Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modem - imam pravico do zamenjave?

Teych
11.04.2007, 22:10
Muči me ena zadeva.

Pred skoraj dvemi leti, 22.9.05, sem si omislila Modri ADSL in podpisala pogodbo za dve leti. Modem v garanciji že lep čas ni več.

Pred nekaj tedni pa je bilo v našem kraju več izpadov elektrike, ki so poškodovali več modemov in med njimi tudi mojega. En teden sem čakala, da so blagovolili poslati nekoga in g. Telekomovec je seveda ugotovil da je modem skurjen. Kaj narediti? Baje moram kupiti novega.

Ker so mi ob podpisu pogodbe rekli, da bo modem v moji lasti komaj ob preteku pogodbe, se mi je to zdelo malo čudno in sem pisala še na Siol... dobila sem sledeč odgovor...
Spoštovani,
veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Žal je obstoječi modem v vaši lasti, torej je nakup modema edina rešitev. Na trgu se prodaja že mnogo rabljenih, zato lahko srečo poizkusite tudi tam.

V primeru dodatnih informacij nam lahko 24 ur na dan pišete na elektronski naslov info@siol.net. Z veseljem vam bomo pomagali.

Lep dan še naprej!

Nato pa na nekem drugem forumu preberem tole!

V novih paketih pri Siolu ki se prodajajo sedaj,so modemi last naročnika.Kar pomeni,če ti crkne,kupiš novega sam.(zato tudi ceneje)Medtem ko so bili pri starih paketih, (solo) modemi last Siola.(tudi moj)Kar pa pomeni če ti crkne,ti ga pri Siolu brezplačno zamenjajo.

Torej, imam pravico do novega modema ali ne?

Veron
12.04.2007, 07:40
če imaš modem Ganymade, Sagem f@st ali pa Sinope moraš v primeru okvare (če ni več v garanciji) sama poskrbet (plačat servis ali pa nakup novega).

Maš pa možnost, da preideš na Telekomovo shemo, kjer modem spet postane last telekoma in ti ga bojo oni zamenjal.
http://moj.siol.net/narocilo

MrBoombastic
12.04.2007, 16:05
Muči me ena zadeva.

Pred skoraj dvemi leti, 22.9.05, sem si omislila Modri ADSL in podpisala pogodbo za dve leti. Modem v garanciji že lep čas ni več.

Pred nekaj tedni pa je bilo v našem kraju več izpadov elektrike, ki so poškodovali več modemov in med njimi tudi mojega. En teden sem čakala, da so blagovolili poslati nekoga in g. Telekomovec je seveda ugotovil da je modem skurjen. Kaj narediti? Baje moram kupiti novega.

Ker so mi ob podpisu pogodbe rekli, da bo modem v moji lasti komaj ob preteku pogodbe, se mi je to zdelo malo čudno in sem pisala še na Siol... dobila sem sledeč odgovor...

Nato pa na nekem drugem forumu preberem tole!

Torej, imam pravico do novega modema ali ne?

Da razjasnimo... modem je bil tvoj že od prvega dne, dve leti ga samo odplačuješ. Če nočeš menjati paketa, je najboljša varianta, da kupiš nekje rabljenega, prikjučiš in prosiš SiOL, da ti nastavi prfil, po tem ko jim ti sporočiš mac naslov modema.

DoBri
12.04.2007, 18:34
Združitev Siol/TS je prinesla tudi dobro novo ponudbo. V vsakem primeru - tudi v primeru okvare modema - lahko naročnik kljub vezavam - brezplačno preide na nov naročniški paket za internet (ki je stroškovno enak obstoječemu), modem (delujoč ali ne) pa TS odkupi za 5 € in preide v TS last. Prehod na nov paket je brezplačen. Kakšno informacijo več pa lahko najdete tudi na:
- http://storitve.siol.net/ ali
- 080 1000, izbira 1 ali 2.

Teych
13.04.2007, 15:16
Hvala vsem za odgovore!