Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol Vdsl Po Bakru

aci
19.04.2007, 08:16
Zanima me če ima že kdo priključen VDSL na bakreno parico se pravi da je prešel z ADSL na VDSL: A se pojavljajo tudi tam težave okoli sesipanja modedam kot se je Sagemov skozi nekaj sesipal a Siol TV kocka in kaka je kvaliteta telefonije.

madmitch
19.04.2007, 11:35
Ja že - 5/2, dela k' šus

koto
20.04.2007, 12:52
Ja jz tko kličem na siol in mi povejo da ni možen na moji lokaciji VDSL2+ 5/2 MB medtem k majo sosedje (ista bajta) 10/2 pr T-2 men se to zdi mal čudn no?

madmitch
20.04.2007, 16:07
Ja jz tko kličem na siol in mi povejo da ni možen na moji lokaciji VDSL2+ 5/2 MB medtem k majo sosedje (ista bajta) 10/2 pr T-2 men se to zdi mal čudn no?

Ni čudno, T2 ima na centrali, kamor ste priključeni, primerno opremo, medtem ko SiOL/Telekom (še) ne.

koto
20.04.2007, 16:36
Ni čudno, T2 ima na centrali, kamor ste priključeni, primerno opremo, medtem ko SiOL/Telekom (še) ne.

aha a mogoče veste kdaj bo na Rakovniku

mark2
20.04.2007, 16:50
In zakaj ne greš na T-2, če imaš možnost?

koto
21.04.2007, 11:17
mam pogodbo s siolom še za 1.let

Brootalen
24.04.2007, 07:53

kolikor jaz siol poznam, bo tebi prej pogodba potekla, kot oni uredili ustrezno infrastrukturo na tvoji lokaciji:d

Vsemogočni
28.04.2007, 01:01
Ja že - 5/2, dela k' šus

Enako :2thumbs: Tud na ADSL se ni nič sesipal !

sss
28.04.2007, 12:10

če se ne motim so vse pogodbe s siolom nične oz še bodo enkrat hmal....

faca5
04.05.2007, 18:09
To naj bi veljalo za mobilne operaterje, ki so sklenjevali pogodbe za dlje časa in sicer od leta 2005 (mislim, da je nekaj takšenga).

faca5
04.05.2007, 18:11

Preveri seznam central na njihovi spletni strani. SiOL je omejen z zračno razdaljo, ki naj bi le ta po novem znašala 500m. Pozanimi se!

In si izračunal kaj se ti bolj splača!?!? Plačat kazenske točke in preiti na T-2 ali čakati da ti omogočajo hitrejšo linjo!?

madmitch
04.05.2007, 19:35
Preveri seznam central na njihovi spletni strani. SiOL je omejen z zračno razdaljo, ki naj bi le ta po novem znašala 500m. Pozanimi se!

Joj, hvala, da si me podučil. Se bom pozanimal, preštudiral in si zapomnil. Sicer pa, meni VDSL lepo dela in se nimam kaj sekirat.

Ipod
05.05.2007, 01:22
600m ne 500 da ne bo pomote :)

HardTack
05.05.2007, 08:37
pa ne zračne razdalje ampak kabla.

Senitel
05.05.2007, 12:10
AFAIK Se šteje 600m po zraku. Una web aplikacija nima pojma o tem koliko je posamezen uporabnik oddaljen po kablu, kakšen kabel je do njega ter koliko je xDSL priključkov na sosednjih paricah da bi lahko naredila kakršno koli pametno odločitev.

Karthum
06.05.2007, 18:50
Ima kdo mogoče kakšne informacije, kdaj se bo ta razdalja 600 m kaj podaljšala, npr. na kakih 1000 m.

Meni se sedaj modem pri ADSL2+ sinhronizira z 13824 Kb, tako da mislim da nebi smel biti problem z VDSL2 na moji razdalji.

T-a-d-e-j
07.05.2007, 08:38
Če že višje hitrosti nimaš te pride ugodneje. Mam pa občutek, da Siol ne bo šel kar počez na VDSL (zato omejitev) ker bi s tem dejansko znižal cene. Le kdo bi še mel ADSL če maš na VDSL simetrične pakete za isto ceno oz. ceneje. In v čem je fora VDSL2-ja, če pa je omejitev priklopov na 600m?

HardTack
07.05.2007, 19:13
fora vdslja je da omogača večjo hitrost ko adsl le da na manši razdalji ker je na velki razdalji po bakru prevelika izguba signala. Se pravi če se ti adsl2 modem sinhronizira na 10mega še ne pomen da se ti bo tut vdsl ker je to druga tehnologija.

T-a-d-e-j
07.05.2007, 20:37
Siol se hvali z VDSL2, ki pa nima omejitve pri 600m ali 2000m, nasprotno, prav lepo deluje tudi na večjih razdaljah.

HardTack
07.05.2007, 20:59
kokr sm jst nazadne gledu je limit 1500-2100m tam nekje odvisno od kablov. Sam morš upoštevat da je to profil na 8Mhz kar pomen slabše pinge. Do 300 m so prvo prkloplal pomoje ker do tam omogoča delovanje vdsl2 na 30Mhz na 900m pa 17Mhz(ne me držat za cifre ker nism šov glih standardov brat). Kar pomen da do 300m dela super z super pingi na 900 je že mal slabi pol je pa kokr je. Glede na stanje naših paric pa lahko ene 10% dolžine odštejemo ker vemo kok so dobri te naši kabli.

Klemen.S
08.05.2007, 06:33
A kdo ve kolk časa se čaka na VDSL2? Jest sm oddal prijavo že 11.4. pa do danes ni blo še nič.

LP, Klemen

matteo
08.05.2007, 15:04
hmm... meni so uceraj prisli, da priklopijo vdsl in stvar ni delovala. najprej so se jajcali, da se je sploh sinhroniziralo, in ko se je, je bil pa upstream tolk pocasen, da so lepo pobrali vse skup in odšli - mene pa pustili z starim adsljem :(
sem pa v ljubljani - tam ko so bs3 bloki (bezigrad)

a se ve, ce bojo kaksni improvementsi na tem?? :dontknow:

A kdo ve kolk časa se čaka na VDSL2? Jest sm oddal prijavo že 11.4. pa do danes ni blo še nič.
LP, Klemen

jaz sem poklical in narocil, na kar so potem prisli cez ene 10-14 dni... rok pa imajo kao 30 dni

Klemen.S
08.05.2007, 17:49
Pred kake 10 minutami sm klical in zvedu da sicer imajo mojo poizvedbo vendar je še niso dali naprej in bi mogu najprej dobit pogodbo, ki je po enem mesecu nism. Takrat, ko sm naročil preko telefona mi je opreater na drugi strani reku da dobim pogodbo domov skupaj s serviserjem in jo takrat podpišem... :censored: :censored: :censored: :mad: :mad: :mad: pa še vprašal sm ga!!

K...:censored: 1 mesec sm čakal zato da mi je povedala, da moram dobit najprej pogodbo domov in jo poslat nazaj in od takrat začne tečt 30 dni.

Bravo Siol... telekom!!!:censored: :censored:

HardTack
08.05.2007, 18:02
zato pa je najbolš it v teletrgovino in tam direkt izpovnt in podpisat pogodbo in točno veš na čem si.

janezpesec1
08.05.2007, 18:10
Klemen.S, zal je res tako. Jaz sem oddal preko weba narocilo se aprila, 20.4. so me klicali da so izbrane storitve pri meni mozne, pogodbo sem pa dobil sele 4.5.

madmitch
08.05.2007, 20:37
Klemen.S, zal je res tako. Jaz sem oddal preko weba narocilo se aprila, 20.4. so me klicali da so izbrane storitve pri meni mozne, pogodbo sem pa dobil sele 4.5.

Mam VDSL približno en mesec. Vse skupaj je trajalo dobra dva tedna. Tudi pri meni prvi dan ni delalo, bil sem prvi na tej centrali, so se še malo lovili. Naslednji dan je zadeva štartala in dela še zdaj brez problemov.

janezpesec1
09.05.2007, 17:56
No jaz upam da bom o cem podobnem porocal cez recimo 14 dni. :)

falotXP
11.05.2007, 10:56
Kdaj bo VDSL2 mogoč v večji odaljenost...naprimer 900m od centrale?

aci
11.05.2007, 14:12
Takole. Včeraj so mi končno priklopili vdsk paket 5/2 stvar ni videt slaba samo na speedtestu ko testiram hitrost kot tudi ko uploadan na torentu upload hitrost je precej nizka na speedtestu je okoli 1 mega na trackerjih pa je nespravim več kot 60 kilo pri uploadu. A je kje finta okoli teh hitrosti

Ipod
11.05.2007, 14:41
Nastavi modem, kot router.

X-wrt
11.05.2007, 17:12
Kot prvo izbriši siolov dial-up odjemalec če ga še vedno uporabljaš in naj se modem/router poveže (PPPoE), ti pa pa potem v OS-ju ne vzpostavljaš nobene dial-up povezave.

madmitch
11.05.2007, 18:04
Kot prvo izbriši siolov dial-up odjemalec če ga še vedno uporabljaš in naj se modem/router poveže (PPPoE), ti pa pa potem v OS-ju ne vzpostavljaš nobene dial-up povezave.

Predvsem pa počakaj, da delovni nalog pride z enega oddelka na drugega. Monterji na terenu in v centralah so še vedno povsem drug svet kot mojstri v pisarnah in pri strežnikih. Predlagam, da v ponedeljek pokličeš famozno 080 številko.

netlaw
11.05.2007, 21:06
Tudi jaz sem danes po 1 mesečnem čakanju dobil VDSL 5/2 (centrala Vič). Najprej smo se malo lovili okoli IP telefona (ni bil zapisan v njihovi bazi, čeprav sem ga imel že od prej), potem pa je zalaufalo.

Imam pa vprašanje za sorodne duše (5/2): Kaksen upload dosežete npr. na ftp://freeweb.siol.net?
Jaz dosežem največ 219 Kbytov/s oz. po moji oceni 1850 KBitov/s. Kje pa je ostalih 200 KBitov?

MTU imam nastavljen na 1492, tako preko routerja kot preko direktnega PPoE.

madmitch
11.05.2007, 22:51
Tudi jaz sem danes po 1 mesečnem čakanju dobil VDSL 5/2 (centrala Vič). Najprej smo se malo lovili okoli IP telefona (ni bil zapisan v njihovi bazi, čeprav sem ga imel že od prej), potem pa je zalaufalo.

Imam pa vprašanje za sorodne duše (5/2): Kaksen upload dosežete npr. na ftp://freeweb.siol.net?
Jaz dosežem največ 219 Kbytov/s oz. po moji oceni 1850 KBitov/s. Kje pa je ostalih 200 KBitov?

MTU imam nastavljen na 1492, tako preko routerja kot preko direktnega PPoE.

Meni vleče na polno, je pa res, da je DL veliko boljši, če vlečeš veliko majhnih datotek, kot eno veliko. Torrenti mi po pravilu (če je le dovolj sejalcev) vleče na polno, ravno tako UL. Imam Modem, Fritz Router, en PC na LAN in enega na WLAN, na obeh dela na polno.

spasku
14.05.2007, 15:54
Kakšno povezavo VDSL 2 je sploh racijonalno uzet.Danes sem molo pogledal in bi nadgradil iz paket solo ADSL 4096/512 na VDSL 2 Nekako sem se odločil za eno od spodnjih povezav.Kaj bi svetovali tisti ki to že imaste?????:dontknow:

VDSL2: 5/2 doplačilo 6 €
VDSL 2: 5/5 doplačilo 10€
Ostale povezave so že precej dražje od 20€ naprej do 92€ :d

madmitch
14.05.2007, 17:56
Kakšno povezavo VDSL 2 je sploh racijonalno uzet.Danes sem molo pogledal in bi nadgradil iz paket solo ADSL 4096/512 na VDSL 2 Nekako sem se odločil za eno od spodnjih povezav.Kaj bi svetovali tisti ki to že imaste?????:dontknow:

VDSL2: 5/2 doplačilo 6 €
VDSL 2: 5/5 doplačilo 10€
Ostale povezave so že precej dražje od 20€ naprej do 92€ :d

Kaj pa vem, jaz sem tudi med tema dvema cincal in se na koncu odločil za 5/2. Predvsem zaradi tega, ker pri delu več vlečem k sebi, kot drugi od mene, tako da mi tistih 3 več UL ne pomeni toliko. Je pa res, da je razlika samo dobra dva pira na mesec.

spasku
14.05.2007, 19:32
Sem se odločl za 5/5 za tista dva pira več pa ne bo katastrofe ,pršparam pa ledvice :angel: Jaz osebno sem spisal novo pogodbo tako da jim podarim tisti modem ,oziroma mi dajo 5€,kaj pa naj delam z njim,kdo ga bo pa kupil.Kvečjemu se lahko dogodi da bom mel še en kos strojne opreme na potstrešju.Durugače lahko pohvalim siol saj tukaj v N.G.vse sem uredil v par minutahin ter ugotovil da me bo stal VDSL 2 majn kot ADSL in sicer 2€ manj.Samo čakalna doba za priklop je pa katastrofa 3tedne.:nonono: Naj še povem da na spletni strani ko sem preverjal možnost nadgradnje mi je javilo da ne morem nadgradit povezave.Pokliči 0808000 kar je bolj sigurno.
PS:Možnosti izbire modema ne dajo ker imajo samo en model ,zdaj se ne spomnem keteri.
:2thumbs:

aci
16.05.2007, 12:06
Po par dneh uporabe VDSL se mi pojavljajo težeave. Telefonija vasak dan pade dol in je potreben reset modema hitrost pri dovnloadu pa močno niha. Kje je problem nevem a ma kdo še podobne težave.

zajc
16.05.2007, 14:14
Po par dneh uporabe VDSL se mi pojavljajo težeave. Telefonija vasak dan pade dol in je potreben reset modema hitrost pri dovnloadu pa močno niha. Kje je problem nevem a ma kdo še podobne težave.

Pri meni pa "pade" telefon vsakih nekaj dni, nekajkrat na dan pa za približno 1 minuto "zmrzne" internetna povezava neglede ali je povezava obremenjena ali ne.

Problem s telefonom sem "omilil" s programom Internet Owl, ki mi na e-mail pošlje, če se na strani http://192.168.1.1/webconfig/voip/ pojavi beseda "failed". Potem modem, če imam čas, na daljavo softwarsko resetiram. Bom poskusil še avtomatizirati restart modema in problem s telefonom bo rešen po sistemu "a-je-to".

Edina dobra stran modema Proteus932 je, da ne "zmrzne" v primerjavi s Sagemom.

ingvarl
16.05.2007, 14:25
Pri meni pa "pade" telefon vsakih nekaj dni, nekajkrat na dan pa za približno 1 minuto "zmrzne" internetna povezava neglede ali je povezava obremenjena ali ne.

Problem s telefonom sem "omilil" s programom Internet Owl, ki mi na e-mail pošlje, če se na strani http://192.168.1.1/webconfig/voip/ pojavi beseda "failed". Potem modem, če imam čas, na daljavo softwarsko resetiram. Bom poskusil še avtomatizirati restart modema in problem s telefonom bo rešen po sistemu "a-je-to".

Edina dobra stran modema Proteus932 je, da ne "zmrzne" v primerjavi s Sagemom.

Meni se je telefonija na Proteusu konstantno obešala vsakih 24ur. Ko so na helpdesku izčrpali vse možnosti, so naročili zamenjavo modema. Bomo videli, če se bo zadeva ponavljala. Zajc, kako na daljavo softwersko resetiraš modem?

zajc
16.05.2007, 14:49
Zajc, kako na daljavo softwersko resetiraš modem?

Mogoče sem bil premalo jasen :veryevil: Na računalnik se povežem preko VNC, zaženem Firefox... je pa zamudno, zato iščem možnost, da bi lahko modem avtomatično resetiral (bom poskusil napisati "programček" v AutoHotkey->www.autohotkey.com), ko se pojavi beseda "failed" na http://192.168.1.1/webconfig/voip/...

spasku
16.05.2007, 14:56
Saj ni res pa je 14.5.2007 ob (18.30) naročil VDSL2 jutri mi pridejo montirat modem.Tako da nimam kaj kritizirat .Sem ostal močno presenečen ob taki novici.

aci
18.05.2007, 11:18
Mislim da je glede telefonije nekje softverska napaka v modemu ker se to pojavlja konstantno na 24 ur po resetu.

ingvarl
18.05.2007, 11:23
Mislim da je glede telefonije nekje softverska napaka v modemu ker se to pojavlja konstantno na 24 ur po resetu.

Najbolj verjetno, da je to. Je kdo poskusil, ce je kaj drugace, ko Proteus ne uporablja v router nacinu?

HardTack
18.05.2007, 17:25

vezemi statični ip pa se ti ne bo resetiral in ne bo prihajalo do teh težav če je problem v resetu

ingvarl
18.05.2007, 20:40
vezemi statični ip pa se ti ne bo resetiral in ne bo prihajalo do teh težav če je problem v resetu

Ne bo držalo. Sam imam statični IP in se dogaja popolnoma isto.

aci
19.05.2007, 12:53
Ma to je živa groza včeraj mi je linija padla sigurno 10 krat v parih urah, dejmo ukrenite kaj glede tega odgovorni prosim. :(

sskavt
27.05.2007, 20:10
Živjo,

Jaz sem tudi lastnik VDSL 10/2 paketa in kar se tiče telefonije imam enake probleme. Modema nimam v router načinu in imam statični IP tako da to nič ne pomaga.

LP

storz
30.05.2007, 14:30
Živjo,

Jaz sem tudi lastnik VDSL 10/2 paketa in kar se tiče telefonije imam enake probleme. Modema nimam v router načinu in imam statični IP tako da to nič ne pomaga.

LP

danes sem ti modem nadgradil. Malo opazuj če bo kaj bolje.

lp,
storz

cungalunga
03.06.2007, 17:51
Tudi jaz imam VDSL 5/2 z telefonijo in velike probleme. Menjali so mi že modem vendar ni pametnih rezultatov.
Z vsakim upgrejdom firmwarea so bile stvari samo še slabše.

Trenutrno imam naložen firmware 5.0.13-3.3-1.68.2.00-A1.
Kjub temu da imam paket 5/2 je uplodad samo 1Mbit.
Telefonija se zablokira vsakih 24 ur (ampak res tisti trenutek ko Siol zaradi spremembe IPja prekine povezavo). Pomaga edino reset (izklop / vklop) Proteusa. Ampak vsaj telefonija teh 24 ur deluje.

Tehniki iz Siola in Telekoma so poizkusili z raznimi movejšimi verzijami softwera (zadnja je bila 22b4 , vendar je bilo vednoi slabše). Linija se je prekinjala na 20 minut kadar je bila linija oremenjea (modem izgubi sinhronizacijo). Čez noč ko so računalniki izklopljeni linija ni bila prekinjena. Tudi če nastavim modem kot router ne pomaga.

Za en dan so mi izklopili telefonijo - brez izboljšanja.

Meritve so pokazale 21dB signala, brez kakršnih koli napak. Maksimalna hitrost 49Mbit downloada.

Ali je sploh upanje da mi bo v uglednem času linija delovala kot je obljubljeno ????
In ne se samo izgovarjat na Iskratel kot grešno ovco - storitev ponujate VI in na vas je da zagotovite brezhibno delovanje!

LP
T.

J_O
03.06.2007, 18:13
na Proteusu imam :
The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b6-3.12-1.66.31.
Imam pa 10/2 in Trio paket.
Pa če vlečem kaj dol, modem konstantno zgublja sinhronizacijo. Če ne vlečem nič dol, če
samo surfam, modem ne pada dol. Telefonija...........grozljivka št. 2. Če kličem iz stacionarnega
telefona v VIOP omrežje, imam odmev, da se sploh ne da pogovarjati. :nonono:
Vse to se mi dogaja od 14.05.07, ko so me priklopili na VDSL.
Bil sem tudi na osnovni verziji programa brez vpisanega telefona v Proteusa, in je zadeva
delovala. :mad:

storz
03.06.2007, 20:26
Tudi jaz imam VDSL 5/2 z telefonijo in velike probleme. Menjali so mi že modem vendar ni pametnih rezultatov.
Z vsakim upgrejdom firmwarea so bile stvari samo še slabše.

Trenutrno imam naložen firmware 5.0.13-3.3-1.68.2.00-A1.
Kjub temu da imam paket 5/2 je uplodad samo 1Mbit.
Telefonija se zablokira vsakih 24 ur (ampak res tisti trenutek ko Siol zaradi spremembe IPja prekine povezavo). Pomaga edino reset (izklop / vklop) Proteusa. Ampak vsaj telefonija teh 24 ur deluje.

Tehniki iz Siola in Telekoma so poizkusili z raznimi movejšimi verzijami softwera (zadnja je bila 22b4 , vendar je bilo vednoi slabše). Linija se je prekinjala na 20 minut kadar je bila linija oremenjea (modem izgubi sinhronizacijo). Čez noč ko so računalniki izklopljeni linija ni bila prekinjena. Tudi če nastavim modem kot router ne pomaga.

Za en dan so mi izklopili telefonijo - brez izboljšanja.

Meritve so pokazale 21dB signala, brez kakršnih koli napak. Maksimalna hitrost 49Mbit downloada.

Ali je sploh upanje da mi bo v uglednem času linija delovala kot je obljubljeno ????
In ne se samo izgovarjat na Iskratel kot grešno ovco - storitev ponujate VI in na vas je da zagotovite brezhibno delovanje!

LP
T.

zadnja verzija je 5.0.22b6. So ti že nadgradili na to verzijo?

lp,
Storz

J_O
03.06.2007, 20:36
zadnja verzija je 5.0.22b6. So ti že nadgradili na to verzijo?

lp,
Storz

Storz:

Oprosti, ampak verzija ki jo navajaš je popolnoma isto sranje.

To verzijo že imam: The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b6-3.12-1.66.31.

Modem ob obremenitvi oz ob downloadu pade dol, in izgubi sinhronizacijo s centralo. Popolnoma pade dol. Ugasnejo vse lučke na Proteusu, razen
PWR ne. Potem se prižge nazaj LAN, nato začne utripati WAN, modem se pač sinhronizira nazaj.
In ko se postavi nazaj lučla WAN neha utripati.

storz
03.06.2007, 20:48
Storz:

Oprosti, ampak verzija ki jo navajaš je popolnoma isto sranje.

To verzijo že imam: The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b6-3.12-1.66.31.

Modem ob obremenitvi oz ob downloadu pade dol, in izgubi sinhronizacijo s centralo. Popolnoma pade dol. Ugasnejo vse lučke na Proteusu, razen
PWR ne. Potem se prižge nazaj LAN, nato začne utripati WAN, modem se pač sinhronizira nazaj.
In ko se postavi nazaj lučla WAN neha utripati.

Glede vaše linije se drugi na Telekomu ukvarjajo ampak za večino uporabnikov ta software odpravi težave.

cungalunga@ škodit vsekakor ne more, če se nadgradi in preveri kako deluje. Še vedno ti dam lahko nazaj na starejšo verzijo.

lp,
storz

J_O
03.06.2007, 20:57
[QUOTE=storz;1216660]Glede vaše linije se drugi na Telekomu ukvarjajo ampak za večino uporabnikov ta software odpravi težave.

cungalunga@ škodit vsekakor ne more, če se nadgradi in preveri kako deluje. Še vedno ti dam lahko nazaj na starejšo verzijo.

lp,
storz[/QUOTE

:nonono:
Hm, zelo me čudi tak odgovor, da drugim odpravi težave, kar sicer zelo dvomim, da je to res.
Kaj pa odmevanje? In to v stacinoarnem telefonu? :nonono:

storz
04.06.2007, 06:17
[quote=storz;1216660]Glede vaše linije se drugi na Telekomu ukvarjajo ampak za večino uporabnikov ta software odpravi težave.

lp,
storz[/QUOTE

Hm, zelo me čudi tak odgovor, da drugim odpravi težave, kar sicer zelo dvomim, da je to res.
Kaj pa odmevanje? In to v stacinoarnem telefonu? :nonono:

Kje točno odmeva? V IPtelefoniji ali v stacionarnem telefonu?

lp,
storz

cungalunga
04.06.2007, 06:17

Če drugim ne dela zakaj bi potem meni?? Nov software bom poizkusil bo ne bo več beta (b6 - beta6),
ali pa takrat ko bo ostalim uporabnikom odpravil težave.
Jaz k sreči nimam težav z odmevom.

J_O
04.06.2007, 08:19
[quote=J_O;1216665]

Kje točno odmeva? V IPtelefoniji ali v stacionarnem telefonu?

lp,
storz

Odmeva v ISDN telefonu, ko jek lic v VOIP. Prav tako odmeva , v sameme VOIP omrežju.
Probaj, nekoga poklicat pa boš videl.

zajc
04.06.2007, 08:54
Prav tako imam jaz podobne težave na 5/5 in sicer:
- modem ob obremenitvi nad 386 kbits vsakih 30 minut (to ni pravilo) izgubi sinhronizacijo
- telefonija pade 2-4x tedensko (pomaga edino reset)

Kar je zelo v redu, da se ob izgubi sinhronizacije modem vzpostavi nazaj, kar sem pogrešal pri Sagem modemu, ki mi je NON-STOP "zmrzeval". Nad samo hitrostjo Interneta pa tudi nimam nobenih pritozb in sem prijetno presenecen, da je precejsnja razlika v primerjavi z ADSL.

Mene zanima ali firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31 resnično odpravi tisti dve napaki. Eni pravijo da ne, drugi da ja.
Meni je v glavnem najbolj pomembno, da mi modem ne "zmrzne" zato vztrajam pri "starem" firmware.

storz
04.06.2007, 09:01

Če drugim ne dela zakaj bi potem meni?? Nov software bom poizkusil bo ne bo več beta (b6 - beta6),
ali pa takrat ko bo ostalim uporabnikom odpravil težave.
Jaz k sreči nimam težav z odmevom.

meni deluje v redu, vsekakor pa ni težav z uploadom, kot so pri tej verziji, ki jo uporabljate sedaj.

Dmaster
04.06.2007, 10:18
Prav tako imam jaz podobne težave na 5/5 in sicer:
- modem ob obremenitvi nad 386 kbits vsakih 30 minut (to ni pravilo) izgubi sinhronizacijo
- telefonija pade 2-4x tedensko (pomaga edino reset)

Kar je zelo v redu, da se ob izgubi sinhronizacije modem vzpostavi nazaj, kar sem pogrešal pri Sagem modemu, ki mi je NON-STOP "zmrzeval". Nad samo hitrostjo Interneta pa tudi nimam nobenih pritozb in sem prijetno presenecen, da je precejsnja razlika v primerjavi z ADSL.

Mene zanima ali firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31 resnično odpravi tisti dve napaki. Eni pravijo da ne, drugi da ja.
Meni je v glavnem najbolj pomembno, da mi modem ne "zmrzne" zato vztrajam pri "starem" firmware.

Ta verzija ne odpravi napak. Modem še vedno izgubi sinhronizacijo ob obremenitvi povezave po določenem času. Prvič mi je prekinilo povezavo po 25 minutah, drugič pa po dobri uri. Poleg tega mi pri tej verziji tudi telefon ne dela več.

V nastavitvah modema po rubriko VoIP Status je vse prazno.

Verjetno bo potrebno še nekaj sto beta verzij, da bodo to popravili.

ingvarl
04.06.2007, 10:29

Pokliči na 0801000 tehnično pomoč, da ti še enkrat registrirajo telefonijo.

zajc
04.06.2007, 10:32
Ce ima kdo namescen PHP, si lahko s pomocjo Scheduler-ja poganja s commandline ukazom naslednjo skripto, ki preverja, ali je telefon registriran. Ce telefon ni registriran, modem avtomaticno resetira:

<?php
// pogledamo status VOIP

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "http://192.168.1.1/webconfig/voip/");
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_USERPWD, "user:user");
$html = curl_exec($ch);
curl_close($ch);

// preverimo ali obstaja beseda 'failed'
// ce obstaja resetiramo modem :(

if (!strpos($html, "failed")) {
echo "Telefon je registriran :)";
} else {
// resetiramo modem

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "http://192.168.1.1/webconfig/reset/reset.html/reset");
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_USERPWD, "user:user");
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, "reallysure=yes&reset=%20Restart%20");
$html = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
echo "Modem je restartan :(";
}
?>

fazan
04.06.2007, 19:03

zahtevi pa naj sosedu zmanjšajo hitrost sej telekomu je zato,da ima čim več uporabnikov,če ne pa uporabi malo veze na telekomu pa boš porihto.-

J_O
04.06.2007, 20:03
Ta verzija ne odpravi napak. Modem še vedno izgubi sinhronizacijo ob obremenitvi povezave po določenem času. Prvič mi je prekinilo povezavo po 25 minutah, drugič pa po dobri uri. Poleg tega mi pri tej verziji tudi telefon ne dela več.

Se strinjam. firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31 NE ODPRAVLJA napak.
Modem ob obremenitvi zgublja sinhronizacijo.:nonono:

zajc
05.06.2007, 05:53
Se strinjam. firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31 NE ODPRAVLJA napak.
Modem ob obremenitvi zgublja sinhronizacijo.:nonono:

Potrjujem, da verzija 5.0.22b6 ne odpravlja težav on polni obremenitvi Interneta. Izgleda bo potrebno počakati verzijo b7. Telefonija pa dela.

J_O
05.06.2007, 08:31
Potrjujem, da verzija 5.0.22b6 ne odpravlja težav on polni obremenitvi Interneta. Izgleda bo potrebno počakati verzijo b7. Telefonija pa dela.

ja, telefonija dela..........ponavlja se zgodovina :nonono: odmevi..............pa naj bo klic v VOIP omrežje
iz stacionarnega telefona ali v VOIP omrežju.:nonono:

Chao_S
05.06.2007, 19:54
Kar nekaj časa me ni bilo na forumu, sedaj pa ko sem KONČNO novopečeni uporabnik VDSL-ja, sem se moral na novo registrirat, da lahko napišem še moje mnenje .... (sem namreč pozabil VSE)..ok pustmo to sedaj ....

ja, telefonija dela..........ponavlja se zgodovina :nonono: odmevi..............pa naj bo klic v VOIP omrežje
iz stacionarnega telefona ali v VOIP omrežju.:nonono:
se strinjam. firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31 NE ODPRAVLJA napak.
Modem ob obremenitvi zgublja sinhronizacijo

No, kar sta napisala ta dva uporabnika DRŽI!, zato prosim naj odgovorni že nekaj ukrenijo glede tega ! (Storž & CO)

Težava glede resetiranja modema drži, ter zadnji firmware "5.0.22b6-3.12-1.66.31" TEGA NE ODPRAVI !, je pa omenjeni firmware odpravil ogromno problemov (da ne omenjam kaj je bilo prej ... ni delala telofonija!, modem se ni sinhroniziral!), tako da drugih problemov razen DA MODEM ZGUBLJA SINHRONIZACIJO nisem opazil!, čeprou nekateri uporabniki trdijo drugače, kar jim verjamem!, saj je tudi pri meni prej bil odmev - sedaj ga ni več!, to pa z zgubljenjem sinhronizacije pa je kr moteče !, saj mi ip menja po 10x na dan (mam dinamičnega-statičnega nočem) namesto vsakih 24ur!

S testiranjem sem opazil, da je linija stabilna do nekje 400 kb/s 400 kb/s - torej do nekje 70-80% moje trenutne povezave - imam paket 5mb/s 5mb/s

Mislim, da je težava izključno in samo v firmwarih !!!, sej se mi je magično dvignu upload na dejansko stanje po menjavi firmwara!, tako da prosim odgovorne naj to porihtajo !!!

hvala pa lp

ps

drugače VDSL dela še kr stabilno pa realno (vsaj meni), le glede te STABILNOSTI bi se MORALI odgovorni bolje potrudit in spravit na trg STABILNO zadevo, ne pa da MI uporabniki VAS učimo !!!

zajc
05.06.2007, 20:22
Pri 5.0.22b6-3.12-1.66.31 je pri paketu 5/5 potrebno omejiti UPLOAD na okoli 400 kbits, tako kot je omenil Chao_S, da ne prihaja do nadležnega prekinjanja povezave (ob polni obremenitvi). Bilo bi fino, če bi bil tudi račun na koncu meseca za 20% nižji :rolling: Še vedno trdim, da je VDSL 5/5 glede na ADSL 10/1 veliko boljša izbira (ping-i maximalno 50-100 ms pri polni obremenitvi uploada in downloada, pri ADSL sem imel pinge konstantno čez 500 ms :nonono: ).

darkobas
07.06.2007, 06:57
jaz sem vceraj 2x klical da bi mi nadgradili proteusa... ker tudi meni skoz prekinja povezavo. prvic mi ni hotel ker je bil pameten da ce ni modem nastavlen kot router ne more vedet da zarad proteusa ven mece (lol) no in sn nastavo ga kot ruter pocako pol ure da me je vrglo ven in poklico da mi ga nadgradijo in so mi dali verzijo b5... !?
to da se vedno ven meče pa tak ni potrebno omenjat.

Swiper
07.06.2007, 19:39
Kdaj bo VDSL možen VDSL v Rogaški Slatini?

darkobas
08.06.2007, 12:31
danes so me klicali iz telekoma in rekli da bi naj prihodnji teden dobili firmware ki bi naj rešil težave z preobremenitvijo in izklapljanjem na proteusih

upam da bo, končno

rda
08.06.2007, 13:46
Javi ko/če bo popravljeno (razmišljam o prehodu na VDSL)

lp

faca5
08.06.2007, 17:40
Pozdravljeni vsi skupaj!

Že en mesec imam SiOL VDSL2 in moram povedati, da sem zadovoljen z njim. Od centrale sem oddaljen nekaj manj kot 1100 m (bakrene žice) oz. okoli 600 m (zračne razdalje). Prvi teden sem imel velike težave s samim internetom. Zadevo nam je v roku 10-14 dni uspelo uspešno rešiti.

Najprej sem dosegel le 1 Mbit/s uploda. Sedaj mi piše 2 Mbit/s in linja je dokaj stabilna. Pri tem smo napeljali nov UTP kabel od omarce do modema in sedaj je zadeva poštimana tako kot mora. :) Na srečo na telekomu delajo tudi ljudje, ki grejo na roke uporabniku, si vzamejo dodaten čas in zadevo poštimajo tako kot je le to treba. Še to zogrnje hitrosti so hitrosti, ki jih je izpisalo pri sinhonizaciji. Za download je napisalo okoli 20 Mbit/s.

Se pravi VDSL2 deluje tudi na daljše razdalje! :)

P.S. Uporabljam le internet (telefonija ISDN).

Dmaster
09.06.2007, 10:28
danes so me klicali iz telekoma in rekli da bi naj prihodnji teden dobili firmware ki bi naj rešil težave z preobremenitvijo in izklapljanjem na proteusih

upam da bo, končno

Tudi jaz upam. Hvala za info.

Chao_S
12.06.2007, 09:43

upam da bo, končno

kako je sedaj s tem ? se kaj premika, ali bo potrebno par mesecev, da se en "stabilni?" firmware poštima .... joj, joj,joj :nonono: :mad: :mad:

lp

J_O
13.06.2007, 13:44
kako je sedaj s tem ? se kaj premika, ali bo potrebno par mesecev, da se en "stabilni?" firmware poštima .... joj, joj,joj :nonono: :mad: :mad:

lp

Imam nadgrajen modem na firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b12-3.14-1.66.31.
Pa mi je včeraj 1 x prekinilo povezavo po 10 minutah. Novo :nonono: je pa še to,
da se mi modem sedaj obeša. Dobesedno zmrzne. Ko pa ga izštekam in vštekam pa spet dela.
Evo:
Začel z download ob 14:45 in ob 14:50 modem pade, zgubi sinhronizacijo.
Ponovno po sinhronizaciji začnem loudati dol ob 14:54 in modem dobesedno zmrzne ob 15:30.
Sam prekinem povezavo, saj niti na nastavitve modema ne morem. Po prekinitvi povezave
ne morem nazaj na internet.:mad: Spet treba izštekati in vštekati modem. Potem spet čudežno začne delati..........:nonono:

T-a-d-e-j
13.06.2007, 14:48
Očitno se modem ni sposoben pravilno sinhronizirati na slabših linijah, da niso posredi še kake nekompatibilnosti z DSLAM-i.

J_O
13.06.2007, 15:12
Očitno se modem ni sposoben pravilno sinhronizirati na slabših linijah, da niso posredi še kake nekompatibilnosti z DSLAM-i.

Ma kakšnih slabših linijah, če mi je ADSL delal ko šus in to z 10/768. Na VDSL sem šel zaradi večjega uploada. V doseganju hitrosti ni nobene težave. Očitno so težave drugje, ker jih nimam edini.
Kar se pa DSLAM-a tiče, pa ne vem.

Chao_S
13.06.2007, 16:08
Ma kakšnih slabših linijah, če mi je ADSL delal ko šus in to z 10/768. Na VDSL sem šel zaradi večjega uploada. V doseganju hitrosti ni nobene težave. Očitno so težave drugje, ker jih nimam edini.
Kar se pa DSLAM-a tiče, pa ne vem.

Se mi zdi, da je firmware v 5.0.22b6-3.12-1.66.31 še najbolj stabilen, če temu lahko TAKO rečemo do sedaj, kjer je potrebno omejiti upload nekje na 380 kb/s (paket 5/5), pa ni nadležne izgube sinhronizacije...

ŽALOSTNO samo resnično !! ( jaz ga nebom še tikal, saj kot si reku je slabše) predno ga zamenjam morem bit siguren!!

lp

je paplačilo položnice na koncu meseca vedno POLNO - zadnje čase še P R E P O L N O (kaj delajo s temi računi!) KATASTROFA ! :nonono: :mad:

ravny
15.06.2007, 12:30
Ja to je pa zel res da je pri paketu 5/5 upload samo do nekje 380 .... :(

goran1111
15.06.2007, 17:31
Pri 5/2 pa je na 160, pri 170 crkuje če jemljem dosti dol... Procentualno zgleda približno isto:2thumbs:

darkobas
18.06.2007, 15:26
J****** iskratel

darkobas
18.06.2007, 15:27
a je kdo že reklamiral račun ?

shyama
18.06.2007, 20:43
ja a zdj če bo polovica forumu rekla da ga je reklamirala, ga boš tudi ti?

jaz ga nisem, ker ga nisem dobila :d

aci
19.06.2007, 08:01
a je kdo že reklamiral račun ?

Jaz sem ga dober teden nazaj poslal in to z povratnico pa še nič odgovora nisem dobil.:dontknow:

darkobas
19.06.2007, 08:25
ja a zdj če bo polovica forumu rekla da ga je reklamirala, ga boš tudi ti?

jaz ga nisem, ker ga nisem dobila :d

ne pamet :nonono: , zanima me če so dobili odobreno...

XORO
19.06.2007, 18:14
hitrost.volja.net

se ena starn za testiranje hitrosti.

"mogoce je ze kje objavljena"

Chao_S
19.06.2007, 21:23
Pravkaršnji zadnji odgovor SIOL-a na moje vprašanje povezano s firmwarom in izgubo sinhronizacije

Spoštovani,
veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.

Nova verzija bo na voljo v nasljednih dneh. Prosim vas da nas kontkirate v
petek
Na št. 080-1000(3), da vam nadgradimo modem.

Lep dan še naprej!
Jure Simikič
Služba za tehnično pomoč uporabnikom
Telekom Slovenije d.d.
Cigaletova 15,
1000 Ljubljana
Sedaj imam naložen firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31, tukaj sem zasledil, da je na voljo že novejši 5.0.22b12-3.14-1.66.31, ki pa naj bi imel OGROMNO problemov pri delovanju? POTREBEN ROČNI RESET MODEMA, DA PONOVNO DELUJE TELEFONIJA!, ŠE VEČJA IZGUBA SINHRONIZACIJE ob polni obremenjenosti ... (upam da Siol ni imel to verzijo v mislih, ko mi je odgovoril?), glede delovanja firmwara 5.0.22b6-3.12-1.66.31 pa sem se razpisal par postov nazaj.

počakajmo torej petek?:dontknow:

lp

zajc
19.06.2007, 22:20
Sedaj imam naložen firmware 5.0.22b6-3.12-1.66.31, tukaj sem zasledil, da je na voljo že novejši 5.0.22b12-3.14-1.66.31, ki pa naj bi imel OGROMNO problemov pri delovanju? POTREBEN ROČNI RESET MODEMA, DA PONOVNO DELUJE TELEFONIJA!, ŠE VEČJA IZGUBA SINHRONIZACIJE ob polni obremenjenosti ... (upam da Siol ni imel to verzijo v mislih, ko mi je odgovoril?), glede delovanja firmwara 5.0.22b6-3.12-1.66.31 pa sem se razpisal par postov nazaj.

Enako. Čakam na verzijo > b12. Do takrat pa bomo omejevali upload na 380 kB :mad:

Chao_S
19.06.2007, 23:00
Pravkaršnji zadnji odgovor SIOL-a na moje vprašanje povezano s firmwarom in izgubo sinhronizacije

Spoštovani,

Nova verzija bo na voljo v nasljednih dneh. Prosim vas da nas kontkirate v
petek
Na št. 080-1000(3), da vam nadgradimo modem.

Lep dan še naprej!
Jure Simikič
Služba za tehnično pomoč uporabnikom
Telekom Slovenije d.d.
Cigaletova 15,
1000 Ljubljana

počakajmo torej petek?:dontknow:

lp
Enako. Čakam na verzijo > b12. Do takrat pa bomo omejevali upload na 380 kB :mad:
uporabnik J_O pa je napisal:
Imam nadgrajen modem na firmware version number for Proteus932 is 5.0.22b12-3.14-1.66.31.

Torej zajc, ali ni že vb12 zunaj? in povzroča ogromne probleme?, pomoje ni govora o v12, ampak o novejši? ...

počakajmo na petek :dontknow: :nonono:

lp

zajc
20.06.2007, 09:11
uporabnik J_O pa je napisal:
Torej zajc, ali ni že vb12 zunaj? in povzroča ogromne probleme?, pomoje ni govora o v12, ampak o novejši? ... lp

z >b12 sem mislil, na verzijo večjo od b12 :rolling:

Chao_S
20.06.2007, 22:08
Firmware so mi danes zjutraj nadgradili na zadnjo verzijo:) , ker me ni bilo doma nemorem nič povedat glede izgube sinhronizacije. Bom pa maksimalno obremeni čez noč linijo/hitrost povezave, tako da v prihodnje poročam. Kot boste opazili je magično izginila črka "b=beta" v samem firmwaru, torej je to kao final??:dontknow:
Kakorkoli upam, da se moj zgornji smile ob zadovoljstvu nad nadgradnjo nebo spremenil v neki takega :( :mad:
Dodal sem še DSL Port: Status
The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22-3.14-1.66.31.

DSL Port: Status

API Version 1.01
Firmware Version 1.66.31
Operational mode All
State Showtime
Trained transmit bit rate 5248 kbps
Trained receive bit rate 5248 kbps

Upstream power 6551.0 dB
Local line attenuation 15.2 dB
Local Interleaved channel FEC error count 0
Local Interleaved CRC 0
Local signal-to-noise margin 3.9 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Interleaved channel FEC error count 0
Remote Interleaved CRC 0
Remote line attenuation 0.0 dB

zajc
21.06.2007, 06:07
Firmware so mi danes zjutraj nadgradili na zadnjo verzijo:) , ker me ni bilo doma nemorem nič povedat glede izgube sinhronizacije. Bom pa maksimalno obremeni čez noč linijo/hitrost povezave, tako da v prihodnje poročam. Kot boste opazili je magično izginila črka "b=beta" v samem firmwaru, torej je to kao final??:dontknow:
Kakorkoli upam, da se moj zgornji smile ob zadovoljstvu nad nadgradnjo nebo spremenil v neki takega :( :mad:
Dodal sem še DSL Port: Status

Kako je modem preživel NOČ :rolling:

aci
21.06.2007, 08:37
Ma dejte vi men nekaj razloži a se vam samo sinhronizacija prekinja al se modem resetira se pravi ugasnejo vse lučke razen power al se samo ugasne lucka za sinhronizacijo.:dontknow:

zajc
21.06.2007, 08:49
Ma dejte vi men nekaj razloži a se vam samo sinhronizacija prekinja al se modem resetira se pravi ufasnejo vse lučke razen power al se samo ugasne lucka za sinhronizacijo.:dontknow:

Če je upload nad 80% razpoložljivega, se vsakih cca. 30 minut izgubi sinhronizacija (do verzij 5.0.22b6-5.0.22b12, za končno verzijo 5.0.22 ne vem :dontknow: ). Na modemu nekaj "klikne", lučke se ugasnejo, Internet ne dela 30 sekund - 2 minut (prijavljanje z uporabniškim imenom in geslom...) in povezava se vzpostavi nazaj (lučke zopet gorijo). Če se ob tem izvede reset, ne bi vedel, ker ob običajnem programskem resetu bolj "klika". Vsaj to, da se vzpostavi nazaj, pri prejšnjih modemih Sagem (ADSL) je ob takih (podobnih?) dogodkih praviloma zmrzoval, zdaj pri Proteusu pa ne. Bilo bi vse v redu, če bi se to zgodilo enkrat tedensko, verjetno sploh ne bi opazil, vendar je to enostavno preveč pogosto.

EDIT: vmes ko sem pisal, je zopet "resetiralo" modem :mad:

aci
21.06.2007, 08:56
Se pravi to je to upload sem imel res peklensi do fula, evo zdej so mi modem nadgradili pa bomo videli kaj bo.

Chao_S
21.06.2007, 09:01
Kako je modem preživel NOČ :rolling:

je ni PREŽIVEL!!, pri povezavi 450kb/s / 550kbs/s (celo je nisem obremenil do fula, ampak samo do 450kb/s) mi ga je resetiralo 12X :nonono: :mad: , naj omenim če omejim ponovno na 350/360kb/s tega NI!

Sedaj mi preostane le še, da mi tehniki stestirajo linijo ali pa zamenjajo profil, vendar ne verjamem, da je to. Po mojem mnenju je to pač moj MAX upload, ki ga je Siol sposoben ponudit za paket 5/5 pri moji liniji, bi bilo potrebno, da mi malo dvignejo paket, da tega nebi blo. (bom videl kako se bo rešlo)

lp

Mowgli
21.06.2007, 09:08
Ko vidim, kaj ostane od kupov kosovnih odpadkov še pred odvozom KPL, me čudi, da je sploh še kaj bakra v zemlji. Hitrosti nad površino so res neverjetne in ikoli ne zatajijo, le kombi rabiš namesto modema... :clown:

zajc
21.06.2007, 10:34
Sem klical na 080 1000 v zvezi s tem in so mi sporočili, da je 5.0.22b6 zadnja verzija. :rolling: :rolling:
Ne vem kdo koga zaj... :clown:

Tehnik je "odkril", da je moj switch, ki normalno dela že XX-let s 100Mbps hitrosti (prenos med računalniki) kriv za te težave. :rolling: :rolling:

Če pa ni switch, pa bo potrebno zamenjati modem. :rolling: :rolling:

Izgleda smo tukaj edini s temi težavami in nihče s SIOL-a ne bere foruma :dontknow:

wishmaster
21.06.2007, 11:30
Normaln, da nihče ne bere iz Siola. Sej Siola več ni. Samo znamka SIOL je ostala.

darkobas
21.06.2007, 11:51
Sem klical na 080 1000 v zvezi s tem in so mi sporočili, da je 5.0.22b6 zadnja verzija. :rolling: :rolling:

Tehnik je "odkril", da je moj switch, ki normalno dela že XX-let s 100Mbps hitrosti (prenos med računalniki) kriv za te težave. :rolling: :rolling:

Izgleda smo tukaj edini s temi težavami in nihče s SIOL-a ne bere foruma :dontknow:

točno to
za znoret.... pa pol vsakič znova vsakemu razlagat pa..... obupno.

aci
21.06.2007, 12:25
Pa dobro katera verzija je zdej najnovejša a se sploh komu sanja.Mislim da bi tukaj lahko odprli KLUB ŽALOSTNIH UPORABNIKOV

Chao_S
21.06.2007, 13:29

Spoštovani,
Trenutno imate nameščeno verzijo 5.0.22-3.14-1.66.31 (zjutraj vam je kolega nadgradil sam modem). Trenutno sem izvedel samo še erase flash modema za vsak slucaj, da se vsi parametri ponovno zapišejo.
Preverite ter poročajte o rezultatih.

Ta odgovor je star 2dni, tako da je omenjena verzija ZADNJA, pa tudi črke "b" ni več noter, je pa delovanje identično kot z verzijo 5.0.22b6, torej izguba sinhronizacije OSTAJA:nonono: .
Za moje pojme je bolj pogojeno z stabilnostjo linije, profili, modemom mogoče...bom vidu, ko me kdo od odgovornih obišče...

lp

Chao_S
21.06.2007, 19:00
Spoštovani,
Trenutno imate nameščeno verzijo 5.0.22-3.14-1.66.31 (zjutraj vam je kolega nadgradil sam modem). Trenutno sem izvedel samo še erase flash modema za vsak slucaj, da se vsi parametri ponovno zapišejo.
Preverite ter poročajte o rezultatih.

Ta odgovor je star 2dni, tako da je omenjena verzija ZADNJA, pa tudi črke "b" ni več noter, je pa delovanje identično kot z verzijo 5.0.22b6, torej izguba sinhronizacije OSTAJA:nonono: .
Za moje pojme je bolj pogojeno z stabilnostjo linije, profili, modemom mogoče...bom vidu, ko me kdo od odgovornih obišče...

lp

NAJNOVEJŠE!

Vse besede vzamam nazaj, da je delovanje identično. Pri verziji 5.0.22-3.14-1.66.31, ki naj bi bla (kao) zadnja, se je začela pojavljat izguba sinhronizacije pri obremenitvi linije že malo nad 200kb/s !:( , tako da sem ponovno zahteval verzijo 5.0.22b6, kjer se začne to nadležno izgubljanje šele pri 350kb/s uploada.
Zvedel sem še to, da je šlo pri verziji 5.0.22-3.14-1.66.3 le za nadgradnjo telefonskega dela, medtem, ko naj bi internetni del ostal nespremenjen:nonono: , kar očitno NI, saj je še slabše! (vsaj pri meni) .... tako, da smo primorani še vedno omejevat upload:nonono: - vsaj stabilno je do nekje 350kb/s:dontknow: , s telefonijo pa nisem pri nobeni verziji imel problemov, vedno se je lepo pobrala, vsaj neki :approve:

je bilo pa ugotovljeno (ko berem ta del foruma, bodo mogli kr neki linij popravit), da se mi pojavljajo NAPAKE na liniji in da je bilo omenjeno dano naprej .... da se mi pač proba linijo poštimat !!

ps

Če mene vprašate, je pri vsej tej kolobociji vsaj nekaj SIGURNO!. Sinhronizacija pade ob polni obremenjenosti, neglede kaki paket ma stranka ( 5/2 ; 5/5 ; 10/10 ), vedno PADE, zato če bi jst hotel uživat ob polnem 550kb/s UPLOADU , bi mi pač moral SIOL dvignit upload, ter samo sinhronizacijo modema na 700kb/s (vsaj UPLOADA, ker pri DOWNLOADU padanja sinhronizacije NI!), vendar Siol tega nebo storil in niti priznal!, ker linija pada tudi pri paketu 5/2, če je polna obremenjenost!

Kakorkoli, vseeno je bolje kot bilokaki ADSL, vsaj pingi so OK, to pa tudi pri 300kb/s uploada, glede tistih 250kb/s, ki jih pa zgubim zaradi padanja sinhronizacije (zadeva deluje na 550kb/s-le sinhronizacija pade) bom pač potrpel! - NO PREJ MORAM ŠE POČAKAT NA REZULTATE TEHNIKOV !

opa sem se pa razpisal - TAKO PAČ JE!

lp

aci
21.06.2007, 19:59
Čist prav maš, ja z sem račun reklamiral 10 dni nazaj pa še vedno ni odgovora:censored:

goran1111
21.06.2007, 20:34
NAJNOVEJŠE!

Če mene vprašate, je pri vsej tej kolobociji vsaj nekaj SIGURNO!. Sinhronizacija pade ob polni obremenjenosti, neglede kaki paket ma stranka ( 5/2 ; 5/5 ; 10/10 ), vedno PADE, zato če bi jst hotel uživat ob polnem 550kb/s UPLOADU , bi mi pač moral SIOL dvignit upload, ter samo sinhronizacijo modema na 700kb/s (vsaj UPLOADA, ker pri DOWNLOADU padanja sinhronizacije NI!), vendar Siol tega nebo storil in niti priznal!, ker linija pada tudi pri paketu 5/2, če je polna obremenjenost!

Kakorkoli, vseeno je bolje kot bilokaki ADSL, vsaj pingi so OK, to pa tudi pri 300kb/s uploada, glede tistih 250kb/s, ki jih pa zgubim zaradi padanja sinhronizacije (zadeva deluje na 550kb/s-le sinhronizacija pade) bom pač potrpel! - NO PREJ MORAM ŠE POČAKAT NA REZULTATE TEHNIKOV !

opa sem se pa razpisal - TAKO PAČ JE!

lp

Popolnoma se strinjam s tabo. Če bi nam dvignili malo upload, bi mi dobili, kar plačujemo, telekom pa tudi nebi bil prikrajšan za nič. Še več, pridobili bi si kakšno plus točko pri uporabnikih za to, da so problemu pogledali v oči in ga rešujejo v prid uporabnikov, ne pa da se delajo kot da ga ni.

Drugače pa tudi meni 5/2 paket dela vredu s polno hitrostjo razen te sinhronizacije. In ko smo ugotovili, da je treba omejiti upload, je to vsaj zame osebno manjši problem. Tudi če še ne dela stvar vredu imam dvakrat večji upload kot prej na 10/768 liniji za manj denarja, kar je zame bolj pomembno, kot pa da čakam par mesecev, da bo stvar 100% delala.

darkobas
22.06.2007, 14:57
jaz pa sploh ne dosežem 2mbita uploada, max 1,69.... pa še to mi zgublja sinhronizacijo

cungalunga
23.06.2007, 16:30
Ali bi bila mogoče rešitev, da bi se sam modem sinhroniziral na višjo hitrost od zakupljene? SIOL seveda še vedno omeji UL / DL na paket ki sem ga plačal? Verjetno bi bilo dovolj da se pri 2M UL modem sinhronizira na 3MB.

janezpesec1
23.06.2007, 17:58
Meni se je danes tudi to zgodilo, je pa bilo vse skupaj dokaj cudno. Povezava ni padla vendar je TV zacela kockati in vse skupaj se ni pobralo do reseta Proteusa. Ce sem ustavil prenose na racunalniku je bilo s TV vse ok a se je stvar ponovila takoj ob ponovnem startu prenosov (to seveda pred resetom). Upload imam zato zaenkrat omejen na 150kbyte/s, paket 5/2.

Chao_S
26.06.2007, 11:10
Ali bi bila mogoče rešitev, da bi se sam modem sinhroniziral na višjo hitrost od zakupljene? SIOL seveda še vedno omeji UL / DL na paket ki sem ga plačal? Verjetno bi bilo dovolj da se pri 2M UL modem sinhronizira na 3MB.

Točno TO je REŠITEV (sem tudi sam že prej omeniL TELEKOM-u / SIOL-u), nakar so mi končno ugodili! ;) :2thumbs:

Paket imam 5/5 (še vedno je zaklenjen na to hitrost),modem se mi pa sinhronizira na malo manj kot 10/10 !, kar popolnoma (pričakovano) ZADEVO ODPRAVI! (NADLEŽNO IZGUBLJANJE SINHRONIZACIJE MODEMA)

lp ;) :d

zahtevajte, da vam TELEKOM dvigne samo sinhronizacijo modema v centrali ! (seveda tisti, ki imate probleme glede tega)

in spet smo uporabniki rešili zadevo :rolling: ... ni glih pohvalno .... ,kajne SIOL.

madmitch
26.06.2007, 14:00
Točno TO je REŠITEV (sem tudi sam že prej omeniL TELEKOM-u / SIOL-u), nakar so mi končno ugodili! ;) :2thumbs:

Paket imam 5/5 (še vedno je zaklenjen na to hitrost),modem se mi pa sinhronizira na malo manj kot 10/10 !, kar popolnoma (pričakovano) ZADEVO ODPRAVI! (NADLEŽNO IZGUBLJANJE SINHRONIZACIJE MODEMA)

zahtevajte, da vam TELEKOM dvigne samo sinhronizacijo modema v centrali ! (seveda tisti, ki imate probleme glede tega)

in spet smo uporabniki rešili zadevo :rolling: ... ni glih pohvalno .... ,kajne SIOL.Bil sem en prvih, ki so jih priklopili na VDSL, monter je to PRVIČ delal ravno pri meni. Sam od sebe je dejal, da je mojster v centrali pripravil sinhronizacijo modema na okoli 12/8, če se prav spomnim, vsekakor dosti više od 5/2 kot imam paket. Vse to zato, da se nebi dogajale take neumnosti, kot se sedaj vam. Vse kaže, da je veliko odvisno od mojstrov, ki so pri vklapljanju udeleženi in koliko se jim da premakniti sive celice. Jaz podobnih problemov nisem imel niti enkrat, kar je verjetno tudi posledica dobro opravljenega dela monterjev in mojstrov.

mrjerry
26.06.2007, 14:43
Zalostno je ze to, da je uspeh storitve velikega podjetja, kjer so stvari kao poslihtane, odvisen od znanja nekega mojstra.

XORO
26.06.2007, 16:55

in spet smo uporabniki rešili zadevo :rolling: ... ni glih pohvalno .... ,kajne SIOL.

to se res da...da dvignes sinhronizacijo...ampak to najbols da prijavis napako...pa se s tehnikom telekoma dogovoris...ce je varjanta

Senitel
26.06.2007, 17:25
Bil sem en prvih, ki so jih priklopili na VDSL, monter je to PRVIČ delal ravno pri meni. Sam od sebe je dejal, da je mojster v centrali pripravil sinhronizacijo modema na okoli 12/8, če se prav spomnim, vsekakor dosti više od 5/2 kot imam paket. Vse to zato, da se nebi dogajale take neumnosti, kot se sedaj vam. Vse kaže, da je veliko odvisno od mojstrov, ki so pri vklapljanju udeleženi in koliko se jim da premakniti sive celice. Jaz podobnih problemov nisem imel niti enkrat, kar je verjetno tudi posledica dobro opravljenega dela monterjev in mojstrov.
Jah ni čisto tako enostavno... Misliš da bi bil potem kakšen problem, če bi sam vsem spustil sinhronizacijo tolikšno kolikršno linija prenese? Višja ko je sinhronizacija (torej se uporabljajo večje frekvence), bolj tvoja linija moti sosednje linije. Zdej če imaš 3 ADSL priključke na 80 parnem kablu to ni problem, če imaš pa 40 ADSL priključkov in 10 VDSL priključkov se pa lahko kaj hitro zgodi, da se bo tistim bolj oddaljenim začela sinhronizacija sesipat. Ob stanju bakrenega omrežja kakršnega imamo v tej naši preljubi kokoški se bomo pa pač vsi pritoževali.

XORO
26.06.2007, 19:23
Skoraj vsak modem se pobere vec kot mate linijo...vec se sinhronizacija pobere bolse je...
Tu se je pa drugo...klučni parametri...razmerje signal šum...ojačanje v dB...in drugo...
Nikol ti nebo modem stal na sinhronizacijski tocki....zato ker je tam razmerje slabo...ko ti spuscas linijo...
se to zmanjsuje oz se razmerje boljsa...manjsa kot je linija, dalso lahko dobis razdaljo od centrale do modema.

Če pa mas to razmerje prevec skupaj...preveliko...(izenačeno) se ti modem spet rusi...in stem ti more ..dvignit sinhronizacijo modema...promet pa more ostat enak.

Nekdo je navedo da je mojter nastavil...monterju linijo...to mora bit...ker on lahko nastvla marsikaj...različne prifile...napetosti...poskusa uskladit razmerje... odzivnost modema v času...in je veliko odvisno od njih...
Stranka ze tak ma nastavlen prifil..tisti ko naj bi sel...ampak...ce se modem rusi al se na postavi te je ta mojster v veliko pomoč.

Tud pri EMX...je veliko nastavitev

lp

zajc
26.06.2007, 21:06

Kam prijavimo napako? Bojim se, da bo potrebno na 080 1000 na veliko in široko razlagati kaj je problem in v večini primerov ne bomo prišli nikamor. Imaš kakšne druge številke.

J_O
28.06.2007, 07:41
Bil sem en prvih, ki so jih priklopili na VDSL, monter je to PRVIČ delal ravno pri meni. Sam od sebe je dejal, da je mojster v centrali pripravil sinhronizacijo modema na okoli 12/8, če se prav spomnim, vsekakor dosti više od 5/2 kot imam paket. Vse to zato, da se nebi dogajale take neumnosti, kot se sedaj vam. Vse kaže, da je veliko odvisno od mojstrov, ki so pri vklapljanju udeleženi in koliko se jim da premakniti sive celice. Jaz podobnih problemov nisem imel niti enkrat, kar je verjetno tudi posledica dobro opravljenega dela monterjev in mojstrov.

To pa močno dvomim, da ti dela vse tipi top. Saj poznam primere ko imajo nimajo viskokih hitrosti, pa modem vseeno pada. Saj se ve, da je kriv software. Tako, da tvojim trditvam žal ne verjamem.

madmitch
28.06.2007, 08:54
To pa močno dvomim, da ti dela vse tipi top. Saj poznam primere ko imajo nimajo viskokih hitrosti, pa modem vseeno pada. Saj se ve, da je kriv software. Tako, da tvojim trditvam žal ne verjamem.
In kaj naj sedaj jaz. Bog ne daj, da bi meni delalo, če drugim ne, kajneda. Meni pač dela, kaj ti morem.

Tukaj vidiš od kdaj je povezava stabilna. Takrat sem prestavil router, za kar sem ga moral odklopiti.

22.06.07 07:01:23 Internetverbindung wurde erfolgreich hergestellt. IP-Adresse: 193.77.XXX.XXX, DNS-Server: 193.189.160.13 und 193.189.160.23

Internet verbunden seit 146 Stunden 49 Minuten 21 Sekunden
IP-Adresse 193.77.XXX.XXX

Če pa ti ne verjameš, zato da ti je laže, pa tudi prav.

XORO
28.06.2007, 15:23
Kam prijavimo napako? Bojim se, da bo potrebno na 080 1000 na veliko in široko razlagati kaj je problem in v večini primerov ne bomo prišli nikamor. Imaš kakšne druge številke.

116 poklici -lahko prijabvis vse...tud prd...

storz
28.06.2007, 15:58

tole zadnjo 5.0.22 verzijo si že probal?

janezpesec1
28.06.2007, 19:23
storz jaz imam zadnjo verzijo 5.0.22 in moram omejevati promet. Paket imam 5/2 in trenutno imam omejeno na 3700/1200 kbit. Ce bi odprl vec se zna zgoditi da zacne kockati TV (pa ni tezava v liniji ali v sinhronizaciji ker se modem lepo sinhronizira na 17mbit/2mbit). Zanimivo da lahko download pobira na polno (600kbyte/s) in ni tezav, enako ce je samo upload obremenjen na polno.

J_O
28.06.2007, 20:13
In kaj naj sedaj jaz. Bog ne daj, da bi meni delalo, če drugim ne, kajneda. Meni pač dela, kaj ti morem.

Tukaj vidiš od kdaj je povezava stabilna. Takrat sem prestavil router, za kar sem ga moral odklopiti.

22.06.07 07:01:23 Internetverbindung wurde erfolgreich hergestellt. IP-Adresse: 193.77.XXX.XXX, DNS-Server: 193.189.160.13 und 193.189.160.23

Internet verbunden seit 146 Stunden 49 Minuten 21 Sekunden
IP-Adresse 193.77.XXX.XXX

Če pa ti ne verjameš, zato da ti je laže, pa tudi prav.

Super bi bilo če bi ti delalo. Nisem nič "fouš";) brez skrbi si lahko.
Samo čudi me, da tebi dela, a ostalim ne.............. krivda pa je v softwaru. PREVEREJNO!!!!

Če ne vlečem nič dol, imam tudi jaz stabilno povezavo.

J_O
28.06.2007, 20:16
storz jaz imam zadnjo verzijo 5.0.22 in moram omejevati promet. Paket imam 5/2 in trenutno imam omejeno na 3700/1200 kbit. Ce bi odprl vec se zna zgoditi da zacne kockati TV (pa ni tezava v liniji ali v sinhronizaciji ker se modem lepo sinhronizira na 17mbit/2mbit). Zanimivo da lahko download pobira na polno (600kbyte/s) in ni tezav, enako ce je samo upload obremenjen na polno.

Težava je v softwaru.

J_O
28.06.2007, 20:20
tole zadnjo 5.0.22 verzijo si že probal?

Storz.

Imel sem verzije:
5.0.22b11-3.14-1.66.31
5.0.22b12-3.14-1.66.31
in sedaj
5.0.22-3.14-1.66.31

Pa ni nobene bistvene razlike.
Če vlečem dol, je telefon popolnoma neuporaben, slika na TV se kocka.
Modem zgublja sinhronizacijo, ali pa enostavno povezava zmrzne.
Takrat sam prekinem povezavo. Modem je potrebno resetirati, da ponovno
dela. Da o odmevanju ne izgubljam besed. In to se vleče že od 14. maja. 07
ko sem priklopljen na VDSL.

Chao_S
29.06.2007, 09:52
Storz.

Imel sem verzije:
5.0.22b11-3.14-1.66.31
5.0.22b12-3.14-1.66.31
in sedaj
5.0.22-3.14-1.66.31

Pa ni nobene bistvene razlike.
Če vlečem dol, je telefon popolnoma neuporaben, slika na TV se kocka.
Modem zgublja sinhronizacijo, ali pa enostavno povezava zmrzne.
Takrat sam prekinem povezavo. Modem je potrebno resetirati, da ponovno
dela. Da o odmevanju ne izgubljam besed. In to se vleče že od 14. maja. 07
ko sem priklopljen na VDSL.

Software vpliva ZELO malo!, največ vpliva sama sinhronizacija modema v centrali!, ter s tem posledično ŠUM! (Local signal-to-noise margin) ! na SIOL-u nimajo pojma, kaj omenjeno pomeni in nastavljajo katastrofalne profile!

J_O
Pošlji mi stanje tvojega DSL porta - "DSL Port: Status"

lp

storz
29.06.2007, 12:17
Software vpliva ZELO malo!, največ vpliva sama sinhronizacija modema v centrali!, ter s tem posledično ŠUM! (Local signal-to-noise margin) ! na SIOL-u nimajo pojma, kaj omenjeno pomeni in nastavljajo katastrofalne profile!

J_O
Pošlji mi stanje tvojega DSL porta - "DSL Port: Status"

lp

ja to je to :), nismo se spomnili SNRja. Ne krbi, pri njemu smo že marsikaj preverili. Večji problem so tisti, pri katerih vemo da to ni v redu, ampak se nočejo odpovedati določenumu paketu.

API Version 1.01
Firmware Version 1.66.31
Operational mode All
State Showtime
Trained transmit bit rate 2048 kbps
Trained receive bit rate 24128 kbps

Upstream power 6552.6 dB
Local line attenuation 22.7 dB
Local Interleaved CRC 0
Local signal-to-noise margin 19.0 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Interleaved CRC 0

J_O
29.06.2007, 16:28
ja to je to :), nismo se spomnili SNRja. Ne krbi, pri njemu smo že marsikaj preverili. Večji problem so tisti, pri katerih vemo da to ni v redu, ampak se nočejo odpovedati določenumu paketu.

API Version 1.01
Firmware Version 1.66.31
Operational mode All
State Showtime
Trained receive bit rate 24128 kbps

Upstream power 6552.6 dB
Local line attenuation 22.7 dB
Local Interleaved CRC 0
Local signal-to-noise margin 19.0 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Interleaved CRC 0

No, in v čem je sedaj fora?:mad:
Trenutno vlečem dol film z hitrostjo 9,98 Mb
od mene gre 1,89 mb
Je pa zaradi tega neuporabna telefonija, in TV.
Dogaja se tudi, da po določenem času modem enostavno zmrzne.......
Če sam prekinem povezavo, je ne morem več vzpostaviti. Sledi izklop iz elektirke
in potem kot po čudežu spet vse dela. Seveda v paketu TRIO ne........
potem se zgodba ponovi..............če vlečem dol nu porabna.............:mad:

darkobas
01.07.2007, 19:36
eventuelno da bojo zrihtali zmrzovanje linije kdaj.... samo jaz mam tud problem z hitrostjo uploada. 1,7mbit max. me pa jezi da ko že stokrat kličeš na siol poveš o problemih ampak račun pa vseeno pride za 24/7 5/2

Ipod
01.07.2007, 20:39
Tehnična pomoč ne vodi financ :). Račun je potrebno pisno reklamirati po navodilih zadaj na računu.

janezpesec1
02.07.2007, 17:52
No jaz sem danes prijavil napako na 0801000 in zaprosil za dvig sinhronizacije, receno je bilo da bodo tehniki preverili in me obvestili kako in kaj. Bom porocal kaj se bo izcimilo iz vsega skupaj.

darkobas
04.07.2007, 12:42
meni so dvignili sinhronizacio! zaenkrat lahko rečem da mam končno po dveh mescih 2mbit uploada!! o stabilnosti pa še povem

janezpesec1
04.07.2007, 18:50
Koliko casa je pa trajalo da so ti dvignili sinhronizacijo ?

cungalunga
05.07.2007, 09:56
Darko, kakšni so rezultati?

janezpesec1
05.07.2007, 17:57
Danes so klicali s Telekoma (sicer ne na GSM katerega stevilko sem pustil operaterju pac pa kar na domaci telefon) da so nekaj popravljali. Zdaj lahko download odprem do konca, upload pri tem prileze nekje do 200-210 kbyte/s (merjeno na ethernet nivoju), zanimivo pa je da TV nic vec ne zacne kockati torej so nekaj morali spremenit. Sinhronizacija na Proteusu pa je nespremenjena. Maksimalni upload ki sem ga zabelezil pa je 230-236 kbyte/s pri drugace nezasedeni liniji. Enkrat moram poskusiti se kako deluje telefonija ce linijo obremenim na polno.

J_O
05.07.2007, 21:05
Meni so tudi dvignili sinhronizacijo. Linija je stabilna..........TV se ne kocka..........
V telefonu pa še vedno odmeva.

darkobas
06.07.2007, 13:26
dela tako kot more. končno dosežem 2mb uploada. download je dober, ne izgubljam povezave... (vceraj je edino tv začel kockat na vsako na vsake 15sekund.. samo nisem resetiral modema da bi videl če bi se odpravlo)

janez: potrebovali smo 2 meseca prerekanja in menjevanja firmwerov. pa če še enkrat slišim o MTUju in tega da more bit proteus na ruter naštiman pa da speedtest ni dober test bom nekomu nekaj nardil :)... ker mi zdaj vse dela kot more.. z mojim routerjem in tud speedtest vsakič pokaže 2mb uplinka

zajc
06.07.2007, 15:11
Od takrat (danes je že 5. dan), ko so povišali sinhronizacijo modema s centralo, dela Internet brezhibno. :2thumbs:

J_O
06.07.2007, 17:25
Meni je tudi delal internet, ko so mi dvignili sinhronizacijo. Danes so mi pa menjali software iz
5.0.22-3.14-1.66.31 na 5.0.24b1-3.14-1.66.31 in znižali sinhronizacijo na zakupljeno hitrost, 10/2.
In modem se je po uri in pol delovanja spet sesul.:mad: :mad: :mad:

Ko je bila dvignjena sinhronizacija je internet delal brez problema. Enostavno nimam več besed
in resno razmišljam o odpovedi interneta pri Telekomu. Pošteno sem že sit vsega.

janezpesec1
06.07.2007, 17:43
darkobas kaksno pa imas sedaj sinhronizacijo ? Pri meni je 177xx / 2048 kbit. Zaenkrat bom pocakal na novi firmware, ce ne bo nic bolje bom tudi jaz zacel vsake 2 dni klicarit na 0801000. Da bi pa nastavil proteusa kot router ni teorije, bodo ze postimali, ce ne drugace pa preko pritozbe na APEK.

janezpesec1
07.07.2007, 19:37
Spet se moram popraviti, vceraj mi je dobre pol ure upload sibal na 170/180 kbyte/s in je bil ze potreben reset proteusa, torej Telekom ni naredil nic in bo potrebno se vedno omejevati upload.

storz
09.07.2007, 08:52
Spet se moram popraviti, vceraj mi je dobre pol ure upload sibal na 170/180 kbyte/s in je bil ze potreben reset proteusa, torej Telekom ni naredil nic in bo potrebno se vedno omejevati upload.

dobiš danes še en popravek

lp,
storz

miro74
09.07.2007, 10:02
kdaj se pa lahko pričakuje, da se bo vdsl priklapljal na razdaljah nad 1000m??

aci
09.07.2007, 10:10
Povej kateri popravek je in al stvar deluje.

storz
09.07.2007, 10:36
Povej kateri popravek je in al stvar deluje.

za začetek bomo dali samo parim uporabnikom, ki imajo točno določene težave.

lp,
storz

janezpesec1
09.07.2007, 18:47
Hvala storz za trud, sem opazil da imam verzijo 24b1, bom stestiral in porocal kako se obnese.

Dmaster
09.07.2007, 21:35
Hvala storz za trud, sem opazil da imam verzijo 24b1, bom stestiral in porocal kako se obnese.

Od danes imam tudi jaz verzijo 5.0.24b1-3.14-1.66.31. Na žalost pa ne odpravlja problema. Še vedno
modem izgubi sinhronizacijo po določenem času, če ''obremenim linijo na polno''. Tako moram še vedno
omejevati upload na 350KB.

Boy2380
10.07.2007, 02:24
Leto in pol sem uporabljal SiOL ADSL in nisem imel nobenih težav!
10.5.2007 sem se preklopil na SiOL VDSL2 5/2 in od samega začetka imam težave!
Prvo so bile težave s hitrostjo, hitrost je bila polovična. Potem so mi nadgradili modem,
težave s hitrostjo so izginile, toda potem so začele težave s sinhronizacijo,
modem mi je ob obremenitvi skos izgubljal sinhronizacijo.
Na SiOL sem klical že ne vem koliko krat, toda vedno mi nadgradijo modem,
težave pa ne izginjajo! Prej ko sem izgubljal sinhronizacijo se je modem na novo sam
povezal, zdaj pa ga moram sam resetirat s izklopom iz električne vtičnice! Tudi s hitrostjo
spet imam težave, ker mi niha!
Opazil sem da veliko uporabnikov Siol-a ima podobne težave, zaradi tega prosim tiste
iz Siol-a, če bi mi lahko pomagali!?

Boy2380
10.07.2007, 02:32
Podatki iz mojega modema:

DSL Port: Status

API Version 1.01
Firmware Version 1.66.31
Operational mode All
State Showtime
Trained receive bit rate 5248 kbps

Upstream power 6543.4 dB
Local line attenuation 12.4 dB
Local Interleaved CRC 0
Local signal-to-noise margin 8.4 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Interleaved CRC 0

Current Status

This page shows general status information about Proteus932
Tell me more about the status information...
Internet Access settings
The IP address for Proteus932 is 0.0.0.0 using the subnet mask 0.0.0.0.

The default gateway is not currently set.

The name (DNS) server is ns1.voip.siol with a backup name server of ns2.voip.siol.

About Proteus932
The hardware version number for Proteus932 is GGE ISDN v1.0 / Gallus CSP v1.0 (ISOS 9.0).

The firmware version number for Proteus932 is 5.0.22-3.14-1.66.31.

goran1111
10.07.2007, 09:00
Dokler ti ne uredijo obešanja modema je rešitev, da si omejiš upload. Če ti bodo porihtali sporoči, kaj so naredili.

Boy2380
10.07.2007, 09:05
Ok, bom te obvestil!
Saj tudi to počnem, skos omejujem hitrost, toda imam problem ker imam več računalnikov!
A sploh pomaga kaj povečanje sinhronizacije modema?

janezpesec1
10.07.2007, 17:50
Bojda da visja sinhronizacija pomaga. No meni danes ni bilo potrebno resetirati modema kljub temu da je uploadalo nekje 190-205 kbyte/s (vec kot toliko ne gre). Bom pa se testiral pred dokoncno potrditvijo.

janezpesec1
10.07.2007, 18:15
Od danes imam tudi jaz verzijo 5.0.24b1-3.14-1.66.31. Na žalost pa ne odpravlja problema. Še vedno
modem izgubi sinhronizacijo po določenem času, če ''obremenim linijo na polno''. Tako moram še vedno
omejevati upload na 350KB.

Imas prav, pri meni se je zgodilo povsem enako par minut nazaj in sem moral resetirati modem.

darkobas
11.07.2007, 07:57
men so dvignili prejšni teden sinhro na 17k/5k (imam trio 5/2) in nisem imel težav... se je pa ta teden začelo ponovno nekaj dogajat in sem šel pogledat in mam sinhro zdaj 19k/4k in se mi je spet modem začel obešat. firmware mam ta 5.0.23. morm zdaj klicat zakaj so mi spremenili. :)

dosežem pa še vedno max upload.... dokler sem mel upload sinhro na 2k sem mel max upload okol 1,7mbit

aci
11.07.2007, 23:27
Ma jaz tud uploada nedosežem za boga ne komu si se obrnil da so ti uredili višjo sinhronizacijo.

XORO
12.07.2007, 05:08
Ma jaz tud uploada nedosežem za boga ne komu si se obrnil da so ti uredili višjo sinhronizacijo.

prijavi...na 080 1000 naj ti preverijo hitrost linije,...
al pa reci da ti zakupljena linija ne dosega hitrosti...naj se uredi

Boy2380
12.07.2007, 10:19
Mene so danes že dvakrat klicali tehniki iz Telekoma v Slovenj Gradcu.
Pravijo, da delajo vse možne meritve moje linije in da imam odlično linijo,
katera bi lahko prenesla promet tudi do 60 Mbit/s . Jaz pa imam paket
VDSL2 5/2 . Upam, da res bojo kaj naredili, ker so rekli naj testiram, saj
tudi oni bojo še vse stestirali pri sebi.

Chao_S
14.07.2007, 12:44
Software vpliva ZELO malo!, največ vpliva sama sinhronizacija modema v centrali!, ter s tem posledično ŠUM! (Local signal-to-noise margin) !

Vstrajajte pri omenjenemu, kar sem že enkrat napisal !!

lp

cungalunga
17.07.2007, 08:54
Meni so instalirali verzijo 24b1 kjer je delovanje bistveno boljše, vendar je hitrost linija malo pod deklarirano - okoli 200kB za upload in 580kB za download. pri paketu 5/2. Vsekakor pa download veliko bolj vplova na upload kot pri prejšnih verzijah ( pri polni obremenitvi downloada upride UL na kakšnih 110kB, raje še manj).

Lepo bi bilo da bi tudi to popravili.

storz
18.07.2007, 06:39
Software vpliva ZELO malo!, največ vpliva sama sinhronizacija modema v centrali!, ter s tem posledično ŠUM! (Local signal-to-noise margin) !

Vstrajajte pri omenjenemu, kar sem že enkrat napisal !!

lp

samo upam da ne upoštevaš meritve, ki jih vidiš na modemu, saj te niso pravilne (niso še v kodi pravilno podprte - velja samo za VDSL modem, ADSL2+ dela v redu). Te meritve ti lahko naredijo tudi iz centrale, kjer boš dobil bolj točne rezultate.

lp,
Storz

1xx
19.07.2007, 10:10
Juhu! Pred dvemi dnevi sem dobil VDSL 5/2 (prehod iz ADSL), že od prej imam tudi SIOL TV. Glede na težave nekaterih uporabnikov predvsem pa, ker potrebujem stabilno povezavo sem tudi sam opravil nekaj testov. Rezultati so (zaenkrat) naslednji:

Test z vključenim TV ter internetom z obremenitvijo (zlasti) uploada:
- v roku cca. 30-40 minut se je pričelo kockanje TVja, nato pa je v naslednjih nekaj minutah vse skupaj odpovedalo, potreben je bil reset modema

Test z obremenitvijo interneta (brez uporabe TV-ja): po 14 urah testiranja povezava deluje, vendar je zaznati, da ni vse ok:
- prisoten je packet loss 4-10% (odvisno od obremenitve)
- s prenosnikom se ne morem priklopiti na modem, da bi preveril status (Proteus ne dodeli IP naslova)
- po resetu modema je spet vse ok, lahko se tudi priklopim na modem

Test z vključenim TV ter postopnim obremenjevanjem interneta:
- pri 50/100/130 K/s upload hitrostih ni zaznati težav
- pri vrednostih okrog 170 K/s uploada (max. upload je cca. 215 K/s) se pricne kockanje TV-ja, pojavi se packet loss (opomba: morda bi problemi nastali tudi sicer ob manjših obremenitvah vendar v nekoliko daljšem času - tega še ne vem)
- zadevo pustim čez noč; iz logov na routerju ugotovim, da se je ponoči povezava porušila, posledično je TV zmrznil, router pa je naredil recconect internet povezave
- preklopim kanal na TV-ju, ugotovim da kocka
- na zunanjem strežniku sprožim download proces (obremenitev vdsl uploada na full), kar privede do Denial of Service, tako da je potreben reset modema

Na koncu naj še omenim, da je Telekomov tehnik ob priklopu ugotovil, da je linija do centrale dovolj zmogljiva za 3 kanale TV-ja, tako da je problem očitno v modemu (eventuelno pa še v profilu). Žal nisem uspel ugotoviti kateri firmware je naložen na modemu, povezava na Proteusov web vmesnik (192.168.1.1) namreč zahteva geslo.

Storz, ali te lahko prosim za kaksen nasvet oz. če mi preveriš verzijo firmware in nastavitve v profilu? Ti pošljem podatke na zs.

ingvarl
19.07.2007, 12:19
Na koncu naj še omenim, da je Telekomov tehnik ob priklopu ugotovil, da je linija do centrale dovolj zmogljiva za 3 kanale TV-ja, tako da je problem očitno v modemu (eventuelno pa še v profilu). Žal nisem uspel ugotoviti kateri firmware je naložen na modemu, povezava na Proteusov web vmesnik (192.168.1.1) namreč zahteva geslo.

UN: user
PW: user

darkobas
19.07.2007, 14:00
welcome to the club

1xx
19.07.2007, 15:40
Hvala, fw je verzija 5.0.22-3.14-1.66.31. Se pa bojim da utegne biti tale klub uporabnikov s težavami potencialno kar precej velik, čeprav seveda ni pričakovati da bo vsakodo izvajal stress teste in spremljal forum.

Mimogrede: omenjeno povečevanje sinhronizacije se mi zdi (dober) workaround v dani situaciji, najbrž pa ni osrednja rešitev problema. Glede na videno se zdi, da je najbolj logični krivec firmware, ki ob obremenitvah doživi t.i. resource shortage ali system slowdown scenarij. Mogoče je, da škatljici v določeni situacij zmanjka spomina ali kakšnega drugega resursa, česar proizvajalec ni predvidel in potem se zadeva začne obnašati nepredvidljivo. Tovrstne zadeve se dogajajo tudi pri kakšni drugi komunikacijski opremi; je pa pri modemu toliko bolj pereče, ker gre za ključno komponento, kjer uporabniki sami ne moremo izbirati med različno robustnimi napravami.

janezpesec1
19.07.2007, 17:50
Je pa zanimivo da vsaj pri meni download ne povzroci tezav kljub temu da so prenosi 2.5 krat hitrejsi kot pri uploadu. Pa tudi upload pri drugace povsem neobremenjeni povezavi ne dosega hitrosti ki bi jih moral (225-235 kbyte/s).

darkobas
20.07.2007, 07:26
men pa zdaj download povzroča težave. mislim uploadam lahko cel dan na max pa je vse kul, če pa še downloadam pa so kaj hitro pi*****je. pa mam že povečano sinhronizacijo

Forenzik
21.07.2007, 10:40
Mene pa zanima ali ima VDSL2 modem Proteus tudi WLAN (brezžično povezavo z računalnikom) ? Hvala za odgovor.

janezpesec1
21.07.2007, 17:49
Proteus nima WLAN podpore.

Forenzik
22.07.2007, 17:36
Mene pa zanima v katero skupino spada komunikacijski prehod Prospero 632 (ADSL2+ ali VDSL2, ali ima WLAN) oziroma kaktere komunikacijske prehode daje Telekom svojim uporabnikom za VDSL2 protokol poleg Proteusa ?

Veron
22.07.2007, 20:49
Prospero 632 je za optične priklope.
Proteus je za VDSL2.
Sagem f@st, Ganymade in SInope pa za ADSL in ADSL2+

Forenzik
22.07.2007, 21:36
Veron, prosim obrazloži mi naslednje, ko bom imel enkrat na Brdu pri Ljubljani optiko (trio paket)....in bom imel komunikacijski prehod Prospero 632 ali bom lahko na sinovem računalniku imel WLAN povezavo ali bom moral še kaj dokupiti? Hvala za odgovor. Lp, Forenzik.

Veron
23.07.2007, 09:35
dokupit bo treba še USB wireless key za wireless povezavo.

aci
29.07.2007, 10:22
:censored: Evo danes se mi je ponovno modem resetiral po slabih 10 minutah malo hitrejšega uploada okoli 200 kib/s ma dejte ta softver zrihtat al pa nove modeme nabavit. Jaz bom reklamacije pisal še naprej pa da vidim kdo bo mel prej zadost :dontknow:

darkobas
31.07.2007, 09:00
A se kdo kaj spozna na elektriko pa to ? sem slišal da so pri enem drugem slovenskem ISPju imeli podobne težave z modemi in so bili krivi napajalniki.

ta od proteusa je že made in china tak da ne bi bilo čudno :D

janezpesec1
31.07.2007, 17:55
Ce najdes usmernik ki ima enake parametre (tok, napetost) bi to res lahko preveril ceprav dvomim da je to vzrok.

J_O
31.07.2007, 18:49
Ne ne, ni napajalnik, brez skrbi.

rda
01.08.2007, 19:00
:censored: Evo danes se mi je ponovno modem resetiral po slabih 10 minutah malo hitrejšega uploada okoli 200 kib/s ma dejte ta softver zrihtat al pa nove modeme nabavit. Jaz bom reklamacije pisal še naprej pa da vidim kdo bo mel prej zadost :dontknow:

Naj opišem moj primer:

Prejšnji teden so mi priklopili DUO paket 5/2 in DL je dosegal ~580kB/s, UL pa ~200kB/s.

Po nekaj dneh ugotovim, da telefonija vsakodnevno pada (firmware na modemu bil .15 se mi zdi). V nedeljo kličem 080 in mi nadgradijo firmware na .22. Od takrat naprej se je modem resetiral ob vsaki obremenitvi uploada. V nedeljo popoldan (isti dan) kličem na 080 in povem, da bo zvišanje sinhronizacije na 5/5 rešilo problem (sem rekel da sem to zvedel na forumu :) ). V ponedeljek zjutraj me kliče mojster iz lokalnega Telekoma in pove, da je sinhronizacija dvignjena na 5/5.

Od takrat pa do danes (testiram) imam 90% časa popolnoma obremenjen UL s torrenti in do danes ni linija niti 1x padla, tudi s telefonijo ni bilo problema.

Končen rezultat (pravkar izmerjeno):

Download: 585 kB/s
Upload: 270 kB/s

Več kot zadovoljen :2thumbs:

@aci: kliči na 080 in prosi naj ti dvignejo sinhronizacijo.

J_O
02.08.2007, 10:08
Tudi pri meni po dvigu sinhronizacije dela. Modem se ne podira več. Edino kar me še moti, je odmevanje pri pogovoru s VOIP telefonom.

goran1111
02.08.2007, 19:05
Pri meni je enako, pred povišanjem sinhronizacije je bil upload približno 208, download 580, upload pa sem moral omejevat na 150, drugače je redno padala linija. Sedaj je upload 240, download 580 brez omejevanja uploada in padanja linije. Telefon je vedno delal kot mora.

Torej dela VDSL2 sedaj odlično. Bravo SiOL:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Še en Speedtest

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 2.20Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 4.82Mb/s

Tudi jaz sem s SiOLom zelo zadovoljen že odkar imam ADSL in potem ADSL2+ ter sedaj VDSL2. In sedaj, tudi če pride konkurenca v moj manjši kraj z isto storitvijo po nižji ceni, me nebo videla. Le tako naprej SiOL. Sedaj pa čakam na optiko čez 10 let...

darkobas
03.08.2007, 08:53
men se zdi da je meni tudi vredu delalo ko sem mel upload na 5mb samo so mi pol zmanšali na 4 pa na nek variabilni profil in od takrat spet ne dela. :(

janezpesec1
07.08.2007, 17:57
Zgodba se nadaljuje. Vceraj sem prijavil napako na tehnicno pomoc in zaprosil za dvig sinhronizacije. Danes je nekdo s Telekom klical na domaci telefon (spet ne na GSM ki sem ga navedel kot kontaktno stevilko) ces da naj preverim in sporocim. Ko pridem domov preverim stanje Proteusa in vidim da so mi nalozili nov firmware 5.0.24b9. Zaenkrat sem uspel stestirati max. upload ki je nespremenjen, malenkost cez 200kbyte/s. Preizkusiti moram se stabilnost ce linijo obremenim na polno za dalj casa. Glede na max. upload sem zelo skepticen da je karkoli popravljeno.

goran1111
07.08.2007, 19:49
Pol ti sinhronizacije niso zvišali, men gre gor čez 250 (prej 200), pa to brez obešanja že par dni od dviga

janezpesec1
08.08.2007, 18:02
Ne niso je zvisali. Danes testiram verzijo 5.0.24b z obremenitvijo na polno (200-206kbyte/s) pa po 2 urah povezava se ni padla. Bom pustil se vsaj 2 uri da vidim kako se obnese vendar pa je max. upload se vedno premajhen. Jutri bom dopoldan klical in se enkrat zaprosil za dvih sinhronizacije.

darkobas
08.08.2007, 22:39
jaz samo z uplodom nimam problemov. ko pa je dl pa ul hkrati pa krepne v 10minutah

janezpesec1
10.08.2007, 19:00
No danes pa so mi postimali sinhronizacijo, zaenkrat deluje v redu. Je bil pa vceraj kar mali sok ko so naredili podobno doma pa ugotovim da se modem poveze s 6400/3200 kbit, po besedah operaterke sem imel nastavljen sinhronizacijski profil in naj bi bila to maksimalna mozna hitrost. Nikakor se ni dala prepricati da mora biti napaka pri njih in je vztrajala na menjavi modema. K sreci sva se danes po telefonu s tehnikom vse dogovorila kot je treba in je bilo reseno v 15 minutah.

goran1111
10.08.2007, 19:08
jaz samo z uplodom nimam problemov. ko pa je dl pa ul hkrati pa krepne v 10minutah

meni leti oboje naenkrat na polno brez problemov.

Boy2380
11.08.2007, 02:05
Jaz imam paket SiOL VDSL2 5/2 in sem imel skos težave.
Prejšnji teden so mi dvignili sinhronizacijo na 5/5 in nadgradili
modem na zadnjo (beta) verzijo! Dela odlično, ne prekinja več,
hitrost je odlična, ni več nobenih vplivov med download-om in
upload-om!
Klical sem tehnično pomoč in različne Telekom-ove tehnike skos
že tri meseca in na koncu potrpljenje in vztrajnost sta se res
izplačala! Če ne težiš ni uspeha.
Za zdaj dela odlično, upam, da bo tako ostalo tudi v prihodnosti
ali pa še boljše. :)

J_O
13.08.2007, 22:26
A še komu pri uporabi VOIP telefonije v slušalki odmeva?
Jaz namreč slišim samega sebe, potem šele sogovornika.

goran1111
13.08.2007, 22:46
Poskusi z navadnim analognim telefonom, da vidiš če je problem tudi tam. Meni z navadnim dela brez problemov.

J_O
14.08.2007, 07:46
Imam navaden analogni telefon. Prej ko sem imel ADSL2+ nisem imel težav, sedaj je pa dejansko telefon neuporaben, saj slišim samo sebe.:nonono:

janezpesec1
14.08.2007, 17:53
Meni tudi deluje brez odmeva.

J_O
14.08.2007, 18:32
Meni žal ne. Jih pa kar nekaj poznam, ki imajo iste težave.
No, jaz jih od danes nimam več, ker nimam več VOIP telefonije.
Še dobro, da nisem šel v polno razvezavo, in da mi je ostal stari dobri
ISDN. Res, da plačujem več, ampak je storitev takšna, kot mora biti.

goran1111
14.08.2007, 21:05
Morda pa je bil ravno v tem problem, da si imel tudi ISDN. Tudi pri konkurenci so imeli iste težave z ISDNjem. Jaz mam razvezan dostop.

J_O
15.08.2007, 08:04
Saj z ISDN jem nisem imel nobenih težav, in odmev v telefonu pri VOIP telefonu nima z ISDN jem prav nobene povezave.
Odmev imajo tudi drugi, pa imajo popolno razvezan dostop.

janezpesec1
15.08.2007, 17:47
Morda je odvisno od telefona, se pa spomnim da sem enkrat bral zanimivo analizo zakaj se to dogaja na forumu konkurence (neuradnem seveda). Uredili so sele potem ko jim je nekdo lepo razlozil zakaj se to dogaja.

J_O
15.08.2007, 19:24
Toliko tipov telefonov kolikor sem jih jaz probal, jih tudi sam Telekom ni.

aci
29.08.2007, 18:09
A se je situacija z proteusom uredila glede restartanja ni me bilo en mesec pa me zanima a je kaj novega.

Zanekrat mam to verzijo 5.0.24b1-3.14-1.66.31.

goran1111
29.08.2007, 20:13
Stvar se je porihtala in dela odlično, vsaj pri meni. Morajo ti samo dvigniti sinhronizacijo na centrali.

080 Urban
30.08.2007, 18:28
Če ima še kdo težave na VDSL-u, da mu pade sinhronizacija, ko na polno obremeni povezavo, naj mi javi na ZS. Hvala.

LP

janezpesec1
30.08.2007, 18:38
Tako kot je napisal goran1111 - tudi pri meni od dviga sinhronizacije ni vec tezav s padanjem povezave. Ce pa obstaja resitev brez dviga sinhronizacije (samo nov firmware) pa ne vem.

aci
04.09.2007, 09:24
Matr spet problemi z Proteusom vsak dan se obesi in spet telefon in net nedelajo dokler ga neresetiraš. Zanimivo pa Siol TV deluje normalno evo men se to dogaja že 4 dni.

zajc
04.09.2007, 14:49
Meni že od četrtka, 30.8.2007, ne dela Proteus (tako kot se šika). Če želim na nastavitve (http://192.168.1.1.) mi napiše Not enough core. Dogaja se, da router "zmrzne" ali telefonija ne dela... skratka ni nobenega pravila. Dela-ne dela. Zaenkrat to še ni tako moteče, ker Internet preko dial-up (PPPOE) dela brez problema. Niti ne bi ugotovil, če mi v četrtek telefon ne bi delal.

Sem klical na 080 1000 in so mi dejali, da se ta napaka pojavlja po celi Sloveniji in da se odpravlja. Zaenkrat je edina rešitev "reset" modema tu-in-tam.

Mogoče sem pa edini s to težavo :dontknow:

bo-bo
04.09.2007, 15:10
Meni že od četrtka, 30.8.2007, ne dela Proteus (tako kot se šika). Če želim na nastavitve (http://192.168.1.1.) mi napiše Not enough core. Dogaja se, da router "zmrzne" ali telefonija ne dela... skratka ni nobenega pravila. Dela-ne dela. Zaenkrat to še ni tako moteče, ker Internet preko dial-up (PPPOE) dela brez problema. Niti ne bi ugotovil, če mi v četrtek telefon ne bi delal.

Sem klical na 080 1000 in so mi dejali, da se ta napaka pojavlja po celi Sloveniji in da se odpravlja. Zaenkrat je edina rešitev "reset" modema tu-in-tam.

Nisi edini...
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=28106

Chao_S
04.09.2007, 15:27

IDENTIČNA TEŽAVA JE PRI MENI ! :nonono:
Samo da ti povem, da nisi edini s to težavo!, me pa veseli da nisi, ker danes poskušam že celi dopolne poklicat 080 1000 (1), SEJ ZVONI (le prijetnega glaska - ali ste mogoče resetirali modem? ni od nikoder :rolling:) pa negre :nonono: , nevem kako si lahko to dovolijo! :(

upajmo na čimhitrejšo odpravo napak !

lp

janezpesec1
04.09.2007, 17:38
Me prav zanima kaj je povzrocilo tole tezavo z modemi. Ocitno bo do nadaljnega potrebno rec vsak dan resetirati.

darkobas
05.09.2007, 10:55
na kolk so vam pa dvignili sinhronizacijo tisti ki vam zdaj dela ?

jaz mam zdaj firmware 27 nekaj.... je menda kr bolše, samo se še vedno obesi, in sinhro na 11/3

aci
05.09.2007, 13:39
Ma dejte že to uredit da dela tako kot je treba :mad:

janezpesec1
05.09.2007, 17:52
darkobas: meni na 178xx/50xx (5/2 VDSL + 2xTV).

Chao_S
05.09.2007, 20:55
IDENTIČNA TEŽAVA JE PRI MENI ! :nonono:
Samo da ti povem, da nisi edini s to težavo!, me pa veseli da nisi, ker danes poskušam že celi dopolne poklicat 080 1000 (1), SEJ ZVONI (le prijetnega glaska - ali ste mogoče resetirali modem? ni od nikoder :rolling:) pa negre :nonono: , nevem kako si lahko to dovolijo! :(

upajmo na čimhitrejšo odpravo napak !

lp
Evo, napaka odpravljena. Seveda je potreben ponoven reset komunikacijske opreme, da bo stvar odpravljena. Sicer je to prenešeno iz teme "Ganymede 822", vendar gre za podobno situacijo!

Napaka še zdaleč ni odpravljena, me prou zanima kje so sedaj vsi siolovi tehniki pa famozni programerji, na forumu jih očitno ni, mogoče jih pa za***ava kaki MS SQL ... :angel: , katastrofa 5 dni že nedela pa niti opravičila!

lp

080 Urban
06.09.2007, 09:37
Sicer je to prenešeno iz teme "Ganymede 822", vendar gre za podobno situacijo!

Napaka še zdaleč ni odpravljena, me prou zanima kje so sedaj vsi siolovi tehniki pa famozni programerji, na forumu jih očitno ni, mogoče jih pa za***ava kaki MS SQL ... :angel: , katastrofa 5 dni že nedela pa niti opravičila!

lp

Prosim, da mi vaše težave skupaj z uporabniškim imenom sporočite na ZS. Hvala.

LP

zajc
06.09.2007, 09:39
Sicer je to prenešeno iz teme "Ganymede 822", vendar gre za podobno situacijo!

lp

Ravnokar sem resetiral modem, ker mi ponovno ni delal telefon in Internet (če uporabljam modem kot router).
Bom videl kdaj bom mogel ponovno resetirati :(

ingvarl
06.09.2007, 09:50
Ravnokar sem resetiral modem, ker mi ponovno ni delal telefon in Internet (če uporabljam modem kot router).
Bom videl kdaj bom mogel ponovno resetirati :(

Hja, sodec po mojih izkusnjah od vikenda pa do danes - enkrat na dan. Meni internet dela, telefonija pa se obesi. Skratka, tale "not enough core" zadeva je nekaj novega in ocitno tudi nekaj sistemskega, saj nas je precej z isto tezavo.

rda
06.09.2007, 12:01
Tudi meni se je včeraj telefonija obesila (po približno enem mesecu brezhibnega delovanja interneta in telefonije) ...

zajc
06.09.2007, 12:02
Hja, sodec po mojih izkusnjah od vikenda pa do danes - enkrat na dan. Meni internet dela, telefonija pa se obesi. Skratka, tale "not enough core" zadeva je nekaj novega in ocitno tudi nekaj sistemskega, saj nas je precej z isto tezavo.

Saj meni tudi Internet dela, vendar samo "napol" - to je isto kot če ne bi delal. Določenih strani mi sploh noče odpirat, na forumih ne morem postat odgovorov itd... Npr. to sporočilo sem mogel objaviti preko dial-up, ker preko Proteusa ne morem :mad: Govorim o Internetni povezavi, če je modem Proteus nastavljen kot router, če uporabljam dial-up (PPPOE) ni težav. Izgleda kot da bi imel težave z MTU.

Chao_S
06.09.2007, 13:31

Prosim, da mi vaše težave skupaj z uporabniškim imenom sporočite na ZS. Hvala.
LP
Kaj ti pa bo uporabniško ime?, si prebal celotno temo in težave!, to je težava cele Slovenije in ne posameznika, zato se raje osredotočite na delovanje omrežja in ne na neko nesmiselno, neustrezno, ter nestrokovno podporo uporabnikom. Kaj bi ti preveril preko mojega up.imena?, no kaj? .... kako me določene stvari razjezijo!

Torej težava, ki pesti celotno Slovenijo na SIOL / VDSL tehnologiji je ta, da se telefonija ZABIJE po določenem času, pomaga le reset modema! (modem imam v navezi z routerjem, vendar proteus nastopa še vedno, kot modem!, ker sam proteus je itak neuporaben za navezo proteus/router, tako da imam samostojen router, ki pa je BREZHIBEN, glede povezovanja, če vmes ni routerja pa nevem kako je s telefonijo, vendar kot berem je še slabše in celo internet ne dela)

Povzetek (da boš ja štekal):
Telefonija po določenem času postane neuporabna, zasičena pomaga le reset modema!, pravila tu ni! lahko je to po 5 urah,10 ali pa po več kot dnevu delovanja, samo delovanje interneta trenutno ne povzroča težav in je težava samo v telefoniji!, je pa zanimivo da signal je vse je!, vendar ko poskušam poklicat svojo cifro je podoben znak, kot večkrat na 080 1000, saj ga poznaš ne :angel: , torej pomaga LE reset in zadeva magično deluje ?

še kaj? pomoje ne je tako Urban, pa hvala ker se trudiš.

lp

Naj povem še to, da je zadeva delova brezhibno več kot mesec!

goran1111
06.09.2007, 16:22
Samo Chao_S, tole pa ni najlepši odgovor, če ti hoče nekdo pomagati.

Chao_S
06.09.2007, 16:56
Samo Chao_S, tole pa ni najlepši odgovor, če ti hoče nekdo pomagati.
Mogoče sem malo pretiraval, lahko malo jeze v meni vre, vendar dejstvo je, da je težava nekje drugje in ne pri uporabniški podpori na daljavo!, verjamem da Urban nebo tega uzel preveč osebno!, drugače pa hvala bogu, da se vsaj negdo trudi!

lp

Moje up. ime pa je bilo sporočeno trehnikom že prevečkrat!

080 Urban
06.09.2007, 17:07
Mogoče sem malo pretiraval, lahko malo jeze v meni vre, vendar dejstvo je, da je težava nekje drugje in ne pri uporabniški podpori na daljavo!, verjamem da Urban nebo tega uzel preveč osebno!, drugače pa hvala bogu, da se vsaj negdo trudi!

lp

Moje up. ime pa je bilo sporočeno trehnikom že prevečkrat!

Če bi jemal vse osebno, bi že zdavnaj šel na drugi svet.

Za uporabniško ime sem vprašal, ker težava ni splošna. V klicnem centru sedaj prejemajo le še tu pa tam kakšnega s to težavo, ki jo izklop modema iz napajanja za 5-10 minut odpravi. Ugotovili smo le, da če ga na hitro resetiraš, da včasih ta težava ne izgine...

Poleg tega pa bi bilo fino preveriti verzijo software-a na modemu.... Da ni slučajno vzrok tvojega prekinjanja star software.

LP

p.s: pa brez zamere

Chao_S
06.09.2007, 17:40
V klicnem centru sedaj prejemajo le še tu pa tam kakšnega s to težavo, ki jo izklop modema iz napajanja za 5-10 minut odpravi

To lahko še preverim, sofware je posodobljen!

hvala
lp

goran1111
06.09.2007, 17:52
Tudi jaz lahko potrdim da se v zadnjih dneh stvar več ne pojavlja. Vsaj ne opazim, da bi se.

cen-dak
09.09.2007, 14:15
Če bi jemal vse osebno, bi že zdavnaj šel na drugi svet.

Za uporabniško ime sem vprašal, ker težava ni splošna. V klicnem centru sedaj prejemajo le še tu pa tam kakšnega s to težavo, ki jo izklop modema iz napajanja za 5-10 minut odpravi. Ugotovili smo le, da če ga na hitro resetiraš, da včasih ta težava ne izgine...

Poleg tega pa bi bilo fino preveriti verzijo software-a na modemu.... Da ni slučajno vzrok tvojega prekinjanja star software.

LP

p.s: pa brez zamere

če je problem? v softwerju zakaj ne siol nadgradi sam vse modeme saj imajo vse podatke o tem kje je kakšen modem in imajo tudi oni sami neomejen dostop do modema tako vsaj jaz mislim in bi bilo dosti manj jeznih uporabnikov ne pa kadar kličeš na 080 ti povejo da naj resetiraj modem.

080 Rok
10.09.2007, 05:58
Ce bi bile stvari tako preproste, potem bi bile ze narejene.

zajc
10.09.2007, 11:31
... težava... ki jo izklop modema iz napajanja za 5-10 minut odpravi...

Izklopil modem za 20 minut, od takrat (že 3 dni) nimam več napake Not enough core :2thumbs:
Kdo bi si mislil, da so tudi take rešitve :dontknow:

cen-dak
10.09.2007, 14:19
Ce bi bile stvari tako preproste, potem bi bile ze narejene.

Rok vem da ni vse tako preprosto in da je včasih lažje reč kot pa narediti,ampak te težave niso od včeraj ampak že dalj časa in iz pogovorov z drugimi kateri so pri konkurenci takih problemov nimajo,to je tudi zanimivo da zakaj ni takih problemov

janezpesec1
10.09.2007, 17:51
Meni zdaj ze 2 dni zaporedoma Proteus obvisi pri vecji obremenitvi (ul+dl), nekje 80% obremenitev. Simptom je zanimiv, internetna povezava se prekine, trenutno gledani TV program pa dela dokler ne poskusim preklopiti na drug program. Od takrat dalje tud TV ne dela in pomaga edino izklop modema iz elektrike. Upload sync je se vedno 5mbit tako da to verjetno ni vzrok tezav.

darkobas
11.09.2007, 09:10
men to že od vsega začetka dela. samo tv mislim da mi ne štekne. (nisem 100% če sem menjal kanal kdaj ko je štekno modem) bompa sprobal če je identično kot pri tebi.

darkobas
13.09.2007, 07:37
dobil nov modem in je isto. res da je zdaj sinhornizacija spet nazaj na 11/2.

sem pa probal to z tvjem in mi tv ne štekne, lahko preklapljam med kanali tudi takrat ko se na internet ne morem povezat :)

janezpesec1
13.09.2007, 17:42
Zanimivo. No meni se stvar ni ponovila od ponedeljka. Res pa je da sem spet vklopil QOS ravno na mejne vrednosti kot jih omogoca moj paket.

aci
13.09.2007, 17:51
Zanimivo. No meni se stvar ni ponovila od ponedeljka. Res pa je da sem spet vklopil QOS ravno na mejne vrednosti kot jih omogoca moj paket.

Dej men laiku mal razlož kaj si o vklopil prosim te ker se mi niti sanja ne kaj je to QOS

darkobas
14.09.2007, 07:52
qos si nastaviš na ruteru če tvoj ruter to zna. (proteus ne zna) oz vsaj ne z uporabnikom user

qos=quality of service

kar pomeni da lahko različnim portom (paketom) dodeliž različno prioriteto.
to pomeni recimo, da imaš cel bandwidth zaseden z p2p ampak v trenutku ko začneš recimo ftpjat (če si ftpju nastavo višjo prioriteto) se bo prenos na p2p zmanjšal avtomatsko in imel boš več bandwidth za ftp.

Kralj87
14.09.2007, 11:32
Hy za qos lahko tudi uporabis program cfosspeed ce qos-a nimas u routerju.

Jaz tudi u ponedeljek dobim vdsl2(5/5), sem 440m odaljen od centrale. Zanima me tam ko parica pride do vtičnice ali je pri konektorjih bol da mal s cinom zaliješ da je manj motenj, ker sedaj je parica samo prišraubana na vtičnico.

Slika: http://shrani.si/f/3Q/NH/OW6NB78/dsc07540.jpg

Kralj87
18.09.2007, 10:51
Evo dobil včerej vdsl2 internet, upload max 450-500KB/s, ob tem uplodu se linija sesuva na vsake 2-3h. Po petih minutah se povezava vzpostavi nazaj. Ko se povezava sesuje in se vzpostavi nazaj mi noče v proteusa-reset. Uglavnem težave ki jih pri kabelskem internetu nisem nikoli imeu. :~|

rda
18.09.2007, 13:21
Evo dobil včerej vdsl2 internet, upload max 450-500KB/s, ob tem uplodu se linija sesuva na vsake 2-3h. Po petih minutah se povezava vzpostavi nazaj. Ko se povezava sesuje in se vzpostavi nazaj mi noče v proteusa-reset. Uglavnem težave ki jih pri kabelskem internetu nisem nikoli imeu. :~|

Vzami si 15 min časa in preberi tole temo od začetka do konca - 100% boš našel odgovor in seveda rešitev problema.

Rogue
18.09.2007, 14:04
Kakšne hitrosti dosega VDSL2 na razdalji ~1000m?

Kralj87
18.09.2007, 14:44
Vzami si 15 min časa in preberi tole temo od začetka do konca - 100% boš našel odgovor in seveda rešitev problema.

Sem jo... celo se večkrat samo nisem našel odgovora(to da omejujem upload zame ni rešitev).

rda
18.09.2007, 15:28
Sem jo... celo se večkrat samo nisem našel odgovora(to da omejujem upload zame ni rešitev).

Post št 200:

Če ima še kdo težave na VDSL-u, da mu pade sinhronizacija, ko na polno obremeni povezavo, naj mi javi na ZS. Hvala.

LP

ZS = zasebno sporočilo

Kralj87
18.09.2007, 15:59
Sem poslal včeraj, upam da se bo poštimal :)

Kralj87
19.09.2007, 12:36
Evo da malo poročam. So mi danes nadgradili fw na .28b2 verzijo, po tem mi upload ni šel cež 1mbit :S, nato sem klical na helpdesk tam so mi dali nazaj star fw .22, ter prosil sem za zvišanje sihnorizacije. Zadeva sedaj deluje 5/5. :)
Je za zelo zanimivo da se prej imel Upstream power 65xxdB sedaj pa 3.0dB, ter Local signal-to-noise margin: prej 10 sedaj 1.5dB

miro74
19.09.2007, 13:51
Očitno je softwer na Proteus modemih v začetni, razvojni fazi tako kot je bil na Sagem modemih.

rda
19.09.2007, 14:12
Evo da malo poročam. So mi danes nadgradili fw na .28b2 verzijo, po tem mi upload ni šel cež 1mbit :S, nato sem klical na helpdesk tam so mi dali nazaj star fw .22, ter prosil sem za zvišanje sihnorizacije. Zadeva sedaj deluje 5/5. :)
Je za zelo zanimivo da se prej imel Upstream power 65xxdB sedaj pa 3.0dB, ter Local signal-to-noise margin: prej 10 sedaj 1.5dB

Tisti podatki so karneki. Glavno da deluje sedaj na polno :)

Kralj87
24.09.2007, 16:42
Kdo ve, je že mogoče uzunej ksn novejši firmware od 5.0.22 samo da ni beta? ker s tem fw gre meni po 12h uplodanja z 500Kb proteus žvižkat rakom. :)

janezpesec1
24.09.2007, 17:38
Prejsnji teden sem vprasal na 0801000 in je bil odgovor da novejsega fw ni na voljo.

goran1111
24.09.2007, 19:56
Kdo ve, je že mogoče uzunej ksn novejši firmware od 5.0.22 samo da ni beta? ker s tem fw gre meni po 12h uplodanja z 500Kb proteus žvižkat rakom. :)

Pa so ti sinhronizacijo dvignili, ker pri večini je to rešilo problem? Če so ti dvignili, bi pomoje moral upload bolj leteti, okoli 600 kilo. Jaz imam 2 mega uploada, pa brez problema leti preko 250 kilo.

Kralj87
24.09.2007, 20:58
So ja so zvišal na (7m up/11m down), upload mi leti 600, samo če 600 uplodam mi še prej zašteka use, če pa 500 pa dela okol 12ur pol pocas pade na 400 pol pa čez en čas zmrzne proteus(tut iz helpdeska nemorjo na proteusa če ga ne restartam), pa po parih urah ko hočem u proteusa dela zelo počas ob tem pa upload zelo niha. Bi mogoče pomagalo da bi mi sihnorizacijo uploda še malo dvignili, ker na začetku sem imel sinhnorizacijo 5mbit mi je uplodalo max 400KB.

Kralj87
25.09.2007, 11:05
Hvala za ponoven dvig sinhnorizacije, bom poročal o rezultatih :)

Edit: Po dodatnem dvigu sinhrorizacije na 10mbit, zadeva dela perfektno v zadnjih 48h ni modem nikoli zgubil sinhnorizacije, kljub obremenitvi˝na polno˝. Upload in download delata kot je treba, ter proteus ne šteka več. Končno sedaj dela kot je treba.

Še paste iz proteusa :
API Version 1.01
Firmware Version 1.66.31
Operational mode All
State Showtime
Trained transmit bit rate 10496 kbps
Trained receive bit rate 16768 kbps

Upstream power 4.6 dB
Local line attenuation 16.1 dB
Local Interleaved channel FEC error count 6235
Local Interleaved CRC 0
Local signal-to-noise margin 24.5 dB
Local LOS 0
Local SEF 0

Remote Interleaved channel FEC error count 351
Remote Interleaved CRC 0

Forenzik
30.10.2007, 15:38
Info: Danes sem speljal telefonsko linijo mimo zaščite proti udaru strele in stran od žic katere se nahajajo za PCjem. S tem mi je Upstream power iz 0,4 narastel na 3,7 dB in Local signal-to-noise margin iz 20 na 24 dB. Splača se porihtat kablovje. S tem se ti izboljša linija. Če pa sem babici testno odklopil internetno TV pa je Local signal-to-noise margin narasel na 25 dB.

Apex
12.11.2007, 18:03
Zdravo...

Zanima me ali se komu dogaja, sploh tistim, ki imate linije višjih hitrosti, da vam občasno linija pade...ne prav na nulo ampak recimo pod 1mb....

Namreč pred parimi dnevi sem prešel na VDSL2 5/2 in se mi recimo dogaja, da mi pri polni obremenitvi (recimo že vlečem torrente) linija pade skoraj do nule...primer: recimo 15 min mi vleče polno ca 610 kb/s nato pa mi kar naenkrat pade pod 100kb/s ali še man...vendar še vedno vleče....če nato resetiram modem je spet ok...potem pa se če zopet obremenim zadevo zgodba ponovi.

Lp,
Jani

PS: Se opravičujem če je že bla debata o tem vendar se mi ne da brat prav vseh strani ;)

janezpesec1
13.11.2007, 17:41
Jaz tega nisem opazil nikoli. Kot ze veckrat napisano je znana tezava obesanje modema pri dalj casa obremenjenem uploadu (recimo na vec kot 70%). Resitev je dvig sinhronizacije za upload, ne vem ce je ze kak novi firmware ki to odpravi brez dviga sinhronizacije.

Forenzik
13.11.2007, 20:38
Mene pa zanima koliko dB je lahko največji Local signal-to-noise margin (najbolj idealno razmerje signal šum) ?