Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Simobil vs Mobitel

Strani : 1 [2] 3

popka
02.02.2008, 08:58
Na Simobilu sem....za naročniško razmerje 100 €, prosta prodaja 410€ klikni (http://www2.simobil.si/personal.aspx?nodeid=4279)

Mobitel v prosti prodaji 549€ klikni tukaj (http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Ponudbainceniki/Mobiteli/Cenikmobitelov.asp), za naročniška razmerja ne vem

kako lahko potem napišeš, da je pri simobilu 100 evrov, pri mobitelu pa 550 :d

drugač je pa ta nokia pr mobitelu 125 eur po tanovem :shy:

Trian
03.02.2008, 10:53
Tale primerjava cen ni bila ravno najbolj posrečena Freya. Sicer pa kar pohitite k simobilu, kmalu se bo pri njih nabralo dovolj uporabnikov, da se bo ukinila asimetrija (med drugim tudi razlog zakaj mobitel ne mora spuščati cen pod tržno vrednost, kot recimo simobil).

monster
03.02.2008, 12:12
kakorkoli, ostajam zvest simobilu, vsekakor pa pogrešam tretjega močnega operaterja v slo (debitel ne štejem kot samostojnega) , kjer so se do zdaj vsi opekli: vega, voljatel in trenutno tušmobil, ki ima katastrofalni signal :o, kar me močno preseneča, saj je podedoval vegino omrežje, ki in bilo tako slabo ... ve kdo kaj več?

freya
04.02.2008, 06:13
kako lahko potem napišeš, da je pri simobilu 100 evrov, pri mobitelu pa 550 :d

drugač je pa ta nokia pr mobitelu 125 eur po tanovem :shy:

tega podatka pa na Mobitelovih zagonetnih straneh nisem našla, našla sem pa tole

Nokia N73,

41,30 € za naročnike Paketa 15.000
249,96 € za naročnike ostalih Mobitelovih naročniških paketov**

http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Akcijeinnovosti/UMTSmobiteli.asp

Priznam, bila sem zavedena, da tega aparata pri Mobitelu ni bilo moč kupiti po akcijski ceni. :d , sicer pa vse drži. Upam, da kdor prizna, se mu vsaj polovico oprosti. Vsekakor 249,96 ni blizu 100€.

Stane
04.02.2008, 10:38
monster: sam ne bi rekel da se Tušmobil tako slabo drži, mislim da bo že naslednje četrtletno merjenje tržnega deleža pokazalo, da je Simobilu odščipnil lep kos.

kokos
04.02.2008, 18:30
Mobitel je omogočil brezplačno uporabo UMTS klicev za gluhe, dodal je posebno ponudbo za uporabnike storitve Večerni in vikend pogovori in še Instant internet je od začetka tega meseca cenejši za ceno naročnine za podatkovne storitve.
Veliko bolj migajo kot Simobil.

Stane
06.02.2008, 09:04
Valentinovo. ;)

Ima kdo kaj insajdrskih informacij, kaj lahko pričakujemo na ta "državni" praznik?

Trian
09.02.2008, 12:21
To tudi mene zanima. Je komu morda kaj prišepnil veter z Vilharjeve? :)

monster
09.02.2008, 13:10
monster: sam ne bi rekel da se Tušmobil tako slabo drži, mislim da bo že naslednje četrtletno merjenje tržnega deleža pokazalo, da je Simobilu odščipnil lep kos.

hm bomo videli. tisti od pozannih, ki so šli nesrečniki na tuš, so bili vsi spet mobitelovi naročniki :)

tuš vabi s telefoni, vendar so potem nekateri dobri samo za postavljanje po mizah kafičev :d

Trian
10.02.2008, 11:26
Kaj je boljšega od tega, da naročiš kavo z mlekom, pivo in hkrati na mizo postaviš N95?

monster
10.02.2008, 11:48
lol :d ... mogoče seks z monico belluci? ;)

Stane
10.02.2008, 22:21
Trian: hja, razmišljanje premnogih Slovencev. Ponavadi vozijo tudi predrage avtomobile...

Trian
12.02.2008, 13:06
Za valentinovo se bo lahko z mobitelovega omrežja brezplačno pošiljalo SMS-e.

link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200812februar08.asp)

Stane
12.02.2008, 20:15
Dodal bi še to:

Ob tej priložnosti sta v ponudbi po posebej ugodni ceni tudi dva privlačna mobitela – Motorola W377 za 49 EUR ter Sony Ericsson W660i za 79 EUR. Cena velja ob sklenitvi/podaljšanju naročniškega razmerja, pri Motoroli W377 za 12 in pri Sony Ericsson W660i za 24 mesecev. Poleg teh dveh aparatov je v Mobitelovi prodajni mreži na voljo tudi pestra ponudba aparatov po sedaj še nižjih cenah.

shema
13.02.2008, 11:05
hell low, a ma kdo izkušnje pri zamenjavi, mobitel naj bi me čez en teden odklopu in preklopu.
men se to zdi odločn predolg.

popka
13.02.2008, 12:40
Za valentinovo se bo lahko z mobitelovega omrežja brezplačno pošiljalo SMS-e.

link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200812februar08.asp)

MMS-e;)

popka
13.02.2008, 12:43
hell low, a ma kdo izkušnje pri zamenjavi, mobitel naj bi me čez en teden odklopu in preklopu.

mislim, da je zakonski rok 8 dni (ne vem al delovnih al nasploh 8 dni)...je pa v vseh smereh enako- ne samo iz mobitela drugam.

Stane
15.02.2008, 00:04

Verjetno še nisi menjaval ISP. Tam je rok 30 dni.

Trian
17.02.2008, 12:20
MMS-e;)

Ah seveda, my mistake. :)

monster
17.02.2008, 12:21
8 dni preverjeno :approve:

Slowhand
19.02.2008, 18:10
preverjeno je danes ob 20 na pop tv...:2thumbs:

Stane
20.02.2008, 19:54
Danes se je začelo:

Družba Mobitel je 19. februarja 2008 predstavila novo različico storitve Večerni in vikend pogovori, ki vključuje tudi klice v druga slovenska mobilna in fiksna omrežja. Nova storitev Mobitelovim naročnikom vsak delavnik med 19. in 7. uro ter vse vikende in praznike omogoča klice brez dodatnih stroškov ne samo v Mobitelovem omrežju, temveč tudi v druga slovenska mobilna in fiksna javna telefonska omrežja. Omenjena ugodnost je naročnikom Mobitel GSM/UMTS na voljo ob mesečnem doplačilu 11,99 EUR.

shema
21.02.2008, 11:01
8 dni preverjeno :approve:

slab si preveru....7 delovni dni piše....

simobil da pol za vmesn cajt začasno številko....

freya
22.02.2008, 21:01
Danes se je začelo:

Družba Mobitel je 19. februarja 2008 predstavila novo različico storitve Večerni in vikend pogovori, ki vključuje tudi klice v druga slovenska mobilna in fiksna omrežja. Nova storitev Mobitelovim naročnikom vsak delavnik med 19. in 7. uro ter vse vikende in praznike omogoča klice brez dodatnih stroškov ne samo v Mobitelovem omrežju, temveč tudi v druga slovenska mobilna in fiksna javna telefonska omrežja. Omenjena ugodnost je naročnikom Mobitel GSM/UMTS na voljo ob mesečnem doplačilu 11,99 EUR.

za samo 12€ + DDV seveda za moj račun to sploh ni poceni
simobil ponuja cenejše klice v druga omrežja opcija mobilni za 2€ + DDV

Novo Smart 20
Smart20 vam omogoča klice in sporočila SMS za 0 EUR na minuto.
Paket je namenjen vsem, ki veliko kličete tako v omrežju Si.mobil - Vodafone kot tudi v stacionarna omrežja v Sloveniji, prav tako pa pošljete veliko sporočil SMS.
Kaj vključuje naročnina 20€?
* Cena klicev znotraj omrežja Si.mobil - Vodafone 0 EUR na minuto...1000 min
* Cena klicev v stacionarna omrežja 0 EUR na minuto...1000min
* Cena sporočil SMS 0 EUR.
* Cena klicev v druga mobilna omrežja le 0,10 EUR na minuto.
* Sporočila MMS le 0,10 EUR.

vizitor
23.02.2008, 17:37
a ostaja kakšen ugoden paket, ki upošteva predvsem tiste ki kličejo v tuja mobilna omrežja.

Trian
24.02.2008, 10:56
Meni so vsi tile paketi zelo podobni. Tako da upoštevajoč ostale prednosti, še vedno ostajam na strani Mobitela. Simobil se mi je itak za vedno zameril z njihovim odnosom do strank, tuš in ostali pa zaenkrat niso dovolj resni. :)

monster
24.02.2008, 12:10
shema in ostali ... pardon. začasna številka pa vsekakor

zanimive so naše izkušnje, sam se odvrnil od Mobitela ravno iz istih razlogo, kot jih navaja Trian: aroganca do strank. Leta 1998 sem postal uporabnik Mobitela s prvo regljo in bil dolgo MObi uporabnik, ko sem želel preklopiti na naročnino, vendar sem bil samo avtorski delavec in nič več študent, so mi dobesedno rekli, da naj si najdem službo, ker tukaj ni nobenega kritja ... kljub dohodkom, ki so presegali povprečno plačo :o , pri Simobilu niso delali nobenega problema. To mi je bilo res adijo: nekaj let si njihov uporabnik in potem te odhebejo :o

Trian
24.02.2008, 16:16
No ja, kritje moraš imeti če želiš skleniti naročnino. Pri simobilu ti takrat pač niso komplicirali ker so na vse pretege želeli pridobiti nove stranke in so mogoče zaradi tega spustili kriterije. Pri Mobitelu se načeloma res zelo potrudijo za stranke, kar se pozna tudi po različnih ugodnostih že obstoječim naročnikom. Tega pri Simobilu praktično skoraj ni recimo.

monster
24.02.2008, 16:21
kritje fant moj je bilo, samo pogodbe o zaposlitvi pač ne ... glde na to, da sem mnenja, da pač lastne račune lahko plačam ,,,sem jim rekel adijo :)

nattka
24.02.2008, 16:30
sj ti elektriko tudi priklopijo ne glede na višino ali prisotnost dohodka ...

monster
24.02.2008, 16:33
mogoče je danes drugače na mobitelu, vendar takrat so se mi tako zamerili. Vprašal sem, če delavec, ki ma 60 jurjev takratne plače pa lahko dobi naročnino, so rekli da ja ... sam sem imel takrat redne dohodke krat 3 pa ne :o ok, adijo :)

lady_lucifer
24.02.2008, 16:33
ja pr mobitelu se znajo ful potrudit za stranke....recimo tako, da se odklopis, potem pa se kar prihaja racun z narocnino...

monster
24.02.2008, 16:34
ja, to se je moji lady ravno zgodilo :veryevil:

Hrushka
24.02.2008, 17:51
mogoče malo off-the record, a vseeno. je res, da nokie n73 ni več za dobit? zadnjič je tudi na polici v m@ centru nisem več videla. :dontknow: priznam, da se nisem osebno pozanimala, ampak mi je znanec rekel, da je ni več. :nonono:

vizitor
25.02.2008, 07:09
tudi sam sem imel težave z računovodsko službo tako na mobitelu kot na simobilu, račun sem reklamiral in zadevo so mi pregledu tudi rešili.

hruska: baje da so tale telefon razprodali.

Hrushka
25.02.2008, 09:24
za samo 12€ + DDV seveda ( tega zelo radi pozabljajo omeniti pri ceni)- za moj račun to sploh ni poceni

res radi "pozabljajo" dodati tudi ddv, ampak takole pišejo na spletni strani: Mesečna naročnina za storitev »Večerni in vikend pogovori v Mobitelovo in druga omrežja« znaša 11,99 € (z DDV).

jaz sem si preračunala in se mi ta storitev niti približno ne splača. ampak je dobrodošlo za kakšne večerne in vikend klepetulje. :)

Stane
25.02.2008, 21:55
za samo 12€ + DDV seveda ( tega zelo radi pozabljajo omeniti pri ceni)- za moj račun to sploh ni poceni
simobil ponuja cenejše klice v druga omrežja opcija mobilni za 2€ + DDV

Od kod pa tebi ta podatek, da DDV ni vštet v ceno?

Hrushka
27.02.2008, 14:53
hruska: baje da so tale telefon razprodali.

hvala za info.
kaj je potem najboljši približek te n73? oz. koliko in kako se n razlikuje od e serije? (npr. e51) :dontknow:

vizitor
29.02.2008, 08:40
e serija je poslovna serija, medtemko je serija n namenjena upravljanju z multimedijskimi vsebinami, zame je e51 dober nakup

ali ste opazili da mobitel precej pohitril osveževanje monitorja prenosa podatkov na planetu

Stane
01.03.2008, 10:45
Hrushka: pri relaciji N in E je najpomembneje, to kar ti je povedal vizitor, v praksi pa to pomeni, da je E načeloma kvalitetnejše izdelave, daje poudarek hitremu prenosu podatkov in ima dobro baterijo.

N je nabita z več multimedijskimi funkcijami, boljšimi fotoaparati, ampak je tudi slabše izdelave in ima v spošnem slabše baterije.

S tem da je N95 (in verjetno N96) telefon, ki *poskuša* biti ultimate choice, tj. najboljše iz obeh taborov.

moj
01.03.2008, 13:37
Jaz sem pri obeh operaterjih tako, da mi je vseeno.Je pa res , da je Mobitel z dodatno, sicer plačljivo storitvijo" zastonj večerni in vikend klici "zadel v polno. Za borih 6 eur. imaš vse vikende , praznike in klice po 19h zastonj Za 11, pa še v vsa druga omrežja . To že dolgo velja tudi za internet Planet. Medtem ko Simobil za svoje strani, še vedno pobira vstopnino Kar se pokritosti tiče je tu Mobitel zakon. pa tudi drugače se mi zdi Mobitel nekoliko bolj resna firma. Na primorskem ima Simobil le v Kp pravi center, v ostalih krajih pa ima večina poblaščene prodajalce, k s svojo (ne)strokovnostjo delajo firmi več škode kot pa koristi

vizitor
02.03.2008, 08:43
a ima kdo izkušnje z umts/hsdpa modemi bodisi usb, modisi PCI card, kaj se splača vzet

Trian
02.03.2008, 12:51
a ima kdo izkušnje z umts/hsdpa modemi bodisi usb, modisi PCI card, kaj se splača vzet

Jaz imam Huawei E220 in se odlično odnese ... tudi v Linux okolju, če te bojo pota kdaj zanesla tja (eeejezakon.press) :)

Stane
08.03.2008, 10:41
Tukaj bi dodal še to, da je Mobitel predstavil noro poceni Instant Internet za Itakovce. Ponudba omogoča prenosne hitrosti do 7,2 Mb/s. Mesečna naročnina za paket Itak internet L (5 GB) znaša 13,90 EUR, za paket Itak internet XL (50 GB) pa 27,90 EUR.

Očitno se jim je letos začelo mešati, ampak v pravi smeri. ;)

Več tukaj. (http://mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200807marec08.asp)

Aja, pa še ena Mobitelova novost, ki sem jo prezrl - zgleda da jih je preveč. ;)

Tris. (http://mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200804marec08.asp)

Na kratko:
Ugodnost Tris velja za klice naročnikov Mobitel GSM/UMTS na:
• eno številko Mobitelovega naročnika ali Mobiuporabnika, na katero z govornim ali video klicem kličejo 70 % ceneje;
• eno številko uporabnika drugega slovenskega mobilnega ponudnika, na katero kličejo 30 % ceneje;
• eno številko uporabnika kateregakoli operaterja slovenskega fiksnega javnega omrežja, na katero prav tako kličejo 30 % ceneje.

Trian
09.03.2008, 12:40
Imajo dovolj maneverskega prostora, da se jim še veliko bolj "zmeša". Količine podatkov zajete v novih paketih so pa neverjetno uporabne! Drug teden si izklopim maksi in vklopim L. :2thumbs:

Hrushka
09.03.2008, 16:46
tale m@ tris je super. do zdaj sem že koristila storitev zveza-naveza, čeprav mi ugodnejši klici na izbrano stacionarno številko niso velikokrat prišli prav, se je pa zato toliko bolj poznalo pri 70% off na mobitelovo št. :) zdaj se moram samo še odločit, čigavo s! številko dam v tega trojčka.

Hrushka
09.03.2008, 16:54
kako je s tem novim instant internetom? meni naj bi itak paket potekel čez nekaj mesecev. a to pomeni, da lahko vseeno sklenem/podaljšam naročniško razmerje in vzamem to konzervo ter potem še 24 mesecev plačujem 13,90 € naročnine (za 5 GB)? (kljub temu, da mi vmes "uradno" poteče itak)
:dontknow:

vizitor
10.03.2008, 07:41
mislim da sta itak internet in naročnina na telefonijo ločeni zadevi, treba je preverit

blustar
15.03.2008, 07:59
tale m@ tris je super. do zdaj sem že koristila storitev zveza-naveza, čeprav mi ugodnejši klici na izbrano stacionarno številko niso velikokrat prišli prav, se je pa zato toliko bolj poznalo pri 70% off na mobitelovo št. :) zdaj se moram samo še odločit, čigavo s! številko dam v tega trojčka.

Men se zveza-naveza na mobitelovo številko tudi splača. Mogoče bom zdaj dala še sestro, ki je prebegnila k Simobilu - ne na lastno željo, v firmi so šli.

Fritzt
17.03.2008, 00:52
Hrushka: najbolje da povpraša pri Mobitelu.

Drugače pa ti še vedno preostane M4 - prvi četverček v Sloveniji, ki ga niso samo usta, ampak dejansko živi:
http://www.mobitel.si/M4

Trian
17.03.2008, 18:57
To je res super, da upravljanje nad Siolom prevzema najbolj sposobni član skupine - Mobitel. Telekom je naredil dovolj škode...

kokos
22.03.2008, 12:40
ampak jaz še vedno upam na malo bolj vznemirljiv izbor telefonov! ko gledam avstrijske in nemške ponudnike...

vizitor
23.03.2008, 08:12
baza mobitelov naročnikov je velika, verjetno si siol od tega veliko obeta...

blustar
23.03.2008, 20:39
baza mobitelov naročnikov je velika, verjetno si siol od tega veliko obeta...

Misliš Telekom? Sicer, po moje se bodo za to odločal bolj tisti, ki že imajo siolove pakete in se jim to ne bo poznal. Al misliš, da jih bodo uspel dobit kaj dost od konkurence?

Fritzt
24.03.2008, 23:10
blustar: za četverčke se bo odločila večina siolovih uporabnikov, ker so ponavadi tudi mobitelovi in se jim to pač splača. Prišparali bodo 1 evro in prejemali skupni račun, v bodoče pa pridejo še druge ugodnosti.

Rusy
25.03.2008, 10:02
prav nič ne bojo prišparali..zakaj kot pravite prišpara 1€ sam pol ko gre plačat to položnico mora recimo na pošti odštet provizijo na položnico 0.96€ tko da prišpara samo 0.04€ tko da ne vidim sploh ugodnosti pri tem....:veryevil:

kokos
27.03.2008, 11:44
Kaj pa pravite na simobilov paket Smart20. oglašujejo da omogoča klice in sporočila za 0 eur, meni se zdi to totalen nateg, ker vemo da v življenju brez nič ni nič in enako tukaj. Itak plačaš naročnino potem pa še tisto kar je več minutaže. kaj je tle zastojn?:dontknow:

Rusy
28.03.2008, 10:57
Kaj pa pravite na simobilov paket Smart20. oglašujejo da omogoča klice in sporočila za 0 eur, meni se zdi to totalen nateg, ker vemo da v življenju brez nič ni nič in enako tukaj. Itak plačaš naročnino potem pa še tisto kar je več minutaže. kaj je tle zastojn?:dontknow:

to ti je isto kot pru tušmobilu tut tam je nateg glede telefonov za 1€:veryevil:

Trian
28.03.2008, 20:01
Na simobilov paket smart20 pravim samo :nonono: tipična simobilova demagoška akcija.

Aja pri četverčku pa ste pozabili omeniti, da poleg prihranka 1€ pri naročnini, dobiš še 100mb brezplačnih podatkov prek mobitela, kar ni popolnoma zanemarljivo.

blustar
29.03.2008, 07:37
blustar: za četverčke se bo odločila večina siolovih uporabnikov, ker so ponavadi tudi mobitelovi in se jim to pač splača. Prišparali bodo 1 evro in prejemali skupni račun, v bodoče pa pridejo še druge ugodnosti.

Sam sem slišala, da so omejitve, da ravno ne moreš izbirat med celotno siol ponudbo v četverčku. Da ne moreš samo internet in mobilni telefon recimo. In da imaš samo omejen izbor hitrosti. To se bodo moral pa še mal zmenit z mamo Telekomom.

Fritzt
30.03.2008, 22:37
Rusy: saj res - še več kot 1 evro prišpara, ker plača eno provizijo manj (prej sta bili dve položnici).

kokos:
1. Naročnina na paket znaša debelih 20 evrov.
2. Zavezati se je treba za obdobje dveh let.
3. Cena klica v omrežje Mobitela, ki ga uporablja daleč največ uporabnikov, je 0,10 evra, kar bo hitro povečalo izhodiščnih 20 evrov, potrebnih samo za plačilo naročnine.
4. Brezplačni klici veljajo samo za prvih 1000 minut, preostanek pa se ne prenaša v naslednji mesec.

Scudder
31.03.2008, 15:46
Mah to z "brezplačnimi klici" ki jih plačaš vnaprej je itak totalen nateg...

tom777
31.03.2008, 16:18
Kar se tiče višjih cen za pogovore pri operaterju Mobitel, bi pa samo rada povedala, da vse operaterje nadzoruje APEK (Agencija za pošto in elektronske komunikacije), ki med drugim skrbi tudi za konkurenčnost trga in zato Mobitel zaenkrat ne sme prav drastično spreminjat cen.

Haha, kaj pa ko je mobitel uvedel drugačen sistem obračunavanja...se pravi iz 15s intervala (ki ni pravičen) na minutni interval oz. obračuna se prva minuta, nato pa naprej sekundni interval. Sem klical na apek, pa so rekli, da je to odločitev operaterja (najbolje da si izbere urni interval, nato pa naprej meri čas v nano sekundah).

tom777
31.03.2008, 16:25
Dr. Onyx, kako sedaj veš pri katerem operaterju je kak naročnik, odkar so številke prenosljive? :dontknow:

Mobitelovi uporabniki:
*130*cifra#

Splet:
http://www.npch.si/index.php

kokos
05.04.2008, 19:07
Mah to z "brezplačnimi klici" ki jih plačaš vnaprej je itak totalen nateg...

se strinjam...:2thumbs: nben tle ni mati tereza...

Fritzt
06.04.2008, 23:46
tom777: koristen podatek!

monster
11.04.2008, 19:25
tom777 ...hvala ;) uporaben link

Fritzt
12.04.2008, 13:04
Huh, vsi poznamo zgodbo o uspehu Mobitela s kosovskim Ipkom. Baje so posneli reklamo s 50 centom?! A jo je kdo že našel kje na internetu?

Trian
15.04.2008, 17:08
Po novem pri Mobitelu v paketu prodajajo EEE-ja in Option GlobeTrotter iCon 7.2USB modem. Skupaj z 24mesečno vezavo pride 299 EUR. Glede na to, da imam že itak vklopljen XL paket prenosa podatkov je tole super. Sicer EEE-ja že imam, ampak ne v beli barvi, kot ga ponujajo pri Mobitelu.

še link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200815april08.asp)

Hrushka
16.04.2008, 09:07
Huh, vsi poznamo zgodbo o uspehu Mobitela s kosovskim Ipkom. Baje so posneli reklamo s 50 centom?! A jo je kdo že našel kje na internetu?

jaz sem jo našla tukaj: http://geesem.blog.siol.net/2008/04/10/kosovski-ipko/

Hrushka
16.04.2008, 09:10
Po novem pri Mobitelu v paketu prodajajo EEE-ja in Option GlobeTrotter iCon 7.2USB modem. Skupaj z 24mesečno vezavo pride 299 EUR. Glede na to, da imam že itak vklopljen XL paket prenosa podatkov je tole super. Sicer EEE-ja že imam, ampak ne v beli barvi, kot ga ponujajo pri Mobitelu.

še link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200815april08.asp)

a mi lahko razložiš v čem je poanta tega eee-ja? kako se obnese in ali lahko uspešno nadomešča prenosnik? :dontknow:

Fritzt
17.04.2008, 22:46
Hrushka: hvala. Ni kaj, dobro so se to zdilali s Fiftyjem. ;)

Fritzt
17.04.2008, 22:47
a mi lahko razložiš v čem je poanta tega eee-ja? kako se obnese in ali lahko uspešno nadomešča prenosnik? :dontknow:

Point je v tem, da je zelo poceni in zelo majhen, ampak vendarle lahko z njim počneš vse kot z običajnim prenosnikom. In je ravno dovolj poceni, da ga marsikdo kupi če ne drugega "za šalo". ;)

blustar
20.04.2008, 09:06
Prenosnik naslednje generacije:) Zdaj ko so "navadni" prenosniki postali desktopi. Malo za šalo. Je pa super tale eee. Moj ga ima in je navdušen. Edino majhnost ekrana je malo moteča, ker smo navajeni na večje. Predvsem zato, ker je kar precej manjši od velikosti računalnika. Ampak tudi na tem delajo.

Fritzt
20.04.2008, 13:07
Zato pa čez par tednov pride EEE 900, ki bo približno enako velik zaslon pa bo imel 30% daljšo diagonalo. Sedanji je namreč imel precej širok okvir okoli zasona, nova diagonala pa bo 9-palčna.

Trian
20.04.2008, 21:22
Mene velikost zaslona pri EEEju sploh ne moti. Njegove prednosti sta pa predvsem ultra mobilnost in cena. Za 300 € se ne sesuje svet, če ti vsake par let "crkne" ali pa če ti ga slučajno ukradejo. Skratka zadeva je super, jaz ga imam vedno pri sebi. :)

blustar
23.04.2008, 21:09
Mene velikost zaslona pri EEEju sploh ne moti. Njegove prednosti sta pa predvsem ultra mobilnost in cena. Za 300 € se ne sesuje svet, če ti vsake par let "crkne" ali pa če ti ga slučajno ukradejo. Skratka zadeva je super, jaz ga imam vedno pri sebi. :)

Saj jaz mislim, da se je treba samo navadit. Do zdaj smo se pač navajali v smeri čedalje večjih zaslonov. Pri računalnikih seveda.

Rusy
24.04.2008, 10:50
pol je bolš dodat še malo denarja in kupit prenosnika kot se spodobi...

Fritzt
25.04.2008, 15:42
Vedno se v debati o EEE najde nekdo s podobnim pogledom kot Rusy. ;)

Ampak enormna popularnost EEE dokazuje, da ima nekaj pomembnih prednosti. Less is more. Nižja cena in manjše mere so vse pod pravo in skrbno domišljeno psihološko mejo. Umetnik je Asus, ki jo je znal odkriti.

vizitor
26.04.2008, 21:31
tale eee je res simpatičen, a kdo ve koliko časa zdrži baterija, kaj glede ponudbe mobitela, a vezava vključuje tudi kateri izmed paketov interneta

Trian
27.04.2008, 14:54
Mislim da moraš vzeti določen podatkovni paket pri Mobitelu, če želiš kupit zadevo. Sicer pa baterija meni zdrži približno dve uri in pol.

arturius
28.04.2008, 21:15
Meni baterije zdrži nekje 2,5 do 3h. Mislim da moraš vzeti XL paket

Fritzt
28.04.2008, 22:29
Kaj pa sicer laufate na EEE? Kar Xandrosa?

vizitor
30.04.2008, 13:01
ja res je, če hočeš asusa za 300€ moras paket xl vzet, kar pomeni dodatnih 27,90€ mesečno,

Trian
03.05.2008, 11:22
Jaz imam zaenkrat gor še vedno Xandros. Zadeva zadostuje vsem potrebam, tako da niti ne čutim potrebe po windowsih zaenkrat. Jih bom pa definitivno enkrat namestil, če druga ne samo za test. Baje, da XP-ji delujejo presenetljivo hitro.

Fritzt
03.05.2008, 16:01
Verjamem, čeprav meni je še vedno najbolj všeč Ubuntu. Če že OS X ni pri roki. ;)

Drugače pa menda Windows XP SP3 dela tudi nasplošno bistveno hitreje kot starejši XP.

Trian
04.05.2008, 13:45
ko smo že pri OS X ... tudi to sem videl nekje na netu v kombinaciji z EEEjem :2thumbs:

kokos
15.05.2008, 18:38
gledam po tvju tele reklame za itak plus paket. a kdo kaj več ve o tem, recimo če primerjamo z drugimi, se splača?

Fritzt
15.05.2008, 21:45
gledam po tvju tele reklame za itak plus paket. a kdo kaj več ve o tem, recimo če primerjamo z drugimi, se splača?

Priporočam utile et dulce stran - http://www.itak.si/itakplus.

Point je pač v tem, da Itakovci veliko kličejo Itakovce in se jim praviloma zelo splača presedlati na Itak+, ker jih bodo oslej klicali zastonj. No, bodimo korektni - za fikne 4 evre na mesec.

Fritzt
15.05.2008, 21:49
Za marsikoga pa bodo še bolj zanimivi naslednji paketi s fiksno mesečno naročnino in z vnaprej zakupljenimi minutami/sporočili/količino podatkov.

http://geesem.blog.siol.net/2008/05/13/povezani-z-nevidnimi-vezmi/

V primerjavi s Tušmobilovimi paketi je poleg vštetega prenosa podatkov zanimivo predvsem to, da se neporabljene minute in sporočila prenašajo v naslednji mesec!

Fritzt
15.05.2008, 21:58
Priporočam utile et dulce stran - http://www.itak.si/itakplus.

Point je pač v tem, da Itakovci veliko kličejo Itakovce in se jim praviloma zelo splača presedlati na Itak+, ker jih bodo oslej klicali zastonj. No, bodimo korektni - za fikne 4 evre na mesec.

Hm, ker Itakplusova stran nekaj heca, so tu še videii iz na YT:

http://geesem.blog.siol.net/2008/05/08/potrebujes-nekaj-o/

popka
18.05.2008, 17:43
http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Akcijeinnovosti/InternetneomejenoPoslovniInternetneomejeno.asp

Trian
18.05.2008, 18:48
Tale unlimited je zelo zelo ok. Dolgo smo čakali, da je Mobitel to ponudil. Sicer doslej nisem še noben mesec porabil 50 GB, ampak vseeno. Plus NeoWLAN je dober dodatek, dostopnih točk je vsaj po Lj dovolj.

Hrushka
19.05.2008, 15:43
Za marsikoga pa bodo še bolj zanimivi naslednji paketi s fiksno mesečno naročnino in z vnaprej zakupljenimi minutami/sporočili/količino podatkov.

http://geesem.blog.siol.net/2008/05/13/povezani-z-nevidnimi-vezmi/

V primerjavi s Tušmobilovimi paketi je poleg vštetega prenosa podatkov zanimivo predvsem to, da se neporabljene minute in sporočila prenašajo v naslednji mesec!

tukaj jaz (glede na svojo porabo) morda malo pogrešam Povezani 22. :blush:
a neporabljene storitve se prenesejo samo v naslednji mesec? (če ne porabiš v naslednjem mesecu, ti potem propadejo?) :dontknow:

Trian
19.05.2008, 21:52
Mislim da se neporabljene minute prenesejo samo v naslednji mesec, ne moreš jih ravno celo leto nabirat. To recimo pride zelo prav, ko greš na dopust, saj je to redko dlje kot za dva, tri tedne.

Sicer pa bom letos prav užival na dopustu, glede na to, da je prenos podatkov v tujini do 60% cenejši! Brez interneta pač ne gre. :)

Fritzt
20.05.2008, 22:40
Tale unlimited je zelo zelo ok. Dolgo smo čakali, da je Mobitel to ponudil. Sicer doslej nisem še noben mesec porabil 50 GB, ampak vseeno. Plus NeoWLAN je dober dodatek, dostopnih točk je vsaj po Lj dovolj.

Prednost Unlimited paketa je predvsem v občutku. Uporabnikom, ki so povečini seveda neprevidni in razmeroma slabi poznavalci tehnologije, ki jo uporabljajo, je bistveno udobneje brskati, če se jim ni potrebno bati, da bodo zdaj zdaj prekoračili limit.

Fritzt
20.05.2008, 22:43
Mislim da se neporabljene minute prenesejo samo v naslednji mesec, ne moreš jih ravno celo leto nabirat. To recimo pride zelo prav, ko greš na dopust, saj je to redko dlje kot za dva, tri tedne.

Tako je, prenese se samo neporabljena količina preteklega meseca. Ampak to je pravzaprav bistveno, saj se največja razlika nabere prav v primerjavi modela, ki prenaša količine preteklega v naslednji mesec, in modela, ki ne prenaša ničesar.

Načeloma se itak odločiš za paket, ki ti je pisan na kožo, zato je nenavadno, da ti več kot en mesec zapored preostane veliko neporabljenih minut/sporočil.

Fritzt
20.05.2008, 22:45
Sicer pa bom letos prav užival na dopustu, glede na to, da je prenos podatkov v tujini do 60% cenejši! Brez interneta pač ne gre. :)

To je res zakon, še posebej za kakšno navigacijo.

Trian
25.05.2008, 13:20
Načeloma se itak odločiš za paket, ki ti je pisan na kožo, zato je nenavadno, da ti več kot en mesec zapored preostane veliko neporabljenih minut/sporočil.

Jap, sicer pa ni noben problem spremenit paketa, če že pride kaj vmes. Problem je le v tem, ker se ljudem povečini ne da ukvarjat s tem.

blustar
25.05.2008, 16:45
Prednost Unlimited paketa je predvsem v občutku. Uporabnikom, ki so povečini seveda neprevidni in razmeroma slabi poznavalci tehnologije, ki jo uporabljajo, je bistveno udobneje brskati, če se jim ni potrebno bati, da bodo zdaj zdaj prekoračili limit.

Se strinjam. Važno je predvsem, da se ti ni treba spraševat, koliko si porabil. Svoj ADSL paketa npr. tudi slabo izkoristim - downloadam ne več, ker itak potem nimam časa pogledat filmov.

Fritzt
25.05.2008, 22:08
Ker je to tema "Simobil vs. Mobitel"... A kdo ve kako je kaj s Simobilovim internetom? Je spet v ponudbi ali še ne?

shema
29.05.2008, 13:01
simobil čist zmaga, po treh mesecih uporabe.

misswho
29.05.2008, 18:01
Hej! Ma ja, se strinjam, ampak men se še vedno zdi, da tisti, ki smo že leta in leta mobitelovci nekako nočemo preit na drugega operaterja. Kaj pa vem, a je to lenoba al miselnost, da te bo na koncu prišlo vse skupaj še dražje, saj vsi tvoji kolegi uporabljajo mobitel ...

misswho
29.05.2008, 18:03
Joj, še tole: a se vam ne zdi, da ma mobitel ful lepe oglase? men je ta zadnji ful všeč. Kako so to posnel? Z laksom?

Fritzt
29.05.2008, 22:14
Mene oglasi toliko ne ganejo. Tudi cena mi hvala bogu tako kot čedalje več Slovenkam in Slovencem ne predstavlja odločilne.

Ampak za tisto, kar plačam, hočem dobiti vse to, kar je zapisano v pogodbi. Izkaže se, da je SiMobil pri osnovni telefoniji cenejši, ampak kaj ko potem tako rad poklekne kot dva vikenda nazaj. Ali ima druge muhe, kot je fiasko z mobilnim internetom.

Težko je prestopiti k operaterju, ki ima takšne osnovne težave, čeprav je cenejši.

misswho
30.05.2008, 07:35
A res, tega pa nisem vedela. Pol je pa še dobro, da sem še vedno na mobitelu.

arturius
01.06.2008, 13:47
Ker je to tema "Simobil vs. Mobitel"... A kdo ve kako je kaj s Simobilovim internetom? Je spet v ponudbi ali še ne?

modemov še vedno ni..baje pridejo junija :).

Rusy
01.06.2008, 14:00
Jst sem že eno leto na si.mobilu pa nisem mel nobenih težav z omrežjem vse dela kak treba tko da res nevem kje mate ostali težave.:veryevil::2thumbs:..

Fritzt
01.06.2008, 23:19
Jst sem že eno leto na si.mobilu pa nisem mel nobenih težav z omrežjem vse dela kak treba tko da res nevem kje mate ostali težave.:veryevil::2thumbs:..

Ravno dva vikenda nazaj je bil en velik izpad. Poglej na kak mobilni forum.

Rusy
02.06.2008, 08:07
Ravno dva vikenda nazaj je bil en velik izpad. Poglej na kak mobilni forum.

jst nič nevem o tem izpadu v mojem kraju dela vse kak treba ...tko da res nevem o čem govoriš....:p:veryevil:

Fritzt
05.06.2008, 22:49
Ja, ja, saj verjetno ni šel cel Simobil rakom žvižgat. ;) Se pa je veliko uporabnikov pritoževalo, da ne morejo storiti ničesar.

vizitor
15.06.2008, 22:27
pa če simobil ma skos težave z omrežjem!!!

iz tega razloga bom ziher na mobitelu dokler berem takele štorije vsak tretji dan nekje :)

Rusy
16.06.2008, 07:46
pa če simobil ma skos težave z omrežjem!!!

iz tega razloga bom ziher na mobitelu dokler berem takele štorije vsak tretji dan nekje :)

Jst nevem ki jljudje živijo da majo probleme s omrežjem od si.mobila ...jst vem da do sedaj kakor sem na si.mobilu nisem mel težave s omrežjem niti enkrat..tolk o tem jstm mislim da ljudje so to malo preveč napihnili to zadevo....;):rolling:

nejc
16.06.2008, 08:20
Moram pritrditi, da Simobil ima težave z omrežjem večkrat kot sem jih izkusil na Mobitelu. Doslej se sicer ni še izkazalo kot moteče, obstajajo pa vendarle.

Dosti večkrat kot na mobitelu pade omrežje ob nevihti. Kot drugo pogosto pa opažam, da če kličem koga na Simobil, da mi ali javi, da je zaseden (čeprav ni) ali mi takoj prekine povezovanje, medtem ko osebi na drugem koncu zvoni. Zadnje čase se mije zadnje dostikrat zgodilo.

Kot rečeno, ni pa tega toliko, da bi bilo moteče.

Pa pokritost imajo manjšo po mojih izkušnjah. Na cesti večkrat najdem luknje kot pri Mobitelu.

Fritzt
16.06.2008, 22:22
Rusy: ne moreš ti na osnovi lastnih izkušenj sklepati na splošno. Očitno imaš srečo, so what. Dobro zate. ;) Ampak mnogi imajo težave in ni jim pomoči.

blustar
16.06.2008, 22:57
Nisem bila nikoli na Simobilu in ne morem nič rečt. Vem pa, da je moja sestra, od kar je na Simobilu večkrat nedosegljiva. Lahko je sicer lažen občutek, ampak sva se ji že obe z mamo pritoževale.

Fritzt
20.06.2008, 14:13
Še en glas za Mobitel:
http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200818junij08.asp

Možnost najema naprave M:Stik in sklenitev samostojnega naročniškega razmerja Solo M:Stik.

Trian
22.06.2008, 13:27
Možnost najema M:stika je odlična poteza. Dejansko lahko prihraniš ogromno denarja.

Fritzt
23.06.2008, 22:35
Še en glas za Mobitel:
http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200818junij08.asp

Možnost najema naprave M:Stik in sklenitev samostojnega naročniškega razmerja Solo M:Stik.

Hm, zdaj mi je komaj kliknilo - tole Solo razmerje je zelo zanimivo tudi za Mobitelove ne-naročnike.

arturius
30.06.2008, 13:35
Jst nevem ki jljudje živijo da majo probleme s omrežjem od si.mobila ...jst vem da do sedaj kakor sem na si.mobilu nisem mel težave s omrežjem niti enkrat..tolk o tem jstm mislim da ljudje so to malo preveč napihnili to zadevo....;):rolling:

Poglej zadnji Monitor, kjer primerjajo kako deluje mobilni internet pri Mobitelu, Si.mobilu in T-2.

Fritzt
30.06.2008, 23:38
T-2 je tam kao najboljši, ampak je treba vedeti, da ima zelo slabo pokritost. Malo zaostaja Mobitel, z nekajkrat večjo pokritostjo od vseh ostalih skupaj, zato je najboljša izbira, medtem ko Simobil praktično ne dela - potrebna je sreča, da si na pravi in dovolj nezanimivi lokaciji.

arturius
01.07.2008, 08:24
T-2 tudi nima lih veliko uporabnikov v primerjavi z Mobitelom in Si.mobilom, tako da je posledično njihovo omrežje manj obremenjeno in hitrosti večje.

Trian
06.07.2008, 18:44
T2 sploh ni opcija, razen če kdo računa na njihov UMTS kot nadomestek fiksne linije.

Simobil bi lahko bil ok, če ne bi njihove hitrosti prenosa podatkov ostale v letu 1993, tako da še enkrat rečem, da je edina viable opcija Mobitelov internet.

Edino kar bojo pri Mobitelu mogli premislit je širitev svojega neoWlan omrežja :2thumbs:

peco1
10.07.2008, 08:49
Simobil je, kar se tiče telefonije cenejši od ostalih, gledano od samega uporabnika. Eden je izjavu na tem forumu, če ga drugi kličejo je cenej. Mene to ne zanima saj si sam plačujem mobitel mi ga ne plačujejo drugi. V tem primeru je Simobil velik cenejši. Kar se tiče pa Interneta za prenosni računalnik je pa Simobil pogorel proti Mobitelu. Njihova pokritost je samo v velikih mestih dost dobra drugje pa so zmrznili. Bil sem na Simobilu pa sem po letu in pol šol na Mobitel. Razlika je zelo velika. Tako, da imata oba dva operaterja svoje prednosti.

Trian
11.07.2008, 16:11
Seveda, vsi imajo svoje pluse. Ampak kar me je pri Simobilu najbolj zmotilo je njihov nepremišljen unlimited paket in oglaševanje HSDPA-ja.

V praksi hitrost skoraj nikoli ne preseže 200 kbit/s, kar je čista polomija. Tudi jaz sem na začetku uporabljal simobilov mobilni internet in se opekel :nonono:

odkar uporabljam mobitelovega mi recimo še nikoli ni padla hitrost pod 2 Mbit/s, latency pa se drži okoli 150 ms.

vizitor
14.07.2008, 09:57
da ne govorimo o pokritosti in o tem, komu zmanjkuje modemov ...

mobitel je v razvoju gotovo nekaj let pred vsemi ostalimi. za advanced userje je gotovo najboljša izbira, kakor pravi Trian ...

Fritzt
14.07.2008, 23:06
Dobro nehajmo govoriti o Simobilu na področju interneta, ker je to čisto brez veze. Žal. Če bi se malo bolje potrudili, bi lahko vsaj malce parirali Mobitelu in vzpostavili pravo konkurenco na trgu.

vizitor
21.07.2008, 14:41
njihov net bi bil konkurenčen morda le, če bi bil zastonj.

(pa še to za folk, ki ima čas čakat vsakršen prenos podatkov :D)

Snif
23.07.2008, 16:47
Mogoče bom eden izmed tistih, ki bo menjal operaterja, za stacionarca sem ga že, ker je račun vsak mesec kazal sledeče:

1-3 € pogovorov
in 3€ za PIK (, ki je drugje vključen že od sklenitve pogodbe - pri telekomu sem ga naročil posebej in tudi doplačal)

Računi so bili tudi po 18 €. Sreča, da je ponudba raznolika in se lahko odločamo za najcenejšo varianto. Tudi, če pravijo, da sem čuden take ponudbe s pridom izkoriščam. :)

Trenutno nimam pogodbe z mobitelom in lahko menjam kadar hočem. :)

stLARA
26.07.2008, 19:31
da ne odpiram nove teme ... :)
Mene zanima, kakšne so kaj izkušnje s študentskim delom pri mobilnih operaterjih? Vidim predvsem, da pri Mobitelu občasno iščejo študente, jaz pa rabim neko pametno delo v LJ in ker nisem ravno lolek kar se mobilne tehnologije tiče, me mika da se prijavim ... :blush: :d

Trian
27.07.2008, 15:06
Pri Mobitelu stalno iščejo študente, večinoma za delo v centru za pomoč naročnikom. Poznam jih kar nekaj, ki so tam delali v času študija in se povsem nepričakovano kasneje tudi zaposlili na Mobitelu.

Za ostale pa ne vem, mislim da je pred kratkim T2 iskal študente, prav tako za delo v klicnem centru.

khat
31.08.2008, 21:11
Evo link, mobitel išče študente:

http://www.mobitel.si/images/pripone/VABILO-CPN-%20internet.pdf

Fritzt
31.08.2008, 21:52
Trian: kako se lahko nekdo, potem ko doštudira, zaposli v centru za pomoč naročnikom? A za to rabiš diplomo, ali so potem raje pustili faks? :))

Hrushka
01.09.2008, 13:48
Sem imela kolege, ki so delali po teh centrih za pomoč, pa so se imeli prav fino, no, pa še jih imam. Koliko je pa kaj plačano tole?

Fritzt
04.09.2008, 22:07
Najbrž ne prav slabo, če se splača pustiti faks.

Trian
06.09.2008, 12:04
Točne urne postavke ne poznam, verjetno pa res niso slabe, glede na to da delo vklučuje tudi vikende in nočne izmene.

Mislim da ne rabiš diplome za delo na help desku. Dokler si študent pač delaš na napotnico, če si res dober te pa tudi ne spustijo kar tako, kar je po svoje razumljivo.

Fritzt
06.09.2008, 12:34
Ja, saj, delo je res vedno, pa naj bo petek ali svetek.

khat
26.09.2008, 23:05
Zdej ziher iščejo tudi Gofla promotorke :veryevil:

Fritzt
28.09.2008, 23:01
A te promotorke so že na delu in če ja, kje se jih da zahodit?

Hrushka
30.09.2008, 19:10
In ko ugotovite, kje so, ugotovite še, če delijo kakšne majčke. Mobitelove majčke so zakon ... :p

Trian
05.10.2008, 16:32
Glede Gofla promotork velja omenit glavno nagrado, ki je v igri - 2x ogled MTV european music awards, za tiste ki bojo najbolje gofljali. ;)

Fritzt
05.10.2008, 22:49
Mobitel je prejel nagrado Trusted Brand 2008 revije Reader's Digest.

Ta nagrada pooseblja tisto kar nekateri stalno poudarjamo - Mobitel odlikuje predvsem kakovost, ki je v ponudbi postavljena na prvo mesto:
http://mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200801oktober08.asp

Hrushka
10.10.2008, 14:44
No, in? Je že kdo ujel promotorke? Očitno ob tistih urah, ko se jaz klatim po mestu, ne delajo več, ker se ljudem že preveč zapletajo jeziki ... ali pa premalo.
Pa tako rada bi videla zadevo v akciji. A se velja smejat tistim, ki gofljajo?

arturius
11.10.2008, 13:52
Poglej na Itak strani, je vse gor....svašta najdeš :)

Trian
12.10.2008, 14:38
Poglej na Itak strani, je vse gor....svašta najdeš :)

jup, dobesedno svašta

itak pa meni bolj ustreza doma posnet nekaj, v živo in brez ponavljanj je dosti težje

kokos
13.10.2008, 19:07
jest sem se tudi kar doma posnela! najbolj priročno. Liverpool here we come!!
+ avatars rock!:angel:

Fritzt
13.10.2008, 20:41
No, in? Je že kdo ujel promotorke? Očitno ob tistih urah, ko se jaz klatim po mestu, ne delajo več, ker se ljudem že preveč zapletajo jeziki ... ali pa premalo.
Pa tako rada bi videla zadevo v akciji. A se velja smejat tistim, ki gofljajo?

Evo tvoja konkurenca:
http://www.itak.si/?category=29&language=1

Na levi strani pa imaš lepo zapisano, kdaj in kje so promocije.

Hrushka
14.10.2008, 12:43
Moj material misliš? Goflat ne znam, jaz bi jih poskusila motit, ker me je sama zloba v hlačah. :d

Fritzt
14.10.2008, 17:07
Aja, zdaj komaj kapiram. Ti bi bila torej ne-olajševalna okoliščina za goflače. ;)

Trian
19.10.2008, 18:50
V vsem tem času se jim bo nabralo toliko materiala, da bi z lahkoto vse skupaj na kakšen TV3 spravili. Mislim, da je na programih itak preveč slabih stvari ...

Fritzt
19.10.2008, 22:39
TV3 je meni še kar v redu, tako da tja ja, za kak Stojan Auer TV pa so to že preveliki čevlji. ;)

kokos
21.10.2008, 17:51
Tisti ki se za nagradno igro potegujete, je čas samo še do jutri!
Kot sem prebrala bodo promotorke v stari lj in v kopru. :))

khat
21.10.2008, 23:13
A to bodo potem na Gofli predvajali? Neskončni talk show uporabnikov...

Trian
26.10.2008, 17:27
Hmm, ni slaba ideja. Drugače pa je bila Gofla ena izmed boljših mobitelovih akcij doslej. Res bi lahko vse skupaj spravili še na malce višji nivo broadcastinga in spravili skupaj kakšno oddajo za TV.

Trian
26.10.2008, 18:25
Saj res, mobi paket praznuje deseti rojstni dan. ;)

khat
26.10.2008, 23:32
Ja, res bi bilo čudno, da bi kar pustili, da gre ves ta material v zrak, ko je enkrat prikazan. Možno, da bo kakšen best of, ki ga bodo potem naprej furali. Ne bi bilo slabo.

Kar pa se tiče desetletnice, je najbrž to vzrok, da so dali ven zdej neko novo Bonus ponudbo za Mobi uporabnike, a ne?

Fritzt
27.10.2008, 22:56
Gofla bo verjetno na itak.si ostala še lep časa, saj ni razloga da bi šla v prazno.

Khat: bonus polnjenje ti omogoča, da v 360 dneh pridobiš bonus v višini 48 €, cena Mobija (Samsung SGH-C260 in Nokia 1680 classic) pa je 49 €. Ob polnitvi Mobiračuna v skupni vrednosti 10 € v vsakem od zaporednih dvanajstih 30-dnevnih obdobjih ti Mobitel na Mobiračun v vsakem obdobju dodatno naloži še 4 €!

Torej: ča vsaki mesec pokuriš 10 evrov, dobiš 40% gratisa.

kokos
28.10.2008, 08:08
Čestitke mobipaketu pa tistim srečnežem ki so bili na Gofli žrebani!! Kolk sem jim fouš!!!!
Se pa strinja, da je gre za eno boljših akcij - čim vključiš publiko in stimuliraš s takimi fajn nagradami - garantiran uspeh.

Fritzt
28.10.2008, 22:47
Upam da bodo posnetke pustili še nekaj časa, ker so res posrečeni.

khat
30.10.2008, 11:23
Aha, ima mogoče kdo kak nasvet glede teh dve mobi telefonov (Samsung SGH-C260 in Nokia 1680 classic).
Jaz mam babico na Mobiju pa ji telefon nekaj šteka.
Ravno prav, da ji novega dam.
A je kateri od teh dveh bolj enostaven za uporabo?

kokos
03.11.2008, 08:37
Upam da bodo posnetke pustili še nekaj časa, ker so res posrečeni.

hehe, naj jih recimo tv pika al pa paprika kupjo, da si bodo gledanost zvišale! :clown:

Fritzt
05.11.2008, 20:33
A to se res kaj omenja v resnih krogih, ali zakaj se mi zdi da sem nekaj podobnega že večkrat prebral?

monster
15.12.2008, 23:02
Dejmo spet malo obudit tole temo :)

Vidim, da nekateri doživljate navale zanosne sreče zaradi mobitelovih akcij, vendar nekateri smo na simobilu z velikim veseljem. Ne vem sicer kako je s tržnim deležem v RS, vendar med mojimi frendi definitivno 60:40 za simobil. Danes sem ubodel TriZame paket, ki mu bo stroške znižal cca 20 EUR in zraven vzel telefon za 1 EUR (SE W350i) :) ...danes je bil dober dan ...

Skylar
16.12.2008, 06:57
:2thumbs: Že vrsto let sem na SImobilu in jim ostajam zvesta. Nikoli nisem imela nobenih problemov z njihovimi storitvami. Cenovno ugodni in čisto zadovoljiva ponudba telefonov.

Nej.kaa
17.12.2008, 17:47
:2thumbs: Že vrsto let sem na SImobilu in jim ostajam zvesta. Nikoli nisem imela nobenih problemov z njihovimi storitvami. Cenovno ugodni in čisto zadovoljiva ponudba telefonov.

Jaz sem iz Mobitela prešaltala na Simobil pred doborm letom, ker sem pač mislila, da bom malo ceneje prišla "skozi". Te sreče žal nisem imela. Klici znotraj omrežja so bili sicer cenejši, ampak mi ni kaj dosti pomagalo, ker sem imela večino klicev v druga omrežja... Se mi je potem še lep čas kolcalo po Mobitelu. No, saj ima Simobil tudi luštne paketke sedaj, čeprav moram priznati,da še vedno redno spremljam Mobitelovo ponudbo. Ko bo kaj zame, mi ne bo problem presedlati.
Kdo kaj ve, kolikšen delež uporabnikov pokrivajo posamezni operaterji?

Nej.kaa
18.12.2008, 19:41
Glede na štale, ki jih ima pa sedaj Tušmobil (neplačevanje gostovanja Simobilu in Mobitelu), sta tako Mobitel, kot Simobil odlična izbira. :d

Fritzt
21.12.2008, 17:53
Mobitel ima tam nekje 70-odstotni delež, torej ima velika večina uporabnikov veliko večino svojih prijateljev (oz. kontaktov) tudi na Mobitelu. In torej se veliki večini splača izbrati paket, kjer so klici v Mobitelovo omrežje poceni. Ali zastonj.

Drugače mi pa gre na smeh, ko berem kako ste nekateri zadovoljni z nekim operaterjem in ne mislite iti na drugega. Tipične posledice socializma, katerega otroci niso vajeni "glasovanja z nogami" in ne znajo izkoristiti prednosti konkurence.

No, veliko ljudi pa tudi zaradi potešitve svojega ega raje ne prizna napačne izbire ponudnika
storitev in slepo vztraja na napačni poti, samo da jim potem kak kolega ne bi rekel: "Aha, pa sem le imel prav, da je X boljši!".

Sprijaznite se. Za navadne uporabnike, ki samo kličejo, je bil do nedavnega najcenejši Tušmobil. Zdaj je Mobitel. Ja, so pa izjeme, za katere to ne velja. Ko govorimo o kvaliteti, spet zmaga Mobitel. In ja, tudi tu so izjeme.

Fritzt
21.12.2008, 17:57
Glede na štale, ki jih ima pa sedaj Tušmobil (neplačevanje gostovanja Simobilu in Mobitelu), sta tako Mobitel, kot Simobil odlična izbira. :d

To sploh niso veš š(t)ale, ampak obstaja resna možnost, da Tušmobil ugasne. Ljudem pa res polagam na srce, da se zavezovanja pri Tušmobilu (torej kupovanja poceni mobitelov) izogibajo kot hudič križa, ker je podjetje s plačilno nedisciplino in slabim omrežjem v LJ pokazalo veliko mero negotovosti.

Hrushka
24.12.2008, 18:42
Hm, zadnjič mi je kolega razlagal, da je na Tušu, ker se mu je lani to najbolj splačalo. Sicer ima divjo naročnino, nekih 50 € (meni je to divje) samo ok, je pa res, da v našem fohu blazno dosti preklicariš, pa on je še organizator. Samo, kot pravi Fritzt, tudi zdaj ne bo menjal na Džabest, čeprav jih ima dosti do 30.
Ampak ej, kakor komu paše. Sej če ti je nekdo dobro služil, pol lojalnost tudi ni tako slaba stvar, če si jo lahko privoščiš.

Nej.kaa
24.12.2008, 22:30
Mogoče se mu pa ne da s tem ubadat (menjava, papirologija..) in mu 260 €, kolikor bi jih lahko prišparal na leto ne pomeni toliko...

Trian
28.12.2008, 10:21
Če ima paket Tuš50 je verjetno vzel tudi katerega izmed subvencioniranih telefonov, ki so na voljo. To pa pomeni tudi vezavo in pogodbeno kazen v primeru predčasne prekinitve pogodbe. Včasih se splača, včasih pač ne. Osebno se nikoli ne bi vezal za dve leti k novopečenemu operaterju tipa Tušmobil. Samo kaj, ko ljudje pri nas padajo samo na N95 za 1€. :)

Nej.kaa
28.12.2008, 21:26
Tušmobil nas je kar dobro napadal z reklamami. Zadnje čase so mal opešal na tem področju :-). Če ni za plačevanja gostovanja, očitno tudi ni za reklame..

A so oni prvi začeli s temi ponudbami z zastonj minutami?
Men je šlo ful na živce, ker imam sodelavko, ki je pri Tušu in sem ful drago plačevala klice v tušmobilovo omrežje, dokler nisem zamenjala paketa. (sem pri Simobilu)

Hrushka
29.12.2008, 09:04
Trian: bingo! In mislim, da točno N95 ima ;) (vsekakor eno teh novejših nokij)

khat
31.12.2008, 16:45
Kaj je zdej s temi hudimi cenami za klice v druga omrežja. A nihče tega ne omejuje? To me somni še na čase Vege.

Fritzt
11.01.2009, 00:41
Trian: zelo dobro si to ugotovil. Ljudje so se brezglavo zavezovali, zdaj pa ne zmorejo. Čedalje več jih je brez služb in Tuš30 je za take občutno predrag. Pa tudi pogodbena kazen je!

Trian
11.01.2009, 11:43
Ne samo Tuš30, zelo veliko ljudi je vzelo 50ko. Problem je le, ker ti telefoni že v pol leta postanejo zastareli, pogodba pa je podpisana za dve leti.
Saj tukaj v bistvu operater ni nič kriv, ljudje se pač radi zapufajo da navzven izpadejo kul. Vertu v žepu, v garaži X5, na računu pa petštevilčni minus. :)

Fritzt
11.01.2009, 18:22
Hehe, ja, takim ljudem ki padajo na "poceni" telefone, je verjetno že naslednji dan, ko Nokia napove novega paradnega konja, slabo, ker bi ga radi takoj menjali.

Nej.kaa
20.01.2009, 20:51
Hehe, ja, takim ljudem ki padajo na "poceni" telefone, je verjetno že naslednji dan, ko Nokia napove novega paradnega konja, slabo, ker bi ga radi takoj menjali.
Mislim da ne, uni ki kupujejo poceni telefone ( beri 1 €), verjetno pol ne padajo ravno na paradne konje :rolling:
bi rekla, da jim je bolj kot to kateri telefon, pomembno koliko za telefon...
Kaj misliš?

Nej.kaa
20.01.2009, 20:53
Me pa tudi zanima koliko pa ljudi kupuje telefone v redni prodaji? A vi bi ga, oz. ste ga?

Fritzt
22.01.2009, 11:33
Nej.kaa: napisal sem "poceni". Mislil sem pa najdražje, ki stanejo 1 evro samo če se zavežeš za dve leti in plačuješ 50 evrov mesečne naročnine. Tušmobil pač.

Kupil sem že veliko telefonov v prosti prodaji, ja. Ali se jih pri nas ni dobilo, ali pa sem imel paket, kjer nisem mogel kupovati subvencioniranih telefonov.

Nej.kaa
27.01.2009, 20:30
ja, maš prov...štekam (blond sem) ;)

Fritzt
28.01.2009, 18:10
A se kaj ve, bo Simobil kaj mignil, zdaj ko ga je Mobitel razorožil z Džabestom?

Peanuts
30.01.2009, 22:20
A kdo ve če se pri katerem operaterju že da kupiti nokije 6700 classic, 6303 classic in 2700 classic. :approve:

Trian
01.02.2009, 15:21
A se kaj ve, bo Simobil kaj mignil, zdaj ko ga je Mobitel razorožil z Džabestom?
Saj simobil ima že dobro pokrit ta segment. Oni naj raje poskrbijo, da dvignejo hitrost in zanesljivost prenosa podatkov, pa bojo naredili zelo veliko.

arturius
01.02.2009, 19:09
prenos podatkov je pri simobilu res mal šepal. a ni nič boljš?
sicer pa prihaja valentinovo, sklepam, da bodo kakšne novosti - vsaj telefoni.

Nej.kaa
04.02.2009, 20:45
prenos podatkov je pri simobilu res mal šepal. a ni nič boljš?

Pri mobitelu je že zunaj valentinova ponudba, dva telefona Samsunga L700 dobiš za eno naročnino (povezani), oba za 1€, Simobil pa nima nobene valentinove ponudbe.

Trian
08.02.2009, 12:31
Lani so imeli valentinovo ponudbo pri Tušmobilu, če se ne motim (2x LG KG800). Mogoče pa ostali operaterji nameravajo kaj predstavit naslednji teden (ali čakajo na pustno ponudbo? :rolling:)

Nej.kaa
09.02.2009, 23:49
Lani so imeli valentinovo ponudbo pri Tušmobilu, če se ne motim (2x LG KG800). Mogoče pa ostali operaterji nameravajo kaj predstavit naslednji teden (ali čakajo na pustno ponudbo? :rolling:)

Po moje je za predstavitev še kakšne valentinove ponudbe že malo pozno. Se pa spomnim, da je imel Tuš lani res neko tako akcijo. Drugo leto torej pričakujemo Simobilovega valentina ;).
Akcija za pusta: dva krofa za vse tiste, ki redno plačujemo račune ;)

Fritzt
10.02.2009, 17:35

Mobitel je edini se mi zdi, ki je predstavil akcijo za valentinovo, hkrati je prevetril itak (dodal 5. telefon) in ima zunaj akcijo za penzioniste. Kaj pa ostali spijo?

V3S0L3C
13.03.2009, 19:03
Simobil bo v pricetku letosnjega poletja zacel ponujat iphone 3generacije
ter googlov fon in novejsi model blackberia

Trian
15.03.2009, 13:12
Kakor je meni znano je Turk izjavil da iphone ne bojo prodajali dokler ne bo vse uradno. Se pravi najprej mora SAZAS dati žegn iTunes-u in potem šele dobimo iPhone. In ko se bo to zgodilo (če sploh kdaj) verjemi, da simobil ne bo imel ekskluzive, ta v EU itak ni mogoča.

Nej.kaa
22.03.2009, 18:47
Mormo pa priznat, da ma Simobil ful lepo reklamo "Pravo življenje je na pravi strani"

Nej.kaa
25.03.2009, 16:41
Zdej sem še pogruntala, kdo jo poje :)
Razorlife, Wire to wire

Fritzt
27.03.2009, 23:42
Mormo pa priznat, da ma Simobil ful lepo reklamo "Pravo življenje je na pravi strani"

A to je tista reklama, kjer se oglas sočasno vrti na Kanalu A in na POP TV in uporabnik lahko preklopi med kanaloma in še vedno vidi isto reklamo? In enako na dvojici RTV SLO1 in RTV SLO2?

Že res, da uporabnik lahko izbira. Vendar med ponudbo iste hiše (Pro Plus in RTV). In kaj lahko zamenja? Nič, ker vsebina ostane ista. Logična napaka.

Trian
29.03.2009, 14:45
Oglas je ok, edino kar me je spravilo v smeh je bil hvalisanje Simobila kako so oni prvi na svetu, ki so uporabili koncept dveh oglasov z nasprotujočimi si sporočilo ... pač nekaj je treba dat novinarjem.

Nej.kaa
02.04.2009, 22:42
Koncept je bil res dober, ni kaj. A prav to so govorili, da so prvi na SVETU..??

Trian
05.04.2009, 09:54
Ne, mislim da niso rekli točno tega, vsaj direktno ne. :) Ne spomnim se točno kje sem že gledal screening oglasa, kjer potem nekaj nakladajo, itd.

Trian
05.04.2009, 09:56
Mobitel je osvežil pakete povezani. link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200931marec09.asp) Več pogovorov, bolj povezani ...

Nej.kaa
09.04.2009, 20:02
Mobitel je osvežil pakete povezani. link (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200931marec09.asp) Več pogovorov, bolj povezani ...

No, Simobil je pa za nove naročnike skenslal 10 mesecev brezplačne naročnine, jim da samo še 4.... tako da...vsak ponuja nekaj novega ..;) ;) ;)

Trian
13.04.2009, 10:23
Ne samo da so skenslali, oziroma uklestili brezplačno naročnino, tudi telefone so opazno podražili. Tako to je, če nisi več Apekov ljubljenček.

User
16.04.2009, 11:09
jst sm za simobil, k je preprosto zakon, mobitel je pa crap

Trian
19.04.2009, 11:24
Zelo utemeljeno, ni kaj. :) Vse kar ja pomembno je, da si srečen in da imaš nizek mesečni račun in fuul hiter prenos podatkov.

Fritzt
19.04.2009, 16:43
Pa moneto in SIGNAL!

Trian
19.04.2009, 21:27
Čeprav kar se tiče monete je res škoda, da vsi operaterji ne stopijo skupaj in poenotijo platforme. Mogoče bi vzpodbudilo kakšnega trgovca več, da bi namestil terminale v trgovine itd. Mislim da bi vsi profitirali, tako da je brezveze biti trmast tukaj. :)

Nej.kaa
20.04.2009, 20:57
jst sm za simobil, k je preprosto zakon, mobitel je pa crap

Pa sej je prov tko, da ma vsak svojo simpatijo in je vsak naklonjen svojemu operaterju.. tako je pač za vsakega nekaj ... a ne bi blo groz naprimer, če bi bil vsem puncam všeč isti fant... jao, kolk bi nas zvisel...;) ;) No, temu fantu bi bilo sicer luštno, kot operaterju, če bi vsi hotl samo enga.. ;) ;)

Se mi pa zdi,da se mnogo ljudem,sploh ne da poglabljat v različne ponudbe in kjer so od nekdaj, tam ostanejo... Jaz sem taka pri TV.. evo priznam.. ne da se mi, pa bi lahko s kakšnim paketom kar nekaj prišparala. ...

Trian
03.05.2009, 11:55
To je popolnoma res, tudi meni se načeloma ne da menjat ponudnikov vsakič ko malce spremenijo ponudbo. Sem pa to vseeno zelo hitro storil, ko sem imel simobilov mobilni internet. Tako zanič, da sem brez pomisleka plačal pogodbeno kazen in prestopil k Mobitelu!

Nej.kaa
03.05.2009, 21:33
To je popolnoma res, tudi meni se načeloma ne da menjat ponudnikov vsakič ko malce spremenijo ponudbo. Sem pa to vseeno zelo hitro storil, ko sem imel simobilov mobilni internet. Tako zanič, da sem brez pomisleka plačal pogodbeno kazen in prestopil k Mobitelu!

Ja, včasih pa tudi denar ni vse!! Pač šteje kvaliteta!

Trian
04.05.2009, 15:38
Res je, pač odvisno od prioritet posameznika. Sam prihranim precej živcev s hitrim internetom, tako da se definitivno splača.

Fritzt
05.05.2009, 22:17
Nej.kaa ima pravo - še posebej je za Slovenceljne značilno, da smo lene balkanske riti. Ampak če neka stvar res tako slabo dela kot je recimo Simobilov internet, potem valda da ti drugega niti ne preostane.

Nej.kaa
13.05.2009, 20:40
No no, Fritz, ne provocirat, ker bom sicer takoj šla preverjat in primerjat TV ponudnike in izbrala (zame) najugodnejšega... :) :)

Trian
17.05.2009, 07:52
Simobil malo lenari letos. So sploh kaj pametnega predstavili? Vse kar je od njih slišati je kako so eko in oh in sploh... Pesek v oči! :)

Nej.kaa
23.05.2009, 22:34
Sej so EKO- v straniščih imajo nalepke naj zapirajo vodo ;)
Saj je jasno, da si podjetja s temi EKO fintami deljo reklamo (saj je Mobitel tudi EKO), a vseeno mislim, da je to prav, pa četudi s tem vplivajo le na peščico ljudi.. (na primer na svoje zaposlene). Bolje nekaj kot nič. Čas je, da bi čim več ljudi začeli res tako razmišljati... Kako slabo pazimo na naravo je res KATASTROFA!!

No, še to moram rečt, da mi mi je ta eko usmerjenost tako Simobila, kot Mobitela všeč...

Trian
24.05.2009, 16:26
Se strinjam, z eko ni prav nič narobe. Ni mi pa všeč njihov nastopaški pristop in dikcija, kot da so edini ki so se tega spomnili...

Fritzt
27.05.2009, 00:31
Simobil malo lenari letos. So sploh kaj pametnega predstavili? Vse kar je od njih slišati je kako so eko in oh in sploh... Pesek v oči! :)

Simobil se je verjetno odločil, da bo letos ves denar za razvoj vložil v tisto reklamo (izbiraj, preklopi kanal).

Nej.kaa
01.06.2009, 18:24
čakte, čakte... sigurno bodo spet presenetili :-)

Fritzt
12.06.2009, 11:41
Kdaj točno so pa nazadnje *presenetili*? ;)

Nej.kaa
16.06.2009, 21:29
No no Fritz, ne mi "šinfat" mojga operaterja ;)
A veš, da sedaj lahko tudi simobilovci plačujemo z Moneto.

Fritzt
25.06.2009, 11:24
Dobrodošli v 21. stoletju! Ultra

Nej.kaa
26.06.2009, 09:59
:) Men to itak nič ne pomen. Jaz sem kar za kartice :)

Fritzt
26.06.2009, 18:46
Začni uporabljati, pa se boš tako razvadila, da ne boš mogla odnehat. ;)

Nej.kaa
07.07.2009, 06:34
Začni uporabljati, pa se boš tako razvadila, da ne boš mogla odnehat. ;)

No, upam, da neka meja bo, če se odločim ...;) ;)
A ti uporabljaš?

Fritzt
29.07.2009, 18:43
Uporabljam. In je res priročno. Sanjam o dnevu, ko bom lahko hodil po svetu brez denarnice. Wiiiiiiii! ;)

Nej.kaa
22.08.2009, 10:14
Uporabljam. In je res priročno. Sanjam o dnevu, ko bom lahko hodil po svetu brez denarnice. Wiiiiiiii! ;)

hihi, jaz tudi , pa ne mislim, tega, da bi plačevala z moneto...;) ;)

Fritzt
27.08.2009, 12:59
Hahaha, wake up.

Čeprav se mi zdi da punce lahko več časa hodite naokrog brez denarnice; spodobi se recimo, da vam perfect gentlemani plačajo pijačo. Je pa res, da menda, ko zapravljate, zapravljate bolj intenzivno. :) To sem nekje slišal, ne trdim pa da je res. :P

Nej.kaa
27.08.2009, 16:01
Hihi,
ja, se najdejo/te tud taki, ki prav gentelmansko plačajo/te pijačko ali celo kosilce. Je pa res, da tudi jaz z velikim veseljem počastim prijatele, prijateljice.... :)
Kar se pa intenzitete zapravljanja tiče...jap.. sem zelo intenzivna in če bi bila lahko še bolj, bi bila:) in mogoče me bo imela kdaj kakšna moneta (koga drugega jasno, ker je jaz nimam;)) tako rada, da me bo pri tem še bolj spodbujala... in in ... wake up Nejka :) :) (hihihihihi)

Pablo
16.09.2009, 17:52
Je paket pri Simobilu "petZAME" podobno kot pri Mobitelu paket 77 in pri Tušu 50?
Zanimajo me izkušnje s Simobilovim paketom petZAME.

Nej.kaa
17.09.2009, 11:32
Pablo, mal poglej na njihove strani. Razlika je že v mesečni naročnini: Pet zame je 60€ in imaš za 1001 min zastonj klicev v simobilova ter vsa druga mobilna in stacionarna omrežja + zastonj smsje in do 100mb prensa podatkov. Pri Mobitelu pa je naročnina 77€, zastonj neomejeno klici znotraj mobitelovih naročnikov in 200 min v druga mobilna omrežja (no, to je že razlika- če to presežeš, se hitro nabere), tukaj imaš MMs sporočila vključena v naročnino, pa m stik pa black berry storitve. Čeprav je naročnina mal večja, se mi zdi da je stvar precej podobna. Jest sem na Simobilu, pa mi na primer doma pa na nekaterih krajih kar zelo slabo lovi. Tuš ima pa baje itak ful slabo pokritost, tko, da se ti pomoje sploh ne splača gledat :). Jest bi se odločala med Mobitelom pa Simobilom na tvojem mestu- zmagovalec tisti, ki ma boljši telefon v ponudbi ;)

Nej.kaa
17.09.2009, 11:37
Aja, jest sem drugač na Tri Zame. Naročnina 18€ in vedno krepko presežem račun čez 80€-zaradi klicev v druga mobila omrežja (to je moj službeni in osebni telefon). Tako da bom verjetno prešaltala na 5zame. Meni se bi splačalo. lp

Nej.kaa
19.09.2009, 21:09

Zdej se lahko po svetu (al pa vsaj po ljubljani) tudi voziš brez denarnice. :)
Z moneto si lahko plačaš mestni avtobus (LPP)- pokličeš 1899 in mobitel približaš plačilnemu terminalu pri vhodu avtobusa. Po uspešnem plačilu pa dobiš SMS- obvestilo o nakupu vozovnice in lepo uživaš v vožnji :). Smola, če maš avto, k ne boš mogel koristiti tele nove storitve. (no ja, lahko greš z moneto tankat na Petrol ;))

Uživaj Fritz v moneti!! :)

Pablo
20.09.2009, 05:39
Pablo, mal poglej na njihove strani. Razlika je že v mesečni naročnini: Pet zame je 60€ in imaš za 1001 min zastonj klicev v simobilova ter vsa druga mobilna in stacionarna omrežja + zastonj smsje in do 100mb prensa podatkov. Pri Mobitelu pa je naročnina 77€, zastonj neomejeno klici znotraj mobitelovih naročnikov in 200 min v druga mobilna omrežja (no, to je že razlika- če to presežeš, se hitro nabere), tukaj imaš MMs sporočila vključena v naročnino, pa m stik pa black berry storitve. Čeprav je naročnina mal večja, se mi zdi da je stvar precej podobna. Jest sem na Simobilu, pa mi na primer doma pa na nekaterih krajih kar zelo slabo lovi. Tuš ima pa baje itak ful slabo pokritost, tko, da se ti pomoje sploh ne splača gledat :). Jest bi se odločala med Mobitelom pa Simobilom na tvojem mestu- zmagovalec tisti, ki ma boljši telefon v ponudbi ;)

Ja, na hitro sem pogledal in že bil vesel, da so vsi klici neomejeni, sedaj pa vidim, da samo 1001min. Trenutno sem pri Tušu, kjer imam paket 50. Včasih ga prekoračim. Mislil sem ga predčasno izplačati in preit na Simobil pet Zame.
Vem, da je razlika v cenah, hotel sem samo vedeti če so vsi trije na neki podobni fori...
Verjetno pa v tem še vedno največ ponudi Simobil.

Aja, telefon me ne zanima, zanima me samo, kje bom imel več klicev in sms-ov, ker to večkrat presežem.

Nej.kaa
Še nekaj me zanima. Kaj velja teh 1001 min. za vse skupaj naenkrat(Simobil, drugi operaterji, stacioniran tel.), ali za vsakega posebaj(Simobil-1001min, drugi op-1001min, staci. 1001min), se pravi vsi skupaj 3003 min?

Nej.kaa
24.09.2009, 08:29
Pablo, velja za vsakega posebej. To je več kot 16 ur za klepet v vsako omrežje posebej.. Kar precej klepeta, ne? :)

Pablo
24.09.2009, 10:26
Pablo, velja za vsakega posebej. To je več kot 16 ur za klepet v vsako omrežje posebej.. Kar precej klepeta, ne? :)

Hvala, takoj, ko poplačam Tuš šibam na Simobil.

Nej.kaa
24.09.2009, 20:56
Hvala, takoj, ko poplačam Tuš šibam na Simobil.

Pablo, kako pa se "poplača" operaterja? Kakšni "penali" so ponavadi. Sory, če je neumno vprašanje, pa verjetno piše v pogodbi, ki se mi jo ne da gledat zdele.
saj ne razmišljam, da bi zapustila Simobil, ampak nikoli ne veš..
sem kar zadovolja, sam včasih pa res slabo lovi.. sploh doma, k bi lahko čvekala ...:)

Pablo
25.09.2009, 05:15
Vsak mesec se mi dolg zmanjša za 25€. Tako, da bom naslednji mesec poklical Tuš in jim rekel naj mi pošljejo položnico, penal. Tam nekje 150€ me bo prišlo.

Nej.kaa
25.09.2009, 15:16
Vsak mesec se mi dolg zmanjša za 25€. Tako, da bom naslednji mesec poklical Tuš in jim rekel naj mi pošljejo položnico, penal. Tam nekje 150€ me bo prišlo.
Aha, prihranek bo na dlogi rok. Kaj pa telefon? Kupuješ v prosti prodaji?

Fritzt
25.09.2009, 20:24
Zakaj se mi zdi da zadnje čase vse več ljudi čaka, da jim preteče razmerja, potem pa "Goodbye, Tuš"! :D

Pablo
27.09.2009, 19:00
Aha, prihranek bo na dlogi rok. Kaj pa telefon? Kupuješ v prosti prodaji?

Ne, telefon me ne zanima. Če se ne motim je celo naročnina brez telefona za prvo leto 48€.

Pablo
01.10.2009, 05:28
Sem že na Simobilu.

Nej.kaa
04.10.2009, 21:30
Zakaj se mi zdi da zadnje čase vse več ljudi čaka, da jim preteče razmerja, potem pa "Goodbye, Tuš"! :D
Hej Fritz, poznam eno žensko na Tušmobilu (s precej visoko pozicijo), pa zelooo na glas "šimfa in udriha" čez slab signal. :) Hahaha..

Nej.kaa
04.10.2009, 21:32
Sem že na Simobilu.
No, tole je bila pa akcija! :) Čestitke, upam, da boš zadovoljen. Jaz sem kar zadovoljna, le na trenutke imam precej slab signal. Malo tega dejstva pripisujem tudi telefonu samemu, ki jev zadnjih zdihljajih (sedaj že ekran tudi ne dela več), ampak se enostavno ne morem odločit katerega novega bi imela...

Pablo
05.10.2009, 04:34
Katerega pa imaš? Jaz imam leto in pol staro Nokio E65, ki deluje odlično. Če pa bi jemal sedaj pri Simobilu v akciji, bi vzel E66 ali pa E75. E66 sem imel v roki, mi je zelo všeč po videzu in materjalu, deluje mi zelo kakovostno.

miran74
12.10.2009, 20:43
Ena stvar me je zmotila pri mobitelu in sicer ponudba telefonov in paketi povezani.
Namreč lani sem si kupil omnio na paket povezani 44 in je bilo veliko telefonov v akciji na te pakete pa tudi cene telefonov so bile nižje zdaj pa je telefonov v akciji za pakete 44/77 zelo malo in prav tako po visoki ceni.
Opažam da je zadnje čase večina telefonov v splošni akciji katerih cena je prav tako visoka in se pri nekaterih telefonih bivstveno ne razlikuje od redne cene tako da je vprašanje če se splača vezava.

Nej.kaa
13.10.2009, 20:06
Katerega pa imaš? Jaz imam leto in pol staro Nokio E65, ki deluje odlično. Če pa bi jemal sedaj pri Simobilu v akciji, bi vzel E66 ali pa E75. E66 sem imel v roki, mi je zelo všeč po videzu in materjalu, deluje mi zelo kakovostno.
LG KF 850, po manj kot dveh letih je dobesedno umrl. Zadnje zdihljaje je izpustil ravno včeraj. Sedaj sem si sposodila na hitro enega, dokler se ne odločim kaj bi.
Blazno mi je všeč Nokia E97 in sem se že resno odločala med tem in Iphonom. Ampak sem po dolgem tuhtanju ugotovila (in enem nepredvidenem finančnem šoku), da je predraga v tem trenutku in da si bom omislila nekaj cenješega, pomembno mi je, da je hkrati kar v redu fotoaparat. No, ...takole imamo...

Nej.kaa
13.10.2009, 20:21
Ena stvar me je zmotila pri mobitelu in sicer ponudba telefonov in paketi povezani.
Namreč lani sem si kupil omnio na paket povezani 44 in je bilo veliko telefonov v akciji na te pakete pa tudi cene telefonov so bile nižje zdaj pa je telefonov v akciji za pakete 44/77 zelo malo in prav tako po visoki ceni.
Opažam da je zadnje čase večina telefonov v splošni akciji katerih cena je prav tako visoka in se pri nekaterih telefonih bivstveno ne razlikuje od redne cene tako da je vprašanje če se splača vezava.

Jah, včasih na koncu lahko res precej drago plačaš telefon kupljen v akciji z vezavo. Ko takole brskam po forumih, opažam, da se kar dosti ljudi odloča za nakup telefonov v prosti prodaji. Jaz se bom kljub vsemu odločila za vezavo in s tem za "cenejši" telefon.

Pablo
14.10.2009, 04:48
Žal E 66 nimajo več v prodaji(akciji), čeprav ga reklamirajo na svoji spletni strani.

Nej.kaa
19.10.2009, 19:50
Žal E 66 nimajo več v prodaji(akciji), čeprav ga reklamirajo na svoji spletni strani.
A to govoriš za Simobil?
Včasih ga imajo še v kakšni poslovalnici. Ko sem želela pogledat LG Prado, ga na spletni strani niso imeli več, v poslovalnici pa še dva "komada" in celo rezervirajo ti ga.

Moram pa priznati, da mi je všeč in za moje potrebe več kot odličen.

Nej.kaa
19.10.2009, 19:58
http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1054&pu=0
Mobitel pa nima neke posebne akcije za E66.

Fritzt
28.10.2009, 15:50
Takole...
http://m.itak.si/neomejeno

...se pa Mobitel dela norca iz Simobila:
http://www.monitor.si/novica/si-mobil-omejuje-neomejen-mobilni-internet/

el_juero
14.11.2009, 21:18
Cene pri operaterjih so navite v višave, potem v akciji je res ceneje, ampak se vežeš in če prekineš predčasno, ti preračunajo razliko glede na ugodnost, ki so ti jo po njihvem dali.

Drugače pa sam vedno vzamem pod vezavo, ker sem zadovoljen s simobilom in nimam namena prekinjati, čeprav sem zdaj že tri telefosnke številke menjal, ker imajo tako čudno politiko, da lahko samo novi naročniki uživajo določene ugodnosti.

Me pa zanima, če kdo ve. Trenutno imam dve številki, eno še vezava 1 mesec (smart paket). Pošiljajo neke posebne ponudbe, ali novi telefon ali ugodnost, pri obeh pa še 40 eur poleg. Priložen je letak "posebna cena za prejemnike tega letaka" in je nek ericson c510 kao za 20 eur. Zraven seveda zvezdica, vendar nikjer ne piše, da to ni cena za smart paket. Je zavajajoča reklama ali pa res ugodnost?

Nej.kaa
17.11.2009, 22:44
Cene pri operaterjih so navite v višave, potem v akciji je res ceneje, ampak se vežeš in če prekineš predčasno, ti preračunajo razliko glede na ugodnost, ki so ti jo po njihvem dali.

Drugače pa sam vedno vzamem pod vezavo, ker sem zadovoljen s simobilom in nimam namena prekinjati, čeprav sem zdaj že tri telefosnke številke menjal, ker imajo tako čudno politiko, da lahko samo novi naročniki uživajo določene ugodnosti.

Me pa zanima, če kdo ve. Trenutno imam dve številki, eno še vezava 1 mesec (smart paket). Pošiljajo neke posebne ponudbe, ali novi telefon ali ugodnost, pri obeh pa še 40 eur poleg. Priložen je letak "posebna cena za prejemnike tega letaka" in je nek ericson c510 kao za 20 eur. Zraven seveda zvezdica, vendar nikjer ne piše, da to ni cena za smart paket. Je zavajajoča reklama ali pa res ugodnost?

A si kej pogledal kaj piše na njihovi spletni strani o tem? Je pa tale tvoja ideja o menjavi številke pravzaprav dobra:).