Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zanima me, iščem, ... kratki info

archi-sy
30.08.2006, 10:52
Pozdravljeni, moja punca riše slike s svinčniki.
In zanima me za kakšno ceno bi bilo to spremenljivo prodajat. Je zelo kvalitetno narisano na A3 formatu (če koga zanima mu lahko slike pošljem). Nazadnje je narisala glavo od tigra in jo hoče met znanec pa me zanima za kolko bi mu jo lahko prodala? :)

Limml
30.08.2006, 14:11
ja zastonj mu jo nej da, sej ni treba vsega računat :angel:

desiree
31.08.2006, 08:19
Hm, tudi mene zanima, kdo bi lahko določil ceno...Twarlock a si ti izvedenec?

Isis
31.08.2006, 15:11
Pozdravljeni!

Trenutno se soočam s precejšnjim stresom, saj moram v relativno kratkem času prodati neko umetniško sliko (ja, je**** šolnina! :nonono: ).
Nikoli še nisem prisostovala pri prodaji/odkupu umetnin, zato se obračam na vas, da me bo sploh kdo jemal resno.

Torej... sliko mora najprej nekdo oceniti. Naj se oglasim kar v kaki galeriji, povprašam za nasvet sodnega cenilca (kje ga najti? koliko cekinov bi bilo potrebno odšteti?), kaj tretjega?
Cena je okvirno določena.. Kdo jo bo (najbolj ugodno zame :-) ) odkupil? Galerija? Antikvariat? Zasebnik? Oglasi na Bolhi npr. predvidevam, da ne pridejo v poštev, saj - kot sem že omenila- časa nimam na pretek.
Z odkupovalcem sprejmeva sporazum. Bo delo odkupil takoj, bo denar nakazan na račun šele, ko bo galerija npr. dejansko prodala sliko? Itd.

Za kakršnekoli informacije in nasvete se vam iz srce zahvaljujem in se hkrati opravičujem, če sprašujem neumnosti.

Lep dan!
Lara

Vsemogočni
03.09.2006, 23:02
Iščem kak prg za fotoalbum. Rad bi objavil slike društvenih dejavnosti na spletu. Ker bi to za društvo delal brezplačno, rabim prg, katerega bi imel na svojem serverju doma.

Vem, da nudijo določene spletne strani že albume, vendar se bolj zanesem na svoj server. Album mora predstaviti vešje število manjših slikic, posamezne slike pa s kilkom nanjo povečamo.

Odličen se mi zdi tale: http://www.yuhubanda.com/fotoalbum.html

Lahko pa kaj podobnega.

Hvala lepa za pomoč.

had
11.09.2006, 01:52
simpe viewer plugin za picasso je odlicen!

sicer pa lahko Web Album Generator tega uporabis.. najbolj simple

Jerok
11.09.2006, 12:20
Imam eno vprašanje za vas. Nikakor mi ne gre v glavo zakaj pri digitalni fotografiji pridejo razvite slike odrezane. Upam, da veste kaj mislim, pri navadni fotografiji se mi to ni dogajalo. Digitalno fotografijo uporabljam približno sedaj že 1 leto in ko sem prvič dobil slike na dom, se mi je zdelo zelo čudno, da so nekateri deli odrezani. Mogoče je to zaradi programske opreme, ki jo uporabljajo pri razvijanju slik?

:dontknow::dontknow::dontknow:

solsikke
11.09.2006, 17:39
Ja, zelo verjetno ti razvijejo slike na dimenzijo klasičnih fotografij, ki ni enaka dimenziji digitalnih fotografij. Tako da pojdi nazaj in jim povej, da hočeš celotno fotografijo v pravih dimenzijah, ali pa poišči studio, ki brez težav natisne digitalne fotografije v njim lastnih dimenzijah.

mojcajanez
13.09.2006, 16:04
Ali kaj poznate galerije in prodajo slik v Ljubljani. Mene zanima za neko Mojco iz Bežigrada, ki ima svojo prodajo slik in je sedaj v Ameriki, kjer tudi prodaja slike. Prodaja slike za neko Ameriško galerijo. Stara nekje nad 40 ali 50 let.

Res prosim, če kdo ve karkoli, ker je pomembno.

LP

stansy
18.09.2006, 11:43
Živjo!! Jaz pa iščem slike iz 11. Erazmovega viteškega turnirja, ki je bil 20.08.2006 v Predjami. Predvsem me zanima če imate kake slike od češke skupine Rekruti. Bi bla zlo vesela če bi kakšno našli.
Hvala in lep pozdrav.

dkivi
18.09.2006, 19:27
preveri na tej strani....
http://www.postojnska-jama.si/?cat=339&lang=si

stansy
19.09.2006, 08:32
Saj sem tuki že pogledala, pa ni nič uporabnega, vse je še iz prejšnih let. Kjer so pa zlo dobre fotke so pa zaščitene, pa se jih ne da shranit.
Hvala vseeno.

isack
02.10.2006, 19:19
Lp. Lara kdo pa je avtor slike, če je pravi avtor, gre slika takoj v promet.

GO_1984
04.10.2006, 09:07
To pa mene tudi zanima, kje ocenjujejo slike?

dkivi
04.10.2006, 12:59
v skoraj vsaki galeriji imajo strokovnjake

BLANKA
11.10.2006, 13:38
Imam eno vprašanje za vas. Nikakor mi ne gre v glavo zakaj pri digitalni fotografiji pridejo razvite slike odrezane. Upam, da veste kaj mislim, pri navadni fotografiji se mi to ni dogajalo. Digitalno fotografijo uporabljam približno sedaj že 1 leto in ko sem prvič dobil slike na dom, se mi je zdelo zelo čudno, da so nekateri deli odrezani. Mogoče je to zaradi programske opreme, ki jo uporabljajo pri razvijanju slik?

:dontknow::dontknow::dontknow:JA to se dogaja zato, ker imaš na fotoaparatu "naštimano" 4:3 in ne 2:3. Tako so tvoje slike namesto 10x15 malce širše in so 11x15. In zakaj ne vprašaš kaj je s tem v trgovini kamor neseš slike??

Vsemogočni
12.10.2006, 20:56
Mislim da je vprašal brez žaljenja kogarkoli in čisto lepo, da vpraša tudi na forumu. Več ljudi, več ve, izvemo pa tudi drugi, ki do tega problema še nismo prišli in bomo, ko bomo dali slike razvijat. Takrat bomo lahko takoj povprašal tistega fotografa, ki nam bo slike izdelal, kaj je vzrok za manjkajoče dele slike.

V nasprotnem bi se brihtal zakaj, kako, enako, kot se je Jerok zdaj. Vsekako hvala za vprašanje, ostalim pa za odgovor. Mene ne boli nič od vprašanja, vem pa eno stvar več, ki jo drgač ne bi. :2thumbs:

Vsemogočni
12.10.2006, 21:07
To velikost kot jo vidiš na spletni ni noben problem shranit. Vprašanje je le, če ti velikost slike ustreza.

Vsemogočni
12.10.2006, 21:10
Hvala za pomoč :2thumbs:

BLANKA
13.10.2006, 17:50
Saj nisem nikogar žalila. Povedala sem mu samo zakaj se to sploh dogaja., da so fotke odrezane. V fotoaparatih( nekaterih) se da "naštimati", različne formate... in s tem vplivate na fotko ali bo 10x15 ali 11x15...

In če se ne da menjati formata je druga opcija, da fotografiraš malo bolj odaljeno in pričakuješ da ti bo pol centimetra odrezal...

G3nius
15.10.2006, 19:58
Naročaj fotke 10x14 pa ne bo ničesar odrezano. Drugače pa se da s programi, kot je Photoshop npr. lepo sam odrezati dele fotografij in jih prirediti razmerju 2/3.
Jaz slike vedno naročam prek spleta in si jih sam priredim s programom.

Bobby Long
19.11.2006, 04:48
Saj nisem nikogar žalila. Povedala sem mu samo zakaj se to sploh dogaja., da so fotke odrezane. V fotoaparatih( nekaterih) se da "naštimati", različne formate... in s tem vplivate na fotko ali bo 10x15 ali 11x15...

In če se ne da menjati formata je druga opcija, da fotografiraš malo bolj odaljeno in pričakuješ da ti bo pol centimetra odrezal...

Hehehe. Vsaj nasmejal sem se ob tej izjavi :rolling:

stansy
22.11.2006, 08:11
Ni problem v velikosti slik. Jaz bi na primer rada shranla kakšno s te strani:

http://216.239.59.104/search?q=cache:tWo14-1doRkJ:galerije.siol.net/default.aspx%3Fid_portal%3D11400%26id_gallery%3D10 241+11.erazmov+vite%C5%A1ki+turnir&hl=sl&gl=si&ct=clnk&cd=5

pa ne morem. A obstaja mogoče kak način da pridem tudi do teh slik?

Lep pozdrav

paradox
22.11.2006, 17:37
A obstaja mogoče kak način da pridem tudi do teh slik?

Petra Kern Foto: Uroš Zagožen ...poglej po netu, ce obstaja fotografski studio Petra Kern...pa vprasaj kako lahko kontaktiras fotografa Urosa Z.

stansy
23.11.2006, 11:29
Saj sem kontaktirala s siolom pa so mi dali njegov mail, ampak odgovora pa nisem dobila, tako da se mi zdi nimam dost šans da bi prišla do teh slik. Kdo drug se mi pa tud ni javil da ima kaj podobnega.

Pa hvala vseeno.

stanc87
26.11.2006, 12:40
Do teh slik ki so na strani ni težko prit, samo bodo v taki velikosti kot so prikazane. Pa mal časa si je treba vzet.

stansy
27.11.2006, 07:43
Velikosti slik niti ni tako pomembna. Ampak me pa res zanima kako se to naredi. A mi lahko daš kak namig. Si bom že vzela čas. Hvala

stanc87
27.11.2006, 21:37
Glej ko gledaš sliko pritisneš Print Scrn na tipkovnici, nato odpreš slikarja in pitisneš prilepi za konec pa si še samo obrežeš sliko in jo shraniš. Lahko pa si z neta potegneš program WinSnap z tem programom pa si lahko označiš kar želiš in ti potem avtomatsko shrani. Lahko pa mi tudi pošleš tvoj msn prek zasebnega sporočila, pa ti jih jaz doj potegnem nekaj jih že sem, ker sem malo sprobaval program. In ti jih nato pošljem, sama se odloči.
LEP POZDRAV!:2thumbs:

stansy
28.11.2006, 13:35
Wow, tole pa res deluje. Pa ti si car. Najlepša hvala za pomoč. Mi je že uspelo.
No včasih je pa dobro da mal naokrog povprašaš za kakšno stvar.
Lep pozdrav tudi tebi

Srt
28.01.2007, 18:45
Mene zanima če gdo pozna kakšen LINK o risanju v glavnem o človeku.:dontknow: Pa da je res vse od A do Ž narisano, izgleda da sem preveč stupid da bi kej našel .Ker zelo rad rišem, bi se rad naučil res pravilno risat, ker kot vem sem že letu po parih knjižnicah pa nič ni o teh knjigah, majo sam v ITALIJI tiste res kul knjige o LEONARDU DA VINCI :angel:

Za vsak LINK se zahvaljujem :2thumbs:

strašljivka
29.01.2007, 08:44
http://www.learn-to-draw.com/drawing-people/05-profile-eye.htm
http://www.artgraphica.net/free-art-lessons/how-to-draw-people/how-to-draw-people.htm
http://www.hwcn.org/~ab323/als/drawing/dlesson6.htm

Staš
26.03.2007, 08:37
Zanima me, ali mogoče veste katera galerija razstavlja dela avtorjev V. Sobalevskega in Luce Filippa.
Hvala

aljosa69
09.04.2007, 19:00
Zanimajo me ali se pri nas sploh kdo profesionalno ukvarja z modno fotografijo in ali pozna kdo spletne naslove teh fotografov. Jaz se sicer s tem ukvarjam, Ne najdem pa nikjer na spletu pametne konkurence. V Sloveniji mislim.

LP Aljoša

zigag
15.05.2008, 19:28
Živjo!

Iščem zastonj galerije slik, kot so na istock photos. Rabu bi slike in abstraktna ozadja z internet ali računalniškimi motivi. Pozna kdo, kakšno taka stran, kjer bi blo zastnonj?

Vem, da je obstajalo v Sloveniji podjetje, ki je bilo pooblaščeno za prodajo slik večih spletnih ponudnikov fotografij. Mogoče kdo pozna ta spletni naslov?

.:WoLf:.
15.05.2008, 21:14
Živjo!

Iščem zastonj galerije slik, kot so na istock photos. Rabu bi slike in abstraktna ozadja z internet ali računalniškimi motivi. Pozna kdo, kakšno taka stran, kjer bi blo zastnonj?

Vem, da je obstajalo v Sloveniji podjetje, ki je bilo pooblaščeno za prodajo slik večih spletnih ponudnikov fotografij. Mogoče kdo pozna ta spletni naslov?

na deviantart, maš robriko Stock (resources).

Če misliš stock sliko kakorkoli uporabiti, moraš kreditirat avtorja, še prej pa ga vprašati za dovoljenje.

vesna
31.08.2008, 20:59
Pozdravljeni. Zanima me, ali se je kdo izmed vas ze ukvarjal s prodajo lastnih fotografij preko interneta? Kako to poteka? Katere spletne strani obstajajo na to temo? Nasveti za prodajanje. Hvala.

oh_ja
04.09.2008, 19:43
Daleč največja je http://www1.istockphoto.com/index.php, pravila in strogost in kriterij za objavo so skoraj nenormalni, svetujem ti, da pogledaš to stran in prebereš pravila in napotke, potem moraš uspešno opravit test in začneš nalagat fotografije. Imeti pa moraš res vrhunski izdelek, da ti ga kontrolorji sprejmejo, potem pa da ga še nekdo kupi med miljoni fotk.

Nordung
05.09.2008, 13:54
So variante za prodajo. Na Blogosu se je dosti o tem pisalo, žal nimam linkov. Mogoče tam sproži iskanje ključnih besed.

pikec85
04.12.2008, 12:10
Na blogosu ali na forumih?

Janez009
24.03.2009, 07:45
iStock?

novinar
29.03.2009, 13:57
Pozdravljeni. Me zanima, če kdo ve za kakšen enostaven program za spletno galerijo. Hvala za odgovore

novinar
29.03.2009, 14:43
www.jalbum.net

lovromirnik
02.07.2009, 07:05
Živjo,

Nevem če je to pravi forum za tole ampak,

Iščem Canon PowerShot A590 IS digitalni fotoaparat. Kolikor vidim je v vseh spletnih trgovinah ze razprodan, zanima pa me če bi se ga še kje dalo dobit.
Big Bang ali katera druga prodajalna...

Ena stran tega digitalca (http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2596_802034_Canon_PowerShot_A590_IS)

Hvala

pinky
02.07.2009, 07:34
Živjo,

Nevem če je to pravi forum za tole ampak,

Iščem Canon PowerShot A590 IS digitalni fotoaparat. Kolikor vidim je v vseh spletnih trgovinah ze razprodan, zanima pa me če bi se ga še kje dalo dobit.
Big Bang ali katera druga prodajalna...

Ena stran tega digitalca (http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2596_802034_Canon_PowerShot_A590_IS)

Hvala
www.najdi.si marsikaj najde...

http://www.5pik.si/S76/A14095/Digitalni+kompaktni+fotoaparati/Canon+PowerShot+A590+IS+digitalni+fotoaparat

lovromirnik
02.07.2009, 08:17
Hvala za hiter odgovor.

Upam da ima ta stran vsaj enega na zalogi, če ne se bom pa kr na www.canon.si obrnu...

Hvala še enkrat.

lovromirnik
02.07.2009, 19:09
Uhh,

Zgleda da so izdelk ze odstranili iz http://www.5pik.si/S76/A14095/Digitalni+kompaktni+fotoaparati/Canon+PowerShot+A590+IS+digitalni+fotoaparat.
To me pa že mal skrbi....

Spet sem odprt za predloge....
Mislite, da bi ga v canonovi pooblaščeni prodajalni v kranju ali škofji loki še lahko dobil??

pinky
02.07.2009, 19:26
ker so ga zgleda nehal delat (prav zato je bla tud cena nižja - starejše modele cenijo), maš tam še najmanj šans - prej v kaki manjši trgovini ... al pa mogoč rabljenga na bolhi

Kaj pa če bi razmislil o kakem novejšem modelu? Tud tu gre tehnologija naprej

lovromirnik
02.07.2009, 22:27
Ja,

zdaj sem malo pogledoval sem pa tja in sem našel veliko "upanja vrednih" strani...:)

Vem da gre tehnologija naprej, sam tale fotoaparatek je pa res dober...

Drugače sem pa malo mail-e pošilu pa d vidm kdo mi bo kej nazaj udpisu.

Hvala za vso pomoč :2thumbs:

pinky
04.07.2009, 13:28
če še nisi našel ali obupal - danes sem dobila domov reklamo, kjer ga prodajajo

http://www.neckermann.si/artikel/3438713/Fotoaparat-Canon-A590IS

medyka
07.08.2009, 14:42
:rolling: Čauč.
meene pa zanima, s katerim programom Łahko na recimo neko osebo namestiš krila, da potem deluje kot angel.? nekje sem tako obdelavo že videla...

zupanc14
16.08.2009, 16:09
Photoshop je primeren za to. :)

zupanc14
16.08.2009, 16:21
Pozdravljeni. Me zanima, če kdo ve za kakšen enostaven program za spletno galerijo. Hvala za odgovore

Foto galerija - album ?
Za osnovno (enostavno) obdelavo in pošiljanje na splet?
Da.
Picasa 3.