Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : hladilnik GORENJE RK 62391E namesto rk6337e

rabundija
08.04.2007, 15:51
ima kdo zgoraj omenjeni hladilnik?

jaz ga namreč imam, pa to čudo oddaja take čudne zvoke, da še sosedje ne morejo spati..... na začetku sem celo mislil, da se je kje v notranjosti kaka mačka zataknila
in sedaj "crkuje" na obroke......

Vsemogočni
08.04.2007, 22:17
Pravi naslov je telefonska od servisa in predstavitev napake oziroma pojočih sposobnosti hladilnika.

Prej pa sam poglej, če kak del ne vibrira (mrežica na zadnji steni hladilnika ali kak drug del), poizkusi ga malce premakniti, daj ga v "vaservago", da neha plesat in se steklenice med seboj ne bodo več drgnile. Nekaj poizkusov pred klicem serviserju lahko narediš sam, da ti ne bo potem serviser samo premaknil hladilnik za 5 cm in ti mastno zaračunal pot in delo. Saj v grobem lahko določiš, kje naj bi bila napaka, če je, da se lažje pogovarjaš glede možne okvare. Pa če imaš kako šaro za hadilnikom jo najprej odstrani, zadnji del pa mora biti odstranjen od stene saj 2 do 3 cm. Ponavadi si dobil poleg plastična distančnika, da hladilnika nisi mogel pritisniti ob zid.

Vsekakor posvet, pa nič ne stane. Naj ti dajo na servisu GSM od serviserja, pa bosta že kaj pametnega dorekla. Če pa ropota v kompresorju (kar brez problema lahko ugotoviš sam), pa veš kaj te čaka. Vprašaj koliko stane menjava, da vidiš kaj se bolj splača, popravit ali nabavit novega.

Pa če imaš garancijo, koj naroč serviserja, predno ta poteče. Reci, da ne dela več, ko pa pride, rečeš, da je začel spet malo migati. Tolko, da te ne bo strah, še nekaj dni.

Aha, to je prosto stoječi kombiniran hladilnik. Mal pretipaj okrasni pokrov ali kaj podobnega.

Del
09.04.2007, 07:35
ima kdo zgoraj omenjeni hladilnik?

jaz ga namreč imam, pa to čudo oddaja take čudne zvoke, da še sosedje ne morejo spati..... na začetku sem celo mislil, da se je kje v notranjosti kaka mačka zataknila
in sedaj "crkuje" na obroke......

Imamo in ima enake lastnosti.Ti zvoki niso od ohišja,je nekaj bolj organskega:clown: dva kompresorja pač in ko se še drugi zažene je med delovanjem prvega slišat kot motnja,enako pri izklopu....no,to je moja teorija:D Če pa izveš kaj bolj verjetnega pa javi.

rabundija
09.04.2007, 07:44
"VSEMOGOČNI"...........hvala za vse te nasvete, vendar verjemi da sem vse to, preden sem poklical serviserja tudi probal. Hladilnik je star 1 leto, oglaša se pa od vsega začetka. V navodilih piše, da je možno da bo aparat na samem začetku spuščal čudne glasove, vendar bi se naj to sčasoma umirilo. Pri meni se ni, ampak se je zadeva še poslabšala. Po enem letu sem te končno poklical serviserja od Gorenja, ki je prišel poslušat to zadevo, potem je zadevo posredoval v Velenje, kjer so se odločili da je napaka nekje v ohišju, mi lepo razložili kje je napaka, za nekaj dni odpeljali hladilnik, mu menjali celotno ohišjo (btw. barva tega drugega ohišja se niti slučajno ni ujemala z originalom) in po nekaj dneh hladilnik pripeljali nazaj, češ da bo sedaj vredu............čez nekaj ur: "jovo na novo"........spet klical serviserja, spet prišli poslušat, zatem pripeljali novi hladilnik, isti tip..........isto sranje

garancije pa ima 5 let........GORENJE: še se bomo slišali

rock
09.04.2007, 08:08
Poznam precej podoben primer. Šlo je za tesnenje vrat. Nadaljevanka cca. 7 mesecev. Aparat je bil kupljen v prvih meseceh lanskega leta. Popravila pri stranki, na servisu, menjave... Po nekaj FAX-ih in precej odločnem posredovanju stranke so le pripeljali popolnoma nov hladilnik. Ta sedaj cca, pol leta dela kot je treba.
V Gorenju se morajo fajn zamislit nad kakovosjo in suportom, ki ga nudijo v Sloveniji! Da se pol leta in več ena reklamacija vleče?!
Bodi odločen in vztrajen pri svojih zahtevah!

Vsemogočni
10.04.2007, 00:25
"VSEMOGOČNI"...........hvala za vse te nasvete, vendar verjemi da sem vse to, preden sem poklical serviserja tudi probal. Hladilnik je star 1 leto, oglaša se pa od vsega začetka. V navodilih piše, da je možno da bo aparat na samem začetku spuščal čudne glasove, vendar bi se naj to sčasoma umirilo. Pri meni se ni, ampak se je zadeva še poslabšala. Po enem letu sem te končno poklical serviserja od Gorenja, ki je prišel poslušat to zadevo, potem je zadevo posredoval v Velenje, kjer so se odločili da je napaka nekje v ohišju, mi lepo razložili kje je napaka, za nekaj dni odpeljali hladilnik, mu menjali celotno ohišjo (btw. barva tega drugega ohišja se niti slučajno ni ujemala z originalom) in po nekaj dneh hladilnik pripeljali nazaj, češ da bo sedaj vredu............čez nekaj ur: "jovo na novo"........spet klical serviserja, spet prišli poslušat, zatem pripeljali novi hladilnik, isti tip..........isto sranje

garancije pa ima 5 let........GORENJE: še se bomo slišali

Če ne znajo odpraviti napake, se začni pogovarjati o novem hladilniku. Če ne bodo hoteli slišat se obrni na Svet potrošnikov in razloži zadevo (za naslov pobrskaj na spletu - Zveza potrošnikov Slovenije - http://www.zps-zveza.si/ sigurno si pol pod temi pogoji, ki si jih zapisal, upravičen do novega "nepojočega" hladilnika. Mogoče bi celo izbral drugi model.

freya
10.04.2007, 06:43
Moj ne oddaja nikakršnih zvokov...celo včasih se mi zdi, da sploh ne dela.
btw..mogoče je pa problem v tvoji podlagi...neravna tla? ;) normalno, da mora biri popolnoma naravnan " u vaservago"...ker da sta dva aparata enako glasna je čudno, ker do zdaj še nisem slišala za kaj takega, pa nas je kar nekaj s tem tipom hladilnika. Če bi šlo za serijsko napako, bi se našel še kdo.

SonoLei
10.04.2007, 22:01
Tudi midva z mojim imava Gorenjev hladilnik in enak problem. Hladilnik laufa cca. 2 meseca in oddaja čudne, že mal spooky glasove. V navodilih sva prebrala, da je v začetku to povsem normalno (čeprav halo??:nonono: ) in zdej čakava, da mine:D . Tudi pri prijatelju sva slišala enake glasove pa ima hladilnik že eno leto.

Aja, pa še to: a so pri menjavi hladilnika kej kompliciral? Ker to res ne morjo prodajat ane. No, midva Gorenja vsekakor ne kupiva več. Sedaj prisegava samo še na Bosch:)

rock
10.04.2007, 22:13
Gorenje=Bosch pri hladilnikih?
Pri pomivalnih strojih je različne le nekaj plastike.

rabundija
11.04.2007, 07:33
SonoLei....sporoci mi mail kje te lahko kontaktiram, ker me nekaj ful zanima v zvezi s tem hladilnikom

kot sem že zgoraj napisal:
prvič prišli poslušat.......potem odpeljali hladilnik......menjali celotno ohišje......nazaj pripeljali hladilnik......spet prišli poslušat.....spet čakanje.......pripeljali novi hladilnik, isti tip.........isto sranje.....danes spet pridejo poslušat, pa ne bom rekel "hladilnika" ampak JUKEBOX........bom poročal

SonoLei
11.04.2007, 17:23
rabundija,
lahko mi pošlješ zasebno sporočilo in vprašaš, kar želiš. Sicer pa midva nimava enakega modela kot ti, sam nama pa hladilnik prav tako spušča čudne zvoke.

LP!

rabundija
15.04.2007, 07:26
Po enem letu mislim zamenjati gorenjev hladilnik zaradi čudnih zvokov, ki jih spušča. .

Nabaviti pa mislim GORENJE RK62391E, pa me zanima kake izkušnje imate s tem hladilnikom, če ga seveda kdo ima.

Evo še link tega hladilnika:
https://trgovina.gorenje.si/default.asp?id=21&productid=396

freya
15.04.2007, 19:35
Po moje....iste funkcije, drugo pakovanje, zato precej višja cena

nattka
15.04.2007, 20:12
z gorenjem sem opravila že leta nazaj ...

@ rabundija ... samo vprašam ... a ne bi za ta denar kupil kako drugo firmo ... sama imam bosch že tri leta, pa je še vedno neslišen ...

freya
16.04.2007, 07:47
..in kaj porečeš na tole?

BSH Hišni aparati, d.o.o. o
(Sporočilo za javnost)

V soboto, dne 18. oktobra 2003, je podjetje BSH Hišni aparati, d.o.o. iz Nazarij praznovalo 10. obletnico uspešnega poslovanja. Kot vsako leto je tudi letos priredilo Dan odprtih vrat za zaposlene, poslovne partnerje in širšo lokalno skupnost. Osrednji dogodek je predstavljala podelitev donacije v višini 10 milijonov SIT Ustanovi za pomoč otrokom z rakom in krvnimi boleznimi.

Podjetje BSH Hišni aparati, d.o.o. je v mednarodnem in v slovenskem prostoru priznan proizvajalec in prodajalec gospodinjskih aparatov blagovnih znamk Bosch in Siemens. Predstavlja del mednarodne korporacije "Bosch und Siemens Hausgeräte Gmbh". Na slovenskem trgu beleži 64% tržni delež v segmentu malih hišnih aparatov.

Ob praznovanju 10 let uspešnega poslovanja, na Dan odprtih vrat, je potekal organiziran ogled proizvodnje in predstavitev izdelave hišnih aparatov blagovnih znamk Bosch in Siemens.

V prvem polletju 2003 je podjetje proizvedlo 1.764.000 gospodinjskih aparatov v vrednosti 8,6 milijard SIT. Prihodki od prodaje so v prvem polletju znašali več kot 11 milijard SIT. S tem je podjetje preseglo lanskoletne prihodke iz poslovanja za 20%. Čisti dobiček v letu 2002 je znašal 1,3 milijarde SIT.

Poslovni program

BSH Hišni aparati, d.o.o. je kompetenčni center za razvoj in proizvodnjo malih gospodinjskih aparatov na motorni pogon. Mednje spadajo vse vrste kuhinjskih strojev, ki so namenjeni rezanju, mešanju, stepanju, mletju, gnetenju, pripravi testa:

* mešalniki
* ožemalniki
* palični mešalniki
* univerzalni kuhinjski stroji
* sesalnike
* termične aparate

Poleg tega pa proizvaja tudi naslednje termične aparate:

* opekači kruha
* kuhalniki vode
* kavni avtomati

V prodajni program, poleg malih gospodinjskih aparatov spadajo naslednji veliki gospodinjski aparati:

* pralne in sušilne stroje
* hladilnike in zamrzovalne omare
* pomivalne stroje
* štedilnike
* mikrovalovne pečice

Glavni znamki, ki ju BSH Hišni aparati, d.o.o. proizvaja in trži, sta Bosch in Siemens

roteZ
26.04.2007, 20:42

(Sporočilo za javnost)
...
Glavni znamki, ki ju BSH Hišni aparati, d.o.o. proizvaja in trži, sta Bosch in Siemens

Torej vzameš BOSCH in dobiš dober slovenski izdelek! Oz. vsaj tih hladilnik, ki ne spušča UFO zvokov.
Starši imajo še vedno LTHjev hladilnik, sicer je malo glasnejši, ampak dela že 28. leto.

nattka
27.04.2007, 09:43

(Sporočilo za javnost)

meni je pravzaprav vseeno kje se nek aparat proizvaja, dokler se drži kakovosti, ki jo določena blagovna znamka predstavlja ...

Vsemogočni
28.04.2007, 17:00
Po enem letu mislim zamenjati gorenjev hladilnik zaradi čudnih zvokov, ki jih spušča. .

Nabaviti pa mislim GORENJE RK62391E, pa me zanima kake izkušnje imate s tem hladilnikom, če ga seveda kdo ima.

Evo še link tega hladilnika:
https://trgovina.gorenje.si/default.asp?id=21&productid=396

Pri nas imamo že 5 let ali celo 6. leto tak hladilnik/skrinjo firme Elketrolux, pa sploh ne vemo kdaj deluje, kdaj miruje. Važno je, da jo postaviš v "vaservago". Ropota samo takrat, ko dajemo noter steklenice in se malo zadanejo med seboj.

Pralni stroj, pa imamo Gorenje, dela ko urca, tko, da nam niiti na misel ne pride, da bi kupoval drugo firmo. Že zato ne, ker grem lahko v servis, kupim material in porihtam sam, kar ne špila. :2thumbs:

freya
03.05.2007, 08:17
mogoče bi moral nekoliko bolj obrazložiti pojem " dati v vaservago", ker imam občutek, da nekateri tega ne obvladajo
;)