Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : reciklirati ali biti škrt?

anarchy
23.05.2007, 19:07
Kaj pravite, kako bi se vi opisali, da reciklirate ali, da ste skrti? Kaj sem tocno hotu povedat? Ce jaz kupim flaso za katero placam kavcijo in jo ne vrzem ampak vrzem kr nekam v smeti, ali sem frajer ali ne? Ce jo vrnem nazaj, ali sem skrt, ki gledam za vsak tolar, da dobim vrnjen, ali pac sem zavesten in recikliram?

Ta nauk velja za marsikaj, ko se sposojamo kaksne stvari, namesto, da vsak kupi svojo stvar, da rabljeno pohistvo, oblacila, tehnologijo in igrace damo komu drugemu, namesto v smeti. To je pametno ravnanje in, ce kdo sprejme ta darila ni prav nic zanicevanja vreden, v bistvu celo pomaga recikliranju in je lahko celo ponosen na to, ker prejema rabljene stvari, ker vsaka nova stvar, ceprav stane ima tudi tezo na okolje, torej vsi bi se mogli zavedati, da moramo cimmanje kupovati novih stvari in jih izrabiti, dokler lahko delajo, metati dobre stvari proc in kupovati nove, samo, da se delamo frajerje in palimo, kako imamo vse lepo in novo, to so prave skrtice, ker onesnazujejo okolje in ne pomagajo nic k recikliranju.

Irina
23.05.2007, 19:58
Dokler se nov izdelek reklamira na način, ki prikazuje kako starega, a dobrega uničiti, do takrat je z našo reciklažo še vse v povojih.
Obstajajo ločeni zabojniki, a vendar je še mnogo ljudi, ki se jim odpadkov enostavno ne da ločiti, kamoli, da bi premišljevali o bolj smoterni izrabi/rabi vsakdanjih izdelkov.

Katrin
23.05.2007, 23:11
Vračanje steklenice JE reciklaža.

Jelengar
23.05.2007, 23:29
Ne vem, ce sem te prav razumel, ker te je Faust "recikliral". :d Vracanje steklenic JE reciklaza, tako kot je to ze pravilno ugotovila Katrin. V Nemciji komajda se dobis pijace v plocevinkah. Tam so se spet vrnili k povratnim steklenicam. Za plastenke in plocevinke placas 25 centov kavcije po komadu. Te po uporabi prineses nazaj v trgovino. Tam po festivalih zaracunavajo tudi kavcijo za plasticne kozarce za pivo. Za 1 € kavcije vedno prineses plasticni kozarec nazaj. Ce ne ti, pa kdo drug. ;) Pravilen odgovor na tvoje nepravilno vprasanje je: Recikliraj ali umri. :approve:

Odeen
24.05.2007, 17:55
Kar se pa "recikliranja" pohišva in ostalega tiče; v to nas bo pa kmalu naša država prisilila, si kmalu nihče več ne bo mogel novih stvari kupovat..., lahko bi rekli das nas država osvešča in "uči" recikliranja ;)

anarchy
25.05.2007, 15:39
Ne vem, ce sem te prav razumel, ker te je Faust "recikliral". :d Vracanje steklenic JE reciklaza, tako kot je to ze pravilno ugotovila Katrin. V Nemciji komajda se dobis pijace v plocevinkah. Tam so se spet vrnili k povratnim steklenicam. Za plastenke in plocevinke placas 25 centov kavcije po komadu. Te po uporabi prineses nazaj v trgovino. Tam po festivalih zaracunavajo tudi kavcijo za plasticne kozarce za pivo. Za 1 € kavcije vedno prineses plasticni kozarec nazaj. Ce ne ti, pa kdo drug. ;) Pravilen odgovor na tvoje nepravilno vprasanje je: Recikliraj ali umri. :approve:

Ja na tak nacin bi sigurno skori vsi reciklirali, ceprav to bi bil malo krut pristop, ker malo prisili ljudi, samo, ce ne gre z lepa, mora iti z grda, pac lepo bi blo reciklirat, samo, ce bi se potem res recikliralo posamicne smeti, vprasanje, kaj se zgodi z unimi steklenicami, ali jih res pretopijo ali ne.

emil
31.07.2007, 07:57
mislim, da ni važno iz katerega razloga vrneš steklenico. važno, da si jo vrnil.
škrtost je tudi veja ekologije.
manj ko kupiš, manj smeti boš naredil. ali ne? to je pa prvo pravilo ekološkega obnašanja.