Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : uporaba faxa v Siol telefoniji!!??

atreven
25.05.2007, 17:13
imam sledeči problem :
imam multifunkcijsko napravo hp 4255, na katerem uporabljam tudi fax napravo.
Ta je do nedavnega delovala brezhibno.
Kar na enkrat pa ne morem več pošiljati faxov!!??
kličem na Siol, tam mi najprej rečejo da imam fax pokvaren, nato pa da Ip telefonija to sploh ne podpira???!!
in da če hočem uporabljati fax naj si nazaj nabavim analogno linijo!!!!

1. fax sem probal na analogni liniji in deluje brezhibno
2. pošiljanje faxov je delovalo več kot 1 leto brez težav. še več en dan prej sem uspešno poslal fax, naslednji dan pa ne!
3. naj grem na analogno linijo?? saj smo vendar v 21 stoletju, in mi pravijo da ta tehnologija to ne podpira.
4. pošiljanje faxov ni nič drugega kot pošiljanje podatkov s pomočjo analognega pošiljanja...fax prevede bite v "piske" na drugi strani pa fax "piske" prevede v podatke
5. sprejemanje deluje brez problemov.

kje je problem??? začel sem se nagibati k temu da je problem na siolovi stranii (en dan dela drugi dan ne,..brez obotavljanja mi rečejo naj grem na analogno linijo,...saj vendar pluvajo v lastno skledo)

prosim za komentarje! tudi z strani siola

fazan
25.05.2007, 20:03
Ip telefonija naj res ne bi podpirala samo nekje na teh forumih pa piše da je možnost da dela vendar obrni se na storža on ti bo ziher lahko pomagal.

Ipod
25.05.2007, 21:17
Predvsem preveri, da nimaš vkloplenga kompresiranja podatkov na faks napravi.

cc-kola
26.05.2007, 10:42
FAQ verjetno nisi nikoli bral, se bo treba tud to naučit ;)

http://pomoc.siol.net/nc/pogosta-vprasanja/pogosto-vprasanje/pogosta-vprasanja/?tx_simplfaq_pi1%5Bcat%5D=11&tx_simplfaq_pi1%5Bfaq%5D=108

mihies
27.05.2007, 20:16
Ja, res, SIOLa to sploh ne briga. Če dela, dela, če ne, pač ne. Zaradi tehničnega ozadja IP telefonije je to razumljiv stranski efekt, ni pa razumljivo, zakaj ne ponudijo fax storitve (pošlješ e-mail -> fax, dobiš fax -> e-mail ali kaj takega).

Del
28.05.2007, 04:54
imam sledeči problem :
imam multifunkcijsko napravo hp 4255, na katerem uporabljam tudi fax napravo.
Ta je do nedavnega delovala brezhibno.
Kar na enkrat pa ne morem več pošiljati faxov!!??
kličem na Siol, tam mi najprej rečejo da imam fax pokvaren, nato pa da Ip telefonija to sploh ne podpira???!!
in da če hočem uporabljati fax naj si nazaj nabavim analogno linijo!!!!

1. fax sem probal na analogni liniji in deluje brezhibno
2. pošiljanje faxov je delovalo več kot 1 leto brez težav. še več en dan prej sem uspešno poslal fax, naslednji dan pa ne!
3. naj grem na analogno linijo?? saj smo vendar v 21 stoletju, in mi pravijo da ta tehnologija to ne podpira.
4. pošiljanje faxov ni nič drugega kot pošiljanje podatkov s pomočjo analognega pošiljanja...fax prevede bite v "piske" na drugi strani pa fax "piske" prevede v podatke
5. sprejemanje deluje brez problemov.

kje je problem??? začel sem se nagibati k temu da je problem na siolovi stranii (en dan dela drugi dan ne,..brez obotavljanja mi rečejo naj grem na analogno linijo,...saj vendar pluvajo v lastno skledo)

prosim za komentarje! tudi z strani siola

Po moje ne vidijo razloga,zakaj nebi ti plačeval še eno linijo,če lahko:clown: Drugače so pa spet eno-Oče,sin in sveti duh,tako da tisto o pljuvanju ne stoji ravno:veryevil: Meni je razvezan dostop tako težavno udejanit,kot pred dvajsetimi leti telefonsko linijo....:dontknow: