Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sreča

asunsion
27.03.2007, 12:14
Kaj pa vi, ste se že sploh kdaj vprašali ali ste srečni, predvsem pa, kaj vas osrečuje?

sonči
27.03.2007, 13:16
Živjo!
Jaz sem že veliko razmišljaja o sreči. Prebrala sem tudi že veliko knjig na to temo. Med drugim tudi Učbenik življenja M. Kojca. Res, polna sem že dobri idej in nasvetov, v teoriji že "vse vem", pa je včasih vseeno težko skozi življenje hodit ves čas pozitivno usmerjen.
Kaj pa ti, kako ti razmišljaš o tem?

Mowgli
27.03.2007, 13:29
Oglejte si zanimivo povezavo: http://extraiocum.blog.siol.net/

Kaj pa vi, ste se že sploh kdaj vprašali ali ste srečni, predvsem pa, kaj vas osrečuje?

Eh, kdo bi preveč gruntal in bral napotke za tujo srečo... Kako že pravijo? "Blagor ubogim na duši."? Bliss is ignorance!" :clown:

Sem pa tja je fino počit rit na kak hribček in si dovoliti, da povonjaš veter. Ne vem, če je to sreča, paše pa. In tovrstnih, pa tudi povsem drugačnih trenutkov, ki se jih lahkosem in tja ukrade (če si to dovoliš), ni tako malo na razpolago. :approve:

Irina
27.03.2007, 15:03
Sreča je relativna stvar.
Mi (družina) in s tem jaz smo srečni, ker je eden od fantov že zaključil študij in dela, drugi zaključuje. Smo zdravi in imamo redno službo, ki nam omogoča spodobno življenje. Lahko si "privoščimo" svoje hobije; knjige, kulturne prireditve, športna udejstvovanja in druženje, izlete, tu in tam potovanja z nam dragimi prijatelji. In lahko še kupujemo zdravo hrano, kar danes spada že med raskošje. Veliko reši tudi vrt.

Dalmatinec
27.03.2007, 21:06
Se strinjam, da je sreča zelo zelo relativna stvar;
nekoga recimo osreči že nasmeh, drugega pa ne osrečijo niti gore denarja!:nonono:
Mislim tudi, da je sreča pravzaprav v majhnih, vsakdanjih stvareh.
Še pomembneje pa je, da ne poskušamo posvetit svojega življenja iskanju sreče,
ker potem ne bomo nikoli srečni. Sreča se ne more najt,
mislim da mora priti sama od sebe! In ko se nehamo spraševat ali smo srečni,
takrat smo v resnici srečni!:2thumbs:

AlienW
05.04.2007, 20:18
Tudi če si kdaj jezen ali slabe volje, se spomni, da si bil nekoč najhitrešji spermij:D lol

Nodika
12.04.2007, 09:55
Je že spodaj ena tema, vem...sam tale teden je tko lep, in jaz jo res skos čutim in bi se rada o njej pogovarjala tudi tukaj. :approve:

Mene pa zanima KAJ vas v življenju najbolj osrečuje? :)

Mowgli
12.04.2007, 10:43
Metuljčki v želodcu, samopotrditev, iskren otroški objem, spanje čez zvonjenje budilke, čokolada... :dontknow: :D

Nodika
12.04.2007, 11:25
Metuljčki v želodcu, samopotrditev, iskren otroški objem, spanje čez zvonjenje budilke, čokolada... :dontknow: :D

:approve:

sadie_007
12.04.2007, 11:34
moji najdražji in potovanja :approve:

mrjerry
12.04.2007, 13:50
Lepo vreme, denar in seks :approve:

Marduk1
12.04.2007, 15:17
Ženske, seks, ženske, seks, glasba, hrana. pivo, seks, ženske, seks.

Bunny Muffin
12.04.2007, 16:51
Denar :rolling:

ervin34
13.04.2007, 17:28
denar in zdravje :2thumbs:

kabala
14.04.2007, 17:17
en iskren objem na dan :)

Odeen
21.04.2007, 14:49
...ko me moja zjutraj dregne preden gre v službo in mi da poljub, zraven pa reče naj imam lep dan... Vsako jutro znova.
mater, bom še sladkorno fasal...

Sif
08.05.2007, 10:22
Moja nečakinja ko se mi nasmehne, prvi spomladanski žarki na obrazu, prijatelji......

Geawind
08.05.2007, 11:03
sladoled

atajozef
28.06.2007, 20:21
Pred časom sem se udeležil seminarja. NIč posebnega, kot mnogi drugi, ampak en nasvet, ki je bil podan mimogrede, me od takrat naprej spremlja vsak dan.
Nasvet:'Ko se zjutraj zbudiš, se najprej vprašaj: 'Česa se lahko danes veselim?''
Od takrat naprej so moji dnevi še lepši in še bolj se zavedam, da sem res srečen človek.

Mirko7
28.06.2007, 21:36
Jaz sem srečen na svoj vesel način (ples,ko gre zares, včasih se mi dopada čokolada, pa moje sladko smrčanje za lepše sanje) ;). Osrečuje me pa ljubezen:)

spartan
02.07.2007, 15:17

seveda včasih pride:blush:

ne bom pa povedal kaj....čar lahko hitro izgine;)

Luccka
02.07.2007, 19:53
..osrečil bi me zvest, iskren, čuteč....nekoliko nagajiv :blush: moški

Lencka
02.07.2007, 20:24
Verjamem, da sreča ni v stvareh, ki jih imamo, dogodkih, ki jih doživimo, dosežkih, ki jih dosežemo, ljudeh, ki so okoli nas... ampak v našem ODNOSU do njih. Zato nekoga osreči nekaj, kar drugemu ne pomeni nič, zato je za nasmeh na licih nekoga dovolj nekaj, nad čemer se nekdo drug le zmrdne... ja, zato je sreča 'relativna'.

balada
03.07.2007, 14:57
Danes me osrečuje dež. Samo da ni kakšne peklenske vročine. Drugič me bo osrečevalo pa sonce.
Če nismo ljudje čudni...

bart2
16.07.2007, 18:11
Srečni smo takrat, ko ljubimo! Ne mislim izključno na ljubezen do nasprotnega spola, ampak ljubezen do vsega kar nas obdaja. Ljubezen do sebe, do bližnjih, do prijateljev, do nasprotnikov, do profesorja, ki ti je dal negativno oceno, do vaše tečne tašče/tasta, do vaše postelje, itvn... (In Tako V Neskončnost). Z ljubeznijo je povezano veliko naših dejanj.
Če sovražiš, enostavno ne moreš biti srečen!

Soleil
16.07.2007, 18:28
Ko tečem, hodim v hrib in ko mi srce močno bije tako ene pol ure skupaj, nenadoma začutim ful veliko srečo. Kot, da bi vzla kakšno drogo za srečo.

Drugače pa se počutim srečna takrat, ko sem zadovoljna sama s sabo oz. ko nekaj opravim uspešno in dam ad acta ... ko vem, da sem nekaj dobro naredila ... ma v glavnem takrat, ko sem zadovoljna.

spartan
16.07.2007, 18:46
..osrečil bi me zvest, iskren, čuteč....nekoliko nagajiv :blush: moški

misliš reči ljubeč...v bistvu je to kar zanimivo. Sam opažam, da sem do nekaterih žensk mrtvo hladen, pri drugih pa me je sama toplina in pozornost.

Kako to...v resnici ne vem:dontknow:

Zanimivo....mogoče ideja za novo temo:angel:

emil
31.07.2007, 07:53
za se malo smejat in razmislit o sreči, predlagam knjigo:
Sreča (Ferguson W.)

Čarovnica
04.09.2007, 20:10
Srečo najdemo v maleh stvareh.Male stvari nas pripeljejo do velikih.Za srečo moramo začeti opazovati.

duće
05.09.2007, 08:23
Kaj pa vi, ste se že sploh kdaj vprašali ali ste srečni, predvsem pa, kaj vas osrečuje?sreča je v individualizmu, ki ga omogoča potrošniška družba s tendencami posameznikov po plezanju drug čez drugega, plehka. ljudje, ki pravijo, da so srečni, so praviloma srečni v očeh družbe in ne v svojih očeh.

resnična sreča izvira iz človeka, ki se je odločil, da se bo osamosvojil od temeljnih načel potrošniške družbe. pravica posameznika do 'biti srečen', je pravica do kljubovanja mehanizmom, ki narekujejo izkoriščanje delovne sile in naravnih resursov zaradi potrošnje nadstandardnih dobrin. podcenjevanje delovne sile, moderno suženjstvo, obremenjenost roditeljev zaradi razvajanja otrok, onesnaževanje okolja, redundanca v procesu recikliranja,... vse to so zgolj parcialni dejavniki, ki omogočajo krmljenje korporacije (politično-gospodarski kartel), ta pa deluje na principu: podpiraj me in boš srečen.

tako malo revolucionarnih teženj, kolikor jih srečujem v sodobnem kapitalizmu, ne poznam nikjer v človeški zgodovini. korporacija je z lažnim hedonizmom (posledica: potenciranje hiperaktivnosti za doživljanje življenja in hipohondrije za podaljševanje le-tega) dosegla, da posameznik svojega premoženja (legalna persekucija) in življenja (ilegalna persekucija) še nikoli tako težko ni bil pripravljen žrtvovati za srečo (za prepričanje, svobodo, prihodnost), kot ravno tukaj, zdaj.

zato slovence na poti k resnični sreči pozivam k bojkotu potrošniških trendov in politično-gospodarski nepokorščini (neobdavčenem zaposlovanju, bojkotu volitev, ipd.). najbolj srečen je človek, ki ni ne bogat, ne reven, v glavi pa ima svoje možgane.

misswho
23.09.2007, 20:49
če mene vprašaš, je to verjetno najbolj zapleteno vprašanje v vesolju. moj odgovor = zadovoljstvo z samim sabo in s trenutkom, ki ga živiš ... sicer mi je pa zanimivo, koliko je ratalo akademskih razprav na temo sreče in da to je postala legitimna ekonomska kategorija. berete kaj o tem?

sch0ll7
30.09.2007, 22:39
Sreca.....hmmmmm?....nobeden neve....

moja teorija je....neka vrsta karme

Ce gledas na to da nekomu drugemu ne delas slabega se v neki meri tebi vraca dobro....in mislim da je vsak clovek srecen ce ima okoli sebe ljudi, ki jih lahko pogleda vsak dan v oci in je v dobrih odnosih
Iz teh odnosov izvira sreca.....

sadie_007
03.10.2007, 09:35
delam na tem, da bi bila srečna ... :)

Pancho
04.10.2007, 08:52
kaj vas osrečuje?
Vse, kar me zadovoljuje.