Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Del dohodnine društvom za zaščito živali

Matilda
10.04.2007, 12:20
Zanima me ali sem kaj spregledala...v 72 strani dolgem seznamu društev, katerim lahko namenimo del dohodnien 2008 nisem zasledila nobenega zavetišča???:O :O :O
Je tumu res tako ali sem bila samo površna?

Goody
10.04.2007, 12:33
našla sem samo to na temo živali v tem spisku, ki so ga objavili pod temo v sklopu SLO

te spadajo pod kmetijstvo
Čebelarska zveza Maribor
ČEBELARSKO DRUŠTVO ŽERJAV
DRUŠTVO ZA OSVOBODITEV ŽIVALI IN NJIHOVE PRAVICE
KASAŠKA ZVEZA SLOVENIJA
KASAŠKI KLUB LJUTOMER

te pod okolje:
DRUŠTVO ZA OPAZOVANJE IN PROUČEVANJE PtIC SLOVENIJE
- DOPPS
DRUŠTVO ZA RAZISKOVANJE IN ZAŠČITO MORSKIH SESALCEV
- MORIGENOS

misim, da je to to, ...

Matilda
10.04.2007, 12:37
našla sem samo to na temo živali v tem spisku, ki so ga objavili pod temo v sklopu SLO

te spadajo pod kmetijstvo
Čebelarska zveza Maribor
ČEBELARSKO DRUŠTVO ŽERJAV
DRUŠTVO ZA OSVOBODITEV ŽIVALI IN NJIHOVE PRAVICE
KASAŠKA ZVEZA SLOVENIJA
KASAŠKI KLUB LJUTOMER

te pod okolje:
DRUŠTVO ZA OPAZOVANJE IN PROUČEVANJE PtIC SLOVENIJE
- DOPPS
DRUŠTVO ZA RAZISKOVANJE IN ZAŠČITO MORSKIH SESALCEV
- MORIGENOS

misim, da je to to, ...

Jah...tole niso ravno azili:(

nattka
11.04.2007, 10:20
Jah...tole niso ravno azili:(

nihče ne pride na seznam avtomatično ... mora se prijaviti ...

torej, nekaj papirologije bo treba ...

Goody
11.04.2007, 11:42
ja azili naj se prijavijo ali pa društva za zaščito živali, to bi bilo super, če bi jih blo več na izbiro ;)
Saj neki :)

freya
11.04.2007, 13:46
nihče ne pride na seznam avtomatično ... mora se prijaviti ...

torej, nekaj papirologije bo treba ...

normalno, vask se mora sam pobrigat
prvi naslov za to je DURS

Matilda
12.04.2007, 08:25
nisem čito sigurna, da je temu tako. Zadnjič sem v Delu brala članek, kjer je novinar razpredal, da mu ni čisto jasno kako je država ustvrila seznam...zgledalo je tako, da so drugi odločali kdo ja pa kdo ne. Morda gre za financiranje in prideš avtomatično noter. Skoraj ne verjamem, da se nebi niti en azil prijavil!!!:nonono:

pinky
12.04.2007, 09:27
Vsi tile se lahko prijavijo:

(1) Rezident lahko zahteva, da se do 0,5% dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov in za financiranje političnih strank in reprezentativnih sindikatov.
(2) Za splošno-koristne namene po tem členu se štejejo humanitarni nameni (vključno z varstvom človekovih pravic), nameni varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, invalidski, dobrodelni, ekološki, kulturni, športni, religiozni in drugi nameni, ki se opravljajo v okviru dejavnosti rezidentov Slovenije, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti, in katerim je s posebnim zakonom ali na podlagi posebnega zakona, zaradi opravljanja te dejavnosti priznan poseben status ali določeno, da je njihova dejavnost v javnem interesu ali da je dobrodelna. Za rezidente iz prejšnjega stavka se ne štejejo rezidenti pravne osebe, ki so jih ustanovile ali katerih člani so pravne osebe javnega prava.

partibrejker
12.04.2007, 11:14
Zanima me ali sem kaj spregledala...v 72 strani dolgem seznamu društev, katerim lahko namenimo del dohodnien 2008 nisem zasledila nobenega zavetišča???:O :O :O
Je tumu res tako ali sem bila samo površna?

seznam še ni dopolnjen;). jest sm slišu da bo tud društvo REPEK na seznamu in vrjetno še kšno društvo ali zavetišče.

tko da pomislte mal na naše 4 nožne prjatle k boste izpolnjeval dohodnino drug let(ali dvonožne karkol).ljudje bojo že poskrbel zase živali pač mal težje

Matilda
12.04.2007, 13:14
seznam še ni dopolnjen;). jest sm slišu da bo tud društvo REPEK na seznamu in vrjetno še kšno društvo ali zavetišče.

tko da pomislte mal na naše 4 nožne prjatle k boste izpolnjeval dohodnino drug let(ali dvonožne karkol).ljudje bojo že poskrbel zase živali pač mal težje

Ja, to je res, da bodo seznam dopolnili do septembra 2007, venar je pomembno vedeti naslednje:
ČE V LETOŠNJI NAPOVEDI NE BOMO VISALI NIKOGAR , BOMO NASLEDNJE LETO (KO BODO DONACIJE ŠELE UPOŠTEVALI) MORALI Z POSEBNO VLOGO ZAPROSITI, DA DEL NAŠE DOHODNINE NAMENIJO DOTIČNEMU.

Torej, če letos ne vpišemo nikogar ali pa nekoga vpišemo in želimo to naslednje leto (ko bomo imeli našega kandidata, ki ga trenutno ni na seznamu) spremeniti, bomo za to morali posebej zaprositi.

Samo toliko, v vednost! Torej to leto nisem na seznamu našla nekoga, ki mu želim nameniti del moje dohodnine in ne bom vpisala nikogar. Jeseni bo na seznamu npr. Repek, naslednje leto bom ob napovedi morala z posebno vlogo zaprostiti DURS, da del mojo donacijo nameni Repku.

partibrejker
12.04.2007, 14:15
Ja, to je res, da bodo seznam dopolnili do septembra 2007, venar je pomembno vedeti naslednje:
ČE V LETOŠNJI NAPOVEDI NE BOMO VISALI NIKOGAR , BOMO NASLEDNJE LETO (KO BODO DONACIJE ŠELE UPOŠTEVALI) MORALI Z POSEBNO VLOGO ZAPROSITI, DA DEL NAŠE DOHODNINE NAMENIJO DOTIČNEMU.

Torej, če letos ne vpišemo nikogar ali pa nekoga vpišemo in želimo to naslednje leto (ko bomo imeli našega kandidata, ki ga trenutno ni na seznamu) spremeniti, bomo za to morali posebej zaprositi.

Samo toliko, v vednost! Torej to leto nisem na seznamu našla nekoga, ki mu želim nameniti del moje dohodnine in ne bom vpisala nikogar. Jeseni bo na seznamu npr. Repek, naslednje leto bom ob napovedi morala z posebno vlogo zaprostiti DURS, da del mojo donacijo nameni Repku.

jest sm razumel drgač ko sm bral navodila.a ni tko da LAHKO vpišeš že letos če že imaš izbranega nekoga iz tega nedopolnjenega seznama.ni pa nujno letos nič. tko da če na seznamu ni nikogar k bi ga ti želel počakaš in ne izpolnjuješ nič pač drugo leto ko bo seznam cel. posebaj bo treba zaprosit edino če boš že nekaj napisal letos in želel spremeniti za drugo leto komu boš dal del dohodnine

Matilda
13.04.2007, 07:39
jest sm razumel drgač ko sm bral navodila.a ni tko da LAHKO vpišeš že letos če že imaš izbranega nekoga iz tega nedopolnjenega seznama.ni pa nujno letos nič. tko da če na seznamu ni nikogar k bi ga ti želel počakaš in ne izpolnjuješ nič pač drugo leto ko bo seznam cel. posebaj bo treba zaprosit edino če boš že nekaj napisal letos in želel spremeniti za drugo leto komu boš dal del dohodnine

Uh, izgleda, da vsak razume drugače oz. morda navodila niso jasna. Razumela sem, da bomo drugo leto dohodnino samo podpisala (če bo vse ok), ker bo že vse v naprej pripravljeno, kar bi pomenilo, da ne bomo mogli kar noter pisati (zaradi tega naj bi bilo potrebno že to leto donacije napovedati v obrazcu in naslednje leto kakršnekoli spremembe ali novosti posebej zaprositi).:dontknow:

partibrejker
13.04.2007, 08:39
tud ne zdi se mi logično da bi neki mogu napisat že za drug let in to iz nedopolnjenega seznama:dontknow:

partibrejker
13.04.2007, 09:44
Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice
Transakcijski račun: 02011-0253228311
Davčna številka: 68844930
Ostrožno pri Ponikvi 26, 3232 Ponikva
GSM: 031 499 756
www.osvoboditev-zivali.org
info@osvoboditev-zivali.org Skupaj gradimo živalim prijazno Slovenijo.
Ostrožno pri Ponikvi, 11.4.2007

Dragi člani, simpatizerji in prijatelji živali!

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice je upravičenec do donacije iz dohodnine

Vlada Republike Slovenije je pred kratkim objavila seznam upravičencev do donacij iz dohodnine za leto 2007. Na tem seznamu je med upravičenci tudi naše društvo (področje kmetijstva). Zato prosimo člane, simpatizerje in druge, da donacijo 0,5% dohodnine, lahko pa seveda tudi manj, in sicer: 0,1%, 0,2%, 0,3%, 0,4%, namenijo našemu društvu, pri čemer bi bilo dobro, da bi že sedaj v dohodninski obrazec za leto 2006 vpisali društvo kot prejemnika donacije. Davčna številka društva je 68844930. To je odlična priložnost, da podprete aktivnosti našega društva brez dodatnih stroškov in tako pomagate graditi živalim prijazno Slovenijo.
Vsem, ki nam boste dali donacijo, se zahvaljujemo.

Lep pozdrav!

Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice
Zanj: Stanko Valpatič, predsednik

P.S. Če poznate koga, ki bi nas morda želel podpreti, vam bomo hvaležni, če mu posredujete to informacijo. Društvo bo z več sredstvi lahko organiziralo še bistveno več akcij za boljši položaj živali in promocijo vegetarijanstva oz. veganstva.

Goody
13.04.2007, 10:46
Sej to društvo je na seznamu ;) pod upravičenci za kmetijstvo ;) poleg teh čebelarjev in kasačev ... v drugem postu je :)

Katrin
14.04.2007, 10:01
Vsi tile se lahko prijavijo:

(1) Rezident lahko zahteva, da se do 0,5% dohodnine, odmerjene po tem zakonu od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, nameni za financiranje splošno-koristnih namenov in za financiranje političnih strank in reprezentativnih sindikatov.
(2) Za splošno-koristne namene po tem členu se štejejo humanitarni nameni (vključno z varstvom človekovih pravic), nameni varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, invalidski, dobrodelni, ekološki, kulturni, športni, religiozni in drugi nameni, ki se opravljajo v okviru dejavnosti rezidentov Slovenije, ki so po posebnih predpisih ustanovljeni za opravljanje navedenih dejavnosti kot nepridobitnih dejavnosti, in katerim je s posebnim zakonom ali na podlagi posebnega zakona, zaradi opravljanja te dejavnosti priznan poseben status ali določeno, da je njihova dejavnost v javnem interesu ali da je dobrodelna. Za rezidente iz prejšnjega stavka se ne štejejo rezidenti pravne osebe, ki so jih ustanovile ali katerih člani so pravne osebe javnega prava.

Zdi se mi bizarno, da so poleg tudi politične stranke.

Matilda
17.04.2007, 15:18
tud ne zdi se mi logično da bi neki mogu napisat že za drug let in to iz nedopolnjenega seznama:dontknow:

Se ti zdi v tej naši Babanarepublik kaj logičnega? Meni, zelooooo. Nedopolnjen seznam, vendar pooooln raznih cerkevenih skupkov in gasilskih društev...ker nas vsi pozivajo naj letos komu kaj namenimi je rezultat precej predvidljiv - butalci namenijo tistim, ki so jim pod nosom oz. so objavljeni!

Ja, ok sem precej jezna (trenutno) in pri nas je vse tako krasno nedorečeno in približno.:censored:

No, bomo to temo obravnavali letos osorej, pa da vidimo, kako in kaj....

partibrejker
19.04.2007, 08:34
Se ti zdi v tej naši Babanarepublik kaj logičnega? Meni, zelooooo. Nedopolnjen seznam, vendar pooooln raznih cerkevenih skupkov in gasilskih društev...ker nas vsi pozivajo naj letos komu kaj namenimi je rezultat precej predvidljiv - butalci namenijo tistim, ki so jim pod nosom oz. so objavljeni!

Ja, ok sem precej jezna (trenutno) in pri nas je vse tako krasno nedorečeno in približno.:censored:

No, bomo to temo obravnavali letos osorej, pa da vidimo, kako in kaj....

se kr strinjam;)butalci

Matilda
23.04.2007, 12:29
Iz Obalnega društva (zavetišče sv. Anton) so me obvestili, da lahko tudi njim namenimi del dohodnine. Žal imam nijihovo davčno samo doma (zdaj sem v službi). Kontakt
odpmz@guest.arnes.si