Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kratka vprašanja, nasveti, predavanja ...

kalin
02.04.2006, 13:14
Se komu vsaj približno sanja, koliko stanejo marketing svetovalci? Predvsem me zanima koliko stane individualna svetovalna ura za svetovalce kot so Rolih, Lisac in drugič koliko za manjše manj znane. Mislite, da je pri prvih dveh 20.000/h dovolj? Se mi niti malo ne sanja koliko približno bi bilo.

doli
07.04.2006, 21:53
Se komu vsaj približno sanja, koliko stanejo marketing svetovalci? Predvsem me zanima koliko stane individualna svetovalna ura za svetovalce kot so Rolih, Lisac in drugič koliko za manjše manj znane. Mislite, da je pri prvih dveh 20.000/h dovolj? Se mi niti malo ne sanja koliko približno bi bilo.
Ponavadi gre pri večjih ali boljših tako, da ti poveš kaj bi rad naredil, oni pa ti potem sestavijo predračun, koliko naj bi to koštalo. Če pa si sproti izmisliš še kaj, kar prej nisi predvidel, pa je to še extra. Brez pravnika nič podpisovat.

Citymamba
08.04.2006, 13:18
Kolk pa pravnik stane?:evil: :veryevil: :evil:

Replika
26.04.2006, 17:37
replika, ustvarjena za podjetne

Povej mi kam greš in ti povem kdo si....

Najprej povej kaj želiš promovirati in kaj je tvoja ciljna populacija pa ti bomo lahko pomagali. Vse stvari na tem svetu pa so toliko vredne kolikor si pripravljen plačati za njih. ;))

Za računovodstvo in davčno svetovnje je mesečni pavšal minimalno 30.000 sit + ddv. Priprava izvršbe za sodišče se rvno tko giblje okrog te številke.

De_Tomaso
26.04.2006, 17:42
Za nepremičninske posle, poznam svetovalko, ki računa 300€ na uro. No vredna je vsakega tolarja in še več, ampak deluje pa samo zasebnih poslih za znane stranke.

Da je nenehno zasedena verjetno ni treba napisat ne.

Smarty
28.04.2006, 09:47
Ja, nekako tako gre....poveš kaj želiš, dobiš predračun in potem se pogajaš.
Načelo se da pri večjih zadevah kaj dogovarjat, ampak res če gre za sodelovanje na daljši rok.

Cene individualnih svetovanj so načeloma od 100€ dalje...večinoma si potem zaračunajo še priprave.

picasso
03.05.2006, 16:18
Imam eno vprašanje. Kolega ma avto na lizing. Obroka ma okol 30 jurjov. Ker je pač mal zmeden, je bil v zamudi za tri obroke. No, pol so pa prišl po avto, ampak on ga je še isti dan plačal in dvignil. Se je pa zgrozu, ko je dobil stroške izterjave okol 75 jurjov. Pa ga zanima, kdo lohk določi tolk visoko ceno, al obstaja kak pravilnik o tem? Ma kdo kake izkušnje? Na uradu za varstvo potrošnikov pa tak nič ne vejo.

nattka
03.05.2006, 16:35
Imam eno vprašanje. Kolega ma avto na lizing. Obroka ma okol 30 jurjov. Ker je pač mal zmeden, je bil v zamudi za tri obroke. No, pol so pa prišl po avto, ampak on ga je še isti dan plačal in dvignil. Se je pa zgrozu, ko je dobil stroške izterjave okol 75 jurjov. Pa ga zanima, kdo lohk določi tolk visoko ceno, al obstaja kak pravilnik o tem? Ma kdo kake izkušnje? Na uradu za varstvo potrošnikov pa tak nič ne vejo.

ni bil v zamudi zaradi zmedenosti, ampak ker ni plačeval ...

če zanalašč ni hotel plačati, mu je tole dobra šola, da si tega ne privošči več ...

če pa kdaj ne zmoreš plačati, je pa treba TAKOJ poklicati najemodajalca in se zmeniti za odlog plačila ...

sicer pa mislim, da pri njemu ni težava z denarjem, saj je ob rubežu takoj šel in plačal celoten znesek ... torej je kar prav, da je kaznovan ...

Kantar
04.05.2006, 06:55
Pogodba o leasingu opredeljuje po koliko neplačanih obrokih najemodajalec sproži postopek za sodno izterjavo ali zaseg vozila pri leasingu. Ko je enkrat vložena zahteva za izterjavo, nastanejo stroški advokata in sodišča. Izterjave se uvedejo tudi za neplačano elektriko, telefon, neplačane davščine in podobno.

bush
04.05.2006, 09:55
Nej proba tvoj kolega tri mesece ne plačat štroma. Bo v temi, ponoven priklop pa astronomsko drag.

Matjaz26
04.05.2006, 10:11
Z lizingi je tako pac, da si lahko dolocene stvari privoscijo. Naslednjic bo bolj tocen, al pa vzel kako bolj spodobno pogodbo (kredit je bolj prijazen).

aladin
05.05.2006, 09:07
no počasi.

če so "prišli po avto", pomeni, da ga je obiskal izterjevalec.

kar pa je zadnje dejanje izvršbe.

področje ureja zakon o izvršbi in zavarovanju (ZIZ).

da pa pride tako daleč, da te obišče izterjevalec, je pa nekaj hudo narobe s tvojim prijateljem. vmes je namreč milijon momentov, ko lahko stvar presekaš enostavno tako, da dolg plačaš, in se izogneš še stroškom izterjave...

Mowgli
06.05.2006, 09:49
no počasi.

če so "prišli po avto", pomeni, da ga je obiskal izterjevalec.

kar pa je zadnje dejanje izvršbe.

področje ureja zakon o izvršbi in zavarovanju (ZIZ).

da pa pride tako daleč, da te obišče izterjevalec, je pa nekaj hudo narobe s tvojim prijateljem. vmes je namreč milijon momentov, ko lahko stvar presekaš enostavno tako, da dolg plačaš, in se izogneš še stroškom izterjave...

A argument "bil je tako prikupno zmeden" res nič ne zaleže v pravni državi? :P
Očitno je vajenec gledal bolj pretkane modele po TV in sanjal o lastni veličini. :clown:

bobi
06.05.2006, 10:04

kolega naj prvo prebere pogodbo ki jo je sklenil z lizingdajalcem in bo opazil da so trije zapadli obroki že lahko zahteva da se kupnina za avto poravna v celoti. Lahko je srečen da ni prišlo do trajnega odvzema vozila!
Povej mu da ko bo imel naslednjič podobne težave (naplačila), naj jih pokliče in jim pove da trenutno ni zmožen plačati obroka. Sigurno mu bodo šli na roko in ga počakali, vendar če ne vedo zakaj se gre in jim to ne javiš bodo sprožili postopek ki je dovoljen od strani podpisane pogodbe.

SloCop
06.05.2006, 21:01
Točno tako kot pravi BOBI, sicer pa če bi bil resen se to ne bi zgodilo.

spirit1
01.06.2006, 10:46
a mi zna kdo povedat, ce so kaksne fore pri sprejemanju izplacil iz tujine za opravljeno delo?
Ko bom delal nekaj za eno avstralsko firmo in bi mi oni nakazali denar direktno na moj osebni racun.

sem pa slisal vse mogoce ze od tega da ni nobenega problema do tega da morm ustanovit svoj s.p.
pa ka se vem kaj drugo...
pa kako je potem z raznimi davki in dohodnino pa akontacijo le te itd...

mislim znesek tudi ni nek "sky high" in za tistih par sto jurjev se mi res zdi brezveze odpirati lasten s.p.

kakrsne koli informacije so dobrodosle.

Have fun!

bluemax
02.06.2006, 08:29
Iz Zakona o dohodnini je razvidno:
V obdavčitev so po predlogu zakona v splošnem zajeti vsi dohodki in dobički fizične osebe, ki jih bo fizična oseba pridobila ali dosegla v davčnem letu, razen tistih, ki so izrecno navedeni kot oproščeni plačila dohodnine.
INFORMACIJA O PREDLOGU ZAKONA O DOHODNINI (http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=226)

Torej neglede na okoliščine se dohodnina plača! V primeru, da lahko dokažeš avtorstvo, je to plačilo lahko zavedeno kot avtorski honorar in ti ni potrebno odpirat "popldanskega" s.p.-ja.
Če boš plačilo prejel prav tako od fizične osebe, se lahko izogneš plačilu davka na način "vračilo kredita". Ampak!!! Tukej bo spet potrebno dokazovat(ali pa ne), da je denar tudi v realnosti bil posojen! Seveda to delaš na lastno odgovornost!;)

copy-paste (vir:http://www.durs.gov.si/index.php?id=5952 )
Obseg davčne obveznosti je določen v 5. členu Zakona o dohodnini (Uradni list RS, št. 70/05-UPB2; v nadaljevanju: ZDoh-1): rezident je zavezan za plačilo dohodnine od vseh dohodkov, ki imajo vir v Sloveniji, in od vseh dohodkov, ki imajo vir izven Slovenije, nerezident pa je zavezan za plačilo dohodnine od vseh dohodkov, ki imajo vir v Sloveniji.
Glede na navedeno se tudi dohodki nerezidenta, ki jih ta prejme za opravljeno poslovodenje v Sloveniji (torej imajo vir v Sloveniji), obdavčijo v Sloveniji. Pri davčni obravnavi v tem primeru je treba upoštevati določbe ZDoh-1 glede davčne osnove in izračuna akontacije dohodnine.

Če bilateralna pogodba o izogibanju dvojnega obdavčevanja dohodka med Slovenijo in državo rezidentstva prejemnika ni sklenjena, na podlagi četrtega odstavka 118. člena ZDoh-1 akontacija dohodnine zavezancu nerezidentu velja kot dokončen davek.
Lp

spirit1
02.06.2006, 11:53
placilo bo od pravne osebe torej od podjetja.
Kako pa dokazem avtorstvo???

bluemax
08.06.2006, 11:13
"Avtorstvo" je vsak projekt, katerega si avtor! Torej npr. avtor spletne strani, knjige, učbenika, članka, slike, grafike, glasbe... Je vsaka zadeva za kar si lahko lastiš avtorske pravice!
Avtorstvo pa nikakor ni preprodajanje stvari, prav tako tudi ne razne storitvene dejavnosti.
Lp

solsikke
08.06.2006, 12:23
placilo bo od pravne osebe torej od podjetja.
Kako pa dokazem avtorstvo???

S podjetjem skleneš avtorsko pogodbo, oz. oni tebi pošljejo predračun, ki v tem primeru velja kot avtorska, če predračun sprejmeš in opraviš delo.

silence
09.06.2006, 08:25
a mi zna kdo povedat, ce so kaksne fore pri sprejemanju izplacil iz tujine za opravljeno delo?
Ko bom delal nekaj za eno avstralsko firmo in bi mi oni nakazali denar direktno na moj osebni racun.

sem pa slisal vse mogoce ze od tega da ni nobenega problema do tega da morm ustanovit svoj s.p.
pa ka se vem kaj drugo...
pa kako je potem z raznimi davki in dohodnino pa akontacijo le te itd...

mislim znesek tudi ni nek "sky high" in za tistih par sto jurjev se mi res zdi brezveze odpirati lasten s.p.

kakrsne koli informacije so dobrodosle.

Have fun!Avtorska pogodba, če delaš nekaj takega, da lahko padeš v eno izmed kategorij. :dontknow: Drugač pa res S.P.!

rrr
09.06.2006, 23:13
avtorska agencija za slovenijo (http://www.aas.si/)

siemens
14.06.2006, 20:03
Živjo!

Zanima me, kiro banko svetujete za poslovanje v tujino preko proklika, ki zelo hitro posreduje denar naprej na druge račune v tujini in pa tudi doma?

Hvala

LP

ARMEDhodzic
15.06.2006, 12:58
Vem, da ima SKB po novem možnost plačevanja v tujino preko SKB.NETa.

:evil:

spartan
16.06.2006, 09:50
Živjo!

Zanima me, kiro banko svetujete za poslovanje v tujino preko proklika, ki zelo hitro posreduje denar naprej na druge račune v tujini in pa tudi doma?

Hvala

LP

...najprej moraš imeti odprt poseben transakcijski račun s tujino, katerega nudijo banke (za pravne osebe). Kar se tiče plačevanja so slovenske banke na približno enakem nivoju glede časa plačil; cca. 2 - 3 dni.

BMX
17.06.2006, 23:32
Kolikor vem je Bank Austria dosti OK.

U462
20.06.2006, 07:15
Živjo!

Hvala

LP
če govoriš o prokliku, potem je to NLB ;)

modelko
13.08.2006, 12:05
Kje se da preveriti, ce je kdo vnovcil lastninske certifikate, ki so se izgubili oz. ce jih je lahko vnovcil drug, ki ni lastnik certifikata?

kapara
13.08.2006, 21:20
Kje se da preveriti, ce je kdo vnovcil lastninske certifikate, ki so se izgubili oz. ce jih je lahko vnovcil drug, ki ni lastnik certifikata?
Pošlji kolekovan dopis na Ministerstvo za gospodarstvo v Ljubljani.
Predgodno jih pokliči in vprašaj kaj vse moraš imet in kaj jim poslat.
Tako sem tudi sam naredil.

mturk10
17.08.2006, 13:10
Pošlji kolekovan dopis na Ministerstvo za gospodarstvo v Ljubljani.
Predgodno jih pokliči in vprašaj kaj vse moraš imet in kaj jim poslat.
Tako sem tudi sam naredil.
In kaj so ti odgovorili:rolling:

kapara
17.08.2006, 21:41
In kaj so ti odgovorili:rolling:
Da jih ni nihče vnovčil in tako so zastareli. Ni jim več pomoči.

phoenixX
18.08.2006, 17:11
Ali petrolove črpalke oz OMV - jeve vzamejo VISO??

Katrin
18.08.2006, 21:10
Ne vidim razloga zakaj ne bi OMV vzela najbolj razširjene plastike na svetu?

modelko
22.09.2006, 20:17
mene zanima kakšni so kaj pogoji, da padeš v tisti rang da ti povrnejo predrago priključitev telefona pred desetletji? mogoče kje kaj piše o tem?

kapara
22.09.2006, 22:33
mene zanima kakšni so kaj pogoji, da padeš v tisti rang da ti povrnejo predrago priključitev telefona pred desetletji? mogoče kje kaj piše o tem?
http://www.trzic.si/obvestila_prikaz.asp?ID=92

Soleil
26.09.2006, 17:40
Ima kdo kaj izkušenj z leasingom?

Zanimajo me prednosti in slabosti takekga načina financiranja? Se ga splača vzeti, če kredit zaradi pogodbe o zaposlitvi, ki je le za dve leti, ne pride v upoštev? Vem to, da zadevo preplačaš nekoliko bolj kot pri kreditu. Zanima me predvsem kako je v praksi s tem, da nisi pravni lastnik predmeta nakupa. Kakšni so "haklci"? V glavnem: bi ga za nakupa avtomobila priporočili ali odsvetovali.

BMX
26.09.2006, 19:14
Imaš dve vrsti lizinga - operativni (poslovni) in finančni. Pri finančnem na koncu odplačilnega obdobja praviloma tudi postaneš lastnik, pri operativnem pač ne. Načeloma so lizingi res dražji od kreditov, vendar je odvisno kaj posameznik preferira. Kaj pametnega najdeš tudi tule (http://www.hypo-alpe-adria.si/si_cms/leasing/home.nsf).

crazzywak
03.10.2006, 13:38
Jaz imam namen odpreti privat sem si ze najdel spedicijo iz nemcije ki mi garantira posel Imam pa financne probleme za start nafta pa cestnina. Ali gdo mogoce pozna kje se da dobiti kaksna finaciska sredsta (Podjetniski sklad odpade ker ni za transportna podjetja, kredit na banki odpade ker imam kredit za stanovanje) ali gdo pozna kaksno resitev

HVALA ZA ODGOVORE

Lep pozdrav

Neuromancer
03.10.2006, 15:02
Vprašaj na transportno-logistični grozd:

http://www.giz-tlg.si/

crazzywak
04.10.2006, 00:33
zal toda tukej tudi maili niso tapravi

Neuromancer
04.10.2006, 23:03
Kaj pa telefon?

direktor
17.10.2006, 00:45
imamo tukaj kakega korenjaka, ki ima poslovne stike z Mercatorjem ali Leclercom? Ali pa če dela tam?

alessy
19.10.2006, 06:22
Mene zanima kolk pripada rednega letnega dopusta osebi ki ima končano tehnično srednjo šolo ??? To je mislim da 5 stopnja izobrazbe.

Zanima me a je kakšna meja al kako je s tem ???

summer
19.10.2006, 06:33
20 dni..če se ne motim...6stopnja pa 23.....če na novo začne...ker pol po letih dobivaš zraven dni....

pinky
19.10.2006, 06:36
to je pa čist odvisno od firme, ki te zaposli; se mi zdi da ni več nekih minimumov

pri nas ma začetnik s 7. stopnjo 19 dni

summer
19.10.2006, 06:40
A RESSSSSSSSS..................pol ma ful malo....pr nas je dobil tamali s 5 stopnjo 20 dni...

Soleil
19.10.2006, 06:44
Tako piše v zakonu o delovnih razmerjih, potem pa je treba upoštevati še določbe v panožni kolektivni pogodbi!

8. LETNI DOPUST
159. člen
(trajanje letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do letnega dopusta v posameznem koledarskem letu, ki ne more biti krajši kot štiri tedne, ne glede na to, ali dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega. Minimalno število dni letnega dopusta delavca je odvisno od razporeditve delovnih dni v tednu za posameznega delavca.
(2) Starejši delavec, invalid, delavec z najmanj 60% telesno okvaro in delavec, ki neguje in varuje otroka s telesno ali duševno prizadetostjo, ima pravico do najmanj treh dodatnih dni letnega dopusta.
(3) Delavec ima pravico do enega dodatnega dneva letnega dopusta za vsakega otroka, ki še ni dopolnil 15 let starosti.
160. člen
(določanje trajanja letnega dopusta)
(1) Daljše trajanje letnega dopusta, kot je določeno v prejšnjem členu, se lahko določi s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi.
(2) Prazniki in dela prosti dnevi, odsotnost zaradi bolezni ali poškodbe ter drugi primeri opravičene odsotnosti z dela se ne vštevajo v dneve letnega dopusta.
(3) Letni dopust se določa in izrablja v delovnih dnevih.
(4) Kot dan letnega dopusta se šteje vsak delovni dan, ki je po razporeditvi delovnega časa pri delodajalcu za posameznega delavca določen kot delovni dan.
161. člen
(pridobitev pravice do letnega dopusta)
Delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja, ki ne sme biti daljši od šestih mesecev, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega.
162. člen
(pravica do sorazmernega dela letnega dopusta)
(1) Delavec ima pravico do izrabe 1/12 letnega dopusta za vsak mesec dela v posameznem koledarskem letu:
– če v koledarskem letu, v katerem je sklenil delovno razmerje, ni pridobil pravice do celotnega letnega dopusta,
– če mu preneha delovno razmerje pred potekom roka, po preteku katerega bi pridobil pravico do celotnega letnega dopusta,
– če mu delovno razmerje v tekočem koledarskem letu preneha pred 1. julijem.
(2) Pri izračunavanju sorazmernega dela letnega dopusta se najmanj polovica dneva zaokroži na cel dan letnega dopusta.
163. člen
(izraba letnega dopusta)
(1) Letni dopust je mogoče izrabiti v več delih s tem, da mora en del trajati najmanj dva tedna.
(2) Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta do konca tekočega koledarskega leta, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.
(3) Delavec ima pravico izrabiti ves letni dopust, ki ni bil izrabljen v tekočem koledarskem letu zaradi odsotnosti zaradi bolezni ali poškodbe, porodniškega dopusta ali dopusta za nego in varstvo otroka, do 30. junija naslednjega koledarskega leta, če je v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal vsaj šest mesecev. Če je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu s prejšnjim odstavkom.
(4) Delavec, ki dela v tujini, lahko v celoti izrabi letni dopust do konca naslednjega koledarskega leta, če je tako določeno s kolektivno pogodbo delodajalca.
164. člen
(sklenitev pogodbe o zaposlitvi z drugim delodajalcem)
(1) Delavec izrabi letni dopust pri delodajalcu, kjer je pridobil pravico do njegove izrabe, razen če se z delodajalcem ne dogovorita drugače.
(2) Ob prenehanju delovnega razmerja je delodajalec dolžan dati delavcu potrdilo o izrabi letnega dopusta.
165. člen
(način izrabe letnega dopusta)
(1) Letni dopust se izrablja upoštevaje potrebe delovnega procesa ter možnosti za počitek in rekreacijo delavca ter upoštevaje njegove družinske obveznosti.
(2) Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo. Delodajalec mu tega ne more odreči, če to resneje ne ogroža delovnega procesa.
166. člen
(neveljavnost odpovedi pravici do letnega dopusta)
Izjava, s katero bi se delavec odpovedal pravici do letnega dopusta, je neveljavna. Neveljaven je tudi sporazum, s katerim bi se delavec in delodajalec dogovorila o odškodnini za neizrabljeni letni dopust, razen ob prenehanju delovnega razmerja.

summer
19.10.2006, 06:53
no potem ima tamali prav...20 dni:approve:

Soleil
19.10.2006, 06:56
Razen, če ni pridobil pravice le do sorazmernega dela.

mozart
19.10.2006, 10:44
če se ne motim,ti pripada 20dni.

Dalmatinec
20.10.2006, 20:50
Mene zanima kolk pripada rednega letnega dopusta osebi ki ima končano tehnično srednjo šolo ??? To je mislim da 5 stopnja izobrazbe.

Zanima me a je kakšna meja al kako je s tem ???

meni ga pripada 28 dni,s tem, da imam 12 let del. dobe in deljen delovni čas.

tik
21.10.2006, 11:19
Dobili smo položnico od Kmetijske gozdarske zbornice za leto 2004.

http://www3.shrani.si/o.php?polozica1013856.jpg

Zanima me ali je res potrebno plačati to položnico, ker imam občutek da se je pred časom nekaj govorilo o tem da sploh ni potrebno plačati in da samo pošiljajo in poskušajo zaslužit...

tajsa
03.11.2006, 06:59
Pozdravljeni!

Zanima me samo, če kdo ve kako dobiš dovolilnice oz. dobavnice, da lahko uvažaš blago iz države, ki še ni članica EU? A, če ti oni iztavijo original račun si jih potem lahko daš v stroške oz. imaš to ceno nabavno ceno+prevozne stroške!?
A kdo ve kaj o tem? Prosim Vas, če mi pomagate.

Hvala

T.

lila5
03.11.2006, 11:21
Najbolje, da se obrneš na kakega špediterja......ker original račun tujca ti nikakor ni dovolj ampak potrebuješ enotno upravno listino (EUL), ki je nadomestila nekdanji ECL ......potrebno je določiti in plačati še carino in ostale stroške......

Kaja
07.11.2006, 06:54
Ali med vami kdo dela v firmi, kjer pri svojem delu uporabljajo baze podatkov recimo kupcev ali kaj podobnega in kjer pri svojem delu uporabljajo tudi medijske načrte? Če ima kdo kaj podobnega (bazo podatkov samo s segmentacijskimi spremenljivkami). Če ima kdo kaj takega, ali mi lahko pošljete na mail? Bom bila zelo vesela pomoči.

mstern1
20.11.2006, 18:16
kdo so felahi? ;)

Nincha II.
20.11.2006, 20:23
"Felah" je ime za kmeta na bliznjem Vzhodu, izvira pa se mi zdi, da ze iz casov starega Egipta.
Tam so bli prav poseben sloj prebivalstva.

Za kaj vec pa pogooglaj.

Aleksander Vidmar
26.11.2006, 17:07
"Falla7i" (v latinizirani arabščini) oz "Fallahi" :D

Je bolj ali manj uporabna kot žaljivka v stilu "kmetavz"

Lukos
15.12.2006, 11:38
Lepo pozdravljeni!

Zelo me privlači poslovanje z nepremičninami. V kratkem tudi nameravam pridobiti licenco za nepremičninsko posredovanje. In potem, se sprašujem, kako naprej? :dontknow: Poskušam pridobiti mnenja in nasvete ljudi, ki imajo izkušnje na omenjenem področju, a teh ljudi žal ne poznam veliko. Število vprašanj, ki "me mučijo" na to temo pa je ogromno. Npr.:
- Ali je poslovanje z nepremičninami urejeno podobno kot npr. poslovanje v turizmu, ko manjša podjetja tržijo tudi produkte drugih seveda ob plačilu domenjene provizije? Kako dojemljiva so večja podjetja za takšna poslovanja? Kakšne so višine provizij pri prodaji nepremičnin? Kakšna je frekvenca prodaj?
- Kakšen je trg poslovanja z nepremičninami v Sloveniji? Je to zelo natrpan in težko dostopen trg? Kako ocenjujete možnosti mladega podjetja pri njegovem vstopu na ta trg in možnosti za dolgoročno in uspešno poslovanje? Katrei so bistveni dejavniki za "zdravo podjetje" na trgu nepremičnin? Kako dovzeten je trg za poslovanje z tujimi državami?
- Ali bi za začetek delovanja podjetja morda bilo bolje, da začne delovati, na morda kakšnem trgu, kjer ni tako velike konkurence kot je v Ljubljani,npr. v Prekmurju, Notranjska..? Verjetno se tudi splača sodelovanje in povezovanje s kakšnimi partnerji,ki ponujajo storitve, ki se navezujejo na nepremičnine (notarji, arhitekti...)
- Kakšne so izkušnje in praksa v poslovanju z nepremičninami? Ali je dejstvo, da že takoj na začetku odprem svoje podjetje neke vrste "harakiri" in bi bilo bolj smotrno. če bi za začetek poskusil dobiti delo v že kakšni uveljavljeni posredovalnici? Kakšna je tu ponudba delovnih mest in pogoji?

Za začetek sem postavil nekaj tistih, bolj splošnih vprašanj. Vprašanj imam še veliko, a mislim, da jih je zaenkrat čisto dovolj. Najlepše se zahvaljujem za kakršenkoli odgovorov, napotek, nasvet ... Lepo vas pozdravljam in vam želim vesele in srečne praznike. Lp, Lukos :2thumbs:

strašljivka
16.12.2006, 09:36
predlagam ogled tele strani in še nekaterih...
http://www.slonep.net/search.html?searchstr=nepremi%E8ninski+posrednik&and=1&or=1&all=1&lev1=1&lev2=98&go_find2.x=0&go_find2.y=0

hatatitla
18.12.2006, 08:58
Pozdravljen,

Odločaš se za težak kruh. Naj ti najprej povem, da ti nikakor ne želim ubiti želje po tem poslu, ker če imaš delo z ljudmi rad ti bo posel všeč. Nedvomno je lahko tudi profitabilen, ne glede kje deluješ. Konkurenca je sicer velikanska a se je ni treba bati, če imaš nepremičnine v ekskluzivi. Je pa res, da se ljudje velikokrat odločajo za renimirana podjetja. Razmišljanje v smeri povezave z gradbenimi firmami so pravilne, vendar zopet je dobro biti edini.
Zaslužki so lahko zelo dobri in solidno živeti nebi smel biti problem. Po drug strani pa boš moral seveda investirati, da boš lahko kaj prodal. Potreboval boš tudi odvetnika, da ti bo sestavljal pogodbe. Skratka, lahko ti govorim ure in ure. Če želiš kakšno konkretno info me lahko kontaktiraš na moj mail, drugače pa srečno.:2thumbs:

Duh
18.12.2006, 15:44
Zadnjič sem nekje po TVju zasledil, da obstaja nekje avtomat, kamor vsipaš vse svoje kovance, jih prešteje in na koncu izda potrdilo (vsoto)...
Tv sem prižgal ravno na koncu, tako da ne vem kje se ta avtomat nahaja...

Ma kmalu bomo meli evriče...pa se mi je vmes dost kovancev nabralo...pa sem mislil da bi bilo to najlažje s tem avtomatom....

A kdo ve kje se ta avtomat nahaja?

Hvala

Mowgli
18.12.2006, 15:53
Najbrž v vseh, ampak 100% v šišenski NLB, če si iz Laibacha...

BMX
18.12.2006, 17:24
In ta čudežni avtomat prepozna ponaredke..........

pinky
18.12.2006, 17:40
http://www.nlb.si/cgi-bin/nlbweb.exe?doc=15619

Poslovalnice, v katerih so nameščeni tovrstni števni stroji
Poslovalnica Celje, Mariborska 1, Celje
Poslovalnica Črnomelj, Trg svobode 2, Črnomelj
Poslovalnica Grosuplje, Taborska 3, Grosuplje
Poslovalnica Kamnik, Glavni trg 10, Kamnik
Poslovalnica Kočevje, Trg zbora odposlancev 66, Kočevje
Poslovalnica Koper, Pristaniška 45, Koper
Poslovalnica Krško, Trg Matije Gubca 1, Krško
Poslovalnica za hitre storitve, Trg republike 2, Ljubljana
Poslovalnica Mestna hranilnica ljubljanska, Čopova 3, Ljubljana
Poslovalnica Bežigrad, Linhartova 3, Ljubljana
Poslovalnica Šiška, Celovška 89, Ljubljana
Poslovalnica Moste, Proletarska 2a, Ljubljana
Poslovalnica Tržaška 132, Tržaška 132, Ljubljana
Poslovalnica Ljutomer, Ormoška 8, Ljutomer
Poslovalnica Vetrinjska, Vetrinjska 2, Maribor
Poslovalnica Medvode, Ob Sori 3, Medvode
Poslovalnica Murska Sobota, Trg zmage 7, Murska Sobota
Poslovalnica Nova Gorica, Bevkov trg 3, Nova Gorica
Poslovalnica Seidlova, Seidlova cesta 3, Novo mesto
Poslovalnice Prešernova, Prešernova 6, Ptuj
Poslovalnica Rudarska 3, Velenje
Poslovalnica Vrhnika, Trg K. Grabeljška 2a, Vrhnika

Nincha II.
18.12.2006, 19:33
Ta avtomat je zlo dobra zadevca, pri evru bo pa sploh prav prisla, ker je veliko tistih malih drobizkov a la 20, 10 5 centov ... To jaz zbiram v posebni skatli in potem cca. vsaka 2-3 mesece nesem tja, kjer imajo ta bankomat in mi ta denar iz kovancev kar direkt na racun nakazejo. Vsota ni tako zanemarljiva, kot bi si kdo morda mislil na prvi pogled ... Splaca se! :)

freya
18.12.2006, 22:01
če prineseš v banko nad 2000 sit drobiža, te čaka majhno presenečenje ( obvestilo iz Klika)

massive
18.01.2007, 01:20
ima kdo kak link kjer bi lahko na enem mestu preveril katera banka v sloveniji ponuja najvišje obresti za vezane vloge. spomnim se da je pred leti v mladini izšel tak članek, ne najdem pa nič aktualnega.

tolstoyed
21.01.2007, 17:45
morda kdo pozna odvetnika, ki se ukvarja s carinskim pravom? pa tudi kazenskim, ker zadeva verjetno bolj sodi v to področje, kljub temu, da carinska uprava tega ne vidi tako..

hvala

Kahla
22.01.2007, 09:22
Kaj te pa zanima?:blush:

tolstoyed
22.01.2007, 10:36
zelo zelo obsežna zadeva za tukej razlagat. um, recimo da rabim drugo mnenje..
mimogrede, a obstaja v sloveniji pragmatično sodišče? torej, tako, ki funkcionira na principu logike in ne nekih butastih pravniških hakelcih?

Jakec
24.01.2007, 22:40
to pa ne verjamem, ker naša država nikakor ne gre skupaj z logiko...

tolstoyed
29.01.2007, 12:46
kako pa je z evropskim sodiščem? ima kdo izkušnjo tam?

vilivolcini
19.02.2007, 05:08
Kje so najblizje trgovine,ki prodajajo Aluminij,Baker.
Gotovo veste kaj bi rad naredil,ce pa ne,bom pa jaz povedal: Kontejner za cpu.

Aja,pa take trgovine ki se ga lahko kupi 10-5 kg :D.
Pa je mozno to v kockah oz kvadratih?
Pa slikce bi tut rad :blush:

Pol pa experimenti :rolling:

Aldebaran
19.02.2007, 17:54
Aluminij in baker bi se dalo dobiti v Merkurjevem mojstru ali pa v AlCu Kamnik ( sedež imajo v prostorih bivšega Stola, pri vratarju povprašaš in te bo napotil do trgovine)
Za suh led pa pomojem najbojlse naredis takole: zalaufej gugla! Ali pa poskusi srečo na kemijskem faksu...

70M1
22.02.2007, 17:04
Zadeva je sledeča...

V prihodnjem študijskem letu bom moral opraviti obvezno delovno prakso, dolgo 6 mesecev in sicer od oktobra letos do marca prihodnje leto. Delo že iščem naokoli, a zaenkrat brez uspeha. Če si TI, ki bereš TO objavo, iz podjetja, ki se ukvarja z eno (ali več) od naslednjih panog ter bi bil/bili pri vas ponuditi delo v okviru prakse, me, prosim, kontaktiraj. Enako stori, če poznaš koga, ki bi mi lahko bil v pomoč.

Panoge:

- mobilne komunikacije,
- optične komunikacije,
- satelitske komunikacije,
- radarji in navigacijski sistemi,
- komunikacijska omrežja in storitve ter
- inteligentna omrežja.

Lahko je tudi kaj drugega, vendar pa je zaželjeno, da je vsaj delno povezano s katerim od naštetih področij.

Lp,

Tomi

dkivi
23.02.2007, 01:28
si povprašal v SV?
zadnje čase jim itak manjka kadra

70M1
23.02.2007, 07:09
Nazadnje sem poslal prošnji v Mobitel in Simobil. Če ne bo uspeha, bom poizkusil v SV.

spartan
23.02.2007, 08:24
Zadeva je sledeča...

V prihodnjem študijskem letu bom moral opraviti obvezno delovno prakso, dolgo 6 mesecev in sicer od oktobra letos do marca prihodnje leto. Delo že iščem naokoli, a zaenkrat brez uspeha. Če si TI, ki bereš TO objavo, iz podjetja, ki se ukvarja z eno (ali več) od naslednjih panog ter bi bil/bili pri vas ponuditi delo v okviru prakse, me, prosim, kontaktiraj. Enako stori, če poznaš koga, ki bi mi lahko bil v pomoč.

Panoge:

- mobilne komunikacije,
- optične komunikacije,
- satelitske komunikacije,
- radarji in navigacijski sistemi,
- komunikacijska omrežja in storitve ter
- inteligentna omrežja.

Lahko je tudi kaj drugega, vendar pa je zaželjeno, da je vsaj delno povezano s katerim od naštetih področij.

Lp,

Tomi

poskusi tudi na kakšnih finančnih institucijah....kakšna..... NKBM. Frajerji imajo zaščite in komunikacijska omrežja bazirana na izraelski vojaški kom. tehnologiji. Sigurno ti zna biti kaj zanimivo....

kolk vem se tudi Tuš ukvarja z mob. tehnologijo...pa še kaj se najde. Če si tak tip, pa boš našel delo tudi pri ERP sistemih....

Lilly the Bear
24.02.2007, 11:29
Poskusi tudi podjetje Telsima d.o.o. v Trzinu. Podjetje je v Sloveniji 1leto in pol, tuji lastnik ampak v zadnjem letu izredno hitro raste. V telefonskem imeniku najdeš njihovo telefonsko in pokliči, ker nimam drugih kontaktov, internet strani v slovenščini pa mislim, da tudi še ni.

Neuromancer
24.02.2007, 11:44
Iskratel, Smartcom, Sinabit

keramičar
28.02.2007, 18:23
v planu imam sklenitev večjega posla oz. prevzem ene najemne pogodbe, pri čemer je pri tem potreben vložek
v višini 84.000,00 eur oz. bivših 20.000.000,00 sit. gre namreč za prevzem utečenega gostinskega lokala, kateri pa je dan v najem, sedaj pa sedanji najemnik zahteva odkup dela opreme, katera je njegova last in plačilo odkupa posla, tako da bi nadalje najemno pogodbo sklenil jaz, pri tem pa se mi v minimalno ali pa povprečnem predvidenem mesečnem dohodku vložek vrne v dveh do treh letih. rečimo raje v treh letih.
ali mi lahko kdo svetuje, kaj narediti oz. ali zadevo prevzeti ali ne.gre za velik denar, zato sem malo skeptičen.:think:

popka
07.03.2007, 20:06
Zanima me hipotekarni kredit, in sicer v vrednosti pribl. 83.000 EUR (20 mio starih sitov), za obdobje pribl. 20ih let in me zanimajo vaše izkušnje pri pridobivanju kredita, predvsem kar se najbolj ugodnega ponudnika tiče. Zaenkrat sem bila osebno pri kreditni svetovalki Volksbanka in tam so mi pripravili precej mikavno ponudbo z življenskim zavarovanjem, je pa vezano na švicarske franke in me zanima kolk je to kej riskantno, glede na variranje tečaja.

Vsaka pomoč je dobrodošla.:)

Svetovalka
08.03.2007, 09:41
Živjo,
veliko teh zadev se da preveriti na netu. Drugače pa se mi zdi, da sem slišala, da najboljše obresti da Sparkasse - samo ne me za besedo držat :)

Odvisno je seveda, kdaj bi sredstva potrebovali - če boste varčevali na dolgi rok, potem predlagam kako drugo obliko naložbe. Če pa gre za vezavo sredstev za eno leto, potem je banka zagotovo pravi naslov.

Lep in uspešen dan želim :)

gostMR
08.03.2007, 10:08
Obresti so spremenljive, to verjetno ves.
Sam sem pred tednom dni vezal kratkorocni depozit pri SKB za obdobje nad 31 dni, so fiksne obresti 3,1 ,kar je po mojih podatkih trenutno najvec. Lahko vezes mislim da do enega leta.

Aldebaran
08.03.2007, 14:02
najboljše bo, da si ogledaš vse možne ponudbe... in se potem odločiš za tisto, ki ti najbolj ustreza. Kaj bodo zahtevali od tebe? Jah najmanj tri mesečne plačilne liste, potem izpisek iz zemljiške knjige... Kar se pa tiče trdnosti tečaja švicarskih frankov... Pa mislim, da te ni treba pretirano skrbeti...
Poglej si še tole:
hipotekarni kredit (http://www.slonep.net/subareas.html?lev0=1&lev1=4&lang=&lev2=41&lev3=1536&filt=1536&sezpon=1)

Jelengar
08.03.2007, 14:53
Tale link na hipotekarne kredite je zelo zanimiv, ceprav operira s konfuzno terminologijo (prave, neprave hipoteke in podobno). Ampak,saj ni cudno. Komunizem je pri nas opravil svoje. Tisto, kar poznamo pri nas je samo hipotekarni kredit. Tista prava stvar (kot je opisan Nemski primer) se pa preprosto imenuje Hipoteka (anglesko Mortgage). Mesto kjer vzames Hipoteko se imenuje Hipotekarnica, ampak pri nas jih se ni, iz povedanih razlogov v linku Hipotekarni krediti. Skratka, v normalnih drzavah z dolgoletno tradicijo lastnistva, enostavno vkorakas v Hipotekarnico in vzames Hipoteko, ki ti odgovarja in, ki jo zmores glede na placo. Hipotek lahko vzames tudi vec.Pac glede na placo. Edina zahteva je, da je oseba redno zaposlena za nedolocen cas. Hipoteko lahko vzames prakticno ze na prvi dan redne zaposlitve. Tako gre to drugod. Pri nas pa ljudi odirajo s "hipotekarnimi krediti".
:sleepy: :sleepy: :sleepy:

nattka
08.03.2007, 19:48
nekaj let nazaj ( mislim da 3), je znanec vzel v Borovljah hipoteko na stanovanje v lj...
če te konkretno zanima, se lahko bolj pozanimam ...

popka
09.03.2007, 08:05
smo se odločil za drugo alternativo, ker je 20 let zeloooooo dolga doba pa še preplačaš kredit skor za enkrat:nonono: ...hvala za odgovore:)

caroline66
09.03.2007, 09:46
Pozdravljeni,
priporočam vam ABANKO, so zelo prijazni kar se tiče kredita pa vam radi poudijo več opcij tako da potem skupaj najdete tako ki vam najbolj ustreza

nattka
09.03.2007, 16:46
Pozdravljeni,
priporočam vam ABANKO, so zelo prijazni kar se tiče kredita pa vam radi poudijo več opcij tako da potem skupaj najdete tako ki vam najbolj ustreza

in na osnovi česa priporočaš ...

glede na ponudbo z interneta in informativne izračune so bolj na repu ...

protein
12.03.2007, 13:46
če folk na kosovnem odpadu to nabere,pa pelje ne vem kam prodat,bo pa tud vilivolcini to ratal....

ernest1A
21.03.2007, 20:03
Zanima me ali ve kdo, kje bi lahko brezplacno dobil naslednje podatke:
rabim stevilo poslovno uspesnih podjetji, ki so srednja ali velika. Fino bi bilo tudi po stevilu zaposlenih in dejavnosti. Kje bi lahko dobil karkoli podobnega?
tnx

Aldebaran
22.03.2007, 14:09
AJPES (http://www.ajpes.si/) bi moral postreči s takšnimi in podobnimi informacijami...

Tempter
30.03.2007, 11:59
Da ne bom odpiral nove teme. A je kje mogoče že objavljena lestvica najuspešnejših podjetij v Sloveniji za leto 2006?

saneldinho
16.05.2007, 18:15
Pozdravljeni,
prosil bi za nasvet malce izkušenejše mačke iz vlaganja denarja.
Pred dnevi sem si odprl račun pri borzno posredniški hiši Medvešek Pušnik in kupil nekaj delnic vzajemnega sklada MP-BALKAN.Si, saj sem nekje na internetu zasledil, da je trenutno najpametneje vložiti v ta sklad. Zasledil sem, da borzno posredniška hiša Medvešek Pušnik ponuja še nekaj vzajemnih skladov in bi radi vložil še v katerega izmed njih. Pa me zanima če ima kdo kakšno izkušnjo z ostalimi skladi. Pred časom sem začel nekakšno varčevanje v banki in sem si izračul koliko bom imel profita (3,1%) na leto mi je šlo na smeh, tako da sem se odločil da bom prihranke raje vlagal na borzo. Ker sem še novinec v tem, bi prosil nekoga da predlaga kam bi se dalo še vložiti denar, da bi prišel do kakšnega zaslužka. Se pa zavedam, da nebom na ta način obogatel, ampak je vseeno bolje v nekaj vlagati, kot pa denar doma leži v nogavici.
Lep pozdrav

Iapetos
16.05.2007, 19:08
Preberi si kaj na http://www.financna-tocka.si/

kabala
20.05.2007, 23:39
sparkasse da 3,25 % pri vezavi nad 31 dni.

človek, ne šenkuj denarja banki! ;) ampak če že, mislim, da je SPARKASSE najboljša izbira.

gripson
21.05.2007, 13:23
Strokovnjaki na področju financ - kam vložiti 100.000€ za nedoločen čas - v delnice, obveznice, banko, nepremičnine ali posel?

buba
21.05.2007, 13:32
V prve stiri...;)

matusm
15.06.2007, 08:14
nekaj časa sem delal pri eni firmi za določen čas, 1,5 leta, potem pa mi niso več podaljšali in tudi zadnje dveh plač nisem dobil izplačanih. sedaj sem pol leta na zavodu za zaposlovanje in dobivam 160€ denarne pomoči. zaposlitev aktivno iščem a do sedaj vedno neuspešno (v pol leta sem dal cca.20 prošenj).
dobil pa sem možnost delanja po pogodbi za 2 ali 3 tedne, zaslužil bi približno 300€ neto (akontacija dohodnine je odšteta)
a kdo ve koliko mi to vpliva na denarno pomoč in kdaj vpliva ( glede na izplačilo)
Ker v tej državi je tak če želiš delati in dobiš kako pogodbeno delo potem si še kaznovan ( moreš dati akontacijo dohodnine in še zmanjšajo ti socialno).
zato bi lepo prosil če kdo ve za koliko ti zmanjšajo socialno če zaslužiš pogodbeno cca 300€.
hvala.

biz
15.06.2007, 09:42
nekaj časa sem delal pri eni firmi za določen čas, 1,5 leta, potem pa mi niso več podaljšali in tudi zadnje dveh plač nisem dobil izplačanih. sedaj sem pol leta na zavodu za zaposlovanje in dobivam 160€ denarne pomoči. zaposlitev aktivno iščem a do sedaj vedno neuspešno (v pol leta sem dal cca.20 prošenj).
dobil pa sem možnost delanja po pogodbi za 2 ali 3 tedne, zaslužil bi približno 300€ neto (akontacija dohodnine je odšteta)
a kdo ve koliko mi to vpliva na denarno pomoč in kdaj vpliva ( glede na izplačilo)
Ker v tej državi je tak če želiš delati in dobiš kako pogodbeno delo potem si še kaznovan ( moreš dati akontacijo dohodnine in še zmanjšajo ti socialno).
zato bi lepo prosil če kdo ve za koliko ti zmanjšajo socialno če zaslužiš pogodbeno cca 300€.
hvala.

Torej si mnenja da bi sedaj moral dobiti plačano pogodbeno delo in socialno pomoč. Torej bi zaslužil skupaj 460€ od tega bi ti družba plačala 160€ torej tudi takšni ki hodijo ves mesec delat za 400€.
Če bi resno aktivno iskal delo bi 20 prošenj oddal v 1 tednu in ne v pol leta. Lahko pa se prijaviš na delovno mesto v proizvodnji pri Goodyear Engineered products v Kranju pa boš ves mesec delal, saj iščejo delavce. plača pa bo tudi redna.
Pokliči na 04 2077106

gostMR
15.06.2007, 09:48
Ce imas tako majhne dohodke, bos se drugo leto dobil vrnjeno vplacano dohodnino.

Irina
15.06.2007, 10:05
Torej si mnenja da bi sedaj moral dobiti plačano pogodbeno delo in socialno pomoč. Torej bi zaslužil skupaj 460€ od tega bi ti družba plačala 160€ torej tudi takšni ki hodijo ves mesec delat za 400€.
Če bi resno aktivno iskal delo bi 20 prošenj oddal v 1 tednu in ne v pol leta. Lahko pa se prijaviš na delovno mesto v proizvodnji pri Goodyear Engineered products v Kranju pa boš ves mesec delal, saj iščejo delavce. plača pa bo tudi redna.
Pokliči na 04 2077106

Od sodelavke sin in hči iščeta delo. Ali lahko poveš kaj pri GEP v Kranju pričakujejo in želijo od bodočih sodelavcev?

king16
15.06.2007, 19:31
Ne vem zakaj ne bi sprejel pogodbenega dela, pa čeprav samo za krajši čas. Če se boš iskazal kot dober delavec, pa boš morda lahko pogodbo podaljšal. Res pa ne gre, da bi delal, čeprav pogodbeno, prejel za to plačilo, zravenh pa vlekel še socialno pomoč.
Takih je pri nas še kar precej, zato pa je država draga.

slončica
03.07.2007, 21:14
Sicer ne vem točno, če sem se postavila pod pravo rurbiko...

Mogoče pa boste že zaposleli še najbolj vedeli. Sem konec s študijem ekonomije (računovodstva), pa nimam pojma o tem kako gre dvostavno knjigovodstvo. :dontknow:

Že res, da imam nekoliko teoretične podlage o knjiženju in izkazih - to pa je tudi vse.:blush: Pojma pa nimam o raznih zakonih (davek, zgd, glede zaposlitve ipd.) - ki so v samem računovodstvu zelo pomembni, potem mi dela probleme izbira pravih kontov in nasploh razumevanje samega dvostavnega knjigovodstva.

Katero knjigo naj vzamem v roke, ki bi imela ponazorene praktične primere dvostavnega knjigovodstva, da piše kaj o samam praktičnem računovodstvu in zakonih, ki so v računovodstvu pomembni...

Aja, drugače pomagam v računovovdstvu, tako da mi praksa ni čisto tuja, ampak velikokrat delam stvari, ker so me tako na učili in ne ker vem zakaj se gre:?: Glede na to, da sem to stvar študirala mi je včasih kar nerodno kakšno stvar vprašati, ker to bi mi pa ja mogla fakulteta dati.

Upam, na vašo pomoč :)

Aldebaran
03.07.2007, 21:46
človek bi se vprašal: ja kaj za vraga vas pa učijo na ekonomiji...
No pa šalo na stran:
dvostavno knjigovodstvo: spletni priročnik (http://www.mojdenar.com/alea/dokumenti/dokument.asp?id=13)
drugače pa google: iskalna vrstica: vpišeš v prostorček: dvostavno knjigovodstvo in voila...

kar se pa zakonov tiče:
ZFPPod (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199954&stevilka=2543)
ZFPPod-A (http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r02/predpis_ZAKO2152.html) dopolnjen zakon o finančnem poslovanju podjetij
ZGD-1 (http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200642&dhid=82214)
ZZZPB (http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r09/predpis_ZAKO1239.html)
ministrstvo za finance (http://www.mf.gov.si/slov/index.htm)
Zakon o DDV (http://www2.gov.si/zak/upb.nsf/dde03696ca260920c1256cb10037f96c/0dd9cc9b45a7628dc1256f41003b0952?OpenDocument) in vse možne spremembe tega zakona...
Kaj si še rekla???
aja...
Zakon o dohodnini (http://www.mf.gov.si/slov/mediji/2003/davcna_reforma.htm)

Evo na temle linku imaš pa čisto vse zbrane veljavne zakone! Zakonodaja.gov.si (http://zakonodaja.gov.si/)

Takole slončica... to bi bilo za začetek... Za vsa druga vprašanja pa je na voljo Stric Gugl (http://www.google.com), vse ti bo povedal, če ga boš le pravilno vprašala...

EDIT: mislim, da sem si prislužil vsaj ledeno mrzlo pivo, če ne kar đekolo;)

slončica
04.07.2007, 15:23
Hvala Aldbaran, ampak strica googla znam precej dobro uporabljati :approve: Večinoma kar sem našla glede moje teme so razni tečaji ipd.:nonono:

Rada pa bi kakšen naslov knjige (-> priročnika), ki bi mi pomagal iti skozi praktične primere. Ekonomija pa tako kot večinoma (si ne upam reči vse), ne da kaj veliko praktičnih spoznanj. Na žalost... :(

Aldebaran
05.07.2007, 00:18
Hvala Aldbaran, ampak strica googla znam precej dobro uporabljati :approve: Večinoma kar sem našla glede moje teme so razni tečaji ipd.:nonono:

Rada pa bi kakšen naslov knjige (-> priročnika), ki bi mi pomagal iti skozi praktične primere. Ekonomija pa tako kot večinoma (si ne upam reči vse), ne da kaj veliko praktičnih spoznanj. Na žalost... :(

No, potem pa najboljše povprašat pri ponudnikih teh tečajev, č eimajo kakšen učbenik ali kaj podobnega na razpolago in če se ga da kupiti.
Drugače pa enkrat reči šefici, da ti nekaj stvari ni jasnih in če ti lahko to razloži na praktičnem primeru... Mislim, da bo to še najnoljše in najučinkovitejše...

Irina
05.07.2007, 01:51
Aja, drugače pomagam v računovovdstvu, tako da mi praksa ni čisto tuja, ampak velikokrat delam stvari, ker so me tako na učili in ne ker vem zakaj se gre:?: Glede na to, da sem to stvar študirala mi je včasih kar nerodno kakšno stvar vprašati, ker to bi mi pa ja mogla fakulteta dati.

Upam, na vašo pomoč :)

No, faks je eno, praksa pa drugo. Delaš v računovodstvu, pa ne upaš vprašati tisto kar ti ni jasno. Zopet iščeš knjige iz katerih se boš teoretično izobraževala. Bolj pametno bi bilo, da sodelavke prosiš za pomoč. Ali pa se je zgodilo, da si na delovnem mestu in se od tebe pričakuje, da bi vse to, po čemer sprašuješ že morala znati. Rešitev ni knjiga ampak tečaj. Oglej si spletno stran: racunovodja.com, mogoče boš tam našla pot do razrešitve svojega problema.

king16
05.07.2007, 10:56

Tako kot ti je odgovorila že Irina. Praksa pomeni več kot katerakoli šola. Tudi sam, ko sem končal s študijem, nisem imel pojma o svojem fahu, ampak ti povem, na delovnem mestu sem spraševal in spraševal ter se cca 2 leti po končani šoli učil. In na ta način sem si pridobil znanje ( s prakso in postavljanjem vprašanj sodelavcem in nadrejenim). Če sem malo nesamokritičen, danes svoj posel obvladam.

slončica
06.07.2007, 08:04
Delaš v računovodstvu, pa ne upaš vprašati tisto kar ti ni jasno. Zopet iščeš knjige iz katerih se boš teoretično izobraževala.

Ne da ne upam vprašati, ampak nekatere stvari ne moreš kar naprej spraševati, npr. kaj je po tem in tem zakonu; kako gre kontni plan,... Zato mislim, da bi kakšen priročnik s praktičnimi primeri (v učbenikih na faksu ni bilo kaj veliko praktičnih primero - tudi učbeniki se med seboj razlikujejo!)

..na delovnem mestu sem spraševal in spraševal ter se cca 2 leti po končani šoli učil...

No to mi je bilo ko končanem faksu še najtežje spoznanje ;) Se mi je zdelo,da bi lahko s katerimi priročniki ta čas skrajšala....

lana
06.07.2007, 14:35
če te zanima dvostavno knjigovodstvo zasebnikov je Božena Macarol izdala knjigo: dvostavno knjogovodstvo zasebnikov..
not je kontni plan, praktični primeri knjiženja, bilance.. res je kr uredu, drgač pa Domas izdaja cedejke, ki imajo praktičen prikaz, z vsemi konti in protikonti, iskalniki.. za s.p.-je, ddo- je društva in zavode. Mislim, da lahko pri njih kupiš vse.

slončica
07.07.2007, 07:35
če te zanima dvostavno knjigovodstvo zasebnikov je Božena Macarol izdala knjigo: dvostavno knjogovodstvo zasebnikov..
not je kontni plan, praktični primeri knjiženja, bilance.. res je kr uredu, drgač pa Domas izdaja cedejke, ki imajo praktičen prikaz, z vsemi konti in protikonti, iskalniki.. za s.p.-je, ddo- je društva in zavode. Mislim, da lahko pri njih kupiš vse.

lana, hvala :2thumbs: :) Bom pregledala kar si mi naštela....

St.Jimmy
15.07.2007, 23:04
Lp,

Ali ve kdo če je nujno potrebno vrniti delovsko knjižico nazaj na zavod za zaposlovanje? Ali jo lahko hranimo doma? Se da potem dobiti potrdilo za otroški dodatek tudi če nimamo tam knjižice?

hvala

Irina
15.07.2007, 23:44
Zavod za zaposlovanje RS - Brezplačni pravni nasveti. Brezplačna tel štev. 080/19-98. Ob sredah in četrtkih od 9-ih do 11-ih.
Mislim, da ti bo pravnik/ca najbolj pravilno odgovoril na tvoja vprašanja.

Mojca Č
26.07.2007, 12:36
Prosim za informacijo.

Želela bi imeti računalniški programček, ki bi mi omogočal ažurni pregled nad trenutnim stanjem mojih vlogov v vzajemni sklad, bi bil enostaven za uporabljanje in seveda poceni.

Hvala

jakapovse
26.07.2007, 12:47
Klikni na http://www.comfin.si/ in zahtevaj preizkusni program. Meni se zdi precej dober in je poceni.

šurda
29.07.2007, 13:47
ali mi je telekom dolžan povtračilo za telefonski priključek.leta 1994 dne25.3 sem plačal plačilo računa za ptt prilkjuček 44.527 in za telefonski priključek še tisoš dem krajevni skupnosti.ko sem klical na telekom številko 0808000 mi je neka gospa odgovorila da ni šanse.za odgovor se najlepše zahvaljujem.
lp sašo

blustar
29.07.2007, 21:57
Lahko se na http://www.financna-tocka.si/ registriras in si v Moj portfelj vpises, kako si kupovala tocke. Potem pa lahko kadarkoli pogledas. Imajo tekoce podatke za vrednost tock.

Kahla
31.07.2007, 09:24
Si se morda oglasil kaj na UE? Kolikor je meni znano, obstajajo neki poimenski seznami, ki visijo na oglasnih deskah po UE. Vem, da je šel moj oče tja pogledat. In če si na seznamu, se mi zdi, da je do konca avgusta (oz. do nekega datuma, ki je tam naveden) potrebno oddati vlogo za vračilo denarja za vlaganje v telekomunikacijsko omrežje. Žal pa ne vem natančno, za katero obdobje velja to. Mi smo, se spomnim, telefon takrat dobili v začetku l. 1990, se pravi, da smo financirali pred tem letom. Lahko pa malo pobrskam, če najdem kaj več. Upam, da sem vsaj malo pomagala.

Morda pa najdeš še kaj tule (http://www.mg.gov.si/si/delovna_podrocja/elektronske_komunikacije_in_posta/dokumenti/dokumenti_vlaganja_v_telekomunikacijsko_omrezje/)

šurda
04.08.2007, 18:03
prosim te če lahko pogledaš.sem iz okolice kranja. krajevna skupnost šenčur.
lp sašo

Kahla
04.08.2007, 20:06
Hja tole boš moral iti na svojo UE sam pogledat, ker je te sezname možno dobiti/videti samo na glasnih deskah.

Sergent
20.08.2007, 13:19
Pozdravljeni,
mene pa zanima od A do Ž kako postati taxist oz. samostojni taxist? Ali mi lahko kdo obrazloži?
Hvala.

LP

Arc
20.08.2007, 20:35
Sicer ne poznam zelo tega področja, ampak sam bi najprej prebral Zakon o prevozih v cestnem prometu http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2006131&dhid=86228:

3. člen
1. »avtotaksi prevoz« je prevoz enega potnika ali povezane skupine potnikov z motornim vozilom, ki ima poleg voznikovega sedeža največ osem sedežev in ki se v celoti opravi po enem naročilu za eno plačilo prevoznine;

56. člen (avtotaksi)
(1) Avtotaksi prevozi se opravljajo na podlagi dovoljenja, ki ga izda občina ali več občin skupaj, če je taka obveznost uvedena s predpisom take občine oziroma občin. Avtotaksi prevoznik ne sme prevzemati potnikov v občini, v kateri nima veljavnega dovoljenja, če je občina uvedla dovoljenja za avtotaksi prevoze, lahko pa jih vanjo prepelje.
(2) Dovoljenje izda pristojni organ občine podjetju, ki izpolnjuje naslednja pogoja:
– ima veljavno licenco za avtotaksi prevoze,
– ima zaposlene voznike, ki poznajo območje samoupravne lokalne skupnosti, če je tak pogoj določen v predpisu samoupravne lokalne skupnosti.
(3) Občine ne smejo omejevati števila izdanih dovoljenj za avtotaksi prevoze, jih vezati na pogoj, da avtotaksi prevoznik ne opravlja teh prevozov v drugi samoupravni lokalni skupnosti ali na pogoj sedeža oziroma stalnega prebivališča v samoupravni lokalni skupnosti ali na katere koli druge diskriminacijske oziroma omejevalne pogoje.
(4) V občinah, ki niso uvedle dovoljenja za avtotaksi prevoze, se ti prevozi opravljajo na podlagi licence za avtotaksi prevoze.
(5) Občine lahko predpišejo standarde kakovosti izvajanja storitev avtotaksi prevozov, pri čemer ne smejo določati takih standardov glede videza in opreme vozila, ki bi onemogočali, da avtotaksi prevoznik pridobi dovoljenje tudi v drugi občini. Občine lahko določijo tudi avtotaksi postajališča in skladno z zakonom tudi način njihove uporabe.

Kako pridobiš licenco piše v zakonu.

Toliko za začetek o teoriji. Praksa na ulici je pa najbrž še marsikaj drugega...

John2005
06.09.2007, 08:03
Živjo.

Ali obstaja kje na internetu ažuriran spisek mesečno ali pa recimo polletno na novo ustvarjenih podjetij v sloveniji ( s.p. in d.o.o. ). Ali se ga da pridobiti tudi iz kakega drugega vira?

Lp

pinky
06.09.2007, 08:05
v vsakem uradnem listu so vpisi po zakonu o gospodarskih družbah

John2005
06.09.2007, 08:40
To vem...ampak ali kje obstaja že kakšen izluščen seznam

banch80
27.09.2007, 09:12
Zanjima ali obstaja baza podjetji ki so na prodaj. Zanimajo me mala podjtja do 50 zaposlenih

bosky25
01.10.2007, 10:11
Pozdravljeni!

Sem nov na vaših forumih. Zatorej mi oprostite za kakšno neumnost, ki jo še kot novopečeni uporabnik lahko zagrešim;).

Pa k stvari! Pred časom sem dokončal študij, in zdaj vročično iščem službo. Net sem dobil šele pred kratkim (pač živim v nekih ruralnih predelih slovenije, kjer je moderna tehnologija širokopasovnega dostopa do neta le scanje proti vetru), zato vas naprošam, če mi lahko posredujete kakšne zaposlitvene strani!

Sam sem našel le dve:
http://www.idejnik.si

in tole od Zavoda RS za zaposlovanje (prijazna referentka mi je dala link;)).

lp,
Bošky

kabala
01.10.2007, 12:37
hej, novopečeni uporabnik, kaj pa si po izobrazbi?

Aldebaran
01.10.2007, 13:11
Mislim, da boš na naslednjih dveh linkih našel skoraj vse kar te zanima:
link1 (http://www.google.si/search?q=zaposlitev&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)
link2 (http://www.google.si/search?q=iskanje+zaposlitve&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

pa srečno!

bosky25
01.10.2007, 20:26
Punce in fantje, najprej thanks for your help.

Bo koristilo še enemu ekonomistu, ki nima VIP statusa in skratka ničesar. Very Happy
But we will se what will life bring.

Torej, tukaj podajam par linkov, ki bodo, upam, v prihodnje koristili še kakšnemu obiskovalcu te strani:

http://www.idejnik.si
http://www.zaposlitev.net
http://www.mojedelo.com
http://www.nova-zaposlitev.si
http://zaposlitev.delo.si

Še enkrat, thanks and have a nice evening!

Bluebabe
02.10.2007, 19:23
Živjo.

Mi zna kdo na hitro, pa bolj po domače povedat, kakšne so prednosti in slabosti, če se neka večja delniška družba preoblikuje tako, da nekaj oddelkov preoblikuje v d.o.o.-je?

Hvala.

M.

Pablo
10.10.2007, 17:51
Zanima me kolikšne so bruto plače maserjev v naših zdraviliščih in termah? Maseri s peto stopnjo izobrazbe.

spartan
11.10.2007, 06:29
Zanima me kolikšne so bruto plače maserjev v naših zdraviliščih in termah? Maseri s peto stopnjo izobrazbe.

Slišal sem....v bistvu da je plača odvisna od uspešnosti (količine opravljenih storitev).

Torej....več delaš, več imaš. Za par žensk vem, da so imele b.p. okoli "starih" 350.000 SIT; so pa delale še sobote in nedelje.

Cvetlični deček
19.10.2007, 16:28
Vglavnem, v podjetju smo se odločili narest konkurenco telekomovi strani bizi.si ki bi omogočala iskanje podatkov o davčnih zavezancih. Zaenkrat mamo eno bazo z dursa pa podatke o trr iz BS, zdej pa ne vem kaj bi še lahko gor dali, pa iz kje bi te podatke lahko dobil. Pa ni problem, če niso zastonj podatki, sam da so informativni.

mao
01.11.2007, 17:57
zanima me, kdaj se običajno pričnejo takšne in drugačne akcije, popusti itd. v trgovinah, z npr. tehničnim blagom? torej kdaj lahko pričakujem npr. popuste npr. za novo leto mislim da pričnejo 15.12. običajno, bo kakšna "akcija" prej? npr. prenosniki, Tv itd...Ne bi rad kupil TV-ja, nato bi se pa naslednji dan začele akcije:blush:
Hvala

rock
01.11.2007, 18:10
Če hoč nižjo ceno za TV, ki je enkrat poleti prišel na trg počak do februarja; marca. Oz. nekaj tednov po splavitvi naslednika. Seveda pa ne v prvi lokalni štacuni za drugim voglom.

Samsung06
05.11.2007, 21:08
lp

Torej mene zanima, če mi lahko naštejete čimveč največjih računalniških trgovin kot je recimo BOF v bivši JUGi(hrvaška, srbija, makedonija, bosna).

Aja pa za kake linke do strani bi bil hvalezen.

hvala

Aldebaran
05.11.2007, 22:42
lp

Torej mene zanima, če mi lahko naštejete čimveč največjih računalniških trgovin kot je recimo BOF v bivši JUGi(hrvaška, srbija, makedonija, bosna).

Aja pa za kake linke do strani bi bil hvalezen.

hvala

klik (http://www.google.com)

Patsy
11.11.2007, 23:46
Nekdo mi je priporočil zgornji rač. servis. enkrat je ta servis imel svojo www stran pa je ne najdem. Ima kdo link mogoče?

A kdo sodeluje z njimi? Izkušnje?

Thanks.

matjaz222
22.11.2007, 15:43
Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s kadrovsko agencijo Adecco? Prvi vtis je bil OK ampak saj veste kako je...

Hvala za pomoč!

sTaFF.
25.11.2007, 10:06
mene pa zanima kaj so finančni dokumenti v špediciji. če kdo ve naj napiše.:d

hvala:rolling::2thumbs:

neopredeljeni
30.11.2007, 12:46
Zdravo. Ima kdo kakšne podatke, kolikšna je okvirna plača državnega podsekretarja. Na spletu sem našel podatek, naj bi pasal v 38 ali 39 plačilni razred, kar pomeni osnovna plača okoli 1900€. Sedaj pa ne vem kaj je ta osnovna plača (bruto ali neto). Če je bruto, potem je to seveda zelo malo brez raznih dodatkov (npr. za uspešnost, vodenje itd.). Torej zanima me okvirno, koliko se dobi neto plače na takšnem delovnem mestu.

Hvala za odgovore.

Winglet1
30.11.2007, 12:49
Za službo podsekretarja je 1900 € bruto zadosti oz. glede na delo in odgovornost preveč.

king16
30.11.2007, 14:22
Kolega mi je državni sekretar in vem, da ima plače cca 3000 EU neto. Kaj pa je vse tu všteto, in kaj ni,ne vem.

azhi
24.12.2007, 00:17
Hvaležen bi bil za kakršnokoli mnenje glede uporabe kreditnih kartic, predvsem pa za nasvet na podlagi česa izbrati pravo, katera je najboljša. :?:

Ali imajo zlate kartice kakšne občutne prednosti ali so drugačne samo zaradi barve? Kako se jih dobi, je to omejena izdaja ali kako?

Hvala..
M.

Slowhand
24.12.2007, 01:57
zlato kartico (pa ni važno ktero) dobiš samo na dva načina - eden je nelegalen,drugi je pa tak,da maš dost keša na bančnem računu,da ti banka pač da zlato kartico...vsa umetnost....:approve:

dobra je pa vsaka,dokler ma kritje na računu....
se pa zelo rado zgodi,da začneš najprej limit nucat vse,dokler ga ne presežeš,pol ti pa kartico vzamejo,pa mal greš klavir študirat....:angel:

pogoje za pridobitev in uporabo kartic,si pa na spletnih straneh bank lahko ogledaš...:2thumbs:

žajfa
28.12.2007, 12:50
Ker se mi full mudi, nekam it bi samo na hitro vprašal, kolk je navišja kmečka pokojnina. Kaj pa včasih k so mel te razrede več si plačeval več si dobil, manj si plačeval manj si dobil, kok bi dobil v tem primeru kmečke pokojnine, če bi bil v najvišjem razredu, zadnjem.........lp

Davor
12.04.2008, 10:16
Javna prodaja delnic Pozavarovalnice Sava (Sava RE) se začne v soboto, 26. aprila, smo izvedeli. Delnice boste lahko vpisali v vseh bankah Unicredit in NKBM, smo še izvedeli.

Ponudba malim vlagateljem bo predvidoma potekala od 26. aprila do 6. maja 2008. Razpon cene bo predvidoma objavljen pred začetkom ponudbe malim vlagateljem in pred začetkom zbiranja naročil v okviru institucionalne ponudbe.

http://www.finance.si/210070/Sava_RE_naprodaj_26_aprila

Z nestrpnostjo pričakujem novo slovensko veseličko in pa komentarje na to temo....

PS: BIZ ali že bereš letna poročila Save RE iz leta 2000 in 2001? Glej, da ne boš kaj izpustil....

Terminator70
13.04.2008, 23:34
V firmi kjer delam, se bomo v naslednjih dneh pogovarjali o podjetniški kolektivni pogodbi.
Zanima me, kateri akti, aneksi oz.kateri so običajni predmeti pogajanj pri sprejetju podjetniške k.p.
Namen je seveda čimbolj nadgraditi mizerno branžno kolektivno pogodbo.

Hvala za odg.
LP

el_juero
17.07.2008, 20:21
Lahko kdo hitro posreduje informacijo, kakšen je carinski postopek če si naročiš tehnično stvar preko interneta npr. iz USA. Na netu mi podatka ni uspelo najti, le da se plača carina in davek pa da je potrebno neko deklaracijo izpolniti....podrobneje kje, kdaj , kak...pa ne.

Aldebaran
17.07.2008, 21:59
http://www.carina.gov.si/
tu bi znalo biti vse razloženo, drugače jim pa pošlješ dopis in ti bojo povedali kaj in kako...

blustar
17.07.2008, 23:27
Če boš dobil po pošti in če gre za fizično osebo, se verjetno carinski postopek opravi ob prejemu pošiljke.

pecnikr
14.08.2008, 15:59
mene zanima kaki so pogoji za S.P popoldansko obrt ???... kaki stroški me čakajo na mesec ?, ali moram imeti nek začetni kapital ( v denarju seveda)?, kako je z davkom konec leta? skaratka prosil bi če mi lahko nekdo pomaga pri teh vprašanjih al pa če pozna kako stran da si lahk te kriterije sam preberem neki sem že iskal pa nimam neke sreče najbolj........hvala za odgovore...Lp

Patsy
20.08.2008, 11:43
http://www.cveka.com/kako_odpreti_sp-t560.0.html

Kakšna je razlika med navadnim statusom s.p. in popoldanskim statusom s.p. [na vrh]
Popoldanski s.p. lahko odpre nekdo, ki je ŽE ZAPOSLEN nekje drugje oz. je študent ali upokojenec. To pomeni, da nekdo drug plačuje njegove PRISPEVKE za socialno varnost.

Razlika med obema tiči izključno in samo v plačilu prispevkov za socialno varnost.
Prispevki navadnega s.p.: 216 EUR
Prispevki popoldanskega s.p.: cca 30 EUR

Popoldanski s.p. je na trgu izenačen z navadnim, kar pomeni, da ima enake pravice in dolžnosti.

vir: http://vem.data.si/pogosta_vprasanja/#8

pecnikr
20.08.2008, 15:14
najlepša hvala za posredovane podatke ...sem ti iz srca hvaležen...Lp

pikec85
21.08.2008, 11:37
Torej, zanima me, kako bi lahko uradno izdeloval ter prodajal nalivke z žganjem ....

Imam nekaj težav!
1. sp-ja nimam odprtega; trenutno sem še študent, tako da bi v pošetv prišel popoldanski
2. katere dejavnosti naj registriram - malce sm gledal SKD in ven izbrskal naslednje 3
- 15.910 - Alkoholne pijače, žgane, proizvodnja
- 51.340 - Alkoholne pijače, trgovina na drobno, v specializiranih prodajalnah
- 52.250 - Alkoholne pijače, trgovina na debelo
3. ker sam nimam in ne izdelujem žganja, bi le-tega moral nekje kupovati?
4. prav tako je npr. s sadjem; gozdne sadeže in zelišča dobro poznam, tako da mi jih ni težko nabirati ...
5. kako je z davkom na promet z alkoholom? No, tako se je nekoč imenoval. Sedaj imamo DDV, mislim pa da plačaš več dohodnine, če posluješ z alkoholnimi pijačami ...
6. kako morajo biti prostori urejeni - vse kar bi sam potreboval je neke vrste skladišče za pripeljano čisto žganje, sončen prostor za "pacanje", lijak in tekoča voda ... skladišče za prazno stekleno embalažo ... a še kaj drugega?
7. HACCP-u sem tudi pisal in čakam na odgovor, glede njihovih zahtev ...

Trenutno tudi čakam odgovor z Euprave, kamor sem jim tudi pisal, vendar glede "samostojnega dopolnilnega dela" (nabiranje in sušenje zelišč, gozdnih sadežev) - če bi torej samo to počel ...

Kaj mi svetujete?

Mislim, da bo predvsem na teh "bioproduktih" v naslednjih letih precej povpraševanja ... na črno se pa ne moreš zaje*avat tako, kot se lahko če imaš vse pošlihtano!

tom777
21.08.2008, 16:37
Na črno je največ profita in najmanj izgubljenih živcev. Če pa bi hotel uradno imeti vse, je najbolje, da se priključiš nekomu, ki izdeluje žganje in ti delaš za njega ("pogodbeno") on ti pa preko napotnice nakaže denar, saj je tako zate in za njega najbolj poceni. Žganje imajo skoraj vsi kmetje, tako da ne bi bil problem dobiti zadostno količino žganja (kontaktiraj me na zs...lahko zrihtam). Moraš se zavedati, da stane popoldanski s.p. približno 25-30€ mesečno. Prostore si uredi po vseh normativih in predpisih, če boš odprl kdaj s.p. ali pa kaj drugega, da ne boš imel problema s tem. Sicer pa ne vem kako bi se ti "za***avav".

pikec85
22.08.2008, 07:30
Hvala za tole ... upam da bom kmalu dobil kaj z euprave ...

lp
pikc

vesna
01.09.2008, 20:26
Po spletu okoliscin sem izvedela, da ce v letu 2007 nisem zasluzila preko avtorskih pogodb vec kot 2800 evrov, sem imela do konca junija cas da vlozim vlogo za povrnitev akontacije dohodnine. ali je to kdo naredil oz. ali je to res. hvala za odgovore.

lila5
01.09.2008, 22:18
Če so tvoji dohodki v letu 2007 bili nižji od 2800 EUR ti davčni organ ni poslal informativnega izračuna........in če si želela dobiti povrnjeno že plačano akontacijo dohodnine, bi morala do 30.06.2008 sama sestaviti in oddati davčno napoved........

vesna
02.09.2008, 09:04
hvala za informacije...

vesna
03.09.2008, 11:00
Zanima ali kdo ve, kje bi se dobil register oz. podatke vseh slovenskih podjetij, ki poslujejo v tujini? hvala,

lp, vesna

vesna
03.09.2008, 11:02
Zanima me, kje bi se dobilo podatke o slovenskih podjetjih, ki preko Evropskega socialnega sklada zaposlujejo mlade? Ta podjetja so se prijavila na razpis za pridobitev sredstev. Hvala..

lp, vesna

lujko
21.10.2008, 09:19
A mi lahko kdo pomaga, kako bi preračunal dinarje v evre?
Gre za leto 1986,mesec april.70000 dinarjev.
Koliko je to vredno sedaj v evrih?

ARMEDhodzic
27.10.2008, 20:47
A mi lahko kdo pomaga, kako bi preračunal dinarje v evre?
Gre za leto 1986,mesec april.70000 dinarjev.
Koliko je to vredno sedaj v evrih?

1800 EUR.

:evil:

tadej444
02.11.2008, 14:41
45. seminar Študentske borze - Podjetniški preboj - Koliko inovacij je v globalni krizi sploh mogočih?

Spoštovani,

Študentska borza prireja v sredo, 12. novembra 2008, ob 19.00, na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani, v Plavi dvorani 45. Seminar Študentske borze z naslovom »Podjetniški preboj – Koliko inovacij je v globalni krizi sploh mogočih?«. Program z opisi gostov dobite s klikom na to povezavo (https://studentska-borza.com/datoteke/userfiles/Vabilo%20na%2045.%20Seminar%20SB.pdf).

Gostje so uspešni podjetniki ter ugledni strokovnjaki, in sicer: Ivo Boscarol, ustanovitelj in direktor, Pipistrel, dr. Mark Pleško, ustanovitelj in direktor, Cosylab, Tomaž Bergant, ustanovitelj in predsednik uprave, Tab Systems, Jure Mikuž, direktor, RSG Capital, mag. Janko Burgar, vodja sektorja za konkurenčnost, Direktorat za podjetništvo in konkurenčnost, Ministrstvo za gospodarstvo. Moderator okrogle mize bo Uroš Urbas, namestnik odgovornega urednika, Časnik Finance.

Ekskluzivno samo na 45. Seminarju Študentske borze bo mogoče naročiti revijo Podjetnik s 50 % popustom za dijake oz. študente ter s 35 % popustom za vse ostale.

Več kot prepričani smo, da se zaradi bogatih izkušenj gostov in izjemno aktualne tematike obeta seminarski večer, ki ga nikakor ne gre zamuditi. Predhodne prijave niso potrebne. Vstopnine ni!

Ob jubilejnem 45. Seminarju Študentske borze, smo pripravili nagradno igro. Za prijave morate biti registrirani na spletni strani www.studentska-borza.com (http://www.studentska-borza.com), prijavite pa se na slednji povezavi (https://studentska-borza.com/index.php?page=dogodki&id=4) oz. pod rubriko »prihajajoči dogodki ŠB – 45. Seminar Študentske borze«. Izmed vseh prijavljenih bomo na dogodku izžrebali nagrado brezplačno enoletno naročnino na Si.mobilov paket ORTO BERI z BlackBerryem® Curve™ 8310, ki jo nagrajenec prejme na samem seminarju. Nagrajeni mora imeti status dijaka oz. študenta.

Zaradi izjemnega povpraševanja vam priporočamo, da pridete na seminar vsaj 30 minut prej in si tako rezervirate sedež.

Partner pri projektu je revija Podjetnik.

Vljudno vabljeni!

Ekipa Študentske borze

matusm
15.02.2009, 23:35
Zanima me koliko nedelj moraš delati na mesec? a je kakšna omejitev?
delaš pa tudi vsak petek, soboto popoldan.
Ne gre za delo v trgovini.

lep pozdrav

tadej444
05.04.2009, 13:07
Študentska borza prireja v sredo, 15. aprila 2009, ob 17.00, na Gospodarskem razstavišču, v okviru Sejma Kapital 2009, 46. Seminar Študentske borze z naslovom »Kriza? Zakaj ne bi raje govorili o priložnostih!?«. Program z opisi gostov dobite s klikom na to povezavo (http://www.studentska-borza.com/datoteke/vabila/46.%20Seminar%20Studentske%20borze%20-%20vabilo.pdf).

Gostje so ugledni strokovnjaki, in sicer: Jure Hartman, predsednik uprave brokerjet Sparkasse, mag. Robert Kleindienst, predsednik uprave NLB Skladi, Marko Kryžanowski, predsednik uprave Petrol, Simon Mastnak, direktor Masset Consulting, Dejan Turk, predsednik uprave Si.mobil. Z gosti se bo pogovarjal Matjaž Nidorfer, urednik revije Moje finance.

Trenutno smo v času, ko kar mrgoli negativnih mnenj. Naši gostje bodo s pomočjo svojih znanj in izkušenj poskušali pokazati, kako je to tudi čas izjemnih priložnosti. Predhodne prijave so obvezne. Prijavite se tukaj (http://www.studentska-borza.com/index.php?page=dogodki&id=15). Vstopnine ni!

Udeleženci seminarja imajo tudi celodnevni prost vstop na Sejem Kapital 2009.

Vljudno vabljeni!

vesna
03.09.2009, 10:47
Pozdravljeni. Zanima me, al kdo ve koliksna je minimalna neto placa v nevladnem sektorju, ugodnosti, hranarina, prevoz na delo, itd.?

Hvala

pinky
03.09.2009, 11:20
Bruto 597.43. Neto je pa odvisen od olajšav, ki jih imaš, dodatnega zdravstvenega zavarovanja, ...

malica in prevoz in kake druge ugodnoszi niso več obvezne. le regres ... če ne gre firma prej v stečaj

Horacio
20.10.2009, 20:34
Poznate kakšno spletno stran za dostop do informacij gospodarskega značaja za področje Italije?

Hvala za odgovore....

yamamoto
20.10.2009, 21:33
Poznate kakšno spletno stran za dostop do informacij gospodarskega značaja za področje Italije?

Hvala za odgovore....

Tega je precej. Še kar uporabna je ta stran:

http://www.ipse.com/portal/voreco.html

Horacio
20.10.2009, 21:47
Tega je precej. Še kar uporabna je ta stran:

http://www.ipse.com/portal/voreco.html

...bolj sem imel v mislih informacije o italijanskih podjetjih...:blush:

neki1
29.10.2009, 19:39
Študentska borza prireja že svoj 47. Seminar Študentske borze z naslovom: Naložbene možnosti - še špekuliraš ali že investiraš?, ki bo v sredo, 11. novembra 2009 ob 19:00 v Plavi dvorani Ekonomske fakultete v Ljubljani. Več o dogodku si lahko preberete v tem dokumentu (http://www.studentska-borza.com/datoteke/vabila/47.%20Seminar%20Studentske%20borze%20-%20vabilo.pdf).

Z nami bodo:
o dr. France Arhar, predsednik uprave, UniCredit Banka Slovenija
o mag. Igor Erker, član uprave, Ilirika Investments, Zagreb
o Gregor Sakovič, vodja marketinga, NFD
o Peter Slapšak, direktor, Elementum
o Andrej Šketa, predsednik uprave, Ljubljanska borza

Obiskovalci 47. Seminarja Študentske borze boste lahko iz prve roke spoznali vse zadnje trende na področju plemenitenja svojega denarja. Z gosti boste lahko diskutirali o prednostih ali pomanjkljivostih te ali one investicije, prisluhnili katerih panog gospodarska kriza ni prizadela in govorili o povezavi med rastjo cen zlata, nafte in drugih surovin. Izvedeli boste ali so banke res krive za kreditni krč in kako iz tega krča priti.

Pridite in s seminarja odnesite oplemeniteno znanje, garancijo za prihodnje donose.

Prijave niso potrebe. Vstopnine ni!

Vljudno vabljeni!