Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Međugorje

sati
05.05.2007, 11:34
Fenomen Međugorja se je pričel davnega leta 1981, ko sta dve dekleti, pastirici, ugledali gospo nepopisne lepote z otrokom v naročju na hribu Crnica. V strahu sta pobegnili in se kasneje vrnili še z nekaj otroci, kjer jih je gospa nadzemeljske lepote tudi ogovorila v čisti hrvaščini. Od tega je preteklo veliko let, vmes se je zgodila vojna, prikazovanja pa se vrstijo vse do današnjega dne s številnimi sporočili Božje matere.

Jaz sicer verujem, da se dogaja na tem kraju nekaj nadnaravnega, tudi v prikazovanja ne dvomim, moti me pa le, da se je stvar nekako skomercializirala, drugi dejavnik pa, da se niti na tem, nekakšnem svetem mestu, ne vzdržijo klanja živali in da se konzumira velike količine mesa kljub izrecni želji Marije, da naj bi se ljudje postili.

http://www.stjost.si/~medzugorje/opis/133.jpg

Marduk1
05.05.2007, 13:08
Moja babica pa moj dedek sta bila tam že najmanj trikrat in sta bila oba navdušena. Rekla sta da sta bila navdušena in da je tisto resnično sveti kraj. Jaz osebno sicer v te stvari ne verjamem vendar naj ostali počnejo kar hočejo.

mizarstvo.lorencak
05.05.2007, 18:27
Fenomen Međugorja se je pričel davnega leta 1981, ko sta dve dekleti, pastirici, ugledali gospo nepopisne lepote z otrokom v naročju na hribu Crnica. V strahu sta pobegnili in se kasneje vrnili še z nekaj otroci, kjer jih je gospa nadzemeljske lepote tudi ogovorila v čisti hrvaščini. Od tega je preteklo veliko let, vmes se je zgodila vojna, prikazovanja pa se vrstijo vse do današnjega dne s številnimi sporočili Božje matere.

Jaz sicer verujem, da se dogaja na tem kraju nekaj nadnaravnega, tudi v prikazovanja ne dvomim, moti me pa le, da se je stvar nekako skomercializirala, drugi dejavnik pa, da se niti na tem, nekakšnem svetem mestu, ne vzdržijo klanja živali in da se konzumira velike količine mesa kljub izrecni želji Marije, da naj bi se ljudje postili.

http://www.stjost.si/~medzugorje/opis/133.jpg

Sati,
Marija, ki je pozvala ljudi k postenju je prvenstveno mislila na postenje z grehi, da bi se ljudje vdržali grehov
in čim manj grešili, potem šele na postenje z mesom,ki pa ni toliko pomembno, kot pa prva misel.
Postenje z grehi je za človeško duhovnost in telo pomembnejše, kot pa postenje z mesom.

partibrejker
22.05.2007, 07:45
Jesus' message is one of love and compassion, yet there is nothing loving or compassionate about factory farms and slaughterhouses, where billions of animals live miserable lives and die violent, bloody deaths. Jesus mandates kindness, mercy, compassion, and love for all God's creation. He would be appalled by the degree of suffering we inflict on animals to indulge our acquired taste for their flesh.

in vsako leto za božič pa veliko noč se v njegovem imenu pobije na miljone živali. điza se obrača v grobu pomoje

sati
22.05.2007, 09:47
Jesus' message is one of love and compassion, yet there is nothing loving or compassionate about factory farms and slaughterhouses, where billions of animals live miserable lives and die violent, bloody deaths. Jesus mandates kindness, mercy, compassion, and love for all God's creation. He would be appalled by the degree of suffering we inflict on animals to indulge our acquired taste for their flesh.

in vsako leto za božič pa veliko noč se v njegovem imenu pobije na miljone živali. điza se obrača v grobu pomoje

Se popolnoma strinjam. Pravzaprav tudi krščanstvo, kdor se malo bolj spozna na Sveto pismo, uči isto. V Genezi je lepo napisano, da je predpisana hrana za ljudi po Božji volji vegetarijanska. Ljudje se sploh ne zavedajo, da si sami povzročajo zdravstvene, karmične posledice z pretiranim uživanjem mesa, da niti ne govorim, da je intenzivna živinoreja eden največjih onesnaževalcev okolja.

slehernik
22.05.2007, 20:18
Se popolnoma strinjam. Pravzaprav tudi krščanstvo, kdor se malo bolj spozna na Sveto pismo, uči isto. V Genezi je lepo napisano, da je predpisana hrana za ljudi po Božji volji vegetarijanska.To je žalostna neresnica, Sveto pismo jasno predpisuje človeško prehrano po božji volji in ni vegetarijanska (3Mz11). Kaj vse si zmišljujete verniki.

bladzo
22.05.2007, 21:20
Se popolnoma strinjam. Pravzaprav tudi krščanstvo, kdor se malo bolj spozna na Sveto pismo, uči isto. V Genezi je lepo napisano, da je predpisana hrana za ljudi po Božji volji vegetarijanska. Ljudje se sploh ne zavedajo, da si sami povzročajo zdravstvene, karmične posledice z pretiranim uživanjem mesa, da niti ne govorim, da je intenzivna živinoreja eden največjih onesnaževalcev okolja.

zakaj je to prepričanje o izvornem vegetarijanstvu tako razvito?
Če vzamemo Biblijo kot zgodovinski dokument in ga postavimo v čas, v katerem je nastala je povsem jasno, da so ljudje v tistem času uporabljali za hrano tudi živali, prav tako pa tudi že mnogo prej.
lp

sati
23.05.2007, 06:22
To je žalostna neresnica, Sveto pismo jasno predpisuje človeško prehrano po božji volji in ni vegetarijanska (3Mz11). Kaj vse si zmišljujete verniki.

V Genezi, 1,29 je jasno predpisana vegetarijanska hrana za ljudi. V bodočnosti pa je, zaradi tistih, ki se niso hoteli odpovedati mesu, bila dana nadaljna odredba v Svetem pismu o uživanju živali, kjer je odstranjena iz trupla vsa kri, kosher. Rečeno je, da je Bog dopustil klanje le zaradi vztrajanja ljudi in še to le pod posebnimi pogoji. Nikoli in nikdar ni mišljeno po vseh svetih spisih sveta, da lahko človeštvo odpira klavnice in pobija milijarde bitij, ki so po stopnji razvoja kot mali otroci. To pravzaprav lahko razume vsak, ki je kdajkoli imel doma žival, mačko ali psa in ki bi vzel ubijanje le tega bitja in uživanje njenega trupla kot nekaj nepredstavljivega. Človeštvo si je z nekontroliranim klanjem nabralo le kup problemov, bolezni srca, ožilja, raka, aids zaradi uživanja opičjega mesa, ptičja gripa. Jaz sicer sledim vedskim spisom in že dolga leta ne jem mesa, rezultat je tak, da sploh ne vem, kaj je bolezen ali zdravnik. Nekateri, v zadnjem času tudi naši politiki, pa prenehajo uživati meso, ko so soočeni s težko diagnozo, kot je primer Peterleta, Drnovška.

sati
23.05.2007, 06:27
zakaj je to prepričanje o izvornem vegetarijanstvu tako razvito?
Če vzamemo Biblijo kot zgodovinski dokument in ga postavimo v čas, v katerem je nastala je povsem jasno, da so ljudje v tistem času uporabljali za hrano tudi živali, prav tako pa tudi že mnogo prej.
lp

Bilo je mnogo prvih kristjanov, ki so podpirali vegetarijanstvo in mu sledili. Žal jih je veliko končalo kot žrtve inkvizicije, samo primer katarov, ki so bili vegetarijanci. Med zagovorniki vegetarijanstva so bili tudi taki možje, kot so sv. Jeronim, Tertullian, sv. Ivan Krizostom, sv. Benedict, Klemen, Eusebije, Plinije, Kiprijan.... Podobno kot Jezus in bibilijski preroki so z besedami in deli poučevali, kako se mora usmiljenje in sočutje razširiti na vsa živa bitja.

slehernik
23.05.2007, 12:40
V Genezi, 1,29 je jasno predpisana vegetarijanska hrana za ljudi.In za živali ... Daj no, prosim, bodi resna.

V bodočnosti pa je, zaradi tistih, ki se niso hoteli odpovedati mesu, bila dana nadaljna odredba v Svetem pismu o uživanju živali, kjer je odstranjena iz trupla vsa kri, kosher. Rečeno je, da je Bog dopustil klanje le zaradi vztrajanja ljudi in še to le pod posebnimi pogoji. Kakšni bodočnosti, kje je rečeno, kakšno vztrajanje ljudi? Kje to piše?
Po svetopisemski zgodbi je Peteroknjižje delo istega pisca in je pravzaprav hkrati postalo del (tedaj celota) Svetega pisma. In božji zakon naj bi bil izraz božjega bistva in torej nespremenljiv ... :nonono:

Vsekakor je razveseljivo, da si spoznala, da je božji red zgolj stvar človeškega pogajanja ...
Žalostno pa ostaja, da si verniki zmišljujejo vse mogoče, da bi našli zunanje opravičilo za hudo osebne nazore.

sati
23.05.2007, 21:43
Kakšni bodočnosti, kje je rečeno, kakšno vztrajanje ljudi? Kje to piše?
Po svetopisemski zgodbi je Peteroknjižje delo istega pisca in je pravzaprav hkrati postalo del (tedaj celota) Svetega pisma. In božji zakon naj bi bil izraz božjega bistva in torej nespremenljiv .

Slehernik, Geneza 1,29 namenja ljudem vegetarijansko hrano. To je torej ideal. Kasneje pa naj bi zaradi želje ljudi po mesu bila ta zapoved dopolnjena z navodilom v Genezi 9,4: Le mesa skupaj z življenjem, to je s krvjo, ne smete jesti. Prepoved uživanja krvi, dana Noetu, vsem njegovim potomcem in Izraelcem ni bila nikdar preklicana. S tem naj bi se ljudje odpovedali, če že ne mesu, vsaj uživanju krvi. V Mojzesovem peteroknjižju naj bi Bog Izralcem, zaradi izjemnih razmer, ravno tako dovolil uživati meso. Najprej jim je bila dana čudežna hrana, mana, ko so si zaželeli mesa, so dobili z mesom istočasno tudi pomor, kar se dogaja še dandanes, da ljudje množično umirajo zaradi uživanja mesa, ki so vzrok neštetih bolezni.

Kolikor poznam svetovne religije, se povsod smatra za ideal nenasilje, brezmesno hrano. Ker pa so od vekomaj obstajali ljudje, ki želijo uživati meso, ima vsaka religija določene omejitve glede tega, od načina klanja naprej. Jaz sledim učenjem zavesti Krišne, vsi pripadniki tega gibanja smo lakto -vegetarijanci. V Vedah pa so ravno tako navodila za tiste, ki želijo uživati meso, da lahko enkrat na mesec ubijejo žival in to na tak način, da nihče ne sliši krika živali, torej tako hitro, da je smrt čimbolj humana, čeprav humanega klanja ni. Ideal pa je vegetarijanstvo.

slehernik
23.05.2007, 22:50
Sati, povedala si spet isto in se gladko izognila vsem mojim vsebinskim pripombam in vprašanjem. Naj jih ponovim, po želji v še preglednejši obliki, ali je tako ali tako vseeno?

sati
24.05.2007, 06:28
Sati, povedala si spet isto in se gladko izognila vsem mojim vsebinskim pripombam in vprašanjem. Naj jih ponovim, po želji v še preglednejši obliki, ali je tako ali tako vseeno?

Kar sem napisala, drži. Judje ter muslimani, ki so sprejeli Staro zavezo, še danes ubijajo živali na tak način. Če te zanima še kaj, pa vprašaj, če bo v moji moči, ti bom poskusila odgovoriti. :)

slehernik
24.05.2007, 07:55
Če te zanima še kaj, pa vprašaj, če bo v moji moči, ti bom poskusila odgovoriti. :)Saj ne odgovarjaš na vprašanja (namig: zaznamuje jih vprašaj) niti ne upoštevaš pripomb. Zato tudi si vernica, kajne?

sati
27.05.2007, 11:37
Podučite me o kakšnem svetem pismu govorite !
Kaj pomeni Peteroknjižje ?
Naj mi nekdo, ki to (če se le da) strokovno obvlada, pojasni, ker o tem prvič slišim .
Hvala

Peteroknjižje pomeni 5 Mojzesovih knjig, ki obsegajo čas od Adama pa do Mojzesove smrti.

bladzo
27.05.2007, 12:40
Bilo je mnogo prvih kristjanov, ki so podpirali vegetarijanstvo in mu sledili. Žal jih je veliko končalo kot žrtve inkvizicije, samo primer katarov, ki so bili vegetarijanci. Med zagovorniki vegetarijanstva so bili tudi taki možje, kot so sv. Jeronim, Tertullian, sv. Ivan Krizostom, sv. Benedict, Klemen, Eusebije, Plinije, Kiprijan.... Podobno kot Jezus in bibilijski preroki so z besedami in deli poučevali, kako se mora usmiljenje in sočutje razširiti na vsa živa bitja.

Govorim o času preden se je razpredlo po vsem svetu to vegetarijanstvo. Če izkoriščanje živali za hrano, obleko, bivališče, orodje Bog ne bi imel v mislih že od začetka sveta, zakaj bi se ljudje ukvarjali s tem?
Izkoriščanje živali je bilo v predindustrijskih časih nujno za preživetje (od kamene dobe pa do 20. stoletja).
Tudi rastline so živa bitja, če gledamo biološko, pa vendar jih izkoriščamo kot živali.
lp
Blaž

sati
30.05.2007, 06:52
Govorim o času preden se je razpredlo po vsem svetu to vegetarijanstvo. Če izkoriščanje živali za hrano, obleko, bivališče, orodje Bog ne bi imel v mislih že od začetka sveta, zakaj bi se ljudje ukvarjali s tem?
Izkoriščanje živali je bilo v predindustrijskih časih nujno za preživetje (od kamene dobe pa do 20. stoletja).
Tudi rastline so živa bitja, če gledamo biološko, pa vendar jih izkoriščamo kot živali.
lp
Blaž

A se ti ne zdi, da je izkoriščanje nezdružljivo z bilo kakšno religijo? Na tak način so izkoriščali tudi ljudi, celo kot sužnje, dandanes pa se odvija intenzivno izkoriščanje naravnih bogastev do takšne mere, da svet počasi že drvi v klimatsko katastrofo. Nič ni narobe, vzeti iz narave, od ljudi ali živali stvari, ki so nam nujne za preživetje. Ampak človeštvo je že zdavnaj preseglo mejo, da vzame, kar rabi, saj se na enem koncu kopiči preveč dobrin, čemur botruje pohlep, na drugi strani pa vlada popolna beda.

Živali nam dajejo mlečne izdelke, narava sadje in zelenjavo, vse velike svetovne religije dovoljujejo tudi ljudem, ki jedo meso, da po določenih pravilih, v krščanstvu kosher, lahko ubijejo žival. To, kar pa se dandanes počne, reja živali po farmah, za krzno, lov, klavnice je enostavno bolj na strani teme kot svetlobe in temu primerne rezultate tudi žanje človeštvo. In da, tudi vegetarijanci ubijajo, saj imajo tudi rastline življenje. To je zakon narave. Eno živo bitje je hrana za drugo živo bitje. Ampak, človeško bitje bi moralo izvajati nasilje samo, kolikor je neobhodno potrebno.

iveco
17.06.2007, 21:52
V Međugorju sem že bil in je nekaj na tem. Jaz sicer verjamem, da je vera opij za ljudstvo, v obstoj Boga sem vznesen (puščam odprta vrata). V Međugorja pa je močno sevanje energije v prostor, ki se začuti kot mravljinci že preden se sploh pripelješ v to dolino.

Komercializacija
Jaz ne vem o čem govorite. Parkirni prostori... zastonj, prihod v mesto... zastonj, večina doline je ne neposeljene oz. na njih ni nobenih objektov. Hotel z tremi zvezdicami (soliden ( dvigalo, sobe na kartico, tv, itd.)) 20 eurov na osebo... zastonj, maša na kateri ti duhovnik ob dežju nasprotuje abortusu in poziva naj poskušajo to preprečit svojim sorodnikom... drago:d . Večina hotelov je v lasti domačinov, prav tako trgovinic z spominki, po svetu pa se tudi ne govori toliko o njem. Od kod vam tako, ne vem.:dontknow:

Kaj pa se tiče vegetarijancev, kaj pa tem ljudem dela. Ljudje smo vsejedci z določenim namenom. Mislim, da je to dejstvo in ne možnost. To je tako kot bi opica hotela postati tiger. To preprosto ne gre na tak način. Zavedati se moramo, da civilizacija ni način življenja posameznikov ampak družbe kot celote, seveda prevladuje večina.

Če pa komu stvari takšne kot so ne pašejo, pa se še vedno lahko odločite za alternativo (samo odgovornosti za to ne prevzemam), verjetno bi tako rešili veliko živali, pa še povečali bi populacijo črvov, razen če si črvi do takrat ne bodo prelevili v kaj drugega ali pa bodo postali vegetarijanci. Samo pustite nas, vsejedce pri miru in nam ne trkajte na vest.

:p

sati
19.06.2007, 05:24
V Međugorju sem že bil in je nekaj na tem. Jaz sicer verjamem, da je vera opij za ljudstvo, v obstoj Boga sem vznesen (puščam odprta vrata). V Međugorja pa je močno sevanje energije v prostor, ki se začuti kot mravljinci že preden se sploh pripelješ v to dolino.

Komercializacija
Jaz ne vem o čem govorite. Parkirni prostori... zastonj, prihod v mesto... zastonj, večina doline je ne neposeljene oz. na njih ni nobenih objektov. Hotel z tremi zvezdicami (soliden ( dvigalo, sobe na kartico, tv, itd.)) 20 eurov na osebo... zastonj, maša na kateri ti duhovnik ob dežju nasprotuje abortusu in poziva naj poskušajo to preprečit svojim sorodnikom... drago:d . Večina hotelov je v lasti domačinov, prav tako trgovinic z spominki, po svetu pa se tudi ne govori toliko o njem. Od kod vam tako, ne vem.:dontknow:

Kaj pa se tiče vegetarijancev, kaj pa tem ljudem dela. Ljudje smo vsejedci z določenim namenom. Mislim, da je to dejstvo in ne možnost. To je tako kot bi opica hotela postati tiger. To preprosto ne gre na tak način. Zavedati se moramo, da civilizacija ni način življenja posameznikov ampak družbe kot celote, seveda prevladuje večina.

Če pa komu stvari takšne kot so ne pašejo, pa se še vedno lahko odločite za alternativo (samo odgovornosti za to ne prevzemam), verjetno bi tako rešili veliko živali, pa še povečali bi populacijo črvov, razen če si črvi do takrat ne bodo prelevili v kaj drugega ali pa bodo postali vegetarijanci. Samo pustite nas, vsejedce pri miru in nam ne trkajte na vest.

:p

Zakaj bi vas sploh pekla vest, če je vse tako v redu s klanjem živali? Čeprav imaš spet prav, vsak naj dela, kar mu odgovarja in je, kar mu ustreza. :)

sati
19.06.2007, 09:11
Tudi jaz ne želim nikomur nič vsiljevati, le nekako mi klavnice in Jezus ne gredo skupaj. :nonono:
Sem pa slučajno dobila enkrat eno brošurico od univerzalnega življenja, kjer naj bi Jezus govoril eni prerokinji Gabriele, me je kar pritegnilo, ker je glede odnosa do živali zelo podobno veri, ki jo jaz prakticiram. Tam piše, da bo prišlo do velikih katastrof, ker je človeštvo tako brutalno do narave in živali, napišem par odlomkov:

Prihodnost človeštva je zapisana v atmosferi. Tudi zemlja in morja pričajo o tem, kaj je človek posejal. Resnično, resnično, povem vam: Blizu je čas, ko bodo vode pobrale mnogo ljudi, ko se bo planet Zemlja vzpel in pogoltnil vse, kar si bo prilastil. In zgodilo se bo, da bodo vode očistile mnoge predele Zemlje. In nastopile bodo različne klimatske spremembe....

Spoznajte, še se širijo puščave, toda ko pridejo vode.... Bratje in sestre, samo svetlobni preblisk prihodnosti, kajti mnogo vam je zamolčano. Resnično, resnično, povem vam, Jaz sem tudi tožitelj za to Zemljo, za ta nedolžna bitja, za vse življenjske oblike, za živali, rastline in minerale. Zemlja kliče mene, da se jo usmilim, ji dam svobodo. O, glejte, viharji časa niso samo napovedani, vihrali in divjali bodo po vseh kontinentih. Toda to je šele začetek. Led se topi, prihajajo povodnji, začenjajo se viharji. Viharji ne bodo samo divjali čez deželo, to so vrtinčasti viharji, ki nastanejo in opustošijo cela okrožja, mesta, vasi.

Če človek ravna proti zemlji, ravna istočasno zoper lastno življenje. Če bi človek vedel, da brž, ko oskruni žival, poškoduje lastno telo... Trpljenje živali in meso namerno ubitih živali, ki jih zaužijete, se hrani spet z mesom človeka. Posledice so bolehnosti in kužne bolezni.

Te prerokbe so bile zapisane okrog leta 1980 naprej, daleč preden se je začelo dogajati vse to, od naraščajočega števila poplav, viharjev, bolezni, ki izvirajo od živali. Tudi aids je prišel nad človeštvo zaradi uživanja opičjega mesa.

tvoja bivsa
19.06.2007, 13:19
pa kva vi to jemlete? jst bi tut te tablete probala pa da se mi tko kt vam mal udpele...

sati
20.06.2007, 07:20
pa kva vi to jemlete? jst bi tut te tablete probala pa da se mi tko kt vam mal udpele...

A kaj slučajno ne drži, kar sem napisala? A niso po vsem svetu poplave, viharji, klimatske spremembe? Moraš biti res slep, da tega ne vidiš, a za tako slepoto ni pravih tablet. . :d

galeb
20.06.2007, 08:04
A kaj slučajno ne drži, kar sem napisala? A niso po vsem svetu poplave, viharji, klimatske spremembe? Moraš biti res slep, da tega ne vidiš, a za tako slepoto ni pravih tablet. .
O klimatskih spremembah je bilo govora ze veliko prej. Tale tvoja prerokinja zelo verjetno pobira informacije iz kaksen od astralnih podravni in na tej ravni je zelo malo zanesljivega. Njene napovedi skorajda niso omembe vredne, ne odlikujejo se ne po zanesljivosti ne po presenetljivosti. Vsi dejansko sami vidimo, da se klimatske spremembe dogajajo, vzrok zanje pa je po eni strani onesnazevanje po drugi strani pa psihicna napetost clovestva zaradi izrazitih ekonomskih, politicnih in socialnih neravnovesij, Te napetosti se transformirajo navzdol na fizicno ravnen v obliki neusklajenih vremenskih vzorcev.

sati
20.06.2007, 10:11
O klimatskih spremembah je bilo govora ze veliko prej. Tale tvoja prerokinja zelo verjetno pobira informacije iz kaksen od astralnih podravni in na tej ravni je zelo malo zanesljivega. Njene napovedi skorajda niso omembe vredne, ne odlikujejo se ne po zanesljivosti ne po presenetljivosti. Vsi dejansko sami vidimo, da se klimatske spremembe dogajajo, vzrok zanje pa je po eni strani onesnazevanje po drugi strani pa psihicna napetost clovestva zaradi izrazitih ekonomskih, politicnih in socialnih neravnovesij, Te napetosti se transformirajo navzdol na fizicno ravnen v obliki neusklajenih vremenskih vzorcev.

Ja, imam podobno mnenje kot ti o tej prerokinji. Glede klimatskih sprememb se jih je dalo že prej predvidet, čisto možno, da se gre za informacije iz astrala, edino, kar mi je všeč, je ta ideja o vegetarijanstvu, kar je nedvomno plus ne glede na verodostojnost vira.