Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Naravna pozivila

Smaug
23.05.2007, 13:53
Potrebujem nekaj, kar mi bo pozivilo telo in duha v prihajajocem tednu/dveh. Stvar je namrec taka, da sem izgubil nezanemarljivo kolicino krvi, rezultat cesar je hitra utrujenost. Poslednicno lahko funkcioniram (koliko toliko) normalno 13-14 ur na dan, nakar rabim dobrih 8 ur spanja. Kar za cloveka, ki je bil navajen +18 ur hiperaktivnosti na dan nikakor ne pride v postev. Kava ne pomaga prevec (nikoli ni), s tableti se absolutno nikakor ne mislim drukati, ker moje telo ni videlo pilule skoraj 10 let, ogromne kolicine tekocih pozivil pa unicujejo zelodec.
Torej, v postev pride kaj telesu prijaznega, ki nima okusu po lizanju harlemskih stanovanj.

P.S.: Absorbiranje wasabija skozi nosne votline pomaga, vendar sem pripravljen poizkusiti tudi kaksno alternativo.

Za vse morebitne odgovore se vam lepo zahvaljujem.

EDIT: Ce se modelatorju zdi bolj primerno, lahko temo premakne pod sklop Zdravje.

Neuromancer
23.05.2007, 14:00
Prva menstruacija? Sej se boš navadla.

freya
23.05.2007, 14:05
najprej regeneriraj eritrocite,pa malo relativnega počitka ne bo škodilo.

če ne maraš dodatkov Fe v tabletkah in prehranskih dodatkih, ga nadomeščaj s hrano ( z železom bogata živila , folna kislina, vitamin B12, C vitamin)
*
železo (govedina, žitarice, jajca, špinača, suho sadje)..še posebej proso
*
folno kislino (fižol, govedina, brstični ohrovt, brokoli, beluši),
*
vitamin C za boljšo absorpcijo železa iz prebavil (surova zelenjava, limone in pomaranče).

freya
23.05.2007, 14:06

še eden, ki diha na helij?

Goody
23.05.2007, 14:12
pomaga tut mal gibanja, izmenjujoče se mrzlo – vroče prhanje in hrana, ki pospešuje prekrvavitev (čebula,česen, paprika) - drgač če nimaš energije je treba tut tole počet, ne bo pomagala samo hrana ;) mogoče kakšni oreščki ali podobno, banane, zeleni čaj, kava, Veliko vitamina C, vitamin b12 - v glavnem velik sadja, zelenjave, rib, mesa :)
uuu spet prilka, da nalimam trendi nasvete :clown:
Čas je za nov odmerek energije! (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101070515112206111&cid=416&pgn=1)
Prava hrana za možgane in telo! (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101070302115406111&cid=416&pgn=1)
Utrujenost je lahko nevarna (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=101&article_id=155101061201115900111&cid=416&pgn=2)
Ste stalno utrujeni? (http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=10368) - Simptomi kot so neprespanost, vrtoglavica in utrujenost so lahko posledica preobčutljivosti organizma na električna valovanja, ki jih oddajajo aparati - rač, telefon, mobi ....

Smaug
23.05.2007, 14:13

Jap. So mi morali takoj 5 sivov uvalit na glavo, ker niso spostovali moje neznejse plati :d

Danaja hvala, bom malo priredil jedilnik ;)

Sicer pa jasno, cim vec vitaminov, sadja, zelenjave. Fora je v tem, da prakticno 3 dni nisem pojedel pametnega obroka in sem sele v zadnjih parih dneh splezal na zeleno vejo.

EDIT: Goody, ditto kot danaja :approve:

zlata_rozga
23.05.2007, 14:19
Toplo bi ti priporočila eliksir na bazi rožic in snovi rastlinskega izvora - FLORAVITAL,
ki ti bo pomagal dvignit nivo hemoglobina v krvi,
čeprav si proti tabletam, bi ti gotovo zelo dvignile občutek energije kapsule, ki vsebujejo ubikinon - imenovan tudi koencim Q 10, najboljši učinek (po moje ) doseže v kapsulah FIDI KOENCIM 10 ( ki vsebujejo zraven še vitamin C, vitamin E, betakaroten in selen ). Oboje lahko kupiš v lekarni.
Bolj na dolgi rok bi pomagal tudi sok iz rdeče pese in čaj iz kopriv.
Seveda pa moraš skrbeti tudi za dovolj velik vnos tekočin.

Če pa si zelo utrujen oz. če si bil že prej nagnjen k slabokrvnosti, bi ti svetovala, da obiščeš svojega osebnega zdravnika, da ti bo dal narediti hemogram in ocenil, če je morebiti potrebno nadomeščanje železa s tabletami.

lp.

Smaug
23.05.2007, 14:29
Razne vitaminske kapsule, tablete ipd. so za pussy-e. Ce bi ze zelel drogirati svoje telo s tem, bi vzel kaksne mamine.
Kar se slabokrvnosti tice: vedno sem imel fantasticno kri, v bistvu regeneracija telesa poteka fantasticno hitro in lepo...ampak za mene se vedno prepocasi :)
Kljub izgubi (od oka) pol litra krvi ,sem cez 20 ur ze trmasto vztrajal na delovnem mestu, sive mi vlecejo ven jutri. Pa koncno dobil cas, da se poglobim v Einsteinovo teorijo relativnosti :d
Tako da stvar ni ravno slaba.

Mi gre pa na nerve, da nisem 100% sposoben, ceprav bi hotel tako...

zlata_rozga
23.05.2007, 14:37
Razne vitaminske kapsule, tablete ipd. so za pussy-e. Ce bi ze zelel drogirati svoje telo s tem, bi vzel kaksne mamine.
Kar se slabokrvnosti tice: vedno sem imel fantasticno kri, v bistvu regeneracija telesa poteka fantasticno hitro in lepo...ampak za mene se vedno prepocasi :)
Kljub izgubi (od oka) pol litra krvi ,sem cez 20 ur ze trmasto vztrajal na delovnem mestu, sive mi vlecejo ven jutri. Pa koncno dobil cas, da se poglobim v Einsteinovo teorijo relativnosti :d
Tako da stvar ni ravno slaba.

Mi gre pa na nerve, da nisem 100% sposoben, ceprav bi hotel tako...

...potem pa Smaug, ti priporočam... malo potrpljenja ;) :) .

Smaug
23.05.2007, 14:41
A se to dandanes pakira v kaksne plocevinke? :shy::d

zlata_rozga
23.05.2007, 14:44
A se to dandanes pakira v kaksne plocevinke? :shy::d

Ne da bi vedela :d , gre pa hitreje v dvoje ;)

Smaug
23.05.2007, 14:48
Insinuiras na prodajalke ljubezni? :o

zlata_rozga
23.05.2007, 14:52
Insinuiras na prodajalke ljubezni? :o

še na misel mi ni to prišlo :blush:
menim samo, da se potrpljenje lažje izvaja v družbi , dva sta pa že družba , kaj ne ;) ,
saj veš, trije so že gužva :d

Smaug
23.05.2007, 14:56
Aha...:shy:
Mene je ze tako dovolj za tri (po karakterju), drugega dela se pa zaenkrat kar uspesno posluzujem ;)

zlata_rozga
23.05.2007, 14:58
Aha...:shy:
Mene je ze tako dovolj za tri (po karakterju), drugega dela se pa zaenkrat kar uspesno posluzujem ;)

:2thumbs:

mrjerry
28.05.2007, 07:33
Kandiran ingver je precej strong stuff... Neke vrste ingverjevih bonbonckov se dobijo na bencinskih. Okus je sicer bolj tko (po ingverju), te pa kr postavi na noge.

freya
28.05.2007, 07:35
a na realna tla tudi?
:blush:

mrjerry
28.05.2007, 08:18
To je pa odvisno od konzumerja :clown:

Njuška Trap
02.07.2007, 15:49
Cimra pije Fructalov 100% (neki) ananasov sok, poje par jabolk in paradižnikov - pa jo res naspidira. Aja, pa seveda vmes poje tudi kakšen konkreten obrok...

mrjerry
03.07.2007, 07:23
Cukr infusion... Ampak zdi se kot dobra kombinacija. Morda celo nekaj za v mikser...