Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : EMX-NT1 in sinhornizacija pri ADSL naročnikih

zigi1969
16.04.2007, 21:48
:nonono: Tiste kratice zgoraj je nova storitev telekoma in siola.Velja za tiste naročnike, ki do sedaj niso mogli dobti ADSL vendar si ful želijo vseeno dobiti adsl na svoj telefon in namesto 1024 kb dobijo cca polovico te pasovne širine ob predpostavki, da telefon še zmerjaj dela.
OK naj poskusijo omogočiti storitev tudi tistim, ki do sedaj niso mogli dobiti adsl.:rolling:
problem se pojavi drugje in to je v stabilmnosti linije, obstoječih uporabnikov in teh novih.
Meni so linijo čist z***al s temi novimi priklopi in do izpadov prihaja cisto naključno. pa tuid hitrost so mi zmanjšali na osnovno.Vem, da je moja linija slabše kvalitete vendar je do teh novih prikopov delovala skoraj idealno.
Namesto, da bi potegnili nov kabl in ojačali linijo gredo rajši v omarice tlačiti ene škatlice, da dobijo nove uporabnike njihovih storitev.
Seveda so te škatlice , ki so jih zmonitrali naročniklom okrog mene brez navodil tehničnih .Pridejo, zmontirajo , podpišeš in gredo.
Tudi s tem kažejo svoj odnos do nas naročnikov , ki nismo v moćvirju ampak smo samo dvajset km strani .
Me zanima, če bi v Lj to zadevo poskusili priklopiti naročnikom.Sem prepričan, da bi vsakega tehnika čakal brca v rit, ko bi jim prijavli kaj želijo storiti iz preposteg razloga, ker imajo izbiro.
Tukaj na podežeju si pa odvisen od njihovih hib in dobre volje.:nonono:
Na podeželju je pa uporabnik vesel, ko je prišel iz dial upa na polovičko adsl linije in bo kar še potrpel .:mad:
Pa čeprav mu linija crkuje po parkrat na dan.

Sprašujem odgovorne od siola in telekoma kje so zvohali te napravice in ali res mislijo, da bomo uporabniki požrli njihovo nesposobnost, da ti zagotavljajo nestabilno linijo.
Če bi meni linija delovala stabilno tudi po priklopu teh naprav in bi lahko obdržal hitrost, ki sem jo imel, bi mi bilo vseeno za te njihove mučke.:p
Sedaj, ko imam osnovno hitrost in linija crkuje nenapovedano sem pa zelo jezen na siol in posledično telekom, ker samo dokazujejo da niso kos nalogi .:mad:

wishmaster
17.04.2007, 10:23
Pri EMX je fora kolikor vem v tem, da je iz ene centrale potegjen kabel (tehnologija SHDSL). Potem še pa ena "centrala" (EMX) Iin zmožnost SHDSL je kolikor vem 2,3 Mbite, pri nas 2 Mbita. Potem so pa ubistvo priključeni 4 uporabniki in vsak ima hitrost 512 kbitov. Ta rešitev je primerna tudi za tiste, ki si parico delijo z sosedom ipd. Na takšen način lahko ima skoraj vsak širokopasovni internet. Širokopasovni internet se pa baje smatra, da imaš 256 kbitov downloada.
Sej to je to za podeželje se vsem skupaj po domače rečeno je*e. Še bolj ti pa prekipi, da imaš 300 metrov od bajte optiko.

Ipod
17.04.2007, 10:29
To je edina rešitev za področja, ki so pokrita s starimi centralami... Bo treba mal potrpet, da pride ven wimax ali pa da nadgradijo omrežje.

miran74
17.04.2007, 12:57
:nonono: Tiste kratice zgoraj je nova storitev telekoma in siola.Velja za tiste naročnike, ki do sedaj niso mogli dobti ADSL vendar si ful želijo vseeno dobiti adsl na svoj telefon in namesto 1024 kb dobijo cca polovico te pasovne širine ob predpostavki, da telefon še zmerjaj dela.
OK naj poskusijo omogočiti storitev tudi tistim, ki do sedaj niso mogli dobiti adsl.:rolling:
problem se pojavi drugje in to je v stabilmnosti linije, obstoječih uporabnikov in teh novih.
Meni so linijo čist z***al s temi novimi priklopi in do izpadov prihaja cisto naključno. pa tuid hitrost so mi zmanjšali na osnovno.Vem, da je moja linija slabše kvalitete vendar je do teh novih prikopov delovala skoraj idealno.
Namesto, da bi potegnili nov kabl in ojačali linijo gredo rajši v omarice tlačiti ene škatlice, da dobijo nove uporabnike njihovih storitev.
Seveda so te škatlice , ki so jih zmonitrali naročniklom okrog mene brez navodil tehničnih .Pridejo, zmontirajo , podpišeš in gredo.
Tudi s tem kažejo svoj odnos do nas naročnikov , ki nismo v moćvirju ampak smo samo dvajset km strani .
Me zanima, če bi v Lj to zadevo poskusili priklopiti naročnikom.Sem prepričan, da bi vsakega tehnika čakal brca v rit, ko bi jim prijavli kaj želijo storiti iz preposteg razloga, ker imajo izbiro.
Tukaj na podežeju si pa odvisen od njihovih hib in dobre volje.:nonono:
Na podeželju je pa uporabnik vesel, ko je prišel iz dial upa na polovičko adsl linije in bo kar še potrpel .:mad:
Pa čeprav mu linija crkuje po parkrat na dan.

Sprašujem odgovorne od siola in telekoma kje so zvohali te napravice in ali res mislijo, da bomo uporabniki požrli njihovo nesposobnost, da ti zagotovijo stabilno linijo.
Če bi meni linija delovala stabilno tudi po priklopu teh naprav in bi lahko obdržal hitrost, ki sem jo imel, bi mi bilo vseeno za te njihove mučke.:p
Sedaj, ko imam osnovno hitrost in linija crkuje nenapovedano sem pa zelo jezen na siol in posledično telekom, ker samo dokazujejo da niso kos nalogi .:mad:
Ja te napravice ne samo, da ne omogočajo kvalitetnega interneta še za zdravje so škodljive v kolikor ima to kdo v omarici na hiši.
Oddajajo močan zvok visokih ali niskih frkvenc (seveda to telekom zanika), ki človeku ni slišen pa vendar mislijo na telekomu če neka stvar ni slišna, da ni moteča.Kljub temu lahko povzroči glavobole, nespečnost, visok krvni tlak,težave z srcem, razdražljivost, vpliva na splošno počutje, poškodujejo sluh in še marsikaj.
Ne vem kdo bo za par let plačeval za odškodnine zaradi zdravstvenih težav, ki lahko nastanejo zaradi dolgotrajni izpostavljenosti tem napravam.Zato bi res bilo bolje, da bi polagali nove kable in postavili centrale na manši razdalji.Za nas naročnike bi bilo bolje ker bi imeli kvalitetnejše storitve pa še zdravju ne bi bilo škodljivo telekom pa bi na dalše obdobje tudi profitiral saj bi lahko tržili več storitev večjemu številu uporabnikov.
Če pa že morajo postavljat tega hudiča pa naj to naredijo po omaricah ob cesti ne pa na hiše.Jaz imam na hiši zaradi sosedov PCM pa na telekomu nimajo posluha da bi ga umaknili nekam vstran.

wishmaster
17.04.2007, 13:56
Položit nove kable je najlažja in najcenejša rešitev. Pri nas bi tudi to morali narediti. Samo jaz lahko potrkam, da mi ADSL dela vredu. Samo vasi npr. živi en retard, ki ne dovoli kopati po njegovem ozemlju. Pa se lahko na glavo postaviš. Takih je v mestih zelo malo oz. se jih da na lep način utišati. Sedaj se pa Telekom sklicuje, lahko imate širokopasovni dostop do interneta ipd. Sej 256 kbitov downloada je več kot dovolj, če imaš internet samo zato, da ga imaš.
Glede sevanja: A bazne postaje, razen antene za brezžični net, GSMi, daljnovodi pa ne sevajo ? Ne vem kakšno sevanje oddajajo EMX centrale. Res pa je da neko sevanje mora biti, če se že uporabljajo visoke frekvence. miran74, tega je bolje da javno ne omenjaš, ker drugače se bo našel kakšen retard. pa se bo bunil, da centrala seva. Sej obeta se nam še pisana prihodnost. Prišel bo Wimax na trg in sigurno se bo našel kakšen retard, ki bo imel kaj proti.

zigi1969
17.04.2007, 14:50
Mene ne moti sevanje in te fore.Ker vem, da je in s tem živimo.
Moti me njihova nemoč pri ugotavlanju vzroka teh težav.Vsi se samo zgovarjajo, da linija ni v redu in da sem daleč od centrale in da ne morejo veliko pomagati......:nonono:
Bolj zanimivo je to, da mi je linija pred temi zadevami delal recimo 14 dni brez vsake prekinitve potem pa ene par dni štrajka in po klicu na 080 se je spet vrnila v stanje delovanja.
Predvidevam, da v centrali popravljajo profile uporabnikov ali kaj podobnega ob tem pa recimo meni linijo zrihtajo sosednemu modelu jo pa pokvarijo in potem jim drugi teži, da mu crkuje.
Skratka, kot bi bil na Monty Paytonu......:rolling:

miran74
17.04.2007, 14:57
Položit nove kable je najlažja in najcenejša rešitev. Pri nas bi tudi to morali narediti. Samo jaz lahko potrkam, da mi ADSL dela vredu. Samo vasi npr. živi en retard, ki ne dovoli kopati po njegovem ozemlju. Pa se lahko na glavo postaviš. Takih je v mestih zelo malo oz. se jih da na lep način utišati. Sedaj se pa Telekom sklicuje, lahko imate širokopasovni dostop do interneta ipd. Sej 256 kbitov downloada je več kot dovolj, če imaš internet samo zato, da ga imaš.
Glede sevanja: A bazne postaje, razen antene za brezžični net, GSMi, daljnovodi pa ne sevajo ? Ne vem kakšno sevanje oddajajo EMX centrale. Res pa je da neko sevanje mora biti, če se že uporabljajo visoke frekvence. miran74, tega je bolje da javno ne omenjaš, ker drugače se bo našel kakšen retard. pa se bo bunil, da centrala seva. Sej obeta se nam še pisana prihodnost. Prišel bo Wimax na trg in sigurno se bo našel kakšen retard, ki bo imel kaj proti.
Saj to lih pravim da je najcenejša varjanta da se položijo kabli še posebej na deželi ker se lahko koplje ob cesti ali pa po njivi ni potrebno asvalta gor trgat tako se lahko privarčuje ogromno denarja.
res pa je da se na deželi najde takšen ki ne pusti kopati po svoji zemlji.
kar se pa tiče teh naprav pa je tako jas ne pravim da ne bi dal lahko je na moji zemlji saj nekje mora bit samo zakaj lih na bajti.Takšna omarica se naredi na stebriček pa so tam lahko te naprave noter samo telekom to počne na najlažji način.

miran74
17.04.2007, 15:09
Mene ne moti sevanje in te fore.Ker vem, da je in s tem živimo.
Moti me njihova nemoč pri ugotavlanju vzroka teh težav.Vsi se samo zgovarjajo, da linija ni v redu in da sem daleč od centrale in da ne morejo veliko pomagati......:nonono:
Bolj zanimivo je to, da mi je linija pred temi zadevami delal recimo 14 dni brez vsake prekinitve potem pa ene par dni štrajka in po klicu na 080 se je spet vrnila v stanje delovanja.
Predvidevam, da v centrali popravljajo profile uporabnikov ali kaj podobnega ob tem pa recimo meni linijo zrihtajo sosednemu modelu jo pa pokvarijo in potem jim drugi teži, da mu crkuje.
Skratka, kot bi bil na Monty Paytonu......:rolling:
To se po pravem ne bi smelo dogajati saj se na centrali profil nastavlja za vsak port posebej.
ne razumem pa nekaj zakaj ponujajo takšne velike hitrosti recimo VDSL saj nisem fauš tistim ki to imajo jaz sicer imam 4Mbit samo bi želel več za tiste ki so pa malce oddaljeni od centrale pa ni možnosti, zakaj ne iznajdejo tehnologije ali pa obstaja pa je telekom ne uporablja da bi mel pri razdalji 4km hitrost 20Mbit to bi zadosčalo za internet 10Mbit + televitija in telefon pa bi še ostalo nekaj.Saj če pa ni tehnike pa bi dali centrale bolj na gosto.

zigi1969
17.04.2007, 16:06
ne razumem pa nekaj zakaj ponujajo takšne velike hitrosti recimo VDSL saj nisem fauš tistim ki to imajo jaz sicer imam 4Mbit samo bi želel več za tiste ki so pa malce oddaljeni od centrale pa ni možnosti, zakaj ne iznajdejo tehnologije ali pa obstaja pa je telekom ne uporablja da bi mel pri razdalji 4km hitrost 20Mbit to bi zadosčalo za internet 10Mbit + televitija in telefon pa bi še ostalo nekaj.Saj če pa ni tehnike pa bi dali centrale bolj na gosto.

Obstaja tehnologija za ta problem.Optika v vsako slovensko vas.....:rolling:
problem so soldi, ker jih nimajo oziroma spet delajo optiko v mestih, ker vedo, da bodo tam investicijo pokrili v enem letu po priklou.:mad:

Še glede te tehnologije EMX.Sem se pogovarjal z modelom in mi je rekel, da mu danes linija ni delala deset minut.Tottalno je raz****en.Pa še cvetka iz pogodbe.Tam piše da ima linijo 1024 dejansko ima pa 524.
Skratka zmešnjava na kubik so naredili tile od telekoma in siola.:nonono:

wishmaster
17.04.2007, 17:45
Optika v vsako slovensko vas ...... pol pa svizec zavije čokolado. Denarja ni nič premalo, še dolžni so prebivalcem. Obstaja še dosti cenejših rešitev za vasi. Npr FTTN, FTTC. Samo je*e se njim za vasi. Greš pa na Telekom lepo povprašat, pa takoj občutiš ignorantski odnos. Največ profita Telekomu smo naredili tisti ki ne živimo v mestu. Plačali smo več, dobili smo pa dosti slabšo kvaliteto vsega skupaj.

Senitel
17.04.2007, 20:11
Kaj ti bo "optika v vas" (FTTN), če je pa pol bakrena infrastruktura naprej v p.m. ali je pa sploh ni?
Boljše kot enega na 2/384 je pa imet 5 uporabnikov na 512/128 (4 na EMX in 1, ki mu je EMX linijo zjahal do amena)...
Potem pa bereš kako je nekdo plačeval 4/512, dejansko pa imel 1/256 in potem razlaga Telekoma, da NIKOLI ni bilo možno na njegovi parici imet 4/512... Nekoč se modem seveda je sinhroniziral s tako hitrostjo, potem so pa še 5 sosedov priklopil se pa ni več.

Fora je v tem, da je pri nas telefonsko omrežje (bakreni "last mile") v kaosu. Zato so se pa sedaj spravili vsi optiko vlačit okrog. Seveda to delajo spet tako hudo fer, da boš v Ljubljani lahko izbiral med VDSL 2 (Telekom, T-2), optiko (Telekom, T-2), kabelskimi operaterji, za tiste prave alternativce je pa še vedno Amis. Čim pa prideš samo nekaj km iz Ljubljane boš pa že srečen, če boš sploh lahko še dobil ADSL.
Pri nas pač naš predragi Telekom nabija v višino tolk visok kolikor gre. Imamo VDSL2, pa čeprav lahko une hitrosti koristi glih 10 srečnežev, ki so sosedje s centralo, 9 od teh pa itak nima potrebe po več kot 1Mbps. Seveda je potem cool ponujat še TV preko te linije, da ima potem sploh smisel it na ADSL 2+ ampak ups to je mal počas za TV pa prodajmo še VDSL 2...
Potem se pa nekateri sprašujejo zakaj smo šele nevem 35. država na svetu po omrežni pripravljenosti. Anglija pa recimo na 9. mestu, pa je tem pokritost z ADSL strašna (plus to da kabelski operaterji tam dejansko kaj počnejo) ne pa pri nas ko je pokritost samo na papirju, hitrosti na papirju...
Glede na to, da še če živiš sredi Ljubljane ni niti približno nujno, da boš lahko imel ADSL oziroma, da se bo kdor koli na Telekomu kar koli zmrdnil, da bi ti to omogočili (sredi Ljubljane!) me v bistvu preseneča da smo na 35. mestu ne pa 53.... :nonono:

miran74
17.04.2007, 21:30
Ali pa na telekomu ne vedo da na vasi tudi živijo ljudje in da so vsaj v mojem primeru to urbana naselja se pravi hiša do hiše vsaj v vasi ker živim je skoraj 1000 prebivalcev pa še skoraj polovico tolko v sosednji vasi pa ni centrale.Mogoče na telekomu mislijo da je v vsaki vasi 5 hiš v katerih živi 5 osemdeset in devedeset letnikov katerim še je radijski sprejemnik preveč.
Imam iskušnjo na mobitelu ko sem spraševal na mobitelovem centru za pokritost umts pri nas pa so se začudili in me vprašali citiram A JE TAM DOL SPLOH KAJ HIŠ mobitelov center je v mestu od mene 9km vstran ne vedo pa da tam dol živi več kot 5000 prebivalcev.
Če imajo takšno prepričanje tudi na telekomu potem ne vem....

Maj
17.04.2007, 21:43
Tam kjer ne dobiš Mobitelovega UMTSa ne dobiš niti Simobilovega GSMa.
Ravno tako ni nikjer v bližini T2, da bi ti nudil poceni in kvaliteten internet.

Torej ni problem v nesposobnem Siolu(Telekomu) ampak v nesposobni konkurenci-ta je pa v veliki meri nesposobna zato, ker ji Telekom nagaja in zato je za razvoj potrebna čimprejšnja prodaja Telekoma, da potem ne bo več zaščiten s strani države.

Dokler prodaje Telekoma ne bo se pa lahko pod nosom obrišemo za dobro ponudbo in boljšo konkurenco ter večjo izbiro.

Lp

Senitel
17.04.2007, 22:07
Sorry Maj, ampak Simobil ima pa dost močno pokritost... Pri meni Mobitel stalno ven meče, Simobil pa lovi EDGE in to brez problema. O UMTS lahko samo sanjam (ok je UMTS repetitor, samo sem predaleč stran od njega). :nonono:

Problem je ker prave konkurence sploh ne moreš imet. VSI so omejeni z Telekomovo bakreno infrastrukturo (vključno s Telekomom), ki je živa katastrofa. Zato pa tako T-2/Gratel kot Telekom sedaj tko na velik zvon obešajo to optiko. Čeprav preden se bo to vsaj približno spodobno pokrilo bo trajal še 10 let in seveda se bo najprej podvojilo kapacitete tam kjer so že. Telekom zato, ker mora T-2 zajezit, T-2 pa zato ker se (logično) širijo od gosteje poseljenih predelov proti manj poseljenim.
Mislim poglej si Telekomov cenik pa ti bo vse jasno v čem je ideja. Molzti še naprej reveže, ki so obvisel na njih, da bi tiste odrešil ki itak ne morejo imeti drugega kot dial up jim niti na pamet ne pade (komu pa bi, če pa lahko položnice za 100€ pošilja za mesečni promet, ki ga en ADSL uporabnik naredi v enem dnevu), pri višjih hitrostih zajezit odliv na T-2 in pa zagnat totalno paniko glede optike.

Naj mi sedaj en strakovnjak pojasni zakaj se pri takih cenah povezav preko optike bolj izplača razkopat Ljubljano, kot pa postavit in zapolnit en kompleten DSLAM (oziroma par unih plat po 32 portov na ipBAN-ih) nekje na vasi kjer širokopasovnih povezav ni? Telekom počne samo eno: "damage control" čisto nič drugega.

Maj
17.04.2007, 22:34
Tudi sam nisem mogel verjeti, da ljudje še danes ne morejo imeti drugega kot dial up.
To je res čista sramota, ki bi jo morali prepovedati in naložiti vsakemu operaterju, da ima na tisoč mestnih priključkov vsaj še 50 na podeželju.

Optika mislim, da ne bo nobena rešitev, ker ljudje ne bodo nikoli dopustili še stotič prekopati vrt, dvorišče,...

Mi imamo na parceli vse mogoče in vedno so nam pustili vse razrito ob tem smo jim dali brezplačno na voljo uporabo omarice na hiše,...
Sedaj pa imamo za nagrado to, da še enega prizidka ne moremo narediti, ker gre tam pač en vod.

Skratka brezplačno razkopavati svojega vrta nihče več ne bo dovolil.

Zato mislim, da je edina prihodnost internet preko elektrike in pa še bolj brezžični internet kot bo Wimax in kakšen sistem kot je Amis air.

Ne vem zakaj so sedaj graditev tega opustili saj sem jaz gledal, da bi lahko imel za malo denarja kar 35 megabitno linijo.

Mislim, da je polaganje kablov zgodovina in, da bomo veliko prej dočakali dober brezžični sistem-res pa mi ni jasno zakaj se tako malo dela na tem področju-vsaj videti je tako.

Lp

Senitel
17.04.2007, 22:51
Wimax in Air ne bosta mogla nikoli konkurirati VDSL 2 in optiki! Po zraku je vse deljen bandwidth, nevem glih detajlov koliko je kanalov ampak je zelo podobno kot pri običajnem WiFi, kjer je en kanal načeloma 54Mbps sedaj daj pa gor dva računalnika in bo šel bandwidth na polovico. Isto je pri WiMAX s tem da je skupen bandwidth za kanal 70Mbps in razdalje hudo večje. Torej ti in sosed vzameta oba 35Mbps linijo in sta zasedla cel kanal na področju velikem par 100km^2 (kanalov je pa nekaj 10 mogoče).

Pri optiki pa ima vsak posamezen uporabnik svoj 1Gbps link in si ga ne deli s sosedom čisto nič, obenem pa se še znebiš nadležnih central vsake par km, baznih postaj za katere moraš imet vsa mogoča dovoljenja. Pač če kateremu ni prav da mu skopljejo optiko do hiše je mu pa naj ne. Optične hrbtenice so pa tako ali tako že razpredene...

Maj
17.04.2007, 23:32
To kar praviš je res vendar sem prepričan, da novo prekopavanje po celi Sloveniji nikoli ne bo več uspelo.

Za 95% folka bo en dober Wimax čez glavo dovolj dober in jim zato še na kraj pameti ne bo padlo, da bodo dali soglasja za prekopavanje in samo v vsaki vasi se najde nekaj takih in bo večino občin brez optike.

Hrbtenico se postavi zlahka ob avtocesti in ob daljnovodih-širjenje omrežja do vsake hiše pa ne bo tako lahko.

Jaz upam staviti, da je prihodnost izven žic.
To se že lepo vidi pri mobilni telefoniji, kjer še pred desetimi leti niti sanjati nismo mogli, da bo kaj takega možno in tako sem 99,99% prepričan da bo tudi z internetom.
Čez deset petnajst let bo po moje vsaj 95% ljudi imelo brezžični internet, brezžično videotelefonijo in samo še brezžična elektrika nam manjka pa žic sploh ne bi več rabili:-)

Lp

Ipod
18.04.2007, 00:27
Optika FTW!

Senitel
18.04.2007, 07:48
Govori zase Maj... Wireless kot rečeno ne bo nikoli imel bandwidtha enega samega optičnega vlakna, s tem da se pri wireless vse skup deli na vse uporabnike, ki so na eni bazni postaji, pri optiki imaš pa ves ta bandwidth na razpolago zase.
Pa če že primerjaš z mogilno telefonijo... Zakaj ljudje ne uporabljajo recimo HSDPA kot nadomestilo za ADSL? Si predstavljaš kaj se bo zgodilo, če bodo kar naenkrat vsi uporabniki znotraj UMTS celice začeli surfat?
Recimo Ljubljana in njena bližnja okolica imata gotovo tam okrog 40000 xDSL priključkov, katerih hitrost je v povprečju vsaj 1Mbps. Torej skupaj 40Gbps... Če jih vse stlačiš na zelo majhno površino (samo 2-5km od bazne postaje) boš potreboval ~8300Mhz. Takega pasu ni šans da imaš. Sedaj pa to razbij tako da boš imel tam kakšne 100Mhz okno, torej 83 baznih postaj... Kjer ima vsaka doseg vsaj kakšne 2km (12km^2) in ugotoviš, da imaš v Ljubljani prostor samo za 21 baznih postaj (Ljubljana je 270km^2).
(To je tko na hitrico malo poračunano in ne odraža dejanskega stanja, je pa po mojem dovolj dober primer)

Primerjaš GSM, kjer je za vsakega uporabnika dvolj nekaj 10 kbps takrat ko pokliče (!!) z nečim kjer vsak uporabnik hoče 1Mbps vedno (!!).

miran74
18.04.2007, 08:53
Ja se zna zgodit, da bo umts sistem odpovedal v primeru da se mobitel odloči ponudit neomejen dostop za še sprejemlivo ceno dokler pa se plačuje prenos podatkov pa dvomim da se bo to zgodilo.
Kar se pa tiče optike je res idealna rešitev in predvsem rešitev za dalše obdobje na kateri bi telekom lahko ponujal skoraj neomejeno število sodobnih storitev katere pri bakru ne bodo možne samo telekom tega ne ve, da je v optiki tudi na podeželju prihodnost in denar.Mene samo zanima kaj se bo zgodilo za par let vemo vsi da so kabli še posebej na podeželju že precej stari in v slabem stanju (saj v mojem primeru je tako) kako pa bodo potem ponujali internet na podeželju.Najlaže je po omaricah montirati aparate ki omogočajo več priključkov na eni liniji in podobno samo v nedogled to ne bo šlo, pa saj ti aparati tudi niso zastonj a ni bolje potegnit nov kabel optičnega ker danes je res brezveze, da bi šli na novo polagat bakra vendar telekom raje tlači aparate v omarice prej je gotovo par minut dela pa je potem pa gredo telekomovci v gostilno.
Verjeli ali ne sem prijavo napako o nedelovanju pride telekomovec mislim da je bilo sredi tedna ob 11 dopoldan brez vseh instrumentov kar precej VINJEN HALO OB 11 DOPOLDAN NA DELOVNEM MESTO IN Z SLUŽBENIM AVTOMOBILOM NA TERENU in mi grozi da brezveze kličem in da bom plačal kazen in podobno.
Sprašujem se kako lahko pijan človek kvalitetno opravlja delo potem se pa čudimo, da internet crkuje

wishmaster
18.04.2007, 12:56
Ali pa na telekomu ne vedo da na vasi tudi živijo ljudje in da so vsaj v mojem primeru to urbana naselja se pravi hiša do hiše vsaj v vasi ker živim je skoraj 1000 prebivalcev pa še skoraj polovico tolko v sosednji vasi pa ni centrale.Mogoče na telekomu mislijo da je v vsaki vasi 5 hiš v katerih živi 5 osemdeset in devedeset letnikov katerim še je radijski sprejemnik preveč.
Imam iskušnjo na mobitelu ko sem spraševal na mobitelovem centru za pokritost umts pri nas pa so se začudili in me vprašali citiram A JE TAM DOL SPLOH KAJ HIŠ mobitelov center je v mestu od mene 9km vstran ne vedo pa da tam dol živi več kot 5000 prebivalcev.
Če imajo takšno prepričanje tudi na telekomu potem ne vem....

Tole si pa lepo napisal. Se strinajm z vsem. Pri nas je zelo podobno. Tako kot so nekateri čakal za telefonski priključek 10 let, tako bodo pa nekateri čakali za širokopasovni dostop. Da ne boš mislil, da so ostali ponudniki kaj boljši. Npr: za T-2 je že Celje premajhno mesto (za optiko).
Wimax pa kakšen AMIS air je samo sranje. Zakon pač pravi pokriti 98 % prebivalstva. Nikjer pa ne piše kakšno hitrost morajo zagotavljati. Lahko je pokiriti celo Slovenijo, samo drugo vprašanje je kako bo delovalo.

zigi1969
18.04.2007, 22:47
Vidim, da tudi druge jezi nesposobnost telekoma za zagotovitev primirne povezave.
Tole bo res trajalo še deset let preden bodo vsaj za silo zadeve porihtali.
Moti me pa , da ni nobenega odziva s strani neposrednih izvajalcev, ki skrbijo za naše povezave.
To pomeni, da se jim sladko je..., kaj mi tukaj pišemo in opozarjamo na napake.
Škoda, ker če bi vsi tako delali potem bi lahko tole našo državo kar lepo po hitrem postopku poslali v tri krasne.....

wishmaster
19.04.2007, 07:34
Najhuje je to, da smo nekateri plačevali večkratno ceno telefonskega priključka, kot v mestu. Konec koncev, smo pa dobili dosti slabšo storitev in v večini primerov, so naredili tako, da če se bo slučajno moralo omrežje nadgrajevati, bo potrebno vse skupaj razkopavati. Odnos Telekom uporabnik je pa res totalno porazen. Njihovo omrežje so financirali uporabniki in če greš na Telekom, nimaš pravice izvedeti čisto nič. Sem že na lastni koži to izkusil.

miran74
19.04.2007, 10:37
Zadeva je takšna
Primerjajmo podeželje in mesta.Ve se kakšna cena telefonskega priključka je bila nekoč na podeželju ali pa v mestu.Poznam primer ko je v začetku devedesetih človek plačal za telefonski priključek več kot 10 000 nemških mark to je približno 5000€ v mestih takšnih cen ni bilo zdaj pa primerjajmo storitve v mestih in na podeželju.Zgoraj navedeni ne vem če ima zdaj internet samo od kje je doma dvomim da ima adsl pa če ga ima mu več kot 1Mbit ne vleče.
Jaz sam oziroma takrat še oče je v drugi polovici devedesetih plačal 100 000 sit plus tega da smo si določene izkope morali naredit sami in kaj imamo zdaj od tega zdaj pa nam niti kvalitetnega interneta ne zagotovijo.

Ipod
19.04.2007, 11:07
Pomoje bi mogu telekom najprej napelat optiko po vaseh do vsake hiše posebi Tko bi do konca leta 2010 imeli že kar 20.000 ljudi na optiki. Mesta pa nej še mal počakajo sploh industriske cone...
Fantje resno se začnite zavedat, da živimo v kapitalizmu.....

Senitel
19.04.2007, 12:24
Jah Ipod... Telekom ima nekje 160000 xDSL priključkov, 2010 bodo pa imel kakšne 110000 xDSL priključkov in 50000 optičnih priključkov. Skratka novih širokopasovnih priključkov praktično ni in jih ne bo, se jih bo pa ponekod raje podvojilo. Sedaj pa razložite zakaj se to finančno izplača gospod kapitalist.

Ipod
19.04.2007, 13:03
Podjetju se izplača igradit novo omrežje v gostonaseljenem področju in ne v vaseh z 20timi hišami.
Gre zgolj za logiko investiranja....

zigi1969
19.04.2007, 15:13
Podjetju se izplača igradit novo omrežje v gostonaseljenem področju in ne v vaseh z 20timi hišami.
Gre zgolj za logiko investiranja....
Vendar je ravno pri nas na našem koncu, ko smo cca 30 km iz Lj ful preseljevanja ravno meščanov iz Ljubljane.Vsi ti novi podeželani so si naredili hiše, ko so dobro prodali nepremičnino v Lj.Sedaj pa vsi po vrsti protestirajo in pišejo prošnje za priklop na net.Vendar jih je večina zavrnejna, ker ni kablov oziroma so šele v pripravi.
tako, da bi pri nas, če bi postavili novo central odobili sigurno min. 100 novih naročnikov.
To so pa že cifre, ko se splača zadevo pospešiti v zagotovitev infarstrukture.
T2 ti postavi centralo ,če imaš cca 50 prijav vendar pri nas ne pridejo zraven, ker smo predaleč od matične centrale.

wishmaster
19.04.2007, 15:18
zigi1969, T2 ti postavi centralo ,če imaš cca 50 prijav vendar pri nas ne pridejo zraven, ker smo predaleč od matične centrale.

Pa lepo te prosim, ne verjeti vsemu. T-2 ni in nebo nikdar svojih central gradil. To glede 50 uporabnikov velja v primeru, da imaš v vasi že Telekomovo centralo. Če pa na vasi ni centrale in 200 interisentov, pa ne bo nič.

Senitel
19.04.2007, 17:17
Ipod... Spet si zgrešil bistvo... Telekom ne prodaja več priključkov kot takih (da bi imel kakršen koli neposreden profit od izgradnje optike, oziroma vsaj hitro vrnitev investicije), prodaja bandwidth. V čem je point ponujat 5/5 preko VDSL 2 in investirat milijone, da lahko ponudiš še 6/6 preko optike s tem da bo uporabnik izbral ali eno ali drugo (oziroma da uporabim izraz, ki so ga Telekomovci uporabljali ob začetkih T-2: ponudiš za optiko dumpinške cene zato, da se bo dejansko sploh kdo odločil za optiko)? Nekje, kjer je pa sedaj folk obsojen na dial up se pa "ne splača" nadgrajevat (oziroma sploh zgradit), čeprav bi ob tem dejansko zgradili nove priključke in pridobili nove uporabnike...
Ta "logika investiranja" je izključno samo logika "zamašiti čim več lukenj preden vsa voda izteče iz soda."

Ipod
19.04.2007, 17:31
Postaviš novo tehnologijo na kateri lahko tržiš več storitev.... jasno boš to naredil tam kjer so bloki.
Predvsem je poanta na ponujanju dodatnih storitev in ne samega prenosa. Ljudi, ki potrebujejo večji ul/dl je precej precej manj kot pa ljudi, ki bi radi imali napredne storitve tv ter cenejše tel klice....
Podeželje pa bo pomoje pokrit z wimaxom oz FTTN.
Pa da ne boš razumel napačno ni samo podoželje na "slabem". Sam živim v predelu ljubljane z 5000 hišami ter kar nekaj bloki pa je max. kar imamo lahko trio paket z 1 tv. T-2 npr na naš konec sploh ne priklaplja....
Jst bi vsem privoščil optiko do doma.

Senitel
19.04.2007, 18:23
Wow... Maks kar lahko dobiš je trio z 1 tv-jem ti revček... Maks kar lahko jaz dobim je 64kbps/64kbps, moj sosed pa 14kbps/14kbps. Pa živim pol ure iz Ljubljane... Kolk ur se moraš iz Londona furat da prideš v tako divjino?

Še vedno prodajajo bandwidth, čeprav ta bandwidth pač ni nujno namenjen internetu ampak lahko tudi IP telefoniji in IP televiziji... Z vsem tem vključenim dvomim da bo prav veliko uporabnikov prišlo čez to kar ponuja že VDSL2 na spodobni bakreni infrastrukturi (česar pa pri nas enostavno ni).
Kaj ti na podeželju (ki se v Telekomovem slovarju začne z Ljubljansko obvoznico in vključuje ves preostanek Slovenije zunaj te obvoznice) koristi FTTN, če tam kjer xDSL še ni možen enostavno ni nikakršne infrastrukture oziroma je ta tolk v riti, da to ne gre. Cene bakra rastejo, cene optike padajo... Osnovna ideja FTTN je postavitev decentraliziranih DSLAM-ov na GOSTO POSELJENIH OBMOČJIH, kjer imaš lahko potem minimalno dolžino bakrene zanke do uporabnikov in jim lahko ponudiš maksimum kar recimo VDSL2 ponuja! Na podeželju to postane čisto isto kar se je dosedaj gradilo: nek link (optika, HDSL) + PSTN/ISDN centrala + DSLAM.

Naj bi položili optiko tam, kjer je nek dokaj velika gruča uporabnikov, kjer ni širokopasovnih povezav ali pa so zelo slabe.
Tako bo pa VDSL2 samo nekaj kar obstaja na papirju, ker tam kjer bi dejansko lahko bila kakšna korist od tega bodo že itak FTTH potegnili, kraji kjer pa še danes ni mogoče dobit xDSL-ja, bodo pa še nadaljnih 10 let v temi.

Ipod
19.04.2007, 18:55
Seveda so cene nepremičnin ter ostalega tudi višje v centrih mest (vključno s slabšim luftom ter hrupom).
Optika seveda prinaša tudi manj napak.
Mogoče se bo pa kakšen od drugih operaterjev odločil napeljat optiko. Sej ni Telekom edini konec koncev.
Čeprav mam občutek, da imajo vsi približno isto strategijo pokrivanja prebivalstva....

Senitel
19.04.2007, 20:02
Kaj imajo pa cene neprimičnin in ostalega (cene česa za vraga so še višje v mestih?) z dostopnostjo do interneta? Misliš da bo stanovanje, ki preverjeno NIMA dostopa do interneta kaj cenejše? Imate pa zdravstevne domove, urgenco, javni prevoz, 10 supermarketov,...
Bo Telekom od tebe kaj več iztržil, ko ti bo optiko pripeljal? Kvečjemu manj, kje je torej tukaj ekonomika? Saj sem že povedal: damage control. T-2 gradi svoje omrežje (ki je tko slučajno ravno optično) od bolj proti manj naseljenim področjem v skladu z ekonomiko, Telekom pa poskuša samo zajezit T-2, da bi jih poskušal prehitet jim še ni potegnil. To ti je edina strategija.
Na srečo je tudi globalizacija v polnem zamahu, bomo pa v kakšni drugi državi davke plačevali...

missClause
19.04.2007, 20:07
kot je rekel senitel, t-2 in telekom gresta tam kjer največ uporabnikov zainteresiranih za optiko, in za par uporabnikov ja ne bodo vlekli v manjše vasi, še posebno če je samo ene par mladih pa večina starejših ki se tako ali tako ne bodo strinjali da bi prekopali njihovo zemljo....

Senitel
19.04.2007, 20:35
Seveda bodo vlekli optiko tudi v vasi, brez skrbi da jo bodo... Ljudje so zainteresirani za širokopasoven dostop do interneta in jih bolj ali manj briga ali jim to omogočite preko ADSL, ADSL2, VDSL2, optike, poštnih golobov,... Taktiko T-2 povsem razumem, nimajo svojega omrežja, nočejo plačevat najemnin Telekomu za bakrene parice, ki konec koncev samo žrejo živce njihovim uporabnikom in njim... Telekom pa samo poskuša gasiti požar.

Mislim poglejte malo okrog po Evropi kakšna je situacija... Redke so države, kjer se ponujajo take hitrosti kot pri nas ter IPTV in taka jajca v taki meri kot pri nas. Ob tem pa se pri nas dogaja, da nekateri še sredi Ljubljane sploh ne morejo do širokopasovnega dostopa do interneta, v UK pa je recimo pokritost z ADSL že 100% (ali vsaj hudo blizu tej številki). Pri nas bodo nekateri očitno še kakšno desetletje brez širokopasovnega dostopa...

Poglejte recimo tole:
http://www.isp-planet.com/cplanet/tech/2005/prime_letter_050629_numbers.html
Pa poglejte pod "DSL Subscrbers Per 100 Phone Lines" kolikšna številka mislite da pride pa za Slovenijo? 3,8 :nonono:

missClause
19.04.2007, 20:39
kako ti lahko primerjaš razvitost slovenije ter ostalih držav? raje primerjaj tiste države ki obstaja toliko časa kot slovenija in ne tiste ki imajo svoje gospodarstvo staro preko 40 let ali več....tako kot so stranke ki nadvse rade primerjajo Ameriko in Slovenijo...:o

in pri temu se ne sklicuj na jugoslavijo...

Ipod
19.04.2007, 20:43
Cene neprimičnin imajo vse z dostopnostjo do interneta ter vseh ostalih ulsug (zdravstvenih, šolstvo itd.)
Prav zato pa so cene višje ;)
Pa kaj želiš dokazat z UK? Skor siguren sem, da isto en anglež na nekem forumu benti, ker imajo slabšo infrastrukturo kot skandinavci. Aja pa da ne govorim kolk so šele cene nepremčnin v Angliji.

Senitel
19.04.2007, 21:01
Sorry ampak leta 1991 še ni bilo ADSL tehnologije. Telekom je dobil javno telefonsko omrežje gratis v svojo last. Prva testiranja ADSL so se začela 1996 (http://www.prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=29381). Naše gospodarstvo izpolnjuje standarde, da smo prišli tako v EU, kot tudi v evropsko monetarno unijo. Telekom je podjetje z največjim dobičkom v državi in trenutno še vedno NACIONALNI operater (ki pa nikoli ni gledal na kakšne nacionalne interese po večji pokritosti).

Omrežna pripravljenost 2007: http://www.weforum.org/pdf/gitr/rankings2007.pdf
Pa primerjaj Slovenijo (30) in Estonijo (20), oboji smo neodvisni od 1991. Estonija je geografsko večja in ima manjšo gostoto prebivalstva. Imajo manjši bruto BDP kot Slovenija... In nas nesejo za 10 mest in prehitijo recimo tudi Francijo... :dontknow:

Ipod: Predvsem z dostopnostjo do vseh ostalih uslug in veliko manj do interneta... Zakaj UK? Ker sem imel šanso delat gor, in ker se spomnim članka izpred nekaj let na The Register, da bo v UK ADSL do poletja 2006 imel že 99.6% pokritost.

Ipod
19.04.2007, 21:55
Zanimivo.
Prehitel smo Španijo, italijo, česko, madžarsko, slovaško in grčijo....

zigi1969
18.06.2007, 23:48
Da malo obudim tole temo.
Pred kakim dvema mesecema se mi je linija začela sesuvat, ko so vrli telekomovci priklopili emx naročnike na kabel, ki tega ni prenesel.
V bistvu imam pa zadnji mesec linijo stabilno in me zanima kaj hudiča so naredili v centrali, da zadeva sedaj špila tako kot mora, pa čeprav so mi vseskozi trdili, da ne morejo porihtati linije, kejr je kabel preveč obremenjen in te fore.
Skratka upam, da bom dobil pojasnilo, čeprav sumim, da so morali zamenjati del centrale v Grosuplju. s kakim bolj izpopolnjenim top modelom, ki je kos tudi tem zahtevam z emx44,
Mislim, da tako stabilne llinije nisem imel vse odkar sem na siolu.:njami:
Za to izboljšavo jim izrekma javno pohvalo,:approve:
Pa čeprav sem ponavadi zelo kritičen do njihovih muh.;)

XORO
19.06.2007, 18:12
Profil so ti zamenjali...
Niso ti spremenili hitrosti...mogoce samo kake parametre...ki so vplivali...na to tvojo linijo

Onix
11.11.2007, 16:03
Da jz pokomenteram briljantnost zaposlenih na telekomu pa emx-a...

Sm dubu Emx pred poletjem... na začetku super delal, vm povem... dejstvo da je bla hitrost samo pol tok kokr bi mogla bit... me sploh ni motila, ker je bla odzivnost taka, kt se za širokopasovno povezavo spodob...

Kmal je začel skakat... vm povem, odzivnost slabša k na dial-up-u ... pol je biu kmal cele popoldneve mrtu... No in itak da sm klicu telekomovce ... pa mi je zmer prbou, da ne vejo kaj je... pa mu rečem, da se jim nekje 100% neki pregreva... ker čim se je dobr dan začeu, da je pršlo ZUNI na ene 20° je net crknu ... pa mi telekomovc prbije v stilu ... "kaj pa ti veš" ... kličem 3 dni kasnej ... vprašam, če so pogruntal kaj je kao narobe... mi prbije, ja najbrž se neki pregreva smo ugotovl... bomo poslal enga na teren, da bo preveru. :D In ... wth ... kdo'b si mislu, a ... so najdl kraj, kjer se je pregreval,... pa CELO zrihtal, da dela cele dneve... Še zmer je pa odzivnost slabša k na 28.8 dial-up povezavi ... mislm ... sramota. Par minut na dan normaln dela, ostalo je pa obup ...

To vem, da smo kle pr temu EMX-u prklopleni 3je gor... in zadne cajte se mi ornk zdi, da unadva tadruga dva al oba skoz, al pa izmenično (tag-team-ata)... pa l33chata porniče al kva jz vem... Nism ekspert za širokopasovne povezave... ampak če en downloada, k je na isti povezavi kt ti... to itak da vpliva na tvojo odzivnost, ne? Al se motm?

sladzan
17.03.2011, 23:06
Pa s tem emx om bom znoru..