Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj narediti ko te pri teku nekaj pod prsnim košem začne boleti?

¤Bamba¤
15.05.2007, 17:37
S tem imam veliko težav :dontknow: no vem da moram globoko dihati da me to res ne boli in da dovajam in dobro tudi izdihujem...:sleepy: ......
Mi lahko kdo to stvar malo razloži

P.s.= o tem moram govoriti pri moji sošlski nalogi jaz pa nimam pojma o tem
Zato prosim, če mi kdo pomaga :nonono: :2thumbs:

Wanted
15.05.2007, 19:38
Hja, mene je sprva ko nisem imel kondicije tud bolelo, pa včasih pikalo po srcu, kot da bi kdo z šivanko pikal, vendar z treningi in NEpretiravanjem, se to lepo kompenzira.

Za podobno reč sem vprašal kolega, ki študira medicino in je rekel, da je lahko tud možna lega teleda med spanjem. Ni ravno dobro spati "na stran" zato, ker si s tem obenem stiskaš prsni koš.

No to bi bilo iz moje strani, upam, da ti bo kdo bolje to razložil :)

Lp!

peternelj
15.05.2007, 20:07
po moje imaš majhno kapaciteto pljuč, ljudje imamo različno kapaciteto pljuč, zbada pa te zaradi prevelikega napora, ker pljuča ne dovajajo dovolj zraka v telo za tak napor, najbolje pa je da se odločiš za obisk zdravnika.

popka
15.05.2007, 20:07
http://www.google.si/search?hl=sl&q=bole%C4%8Dina+v+prsnem+ko%C5%A1u+med+tekom&meta=

mogoče boš pa kle kej najdu:shy:

lana
16.05.2007, 07:02
nam so vedno rekli da pride do premajhne prekrvavitve vranice in pol začne bolet...:) verjetn pa ti bo kakšn medicinc razložil, kaj je POD prsnim košem, in koliko pod prsnim košem... in zakaj bolečina ..

mrjerry
16.05.2007, 08:41
Ce si se bolj zacetnik, imas najverjetneje probleme z vranico in sicer zato, ker ne more proizvajati taksno kolicino rdecih krvnick, kot jih telo nenadoma zahteva. Ce se ti to zgodi, nehaj teci in zacni umirjeno in nekoliko bolj globoko dihati. Ko neha boleti, lahko nadaljujes.

spartan
16.05.2007, 12:37
S tem imam veliko težav :dontknow: no vem da moram globoko dihati da me to res ne boli in da dovajam in dobro tudi izdihujem...:sleepy: ......
Mi lahko kdo to stvar malo razloži

P.s.= o tem moram govoriti pri moji sošlski nalogi jaz pa nimam pojma o tem
Zato prosim, če mi kdo pomaga :nonono: :2thumbs:

Moraš začeti počasi, da se telo privadi na tempo....najprej malo, potem več. Potrebno je iti po korakih (prvi dan tečeš manj, potem počivaš....drugi teden malo več....potem spet počivaš).

Telo ti točno pove, kje je meja....moraš ga samo poslušati in postopoma navajati. Prehrana je tudi pomembna....kot počitek.

¤Bamba¤
16.05.2007, 13:38
Najlepša hvala :D Ja, vranica :) o tem mi je učiteljica nekaj razlagala (sam je nisem razumela lol) samo mi ni jasno kaj lahko o tem govorim 3 min !!!
Bom še malo po googlu posrfala ;)

mihabaki
17.05.2007, 10:12
Samo zmanjšaj intenzivnost vadbe, globoko in hitro vdihuj skozi nos in počasi izdihuj na usta. Če torej tečeš, zmanjšaj tempo ali malo "shodi".

Vsekakor je pa priporočeno, da pri vadbi najdeš svoj tempo, ki si ga sposoben vzdrževat celoten čas vadbe. Če te boli ali si prezadihan, je tempo premočan!