Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : spet vam je neki mrknal, ze 2 ure ne dela net

howrude
22.05.2007, 05:19
:dontknow: :( :nonono:

spirit
22.05.2007, 10:52
Nisi edini.

Od 2 ure ponoči internet bolj ne dela kot pa ja. Dela za minuto (ravno tolko da bom to napisal) in potem crkne vse skupaj. TV in telefon delata medtem v redu, samo internet crkava.

Težave v omrežju?

dal
22.05.2007, 11:15
Gre za redni izpad ob vzdrževalnih delih. ;)

22.05.2007
Težave v delovanju omrežja

Spoštovani uporabniki!

Obveščamo vas, da bo zaradi rednih vzdrževalnih del v noči iz ponedeljka, 21. na torek, 22. maja prišlo do nepričakovanih težav in je zato moteno prikazovanje spletnih strani.

Napaka se odpravlja in bo odpravljena v najkrajšem možnem času.

Opravičujemo se vam in vas prosimo za razumevanje.

zitkoa
22.05.2007, 11:43
ja sej, sm se matru že skor 3 ure, pol pa zagledam tole na siolovi strani.

A BI BLO RES TAKO TEŽKO O TAKIH REČEH OBVESTITI UPORABNIKE PO E-MAILU???
ker ne berem siolove strani vsak dan dvakrat :nonono:

spirit
22.05.2007, 11:44
Hvala dal! ;)

miro74
22.05.2007, 11:54
Že včeraj so bile težave. na vsakih 10 minut je za 30s net mrknil. Notranji promet naj bi bil usmerjen preko tujine zaradi vzdrževalnih del.

wishmaster
22.05.2007, 13:10
Meni je internet deloval vredu. No za ponoči res ne vem.

C:\Users>tracert 193.189.160.23

Tracing route to taurus-4.siol.net [193.189.160.23]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 * * * Request timed out.
3 14 ms 14 ms 14 ms savinja1-3-0-0.siol.net [89.143.4.69]
4 15 ms 14 ms 15 ms 89.143.1.37
5 16 ms 14 ms 15 ms 89.143.1.90
6 41 ms 56 ms 73 ms 193.189.161.202
7 15 ms 16 ms 16 ms taurus-4.siol.net [193.189.160.23]

Trace complete.

Mal se mi je ping izboljšal edin. Pa spet en hop več (hop 3) :D

MrBoombastic
22.05.2007, 14:47
A mail danes ne dela?

markokov
22.05.2007, 15:28
Danes imajo na celi črti pogreb! Zdaj meni mail dela, prej pa mi tudi ni!

PChott
22.05.2007, 15:40
A bomo kr vse skupi mirno prenesli. Kajti tole zame ni zagotavljanje storitve 24/7/365, pa tudi ni čas vzdrževalnih ur med 0.00 in 6.00.

Pa tudi, če se jim je ponoči kaj zalomilo, pa menda ne rabijo 12h da vzpostavijo delujoče stanje oz vrnejo v stanje ko je delovalo.

fazan
22.05.2007, 15:49
Mislim,da bo treba začet misliti na kaj se lAHKO UPORABNIKI OBRNEMO ali na medije ali na pravice potrošnikov,da bodo stvari na siolu tekle kot bi mogle.To ni več res kar se dogaja zadnje čase ali jim pa kdo namerno nagaja ali so pa v ozadju plače tehnikov,da imajo premalo in kolikor dobijo tolikor naredijo.Za svoje znannje dobijo morda premalo plačano zato pa vsaki toliko časa nagaja samo te variante so še lahko po mojem.

markokov
22.05.2007, 16:39
No evo jaz imam podjetje, poslovanje s tujino. Danes mi ni delalo ne internet, ne telefon, ne televizija! Jih kličeš na 080 1000 pa ti reče imamo po celi Sloveniji težave, niste edini! PA JE TO NORMALNO???? :(

Resnično se že sprašujem kaj naredit? Mislim, da bom najel odvetnike ter vložil odškodninsko tožbo proti Telekomu! ;)

Kaj boste pa vi naredili?

PChott
22.05.2007, 18:26
normalno gotovo ni. predvsem da traja toliko časa da odpravijo stvar, meni še vedno ne delujejo stvari.

Kar se pa tožbe tiče, samo eden gotov ne bo nič dosegel, neki bi se moral skup vzet. Verjetno za začetek v medije dat, ker tole ni več normalno, da se igrajo z nami kakor se jih zazdi. Če bom poslal uradno pozvedbo da naj mi pojasnijo stvar bodo samo poklicali, pa se jim bo zazdelo da ni dovolj pomembno.

PChott
22.05.2007, 18:30
ko smo že pri tožbah;

Kej dosti ne bo šlo, ker je v pogodbi napisano, da bodo napake odpravljali v najkrajšem možnem času, torej ko bo pač bo. Hkrati pa moraš zmeraj jim nekaj dokazovat da so oni krivi, kako jih pa boš dokazoval da ni delovalo??? vse loge, ki jih narediš načeloma lahko prenesejo, da si ti kriv, da nisi pravilno vzpostavil povezavo.

Verjetno je bolje pritožba, pa bodo potem upajmo kej poravnaval. Sploh glede nato da je dost podjetji trpelo!

wishmaster
22.05.2007, 18:50
No evo jaz imam podjetje, poslovanje s tujino. Danes mi ni delalo ne internet, ne telefon, ne televizija! Jih kličeš na 080 1000 pa ti reče imamo po celi Sloveniji težave, niste edini! PA JE TO NORMALNO???? :(

Resnično se že sprašujem kaj naredit? Mislim, da bom najel odvetnike ter vložil odškodninsko tožbo proti Telekomu! ;)

Podjetja, ki so resnično odvisna od interneta, imajo zagotovljeno rezervno povezavo.

PChott
22.05.2007, 18:56
Podjetja, ki so resnično odvisna od interneta, imajo zagotovljeno rezervno povezavo.

Da, ki jo je potrebno plačati, sploh se pa sesula povezava do centrale, ampak naprej, za katero je pa vseeno kako dostopaš. Sicer za pa da zlo dobro naredil rezervno povezavo preko Siol Telefonije, ki tudi ne dela :)

dal
22.05.2007, 19:00
Nekako logično je, da za rezervno povezavo izbereš drugega ponudnika (in po možnosti tudi drugo tehnologijo dostopa). ;)

prelude
22.05.2007, 21:15
Zadnje cajte skoz neki vn meče pokličeš 080 1000 pa kar zapoje in razloži da ga serjejo in da ga bojo nehal čimprej srat.Pol tut jaz nebom takoj plačal položnico in bom povedu da imam težave in upam da jih bom čimprej odpravu.

prelude
22.05.2007, 21:18

Ne ga srat ,pol bojo lahko rekl a nimate nobene druge povezave.

wishmaster
22.05.2007, 21:25
Ne ga srat ,pol bojo lahko rekl a nimate nobene druge povezave.

Če že služiš denar z internetom se zamisliš. Če je firma malo resna in da ne bo poslovne izgube v primeru izpada bo že poskrbela za nadomestno povezavo. Če že pa imajo malce več pod palcem pa najeto linjo ipd.
To ni treba nič govorit firmi. To že mora sam vedeti, tisti ki skrbi za mašinerijo.

madmitch
22.05.2007, 21:52

Točno tako, če internet potrebuješ za RESNO delo, imaš zagotovljeno redundančno povezavo preko drugega ponudnika in po možnosti druge tehnologije. Pri meni sta doma SiOL VDSL in T2 (optika) prej je bilo pa SiOL in kabel. ***iga, meni screen ne sme pasti sredi transakcije, torej je redundanca nujna. Če bi bili res tako zelo odvisni od neta, bi za zagotavljanje neprekinjenega toka enojk in nul pač plačali malo več.

Ni pa treba na HD razlagati, da imaš še eno povezavo, ti si tut dober.

Veron
22.05.2007, 22:55

Tale tožba ti bo hitr padla, preber člene pogodbe, med katerimi piše, da Telekom oz. Siol ne odgovarja za nastalo škodo podjetja zaradi nedelovanja interneta.

HardTack
22.05.2007, 23:28
edino kar se da nardit je vložiti reklamacijo in če bo sreča boste naprimer če plačujete 60€ na mesec vam bojo za 24 ur nedelovanja od računa odbil 2€.

clutch
23.05.2007, 01:42
ja sej, sm se matru že skor 3 ure, pol pa zagledam tole na siolovi strani.

A BI BLO RES TAKO TEŽKO O TAKIH REČEH OBVESTITI UPORABNIKE PO E-MAILU???
ker ne berem siolove strani vsak dan dvakrat :nonono:

Kako bos pa mail prebral, ce ti internet ne dela? :rolling:

talmai
23.05.2007, 02:50
Ja men je zdejle za pol ure dol padl (okolica Kranja). Tud včerej popoldne in ponoči kakih dvakrat.

Kako bos pa mail prebral, ce ti internet ne dela? :rolling:

Nevem, lahko pošljejo kakšen dan prej..?

madmitch
23.05.2007, 06:37
Ja men je zdejle za pol ure dol padl (okolica Kranja). Tud včerej popoldne in ponoči kakih dvakrat.

Nevem, lahko pošljejo kakšen dan prej..?

Recimo z vsebino: "Dragi uporabniki, jutri bomo imeli težave, ker nam bo crknil strežnik".

To je nekako tako kot zdravila proti bolečinam, ki jih vzameš uto preden te začne boleti.

rock
23.05.2007, 07:22
Upajmo, da so hrošči pobiti za eno konkretno obdobje, ker tole včeraj in danes zjutraj ni bilo nič kaj prijazno. Bez neta žal več ne gre, tudi če ne živimo od njega.

markokov
23.05.2007, 08:00
Z nobenim se nebi rad prepiral ampak mi ne da miru, da Vam nebi zadeve povedal.

Na priključek za telefaks smo čakali več kot 6 mesecev, saj so na Telekomu založili delovni nalog.:) Če se premaknemo na dvig hitrosti na 10/768, smo za dvig čakali 1 mesec ampak še to je komaj steklo z neštetimi napakami in težavami (dva dni bili brez telefona, interneta, TV). Da ne omenjam kolikokrat na dan zamrzne slika na TV. V kolikor kličeš na 080 1000 ti rečejo izklopi modem, druga ne znajo povedat oz. lahko poslušaš njihovo neprijaznost (ne vseh).:)
O podpisu novih pogodb s Telekomom sploh nebi govoril saj je več kot sramotno. Trikrat sem izpolnil obrazec preko interneta, ga niso prejeli:nonono: zato ker so imeli težave z aplikacijo:), kličem na 080 1000 obljubijo v treh dneh imate pogodbe na mizi NIČ:dontknow:. Jih pred kratkim kličem zopet nazaj in pravijo, da nimajo nikjer zabeleženo, da bi naročil nove pogodbe!!!:dontknow: Baje zdaj pridejo v kratkem!:)

Če čez vse potegneš črto že vse skupaj več kot malo preseda meje normalnega.
Pa verjetno nisem edini, ki je imel s Siolom oz. Telekomom takšne težave!? Ali pač?

wishmaster
23.05.2007, 09:24
Kakšen paket pa imaš (poslovni, za pravne osebe, za fizične osebe ) ?