Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cerkev in motoristi

Vsemogočni
16.04.2007, 00:42
Zanima me samo nekaj. Glede na žegnanje oziroma blagoslavljanje motorjev in mogoče tudi motoristov, ali lahko potem cerkvi oziroma njenim uslužbencem pripišemo grehe za tako velike morije motoristov na naših cestah :dontknow: .
Kajti, s tem da jih enkrat na leto zberejo skupaj in jih nek duhovnik pošprica z vodo, kao, da jih je zaščitil pred nesrečami, ali to motoristi razumejo, kot da jih je Bog zaščitil pred nesrečami in vsemi njihovimi traparijami, ki jih večina počne na cesti. Po mišlenju, "sej sem bil žegnan, men se ne more nč narest", pa divjajo in se pobijajo, da je prav žalostno gledat po TV črno kroniko ali jo brati v časopisih. Mar jim res duhovniki in malce vode toliko zmeša pamet, da niso sposobni več trezno razmišljati na cesti :dontknow:

Marduk1
16.04.2007, 07:46
Na takih srečanjih kot so recmo Lašče na dolenjskem se zbirajo samo taki motoristi, ki so bolj avanturisti kot pa norci na cesti.
Po mojem mnenju niti ne bi rekel da preveč hitijo na cestah, ker so itak sami starčki z dolgimi sivimi bradami, ki še komaj gledajo izza balance.
Mislim da so največji norci tisti motoristi, ki iz tomos štirke preklopijo na yamaha R1 in grejo divjat na cesto. Kupijo si daaaaaaaaaaaaaaleč premočan motor in naredijo največjo neumnost v življenju in se peljejo po avtocesti 320 km/h.

sati
16.04.2007, 09:48
Zanima me samo nekaj. Glede na žegnanje oziroma blagoslavljanje motorjev in mogoče tudi motoristov, ali lahko potem cerkvi oziroma njenim uslužbencem pripišemo grehe za tako velike morije motoristov na naših cestah :dontknow: .
Kajti, s tem da jih enkrat na leto zberejo skupaj in jih nek duhovnik pošprica z vodo, kao, da jih je zaščitil pred nesrečami, ali to motoristi razumejo, kot da jih je Bog zaščitil pred nesrečami in vsemi njihovimi traparijami, ki jih večina počne na cesti. Po mišlenju, "sej sem bil žegnan, men se ne more nč narest", pa divjajo in se pobijajo, da je prav žalostno gledat po TV črno kroniko ali jo brati v časopisih. Mar jim res duhovniki in malce vode toliko zmeša pamet, da niso sposobni več trezno razmišljati na cesti :dontknow:

Pa res ne verjamem, da je kdo tako versko zagnan, da veruje, da ga bo žegnana voda rešila pred vsemi nesrečami in potem veselo izziva in divja. To je že v človeku, že če upaš vozit motor, verjetno nisi kak nedeljski šofer, ki vozi 60 na uro, si pač upaš več, vsaj v mnogih primerih, potem pač imaš tudi več možnosti za to, da ti enkrat spodleti na cesti.

Vsemogočni
24.06.2007, 19:14
Točno to. Kar lahko vsak potegne dober nauk "Vsak sam je svoj BOG". se pravi, da nekega tretjega ni :2thumbs: