Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupila bi Toyoto, kaj menite?

TanjaP
12.04.2007, 14:47
Živjo, odločila sem se za nakup novega avtomobila, najbližja mi je Toyota, ker je to dolgoročni nakup, si želim dobiti čim več informacij . Zanima me kakšno je vaše mnenje, morda izkušnje?

Aldebaran
12.04.2007, 14:54
Toyote so zelo dobri in zelo zanesljivi avtomobili. Vsak lastnik toyote se bo pohvalil, da je z nakupom zelo zadovoljen, da nima raznoraznih težav, da je vzdrževanje (servisi) prijazno do uporabnika op.p. ni drago vzdrževanje...
moj nasvet: go for it!!!

mrjerry
12.04.2007, 14:59
Jaz sem z Avensisom v enem tednu prefural cca. 3000 km...

Fenomenalen avto. Sicer je bil Toyotin paradni model (2.2 D-CAT motor, pa leder vsepovsod), pa vendar...

V glavnem... Motor odlicen (dizelski), morda malenkost prepozresen ampak za to je bil najbrz kriv tisti dodatni konj, ki ga avto potrebuje, da sploh spelje. Ergonomija odlicna, udobje kot se spodobi, obcutek voznje fantasticen. Ne vem sicer, o kateri Toyoti konkretno razmisljas, a znano je, da je Yaris med malcki se vedno med optimalnimi izbirami, Auris je krasen, Avensis pa (po mojem) eden boljsih karavanov za te denarje.

Marduk1
12.04.2007, 15:08
Toyota je že naspolšno znana kot avto ki se najmanjkrat pokvari. Čeprav sam prisegam na nemce bi se tudi za Toyoto takoj odločil (predvsem kakšnega terenca).

TanjaP
12.04.2007, 15:23
Glede na to, da bom kupila novo, bi res rada imela nekaj kvalitetnega, ne bi se rada opekla, pa mi prosim povejte, z katero znamko bi jo lahko še primerjala? Doma mi mami tud nič ne zna svetovati.

Marduk1
12.04.2007, 15:34
Po mojem mnenju se lahko še najbolj primerja z Volvom (po varnosti). Po eleganci pa stilu pa se lahko primerja z Renaultom. Da me ne bo kdo napačno razumel to je samo moje mnenje : ):

mrjerry
12.04.2007, 15:46
TanjaP, o kateri velikosti vozila sploh razmisljas? Isces manjsi avto (Yaris), nekaj srednjega (Auris), kaj vecjega (Avensis)...

Yaris je primerljiv s Cliom, Peugeotom 207
Auris z Meganeom, Astro, Alfa 147 (ta je sicer malo manjsa)
Avensis je pa ze precej velik

Sicer so Toyote pregovorno znane kot zelo zanesljivi avtomobili. Ne bi smela pricakovati drugega kot redne servise. Ne vem, koliko ti stanejo, a mislim, da enkrat na 30 kil dati avto postimati ne bi smelo biti problem tako ili onako. Toyotini dizli so sploh eni boljsih, tudi tamali (za to ceno). Zelo lepo se vozijo, so varcni, Toyota se hvali, da so zelo cisti itd. Sicer ti pa zelo toplo svetujem, da se skusas dogovoriti za testno voznjo. Preizkusi tri do stiri vozila razlicnih proizvajalcev, preden se karkoli vec odlocas. Testno voznjo ti pa MORAJO dat. Konec koncev bo slo skozi prste nekaj tavijolcnih ojro bankovcev in tega se pac ne da iz rok kar tako.

Wanted
12.04.2007, 15:47
Punca, nimaš kaj zgrešit:2thumbs:

Toyote so zelo dobri in prevsem zanesljivi avtomobili:approve:

Lp!:)

mrjerry
12.04.2007, 15:58
Toyota Aygo (rang Citroen C2, malo vecji od C1 ali Peugeot 207)
68 konjev, cena okrog 8500EUR + oprema
http://www.carbodydesign.com/news/2004-12-01-psa-toyota/Toyota%20Aygo.jpg

Toyota Yaris (rang Citroen C3, Renault Clio (najbrz malenkost manjsa) )
cene od 9300 do 15000EUR (odvisno od motorja in opreme)
Veckrat omenjen kot najboljsi nakup v tem razredu, morda zamenljiv s Hondo Jazz
http://arabam.e-kolay.net/fuar/2005/frankfurt/toyota_yaris.jpg

Toyota Auris (zelo nova... zna biti zanimiva)
Cene od 14000 do 25000 EUR (se mi zdi, da je kar primerljiva z Renault Meganeom - s tem da bi, ce bi kupoval novo, raje vzel Aurisa... vsaj na prvi pogled)
http://www.avto-net.org/slike/Toyota%20Auris/avtonet%20-%20084.jpg

Avensis (MORA bit karavan)
Cene od 19100 do 33000 EUR
http://www.avto-fokus.si/images/85/Toyota%20avensis%20-%20spredaj%202.jpg

Potem imas pa se Priusa, Rav4...

TanjaP
12.04.2007, 16:01
TanjaP, o kateri velikosti vozila sploh razmisljas? Isces manjsi avto (Yaris), nekaj srednjega (Auris), kaj vecjega (Avensis)...

Yaris je primerljiv s Cliom, Peugeotom 207
Auris z Meganeom, Astro, Alfa 147 (ta je sicer malo manjsa)
Avensis je pa ze precej velik

Sicer so Toyote pregovorno znane kot zelo zanesljivi avtomobili. Ne bi smela pricakovati drugega kot redne servise. Ne vem, koliko ti stanejo, a mislim, da enkrat na 30 kil dati avto postimati ne bi smelo biti problem tako ili onako. Toyotini dizli so sploh eni boljsih, tudi tamali (za to ceno). Zelo lepo se vozijo, so varcni, Toyota se hvali, da so zelo cisti itd. Sicer ti pa zelo toplo svetujem, da se skusas dogovoriti za testno voznjo. Preizkusi tri do stiri vozila razlicnih proizvajalcev, preden se karkoli vec odlocas. Testno voznjo ti pa MORAJO dat. Konec koncev bo slo skozi prste nekaj tavijolcnih ojro bankovcev in tega se pac ne da iz rok kar tako.

Če sem čisto iskrena, prvo kupujem znamko nato model, zato se nisem opredelila takoj na model, sem pa mislila malo manjši avto ja.

avalanche
12.04.2007, 16:22
Najprej povej, kakšen avto iščeš, zakaj in koliko ga potrebuješ, koliko denarja, če imaš kakšne posebne pogoje (vrsta motorja, poraba...), potem šele lahko svetujemo.

rock
12.04.2007, 16:31
Napačen pristop!!
Kupi avto, ki ti bo ustrezal v čisto vseh pogledih in ti bo nenazadnje tudi oblikovno všeč (predvsem notranjost) ne znamko. Le nazadnje, ko morda cincaš med dvema postavi znamko na prvo mesto. No jaz sem bil dokaj hitro odločen, da sem našel kar iščem, čeprav sem si vzel kar nekaj časa za izbiro. Sicer je avto z željenim motorjem prišel v naše kraje, ko sem bil že v bolj sklepni fazi izbire.
Kot voznik Toyote (Avensis Wagon 2.0 D 93 KW) ti znamko priporočam. Kakšnih izkušenj na dolgi rok seveda še ni a za enkrat sem zelo zadovoljen. Za moje potrebe čisto dosti moči za ta avto. V Avrisu, ki je malo lažji mora bit ta motor res super.

The_beast
14.04.2007, 13:06
Toyote so zelo dobri in zelo zanesljivi avtomobili. Vsak lastnik toyote se bo pohvalil, da je z nakupom zelo zadovoljen, da nima raznoraznih težav, da je vzdrževanje (servisi) prijazno do uporabnika op.p. ni drago vzdrževanje...
moj nasvet: go for it!!!

se podpisem pod tole...moj favorite: Toyota Avensis (limuzina)

AlienW
14.04.2007, 14:50
Ja sej se ne kupuje znamke, ampak avto! Prvo si določi koliko si pripravljena seči v žep, kakšen avto rabiš (kako velik, za mesto,za malo bolj razgiban teren). Poišči nato vse avtomobile ki ustrezajo tem določilom. Pozanimaj se o vseh teh modelih. Ko prideš do nekaj avtov med katerimi izbiraš pa pojdi še na testno vožnjo, poglej za servise , porabo bencina itd. Malo se potrudi in izberi tisto kar ti bo najbolj "sedlo", avto le ni tako poceni da bi kupila kar tako...

mrjerry
16.04.2007, 07:12
Če sem čisto iskrena, prvo kupujem znamko nato model, zato se nisem opredelila takoj na model, sem pa mislila malo manjši avto ja.

To je sicer totalno napacen nacin kupovanja avtomobila, razen ce imas 200.000 EUR prevec... In takrat NE kupis Toyote :approve:

spartan
18.04.2007, 06:54
Celica....se razme :approve:

http://img297.imageshack.us/img297/1411/216827aj1.jpg

mrjerry
18.04.2007, 07:27
lol :d

prelude
09.05.2007, 19:10
Predvidevam da hočeš toyoto da maš pol mir.Dobro in pravilno,vendar tukaj imaš še druge jap. znamke ki so dobre.Nekaj znamk nima velik modelov ali pa niso narejeni na jap.Naprimer terence ma dobre tudi nisan in seveda toyota to misli v pravem pomenu terenec za brezpotja.Nisan pa nima osebnih avtomobilov v redu ker so spacani v eu.Imaš pa veliko izbire pri HONDI motor,vodljivost se pravi stabilnost na cesti so eno najboljših znamk na svetu.Toyoto tudi prehiti v najnovejši tehnologiji ker toyota mal caplja z tehniko.Vseeno pa ni velike napake če vzameš koga drugega od jap.Dejstvo je pa to da je največ okvar in težav pri vseh francozih,italjanih,pa da ne rečem švedih da ne govorim američanih. Če hočeš še kakšno bolj konkretno mnenje moram vedet več kakšen avto za kakšen namen in velikost hočeš.

Wanted
09.05.2007, 19:29
Predvidevam da hočeš toyoto da maš pol mir.Dobro in pravilno,vendar tukaj imaš še druge jap. znamke ki so dobre.Nekaj znamk nima velik modelov ali pa niso narejeni na jap.Naprimer terence ma dobre tudi nisan in seveda toyota to misli v pravem pomenu terenec za brezpotja.Nisan pa nima osebnih avtomobilov v redu ker so spacani v eu.Imaš pa veliko izbire pri HONDI motor,vodljivost se pravi stabilnost na cesti so eno najboljših znamk na svetu.Toyoto tudi prehiti v najnovejši tehnologiji ker toyota mal caplja z tehniko.Vseeno pa ni velike napake če vzameš koga drugega od jap.Dejstvo je pa to da je največ okvar in težav pri vseh francozih,italjanih,pa da ne rečem švedih da ne govorim američanih. Če hočeš še kakšno bolj konkretno mnenje moram vedet več kakšen avto za kakšen namen in velikost hočeš.

:veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: Stari, morat ti priznat, da si me zelo nasmejal:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Aja, se vid da si Honda fen po nicku

mrjerry
10.05.2007, 07:50

Honda se kiti z VTECom odkar so v Formuli 1 prepovedali turbine...
Je pa res, da imajo trenutno v tem cenovnem razredu najboljsi diesel motor.

prelude
10.05.2007, 10:24
:veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny: Stari, morat ti priznat, da si me zelo nasmejal:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Aja, se vid da si Honda fen po nicku

In kaj je tolk smešnega a naj rečem ne kupt toyoto kup golfa.

Wanted
10.05.2007, 11:49
Ne, sploh nisem mislil glede znamk.

Nasmejal si me ko si napisal, da so honde ene najboljših v stabilnosti in da prehitevajo Toyoto v tehnologiji.

Naj te ne vara širok videz in športen izgled hond (mislim na one CRX) Avto je res nizen in širok, ampak si se mal vprašal kako visoko ima težišče? Naj ti povem: ZELO visoko. Tu tudi informacija glede širine.

Tehnologija Toyote Vs. Honde? Mal poglej varnostne teste in zakaj je toyota že nevemkolklet zapored eden izmed najbolj varenih avtomobilov?

Ni težko naviti mašine, težko je zagotoviti preventivne varnostne ukrepe in seveda razviti tehnologijo za njih. Tu se lahko Honda samo uči od Toyote.

Sicer pa jaz sem neutralen glede firm, vsaj naj kupi kar hoče, podajam samo svoje mnenje in izkušnje drugih.

prelude
10.05.2007, 16:08
OK vidm da si ti fen od toyot.Sam nimam nič proti toyotam in jih spoštujem ker je največja firma na svetu in dela najmanj pokvarljive avtomobile na svetu.Vendar vsaka firma ima nekaj boljšega od druge nekatere pa več dobrih stvari.Naprimer honda se nedrži ceste ker je široka ampak ima zadaj posamezno obesje in to večina.Accord ima zadaj 5 točkovno upetje koles.Kar se tiče mašin je mela honda že od leta 90 vetec pri nekaterih modelih.Toyota pa druga za hondo veliko pozneje.Mašine od hond niso navite v pravem pomenu besede.Navit motor je tist ki nima navora velik porab in hitr ribne,to siguren nima honda.Drgač sem pa že večkrat prebral da so toyote malenkost zadaj pri tehnologiji so pa malenkost spredaj v nepokvarljivosti v primerjavi z hondo.Kar se pa tiče modelov mi je pri toyoti všeč samo celica in enoprostorc.Pri hondi je pa za moj okus večina modelov zelo lepih.Drgač pa renaulti so zdaj zelo varni vendar se pa kvarjo 100 na uro.
Če si fan toyote bodi tudi spoštljiv do japoncev,ker delajo vse najboljše od elektronike do avtomobilov.

Wanted
10.05.2007, 20:53
Prvič: Preber si moj predzadnji post, zadnji stavek
Drugič: Če verjameš al pa ne, z Meganom sem dobesedno šolal Hondo CRX, ki je slednja komaj požirala ovinke (pazi, gume istega proizvajalca in isti tip)
Tretjič: VTEC je samo hondino ime principa delovanja mašine. Toyota nebo dala ime VTEC, če ima svoj sistem imenovan VVTL-i, VTEC je prvotno bil predstavljen kot DOHC v CRX, ki je razvila 160 konjev, samo jih je prekleto dobro skrivala v primerjavi z ostalimi repejdžastimi konji od ostalih proizvajalcev.

V tehnologiji, praviš? Mal raztolmači v čem

In kot zadnjič:NISEM FEN TOYOTE, še enkrat preber si moj predzadnji post, zadnji stavek.

Upam da ne boš rabil inputa večkrat:2thumbs:

prelude
10.05.2007, 22:19
Prvič: Preber si moj predzadnji post, zadnji stavek
Drugič: Če verjameš al pa ne, z Meganom sem dobesedno šolal Hondo CRX, ki je slednja komaj požirala ovinke (pazi, gume istega proizvajalca in isti tip)
Tretjič: VTEC je samo hondino ime principa delovanja mašine. Toyota nebo dala ime VTEC, če ima svoj sistem imenovan VVTL-i, VTEC je prvotno bil predstavljen kot DOHC v CRX, ki je razvila 160 konjev, samo jih je prekleto dobro skrivala v primerjavi z ostalimi repejdžastimi konji od ostalih proizvajalcev.

V tehnologiji, praviš? Mal raztolmači v čem

In kot zadnjič:NISEM FEN TOYOTE, še enkrat preber si moj predzadnji post, zadnji stavek.

Upam da ne boš rabil inputa večkrat:2thumbs:

Prvi odgovor tut mene boli ***** naj si kupjo kar hočjo,mam pa sam svoje mnenje kot ti.
Drugič zapel si na CRX ki nevem kaj ti je naredu,za megana mi pa ne omenjaj je avto ki se najbolj kvari od useh modelov znamk.Ga nebi mel zastojn.Ker mi nebi služu za osnovno nalogo priti od enega do drugega cilja.Dal si primerjavo za avto ki si rekel da ima ZELO visoko težišče,če nisi porajtu ma mašino pod havbo ne na streh.Avto je pa drgač visok manj kot 130 cm.
Tretjič honda je mela prva v mašinah zamikanje ventilov VTEC Toyota pozneje seveda VVTL-i zdaj ima tudi BMW vanos in neboš verjev tudi renault nekaj takega.Torej rodilo se je pri hondi.
Da honda skriva kojne si pa brcnu v megloTi se vozi s kom hočeš jaz pa tut.
Ko pa omenjaš tehnologijo ne rabš bit pametn pejt pogledat težo avtomobila,konje,kubike in pospeške ter končno hitrost in tudi porabo goriva pa boš vidu da je toyota zadaj.Seveda mi ne boš verjel me prav mal briga.Ne bova pršla do konca.:nonono:

Nevem a ti misliš mene prpričat da je HONDA zanič :nonono:

Aldebaran
10.05.2007, 22:48
AD1: če kaj ne prenesem je to, da se folk nekaj prepucava, kateri avto je hujši in obenem pljuva čez drugega, češ lkakšen jajc, da je!

AD2: prelude: očitno ti pojem tehnologija ni najbolj znan... svetujem ti, da si malo po guglaš o najnovejših tehnoloških dognanjih toyote

AD3: Zaklepam temo!!!

AD4: če se mislite repenčit brez določene podlage (beri dokazov zakaj je nek avto boljši kot drug), naj vam povem da ste na napačnem forumu!!!

EDIT: upam da ste dojeli, kaj sem hotel povedati!

avalanche
12.05.2007, 16:27
Temo odklepam, ker sem kot moderator ocenil, da ni vzroka za zaklep in da debata še vedno poteka normalno. Obenem pa spoštovanega administratorja naprošam, da osebni razlogi niso zadosti za zaklepanje tem, poleg tega pa naj raje skrbi za druge, bolj pomembne stvari na forumu.

Kot moderator na tem podforumu sem zadolžen za red, zato prosim, da se ne vmešavate v te stvari. Kako in kaj na tem forumu najbolje oceni nekdo, ki se na to spozna (v tem konkretnem primeru avtomobilizem).

zeriX
12.05.2007, 17:20
OK vidm da si ti fen od toyot.Sam nimam nič proti toyotam in jih spoštujem ker je največja firma na svetu in dela najmanj pokvarljive avtomobile na svetu.Vendar vsaka firma ima nekaj boljšega od druge nekatere pa več dobrih stvari.Naprimer honda se nedrži ceste ker je široka ampak ima zadaj posamezno obesje in to večina.Accord ima zadaj 5 točkovno upetje koles.Kar se tiče mašin je mela honda že od leta 90 vetec pri nekaterih modelih.Toyota pa druga za hondo veliko pozneje.Mašine od hond niso navite v pravem pomenu besede.Navit motor je tist ki nima navora velik porab in hitr ribne,to siguren nima honda.Drgač sem pa že večkrat prebral da so toyote malenkost zadaj pri tehnologiji so pa malenkost spredaj v nepokvarljivosti v primerjavi z hondo.Kar se pa tiče modelov mi je pri toyoti všeč samo celica in enoprostorc.Pri hondi je pa za moj okus večina modelov zelo lepih.Drgač pa renaulti so zdaj zelo varni vendar se pa kvarjo 100 na uro.
Če si fan toyote bodi tudi spoštljiv do japoncev,ker delajo vse najboljše od elektronike do avtomobilov.

honda je itak bog kajne?
samo si se že vprašal koliko stane servis njihovega super nadavta?
en član v našem ožjem družinskem krogu je imel hondo
saj je lepo šla in vse to
no in enkrat mu spredaj levo poči gumica ki je med roko in amortizerjem za blažitev sunkov in nevem kaka funkcija še ji pripada vse
no prav, gremo k mehaniku...ja ni problema, lahko popravim, samo treba bo zamenjat cel amortizer, ker pri hondi se te gumice ne da zamenjat
no super, ker je treba amortizer menjat je treba še drugega zamenjat, ker amortizeri se morejo menjat sinhrono levo-desno
no in iz ene gumice je nastal takšen strošek da joj...
ok pustimo te super kripe (H)

pa gremo nazaj k Toyoti
bratranec dela na toyoti v mariboru kot prodajalec
in tudi nekaj naših družinskih članov ima toyoto
avto je zanesljiv, skorajda nepokvarljiv, skratka vzdržljiv
je pa nekaj, kar velja za vse japonske avte
neizmerno dragi deli...
tako da bog nedaj da kaj crkne, sicer je redko ampak se lahko zgodi
sam nekak nisem na toyotini strani in to sploh ne zato ker so taki avti kot pač so
ampak mi je njihov(avtov) izgled nadpovprečno grd...
je pa res toyota na vrhu vzdržljivih avtov
in baje so tudi pri varnosti nekje na vrhu
tako da moje mnenje
če se ti avto njihov dopade
go for it...

sicer je pa tak vsem znano da je najboljši avto evropejec, še daleč boljši pa američan :rolling:

edit: prelude ne vzemi tega osebno
ampak spominjaš me na enega tipa
že zaradi samega imena prelude in še zagriženega zagovornika hond
no tip nas je basal da ima njegov stric hondo prelude
če se ne motim je ta honda imela 600 žrebičkov pod plehom....roflol
no in za nameček
avto je bil tako hiter in take pospeške je mel
da je moral dat odzadaj gor splojler iz svinca, če ne so se gume skoraj vedno vrtele v prazno in je vsak mesec moral kupit nove gume ker jih je skuril
roflol...hahaha
res ne vzet tega osebno, ampak zdaj sem se spomnil ko berem tvoje poste in sem enostavno moral to podelit z svetom :D

zeriX
12.05.2007, 17:26
In kaj je tolk smešnega a naj rečem ne kupt toyoto kup golfa.

no da še to pokomentiram
kaj je narobe z golfom?
Golf mk.1 GTi popaca civice iz kerega koli pogleda :P

luv_sunshine
13.05.2007, 12:16
pa gremo nazaj k Toyoti
bratranec dela na toyoti v mariboru kot prodajalec
in tudi nekaj naših družinskih članov ima toyoto
avto je zanesljiv, skorajda nepokvarljiv, skratka vzdržljiv
je pa nekaj, kar velja za vse japonske avte
neizmerno dragi deli...

A se lahko pri teh tvojih bratrancih in ostalih družinskih članih, ki vsi vozijo Toyote, pozanimaš o cenah teh rezervnih delov in nam jih tudi zaupaš. Imam namreč namen kupiti rabljenega Yarisa in bi mi ti podatki zelo prav prišli.

prelude
13.05.2007, 18:12
Zanimivo nekaterim gre na živce če podam svoje mnenje o znamki ki jo vozim več kot 10 let kao kok si pametn pejt pogledat Toyoto kolk je tehnološko dovršena,pol si isti kot jaz.In pol zakleneš temo.,vendar nisem včeraj iz hruške padu,torej kot berem imam hudo narobe,torej Toyote so zakon..Povem pa da nisem Toyote pošimfav da so en drek ker ni res sem pa reku da je malo bolj vzdržljiva kot Honda vendar Honda ima zmeraj več konjev manj porabe boljše zmogljivosti, v primerjavi z istem razredu.Mimo grede imajo tut hibrida.
Drgač pa mnenja in prepričanja se tako razlikujejo da se lahko full udarmo.Samo najdet se mora en zagrizenc.Povdarjam pa da jaz nisem tak in se za normalne debate če pa ne pa itak če kdo misli komu kaj na tak način dokazat iz tega ne bo nič.

zeriX
13.05.2007, 18:42
A se lahko pri teh tvojih bratrancih in ostalih družinskih članih, ki vsi vozijo Toyote, pozanimaš o cenah teh rezervnih delov in nam jih tudi zaupaš. Imam namreč namen kupiti rabljenega Yarisa in bi mi ti podatki zelo prav prišli.
danes več nebi rad gnjavil...
bom pa probal ju3 navezat stik...
če nebom pozabil kot je moja navada ;)

prelude: jaz sem dovolj velik zagriženec muscle carov in nasploh avtov z čim manj elektronike :veryevil:

luv_sunshine
15.05.2007, 20:12
danes več nebi rad gnjavil...
bom pa probal ju3 navezat stik...
če nebom pozabil kot je moja navada ;)
prelude: jaz sem dovolj velik zagriženec muscle carov in nasploh avtov z čim manj elektronike :veryevil:

A si uspel v teh dveh dneh navezati stike s svojimi družinskimi člani, ki vozijo Toyote? :rolling:

zeriX
15.05.2007, 20:26
ups :D
bom ju3 poklical, obljubim :)