Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prekoračena meja!

težavice
04.05.2007, 17:04
Živjo! Moje ime je nina in v ta forum sem se vpisala samo zato, ker rabim VAŠO pomoč! Hodim v o.š. v 7. razred devetletke. V razredu je bilo vse uredu, vendar se je vse spremenilo. Pred približno dvema tednoma so fantje (samo trije) začeli otipavati nas-PUNCE! Vedno ko sem šla mimo njega me je pošlatal po zadnjici, med poukom mi mižika, ter me prijema za noge in me kar naprej osvaja! Isto pa dela še z dvema puncama v razredu! :veryevil: Ne vemo več kaj bi naredile, saj vedno ko mu rečemo naj neha še naprej nadaljuje, saj mu je to prav v užitek! Mi pa tega ne maramo! Je pa tudi res da skoraj vsak mesec zamenja punco! Ali hoče da zdaj katera od nas postane njegova punca? Meni ni čisto nič všeč! Prosim da nam pomagate! Rabimo nasvet kaj naj naredimo da se to neha! Hvala za pomoč.
:)
Nina

Grizzly
04.05.2007, 19:04
Povej razredničarki, šolski svetovalni delavki, povej doma, itd. In predrznim sošolcem pokaži, kje se mora zadeva nehat.

nattka
05.05.2007, 14:12
Povej razredničarki, šolski svetovalni delavki, povej doma, itd. In predrznim sošolcem pokaži, kje se mora zadeva nehat.

podpišem ...:approve:

čimprej doma povedati, pa razredniku obvezno ...

zato, da se jih ne bi še več ojunačilo ... naj starši zahtevajo stroge kazni ...

Be inspired
05.05.2007, 14:21
hej mala,,da mi takoj poveš staršem in razredničarki kaj se dogaja..pa ne se bati kakršnih koli groženj.

Če to ne zaleže, povej starejšemu bratu..če ga nimaš, call me. :2thumbs:

srečno

Lencka
05.05.2007, 14:33
Se pridružujem zgoraj napisanim...

p.s. Ja, mora delovati. Bila, probala, uspelo je.

Sif
05.05.2007, 20:13
Se strinjam z zgoraj navedenim.....če ne boste povedale bo samo slabše.

težavice
06.05.2007, 18:36
hvala vsem za odgovore! upam da se bo to rešil :)

Jelengar
07.05.2007, 05:26
Hmmmmm, tudi jaz se pridružujem mnenju, da je treba povedati vsem tistim, ki so bili že omenjeni. Obenem pa sem se tudi poskušal poglobiti v tisti čas, ko sem bil tudi sam v tistih letih v osnovni šoli. Mnogi moji sošolci so jo takrat zelo dobro odnesli. Pač, drugi časi, očitno.

Andreea
07.05.2007, 05:49
heh...po mojih izkušnjah razne soc. delavke ne bodo kaj dosti pomagale, mulci se jim nodo smejali za hrbtom in nadaljevali, ko ne bo noben gledal...ali pa vsaj "ne bo videl", kar se često rado dogaja...

Najbolj učinkovit je še vedno bil (žal) dobro merjen udarec po nosu :rolling: če si sam ne izboriš spoštovanja, ti ga nihče ne bo, in včasih so potrebni malo bolj grobi prijemi...pa nočem spodbujat nasilja in nikakor nočem svetovat, da se začnete mlatit vsepovprek...saj ko ga pubec dvakrat fajn faše, da tretjič mir :veryevil:

mrjerry
07.05.2007, 07:14
Na tvojem mestu bi povedal svojim starsem.

AlienW
07.05.2007, 19:11
heh...po mojih izkušnjah razne soc. delavke ne bodo kaj dosti pomagale, mulci se jim nodo smejali za hrbtom in nadaljevali, ko ne bo noben gledal...ali pa vsaj "ne bo videl", kar se često rado dogaja...

Najbolj učinkovit je še vedno bil (žal) dobro merjen udarec po nosu :rolling: če si sam ne izboriš spoštovanja, ti ga nihče ne bo, in včasih so potrebni malo bolj grobi prijemi...pa nočem spodbujat nasilja in nikakor nočem svetovat, da se začnete mlatit vsepovprek...saj ko ga pubec dvakrat fajn faše, da tretjič mir :veryevil:

:approve: Probi pomoje bo prjel:d

težavice
07.05.2007, 19:24
no ja, starši to tud ne vzamejo tok resn! pravjo da jih hormončki dajejo kar je res .... najbolš bo ena okol kepe .....pa če nov pomagal pol pa resnejši ukrepi!

Konfucij
07.05.2007, 22:45
Ena v mednožje.

Teo
08.05.2007, 00:29
da neb komu okol govorila. sama se postavi zase in ga ob priliki osramoti pred razredom... verjami, da bo zaleglo

sicer pa je blo šlatanje svoje cajte čist kul:D

mrjerry
08.05.2007, 07:09
no ja, starši to tud ne vzamejo tok resn! pravjo da jih hormončki dajejo kar je res .... najbolš bo ena okol kepe .....pa če nov pomagal pol pa resnejši ukrepi!

Pa si ti vprasala starse, ali jih imas zato, da zagovarjajo obnasanje druge mularije, ali zato, da pomagajo tebi (ker si glih slucajno njihov otrok)?

biba
08.05.2007, 07:23
..banda:mad: ..razpasli so se se po slo kot muhe na dreku :mad:

..ko me to jezi:mad:

Andreea
08.05.2007, 07:31
Pa si ti vprasala starse, ali jih imas zato, da zagovarjajo obnasanje druge mularije, ali zato, da pomagajo tebi (ker si glih slucajno njihov otrok)?

Starši in ostali odrasli ponavadi (pre)radi pozabijo, kako je bilo, ko so bili sami 13 let stari :dontknow:
Posledično sledijo komentarji: sej je samo hec, se bojo že pomirili, itd. :nonono:
Imam občutek, da se niti ne zavedajo tega, kako neprijetno zna biti to in tudi tega ne, da je to spolno nasilje.

mrjerry
08.05.2007, 07:39
Sej ni stos v tem, ali je to spolno nasilje ali ne. Stos je v tem, da ima zdaj otrok dve moznosti:
a) lahko vzame stvari v svoje roke, kar pomeni vracanje mila za zajfo, kar se lahko konca tako, da triumfalno zmaga ali pa zgubi
b) lahko se odloci, da bodo zaceli hormoni razganjati se njo... mogoce bi lahko pripeljala domov dva od teh tipov in se z njima stlacila v tuskabino, ko bi pa fotr debelo pogledal bi pa zavila z ocmi in rekla `oci no, saj me samo malo hormoni dajejo'

****ing hell...

težavice
09.05.2007, 12:48
jah nevem no! jaz sm enga uprašala zakaj sploh to delajo kr enkrat so taki enkrat pa čist drgačni tko prov čudni so! .................pol so pa sam tih...........

mrjerry
09.05.2007, 13:01
jah nevem no! jaz sm enga uprašala zakaj sploh to delajo kr enkrat so taki enkrat pa čist drgačni tko prov čudni so! .................pol so pa sam tih...........

Zelo dobra :approve:

nattka
09.05.2007, 19:03
pa sploh starši nismo tako lahkomiselni ...

če nam otroci določene situacije predstavijo kot problem, še kako resno vzamemo ...
če bi moja hči prišla domov in povedala, da jo šlatajo in da se počuti neprijetno, bi naredila cel halo ...

zato draga težavice, uleti v spalnico svojih tastarih ... vprašaj, če so te zmožni poslušati ali bodo reagirali šele, ko boš povedla komu drugemu ... in jim povej svoje občutke ...
verjemi, da bodo reagirali ... sploh očetje znajo biti zaščitniški ...

kar pogumno ... tudi starši kdaj rabijo lekcijo ...

težavice
10.05.2007, 20:18
no sej dons u šoli je blo isto ................in sem čist ZNORELA in sm mu prmazala eno klufuto!!!!.....Jaz mislm da je mal pomagal ...DAL SO MER!

Jelengar
10.05.2007, 22:23
Drugic primazi klofuto, brez da bi znorela. Ce znoris, imajo se vecje veselje. ;) Ali pa koga brcni v mednozje. Ena brca v mednozje je bolj razumljiva kot 1000 X NE! :veryevil:

težavice
13.05.2007, 09:37
ja to je res! sej so čist zmešani pa kr ene prbijajo: k si jezna si še bol sexy!!! čist so noriiiiii

ponga
13.05.2007, 16:31
razredničarka ve, kaj se dogaja v razredu?

Jelengar
13.05.2007, 16:41
Dobra ideja. :2thumbs: Povedat razdrednicarki, ona pa naj na solski uri naredi predavanje o spolnem nadlegovanju in podobno. Bi moralo pomagat, se mi zdi.

ponga
13.05.2007, 18:10
Mam enako staro hči - v njihovem razredu so fantje očitno še bolj otročje sorte in jim to še ne hodi na pamet.
Upam pa si trditi, da če bi se to dogajalo, bi razredničarka ukrepala - najprej bi poskusila stvar urediti z učenci, po potrebi bi sklicala tudi izredni roditeljski sestanek.
Jah, tudi za to so razredničarke...

spartan
14.05.2007, 06:36
...jaz sem tudi bil v OŠ poreden pa sem kr naprej šlatal:angel:....sploh eno sem imel na piki; zmeraj je imela tako ritko nastavljeno, da se ji nisem mogel upreti :p. Tako v obliki srčeka:blush:....še zmeraj ko vidim tako obliko ritke dobim željo, da bi jo kr mal pobožal :njami:

Pol pa je bilo deklici enkrat dovolj; počakala me je na hodniku, me potegnila za kravateljc in mi dala okušati svoje ustnice. Madona so bile sladke......tako sladke, da sva začela hoditi....:approve:

...kako pa je sedaj, pa ne vem....:dontknow:

spartan
14.05.2007, 09:00
...če je zadeva nadležna za dekle, sigurno zagovarjam, da mora povedati staršem in pristojnim v šoli. Takšno nadlegovanje se mora končati.

Sicer ne vem, kakšno je sedanje stanje v šolah; če pa gledam samega sebe, bi mi bil vzet pomemben in lep del mladostništva, če bi staršem "popolnoma uspelo" v kali zatreti bilo kakšen način približevanja z nekakšnimi restrikcijami in sankcijami.

Namesto nekakšnega strogega nadzora bi bolj priporočal odkrit pogovor med starši in otroci; tega pa glede na napisano (kolikor sem videl v temi) enostavno ni. Kot da bi si starši dopovedovali, da so njihovi otroci še zmeraj le otroci in da je spolno dozorevanje stvar v oblakih, katera danes ni tu in katera se ne dogaja. In v bistvu starši niti ne vedo, da njihovi otroci odraščajo. Temu bi rekel; življenje enega mimo drugega.

Klasičen primer: starši so toliko zaverovani v svoj lajf in obremenjeni s svojim delom in obveznostmi, da pozabljajo na potrebe otrok; oče dela non-stop, mati pa se ukvarjami z banalnimi stvarmi kot so frizura in obleka. Tudi otrok kdaj rabi obrazložitev enih reči s strani odraslega. In kdo bo najbolje to znal, če ne njegov starš. Dogaja pa se ravno nasprotno; da mladostniki življenjske izkušnje pridobivajo na težji (neprijeten) način.

Če otroku starš prvič ne stoji ob strani, ko ga rabi, ga otrok drugič niti ne bo vprašal. In takšni roditelji niso dobri roditelji; roditelj mora začutiti, da je pri otroku nekaj narobe in mu poskušati pomagati "več" kot le-ta sam pove o problematični situaciji.

anarchy
16.05.2007, 15:16

Ja na zalost to je tezko prepreciti, ker zakoni so glupi, mogli bi jih prijaviti in jim soditi kot odraslim spolno nadlegovanje, pa dati v zapor za nekaj mesecev, potem bi vidli, da to ni hec. Ostalo res ne pomaga, cene po svoje resiti problem, ceprav zenske so bolj svoh, kaj cejo nardit.

Andreea
16.05.2007, 16:19
Ja na zalost to je tezko prepreciti, ker zakoni so glupi, mogli bi jih prijaviti in jim soditi kot odraslim spolno nadlegovanje, pa dati v zapor za nekaj mesecev, potem bi vidli, da to ni hec. Ostalo res ne pomaga, cene po svoje resiti problem, ceprav zenske so bolj svoh, kaj cejo nardit.

Pridi sem, ti že pokažem, kaj :veryevil:

Snif
17.05.2007, 00:02
A tko si ti agresivna? Pol se te moram pa bat. :shy:

Andreea
17.05.2007, 07:23
Tebi se ni treba bat, k si priden medvedji mladič :p
Tebe bom samo polizala do nezavesti :p :veryevil:

Snif
17.05.2007, 10:48
Pol se te pa ne bom bal. :approve: Branil pa tudi ne. :)

summer
17.05.2007, 11:33
Živjo! Moje ime je nina in v ta forum sem se vpisala samo zato, ker rabim VAŠO pomoč! Hodim v o.š. v 7. razred devetletke. V razredu je bilo vse uredu, vendar se je vse spremenilo. Pred približno dvema tednoma so fantje (samo trije) začeli otipavati nas-PUNCE! Vedno ko sem šla mimo njega me je pošlatal po zadnjici, med poukom mi mižika, ter me prijema za noge in me kar naprej osvaja! Isto pa dela še z dvema puncama v razredu! :veryevil: Ne vemo več kaj bi naredile, saj vedno ko mu rečemo naj neha še naprej nadaljuje, saj mu je to prav v užitek! Mi pa tega ne maramo! Je pa tudi res da skoraj vsak mesec zamenja punco! Ali hoče da zdaj katera od nas postane njegova punca? Meni ni čisto nič všeč! Prosim da nam pomagate! Rabimo nasvet kaj naj naredimo da se to neha! Hvala za pomoč.
Nina
To me spominja na naše čase v OŠ, kjer so se dogajale popolnoma iste stvari, sam za razliko od današnjih časov, jaz oziroma me nismo paničarle...
ponavadi je taisti dobil focn, brco ali kaj podobnega.....čez kakšno leto dve, ko bodo pa prišli ti pubertetniki k sebi, boste pa najboljši prijatli, tak da moj nasvet bi bil..misli, da bi bilo narobe hodit zaradi tega k socialni delavki in nevemkajševse....ker bo fant, ki mu samo hormoni delajo 500 na uro prišel v resne težave, ki ga bodo mogoče zaznamovale za lep čas....kot vidim po tvojem pisanju vas je več punc skupaj in ni nevemkako hudo...tak da probaj se zmenit in najprej njemu povej kaj in kako boš naedila, če ne bo boljše....
poiskusi najprej z nim, šele nato, če ne bo prenehal idi k razredniku...:)

Lencka
17.05.2007, 14:26
Summer, samo meni se zdi, da je to pa povsem odvisno od tega, kako dekleta to dojemajo... če je moteče, je prav, da se uprejo, če ne gre drugače, tudi tako, da gredo do učiteljev in drugih.
In, mimogrede, tudi po tistem se lahko prav dobro razumeš. Jaz sem se z enim, kolikor se spomnim, potem celo zelo dobro razumela... ko je pač videl, da mislim resno in da sem ga "zatožila", se je odnos spremenil. Mislim, da fantje po eni strani "tipajo", kje je meja, in če dekleta samo vreščijo, jim je to kvečjemu v večje veselje.

Seveda gre za norenje hormonov, samo to je razlog, ne pa opravičilo! Ne morejo si dovoliti nečesa, kar druge moti, samo zato, ker jih daje puberteta.

Leeloo
17.05.2007, 15:06
Težavice, veš kaj sem enkrat vidla... :d

Trije tipi so se spravli na eno ultra mejhno punco... ona pa, hop, takoj najdla izmed njih tistega, ki je imel hlace od trenirke, hop, ga prijela za jajca, in hop, obrnila :veryevil:

Zrak okrog nje se je sčistil tako hitro, da ni bilo res... Seveda, razen tistega s trenirko, ki se je zvijal na tleh.

Jaz sem jih ponavadi kar nazaj užgala, in to fajn... Zaleglo za nekaj časa, potem pa itak spet dalje... Dokler niso spet začeli mislit tudi malo z zgornjo glavo ;)

mrjerry
17.05.2007, 15:46
Hja, jaz sem pa slisal tudi ze za primere ko je kaj nazaj priletelo.
Fejst...

summer
18.05.2007, 06:09
Lenčka...............jaz mislim, da ona dojema to kot normalna punca, vsaj po njenem pisanju sodeč..in sem prepričana, da bo znala zase poskrbet...........
jaz nisem vglavnem nobenega zatožila, ker se mi zdi to butasto, dokler je vse v mejah pubertetniških norčij...tu pa tam kakšen focn...sej jih je po kratkem času minilo

težavice
22.05.2007, 13:30
jaz zarad tega res ne bom šla k ravnatlu k delovki al kr neki!!!!!!!!!!!!!! čeprov mi gre ful na živce....kr na lepem te začne objemat in šlatat dons je pa za povrh še eno mojo sošolko prjel za (((((joške!!!!!!)))))).......jaz pa še z njem sedim pr matematiki!!!! najslabš je ker se ne morm skoncentrirat in poslušat učitla ker me skos šlata!!! ja pa res da ker mi je učer šel ful na živce sem ga zabodla s kemičnim svinčnikom v nogo!!!! prov mu je

težavice
22.05.2007, 13:32
no rekla sem mu naj neha pa je sam izzivu

manpower
22.05.2007, 17:33
hej mala,,da mi takoj poveš staršem in razredničarki kaj se dogaja..pa ne se bati kakršnih koli groženj.

Če to ne zaleže, povej starejšemu bratu..če ga nimaš, call me. :2thumbs:

srečno

Se absolutno strinjam znjim. Povej kaj se dogaja, pa naj bojo kazni stroge. Pa še toj foter ga nej mal prelufta ;)

težavice
23.05.2007, 20:47
ah dandanes so ne staršom ne učitlom to nov zdel nč tazga.....rekl bodo sam da jih hormončki dajejo.......brezveze

pinky
23.05.2007, 20:59
Zapomni si za zdaj in za vedno vnaprej: če tebi ni do tega, te noben moški ali fant nima kaj otipavat!!!!! Pa tud če ga hormoni dajejo - ne!

težavice
24.05.2007, 13:44
vem, VEM! ampak učitli odo to rekl fantje pa še zmer novjo nehal.........:dontknow:

Knez
04.06.2007, 21:45
Kaj vam te ni všeč, ko sem jaz hodil v OŠ so punce imele najraje fante, ki so jih zafrkavali in šlatali, mi sramežljivi nismo bili nobeni zanimivi.

Grizzly
07.06.2007, 11:35
Kaj vam te ni všeč, ko sem jaz hodil v OŠ so punce imele najraje fante, ki so jih zafrkavali in šlatali, mi sramežljivi nismo bili nobeni zanimivi.V osnovni šoli, ko ste stari največ 15 let, pa učitelji prevzemajo odgovornost namesto vas. Takrat komaj lezete iz obroča staršev, pa ste nekaj pametni okoli tega. Pošlataj kakšno 18, 19, 20 letnico, pa mislim, da ji ne boš zanimiv, ampak te bo pošteno klofnila.

Trush
07.06.2007, 20:18
Kaj vam te ni všeč, ko sem jaz hodil v OŠ so punce imele najraje fante, ki so jih zafrkavali in šlatali, mi sramežljivi nismo bili nobeni zanimivi.

:o Kok si star?? Kljub temu da si izven osnovne sole se vedno mislis da ce punce "kricijo", vriskajo (karkoli) - "neee, nehi, pust me,.." itd. da jim je to vsec in hocejo se???? Ne bom rekla da nekaterim to ni vsec :dontknow: Vidis pa tu na forumu da temu vseeno ni tako.... Mogoce sm pa js ena cudna izjema, kateri ne pase to in ko recem "ne" to pomeni NE!!!!!!

nattka
08.06.2007, 09:25

nekateri ostanejo tudi kasneje na dnu lestvice zanimivosti ...

Luccka
08.06.2007, 09:57
pobček;) ti preveč gledaš filme:nonono:

težavice
09.06.2007, 15:53
mislm tko je blo zdej ne.............spet so ful težil in men je en dal u šoli počl (prekoračl so meje) in sem postala ful zoprna, tečna jezna itd., kar so mi tud tekl če sm tečna?....in sem bla res............sam je pa tud res da so mi pol dal mer.....sam se je pa zdej spet začel............po resnic povedan jaz nočm it do učitlce pa ji za to reč(pa ne zato ker se jih bojim) ampak mi je ful smotan ker pol bojo oni nm za en tedn zamerl pol bodo pa spet začel to delat..........mislm nevem no...kaj naj a naj bom cele dneve u šoli zoprna pa tečna pa jezna?....na srečo da je sam še en dobr tedn za nas!.....jupiiii :) ;) :2thumbs: :2thumbs:

cliena
11.06.2007, 18:31
mislm tko je blo zdej ne.............spet so ful težil in men je en dal u šoli počl (prekoračl so meje) in sem postala ful zoprna, tečna jezna itd., kar so mi tud tekl če sm tečna?....in sem bla res............sam je pa tud res da so mi pol dal mer.....sam se je pa zdej spet začel............po resnic povedan jaz nočm it do učitlce pa ji za to reč(pa ne zato ker se jih bojim) ampak mi je ful smotan ker pol bojo oni nm za en tedn zamerl pol bodo pa spet začel to delat..........mislm nevem no...kaj naj a naj bom cele dneve u šoli zoprna pa tečna pa jezna?....na srečo da je sam še en dobr tedn za nas!.....jupiiii :) ;) :2thumbs: :2thumbs:

in ka bi rada s to temo povedla?

bozickus
15.06.2007, 12:52
ti težavica

pust starše; imajo dost svojih problemov.
če te kakšen hoče zagrabit, ti kr okol kepe.
POK pa bo dal mir. Tožarjenje pomaga kratek čas, dobra klofuta pa da vedeti, da nisi kr ena tam, ki se pusti šlatat.