Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : solarij

modelko
26.04.2007, 09:02
no ni še nobene teme o solariju pa je odpiram. Predvsem me zanima sledeče, prednosti ter slabosti ki pripomorejo k odločitvi za oz. proti obiska solarija?

kako se gibljejo cene, ter po koliko minut dnevno oz. na nekaj dni je priporočjivo?

Katrin
26.04.2007, 11:28
Strogo proti - če bi že hotela starostne gube in usnjeno kožo, bi to počela na soncu.

VR3
26.04.2007, 11:46
če nimaš kakih drugih razlogov razen "lepote", brez veze, škoda zdravja in dnarja.

n...
27.04.2007, 09:48
jaz sem pa v dolocenih primerih za. predvsem se mi zdi dobra priprava pred pocitnicami na morju, se posebej v kaksnih toplih krajih:), ker potem (vsaj mene) na sonce nic ne opece, ampak dobim samo lepo rjavo barvo. se pa proti pretiravanju v solariju. jaz npr. grem okrog 5x preden se odpravljam na morje. preden grem v solarij se se namazem s soncno kremo.

nattka
27.04.2007, 09:52
še ena, ki je tukaj, ki je strogo proti ...

če bi ljudje vedeli, kako škodljivo je tole sončenje, bi se solarija na daleč ogibali ... ne samo usnjena koža, tudi rak, izsušena koža, nezdrav izgled, neenakomerna pigmentacija ...

evo še link za lažjo odločitev ...

http://www.mojtrener.com/index.php?group=lmenu&menu=negatelesa&menuItem=article&subMenuItem=1310&g_domain=mojtrener.com&g_lang=sl

in delček iz članka Sanje Lončar, raziskovalne novinarke ...

[[IKaj je sploh zaščitni faktor oziroma SPF?Številka nam pove, koliko časa smo lahko na soncu, v primerjavi s časom, ki bi ga imeli na voljo, če ne bi uporabili zaščitnega sredstva. Vendar je ta faktor zavajajoč.

Večina sredstev ščiti pred UVB-žarki (spekter valovnih dolžin med 290 in 320 nm) in oznaka SPF se nanaša na zaščito pred njimi. UVA-žarki (spekter valovnih dolžin med 320 in 400 nm) ne povzročajo vidnih opeklin in takojšnjih sprememb, zato jih do osemdesetih let niso podrobneje preučevali.

Toda izkazalo se je, da prav podaljšani čas na soncu, ki smo si ga pridobili z zaščitnimi filtri UVB, prispeva, da smo zaužili veliko več škodljivih UVA-žarkov. UVA-žarki so tisočkrat bolj koncentrirani in se ne menijo kaj prida za uro in nadmorsko višino. To pomeni, da delujejo tudi zgodaj zjutraj. UVA-žarki stopnjujejo akutne in kronične učinke UVB-žarkov in poskusi so pokazali, da so sokrivi za nastanek uničujočih učinkov na koži.
Zaradi UVA-žarkov so tudi solariji, ki so do včeraj bili sinonim za varno zagorelost, nenadoma postali dodaten dejavnik tveganja za nastanek kožnega raka.[/I]

sunnygirl
01.05.2007, 13:55
jst drugace tudi proti uporabi solarija, vendar zadnje dve leti grem ponavadi kak mesec preden grem na morje ene 4krat v solarij, ker imam alergijo na sonce in ce pridm na morje bela kot mleko,pol takoj dobim tiste pikice...ce sem bla pa prej ene parkrat v solariju(tko po 5 min) pa ne dobim alergije

Lencka
01.05.2007, 16:24
O solariju sicer ne vem, ne hodim in me ne mika. Samo odgovor na sunnygirl - jaz imam kar zoprno alergijo na sonce, precej močno. In rešim precej enostavno - ne sončim se sploh :dontknow: Sem v senci, kljub vsemu na debelo namazana s kremo, pa tudi sicer se poleti vsak dan namažem, preden grem iz hiše - ker sicer me opeče (in dobim vnetje in "pikice") že v mestu ali na sprehodu.
Če torej trditve o škodljivost solarija držijo, bi na tvojem mestu dvakrat premislila, če se splača tako rešiti težave z alergijo...

ksimon
01.05.2007, 21:59
Jaz poznam eno punco, ki je dobesedno že skurjena od solarija...punca stara 22 let, zgleda pa kot 40 let stara strastna kadilka (koža ji že dobesedno poka pri ustnicah:dontknow: ). Vsi ji govorimo da naj ne hodi več v ta pekel, ampak ona pa to dobesedno kontra vzame:nonono:

Ob pogledu nanjo me mine vsa volja, da bi šel sploh pogledat tiste kupole:nonono:

Sif
04.05.2007, 11:50
Živjo!!
Jaz imam tudi alergijo na sonce...probala vse možno, tut solarij pa nič ne pomaga oz. pomaga samo da se izogibam direktnemu soncu in na debelo namažem z visokim faktorjem.....
drugače sem tudi jaz proti solarijem, je še slabše kot sonce....

mrjerry
04.05.2007, 12:15
ampak lepo zakurjena ***** pa se vseen dobr zgleda :approve:

sunnygirl
04.05.2007, 15:28
ja, sej se jst tut drzim v senci in se mazem s kremami, ampak ce grem prej ene parkrat v solarij dobim potem lepo barvo in sem brez alergije.In tist parkrat k grem pa tut ne more bit toooook bad-ce gres v enem letu 4-5krat v solarij

bejba020
05.05.2007, 16:58
lep zakurjen tip tud dobr zgleda :), sama hodim u solarij.. 1x 2x, preden grem na morje!

Wanted
05.05.2007, 18:46
Poznam veliko ljudi, ki se hodi cmarit na to umetno sonce. Nisem še nikol bil in tud nikol ne bom, ker sem itak skoz zunaj in sem že dost zapalen od sonca:)

Sif
05.05.2007, 19:55
Lepa rjava barva na vsakmu dobr zgleda, sam eni pač do nje ne mormo prit:dontknow: