Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kapital za nakup parcele

gripson
17.05.2007, 07:49
Na spletni strani banke sem zasledil tele podatke:

Ali že veste, koliko kredita potrebujete? V primeru, da je odgovor negativen, si lahko pomagate z navedenimi stroški:

cena zemljišča (število m2 × cena na m2)
+ davek na promet nepremičnin (2 % cene zemljišča)*
+ stroški notarja in sestave pogodbe (pribl. 1-2 % cene zemljišča)*
+ sodna taksa za vpis lastninske pravice*
= potrebni kapital
- lastna sredstva
= potrebni kredit
* višina stroškov so povprečne empirične vrednosti.

Ali je to res?? Predvsem me zanima davek (zakaj plačilo ob nakupu) in stroški notarja...

Hvala

spartan
18.05.2007, 13:57
Na spletni strani banke sem zasledil tele podatke:

Ali že veste, koliko kredita potrebujete? V primeru, da je odgovor negativen, si lahko pomagate z navedenimi stroški:

cena zemljišča (število m2 × cena na m2)
+ davek na promet nepremičnin (2 % cene zemljišča)*
+ stroški notarja in sestave pogodbe (pribl. 1-2 % cene zemljišča)*
+ sodna taksa za vpis lastninske pravice*
= potrebni kapital
- lastna sredstva
= potrebni kredit
* višina stroškov so povprečne empirične vrednosti.

Ali je to res?? Predvsem me zanima davek (zakaj plačilo ob nakupu) in stroški notarja...

Hvala

Davek načeloma plača prodajalec in ne kupec....odvisno kako se dogovorita. Stroški notarja pa zato, ker moraš nekako overiti pogodbe (višina provizije je odvisna od vrednosti transakcije za prodajo-nakup).

Pred samim prodajo...nakupom pa je potrebno poskrbeti še za par papirjev....

anarchy
19.05.2007, 09:52
Davek načeloma plača prodajalec in ne kupec....odvisno kako se dogovorita. Stroški notarja pa zato, ker moraš nekako overiti pogodbe (višina provizije je odvisna od vrednosti transakcije za prodajo-nakup).

Pred samim prodajo...nakupom pa je potrebno poskrbeti še za par papirjev....

Ja seveda placa prodajalec, dvigne ceno in potem placa z tvojim denarjem, mislim sami triki no, pri ekonomije se lahko denar obraca na razne nacine. Drugace je pa zemlja nenormalno draga, nekoc so ljudje vsaj imeli zemljo, sedaj si niti te ne moras privosciti, imas pa avto, za katerega placujes mastne stroske in potem mislis, da kako se imas boljse, kot ljudje izpred 2000 let.

Nekoc si imel 1kg kruha v eni roki in 1kg kruha na drugi, zdaj imas 1,5kg kruha v eni roki in 0,3kg vode v drugi roki, kaj sem hotel povedati? Gledam neko ravnovesje, nekoc si imel vse kar si rabu, sedaj imes marsikaj, kar nekoc nisi mogu niti sanjat, po drugi strani pa je nekaj zdaj nekodesgljivo, kar je bilo nekoc nek standard, torej splosno gledano si imel nekoc skupaj 2kg in v ravnovesju, sedaj pa se je to ravnovesje porusilo in ne samo, da se je tahnica mocno prevrnila v eno smer, temvec je skupna masa celo nizja, kot je bila nekoc. Ce bi bilo vse prav, bi mogli dandanes imeti v vsaki roki vsaj 2-3kg vode in kruha, skupaj 4-6 kg, to je samo tako metaforicno povedano, kdor razume, kar mislim, ampak je zelo blizu dejstvu.