Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prehod na isto storitev

stan
14.05.2007, 17:17
Zakaj moramo stari uporabniki,pisati prošnje za vspostavitev iste hitrosti, samo nižja cena
Sedaj ko ni več vezave na 2 leti, bi nam lahko telekom vsem znižal ceno na isto
To so mi prejšni mesec na telekomu tudi dejali, da bomo imeli vsi iste cene glede na pakete,na računu pa vse po starem,še popusta na zvestobo mi niso obračunali...:dontknow: :dontknow:

grga1
15.05.2007, 19:43
Tudi sam imam podobne probleme. Sedaj še vedno plačujem za ADSL 1mb/256k celih 33,64 €.
Imam pa podatek ( vprašal v teletrgovini ), da je SIOL oz. TELEKOM znižal cene že 1 septembra 2006.
Se pravi da nas nategujejo že deveti mesec in to za približno 7,5 € na mesec. Poleg tega sem že dvakrat aktiviral popust za zvestobo obračunane pa je še vedno nimam.
Ko sem včeraj poklical pomoč in podporo so mi dejali , da plačujem to ceno zato, ker je tako določeno v pogodbi.
v pogodbi pa lepo piše ( prepisan 9. člen ):
Cena naročniškega paketa, vspostavitve priključka ADSL in preostalih storitev je določena s cenikom storitev SiOL-a in se lahko spremeni skladno s spremembo tega cenika. Nove cene začnejo veljati s prvim dnem meseca po spremembi cenika. SiOL obvesti naročnika o spremembi cenika na svojih spletnih straneh na naslovu http//www.siol.net.
Se pravi da bi morali znižati naročnino že septembra 2006. Sedaj mi pa ponujajo naj spremenim naročniški paket.
Ne vem kje je tu logika, zakaj se mora spreminjat naročniški paket iz 1Mb/256k (33,64€) v 1Mb/256k(26€), naj enostavno spremenijo znesek na računu.
Nasvet kaj narediti sem poiskal tudi pri zvezi potrošnikov. Tam so mi dejali naj pošljem pisni zahtevek na Siol oz. Telekom za vračilo oziroma dobropis preveč plačanega denarja. Isti odgovor sem dobil na agenciji za pošto in elektronske komunikacije(APEK). Po 92. členu zakona o elektronskih komunikacijah mora SiOL oz. Telekom odgovoriti v roku 15 dni. Če ne dobim odgovora ali z odgovorom nisem zadovoljen lahko vložim pritožbo na APEK-u.

Glede na dosedanje izkušmje, ki sem jih imel z SiOL-om in njihovim arogantskim odnosom do svojih strank
mislim, da je edina možnost pritožba na APEK-u in prijava na tržni inšpekciji !

Ipod
15.05.2007, 23:36
pa si psremenil paket na Solo??

Sc0ut
16.05.2007, 07:50
Ni tako enostavno. Najprej moraš zamenjati na solo! zdaj pa ne vem, če še vedno velja, da plačaš kar lep znesek, če nočeš bit vezan ali pa se vežeš za dve leti, pa ne plačaš nič. Tako je to, siol ti ne podari nič, potrebna je nova vezava, čeprav boš imel enako stvar kot prej. Modem se ti bo edino zamenjal.

shyama
16.05.2007, 08:00
prehodi so brezplačni, vezave naročniškega razmerja ni več od 1.4 :)

Imam pa podatek ( vprašal v teletrgovini ), da je SIOL oz. TELEKOM znižal cene že 1 septembra 2006.
Se pravi da nas nategujejo že deveti mesec in to za približno 7,5 € na mesec

ni mi nekaj jasno. Imaš čas pisat na forum kako te oh in sploh nategujejo , nimaš pa časa da bi pregledal novosti , pakete cene !? Zato je verjetno objavljeno na spletni strani. Ne bo te pa verjetno nihče prosil, da spremeni paket

Se pravi da bi morali znižati naročnino že septembra 2006. Sedaj mi pa ponujajo naj spremenim naročniški paket.
Ne vem kje je tu logika, zakaj se mora spreminjat naročniški paket iz 1Mb/256k (33,64€) v 1Mb/256k(26€), naj enostavno spremenijo znesek na računu.
ne niso ti je dolžni znižat, ker imaš ceno in pogoje po stari pogodbi, če hočeš pod novimi pogoji, podpišeš novo pogodbo. simpl kt pasulj.

:angel: