Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako naj odstranim neke madeže iz havbe?

Soleil
17.05.2007, 16:50
Helou!

Na havbi avtomobila imam neke rjavkaste madeže. Sumim na bitumen od svežega asfalta, ko so mi kamenčki špricali po havbi. Lahko bi bile tudi muhe, sam to bi šlo v avtopralnici najbrž dol, pa ni šlo. Madeži so frišni - od nekaj dni nazaj, ne pa mesece zasušeni. Če je bitumen, je pa od danes.

Pomislila sem na polirno pasto.

Kaj mi svetujete?

mrjerry
17.05.2007, 16:56
Poliranje se mi zdi v redu poskus, ja.

Meni je uspesno uspelo odstraniti ene, sicer ne dobro opazne, a precej stare rjavkaste madeze, in to z navadno Sonaxovo polituro. Samo glej, da bo politura in ne le vosek ;)

Soleil
17.05.2007, 16:58
Kje se pa to kupi oz. kje je velika izbira (LJ, KR)?

Štrudl
17.05.2007, 17:02
na Benzinskem servisu Vsepovsod....:angel:

kupi Sonaxovo, to je to :shy:

Soleil
17.05.2007, 17:04
OK ... bom probala pa s Sonaxom ... in javim rezultat!

Wanted
17.05.2007, 17:16
Če pa še to ne bo pomagalo, pa zamenjaj havbo

mrjerry
17.05.2007, 17:46
Sonaxova politura je v okrogli posodi odnosno plocevinki. Notri dobis se gobico za nanasanje paste. Mocno svetujem se nakup vate za poliranje (prav tako bi to morali imeti na vecini bencinskih crpalk), ker je vse skupaj mnogo lazje.

Z750
17.05.2007, 21:24
z white špiritom gre lepo dol:approve: ko enkrat začneš polirat, je najbolje da celo kotalko podrgneš:d sej veš bleščeča hauba pa mat streha pa lenoba pa to :clown:

Irina
17.05.2007, 21:50
Poliranje zahteva nekaj veščine. Jaz bi se odpeljala do svojega serviserja in ga vprašala za mnenje in nasvet, kako rešiti zadevo.

Soleil
18.05.2007, 06:34
z white špiritom gre lepo dol:approve: ko enkrat začneš polirat, je najbolje da celo kotalko podrgneš:d sej veš bleščeča hauba pa mat streha pa lenoba pa to :clown:

Sej avto je čist nov - iz tovarne, tako da ni nič mat, sam poflekan je.

Soleil
18.05.2007, 06:36
Poliranje zahteva nekaj veščine. Jaz bi se odpeljala do svojega serviserja in ga vprašala za mnenje in nasvet, kako rešiti zadevo.

Serviser? Ga bom raje k avtoličarju, če ne bo šlo dol. :)

summer
18.05.2007, 06:40
če je že ta tema....pa mene zanima....tele mušice pa muhe in vse mrčes....
mam neko sprej-peno, pa vseen ne gredo dol...ve kdo mogoče za kakšno učinkovito sredstvo...?
ker se mi ne da polirat in preveč drgnit...jz bi stvar, da lahk pošpricam in obrišem...:)

mrjerry
18.05.2007, 07:24
Ce pocnes to resno, potem se da pospricat pa podrgnit.

Ce pa ne, potem bos morala pa prvic bolj resno zagrabit...
Meni v pralnici po potrebi naspricajo nekaj, na cemer pise MUHE... Ampak nimam pojma, kaj zaeno sredstvo je. ITak ima nekaj tudi sonax, ampak ne vem, kako ucinkuje. Sicer pa spet... poliranje :cool:

summer
18.05.2007, 07:32
se da ja...sam mi je zadnjič skor roka stran padla:d...........
v pralnico ga ne dam, ker so mi že velik sranja naredili...
moram pa rečt..sosed moj se je zadnjič hvalu, da je v Avstriji kupu eno zadevo, ko na moker avto pošpricaš, baje, počakaš par minut, in lahko samo opereš dol....

bom šla ta vikend pogledat, ka te ma...in javim:)

mrjerry
18.05.2007, 07:47
Jaz ze skoz vozim v pralnice in nisem imel nikol problemov...

Ampak good luck, upam da bo slo dol in da ne bo sel se lak zraven :clown:

summer
18.05.2007, 07:56
ka si nor:d..............bom rekla naj prej na svojem avtu sproba.....

men je na prejšnjem avtu naredu rise v avtopralnici na haubo, pa brisalec mi je zlomu..in ne vem no....
dam ga v ročno avtopralnico včasih, da mi ga vredu posesa..drugače pa doma...

freya
18.05.2007, 07:58
Ce pocnes to resno, potem se da pospricat pa podrgnit.

Ce pa ne, potem bos morala pa prvic bolj resno zagrabit...
Meni v pralnici po potrebi naspricajo nekaj, na cemer pise MUHE... Ampak nimam pojma, kaj zaeno sredstvo je. ITak ima nekaj tudi sonax, ampak ne vem, kako ucinkuje. Sicer pa spet... poliranje :cool:

redno in resno
:approve:
sem opazila nekaj rjavih pikic tudi pri meni na "zadku", pa še nisem ugotovila od česa...v glavnem s pranjem se ne odstrani, bomo poskusili s poliranjem

mrjerry
18.05.2007, 07:58
kako pregresen post :blush:

hauba pa brisalec pa sesanje pa rocno...

wuf

summer
18.05.2007, 08:00
kako pregresen post :blush:

hauba pa brisalec pa sesanje pa rocno...

wuf
:blush: ročno sesanje

mrjerry
18.05.2007, 08:05
:o :o :o :o :o :blush: :blush: :blush:

summer
18.05.2007, 08:07
omg..:blush: .kak si poceni:kisses: :approve:

summer
18.05.2007, 08:25
pa ti si poceni.................

mrjerry
18.05.2007, 08:28
nope.. ona je draga

summer
18.05.2007, 08:31
eh.....kak sta smotana.....:d...odvisno kok dobro zdrgneta in posesata..

prvo moram videt enga in drugega...in njune storitve...šele nato bom ocenila:d

freya
18.05.2007, 08:37
če ne bi bilo tole na avtomobilizmu, bi mislila na namigujeta na kaj druzga
:o :d

btw..kolk res kaj računajo za čiščenje sedežev, tapisonov v kabini?

summer
18.05.2007, 08:38
ti meni o kabinah in pol midva namigujeva:blush:

čuj pojma nimam, lahko pa vprašam:approve:

Soleil
18.05.2007, 08:46
Jaz sem pa že mislila, da ste napisal toliko novih nasvetov ... pa vidim da sam mal čebljate o ročnem in sesanju :(.

mrjerry
18.05.2007, 08:47
freya, odvisno je od tega, ali zelis samo sesanje ali tudi kaj bolj kompliciranega, recimo kemicno ciscenje sedezev... je pa menda vse pod 40 euri, s tem da slednje rabis samo takrat, kot dalj casa pocnes kaj kar ne sodi v ta sklop :shy:

mrjerry
18.05.2007, 08:47
Jaz sem pa že mislila, da ste napisal toliko novih nasvetov ... pa vidim da sam mal čebljate o ročnem in sesanju :(.

vesela bodi, ze enkrat drgnit avto je zadost, da bi pa zdaj vsakega poslusala... :nonono:

summer
18.05.2007, 08:51
v mojo obrambo, mene je zanimalo sam kak najlažje muhe s havbe spravit:approve: :angel:

mrjerry
18.05.2007, 08:54
jaz imam se eno idejo ampak zelim ostati vljuden :shy:

summer
18.05.2007, 08:57
ne...kr povej:)

freya
18.05.2007, 09:01
freya, odvisno je od tega, ali zelis samo sesanje ali tudi kaj bolj kompliciranega, recimo kemicno ciscenje sedezev... je pa menda vse pod 40 euri, s tem da slednje rabis samo takrat, kot dalj casa pocnes kaj kar ne sodi v ta sklop :shy:

ne kemično, pranje z vodo in čistilom.....
samo s sesanjem ne vonj po prahu ne odpravi....ali ja?

mrjerry
18.05.2007, 09:04
Malo sem posurfal... rocno ciscenje notranjosti, 10 eur... torej lahko pricakujes tam nekje

freya
18.05.2007, 10:27
globinsko, ne ročno....torej 40-60€
(25 le ni tolk velik)
;)

mrjerry
18.05.2007, 10:33
Sorry... ko punce govorijo o rocnem, se vedno zmedem, ce ja pa se globinsko v igri sem pa cist v rozcah :blush:

WRC555
18.05.2007, 11:18

Ce das kaj na svojega jeklenega konjicka, priporocam http://www.topfinish.si/main.php

Ce ze nimas Ferrarija, se ti bo pa vsaj svetil tako ;)

http://www.topfinish.si/images/86ca59e3deed37646890759a31fc6400_F4v.jpg

Irina
18.05.2007, 12:57
Serviser? Ga bom raje k avtoličarju, če ne bo šlo dol. :)

No, odločamo se različno, jaz vprašam za vse kar se nanaša na avto pooblaščenega serviserja, kaj mi svetuje. Če nič drugega, bi me poslal h kateremu od avtoličarjev, ki jih pozna.

Najboljši nasvet se mi je meni zdel od WRC555, skupaj s hudomušno pripombo.

spartan
18.05.2007, 14:00
Helou!

Na havbi avtomobila imam neke rjavkaste madeže. Sumim na bitumen od svežega asfalta, ko so mi kamenčki špricali po havbi. Lahko bi bile tudi muhe, sam to bi šlo v avtopralnici najbrž dol, pa ni šlo. Madeži so frišni - od nekaj dni nazaj, ne pa mesece zasušeni. Če je bitumen, je pa od danes.

Pomislila sem na polirno pasto.

Kaj mi svetujete?

polirna pasta pa je.....

spartan
18.05.2007, 14:02
mam neko sprej-peno, pa vseen ne gredo dol...ve kdo mogoče za kakšno učinkovito sredstvo...?
ker se mi ne da polirat in preveč drgnit...jz bi stvar, da lahk pošpricam in obrišem...:)

na Wap ga operi (Fliper avtopralnice). Prvo na vročo paro in šampon (enih 5 žetonov), pol pa na hladno vodo (5 žetonov). Gre vse dol....dobesedno vse.

Drugač pa robčki za avtosteklo....jih maš na Oplastu-servisu v Tepanju.

Soleil
19.05.2007, 08:00
polirna pasta pa je.....

Polirna pasta je pasta za poliranje. :shy:

nejc
19.05.2007, 08:39

MEGLIO

Našpricaš z njim mrčeš, pustiš kako minuto, da se raztopi zadeva, pol pa lepo spereš. Če maš vap, še tok boljš.

spartan
21.05.2007, 06:47
Polirna pasta je pasta za poliranje. :shy:

seveda:approve:

Priporočam Sonax-ovo in v barvi avtomobila (so tudi blage za lak). Čeprav bi sam prej šel pogledat v kakšno avtopralnico (če gre dol kar z paro), al pa če imaš možnost na Wap kje oprati sama;)

spartan
21.05.2007, 06:49
MEGLIO

Našpricaš z njim mrčeš, pustiš kako minuto, da se raztopi zadeva, pol pa lepo spereš. Če maš vap, še tok boljš.

Te ročne avtopralnice, kjer si sam opereš, se mi zdijo kar fajn. Bilo kakšna ščetka ti pusti rise na laku, pri ročni avtopralnici pa tega ni. Je pa res, da moraš kakšen žeton več not vreči:clown:

Sploh priporočam za nove avtomobile....na razdalji 10 cm gre zaradi visokega pritiska vode vse dol. Potem pa posušit z viledo, pa je:approve:

summer
21.05.2007, 07:47
na Wap ga operi (Fliper avtopralnice). Prvo na vročo paro in šampon (enih 5 žetonov), pol pa na hladno vodo (5 žetonov). Gre vse dol....dobesedno vse.

Drugač pa robčki za avtosteklo....jih maš na Oplastu-servisu v Tepanju.
saj prerem doma z wapom.....pa ne gre vse dol....tole z robčki še probam....:approve:

summer
21.05.2007, 07:47
MEGLIO

:) hvala...

spartan
21.05.2007, 08:04
saj prerem doma z wapom.....pa ne gre vse dol....tole z robčki še probam....:approve:

Ja...sam Wap ni dovolj. V Fliper-ju imaš 2 programa za pranje (pa da si ne bo kdo mislil, da delam reklamo);

1. S šamponom (predpranje) in vročo paro hkrati
2. Z mrzlo vodo pod pritiskom

Najprej (jaz zmeraj vržem enih 5 žetonov not) operem z šamponom. Pol pa počakam ene 2 - 3 minute, da šampon "prime", šampon namreč razmaščuje in je idealen za insekte.

Pol operem z mrzlo vodo (enih 5 žetonov) pod pritiskom in gre dobesedno vse dol (na razdalji enih 5 - 10 cm pod visokim pritiskom gredo pa-pa še najbolj trdovratni insekti s prednjega dela avtomobila).

Sam sem bil prvič kr presenečen, ker so šle vse muhe in ostale nečistoče lepo stran:approve: Sem pa bil tudi celi moker zraven:clown::d

Za robčke na OMV v Tepanju pa tamalega Juharta vprašaj; ti bo znal za insekte svetovati še kaj drugega.....kar se tiče pralnih sredstev je pravi stručko. Robčki so prvotno sicer za čiščenje stekla....ampak za nečistoče so tudi OK:2thumbs:

summer
21.05.2007, 08:33
Ja...sam Wap ni dovolj. V Fliper-ju imaš 2 programa za pranje (pa da si ne bo kdo mislil, da delam reklamo);

1. S šamponom (predpranje) in vročo paro hkrati
2. Z mrzlo vodo pod pritiskom

Najprej (jaz zmeraj vržem enih 5 žetonov not) operem z šamponom. Pol pa počakam ene 2 - 3 minute, da šampon "prime", šampon namreč razmaščuje in je idealen za insekte.

Pol operem z mrzlo vodo (enih 5 žetonov) pod pritiskom in gre dobesedno vse dol (na razdalji enih 5 - 10 cm pod visokim pritiskom gredo pa-pa še najbolj trdovratni insekti s prednjega dela avtomobila).

Sam sem bil prvič kr presenečen, ker so šle vse muhe in ostale nečistoče lepo stran:approve: Sem pa bil tudi celi moker zraven:clown::d

Za robčke na OMV v Tepanju pa tamalega Juharta vprašaj; ti bo znal za insekte svetovati še kaj drugega.....kar se tiče pralnih sredstev je pravi stručko. Robčki so prvotno sicer za čiščenje stekla....ampak za nečistoče so tudi OK:2thumbs:
pa nem hodla v Fliper če mam wap doma...un tavelki....:dontknow:
bom pa šla po robčke in un sprej, ki mi ga je Nejc priporočal........:approve:

Soleil
22.05.2007, 08:30
seveda:approve:

Priporočam Sonax-ovo in v barvi avtomobila (so tudi blage za lak). Čeprav bi sam prej šel pogledat v kakšno avtopralnico (če gre dol kar z paro), al pa če imaš možnost na Wap kje oprati sama;)

V avtopralnici ne gre dol. Mogoče bo pa šlo po dolgotrajnem deževju, ko se bo mal namočilo :d.

WRC555
22.05.2007, 09:43
Cudim se, koliko problemov vam povzroca ta mrces. Osebno se ne posluzujem wapa in sprejov (razen za feltne in gume) pa gre vseeno vse dol...je pa res da ga redno cistim...1x tedensko in takrat ornk.

HOLLAND
22.05.2007, 10:04
na razdalji 10 cm gre zaradi visokega pritiska vode vse dol.
Ja skupaj z lakom.:d

freya
22.05.2007, 10:41
MEGLIO

meglio je odličen tudi za razmaščevanje platišč ( namažeš, pustiš in čez nekaj časa odplakneš oz. odstraniš z gobo ali krtačko) in nepogrešljiv v gospodinjstvu ;)

spartan
22.05.2007, 12:04
Ja skupaj z lakom.:d

nimamo vsi avta v domači delavnici pobarvanega:d

spartan
22.05.2007, 12:06
V avtopralnici ne gre dol. Mogoče bo pa šlo po dolgotrajnem deževju, ko se bo mal namočilo :d.

gre gre:)

spartan
22.05.2007, 12:09
meglio je odličen tudi za razmaščevanje platišč ( namažeš, pustiš in čez nekaj časa odplakneš oz. odstraniš z gobo ali krtačko) in nepogrešljiv v gospodinjstvu ;)

problem je lahko, če imaš preveč krakov (jaz mam enih 23 kom. po felgi):clown:....pa med njimi je pa komaj par centimetrov prostora.

Z krtačko in gobo sva že na ti:angel: