Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SRAMOTA za Siol

matjaz29
04.06.2007, 10:37
Da vam opišem!

Čez slab mesec se selim v NOVOGRADNJO to je blok z 50-imi čisto novimi stanovanji.
Videl sem reklamo in sem si zaželel paket trio, predvsem zaradi televizije. Grem v Telekomovo trgovino kjer
gospa lepo vse napiše in naredi poizvedbo. Mimigrede sem iz Maribora in bom nekje 250m od centrale. Nakar me drug dan pokliče človek iz te trgovine in mi reče, da je poizvedba negativna, da kao ni proste parice in da naj poiskusim čez kak mesec. HALO!!!! Zdaj pa me zanima, upam da je na forumo kak telekomovec ali siolovec kako je to mogoče. V stanovanju je telefoski priključek, ker tako piše v moji stanovanjski pogodbi on pa meni reče, da ni proste parice. Potemtakem noben od 50 stanovanj ne bo mogel imeti tega kurčevega XDSL al kaj je že. Prosim če mi lahko razložite. Kaj nimajo zadosti kablov al kaj. Za T2 potemtakem tako ni možnosti, ker če mi telekom ne da svoje linije, zakaj bi jo potem odstopil T2.
Ker sorodnica dela v časopisni hiši, bom vse skupaj dal kar v časopis, ker se mi to zdi totalno za***avane naroda.
Prosim za pojasnilo (predvsem od siola oz. telekoma)

DrOnyx
04.06.2007, 12:11
Pa iz katerga planeta si ti padu? Jaz že leta prosim na kolenih za ADSL pa nič in sem od telefonske centrale ODDALJEN MAX 75 METROV ZRAČNE LINIJE (štel korake), telefonski kabel za celo naselje pa gre čez moje podstrešje. In nekateri sosedje imajo ADSL brez problema.

Kakor jaz razumem Telekom, je potem ostale, ki niso na začetku zaprosili za internet ADSL, priklapljal tako, da si jih več deli isto fizično žico (mislim da oni temu rečejo PCM), kar pa je potem posledica to, da imaš ADSL na liniji onemogočen. Meni so rekli, da naj se tolažim z wimax, ali optiko čez leta ali morda desetletja.

Danes bi jaz, če bi kupoval stanovanje ali hišo, najprej vprašal, če je možen priklop interneta. Kaj če ti novogradnja, če si odrezan od sveta.:veryevil:

nostra
06.06.2007, 11:42
...če ti gre kabel čez podstrešje, ga odreži :veryevil: :veryevil: :veryevil: :veryevil:

mihies
07.06.2007, 11:48
Da vam opišem!

Čez slab mesec se selim v NOVOGRADNJO to je blok z 50-imi čisto novimi stanovanji.
Videl sem reklamo in sem si zaželel paket trio, predvsem zaradi televizije. Grem v Telekomovo trgovino kjer
gospa lepo vse napiše in naredi poizvedbo. Mimigrede sem iz Maribora in bom nekje 250m od centrale. Nakar me drug dan pokliče človek iz te trgovine in mi reče, da je poizvedba negativna, da kao ni proste parice in da naj poiskusim čez kak mesec. HALO!!!! Zdaj pa me zanima, upam da je na forumo kak telekomovec ali siolovec kako je to mogoče. V stanovanju je telefoski priključek, ker tako piše v moji stanovanjski pogodbi on pa meni reče, da ni proste parice. Potemtakem noben od 50 stanovanj ne bo mogel imeti tega kurčevega XDSL al kaj je že. Prosim če mi lahko razložite. Kaj nimajo zadosti kablov al kaj. Za T2 potemtakem tako ni možnosti, ker če mi telekom ne da svoje linije, zakaj bi jo potem odstopil T2.
Ker sorodnica dela v časopisni hiši, bom vse skupaj dal kar v časopis, ker se mi to zdi totalno za***avane naroda.
FYI:

Na telem forumu se zelo redko pojavi kak siolovec
Tudi če objaviš na televiziji, se ne bo nič spremenilo, ker je telekom pač v takem položaju, da se pretežno požvižga na svoje (bodoče) uporabnike. Sama sreča, da ga je T2 vsaj zasilo obudil iz kome.

missClause
10.06.2007, 00:18
1. si se zmotu
2. ne ni res
3. ja res je ja, pol 50 stanovanj bo lahko brez interneta.. pol je pa odvisno seveda, od nadgradnje centrale.. ker npr. na mesarski ulici v ljubljani skoraj eno leto ni bilo možnosti priklopiti internet - pa je čisto novo naselje... in ker se je potem centrala razširila tudi ker so ljudje tako pritiskali se je uvrstila med nadgradnje central, in ljudje so pred kratkim lahko začeli naročevati xDSL ;)

cc-kola
11.06.2007, 11:13
Da vam opišem!

Sej nikjer v zakonu ne piše, da ti mora telekom priskrbet parico. Use kar zakon pravi (apek) to, da ti mora priskrbet PSTN (navadn telefonski priključek) - kar še ne pomeni, da na ta priključek lahko pride ADSL. Tko da tvoje "grožnje" s časopisom bojo samo potrata tvojga časa in denarja.

MODRI_ZOB
11.06.2007, 16:54
Sej nikjer v zakonu ne piše, da ti mora telekom priskrbet parico. Use kar zakon pravi (apek) to, da ti mora priskrbet PSTN (navadn telefonski priključek) - kar še ne pomeni, da na ta priključek lahko pride ADSL. Tko da tvoje "grožnje" s časopisom bojo samo potrata tvojga časa in denarja.

Tako je. Razlikovati je potrebno osnovni dostop in dodatni dostop. Mislm... bi il že čas... Potem pa šele dalje...
Sramota za Siol, da ni parice? Zakaj že?

mihies
12.06.2007, 07:53
1. si se zmotu
2. ne ni res
3. ja res je ja, pol 50 stanovanj bo lahko brez interneta.. pol je pa odvisno seveda, od nadgradnje centrale.. ker npr. na mesarski ulici v ljubljani skoraj eno leto ni bilo možnosti priklopiti internet - pa je čisto novo naselje... in ker se je potem centrala razširila tudi ker so ljudje tako pritiskali se je uvrstila med nadgradnje central, in ljudje so pred kratkim lahko začeli naročevati xDSL ;)

1. Kaj sem se zmotu?
2. Kaj točno ni res?

antireal
12.06.2007, 20:23
Verjetno v ta blok, ker je čisto nov, še ni pripeljan noben par, tako da nažalost ti ne preostane drugega kot čakat.

gostMR
12.06.2007, 21:28
Kaj se sekirate, pred leti smo cakali na prasek, pa na kavo, banane in se kaj. Stali v vrsti za premog, cement, avte....
Sedaj pac cakamo na internet in vdsl in udsl in se na kaj podobnega.
Kaj ce bi telekom uvedel par- nepar. Danes uporablja internet leva stran ulice, jutri desna itn.

clutch
13.06.2007, 06:59
1. Kaj sem se zmotu?
2. Kaj točno ni res?

1. Pomoje zato ker je missClause telekomovka in, glej ga zlomka, je prebrala tvoje sporocilo
2. Kako točno lahko trdiš da je to res? Delaš mogoče v kakem sektorju Teleokma in imaš ažurne informacije?

mihies
13.06.2007, 11:19
1. Pomoje zato ker je missClause telekomovka in, glej ga zlomka, je prebrala tvoje sporocilo
2. Kako točno lahko trdiš da je to res? Delaš mogoče v kakem sektorju Teleokma in imaš ažurne informacije?

1. :)
2. Uporabljam (zdravo) pamet?

miran74
13.06.2007, 16:46
Pa iz katerga planeta si ti padu? Jaz že leta prosim na kolenih za ADSL pa nič in sem od telefonske centrale ODDALJEN MAX 75 METROV ZRAČNE LINIJE (štel korake), telefonski kabel za celo naselje pa gre čez moje podstrešje. In nekateri sosedje imajo ADSL brez problema.

Kakor jaz razumem Telekom, je potem ostale, ki niso na začetku zaprosili za internet ADSL, priklapljal tako, da si jih več deli isto fizično žico (mislim da oni temu rečejo PCM), kar pa je potem posledica to, da imaš ADSL na liniji onemogočen. Meni so rekli, da naj se tolažim z wimax, ali optiko čez leta ali morda desetletja.

Danes bi jaz, če bi kupoval stanovanje ali hišo, najprej vprašal, če je možen priklop interneta. Kaj če ti novogradnja, če si odrezan od sveta.:veryevil:
halo če bi jaz bil na tvojem mestu tako blizu centrale pa da bi sosedi čež moje podstrešje imeli adsl jaz pa ne halo kaj še čakaš vzami klešče v roke odreži kabl v vrži na cesto potem pa te naj tožijo če upajo.Jaz sam imam po dvorišču kabel pa tudi nisem zadovoljen z siolom sem že razmišljal da bi dal vse skup vstran in zahteval odstranitev kablov z zemljišča in objekta potem pa si ga na telekomovci napeljejo sebi u rit

cc-kola
13.06.2007, 21:35
Tipična slovenska nevoščljivost, če jst ne morem, potem tud ostali ne bojo mel :angel:

ingvarl
13.06.2007, 22:41
halo če bi jaz bil na tvojem mestu tako blizu centrale pa da bi sosedi čež moje podstrešje imeli adsl jaz pa ne halo kaj še čakaš vzami klešče v roke odreži kabl v vrži na cesto potem pa te naj tožijo če upajo.Jaz sam imam po dvorišču kabel pa tudi nisem zadovoljen z siolom sem že razmišljal da bi dal vse skup vstran in zahteval odstranitev kablov z zemljišča in objekta potem pa si ga na telekomovci napeljejo sebi u rit

Če ima Telekom služnostno pravico, ki si jo ti oz. lastnik parcele podpisal, se lahko za to, kar predlagaš, obrišeš pod nosom.

miran74
13.06.2007, 23:09
Če ima Telekom služnostno pravico, ki si jo ti oz. lastnik parcele podpisal, se lahko za to, kar predlagaš, obrišeš pod nosom.
Halo kar se tiče kablov po parceli ni nihče nič podpisal to je bil samo ustni dogovor z lokalnim telekomom za katerega niti na telekomu ne vedo vsi in lahko zahtevam odstranitev kablov ali pa jih odstranim jaz na njihove stroške ker uradno nič ni podpisano v bistvu je kable telekom položil na črno. kar se pa faušije tiče je tko jaz nisem nikomer fauš samo če ne morem imeti jaz zakaj bi imel sosed pa po moji parceli naj ima sosed samo naj mu napeljejo po javnem zemljišču ne pa po mojem meni pa potem ne bi dali.
Upam da kdo razume kar hočem povedat to je isto kot če bi mi vzeli zemljišče naredili cesto po njem vsi bi se potem lahko vozili po tej cesti jaz pa se ne bi smel pa bi mi rekli ta cesta pa ni zate mislim da bi vsak po...dil.

MODRI_ZOB
14.06.2007, 09:05
Tipično slovensko.... tebe ne motijo kabli v zemlji... tebe moti, da sosed ima ti pa nimaš. Kao... nisi fovš :D.

miran74
14.06.2007, 09:15
Tipična slovenska nevoščljivost, če jst ne morem, potem tud ostali ne bojo mel :angel:
Saj ni čudno da imamo takšno omrežje kot ga imamo če nekateri razmišljajo kot ti nič se ne da naredit to ni res.
Zakaj nekldo ne da v javnost problemov ki jih povzroča Telekom.Nikdar še v javnosti recimo na pop tv niso bili objavleni problemi pred celo slovensko javnostjo potem bi se mogoče kaj spremenilo.To kaj mi na teh foromih pišemo ne pomeni da je že v javnosti Telekom pa se na to pisanje požvižga v javnosti pa se objavljajo samo uspehi kolko je dobička in katero firmo so kje kupili.

miran74
14.06.2007, 13:33
Tipično slovensko.... tebe ne motijo kabli v zemlji... tebe moti, da sosed ima ti pa nimaš. Kao... nisi fovš :D.
Tukaj ni dobene faušije do sosedov ali bilo koga drugega hvala bogu kdo lahko ima trio ki mu deluje brezhibno samo mislim da nas je več takšnih ki paketa trio ne moremo imeti ali pa dela polovičarsko.
Tukaj ne gre za faušijo do sosedov ker namreč v moji okolici razen mene nima nihče adsl zaradi super omrežja ki temelji na tehnologiji iz 29 stoletja gre za čisto faušijo in maščevanje telekomu.Glatko povedano če jaz tebi ponudim zemljišče in objekt za omrežje ti meni ponudi kvalitetne storitve.Ne pa da so vse napeljali glavno omarico za celo ulico imamo na steni hiše ker sploh ne bi smela biti.Glede na to da nimamo ograje telekomovci kar pridejo niti ne pride do vrat pozvonit kar pridejo hodijo okrog hiše brez da bi koga vprašali zanima me ko bo kaj zmankalo kako bodo reagirali ko bom za tatvino obtožil telekom.Kaj če naredimo visoko ograjo kot imajo nekateri in gremo na dopust za 14 dni zapremo ograjo v tem trenutku pa odpove pcm v omarici kaj pa potem....
Ponudiš jim vse oni pa se potem takole obnašajo zato pa lepo prosim ne mi govorit o faušiji ker nimam nič protiv naročnikom imam pa vrsto let iskušenj z telekomom in z omrežjem kakšno je pri nas zato pa kdo pričakuje da bom o telekomu mel lepo besedo se krepko moti.

Pa še nekaj glede modemov: modemi so čisto ok samo telekomovci in siolovci se niti malo ne potrudijo da bi nastavili profil v centrali za vsaki port posebej.jaz sem imel pred kratkim velike težave z sagem modemom
potem pa so mi po kristosovih mukah na telekomu in siolu in ob posredovanju storža vsaka mu čast profil nastavili tako da zdaj bodem deluje dokaj normalno.Zato pa jaz točno vem na čigavi strani je krivda.

rda
14.06.2007, 13:38
Tukaj ne gre za faušijo do sosedov ker namreč v moji okolici razen mene nima nihče adsl zaradi super omrežja ki temelji na tehnologiji iz 29 stoletja gre za čisto faušijo in maščevanje telekomu.

Verjetno si mislil 19. stoletja :)

fazan
14.06.2007, 20:36
Verjetno si mislil 19. stoletja :)

Če bi v sloveniji foušija gorela bi cela slovenija bila v plamenih.Na žalost!!!!!

miran74
14.06.2007, 22:24
SEM ŽE NAPISAL NE GRE ZA FAUŠIJO SICER PA ŠKODA ČASA DA SE SPLOH UKVARJAM Z VAMI NA TEM FORUMU SEM BOLJ PAMETEN ZARADI MENE LAHKO NAPIŠETE 10 STRANI O FAUŠIJI SAMO ČE DRŽITE SKUPAJ Z SIOLOM IN TELEKOMOM POTEM SE NEHAJTE PRITOŽEVAT KO VAM KAJ NE BO DELOVALO
LP

clutch
15.06.2007, 08:40
Faus, pa se 13 let star? :D