Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hočeš al ne čist vse eno mi je-jest te čakam Telekom

joze
17.05.2007, 09:52
Naročil razvezan dostop in prenos starih številk 12. aprila preko spletne aplikacije. Pogodbo v podpis dobil konec aprila in jo takoj vrnil. Danes je 17 maj pa o moji razvezavi ni ne duha ne sluha. Je to res tako kompliciran postopek, da mora trajati več mesecev? Če so za to, da so mi poslali dva izvoda pogodbe potrebovali skoraj 20 dni, koliko časa bodo še potrebovali, da storitev dejansko opravijo?

Senitel
17.05.2007, 10:03
Eko sva že dva... Mene so 18. aprila klicali, da mi bodo poslali pogodbo, preklopili me pa do danes še vedno niso...
Veš kako je komplicirano en listek prestavit iz enega predalčka v drugega, ali pa kliknit en gumbek ali dva v kakšnem programu. To traja mesece... :nonono: Resnično ne vem kaj počenjajo v tej firmi... :nonono:

miro74
17.05.2007, 10:07
Preko spletne oddal 23.4, pogodbo dobil 4.5 poslal nazaj isti dan, 14.5 kličejo z telekoma da pride naslednji dan monter po ISDN opremo, 15.5 ob 9. uri je že vse urejeno.

MrBoombastic
17.05.2007, 10:11
Na kateri centrali sta, da tako dolgo čakata?

joze
17.05.2007, 10:20
Žužemberk-ta kraj prečudoviti

lana
17.05.2007, 11:24
Eko sva že dva... Mene so 18. aprila klicali, da mi bodo poslali pogodbo, preklopili me pa do danes še vedno niso...
Veš kako je komplicirano en listek prestavit iz enega predalčka v drugega, ali pa kliknit en gumbek ali dva v kakšnem programu. To traja mesece... :nonono: Resnično ne vem kaj počenjajo v tej firmi... :nonono:

enako. nam so medtem priklopili kablsko, hvalabogu. ne rabim jih več.....

goran1111
17.05.2007, 15:22
No jaz sem na isti centrali kot Miro74, pogodno sem podpisano vrnil mislim da 30 aprila, pa še nič pri meni. Je pa pisalo na pogodbi, da traja do 30 dni, tako da še ni panike. Grem pa na VDSL. A ti maš tudi VDSL Miro74 al samo razvezan dostop? Kaj pa ostali, ki čakate.

tk2398
17.05.2007, 15:41
Hja, pri meni je bilo podobno, poklicali so me 13.4, da so mi povedali, da VDSL ni mozen, potem sem narocil razvezan dostop in adsl2+, dobil 28.4 podobi, pa pooblastilo o prekinitvi ISDNja, 30.4 poslal pogodbe nazaj, zdaj pa cakam :lala:

janezpesec1
17.05.2007, 17:53
Pri meni podobna zgodba, narocilo oddal kak dan pred 15.4., 20.4. so me klicali da je VDSL mozen, pogodbo sem dobil 4.5. in poslal nazaj 7.5. Zdaj pa potrpezljivo cakam na klic tehnika. Lokacija: Ljubljana.

Klemen.S
18.05.2007, 12:09
11.4. preko telefonskega pogovora oddal naročilo za VDSL. Od danes ne deuha ne sluha o kakšni pogodbi ali klicu kogarkoli... bolj ekspresno nebi mogl bit tole :2thumbs:

joze
18.05.2007, 13:09
Danes klical famozno 0801000 in izkušnja je travmatična. Zdaj se samo bojim, da mi ne bodo vse zabrkljali. Človek na helpdesku je bil zmeden kot kura in mi je najprej obljubil, da jutri dobim pogodbo, ko sem dejal, da sem jo že zdavnaj oddal mi je obljubil, da bom dobil kode za registracijo, ko sem mu petič povedal, da že imam adsl mi je obljubil, da naslednji teden pride tehnik, ki me bo priključil na Adsl, ko sem mu desetič razložil, da bi rad samo razvezan dostop je začuden izdavil, da se bo razveza zgodila naslednji teden. Upam, da tisti, ki bo stvar urejeval, vsaj približno ve kaj dela, ker tale model ki naj bi mi pomagal ne ve ničesar......prav ničesar. Vse kar je povedal je bilo povsem zgrešeno. Rad bi samo prekinil isdn razmerje in številki prenesel na ip telefonijo. Res ne vem zakaj moram pri tem skozi celo kalvarijo telekomovih mlinov, ki te 40krat zapored sprašujejo kakšno hitrost želiš in koliko TV sprejemnikov ob tem pa nikakor ne uspejo slišati, da vse to že imam.

Ipod
18.05.2007, 14:12
sej lahko spemeniš paket preko http://moj.siol.net

ingvarl
18.05.2007, 14:37
sej lahko spemeniš paket preko http://moj.siol.net

Si kaj poskusil zadnje čase? Ne dela že več kot dva tedna, vsaj tistim, ki imamo VDSL. Pa tudi ne vedo, kdaj bo težava odpravljena.

joze
18.05.2007, 14:39
Seveda saj sem ravno to storil. Oddal naročilo preko spletnega obrazca, čez dva dni me je klicala prijazna gospa, sem moral vse skupaj ponoviti, da je obrazec izpolnila še ona, potem sem čakal 14 dni, da sem dobil pogodbo, na katero sem spet moral vpisati nekaj novih podatkov, zdaj pa čakam.

Ipod
18.05.2007, 14:48
žal nimam te sreče, da bi lahko imel vdsl

kitl
18.05.2007, 15:11
joze tehnik bo prišel za to, da ti bo ISDN odklopil in odvzel spliter, ki si ga potreboval.

black vomit
28.05.2007, 08:47
Lep pozdrav!

Imeli smo Študentski paket 1M + ISDN, ker pač je blila takrat še finta da je bil ISDN pogoj za ADSL.

Sedaj smo naročili razvezn dostop paketa TRIO + prenos obstoječe številke v SIOL telefonijo.

Telekomovci so pogodbo dobili 10.maja, zaenkrat vse stoji.

Morajo res zmeraj čakati na zaden trenutek da priklopijo vse?! :nonono:

fazan
28.05.2007, 13:13
Mi smo poslal za razvezan dostop 16.4 pogodbo dobil 30.4 pa isti dn nazaj poslal realiziral bodo baje 6.6 pa si zračunajte kako dolgo čakamo.

goran1111
28.05.2007, 14:25
Mene pa so ravno danes priklopili tako, da je trajalo točno en mesec od vrnitve pogodbe. Download dela vredu kot mora, upload še zelo niha in dela z dobro polovico hitrosti (se izboljšuje), telefon pa dela kot bi moral (boljše kot sem mislil). Zaenkrat sem zadovoljen. Aja pa še ceneje bo. Zelo sem zadovoljen.:angel:

Popravljam, upload se je popravil, zdaj dela vse na ful. Odlično

Klemen.S
29.05.2007, 12:04
Mene pa so ravno danes priklopili tako, da je trajalo točno en mesec od vrnitve pogodbe. Download dela vredu kot mora, upload še zelo niha in dela z dobro polovico hitrosti (se izboljšuje), telefon pa dela kot bi moral (boljše kot sem mislil). Zaenkrat sem zadovoljen. Aja pa še ceneje bo. Zelo sem zadovoljen.:angel:

Popravljam, upload se je popravil, zdaj dela vse na ful. Odlično

Kako sploh zgleda priklop? A bi lahko to sam priključu? Kaj vzame? Kaj je novega?

Jest bom čakal še cel teden, ker Telekom dela samo dopoldne. :censored: Me prav zanima kolk ljudi je dopoldne doma in nima obveznosti kot je naprimer služba.

LP, Klemen

Ipod
29.05.2007, 12:11
Monterji delajo do 19ih

Klemen.S
29.05.2007, 13:39
Monterji delajo do 19ih

Men se ni zdel, ko sem mu povedal od katere ure naprej imam čas je začel sopihat. :nonono:

Da bi si sam priklopill to pa ne gre?

goran1111
29.05.2007, 14:43
Kako sploh zgleda priklop? A bi lahko to sam priključu? Kaj vzame? Kaj je novega?

Jest bom čakal še cel teden, ker Telekom dela samo dopoldne. :censored: Me prav zanima kolk ljudi je dopoldne doma in nima obveznosti kot je naprimer služba.

LP, Klemen

Ima 5 minut dela. Jaz sem bil zmenjen ob 14 uri, pa me je klical če lahko ob 13.30. Tako me ni blo zraven:nonono: . Vzame pa ISDN opremo, pa modem če ga daš. Po moje bi brez problema naredil zadevo sam, razen tega, da je nekam baje klical, mogoče na centralo... Nov je pa samo modem. Je manjši od sagema, pa ne sveti kot jelka:2thumbs: .Not daš mrežo pa telefon, tvja nimam. Ko sem prišel domov sem se samo na novo registriral in to je to.

Pa še mimogrede, mojega kraja ni na seznamu za VDSL2, tako da probajte naročit tud če vašega še ni.

Klemen.S
30.05.2007, 06:41
Hvala za informacije!

Men ISDN opreme ne bo vzel torej bi lahko modem priključil sam, ne pa da čakam.:zoga:

Sagema ne poznam mam še Iskro :d
Modem ostane meni, sm jest lasnik(Iskre mislm)?!

Na novo registrirat? Kaj je s trenutnim uporabniškim imenom, mailom,... ?

Ipod
30.05.2007, 09:22
Priklop ti mora opravit monter, ker opravi še par klcev na centralo ter/ali tehnično pomoč, da se aktivira
storitev. Modem je v lasti telekoma in ti ga bo monter odnesel. Uporabniško ime ter vse te stvari pa ti ostanejo, z registracijo se ti spremeni le pa paket.

joze
30.05.2007, 09:47
Tukaj eni govorite o prestopu na vdsl2, drugi pa zgolj o razvezavi obstoječega Adsl priključka.

RudiB
30.05.2007, 12:36
Jaz imam podobno NORO zgodbo. 12. aprila sem naročil razvezan dostop (OK, lastnik ISDN je podjetje, adsl jaz osebno). Pošljejo dokumente, jih izpolnim isti dan in vrnem nazaj. Traja in traja, ko mi vse skupaj vrnejo nazaj (čeprav so prej vseskozi trdili, da je to vse) in pravijo, da moram za podjetje dtai AJpesovo obvestilo o razvrstitvi po dejavnosti. Takoj vrnem in še vedno mi vsak dan govorijo, da dajejo vlogo z oznako "URGENTNO" naprej. Jaz pa še vedno čakam.

Zanimivo: operaterji na 080 imajo naučene standardne floskule: čaka pri monterju, dajem naprej pod urgentno, ... Jaz pa čakam in čakam, da me nategujejo. Še sreča, da so monopolisti. Sreča za njih, ne zame.

In čakam že od 12. aprila, čeprav so mi rekli, da bo v enem mesecu vse urejeno. No, v začetku so se izgovarjali nekaj na daljše roke zaradi pripojitve Siola k Telekomu, zdaj pa ... Čakam, čakam, ... Do kdaj še?

B99
19.06.2007, 15:14
A se morata oba izvoda pogodbe podpisati,oziroma izpolniti in poslati nazaj na Telekom,ali samo en izvod.

goran1111
19.06.2007, 17:30
Jaz sem poslal samo enega.

janezpesec1
19.06.2007, 17:41
En izvod ostane tebi, jaz sem tudi poslal samo en podpisan izvod na Telekom.

missClause
01.07.2007, 09:47
ja samo, eno vprašanje... ti je podjetje dalo soglasje da lahko naročiš tak paket? ker to pomeni da potem lastnik priključka ne bo več tvoje podjetje in da bo ADSL popolnoma na tvojih ramenih....