Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : velikost prostora

pteichme
30.05.2007, 06:39
Na svojem blogu sem objavil tri krajše prispevke. Po podatkih, ki sem jih zasledil na nadzorni plošči, da imam porabljenega skoraj 9 MB prostora, na voljo pa le še 41 MB prostora. Ali je mogoče, da je blog prostorsko tako omejen, saj zasledim pri ostalih blogerjih, da iumajo objevljenih ogromno stvari, ki bi že zdavnaj morali preseči to omejitev.
Pripravljam se za kontinuirane objave, zato mi je ta odgovor zelo pomemben pri moji odločitvi.

omci
01.06.2007, 12:14
načeloma sama besedila ne zasedejo veliko prostora, problematične so slike, filmi, glasbene datoteke,... ki jih pripenjaš poleg besedila. Če boš te predmete gostil kje drugje oziroma jih ustrezno zmanjšal, boš imel dovolj prostora za daljše pisanje. Predlagam, da slike pomanjšaš na smiselno velikost, hkrati pa jih tudi malce kompresiraš, saj s tem ne izgubiš veliko na kvaliteti, na velikosti pa precej. Slik, večjih od povprečnega ekrana, verjetno ni smiselno objavljati, saj v njijh večinoma ne bomo uživali, hkrati se pa še takooooooo počasi nalagajo, da marsikoga kljub hitrim povezavam mine potrpljenje. Lahko jih pa seveda gostiš na drugih strežnikih (picasa web albums, flickr,...)