Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nujno - lastništvo dveh avtov hkrati

randius
24.04.2007, 16:53
pozdravljeni!

oče je trenutno lastnik le golfa2 (55km). nabavil je passata (130km) in jutri bo postal lastnik tudi njega...

menili smo se najprej, da bo šel golf name, a je prišlo nekaj vmes, da mene zraven jutri pri vseh proccesih ne bo moglo biti.

jaz nimam nobenih popustov in bi bil prvic lastnik kakega avta; on pa ima 50% popusta (zavarovanje..)

zamislil sem si tako: še naprej, da bo on ostal lastnik golfa ter 'uradno' zanj plačeval kar pač vse treba ter ga kasneje že enkrat prepiše name ter hkrati takisto vse plačuje za passata...

generalno stroškovno gledano, kaj torej bolje: 1. če že jutri postanem jaz lastnik in ima on le en avto nase ali 2. ta prej omenjena varianta lastnistva dveh avtov hkrati.

za dodatna vasa vprasanja bom tudi poslusil takoj odgovoriti

hvala za cim hitrejse odgovore in lep pozdrav

Soleil
24.04.2007, 17:08
pozdravljeni!

oče je trenutno lastnik le golfa2 (55km). nabavil je passata (130km) in jutri bo postal lastnik tudi njega...

menili smo se najprej, da bo šel golf name, a je prišlo nekaj vmes, da mene zraven jutri pri vseh proccesih ne bo moglo biti.

jaz nimam nobenih popustov in bi bil prvic lastnik kakega avta; on pa ima 50% popusta (zavarovanje..)

zamislil sem si tako: še naprej, da bo on ostal lastnik golfa ter 'uradno' zanj plačeval kar pač vse treba ter ga kasneje že enkrat prepiše name ter hkrati takisto vse plačuje za passata...

generalno stroškovno gledano, kaj torej bolje: 1. če že jutri postanem jaz lastnik in ima on le en avto nase ali 2. ta prej omenjena varianta lastnistva dveh avtov hkrati.

za dodatna vasa vprasanja bom tudi poslusil takoj odgovoriti

hvala za cim hitrejse odgovore in lep pozdrav

Če prav razumem sprašuješ za bonus pri zavarovanju. Če hočeš ta bonus tudi sam čim prej imeti, boš moral tudi čimprej postati zavarovanec. Ker bonus se ti šteje glede na vrsto let ko si zavarovanec. Če bo avtomobil pisan nate, boste zanj plačevali več, če pa bo na očeta pa manj, vendar ti potem ne boš prišel še do bonusa, ki mislim da znaša 10 % na leto (ne vem no mogoče pa tudi manj). Slača se seveda na očeta, vendar kot pravim, ti ne boš imel potem bonusa. Če pa bo nate, bo prvo leto zavaovanje 100%, potem pa vsako leto po 10% manj.

HOLLAND
24.04.2007, 17:30
Saj se lahko z agentom zmeniš, da bonus prenese iz očeta nate.

kekez
24.04.2007, 17:50
In potem ga oče nima pri dražjem zavarovanju :nonono:
Iz enega bonusa boš težko naredil dva. Prenašaš ga pa lahko skoraj po mili volji.

HOLLAND
24.04.2007, 20:32
Ja malo sem narobe razumel. Kam boste dali bonus se boste mogli med sabo zment, za enega boste tako al tako morali plačevat polno cifro. Najbolje, da bonus prenesete na pasata, polno plačujete pa za golfa ker pride manj.

Jakec
29.04.2007, 15:24
točno tako kot pravi holland. popust ostane na dražjem avtu tako, da golfa lahko kat takoj prepišete nate in si ti začneš nabirat svoj popust, ki ti bo prišel prav kasneje.