Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Poslanstvo ali poklic?

Mowgli
06.06.2007, 13:07
Na TV sem ujel odlomek teme, ki je sicer govorila o aktualnih pedofilskih zgodbah, ki se dogajajo slovenski Cerkvi. Predstavnik te inštitucije je odgovornost Cerkve v omenjenih sodbah skušal omiliti z izjavo, da je vprašanje, če so bila dejanja zagrešena v službenem času.

Ker očitno že sama Cerkev, oz. poklicani predstavniki javno izjavljajo, da je delo župnika omejeno na čas od 8. do 16. (in morebitne nadure), verjetno ni nikakršnih težav več, da tudi ta poklic (pravice in dolžnosti) izenačimo z veljavno posvetno zakonodajo.

Eppur si muove! :angel:

bobi
06.06.2007, 13:35
Bedaste izjave in izmikanje od strani cerkve!
Kakšen službeni čas neki? Župnik ali pa kdor kol drugi v župnišču imata polni "delovni" čas 24/7!!

In pedofilija je kaznivo dejanje v vsakem dnevnem ali nočnem času

Mowgli
07.06.2007, 14:20
V bistvu je meni ta izjava blazno všeč, ker so se večni mojstri retorike ujeli v lastno past. Je bil pač mladenič nepremišljen ali pa pozabil na kamere.

Če je torej duhovništvo šiht, ne vem zakaj bi del, ki ga zaslužim na mojem šihtu, dajal za prispevke Cerkvi. (V nobenem drugem krožku nisem prisilno včlanjen - razen med "naRočniki elekTrične energije, seVeda" :veryevil:)
Če ni šiht, pa itak ni več niti prozornih izgovorov glede odgovornosti (ne le moralne) do žrtev pedofilskih afer (pa še česa drugega). Plačat bo teba, na en ali drug način.

anarchy
07.06.2007, 18:09
Na TV sem ujel odlomek teme, ki je sicer govorila o aktualnih pedofilskih zgodbah, ki se dogajajo slovenski Cerkvi. Predstavnik te inštitucije je odgovornost Cerkve v omenjenih sodbah skušal omiliti z izjavo, da je vprašanje, če so bila dejanja zagrešena v službenem času.

Ker očitno že sama Cerkev, oz. poklicani predstavniki javno izjavljajo, da je delo župnika omejeno na čas od 8. do 16. (in morebitne nadure), verjetno ni nikakršnih težav več, da tudi ta poklic (pravice in dolžnosti) izenačimo z veljavno posvetno zakonodajo.

Eppur si muove! :angel:

Samo res, ke neumno, izven delovnega casa ali ne, duhovnik je itak zavezan in predan bogu kao, takih zlocinov ne sme delati, koliko je kriva sama cerkev pa vprasanje, dejstvo je, da so prikrivali ta dogajanja, torej je tudi cerkva sama kriva, da se je to dogajalo, ker ni nic ustrezno ukrepala.

Soleil
07.06.2007, 18:21
Jasno, da je biti duhovnik nekako tako, kot biti sodnik. Sodnik tudi izven službenega časa ne sme ... ne vem no ... okrasti menjalnice recimo. Mora skrbeti za dostojanstvo svojega poklica.

peternelj
07.06.2007, 18:29
Bedaste izjave in izmikanje od strani cerkve!
Kakšen službeni čas neki? Župnik ali pa kdor kol drugi v župnišču imata polni "delovni" čas 24/7!!

In pedofilija je kaznivo dejanje v vsakem dnevnem ali nočnem času

Se popolnoma strinjam, morali bi uzakoniti kastracijo duhovniko pa bi bilo precej manj pedofilije.

king16
07.06.2007, 21:05
So bila nocojšna trenja res zanimiva. Pokazalo se je, kaj cerkev dejansko tukaj stori oz. bolj kaj sploh ne stori, ter kdo vse ščiti cerkevenepedofile ( Sok, Starman, pravosodno ministerstvo). Sramota.

Bravo Pečetu za njegov nastop v oddaji.

Mowgli
08.06.2007, 08:47
Počasi, a vztrajno, se kristalizira slika, kljub imageu "poslanstva" nekaterih, vse institucije, ki funkcionirajo iz principa moči, enako težko prebavijo kritiko in zadovoljivo rešijo "reklamacijo". Počasi bo vsem treba sprejeti tudi dolžnosti, ne le pravice....

Luccka
08.06.2007, 10:18
Duhovnik gor al dol, naredil je zločin:mad: :( in cerkev ga premesti na drugo delovno mesto, kjer nima stika z otroki!!!:mad: ma ne me hecat:veryevil: :veryevil: :mad:
V reviji Jana sem brala intervju s psihologom, ki se ukvarja z 49 pedofili na Dobu. On je prepričan, da se polovico od njih da ozdraviti!!!!!!!!!!!!!!!!:nonono: :o Taki nimajo kaj delat na prostosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razn z velikooo rdečo piko na čelu in sledilcem!!!:2thumbs:

Mowgli
08.06.2007, 10:56
Roko na srce, tudi razni državni tožilci, notarji ipd., ki so zafurali marsikaj (sicer neprimerljive? posledice) se še vedno s pravom ukvarjajo...

paradox
10.06.2007, 10:52
Predstavnik te inštitucije je odgovornost Cerkve v omenjenih sodbah skušal omiliti z izjavo, da je vprašanje, če so bila dejanja zagrešena v službenem času.
: ...a blunder of the guilty :d :clown: