Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Irska

Mighty
16.04.2007, 07:43
Pozdravljeni!

Nameravava se odpraviti za kakšnih 7 dni na Irsko. Pa me zanimajo vaši nasveti ter iskušnje!

Vem, da je drago in da je velik piva :p:approve: . Pa tudi, da se najbol splaca potovati z busom.

Me pa zanima prevoz z letališča do dublina (cene) ter ali se da po dublinu lahkih nog naokrog? Za Dublin bi skurla kakšna 2 dneva potem pa proti belfastu kak dan in pol potem pa verjetn proti klifom.

A ryanair ti sedaj vso prtljago računa (a vsak kos posebej?):nonono:

hvala za pomoč

Mighty
17.04.2007, 13:40
A noben ni bil gor? :dontknow:

op goody preberi tudi: Irska - dežela piva in glasbe (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102051208091434111&cid=419&pgn=2)

roseanne
25.04.2007, 16:03
jaz sem bila gor pred 3 leti.
moji prvi dve asociaciji: ful lepo in ful drago :d

iz letališča do dublina vozijo kar redno busi, tako da to sploh ni bil problem. ceno sem žal že pozabila...
v dublinu več kot dva dni nimaš kaj početi... vsaj po moje. midva sva šla malo naokoli, v pivovarno guiness z lepim razgledom na vrhu (in "gratis" pivom, ki je vštet v seno vstopnice), trinity college... in to se vse da kar peške.
za naokoli sva se vozila z busi, ki so bili cenovno najbolj ugodni. povezave so kar vredu, seveda pa nisi tako neodvisen kot npr. s kamperjem. a samo za dva je to absolutno predrago. sva pa srečavala veliko ljudi, ki so potovali s kamperji in sem jim kar malo zavidala.
spala sva v hostlih - sva jih našla v lonely planetu in si ponavadi ležišče rezervirala vnaprej po telefonu. zihr je zihr :)
parkrat sva si sposodila tudi kolo in to je bilo tudi super.
midva sva bila gor 2 tedna, en teden je bolj malo...

aja - najina pot je bila: dublin - doolin in aranski otoki - dingle - cork - dublin.
tako da je to glih kontra smer kot planirata vidva (sever/jug). belfast pač naslednjič.

lp

Mighty
29.04.2007, 18:41
eko, da se mal oglasim z irske. imava noro dobro vreme in imava se noro dobro.
glih prisla z aranskih otokov, kjer je res lepo. priporocam vsakomur. je pa res, da je drago.

pint piva je 5evrov +.....matr.....sam kaj naj tekne pa se vedno....:rolling: