Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Telekom pogodba

bastard
20.04.2007, 22:32
Sem $iol naročnik 5let in sicer trenutno duo paket na katerem imam še 1 leto vezave, uporabljam 4mb paket. Zdej če grem na Telekom pa bi rad obdržal to ip cifro in 4mb paket me zanima samo kako izkoristim lahko 4mesece brezplačnega interneta. Se stari $iol popusti potem s podpisom nove pogodbe "uničijo"? Se pravi plačujemo po novem več kot sedaj? Vezava je samo za 1 leto kaj potem ? Nikjer ne najdemo takih informacij iz prve roke kako to zgleda v praksi, na cenikih zgleda vse lepo....:veryevil:
Pa recimo še primer da imam sedaj 4mb paket pri prehodu na telekom obržim isti paket 4 mesece zastonj potem grem na 1mb?

shyama
21.04.2007, 14:49
- popust v višini 4 mesečnih naročnin ti ne pripada, razen v primeru da prekineš staro pogodbo in skleneš razmerje na novo, vendar izgubiš popust na zvestobo...

- zdaj plačuješ 41€? po noovem plačuješ isto!

- vezave ni več ob prehodu iz stare pogodbe na novo Telekomovo. Samo novi naročiniki imajo popust 4. mesečnih naročnin v primeru da se vežejo za 12 mesecev

bastard
21.04.2007, 19:28
Se pravi nč ugodnosti za stare naročnike kot vedno:S

valter
22.04.2007, 16:46
Če prav razumem....
- trenutno imam paket Solo 2MB;
-sklenil bom novo pogodbo s Telekomom in sicer Trio 2MB, s tem ob vezavi 12 mesecev dobim 4 mesece brezplačno, in izgubim popust na zvestobo;
-penalov ne plačam,ker bom prekinil pogodbo s Siolom;

Zanimivo je to,da s Siolom ne morem narediti nadgradnjo paketa iz Solo na Trio, novo pogodbo pa lahko sklenem (?!).

Če bo tako,bo kar v redu....:)

shyama
22.04.2007, 17:37
Če prav razumem....
- trenutno imam paket Solo 2MB;
-sklenil bom novo pogodbo s Telekomom in sicer Trio 2MB, s tem ob vezavi 12 mesecev dobim 4 mesece brezplačno, in izgubim popust na zvestobo;

ti narediš prehod na novo pogodbo in nimaš 4 mesecev brezplačne naročnine, ker to velja samo za NOVE naročnike, ki še nimajo ADSL:d . VEZAVE NI! Samo za TV komunikator - 24 mesecev, da ga dobiš po subv. ceni 1 €. To kar pa ti pišeš bi bilo v primeru, da pošlješ na Siol odpoved naroč. razmerja in potem naročiš na novo.

-penalov ne plačam,ker bom prekinil pogodbo s Siolom;
subvencije se brišejo in ne prekineš pogodbe , ampak podpišeš novo TS=SiOL, razen če boš dejansko poslal odpoved, potem boš penale plačal

Zanimivo je to,da s Siolom ne morem narediti nadgradnjo paketa iz Solo na Trio, novo pogodbo pa lahko sklenem (?!).

Če bo tako,bo kar v redu....:)

v okviru stare pogodbe lahko samo nadgradiš hitrost :) (Želim spremembe obstoječega paketa (sprememba hitrosti, naročim dodatni TV kanal),

valter
22.04.2007, 18:47
Zdaj sem pa malo razočaran....če je to res,potem naj to napišejo.

Štiri mesece brez naročnine za vse nove naročnike, ki bodo naročniško razmerje za Trio sklenili med 1. aprilom in 31. avgustom 2007, ob vezavi naročniškega razmerja za 12 mesecev.

ker tole jaz razumem drugače. V bistvu sem nov naročnik na paket Trio.

brez časovne vezave, če se uporabnik ne odloči za akcijsko ponudbo - 4 mesece brez naročnine,

Sicer bom pa kmalu videl,če je to res.

shyama
22.04.2007, 19:25
zgoraj si napisal da imaš solo, torej si naročnik.

NOV NAROČNIK

- če se vežeš za 12 mesecev- 4 mesece brez naročnine
- brez vezave - nimaš nobene naročnine podarjene

fazan
22.04.2007, 20:02
Zdaj sem pa malo razočaran....če je to res,potem naj to napišejo.

ker tole jaz razumem drugače. V bistvu sem nov naročnik na paket Trio.

Sicer bom pa kmalu videl,če je to res.

Saj vse natančno piše in treba je prav prebrati pa boš razumel sicer pa če v kateri od trgovin telekoma vprašaš je treba poslušat in ti tudi obrazložijo.Ne razumem ,da se nekateri tolčete po
prsih stari naročniki kaj pa potem lahko porečejo tisti,ki so že od samega začetka pa sploh nimajo takih vprašanj oziroma noben ne reče jaz sem pa stari naročnik.

valter
22.04.2007, 22:37
OK. Sem razumel. Ni treba pisati tako ostrih besed.

Sicer sem pa tudi sam že kar nekaj let naročnil ADSL-a. In se ne bom veliko sekiral za 4 mesece naročnine.:2thumbs:

goran1111
23.04.2007, 17:48
A je kdo že dobil novo pogodbo od telekoma? Ko so me klicali so rekli, da bodo pošiljali po petnajstem...

rda
23.04.2007, 20:34
A je kdo že dobil novo pogodbo od telekoma? Ko so me klicali so rekli, da bodo pošiljali po petnajstem...

Jaz imam pogodbo doma...dobil sem jo v Teletrgovini...čakam še edino na klic :)

RudiBr
24.04.2007, 20:26
Meni so včeraj rekli, da je pogodba šla na pošto, vendar je danes še nisem prejel. NAročil pa sem razvezan dostop z novo Telekomovo pogodbo.

goran1111
25.04.2007, 20:43
No jaz sem danes pogodbo dobil, jutri gre na pošto. Piše, da so rezervirali kapacitete za mene:d.

Arc
28.04.2007, 21:29
Tudi jaz sem danes dobil pogodbo. Ker je v sklopu o tehnični pomoči nekdo jamral da mu Duo ne dela normalno in je dobil odgovor naj si prebere kaj je podpisal v pogodbi, sem jo šel tudi jaz podrobno prebrat.

Sem kar malo slabe volje. Sama pogodba je zelo kratka in skopa, zraven pa so kot sestavni del pogodbe še "pogodbeni pogoji" - no in ti zgledajo kot da so še vedno iz časov "prejšnjih" paketov in času ko sta bila Telekom in Siol dve različni podjetji, in da jih enostavno ciklostirajo ne glede na to kaj naročiš in kdo naroči (nov ali obstoječ naročnik)....

Sem npr. obstoječi naročnik in samo prehajam iz starega paketa na nov paket, in to sem pri oddaji prijave preko spleta tudi vse vpisal. Ampak pogodba je napisana kot da sklepam novo naročniško razmerje. Ali mi torej glede na pogodbo ne bo več pripadal popust na zvestobo? Ali torej ne bom mogel ohraniti istega uporabniškega imena in email naslova?
Saj vem da so bile razlage doslej vedno take da lahko - ampak v pogodbi ne piše tako.

V pogodbi je opomba da je sklenjena v času naročniške akcije. Ampak rečeno je bilo da akcija (štirje meseci zastonj ob vezavi za 1 leto) velja samo za nove naročnike, se pravi da zame naročniška akcija ne velja. Kaj potem ta opomba pomeni?

V pogodbenih pogojih piše da se strinjam da dosedanji komunikacijski prehod prenese v last in vzdrževanje Telekoma, ampak jaz imam še iz starega paketa Calistota, ki je že sedaj od Telekoma...

V pogodbenih pogojih piše da sem seznanjen "da storitev ne bom mogel uporabljati v primeru začasne prekinitve zagotavljanja storitve priključka za govorne storitve (PSTN, ISDN)...", in dalje tudi "v primeru trajne prekinitve zagotavljanja storitve priključka za govorne storitve (PSTN, ISDN)..." - ampak jaz prehajam na Duo razvezan dostop, se pravi da mi bo ISDN z vklopom novega paketa itak prekinjen...???

Sicer vem da v življenju ne gre preveč komplicirat, in bom pogodbo podpisal in vrnil, ampak... Ostane slab občutek da če bo šlo kaj narobe ti res lahko kdo vrže ven "kaj si podpisal..."

Ipod
29.04.2007, 11:28
Ni tok hudo :) Take pogodbe so tudi pri drugih operaterjih.
Vse podatke obdržiš (mail, popust na zvestobo, usernejm....)
Akcija ti ne priapda, modem je isto v lasti TS (samo, da dobiš drugega)...
Prekineš lahko pogodbo kadarkoli brez pogodbene kazni (vezava je le v primeru, da vzameš tv - potem se vežeš
za 24 mescev, če želiš tv komunikator po subv. ceni).
Vse kar je tacga v pogodbi je, da v primeru izpada, čas odprave napake lahko traja 3 delovne dni od prijave.

fazan
29.04.2007, 12:32
Ni tok hudo :) Take pogodbe so tudi pri drugih operaterjih.
Vse podatke obdržiš (mail, popust na zvestobo, usernejm....)
Akcija ti ne priapda, modem je isto v lasti TS (samo, da dobiš drugega)...
Prekineš lahko pogodbo kadarkoli brez pogodbene kazni (vezava je le v primeru, da vzameš tv - potem se vežeš
za 24 mescev, če želiš tv komunikator po subv. ceni).
Vse kar je tacga v pogodbi je, da v primeru izpada, čas odprave napake lahko traja 3 delovne dni od prijave.

vse drži kot si povedal vendar ljudje še dolgo ne bomo kapiral zakaj je treba čakat 30 dni da se vse to uredi pa enoinista firma sedaj.Lepo bi bilo,da bi obrazložili vse ne pa,da potem čakate za te prehode tako dolgo in na takšen način smo naročniki zopet na istem kot bi plačal penale pogodbene kazni saj moram čakat in plačat vse tako pa bi plačal manj če bi bil prehod v roku enega tedna narejen ali pa vsaj v obdobju obračunskega obdobja.

faca5
04.05.2007, 18:13
- popust v višini 4 mesečnih naročnin ti ne pripada, razen v primeru da prekineš staro pogodbo in skleneš razmerje na novo, vendar izgubiš popust na zvestobo...

Res ali kaj!?!?

Ipod
05.05.2007, 01:23
to pa drži