Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : pregled nad mesečno porabo stroškov

minka
11.04.2007, 16:38
a se kje na netu nahaja kakšen programček?

Sese12
11.04.2007, 17:13
ACMoney

- tudi v slovenščini

anarchy
11.04.2007, 22:41
Naredis si tabelo v exelu, ce znas.

Vsemogočni
12.04.2007, 10:11
Tako je. V excelu prirediš vse tako, kot si sama želiš ali potrebuješ, vstaviš formule in le vpisuješ podatke. Sam imam vse stroške za celo leto na enem listu, nato osnovo prekopiram na drugi list za naslednje leto. Lahko spelješ formule tako, da ti posamezne redne mesečne stroške, sešteva na drugem listu in imaš na koncu leta pregled nad prihodki in posameznimi odhodki skupaj za celo leto, brez da bi morala iste stroške ročno prenašati na drug list in jih seštevati. Prvič se malo dalj zabavaš, da si pripraviš osnovno tabelo, potem imaš prazno kot osnovo katero potem lahko samo kopiraš na nov list in dopolnuješ glede svojim potrebam. Se pa strinjam, da je taka tabelca kar v redu, da vidiš, kje lahko malo zmanjšaš stroške in povečaš drugje, kjer je bolj potrebno. Pa še včasih, ko rabiš kak podatek za nazaj, tega enostavno poiščeš, le s tabelo ne smeš brez potrebe preveč zakomplicirati.

Ti želim velik uspeha pri obdelavi prihodkov in stroškov!! Še tolko samo v pomoč, ko izdelaš glavo (zapise v prvih dveh ali treh vrsticah po kolonah, te vrstice zamrzni, tako, da bodo vedno na vrhu. S tem si boš prihranila težave, ko bo list presegel podatke na prikazanem polju. :2thumbs:

tomba11
12.04.2007, 16:51
Kaj pa , če bi ti tvojo tabelo sem gor prilimal,ker jaz in excel nisva najbolj prijatelja!!!:blush:

DrOnyx
13.04.2007, 11:58
a se kje na netu nahaja kakšen programček?

Jaz sem sam nekaj časa vodil zadevo v excelu in sem ugotovil, da dejansko niso problem mesečni stroški in poraba, ampak premajhni mesečni prihodki. Tega pa ti program ne bo rešil. Je treba delat ... pravi Adi Smolar.:)

Vsemogočni
13.04.2007, 23:32
Pa še res je. To že kar prekmal spoznaš, pa naj bo domač ali strokovno narejen program :2thumbs: :veryevil:

Vsemogočni
13.04.2007, 23:34
Kaj pa , če bi ti tvojo tabelo sem gor prilimal,ker jaz in excel nisva najbolj prijatelja!!!:blush:

Napiš kaj bi rad imel v kateri koloni, pa se bo dalo nekaj narest. Važno, da tabela odgovarja tvojim potrebam in željam, teh pa jz ne poznam.

Katrin
14.04.2007, 09:48
Jaz sem sam nekaj časa vodil zadevo v excelu in sem ugotovil, da dejansko niso problem mesečni stroški in poraba, ampak premajhni mesečni prihodki. Tega pa ti program ne bo rešil. Je treba delat ... pravi Adi Smolar.:)

Včasih sam delo tudi ni dovolj za povečanje premajhnih dohodokov :)

vejca
20.04.2007, 12:16
Pa saj na banki se dobijo listki za vodenje računa

Vsemogočni
21.04.2007, 22:41
Hja, kaj pa tisto, kar plačaš direktno z denarjem :dontknow: Pa zakaj preračunavati na roke, če to delo avtomatsko opravi računalnik. Menda ja ni samo za igranje igric :dontknow:

vejca
25.04.2007, 08:49
Tisto kar plačaš direktno z denarjem si pač zapišeš skupni znesek ki si ga dvignil ali na banki ali na bankomatu.

mrjerry
25.04.2007, 09:23
Tabela v excelu naceloma zadosca. Scasoma se lahko zacnes igrat s kategorizacijo stroskov (hrana, avto, zavarovanja...). Obvezna majhna belezka za zapisovanje izdatkov. Pomaga tudi elektronska banka, ker gres lahko kadarkoli pogledat stanje na trr in vidis, ce se ujema.

Sicer pa sta dobra programcka Microsoft Money ali pa Quicken, s tem da ne verjamem, da sta zastonj. Pa tudi pretirano draga nista, po drugi strani.

Najveckrat pa so dejansko problem prihodki :approve:

Vsemogočni
25.04.2007, 21:07
Imel Money, ne moreš nč po svoje nastavit, razen, da lahko malce spreminjaš valute in kak drobiž, skratka program za začetnike, imam bančni račun preko spleta, pa kaj ko mi ne pokaže porabe EUR iz denarnice, ko grem v trgovino, oštarijo itd, pa plačam s kešem.

Excel prirediš kot tebi paše, kot si želiš, vneseš formule in imaš lahko resnično stanje in porabo, tudi, če želiš za kavico, bombonček ali nakup avta.

Pač narejeni programi, ti ne ponudijo vse tisto kar želiš sam imeti, razen če si narediš sm program v Accessu :2thumbs:

jakapovse
02.07.2007, 08:21
Živjo!

Ali mi lahko kdo priporoči kak POCENI in enostaven računalniški programček, s katerim bi vodil svoje finance?

Paganini
02.07.2007, 08:38
Živjo!

Ali mi lahko kdo priporoči kak POCENI in enostaven računalniški programček, s katerim bi vodil svoje finance?
že omenjena M$ Money in Quicken :)
pred leti je padla odločitev za Quicken - priporočam :2thumbs:
excel in access je možno, za soliden izkoristek pa boš moral marsikaj narediti sam :veryevil:

jakapovse
02.07.2007, 10:44
Hvala za odgovor.

Sam sem tudi malo brskal in odkril povezavo http://www.comfin.si/ .
Ker sem bolj za enostavne rešitve, bo njihova rešitev zame verjetno kar pravšnja.

Paganini
02.07.2007, 12:47
Hvala za odgovor.

Ker sem bolj za enostavne rešitve, bo njihova rešitev zame verjetno kar pravšnja.

3x sem pogledal tisto stran in jasno mi je le to, da mi ni nič jasno :p

ponujajo le nekaj črnih vrstic besedila, ki me močno spominjajo na reklamo kakega pogrebnega podjetja :veryevil: :veryevil: :veryevil:

blustar
06.07.2007, 15:19
Excel probajte. Je bil že parkrat omenjen, pa noben ne zagrabi. Še najbolj prilagodljiv je.

Jaz sem nardila tako, da sem za osnovo kategorizacije stroškov vzela košarico od statistike, pa jo priredila.

Je pa potem res problem, ampak kjerkoli že delaš, ker si moraš res vse pisat, če hočeš met pravo evidenco. Se mi ne izzide vedno s pravo porabo na mesec.

solsikke
06.07.2007, 18:31
Home Bookkeeping Lite, enostaven in hiter in ja, boli glava, ko vidiš kolk v resnici zapraviš :shy:

Mojca Č
27.08.2007, 11:51
Hvala za odgovor.

Sem poskusila in je res dober, sploh zato, ker ni zakompliciran.

mrjerry
29.08.2007, 07:48
Imel Money, ne moreš nč po svoje nastavit, razen, da lahko malce spreminjaš valute in kak drobiž, skratka program za začetnike, imam bančni račun preko spleta, pa kaj ko mi ne pokaže porabe EUR iz denarnice, ko grem v trgovino, oštarijo itd, pa plačam s kešem.

Excel prirediš kot tebi paše, kot si želiš, vneseš formule in imaš lahko resnično stanje in porabo, tudi, če želiš za kavico, bombonček ali nakup avta.

Pač narejeni programi, ti ne ponudijo vse tisto kar želiš sam imeti, razen če si narediš sm program v Accessu :2thumbs:

Kakrsenkoli elektronski gadget uporabljas, morda z izjemo dlancnika, moras v vsakem primeru kombinirati s kosckom papirja in svincnikom... Pa biti moras sproten. Ker se pogosto se za isti dan ne spomnis vec, ali si v lokalu pustil 20 centimov napitnine, kupil Mladino cakajoc na avtobus, dal dvajsetico klosarju... Konec meseca pa to rezultatira v vec 10 EUR odstopanju od elektronsko belezenih vrednosti. In kaj bos potem? Izravnaval? :clown:

Sicer se pa naceloma strinjam s tabo, ceprav Money z nekaj tweakanja sploh ni tako slab. Je pa res, da je narejen za americane.