Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gay

simpa_skrozzz
14.04.2007, 13:52
Lep pozdrav vsem,me zanimajo vasa menja o GAY spolnosti,a se s tem strinjate...
Mene osebo to ne moti,prav zanimivo se mi zdi...Ce koga kaj zanima naj pise:2thumbs:

Kyrra
24.04.2007, 20:49
Seksualna usmerjenost je posameznikova zadeva.
Ma thx ne, saj obstaja internet.

Marduk1
24.04.2007, 21:13
Jaz nimam nič proti gay spolnosti, dokler ne motijo mene. Vsak naj bo srečen s tistim kar misli da je zanga najboljše.
Drugače pa raje vidim žensko gay spolnost kakor moško :approve:

.:WoLf:.
24.04.2007, 21:28
Tud jst nimam nč proti.. se jih pa bol otepam.

Žeruh
27.04.2007, 00:18
Drugače pa raje vidim žensko gay spolnost kakor moško :approve:

Ja to je za mnoge res zanimivo. Mnogim moškim so lezbijke zelo všeč:p .....dokler jih osebno ne spoznajo:( .
Fant, dokler vejame (fantazira), da obstaja možnost, da se pridruži igrici dvema lezbijkama, jih obožuje. Ko pa kakšno od njih spozna, hitro ugotovi, da iz te moke ne bo kruha....potem jim je pa fouš->:mad: . Saj veste, kako fantje sovražijo tiste punce, ki so znane po tem, da rade dajo, njim pa ne da.... tako potem se začnejo obnašati do lezbijk.

Zanimivo, pa je, da sem od mnogih žensk slišal, da jim je bolj seksi gledati, dve ženski, kot dva moška med poljubljanjem.

Sam osebno ne poznam nobenega gay-a... vsaj tiste ne ki to javno priznajo.

Jelengar
29.04.2007, 00:56
Ej Simpa Skrozzz, spolna usmerjenost vasakega posameznika je njegova intimna stvar, tako da mi tukaj nimamo kaj moralizirati. Sicer pa pri nas ni gayev. Le-ti so v Angliji in ostalih anglesko govorecih dezelah. Pri nas so homoseksualci, (ljubkovalno homoti, ali homici), pedri, buzeranti (ljubkovalno buziji), itd.

anarchy
30.04.2007, 21:24
Kdor ima kaj proti gejem je ****** za***an, ki ga treba premlatit, saj ne rabi, da so mu vsec, pac, naj se briga zase, pa da ne bo kaj cudno izpadlo, ali, kot, da kaj komu grozim, samo enostavno nekdo jih mora braniti in povedati to, kar so oni nekoc njim govorili, ker ljudem je treba spremeniti mentaliteto, sploh pa tistim starsem, ki ucijo otroke, da je slabo biti gaj, itd... Reci otroku, da je biti gaj slabo je skori kaznivo dejanje, pac slaba vzgoja starsev, ki spodbuja nasilje do drugacnih, kot, ce bi stigmatizirali druge ljudi, ki verujejo v drugo vero, po barvi kozi, itd.... Starsi se tega morda ne zavedajo, ker niso vredni biti starsi, ker niso zadosti zreli, saj imeti otroka lahko ima vsak mongoloid na zalsot, biti dober stars pa je malokdo.

Vzgoja se zacne ze pri otrostvu in starsi in sole bi mogle ze uciti tudi kaj o homoseksualnosti, mogoce celo o hommoseksualni penetraciji, ce smo ze pr tem, ceprav meni o tem osebno ne bi bilo vsec poslusati, ker mislim, da spolne vzgoje v soli sploh ne bi smeli uciti, vsaj ne v taksnih podrobnosti, otroku naj se da ucbenik ali internet stran, pa naj si sam ogleda in prebere kar zeli, mogoce anonimno kje na forumu vprasajo, vzgojiteljev res ne potrebujemo, da nas tega ucijo, ker to je ze skori spolno nadlegovanje, ce odrasla oseba uci otroka te stvari, sploh pa ce ne zeli poslusati tega od tovarisev in med sovrstniki.

anarchy
01.05.2007, 21:42
A ti to govoris o cvetlicnem gaju ali o buzijih? :dontknow: :nonono:

o pedrih, hehe.:rolling: Kaj zmeraj sprasujejo otroke, ce imajo punco, itd..., kaj, ce so jim vsec fantje? Naj pustijo otroke pri miru, da se sami razvijejo in experimentirajo kaj.

bejba020
04.05.2007, 17:53
gayi so prov fajn pobje, saj tiste katere jaz poznam :) lezbike pa ne poznam niti ene, pa me tud ne interesira preveč :)

simpa_skrozzz
06.05.2007, 00:51
Ej Simpa Skrozzz, spolna usmerjenost vasakega posameznika je njegova intimna stvar, tako da mi tukaj nimamo kaj moralizirati. Sicer pa pri nas ni gayev. Le-ti so v Angliji in ostalih anglesko govorecih dezelah. Pri nas so homoseksualci, (ljubkovalno homoti, ali homici), pedri, buzeranti (ljubkovalno buziji), itd.

Sej ni vazn a sm jz reku gay,ali homosekusalac ali nekaj tretjega,vazen je to da smo se razumeli.
Jaz drugace tudi poznam oz.imam enega prijatelja ki je gay,in sm glih zaradi njega otprl to temo da bi lahko debatirali ker se mi ne zdi da obstajajo toliki konzervativci,ki optozujejo,moralizirajo ljudje ki so pac drugace spolne usmerjenosti.
:dontknow:Sam to kar se je pisalo do zdaj je fajn ce bi tako bilo sam dobr vsi vemo da ni,da vecino heteroseksualnih moskih to moti in podobno,bejb je tudi samo veliko manj kakor moskih.:nonono: :dontknow:

Njuška Trap
01.07.2007, 20:57
Pa kaj je tu za debatirat? Med nami so, enim bližje kot drugim in to je to. Strinjati se ali ne strinjati se - what the ****?

capy
02.07.2007, 07:24
jz sm poznala eno gej frendico.....p je z mano hotla met kej več k prjatlstvo..... itak d sm šla čim dl stran od nje.

Njuška Trap
02.07.2007, 11:35
A če bi prijatelj hotel kaj več kot samo biti prijatelj, bi šla tudi čim dlje od njega? :shy:

Luccka
03.07.2007, 10:17
nič nimam proti gayem:) moti me edino, da so gayi dobri tipi, nam pa ostanejo mamine maze pa še kaj slabšega...

anarchy
03.07.2007, 22:27
Sej ni vazn a sm jz reku gay,ali homosekusalac ali nekaj tretjega,vazen je to da smo se razumeli.
Jaz drugace tudi poznam oz.imam enega prijatelja ki je gay,in sm glih zaradi njega otprl to temo da bi lahko debatirali ker se mi ne zdi da obstajajo toliki konzervativci,ki optozujejo,moralizirajo ljudje ki so pac drugace spolne usmerjenosti.
:dontknow:Sam to kar se je pisalo do zdaj je fajn ce bi tako bilo sam dobr vsi vemo da ni,da vecino heteroseksualnih moskih to moti in podobno,bejb je tudi samo veliko manj kakor moskih.:nonono: :dontknow:

Diskriminacija nasploh je ze skoraj ali je kaznivo dejanje, drugace res ne vem, kaj nekoga briga, kako je nekdo spolno usmerjen, verjetno se jim fous, ker sami si tega ne upajo ali iz drugih razlogov, jim nekako zavidajo podzavestno. Tudi vecina homofobov so po mojem podzavestno sami geji in si ne upajo priznati in lih zato se tako agresivno obnasajo do sebi podobnim.

Ljudje pac se niso zreli zadosti, ma pocasi dozorevajo in nekoc bo to neki popolnoma normalnega, da bo oce vprasal sina, ce je nasu kakega fanta recimo.

nofear2009
03.07.2007, 23:48
Ljudje pac se niso zreli zadosti, ma pocasi dozorevajo in nekoc bo to neki popolnoma normalnega, da bo oce vprasal sina, ce je nasu kakega fanta recimo.

LOL slisi se smesn....mayb one day

Irina
04.07.2007, 00:23
V naši družbi je verjetno zelo težko biti in preživeti kot Gay. Osebno me spolna usmerjenost okolice ne zanima, oziroma ne moti. Motiti bi me začelo, če bi se začeli vtikati v mojo "klasično" usmerjenost, če se lahko tako izrazim.

banAna_
04.07.2007, 08:05
V naši družbi je verjetno zelo težko biti in preživeti kot Gay. Osebno me spolna usmerjenost okolice ne zanima, oziroma ne moti. Motiti bi me začelo, če bi se začeli vtikati v mojo "klasično" usmerjenost, če se lahko tako izrazim.

Uf pr taki debati mi zmer pritisk dvigne...nikol ne bom razumela homofobov in z njimi res ne morm debatirat, ker bi kšnga kr udarla :angel: :censored:

zverina
04.07.2007, 08:32

:rofl: :rofl: :rofl: :rolling:

Anarči tis legenda:d , sem bil mnenja, da me dans ne bo mogel noben v smeh spravit,.:2thumbs:

Irina
04.07.2007, 09:47
Uf pr taki debati mi zmer pritisk dvigne...nikol ne bom razumela homofobov in z njimi res ne morm debatirat, ker bi kšnga kr udarla :angel: :censored:

banAna, me prištevaš k homofobom, glede na to, da si me citirala in potem dodala svoj komentar. Ali sem narobe razumela tvoj komentar?

No, pa recimo, da me nisi uvrstila med nestrpnnice. Ampak, človek mora biti strpen tudi s tistimi, ki niso strpni do drugih. Bolje se je vprašati, kaj jih tako vznemirja, da so tako nestrpni. Zakaj jih motijo, bolje rečeno zakaj se tako "bojijo" ljudji, ki niso njihova kopija? Take osebe so po mojem tudi potrebne "pomoči".

banAna_
04.07.2007, 10:14
banAna, me prištevaš k homofobom, glede na to, da si me citirala in potem dodala svoj komentar. Ali sem narobe razumela tvoj komentar?

No, pa recimo, da me nisi uvrstila med nestrpnnice. Ampak, človek mora biti strpen tudi s tistimi, ki niso strpni do drugih. Bolje se je vprašati, kaj jih tako vznemirja, da so tako nestrpni. Zakaj jih motijo, bolje rečeno zakaj se tako "bojijo" ljudji, ki niso njihova kopija? Take osebe so po mojem tudi potrebne "pomoči".

Neeeeee!!! Komentar je bil na to, da v naši družbi težko preživiš če si gej....in ker je to tko zarad homofobov.
Ja, res sm nerazumljivo napisala oz. citirala. Sori!!

Njuška Trap
04.07.2007, 13:44

Jah, jaz sem se o homoseksualnosti nehala pregovarjat - homofobi (tudi malce bolj latentni) so mi samo dvignili pritisk, razumeli pa bolj malo... Najhuje je, ko govoriš z nekom, ki ti je cel nasprotnik Cerkve in njenih naukov, potem ti pa v debati o homoseksualnosti na dan privleče teorije, da sta bila moški in ženska (malodane uporabi kar stara prijatelja Adama in Evo, a ne? :veryevil: ) ustvarjena za nadaljevanje rase... Sedi, pet. :d
In ja, strašljivo, koliko vztrajnih homofobov osebno ne pozna niti enega, za katerega vejo, da je homoseksualec...

Irina
04.07.2007, 14:03
Neeeeee!!! Komentar je bil na to, da v naši družbi težko preživiš če si gej....in ker je to tko zarad homofobov.
Ja, res sm nerazumljivo napisala oz. citirala. Sori!!

Vse je O.K. Samo, da sva se pravilno razumeli. Hvala za opravičilo.

Irina
04.07.2007, 14:10
Jah, jaz sem se o homoseksualnosti nehala pregovarjat - homofobi (tudi malce bolj latentni) so mi samo dvignili pritisk, razumeli pa bolj malo... Najhuje je, ko govoriš z nekom, ki ti je cel nasprotnik Cerkve in njenih naukov, potem ti pa v debati o homoseksualnosti na dan privleče teorije, da sta bila moški in ženska (malodane uporabi kar stara prijatelja Adama in Evo, a ne? :veryevil: ) ustvarjena za nadaljevanje rase... Sedi, pet. :d
In ja, strašljivo, koliko vztrajnih homofobov osebno ne pozna niti enega, za katerega vejo, da je homoseksualec...

Za vse "prestrašence" je značilno, da nekaj obsojajo ali se nad nečim zgražajo, pa zadeve niti ne poznajo, ali kar je še bolj zanimivo, se nočejo niti seznaniti. Ja, s takimi skušam biti čim bolj strpna, ker na njihov nivo se pa ne bi spustila. Tudi meni se zgodi, da sem nad nečem začudena in težko dojamem tuje potrebe (javno tekmovanje v številu orgazmov) ampak zato jih še ne bi preganjala ali še kaj hujega.

mrjerry
04.07.2007, 14:51
Sem in tja potocim zalostno upajoco solzo, da moje drage ne zanimajo druge zenske :(

Njuška Trap
04.07.2007, 16:40
Sem in tja potocim zalostno upajoco solzo, da moje drage ne zanimajo druge zenske :(

Ajaj, i tebi nije lako, sine... :nonono: :d

Mikron
04.07.2007, 21:08
OK glede Gay stvari jst pravm tkole: če maš kaj lepega povedat povej, če pa ne pa bod tih! Gayi so ljudje in kot taki imajo pravico do tega, da jih družba ne zavrača. Poznam jih kr nekaj in vsi majo že izkušnje, pri katerih jih je družba zavrgla. Sem za gay poroke, vendar pa sem proti temu, da bi gayi meli otroke. Mislim, da je razlog zlo očiten.

mrjerry
05.07.2007, 09:28
Vsi ljudje nimajo pravice do otrok?

Irina
05.07.2007, 11:38
Imeti otroka, zame ni pravica, je dar narave. Vse drugo je stvar dogovora in zakonske regulative.

Mowgli
05.07.2007, 14:06
Imeti otroka, zame ni pravica, je dar narave. Vse drugo je stvar dogovora in zakonske regulative.

Bo kar držalo! Kdo bi naj sicer bil Kljukec, ki bi mi lahko tako pravico dajal ali odvzemal?

anarchy
05.07.2007, 15:14
Imeti otroka, zame ni pravica, je dar narave. Vse drugo je stvar dogovora in zakonske regulative. Torej ce je je moski ali zenska sterilna in nimajo tega dara narave ne smejo imeti otrok z umetno oploditvijo posvojitvijo, itd....

Nekoc bodo tudi geji imeli otroke in to na veliko, ker bo zmeraj vec gejev in drzava bo se prosila geje, da naj posvojijo kaksnega otroka, no geji imajo tezje otroka, lejzbike pa zelo enostavno, seksajo z moskim ali umetno oploditvijo, tako, da lejzbike bodo ta preve, ki ki bodo kot homoseksualke na veliko imele otroka, saj ze tako jih imajo, vecina samskih mater vprasanje zakaj so samske, mogoce, ker niso dobile partnerice, itd....

Vecina ljudem itak ni jasno, kaj homoseksualnost sploh je, potem pa govorijo, koliko so odrasli in samostojni, itd...., folk bi se mogu se zresniti, ker res si delajo samo sramoto, ko govorijo neki o homoseksualnosti ali cez homoseksualce a sploh ne vejo o cem se gre stvar.

Mikron
05.07.2007, 18:10
a ste vi slučajno pomislila na otroka? en bo vprašu ej zakva pa maš ti dva oči-ja/ mami? takrat po tut otrok ugotovu, da pa hop cefizelj, neki je narobe tuki. pozneje mu bodo talali pa tvoji starši so pa "pedri". to prinaša hude travme.

Njuška Trap
05.07.2007, 18:25
a ste vi slučajno pomislila na otroka? en bo vprašu ej zakva pa maš ti dva oči-ja/ mami? takrat po tut otrok ugotovu, da pa hop cefizelj, neki je narobe tuki. pozneje mu bodo talali pa tvoji starši so pa "pedri". to prinaša hude travme.
Ja, če otroku prodajaš pravljice, da se edina prava družina začne pri očiju in mamici, in mu ne razkriješ perspektive, da lahko tudi dva očija ali dve mamici tvorita funkcionalno družino, potem bo seveda čudno gledal, obsojal in naprej prodajal pravljice o "edini pravi družini"...
Treba je spremeniti mentaliteto, ne pa še naprej demonizirat homoseksualne pare, ki si želijo otroka.

Lencka
05.07.2007, 18:29
ma ja... glavno da so vse familije, kjer imajo enega očija pa eno mami, tako fejst poštimane pa funkcionalne pa ljubeče pa oh in sploh...

Njuška Trap
05.07.2007, 18:33
ma ja... glavno da so vse familije, kjer imajo enega očija pa eno mami, tako fejst poštimane pa funkcionalne pa ljubeče pa oh in sploh...
...glavno, da so "normalne".

:censored:

Luccka
05.07.2007, 18:45
..sori, ampak meni družina z dvema očkoma ni normalna:o

Njuška Trap
05.07.2007, 18:48
Tebi.

:dontknow:

nattka
05.07.2007, 19:15

zanimivo stališče moram priznati ... ali si z nami ali pa batine ...

n...
05.07.2007, 20:13

meni tudi ne

Njuška Trap
05.07.2007, 20:20
zanimivo stališče moram priznati ... ali si z nami ali pa batine ...
Zanimivo, koliko bolj radikalna je tvoja interpretacija - jaz sem se postavila v vlogo človeka, ki skuša nekomu dopovedati stvar, ki je njemu samemu popolnoma samoumevna in logična, ta pa se nikakor ne prestavi niti za milimeter, še več, na dan prihaja s tako grozljivo praznimi argumenti, da ti postane slabo... Taki namreč tudi meni dvignejo pritisk, in ja, zamika me, da bi jih prijela za rame in močno stresla, pa še zdaleč ne zato, ker bi zagovarjala princip, kjer cilj opravičuje sredstva - ne bi ga tresla, ker "ni z nami", ker ne razmišlja tako kot jaz, ampak preprosto zato, da tak človek začne razmišljati.

No, vseeno do danes še nisem uporabila nasilnih prijemov... :approve: :d

Mikron
05.07.2007, 20:32
Ja, če otroku prodajaš pravljice, da se edina prava družina začne pri očiju in mamici, in mu ne razkriješ perspektive, da lahko tudi dva očija ali dve mamici tvorita funkcionalno družino, potem bo seveda čudno gledal, obsojal in naprej prodajal pravljice o "edini pravi družini"...
Treba je spremeniti mentaliteto, ne pa še naprej demonizirat homoseksualne pare, ki si želijo otroka.

Ker (na žalost) živimo v krščanski družbi, bodo večina staršev učil otroka, kuko pa je homoseksualnost slaba. torej. ker to otroci slišijo od staršev si bodo mislil "ah ta pa ma 2 očija, kar je narobe in se gremo z njega pa zele norca delat." tko da so v takih primerih krivci lih starši al pa nasplošno slovenska kultura, ki si je postavla materialistične vrednote.

Lencka
05.07.2007, 20:36
Hmmmm... zanimivo kam se je obrnila debata... meni gredo homofobi tudi na jetra, vendar pa takoj, kot začneš uporabljati izraze kot "ne spremeni stališč" in podobno, v bistvu postaneš na nek način njim enak. Njuška in banAna, postavita se za trenutek v kožo nekega homofoba. Kaj bi on rekel? Povsem enako... kako si želi, da bi vidve začeli razmišljati in videli, kaj je "res" - z njegovega stališča, seveda... Za vaju (in zame) je prav nekaj drugega, vendar smo vsi zaverovani v svojega... Morda bi bilo bolje kot skušati spreminjati mnenja enega ali drugega (ko vidiš, da to ne gre, ker nekateri pač niso in nismo vedno pri volji spreminjati stališč :d) preprosto sprejeti dejstvo, da realnost vidimo drugače. In da bi bilo vsem enostavneje, če bi si tako tudi pustili živeti... zanka je le v skrajnosti - skrajni homofob ne le, da ne razume ali sprejema drugačnih, temveč jim tudi odreka pravico do drugačnosti... žal pa tudi skrajnost drugega pola ni ok, ker sili ljudi, da razmišljajo - ampak tako kot on, in ne drugače. Zame torej smisel ni v tem, če se vrnem na konkreten primer homoseksualne spolnosti, da vsi rečemo, da je to ok, ampak da pač vsi živimo, kakor živimo, in tako pustimo živeti tudi druge. Koga briga, s kom seksam jaz, in kaj mene briga, ali sosed seksa z žensko ali moškim? Samo žal je enim to pač težko sprejeti... Toda izjave, da je nekaj prav ali ne (tudi razmišljanje) so nevarne z obeh strani!!!!

Lencka
05.07.2007, 20:38
Ker (na žalost) živimo v krščanski družbi, bodo večina staršev učil otroka, kuko pa je homoseksualnost slaba. torej. ker to otroci slišijo od staršev si bodo mislil "ah ta pa ma 2 očija, kar je narobe in se gremo z njega pa zele norca delat." tko da so v takih primerih krivci lih starši al pa nasplošno slovenska kultura, ki si je postavla materialistične vrednote.

Ma daj no... mene so (pa nisem stara 50 let) čudno gledali, ko so izvedeli, da moja starša nista cerkveno poročena... pa ne bomo zato trdili, da je tak odnos ok??? Če obstajajo neki družbeni tabuji, se jih ne bomo rešili tako, da se bomo pred njimi skrivali, ampak tako, da se bomo z njimi soočili!

Mikron
05.07.2007, 20:39
aja.... jst NISEM homofob. poleg tega pa tuki ni lih vprašanje kdo s kom seksa ampak bol glede privlačnosti oziroma kemije. vsaj men se tko zdi.

Mikron
05.07.2007, 20:42
Ma daj no... mene so (pa nisem stara 50 let) čudno gledali, ko so izvedeli, da moja starša nista cerkveno poročena... pa ne bomo zato trdili, da je tak odnos ok??? Če obstajajo neki družbeni tabuji, se jih ne bomo rešili tako, da se bomo pred njimi skrivali, ampak tako, da se bomo z njimi soočili!

s tem se neizpodbitno strinjam. lahko kr začnemo, ker smo daleč od tega, da bi homoseksualnost postalo neki normalnga. še posebej v krščanskih krogih, kjer take pare obsojajo 100 na uro.

Njuška Trap
05.07.2007, 20:50
Hmmmm... zanimivo kam se je obrnila debata... meni gredo homofobi tudi na jetra, vendar pa takoj, kot začneš uporabljati izraze kot "ne spremeni stališč" in podobno, v bistvu postaneš na nek način njim enak. Njuška in banAna, postavita se za trenutek v kožo nekega homofoba. Kaj bi on rekel? Povsem enako... kako si želi, da bi vidve začeli razmišljati in videli, kaj je "res" - z njegovega stališča, seveda... Za vaju (in zame) je prav nekaj drugega, vendar smo vsi zaverovani v svojega... Morda bi bilo bolje kot skušati spreminjati mnenja enega ali drugega (ko vidiš, da to ne gre, ker nekateri pač niso in nismo vedno pri volji spreminjati stališč :d) preprosto sprejeti dejstvo, da realnost vidimo drugače. In da bi bilo vsem enostavneje, če bi si tako tudi pustili živeti... zanka je le v skrajnosti - skrajni homofob ne le, da ne razume ali sprejema drugačnih, temveč jim tudi odreka pravico do drugačnosti... žal pa tudi skrajnost drugega pola ni ok, ker sili ljudi, da razmišljajo - ampak tako kot on, in ne drugače. Zame torej smisel ni v tem, če se vrnem na konkreten primer homoseksualne spolnosti, da vsi rečemo, da je to ok, ampak da pač vsi živimo, kakor živimo, in tako pustimo živeti tudi druge. Koga briga, s kom seksam jaz, in kaj mene briga, ali sosed seksa z žensko ali moškim? Samo žal je enim to pač težko sprejeti... Toda izjave, da je nekaj prav ali ne (tudi razmišljanje) so nevarne z obeh strani!!!!

Lencka, kristalno jasno mi je, da že prepričanega ne moreš prepričati, se pa še vedno kdaj spozabim (na srečo vedno redkeje) in trud vlagam v razlage in argumentiranje... Brez učinka, seveda. In še zdaleč nisem želela, da izpade, kot da sem prepričana v pravilnost svojega razmišljanja - predobro se zavedam, da v teh debatah nikamor ne pridem (dobro, pustimo par izjem, ko je kdo pa le dojel, da homoseksualci niso tak bav-bav), zato v njih vedno redkeje sodelujem.

banAna_
05.07.2007, 21:08
Tud js pustim, da ma nekdo svoje mnenje in vem da ne morem ljudi prepričevati v svoj prav.
Ampak, ko mi nekdo začne govort da so geji za postrelit, da so to umsko prizadeti ljudje, da ne bojo pri njemu naročili pijačo (če je natakar)....to mi pa pošteno dvigne pritisk. In ja...nimajo nekih argumentov. Ok se ne počutjo dobro v njihovi bližini...samo nej jih ne obsojajo. Če nebi vedli, da je nekdo gej bi bli lahko fuuul kolegi in oh in sploh...če je pa gej je pa kr avtomatsko slab človek, ne vreden spoštovanja.
In je velik družin k so zelo slab vzor otrokom, njim pa noben nič ne očita. In vrjamem, da bi lezbični al pa gejevski par dal velik več ljubezni otroku kot pa marsikater ¨normaln¨ par.

Irina
05.07.2007, 22:32
Torej ce je je moski ali zenska sterilna in nimajo tega dara narave ne smejo imeti otrok z umetno oploditvijo posvojitvijo, itd.....

Nisva se razumela. Rekla sem, da je otrok dar narave. Če tega daru dve osebi nista deležni, je potem stvar dogovora in zakonske ureditve, kako se bo to rešilo. Niti pomisliti ni , da bi jaz nasprotovala biomedicinski pomoči neplodnim parom, posvojitvi, ali kaki drugi obliki rešitve te stiske.

Smo pozabili, da je ravno v tej državi propadel referendum, ki bi omogočal samskim ženskam biomedicinsko oploditev, torej smo še daleč od tega, da bi se pogovarjali o istospolni skupnosti in "njunem" otroku.

Dokler stiska ni naša lastna stiska ali naših najbližjih, je enostavno razpravljati. V takem primeru se je tudi zelo enostavno opredeliti in kategorično reči ne. Pa si smemo vzeti to pravico?

mrjerry
06.07.2007, 08:38

Malo starsev bo ucilo otroka, da je homoseksualnost slaba. Malo starsev se z otroki sploh pogovarja o kakrsnikoli spolnosti. Obenem je zelo malo verjetno, da bo nekdo starsem predstavil svojega istospolnega partnerja, preden se bo sam pri sebi odlocil, da je to RES to, kar hoce.

Mimogrede, mnogo starsev nasprotuje sploh kakrsnimkoli zvezam svojih otrok, ce jim pac niso vsecne. Poznam nekaj primerov, kjer je morala hci pustit fanta ker `ni bil iz prave druzine', fant pustit punco ker `s tako lajdro pa ze ne bos okrog hodil' (sicer je res prisla k njemu v minicu, nekaj vec dekolteja in z make upom, je pa tudi res, da sta se sredi poletja odpravljala ven). O starsih je zato na tem mestu povsem irelevantno govoriti.

To da ima otrok dva ocija? Pha. Mularija se od nekdaj dela norca iz marsikoga. Nekdo je sramezljiv, drugi debel, tretji se je v prvem razredu slucajno usral v hlace in ga se pet let kasneje zmerjajo za usraneta... To da ima nekdo dva istospolna starsa je samo se en potencialen objekt zafrkancije v dolgi vrsti ze obstojecih. S to razliko, da ima ta otrok potencialno nekoliko boljse izhodisce od ostalih. Namrec, njegova (istospolna) starsa vesta, kaj delata in mu zato to znata razloziti (da vesta kaj delata, je posledica odlocitev in opravljanja postopkov posvojitve). Kar je mnogo lazje kot mamica ki svojega sincka tolazi da so tudi debeli ljudje lepi in da on pa sploh ni debel ampak ima zgolj mocne kosti. Razumes poanto?

Zvracanje vsega skupaj na slovensko kulturo je pa se posebej smesno. Problem slovenske kulture je le v tem, da v taksnih `ekstravagantnih' stvareh caplja 10 let za `svetovno'. Pa tudi to ni hud problem, ker glede tega se zdalec nismo zadnji v vrsti, da te pa te stvari ne motijo prevec pa pac potrebujes zgolj prgisce zdrave pameti. Z vidika istospolnih partnerjev sta samo dve vprasanji: prvo je, ali tolerirati istospolne skupnosti (ne vidim objektivnega razloga, da jih ne bi), drugo pa, ali tem skupnostim dovoliti posvojitev otroka. V tem smislu pa so zaradi nacela enakosti istospolni pari ekvivalentni vsem razlicnospolnim parom ki ne morejo imeti otrok in razmisljajo o posvojitivi. In posledicno morajo iti skozi enake postopke. Posvojitev pa tudi za razlicnospolne partnerje ni tako zelo enostaven postopek, kot se morda komu zdi. Se posebej, ce ga primerjas s tem, kako tezko je enemu zagovednemu Janezu na brzino nabrisati svojo Micko in hopa, pa pridemo na n = n + 1.

Mikron
06.07.2007, 14:41
wow hvala jerry. to kar si reku je čist res. sam je baje ,da pri istospolnih porokah tako (civilnih, cerkvene so itak prepovedane) da jih je ful težko organizirat pol pa se tam še kaki pametni ameri spomnjo,da bi naj pol prepovedali. pol pa se čudjo zakva so gay parade pa tko naprej.

aja tuki je še sama posvojitev otroka. za gay par je full težko posvojit otroka pa najsi je še tako prijazen. to jst obravnavam kot izjemno diskriminatorno dejanje in bi ga moral obravnavat tudi v kakem zboru.

anarchy
09.07.2007, 19:56
wow hvala jerry. to kar si reku je čist res. sam je baje ,da pri istospolnih porokah tako (civilnih, cerkvene so itak prepovedane) da jih je ful težko organizirat pol pa se tam še kaki pametni ameri spomnjo,da bi naj pol prepovedali. pol pa se čudjo zakva so gay parade pa tko naprej.

aja tuki je še sama posvojitev otroka. za gay par je full težko posvojit otroka pa najsi je še tako prijazen. to jst obravnavam kot izjemno diskriminatorno dejanje in bi ga moral obravnavat tudi v kakem zboru.

Ce se otroci norcujejo iz vsega je to kriva slaba vzgoja, ker se starsi, oziroma ostale primerne odrasle osebe ne druzij ozadosti skupaj, da bi jih nucili, kaj je prav in kaj ne, tako so prepusceni samim sebi in vzgoja ulice se zacne.

Irina
09.07.2007, 23:02
Lep pozdrav vsem,me zanimajo vasa menja o GAY spolnosti,a se s tem strinjate...
Mene osebo to ne moti,prav zanimivo se mi zdi...Ce koga kaj zanima naj pise:2thumbs:

V temi sem že sodelovala z odgovorom. Ampak, ko sem se danes ponovno vrnila nanjo, se mi je zastavilo neko drugo vprašanje. Zakaj bi se pravzaprav ukvarjala s tem ali moj sosed/soseda živi sama, ali v dvoje ali troje. Je njegov/njen partner istospolen ali ni? Pravzaprav ali me to sploh zanima, če me ne, zakaj bi me to potem takem motilo. Kaj sem hotela povedati. V kolikor ima človek družino, prijatelje sodelavce....... skratka živi svoje življenje polno, mi ni jasno zakaj bi se ukvarjal s tujim načinom življenja, ki z njegovim nima nikakršnega opravka. Kdo so prav zaprav tisti, ki jih motijo istospolni partnerji, partnerstva različnih ras ali vero izpovedi........ in se ob tem čutijo ogroženi. Kaj te osebe nimajo svojega življenja, da se toliko obremenjujejo s tujim?