Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : razdelitev siol tv na več računalnikov

jan050
13.05.2007, 19:16
Imam siol tv napeljano na računalnik, sedaj pa bi želel na to povezati še en računalnik. Vem, da oba ne bosta mogla imeti različnega programa, ampak me to ne moti. Zanima me torej, kako naj vse to povežem. ali potrebujem za razdelitev switch ali kaj drugega? In pa kako naj naštimam ip od amina (ali imata oba računalnika isti ip, ali drugačni).

Karthum
13.05.2007, 22:09
Imam siol tv napeljano na računalnik, sedaj pa bi želel na to povezati še en računalnik. Vem, da oba ne bosta mogla imeti različnega programa, ampak me to ne moti. Zanima me torej, kako naj vse to povežem. ali potrebujem za razdelitev switch ali kaj drugega? In pa kako naj naštimam ip od amina (ali imata oba računalnika isti ip, ali drugačni).

Če imaš na modemu zasedene vse izhode boš poreboval switch. Če pa še imaš katerega prostega, pa povežeš z računalnikom in na modemu nastaviš za ta izhod, da je video (to gre na Sagem modemu, za druge modeme pa nevem če gre). IP pa daj za ena višji, kot ga imaš nastavljenega na prvem računalniku in more zadeva laufat enako kot na prvem računalniku.

jan050
14.05.2007, 09:27
En izhod imam že zaseden za aminota. tako da rabim switch.
Ali mora biti kakšen poseben switch, ali je že čisto osnovni dovolj?

janezpesec1
14.05.2007, 19:17
Dovolj je osnovni switch, jaz sem testiral z levelone in jaht in sta oba ok. Pa se z enim prastarim 10mbit hubom mi tudi deluje.