Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Neonke, spinerji...

AlienW
11.04.2007, 13:36
Zakaj so neonke prepovedane? No če te ne dobijo jih lahko imaš:D To bi mogoče še razumel, kao da se pol ne ve kaj se pelje po cesti, ampak, spinerji..... Zakaj za boga pa spinerjev ne? Kaj bo kakšnem malček prišel in vtaknil prst not al kaj? Že tako je malo dobrih predelanih avtov pri nas pa da jih je še manj:censored:

mrjerry
12.04.2007, 07:59
Preseli se, ne :approve:

Wanted
12.04.2007, 12:32
Avto je namenjen za vožnjo od točke A do točke B, ne pa da imaš še zraven lightshow pa ostalo kramo gor.

AlienW
12.04.2007, 18:43
Ja mogoče zate. K bom pršu do avta si bom 100% mal predelu. Ei preselu se pa tut ne bom:approve:
Ja sam zakaj ne smeš met???

Jakec
15.04.2007, 20:40
ravno zaradi takih kot ti, ki bi gor obesili gor vso kramo, ki jim pride pod roke....

mrjerry
18.04.2007, 10:53
Spinnerji (poleg tega, da cisto brez potrebe prinasajo dodatno nevarnost, ker gre za nezasciten rotirajoci se element) delujejo zavajujoce, ker drugi vozniki ne morejo oceniti, kako se dejansko vrtijo kolesa. Recimo, si na semaforju, spinnerji se pa rolajo. Cloveka to lahko zmede - popolnoma brez potrebe. Z neonkami je podobno.

WRC555
18.04.2007, 11:32
Lahko te zavede do te mere, da pomislis na NLP :d :d

mrjerry
18.04.2007, 14:34
Mene vcasih zmede ze to, da sedim (kot sovoznik, se razume) in kaj berem. Potem se pa zgodi (npr. na semaforju), da se avto zraven mene zacne premikati. Vidim samo s kotickom ocesa in dobim obcutek, da smo se zaceli premikati nazaj. :clown:

WRC555
18.04.2007, 17:13
Zadnjic se je meni zgodilo enako...le da poleg mene ni bil avtomobil ampak trola, ki je speljevala...100% sem bil, da se peljeva vzvratno.

AlienW
19.04.2007, 19:23
Ok recimo, recimo da spinerji te mal zavedejo sam neonke te pa nimajo kej zmest. Itak se vid luči in vse in če se še spodi neki svet ne bo čisto nič drugače. Ja pa naj kdo reče da neonke niso lepe. Če so v meji dobrega okusa (ne pa žmigajoče, al a barvo čist neskladne z avtom) seveda.

mrjerry
20.04.2007, 07:29
Ja, ampak kdo bo zdaj tisti, ki bo dajal dokoncno odlocitev o tem, kaj je se v meji dobrega okusa in kaj ne.
Se posebej drzava, katere namen ni skrbeti za estetiko voznega parka drzavljanov, ampak za zagotavljanje osnovnih standardov varnosti, da se nas lahko 99,5% varno pripelje iz A na B.

nejc
20.04.2007, 09:14
To glede teh spinerjev je sicer mal pretirano. V kolker je pravna razlaga eneka jerryjevi. Ampak dobro.

Glede neonk in ostalih svetil na avtih bi pa uvedel strožje predpise. Že zdj je dovolj kretenov, ki na vsak način vozijo z meglenkami, tu pa tam se najde pa še kak s kakko modro lučko ipd.. To so zadeve, ki te lahko med vožnjo zmedejo, preusmerijo pozornost itd., kar pa zna imeti hude posledice na določenih odsekih ali pri večjih hitrostih.

Aldebaran
10.05.2007, 14:06
glede neonk in spinner-jev: najboljše je da pokličete na LPP (http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&k=87)
lahko si preberete razmišljanja na tejle (http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=41491&postdays=0&postorder=asc&start=0) strani ...
pa še en link (http://www.avtomobilizem.com/forum/viewforum.php?f=9)

Upam, da boste našli kaj uporabnega...

No za tiste z veliko prostega časa, pa je še tale povezava (http://www.mzp.gov.si/si/delovna_podrocja/promet/zakonodaja_pro/).

zeriX
12.05.2007, 17:32
Zakaj so neonke prepovedane? No če te ne dobijo jih lahko imaš:D To bi mogoče še razumel, kao da se pol ne ve kaj se pelje po cesti, ampak, spinerji..... Zakaj za boga pa spinerjev ne? Kaj bo kakšnem malček prišel in vtaknil prst not al kaj? Že tako je malo dobrih predelanih avtov pri nas pa da jih je še manj:censored:

prvič
avto z spinerji je kičast in ne "dobro predelan"

drugič
spinner je obična feltna z dodatnim potačom ki se prosto vrti po osi

tretjič
ko pride do nesreče, so potači dizajnirani tako da skorajda nikoli ne odletijo vstran od avta
predstavljaj si da te zadene ta zadeva zadene pa magari potuje samo 50km/h

četrtič
spiner se zelo slabo drži ob feltno in ob nesreči lepo poleti
iz česa pa so lahko posledice hujše kot če malček vtakne prst umes...

neonke
sicer tega nikoli nisem razumel tega zakona
ampak v zakunu je prepovedano zato ker zaslepi nasproti vozeče vozilo
kar dejansko ni res saj je svetloba usmerjena navzdol kar še samo bolj označi kje je avto...

potem spet če pogledaš
prepovedane so plave ledice ki si jih nekateri vgrajujejo v brizgalke za vetrobranska stekla

ampak če tako pogledam
hvala bogi za te zakone
ker res nam ni treba da bi se božična drevesca začela vozit po cesti...

ShadeiouS
18.08.2007, 19:11
Lp..
Mene zanima če se lahko ima neonke notr V avtomobilu...
Ker jaz sem montiral 2 neonki v avto pa sedaj nevem ali se jih lahko ima ali ne..ali policija upa kaj ali nič..Ubistvu sem mew skoraj vedno prižgane dokler mi frend ni reku da so enga ustavli policaji k je mew notr in vnej neonke in je dubu 850 € kazni...
torej če kdo ve natančen odgovor

najlepša hvala..:)