Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Santa fe vs. RAV4

AlienW
26.04.2007, 19:38
Z fotrom sva mal zbirala med t.i. SUV-i ali cestnimi terenci. Na koncu sva prišla do Sanfa feja/RAV4. Po ceni je glede na opremo približno enaka. 200000 sit je razlike. Ima vsak sovje slabosti in boljše stvari od drugega. Tako da izbira bo prišla po testnih vožnjah. Kaj se pa vam zdi? Ima kdo kakšne izkušnje?

Santa fe
http://shrani.si/files/hyundaisanz1qd.jpg
http://shrani.si/files/hyundaisanz1qe.jpg

RAV4
http://shrani.si/files/toyotarav4z1qg.jpg
http://shrani.si/files/t7rav05carz1qf.jpg

Smaug
26.04.2007, 22:56
RAV4 z naskokom, ce se mene vprasa. Prvo kot prvo, ze zaradi samega proizvajalca; veliko rajsi bi imel doma Toyoto kot pa Hyundaja. Naslednja stvar je izgled; Santa Fe mi izgleda kot velika skatla, ki se trudi biti podobna velikim (pardon, drazjim) bratom, nekako v stilu "res je, da je letnik 92, ampak je pa BMW". RAV izgleda veliko bolj doteran in poleg vsega se nekako daje droben vtis pravega terenskega vozila. Tudi performance so na strani RAV-a. Prakticno edina boljsa plat Santa Fe-ja je njegova velikost (in ne izkoriscenost). Ce jo isces, to je. Ker RAV izgleda proti njemu kot mlajsi brat.

GiGi
27.04.2007, 21:01
Glede teh dveh je takole. Avtomobila zelo težko primerjamo. Rav je bolj konkurenca Hyundai Tucsonu tako po velikosti kot po ceni.

Novi RAV4 je bil dosti kritiziran nasproti predhodniku ker ni bistveno različen ali "nov". Avto (vsaj meni ko sem sedel v njem) mi je dal občutek precejšnje utesnjenosti(kot kakšen Clio). Oblika je medla, pogon lahko samo zakleneš na 4x4 drugače ga prestavlja sam. Motorji so dobri in dobro razporejeni tudi menjalnik je 6st pogon na splošno ni problem.

Santa Fe je predvsem dosti večji (prava ladja) v bistvu je za en cel velikostni razred večji: slabih 30cm daljši, 7cm širši, dobrih 10cm višji. Brez težav se lahko pelje 7 ljudi pa ti še ostane kaj od prtljažnika.
Več je izbire ima voznik pri določanju pogona 2WD, auto 4WD in lock 4WD. Opreme in raznih detajlov je polno, tako pozitivno presenečen že dolgo časa nisem bil nad avtomobilom.
Kritika je da nima 6 stopenjskega ročnega menjalnika, je pa bil pohvaljen samodejni 5st.

Jaz osebno bi se med tema dvema odločil za Santa Feja ker je bolj udoben(2. klop je naklonsko nastavljiva in bolj udobna kot 95% kavčev na katerih sem sedel) precej založen z opremo pa še dosti lepši in bolj tak kako bi rekel... eee.... bolj avto je. Glede terena se ne slepit, to sta še vedno SUVa. Če hočeš terenske zmogljivosti kupi Pajerota, LandCruiserja ali Patrola(pa že ta je čistu SUVast)
Pa tudi prejšnji RAV mi ni bil pretirano všeč. Pač stvar okusa mene RAV ne gane pa pika. Preveč "srebrno plastičen":sleepy:

Če lahko predlagam mogoče še novega Mistubishi Outlanderja. Je večji od Toyote, po moje tudi overall boljši paket. Je tudi cenejši od Santa Feja(a tudi manjši od korejca)
Pa gledal sem določene teste in povsod je zelo hvaljen pravtako dizel kot zgornja dva. Po moje je vreden ogleda. Sicer pa pojdita pogledat avtomobile tudi po salonih se vsedita v njih, pojdita na testno vožnjo pa se potem odločita.

AlienW
27.04.2007, 21:56
Ja za Outlanderja sva tut gledala sam znotraj ni všeč ne meni očetu pa sploh ne. Tako nekako pust je. Tudi jaz navijam za Santa feja;) Je pa problem k je nekoliko težji kot RAV. Drgač sm pa jaz najprej ful hotu Freelander 2. Sam se pa cena že začne čez 8.000.000sit. Bom poročal po testnih vožnjah:d Za Santa feja je že zmenjeno samo še datum morajo povedati.

pro gamer
29.04.2007, 12:26
Santa fe??????????????????????????????''
TO JE TAKA KRIPA DA KO DAŠ GAS RABI TA AVTO CELO VEČNOST DA SE SPLOH SPOMNE DA SI MU POVEDAL NAJ SE PREMAKNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa da so kao lesene obloge pr armaturi...ma dej to je bla plastika
Ko je fotr kupoval avto smo probal Land cruiserja, rav 4, Santa fe, ssangyong rexton, x-trail,
honda cr-v, espace.
Vsi majo skor enake podatke, najboljši je bil CR-V ker ma motor 10x močnejši in nimajo espace ( k je tud nek krš), pa rexton k ma 2.7 mašino za en burek proti hondi.
Tko da vzem RAV4 ali pa x traila. Če pa ni nujno da je terenec, vzemi Forda s- max.
P.S.: Pol je vzel Forda S-MAX.

AlienW
29.04.2007, 22:02
Vi pa imate izbor ja. LOL. Land cruiser nima blage veze z ostalimi naštetimi avti ker je mnogo boljši s čimer tudi dražji. Cena se začne pri nekaj čez 9 milijonov. Gledate tak avto na koncu pa kupite S-maxa?? Espace?? To je ogromen enoprostorec kar z ostalimi spet nima kaj podobnega;) Kako se pa motor obnese bom pa tut napisal pol tesntni vožnji.

The_beast
01.05.2007, 19:17
toyota

avalanche
01.05.2007, 22:45
Santa fe??????????????????????????????''
TO JE TAKA KRIPA DA KO DAŠ GAS RABI TA AVTO CELO VEČNOST DA SE SPLOH SPOMNE DA SI MU POVEDAL NAJ SE PREMAKNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa da so kao lesene obloge pr armaturi...ma dej to je bla plastika
Ko je fotr kupoval avto smo probal Land cruiserja, rav 4, Santa fe, ssangyong rexton, x-trail,
honda cr-v, espace.
Vsi majo skor enake podatke, najboljši je bil CR-V ker ma motor 10x močnejši in nimajo espace ( k je tud nek krš), pa rexton k ma 2.7 mašino za en burek proti hondi.
Tko da vzem RAV4 ali pa x traila. Če pa ni nujno da je terenec, vzemi Forda s- max.
P.S.: Pol je vzel Forda S-MAX.

Ja koko ste pa lahko CLK-ja, Phaetona in Micro spustil? Moraš vso konkurenco pregledat. :nonono:

mrjerry
03.05.2007, 08:30
Menda je nova Honda CR-V boljsa od RAV4. Sicer pa RAV4 all the way. 2.0 D4-D motor zadosca, ne se pustit prepricat prodajalcu da je 2.2 D-CAT blazno boljsi.

AlienW
16.05.2007, 13:08
Santa fe

No včeraj sva šla na testno vožnjo in je pravzaprav meni osebno zelo všečen. Malo moti turboluknja (do zdaj sva imela še kar poskočnega bencinarja). Pa sedeži imajo malo premalo oprijema-premalo školjkasti. Do zdaj sva imela v Carismi odlične sedeže saj te za avto kot je carisma odlično držijo primeru. No drgač je pa Santa fe zlo lušn. Je pa velik:P