Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hyundai

popka
01.05.2007, 20:10
Z mojim razmišljava o menjavi Honde HR-V za malo večji SUV, za max. 5 mio starih sit in sva prišla do Hyundai Tuscona ali Santa-Fe (malo rabljen). Zdej me pa zanima kvaliteta teh dveh avtov, kakšne imate izkušnje tisti, ki ste jih že kdaj uporabljali....predvsem rabim nasvete in izkušnje imetnikov teh dveh avtomobilov in tistih, ki se na avte res spoznate. Predvsem me muči, da je Hyundai pa me zanima, če me neupravičeno skrbi. :shy:

Prosila bi pa tut za predloge kakih drugih SUV vozil za takšno ceno, tako prostornih (to je ubistvu tut razlog za menjavo), lahko rabljenih (max. letnik 2003).

avalanche
01.05.2007, 22:37
Hm, če je prostornost glavna stvar, potem raje priporočam kakšnega enoprostorca kot pa SUV-ja. Drugače sta Tucson in Santa Fe v bistvu edini pametni izbiri. Splača se edino še rabljenega Freelanderja. Čeprav tut Rexton ni slab, samo če ti je Ssangyongovo oblikovanje všeč.

Med enoprostorci je precej več izbire: Ford S-max, Mazda 5, Touran, Senic...

Kar se pa tiče tega, da je Hyundai, pa ni več skrbi. To je preteklost, danes so Hyundaii precej boljši.

popka
02.05.2007, 12:29
hvala za nasvete:) ...rextona sva tut gledala pa nama je precej všeč....sam nč kej dost ne veva o tem proizvajalcu:dontknow: .. enoprostorci nama pa nekak niso...čeprou se zna nakonc zgodit, da bova lih kšnga vzela:d ....sva pa gledala zdele hondo accord tourer pa tut ni švoh, čeprou načeloma men karavani niso.:nonono:

GiGi
02.05.2007, 13:16
Tucson je po moje boljša izbira kot SantaFe predvsem zaradi tehnologije in prostornosti. Ker je Tucson na zunaj malo manjši ampak bolj prostoren glede na zunanje mere.

Glede Freelanderja bi pa raje odsvetoval. Sicer ne poznam toliko ampak kolikor sem slišal so jih precej vlekli po zobeh...Recimo celo na Top gear kjer ponavadi hvalijo domače znamke.

galaxy
02.05.2007, 14:11
s tucsonom sem prevozil 75 ooo km, motor je dober in pospeši tud fajn, do zdaj nisem imel nobenih težav.Povprečna poraba je 10, 5 l/100km(dizel), res da se vozim predvsem po avtocesti in mam mal težjo nogo:) .Ipak pa več kot 180km/h ne gre:(
Ta avto po navadnih cestah verjetno popije dosti manj, ...nisem še ugotovil, ker ne kaže trenutne porabe.
Ima 4wd pogon, ki se elektronsko vklopi s pritiskom na tipko, ampak se pri določeni hitrosti(mislim da 40 km/h) sam izklopi in je namenjen samo za premagovanje resnejših ovir.Šminka pač:veryevil:

Kva še....aja, majhen prtljažnik ima.Ampak za dva je okej, pa tudi zadnji sedeži se lepo in enostavno podirajo.:approve:

Terminator70
02.05.2007, 17:18
Zakaj pa ne ostaneta pri Hondi?
Mislim, da kakšni dve leti stara CR-V ne bo razočarala.

popka
02.05.2007, 19:06
@galaxy....o, drek...lih zato menjava avto, ker rabva večji prtljažnik pa več prostora na zadnjih sedežih tko, da tole očitno pol odpade:(

@terminator....ker je obema grda na pogled....mela bi tanovo CR-V, ki je pa en mejčkn predraga za naju:shy:

pišuka no, pa res sm misnla, da ma tucson velik prtljažnik:nonono:

kašn prtljažnik ma pa npr. rexton? pa, če ne bova zbrala SUV (čedalje več možnosti za to je), me zanima še za Volvo S60 kok je kej prostorn zadi.....npr. za voziček not spravt pa kam na morje za it:shy:

Štrudl
02.05.2007, 19:28
popka, zanima me HR-V, če bo naprodaj, pa če je v redu ohranjne......Štrudl

Aldebaran
02.05.2007, 21:11
jest bi vam asvetoval tole zadevo (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1286654)... Popije eno srednjo zalost, prostora ima več kot preveč... stalni 4 kolesni pogon, ki ni le šminka ampak dejansko zelo uporabna zadeva... nizki stroški vzdrževanja, skratka volk v ovčji preobleki...
če se pa odločita za novejši letnik pa ponujajo tudi zelo ugodno financiranje ... uradna stran je: http://www.interservice-ljubljana.si/ ... obrnita se na g. Di Batista...
drugače pa tudi tale ni slab: Forester (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1008740)
ni pretirano iz vajinega cenovnega pogleda, je pa daleč najboljša izbira med SUVji... tako po voznih latnostih, kot tudi po sami prostornosti...
... Ja, ja , saj vem, mi boste rekli, d sem totalni subaru fanatik in podobne scence... iz lastnih izkušenj pa lahko potrdim, da je to edini pravi SUV za razumno ceno... Aja pa še to, če se odločita za Subaruja, vama ne bo žal, ker so ti avtomobili 100 % zanesljivi in ne zahtevajo drugega kot redne servise... Nisem še srečal človeka, ki bi rekel kakšno slabo čez subaruje...

odločitev je seveda vajina...

srečno,
Aldebaran

avalanche
02.05.2007, 21:23
Za Rextona točno ne vem, ampak sodeč po zunanjih merah ima velik pritljažnik. No, tudi ta Volvo ni slaba izbira. Ima nekaj čez 420 litrov prostora. Ampak če res hočeš prostornost, raje V70.

Sicer je pa tako: če imaš kaj smisla za zlaganje, ti bo tudi kupe dobro služil. Ampak če sedaj gledaš še limuzine in karavane, imaš pa praktično cel trg na izbiro.

mrjerry
03.05.2007, 08:20
jest bi vam asvetoval tole zadevo (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1286654)... Popije eno srednjo zalost, prostora ima več kot preveč... stalni 4 kolesni pogon, ki ni le šminka ampak dejansko zelo uporabna zadeva... nizki stroški vzdrževanja, skratka volk v ovčji preobleki...
če se pa odločita za novejši letnik pa ponujajo tudi zelo ugodno financiranje ... uradna stran je: http://www.interservice-ljubljana.si/ ... obrnita se na g. Di Batista...
drugače pa tudi tale ni slab: Forester (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1008740)
ni pretirano iz vajinega cenovnega pogleda, je pa daleč najboljša izbira med SUVji... tako po voznih latnostih, kot tudi po sami prostornosti...
... Ja, ja , saj vem, mi boste rekli, d sem totalni subaru fanatik in podobne scence... iz lastnih izkušenj pa lahko potrdim, da je to edini pravi SUV za razumno ceno... Aja pa še to, če se odločita za Subaruja, vama ne bo žal, ker so ti avtomobili 100 % zanesljivi in ne zahtevajo drugega kot redne servise... Nisem še srečal človeka, ki bi rekel kakšno slabo čez subaruje...

odločitev je seveda vajina...

srečno,
Aldebaran

Se strinjam, pa se popka bo v Forresterju zgledala fenomenalno :)

Tucsona ima sodelavka. Je zadovoljna. Enkrat se nas je not 5 naguzvalo in smo se cist lepo peljali. Jaz sem bil prijetno presenecen nad avtom. Sicer sam nikol ne bi kupil SUVja, ampak suit yourself, ne. Tudi po avto revijah Tucsona zelo cenijo.

popka
03.05.2007, 12:42
najlepša hvala vsem za odgovore:kisses: , sva se pa z mojim že odločila, in sicer za enoprostorca (zarečenga kruha se največ poje:shy: ) honda fr-v....še kej besed na ta avto mogoče? sva se dobr odločila?:d

Štrudl
03.05.2007, 12:54
FR-V je pa itak zakon :approve: , res prostoren in pregleden avto, odlično :approve:

hr-v :blush:

mrjerry
03.05.2007, 13:00
Hm...

Meni FRV ni vsec, predvsem estetsko gledano. Pa tudi Hondine V-TEC masine so mi prej ne kot ja. Oglejta si se Ford C-Max, Mazda 5, Citroen C4 Picasso...

popka
03.05.2007, 13:03
sav si ogledala....edin mazda bi kle pršla v poštev, sam sva nekak bl pristaša honde:shy:

mrjerry
03.05.2007, 13:10
potem pa itak nimas kej ;)

prelude
03.05.2007, 19:23
Vidm to debato in sem ugotovil ,da sta se najprej naveličala hrv, ker se nič ne dogaja saj je prav,da se ne in se nič ne kvar.Potem pa spet preberem,da vseeno ostaneta na hondi.Hvala bogu sam sem lastnik honde in en kup sorodnikov ter kolegov in pravim honda je zakon in pika.Honda ima veliko različnih tipov avtomobilov.Konkretno FRV je super samo to mi ni všeč ker ima tri zice v eni vrsti posledično je manj prostora na šoferskem.L.P.

popka
03.05.2007, 21:42
nisva se naveličala honde kot znamke, verjemi:) ....rabiva samo precej bolj prostorn avto kot je hr-v, nič drugega;)

TuNina
03.05.2007, 21:46
popka je noseča.

popka
03.05.2007, 22:27
not yet:approve:

spartan
05.05.2007, 18:46
Z mojim razmišljava o menjavi Honde HR-V za malo večji SUV, za max. 5 mio starih sit in sva prišla do Hyundai Tuscona ali Santa-Fe (malo rabljen). Zdej me pa zanima kvaliteta teh dveh avtov, kakšne imate izkušnje tisti, ki ste jih že kdaj uporabljali....predvsem rabim nasvete in izkušnje imetnikov teh dveh avtomobilov in tistih, ki se na avte res spoznate. Predvsem me muči, da je Hyundai pa me zanima, če me neupravičeno skrbi. :shy:

Prosila bi pa tut za predloge kakih drugih SUV vozil za takšno ceno, tako prostornih (to je ubistvu tut razlog za menjavo), lahko rabljenih (max. letnik 2003).

...frend sicer nima terenca, ampak enoprostorca znamke Hyundai - pa je vse O.K.; 2.2 turbo diesel je zdržal brez problema 200.000 km.

Sicer sem tudi sam mal skeptičen glede znamke Hyundai, ampak tovarna je otroške bolezni že preživela.

zozo
05.05.2007, 23:32
hyundai_ad.wmv - 3.28MB (http://www.zshare.net/video/hyundai_ad-wmv.html).......če že ne tega lepotca,potem pa ziher šoferja al pa sovoznico....hehe.....:frend:

kekez
06.05.2007, 19:01
Jaz sem ravno naročil tale Hyundai tucson. Pregledal sem vso kolekcijo razpoložljivih SUV-ov.
Na koncu je price/performance zmagal tucson.

prednosti:
- zelo dovršen, polno odlagalnih mest, kljukic, predalčkov, detajli zelo dodelani ...
- zelo dobri objavljeni testi. Pri prejšnji generaciji dizla so grajali le prepožrešen motor. Z zdajšnjimi je ta pridobil ~30 konjičkov in prišparal 1 liter/100km
- meni je všečen
- veliko komforta, npr. zadaj nastavljivi sedeži (strmina naslona); sedež se pogrezne, kadar ga zložiš in povečan prtljažnik je povsem raven, sredinski varnostni pas se udobno potegne s stropa...
- cena
- prilagodili so tehnične podatke, da ravno še ujame cenejši razred pri registraciji (zavarovanju). Nobena konkurenca za to ni uspela poskrbeti. (Moč so zmanjšali za samo 3 kilovate). Ostali primerljivi ravno za te 3 kW presegajo (Kia, Toyota, ...).
- zanesljivost, po statistikah Hyundai zdaj izdeluje zelo zanesljive avtomobile (po enih podatkih menda celo 4. mesto)

slabosti:
- ni avtomatskega menjalnika (za trenutno različico dizla 4x4), v bistvu sem želel sekvenčnega, kjer lahko izbiraš avtomatic/manual (zanimivo, da ga nima niti primerljiva konkurenca (Kia, Toyota,...)
- ni gumbov na volanu (za radio, tempomat)
- omejena izbira opremljenosti, sicer ga moraš posebej naročiti, kar traaaajjjjaaa
- dobavni rok za naročanje so nekateri prodajalci omenjali tudi do 5 mesecev (za opremljenost po naročilu)
- omejena paleta barv (predvsem notranjost samo 2 barvi - na srečo je ena meni zelo všeč)
- prtljažnik res ni pretirano velik, vendar je z bolj pokončno nastavitvijo zadnjih sedežev še kar zadovoljiv, drugače pač trugo na streho, nosilci so že serijsko gor.
- zasilno rezervno kolo; sicer mi je všeč, da ni na vratih kot pri Toyoti.

V bistvu sem ga zelo naštudiral. Toliko, da se je za nakup odločilo celo nekaj kolegegov, ki se že vozijo in ga zdaj tudi oni pohvalijo.
Zelo blizu mu je prišel Ssangjong kyron. Pri tem me je zelo zmotil zadnji pogon (4x4 samo manualni vklop), ni mi toliko všečen. Rexton je večji (in dražji) in po podatkih precej impresiven. V Delu nekaj sobot nazaj pa so ga zelo skritizirali.
Pogledat sem šel še Nissan qashqai (ko delajo tako reklamo), pa je čisto drugi razred avta. Manjši (predvsem nižji, bolj karavan kot Škoda scout) in zelo nedodelan.
V uč mi je skočila še Mazda CX-7, vendar še ni dobavljiva. Dizelska tudi še kar dolgo ne bo, cena bo zagotovo precej višja (čeprav zdaj tudi o ceni zelo lepo govorijo).

mrjerry
09.05.2007, 07:47
...frend sicer nima terenca, ampak enoprostorca znamke Hyundai - pa je vse O.K.; 2.2 turbo diesel je zdržal brez problema 200.000 km.

Sicer sem tudi sam mal skeptičen glede znamke Hyundai, ampak tovarna je otroške bolezni že preživela.

200.000 je za taksne motorje samo po sebi umevno ;)

mrjerry
09.05.2007, 07:50
slabosti:
- ni avtomatskega menjalnika (za trenutno različico dizla 4x4), v bistvu sem želel sekvenčnega, kjer lahko izbiraš avtomatic/manual (zanimivo, da ga nima niti primerljiva konkurenca (Kia, Toyota,...)

Glede na to, da imajo s sekvencnim menjalnikom probleme prakticno vsi proizvajalci, mislim, da je nanj bolje pozabiti. Solidno delujejo na Porscheji, Ferrarijih in Aston Martinih. Srednje solidno na Mercedesu. Hyundai je dalec od tega.

kekez
09.05.2007, 08:22
Glede na to, da imajo s sekvencnim menjalnikom probleme prakticno vsi proizvajalci, mislim, da je nanj bolje pozabiti. Solidno delujejo na Porscheji, Ferrarijih in Aston Martinih. Srednje solidno na Mercedesu. Hyundai je dalec od tega.

Kolega ga ima na Hy. SantaFe in pravi, da je to ena boljših lastnosti na tem avtu in da mu sploh ni jasno, kako je do zdaj zdržal brez :clown:

mrjerry
09.05.2007, 08:31
Hmja no... Se vedno sem skepticen... Je pa res da lastnih izkusenj nimam, tako da mu je pac za verjet.

kekez
09.05.2007, 09:02
Sem se že dosti vozil z njim in zadeva je res videti fajn.
Pa še na enih testih so ugotavljali, da je šibka točka tiste stare verzije santafe-ja sklopka, ki se hitro zasmodi. Verzija s sekvenčnim menjalnikom pa nima torne ampak viskozno sklopko in ta problem avtomatično odpade.
Zadevo ima zdaj že ~4 leta in težav nič. Je pa tudi veljalo, da je bila dobavljivost samo za bencinske različice, pri dizlu pa nič.

Draško
13.05.2007, 10:31
Hej, Popka in ostali. Vsi Japonski in Hyundaj so zelo zaneslivi avti. Vendar med njimi v zadnjem času Mazda iztopa,ker je po zadnjih raziskavah na vrhu zaneslivosti in še kaj... Tud honda ni slaba , vendar je po zanesljivosti v zadnjih časih med Japonci bol zadaj. Pa še to,primerjava voznih lastnosti,udobja,zvočne izolacije avta,materjalo v notranjosti med FRV in Mazdo 5 je velika razlika.Na kratko ,FRV je v istem cenovnem razredu kot Mazda 5 ampak je v vseh lastnostih ki sem ji zgoraj naštel KANTA za Mazdo 5.(sorry takšni so bili moji občutki pri testni vožnji obeh modelou) Za ta denar, bi moral avto biti narejen bolje za moje pojme.Lp.,pa da nebo kdo kaj zameru. Takšni so bili moji občutki.

prelude
13.05.2007, 22:16
Recimo da verjamem,Honda naprimer naredi nekaj modelov v angliji zato tudi niso bohvekaj.Drgač je pa accord odličen da ne govorim o civicu ne smem pozabit crv.Vseeno sem prepričan ču kupiš avto ki je naren na japonskem ni slab.