Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zakaj toliko spama

fazan
24.04.2007, 08:38
Toliko kot imam raznih sporičil ,ki so spam dnevno na siolovem email naslovou ne bo imel prijatelj,ki redno dobiva maile na g mailu in hotmailu skupaj celo leto.Vklopljen imamo spam in menda je tudi v ceni naročnine spama pa čedalje več.Ali ne morete ali pa nočete ustvariti dodatnih filtrov za nezaželjeno pošto,ki je pa zelo moteča.Kaj boste naredili?

M.T.
24.04.2007, 10:44
Sam imam mail račune pri n ponudnikih.

Povsod je zgoda podobna. Spami se pojavijo šele, ko puščam mail naslove na različnih straneh ali pa ko me ima kolega z okuženim računalnikom shranjenega med kontakti.

Negativna izjema je le hotmail.

Rešitev glede prve točke je preprosta. Imaš en account za spam drugega pa za resne zadeve. Lahko pa še tretjega za kolege, ki pošiljajo filmčke in ostala jajca.

Te 3 račune si lepo organiziraš v poštnem odjemalcu in to je to.

rock
24.04.2007, 12:31
Jaz sem si mail na siolu onesnažu s spamom ob kancu 90-ih. Smo bili pač naivni takrat. V začetku je blo čist cool dobivat te in one informacije. Pa se nisem prijavu na več kot 20-25 večinoma novičkarskih servisov. A baze so očitno dobile noge. Tako sem sedaj na 40-60 spama dnevno. Je pa to dobra čertitina najsabših časov pred cca. dvema letoma. S tem je upoštevano vse kar pride na naslov. Raje dobim vse do sebe in filtriram sam kot da se na strežniku briše.

Problem nastane, ko kakšna firma naslove svojim zaposlenim z namenom, da bi bilo razvidno od koga in iz ktere poslovalnice prihaja "opemi" z znaki, ki jih filtri v ševilu večjem od 3 obravnavajo kot gotov spam... K sreči pa tega ni ravno veliko. Smo se pa parkrat že pregovarjali kam in zakaj je sporočilo poniknilo.

Imam vsega 2 računa, ker več ne rabim. Zanimivo pa da drugi, ki je sedaj cca. 6 let odprt niti nima tolko spama, čeprav sploh nisem nikoli pazil kam je bil poslan. Naslovi iz konca 90-ih pa so se očitno zelo razširili med pošiljajlci.

Me pa spam sploh ne moti je del "e-maila", berem itak ne...

madmitch
24.04.2007, 13:06
Jaz sem si mail na siolu onesnažu s spamom ob kancu 90-ih. Smo bili pač naivni takrat. V začetku je blo čist cool dobivat te in one informacije. Pa se nisem prijavu na več kot 20-25 večinoma novičkarskih servisov. A baze so očitno dobile noge. Tako sem sedaj na 40-60 spama dnevno. Je pa to dobra čertitina najsabših časov pred cca. dvema letoma. S tem je upoštevano vse kar pride na naslov. Raje dobim vse do sebe in filtriram sam kot da se na strežniku briše.

Problem nastane, ko kakšna firma naslove svojim zaposlenim z namenom, da bi bilo razvidno od koga in iz ktere poslovalnice prihaja "opemi" z znaki, ki jih filtri v ševilu večjem od 3 obravnavajo kot gotov spam... K sreči pa tega ni ravno veliko. Smo se pa parkrat že pregovarjali kam in zakaj je sporočilo poniknilo.

Imam vsega 2 računa, ker več ne rabim. Zanimivo pa da drugi, ki je sedaj cca. 6 let odprt niti nima tolko spama, čeprav sploh nisem nikoli pazil kam je bil poslan. Naslovi iz konca 90-ih pa so se očitno zelo razširili med pošiljajlci.

Me pa spam sploh ne moti je del "e-maila", berem itak ne...

Treba je upoštevati tudi generatorje e-naslovov, ki jih uporabljajo spamerji. Dovolj je @xxxx.xxx vse pred tem je naključno generirano. Pač, neobstoječi naslovi poniknejo, ostali zadanejo prejemnika. Torej tudi, če nisi nikjer pustil svoje sledi, te lahko zadane.

dal
24.04.2007, 17:37
Toliko kot imam raznih sporičil ,ki so spam dnevno na siolovem email naslovou ne bo imel prijatelj,ki redno dobiva maile na g mailu in hotmailu skupaj celo leto.Vklopljen imamo spam in menda je tudi v ceni naročnine spama pa čedalje več.Ali ne morete ali pa nočete ustvariti dodatnih filtrov za nezaželjeno pošto,ki je pa zelo moteča.Kaj boste naredili?

Preusmeri si pošto na gmail in / ali za branje pošte uporabljaj Thunderbird ter ga nauči, kaj je spam.

Pred leti je bil seznam e-mail naslovov SiOL uporabnikov tudi javno dostopen.

Death Paladin
24.04.2007, 17:39

Vprasanje, kaj je za koga Spam posta. Jaz uporabljam siolov mail, od kar imam ADSL. Ne uporabljam nobenih Anti-spam filtrov, pa se nisem samcatega spam maila fasal na ta naslov. Za taksne stvari, si naredi poseben racun pri drugem ponudniku, ki ga bos uporabljal za registracije ali kaj podobnega recimo racun na gmailu ali yahoo. Za Siolov mail pa svetujem, da gres pod services ter si spremenis obstojeci naslov. Ce vas zanima, so glavni razlog spam mailov ta verizna pisma, ki jih ljudje tako naivno posiljajo naprej iz vrazevernosti ali pa z upanjem, da bodo v kratkem casu zadeli na lotu zaradi tega, ce odposljejo pisma 10 prijateljem. S tem se pa ne zavedajo, da s posiljanjem posredujejo svoj naslov ter naslove prehodnih prejemnikov, ki postanejo na tak nacin dosegljivi vsakomur.

LP

Soleil
24.04.2007, 18:23
Jaz imam vso pošto preusmerjeno gmail, kjer se res dobro filtrira, saj na teden prideta v inbox v povprečju le kakšna 2 spama.

fazan
24.04.2007, 21:23
Sam imam mail račune pri n ponudnikih.

Povsod je zgoda podobna. Spami se pojavijo šele, ko puščam mail naslove na različnih straneh ali pa ko me ima kolega z okuženim računalnikom shranjenega med kontakti.

Negativna izjema je le hotmail.

Rešitev glede prve točke je preprosta. Imaš en account za spam drugega pa za resne zadeve. Lahko pa še tretjega za kolege, ki pošiljajo filmčke in ostala jajca.

Te 3 račune si lepo organiziraš v poštnem odjemalcu in to je to.

Saj glih to je,da mail na siolu uprbljamo samo za dostop siolovih informacij ter nujno pošto če je potrebno.Nikjer se pa nisem ali nismo vpisvali oziroma izpostavljali siolovega maila ker za različnr registracije in podobno uporabljamo pa email.si ki pa ni vezan na siolovega ali obratno.
zato sem sprožil to vparašanje.

sr@nje
05.06.2007, 16:16
Imam podobno izkušnjo.
Email obstaja odkar sem začel uporabljati internet in to je skoraj 10 let, ni pa ravno enostavno tak email kar pobrisat-spremenit ali kaj podobnega, ker je zadeva podobna GSM številki.
V začetku internet obdobja tudi ni bilo toliko ponudnikov email storitev, nekaj neznanje, nekaj firbec pa si na spisku.
Težko je ljudem tud razložit, da skupinsko pošiljanje določenega sporočila za seboj potegne tudi nezaželene posledice.

Že več kot 14 dni se neutrudno mučim z odjavljanjem (pri nekatrih se to da) ni pa kakega učinka, no malenkost bolje je .
Fora je tud ker je pod emailom povezava do strani za odjavo, ki je ista od emaila do emaila, čeprav so spami razlinih vsebin, ko pa klikneš na spam kot da si zainteresiran za izdelek, pa tam najdeš njihovo orodje za odjavo iz reklam.
Skratka mislim da 98% teh povezav za odjavo samo zbira aktivne email naslove in jih celo posreduje naprej.

Včasih ali vsaj pri nekaterih spamih pomaga zabasan poštni predal, če le ni povratni naslov lažen.
Velja poizkusiti, s tem da bo tudi kakšen zaželjen naslov zavrnjen.
Je pa težava saj naj bi imel uradni email 100MB prostora, nisem siguren ??? ga pa že nekaj časa filam
in mi ga ikakor ne uspe zafilat ???

V skrajnem primeru sled tudi ukiitev tega e naslova.

Me pa zanima če je mogoče en enail zbrisat ali spremenit in ga potem po določenem času spremenit nazaj na prejšnji ???

fazan
05.06.2007, 16:49
Jes sem to rešil tako,da sem spremenil pri siolu mail in adijo spam(koliko časa vprašanje)

ajax
13.06.2007, 21:08
Težko je ljudem tud razložit, da skupinsko pošiljanje določenega sporočila za seboj potegne tudi nezaželene posledice.

Točno tako. Spamerji največ e-poštnih naslovov dobijo preko okuženih računalnikov tvojih prijateljev, znancev. Več ljudem ko forvardiraš pošto, večja je verjetnost, da bo imel nekdo okužen računalnik (virus, spyware, trojanci,...). Ta programska "nesnaga" deluje na principu skeniranja datotek povezanih s poštnimi odjemalci, v katerih načrtno iščejo e-poštne naslove. Načinov kako spamer lahko dobi tvoj e-poštni naslov pa je seveda še več.

Že več kot 14 dni se neutrudno mučim z odjavljanjem (pri nekatrih se to da) ni pa kakega učinka, no malenkost bolje je . Fora je tud ker je pod emailom povezava do strani za odjavo, ki je ista od emaila do emaila, čeprav so spami razlinih vsebin, ko pa klikneš na spam kot da si zainteresiran za izdelek, pa tam najdeš njihovo orodje za odjavo iz reklam. Skratka mislim da 98% teh povezav za odjavo samo zbira aktivne email naslove in jih celo posreduje naprej.

Res je.
Nasvet. Ne počni tega. S tem ko klikneš na link v spam sporočilu, daš ponavadi spamerju vedeti, da je tvoj poštni predal aktiven, ti pa redno prebiraš elektronsko pošto.

Včasih ali vsaj pri nekaterih spamih pomaga zabasan poštni predal, če le ni povratni naslov lažen.

Povratni naslov je vedno lažen.

Me pa zanima če je mogoče en enail zbrisat ali spremenit in ga potem po določenem času spremenit nazaj na prejšnji ???

Sam sem to poskusil. Zbrisal e-poštni naslov, ga pustil pol leta, potem pa istega spet aktiviral. Spam še vedno prihaja. :censored:

Lp,
Ajax

Soleil
14.06.2007, 22:17
Kaj pa če pa grupne mejle pošiljaš tako, da so vsi naslovniki v Bcc (blind carbon copy), torej, da prejemnik ne vidi tudi ostalih prejemnikov? A potem naslovi ostalih prejmnikov ne pridejo v računalnike vseh prejemnikov?

ajax
14.06.2007, 22:45
Kaj pa če pa grupne mejle pošiljaš tako, da so vsi naslovniki v Bcc (blind carbon copy), torej, da prejemnik ne vidi tudi ostalih prejemnikov? A potem naslovi ostalih prejmnikov ne pridejo v računalnike vseh prejemnikov?

Pri množičnem pošiljanju je najbolje vse prejemnike dati pod bcc, takrat prejemnik ne vidi komu vse si mail poslal, ampak vidi kot da je edini ki je dobil mail, v nekaterih primerih tudi napiše "Undisclosed recipients" pri nadaljnjem forvardiranju pa se pojavi samo tvoj mail v sporočilu (razen če ga tisti ki forvardira zbriše).

Če pošiljaš tako da daš dosti prejemnikov v polje "To", potema pa večina teh ki so mail dobili le tega posreduje naprej, se v sporočilu pojavi ogromno e-poštnih naslovov, ki so lepa baza za spamerje. Ker prej ali slej pri tem množičnem pošiljanju e-pošte, naletiš na enega ki ima okužen računalnik... In hopla spam je tu...

Lp,
Ajax

Soleil
15.06.2007, 09:00
Pri množičnem pošiljanju je najbolje vse prejemnike dati pod bcc, takrat prejemnik ne vidi komu vse si mail poslal, ampak vidi kot da je edini ki je dobil mail, v nekaterih primerih tudi napiše "Undisclosed recipients" pri nadaljnjem forvardiranju pa se pojavi samo tvoj mail v sporočilu (razen če ga tisti ki forvardira zbriše).

Če pošiljaš tako da daš dosti prejemnikov v polje "To", potema pa večina teh ki so mail dobili le tega posreduje naprej, se v sporočilu pojavi ogromno e-poštnih naslovov, ki so lepa baza za spamerje. Ker prej ali slej pri tem množičnem pošiljanju e-pošte, naletiš na enega ki ima okužen računalnik... In hopla spam je tu...

Lp,
Ajax

Torej, drži?

X-wrt
18.06.2007, 08:55
Enega pod "To" , ostale pod "BCC" .

Soleil
18.06.2007, 12:17
Enega pod "To" , ostale pod "BCC" .

Zakaj pa ne kar vseh pod BCC?