mi usi pa lahko, ubistvu smo mi ljudje edini ki to se lahko popravmo...
in se splaca,usm se splaca ker gre za nas, nazalost pa je osvescenost tistih ki lahko najvec naredijo premajhna:nonono:

Adolf
31.05.2007, 21:13
mene je kar strah...kaj bo z mojimi otroci ki jih bom mel čez 10let..oz kako leto manj..? kaj bo z njihovimi vnuki...omg!!

Ljudje že od pradavnine napovedujejo, da bo jutri konec sveta, pa ga za enkrat še ni bilo :)

Menim, da so takšnele napovedi kot je uvodna precej prehude in da ni poterebe, da se tako rekoč vrnemo v pradavnino (kot pravi DejanX). Podpiram pa kakšno zmerno skrb za okolje, kamor bi sodilo npr. ločevanje odpadkov, zmanjšanje osebnega cestnega prometa na račun javnega prometa (predvsem tirnega) - ampak dokler mi vožnja z javnim prevozom ne bo vzela vsaj približno toliko časa kot vožnja z osebnim, bom ostal pri avtomobilu.
Morda bi bilo smiselno posnemati Švico-ves tranzitni tovor na vlake.:?: